» »

Prednost na parkirišču

Prednost na parkirišču

Venum ::

Torej zadnjič se mi je zgodila zanimiva situacija. Ko sem zapeljaj avto is tvojega boxa sem ga še obrnil, da bi se potem lahko vključil na glavno cesto. Po malem manevriranju sem ga obrnil in v tem momentu se na moji levi pojavi en avto, ki je malo bolj silovito zabremzal pred mano in neki trobil pa bil živčen. Jaz sem bil na njegovi desni oz. pred njim. Ta omenjen avto je iz glavne ceste zapeljal na parkirišče, jaz sem pa takorekoč sukal avto, da bi se lahko vključil na glavno cesto. Kdo bi bil tukaj kriv, če bi prišlo do trka in ali sem bil upravičeno označen za idiota, če sem sukal avto, ker se rikverc pač ne smeš vključit na glavno ? Ali v takem primeru tudi velja pravilo desnega, pa čeprav ni bilo v križišču? Meni se zdi zelo zanimiva situacija, ker kolker vem nikjer ne piše kaj o parkiriščih (no to je jasno, da če hočeš peljat avto iz boxa, da počakaš koga, ki pelje po parkirišču). Jaz pa nisem bil več v boxu v tistem momentu, ko me je presenetil tisti avto, zato nevem kaj naj si mislim. Mnenja?
  • spremenil: Venum ()

klemenSLO ::

Mislm da ZVCP ne velja za parkirišča. Pač morš gledat in spremljat
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Venum ::

Saj niti nevem kakšna pravila bi dali na parkiriščih :D Ampak, če bi prišlo do trka, kako bi to obravnavala policija, ker bi ubistvu prišlo do nesreče na parkirišču (jaz sem v tistem trenutku bil na mestu, tisti drugi se je pa premikal).

RejZoR ::

Med manevriranjem vključiš vse 4 smernike in se počasi pomikaš iz boksa, da te ima vsak čas opazit. Pol pa je stvar solidarnosti bi se reklo kako se naprej zmeni. Če folk ni glup in živčen sploh ni problem, kdor pa ne opazi 4 smernikov pa naj si omisli očala. Tud ne vem kaj imaš na parkirišču silovito za bremzat kjer je itaq predvidena nizka hitrost. Potem je bil tud on bebec, če je norel po parkirišču in potem teb prste kazal, ker si se mu kao nastavil in je revež moral zabremzat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Nor-mal ::

Velja desno pravilo (razen če je s prometnimi znaki označeno drugače). In pravilo pravilnega parkiranja; to je, da moraš parkirati vozilo na parkirplac na tvoji desni (če je še kakšen nezaseden; če ni, pelješ naravnost in polkrožno obrneš pa si na drugi strani ceste in imaš tokrat fraj parkirplac na desni), in sicer vzvratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nor-mal ()

Venum ::

To parkirišče je ubistvu ob glavni cesti (v mestu-omejitev 50) in je zapeljal iz ceste na parkirišče, zato je mel več na števcu kot bi mogu met, pa vrjetno ga je mel v tretji (jaz ponavadi dam v drugo, predno zapeljem na parkirišče). Priznam, da sem sam tudi naredil napako s tem, da sem parkiral z nosom naprej, ampak tudi če nebi bi bil v isti poziciji kot sem bil po obračaju (bi pač direkt zapeljal iz boksa, sam timing bi bil ugodnejši). Druga napaka je bila, da nisem dal vseh 4 smernikov, medtem ko sem parkiral na svoji desni strani, ampak mislim da ni blo glih to odločilno. Je pač prehitro pripeljal na parkirišče... Sam da vem za v prihodnje :)

GupeM ::

Nor-mal je izjavil:

Velja desno pravilo (razen če je s prometnimi znaki označeno drugače). In pravilo pravilnega parkiranja; to je, da moraš parkirati vozilo na parkirplac na tvoji desni (če je še kakšen nezaseden; če ni, pelješ naravnost in polkrožno obrneš pa si na drugi strani ceste in imaš tokrat fraj parkirplac na desni), in sicer vzvratno.

Mene so učili drugače:
Vozilo lahko parkiraš na parkirplac na tvoji desni ali na tvoji levi. Če je na tvoji desni, parkiraš rikverc, če je na tvoji levi pa naprej.

Nor-mal ::

GupeM je izjavil:

Nor-mal je izjavil:

Velja desno pravilo (razen če je s prometnimi znaki označeno drugače). In pravilo pravilnega parkiranja; to je, da moraš parkirati vozilo na parkirplac na tvoji desni (če je še kakšen nezaseden; če ni, pelješ naravnost in polkrožno obrneš pa si na drugi strani ceste in imaš tokrat fraj parkirplac na desni), in sicer vzvratno.

Mene so učili drugače:
Vozilo lahko parkiraš na parkirplac na tvoji desni ali na tvoji levi. Če je na tvoji desni, parkiraš rikverc, če je na tvoji levi pa naprej.


Zanimivo. Mene je učil tak kot sem napisal. Je pa dobro vedet. Važn je pa da imava oba izpit.:)

GrimReaper ::

GupeM je izjavil:

Nor-mal je izjavil:

Velja desno pravilo (razen če je s prometnimi znaki označeno drugače). In pravilo pravilnega parkiranja; to je, da moraš parkirati vozilo na parkirplac na tvoji desni (če je še kakšen nezaseden; če ni, pelješ naravnost in polkrožno obrneš pa si na drugi strani ceste in imaš tokrat fraj parkirplac na desni), in sicer vzvratno.

Mene so učili drugače:
Vozilo lahko parkiraš na parkirplac na tvoji desni ali na tvoji levi. Če je na tvoji desni, parkiraš rikverc, če je na tvoji levi pa naprej.

Mene sicer ni noben učil, ampak je takole še najbolj pravilno.
Tud na desno stran se da parkirat naprej, ampak rabiš več prostora, se pravi moraš zavit povsem na levo. Sam sicer parkiram v desno večinoma rikverc, sem pa tudi že naprej.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

joze67 ::

Avtošole učijo tudi stvari, ki jih ni v zakonu (recimo "best practices").

Za OP sta najbolj relevantna IMHO 42. in 56. člen ZPrCp. Desno pravilo pride v poštev med dvema, ki sta že v prometu. In zakaj vzvratno ne smel na cesto iz parkirnega mesta, mi tudi ni jasno.

Sicer pa parkiranje levo/desno in sploh opisuje 65. člen omenjenega zakona.

Venum ::

vzvratno nebi smel direkt na cesto ker skor nic ne vidis kaj se dogaja za tabo oz. Na cesti... Ce gres vzvratno sam iz boxa ni takega problema ker niso take hitrosti pa ni tolko prometa... Na glavni je pa to malo drugace..pomoje no.

solatko ::

Na glavno cesto rikverc ne smeš. Moraš pač parkirat tako, da iz glavne ceste zapelješ nazaj, ob uporabi vseh 4-ih utripalk.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj lahko parkiramo na parkirišču?

Oddelek: Na cesti
243492 (2205) Daliborg
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11320877 (14492) krepki
»

Prometna nesreča v parkirni hiši BTC city park (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24148141 (40303) win64
»

Prometna nesreča - kdo je kriv? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6914857 (13014) prox
»

Prosimo parkirajte vzratno/vnaprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6221077 (18897) solatko

Več podobnih tem