» »

Wi-Fi problem

Wi-Fi problem

Monsterinho ::

Lep pozdrav
Imam en problem glede WiFi povezave. In sicer se gre glede povezave v večstanovansjki hiši. Hiša ima 4 stanovanja, ruter pa imam pozicioniran na sredini hiši. Uporabljam ruter, ki sem ga dobil poleg nakupa interneta (povezava 10 Mbps / 768 kbps) TP Link. Problem je pri povezljivosti posemaznih dojemalcev v WiFi povezavo. In sicer imajo na svojih računalnikih solidno ali celo odlično povezavo (glede na jakost signala...), vendarjim internet na vsake toliko časa (pol urce, ena ura...) zamrzne, zato je potrebno vse skupaj resetirati itd. Zanima me kaj bi se dalo porpaviti da bi tole vsem delovalo tako kot mora (kupil sem že boljšo anteno...)? Je kaj v nastavitvah (če je me zanima kaj bi bilo potrebno spremeniti) ali je enostavno ta ruter preslab...?

amigo_no1 ::

Amisov speedtouch ?
To je bolj basic zadeva, pozabi na p2p in večje število wifi odjemalcev...

Monsterinho ::

Ne ponudnik je Telemach, router pa kot rečeno TP Link ali mogoče D Link, nisem sedaj povsem 100%...

amigo_no1 ::

Če imaš samo 1 napravo, potem je modem & router all_in_one.

Moj nasvet: kupi spodoben wifi router in naj ti ISPjevo škatlico spravijo v bridge mode, da bo samo modem.

NeMeTko ::

Problem pri wirelessu ni samo moč signala, temveč moraš biti pozoren tudi na kakovost signala.

V večstanovanjski hiši, se hitro najde kup odbojev in razne opreme, ki ti znižuje kakovost signala, čeprav je ta navidezno močan.
V takih okoljih se ponavadi bistveno bolje obnesejo routerji s tremi antenami, kot routerji, ki imajo le eno anteno.
Če imaš možnost, si nekje sposodi takšen malo boljši wifi router in testiraj dan ali dva, kako se zadeva obnese.

Kot je že bilo rečeno, boš moral za to ISP helpdesk poklicati, da stari router preklopijo v bridge mode.

Yacksy ::

Kolikor sem imel priložnost uporabljati ta Telemach-ov usmerjevalnik lahko rečem, da slabšega usmerjevalnika še v življenju nisem videl. Ko sem testiral pri kolegu, se je stalno nekaj obešalo, še posebej na Wi-Fi delu.

Če mene vprašaš - prihrani si veliko živcev in kupi spodoben usmerjevalnik.
Shit happens

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacksy ()

Monsterinho ::

Kakšen router oz. katerega pa mi potem priporočate da nabavim? Pač nekaj takega da bi za 4 stranke vsaj približno nemoteno deloval...

NeMeTko ::

Čim imaš dva nadstropja, se ti bo znalo dogajati, da bodo kakšni problemi, pa tudi če postaviš najboljši router/accesspont - seveda odvisno od zgradbe, načina gradnje in lokacije, na kateri imaš postavljen router.

Če mene vprašaš, bi jaz na tvojem mestu potegnil 3 UTP kable, po enega k vsaki stranki, pa naj se priklopijo direktno na kabel, ali pa uštimajo lasten accesspoint. Tako TI zagotoviš ostalim najboljšo možno povezavo, kaj pa oni iz nje naredijo, je pa potem njihova stvar. Čim pa ti postaviš router/accesspoint za vse, se bo pa vedno znal kdo najdet, ki ti bo očital, kakšna jajca si nabavil, da mu ne dela, pa četudi bo čisto sam kriv, da mu ne bo delovalo (npr. narobe konfiguriral, itd.).

Kateri routerji/accesspointi so 'dobri' oz. priporočljivi za doma, ti naj pa drugi povedo, ki se bolj spoznajo na aktualno ponudbo naših trgovin. Lahko pa tudi malo pobrskaš za sorodnimi temami z naslovi 'kateri router' ipd.

amigo_no1 ::

Monsterinho je izjavil:

Kakšen router oz. katerega pa mi potem priporočate da nabavim? Pač nekaj takega da bi za 4 stranke vsaj približno nemoteno deloval...

Povej bugdet.

Monsterinho ::

Recimo okoli 200€ za zadevo, ki bi delovala pač bolje kot tale šrot sedaj in bi bilo vsaj nekaj približno normalnega...
Glede kabla sem že razmišljal a to privede do nekaj dodatnega dela, ker je težko v tiste cevke spraviti te velike UTP konektorje. Bi blo treba razdret kabl ter ga potem na drugem koncu pač na novo sestavit, kar pa vem da ni ravno izi zadeva...

NeMeTko ::

Kabel se nikoli ne vleče s konektorji gor :)

Tudi 'montirati' te konektorje ni nobena umetnost - za en eno pivo, ti bo vsak, ki ima klešče za montiranje konektorjev to naredil v 5 minutah (če boš bolj radodaren s pivom pa bo trajalo malo dlje).

Če si kakšen youtube video pogledaš, boš ugotovil, da bi znal to tudi sam, če bi imel tiste klešče, edino kar bi rabil 20 minut, ker ne obvladaš prijemov in nimaš prakse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Kaj kupiti
63351198085 (99) V-i-p
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776549476 (307) d4vid
»

Kvaliteten domači router

Oddelek: Kaj kupiti
284267 (2822) blackbfm
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366331 (4644) maremare
»

WiFi in android

Oddelek: Omrežja in internet
3212567 (9645) Anaa1

Več podobnih tem