» »

Kje kupujete oblačila?

Kje kupujete oblačila?

Temo vidijo: vsi
««
2 / 13
»»

svenica ::

djordjevic je izjavil:

Veste, kaj? Tale tema se mi zdi en velik contest, kdo kupuje cenejše cunje in je videti, oprostite besedi, večji klošar. Včasih je veljal rek 'obleka naredi človeka'. Do neke mere velja še danes.


Resno to verjameš? Je to res veljalo? Ali le 'veljalo'? Obleka pač ne naredi ničesar,
je le zašćita pred vremenskimi vplivi. Če misliš nasprotno - check yo' self! :)

also:

Veste, kaj? Tale tema se mi zdi en velik contest, kdo kupuje dražje cunje in je videti, oprostite besedi, večji zmazek. Včasih je veljal rek 'skromnost je lepa čednost'. Do neke mere velja še danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

sss ::

djordjevic ::

Opažam povsem enak vzorec v vseh temah, najsibo tema o iphonu, dobrih avtih, dobrih računalnikih, you name it. Pri nas preprosto ne smeš imeti stvari, ki so vsaj povprečne ali boljše od povprečja, ne da bi izpadel pozer/važič/zmazek/whatever. Fino, ne? ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

T-h-o-r ::

djordjevic je izjavil:

Opažam povsem enak vzorec v vseh temah, najsibo tema o iphonu, dobrih avtih, dobrih računalnikih, you name it. Pri nas preprosto ne smeš imeti stvari, ki so vsaj povprečne ali boljše od povprečja, ne da bi izpadel pozer/važič/zmazek/whatever. Fino, ne? ;((



kaj pa nizozemci, ki nimajo tolikšne količine omar doma in večinoma nimajo na policah zloženih pecto kosov cot
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

gruntfürmich ::

DimmniBurek je izjavil:

Če pa sodite človeka samo po obleki pa tudi nevem.

točno tko. če folk (kar dosti jih) vsako leto zamenja garderobo ker je pač staro izven mode, in zato leta po najcenejših trgovinah mi to kar dosti pove o njemu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

T-h-o-r ::

sam po obleki se ful sodimo


na zadnje 3 izpite faksa sem prišel v srajci (ustne)


in sem dobil vse 3 10, prej pa nobene desetke, znanje pa ni bilo toliko boljše, kot na ostalih izpitih
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

oemdzi ::

Jaz sploh ne opazam razlike med trenutno modo in tisto izpred 10 let. Mi jo bolj vazno da so cunje ciste in ne prevec ponosene. Dolocenih cunj ne nosim zato ker mi niso vsec in ne zato ker niso v modi. Recimo srajce ne oblecem niti pod razno.

korenje3 ::

djordjevic je izjavil:

Opažam povsem enak vzorec v vseh temah, najsibo tema o iphonu, dobrih avtih, dobrih računalnikih, you name it. Pri nas preprosto ne smeš imeti stvari, ki so vsaj povprečne ali boljše od povprečja, ne da bi izpadel pozer/važič/zmazek/whatever. Fino, ne? ;((


to je človeška narava. če izpadeš iz povprečja, pomeni da nisi povprečen imaš določene osebnostne lastnosti.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Relanium ::

gzibret je izjavil:

Cote kupujem v tujini, predvsem v večjih mestih zahodnih držav (Nemčija, Belgija ipd...), ko sem na službeni poti in imam kakšno popoldne fraj. Pri nas prodajajo oblačila najnižje kvalitete (in lepote in modernosti) za najvišje cene. Skratka, za veliko denarja ponujajo low-class-shit od shita, vsi po vrsti. SLO trgovine s cotami so smetišče Evrope. Kar ne morejo drugje prodat, pošljejo sem. Mi gre na bruhanje, ko si moram "silom prilike" kupit kaj v SLO. Še v Turčiji imajo boljšo robo za 1/4 cene kot pri nas...

PS - dopolnitev. Ista pesem je s sadjem in zelenjavo, z izjemo tistega, kar pripeljejo iz Srbije in Makedonije.

Tvoj post je potegnjen popolnoma iz riti.
V Nemčiji (in drugod) pa seveda nimajo Pull&Bear, New Yorkerja, H&M in podobnih.
In res nevem, kako bi se dalo bangladešovcu šivat dva različno kvalitetna pulovra.

djordjevic ::

Po mojem je mislil bolj na to, da imajo precej boljšo izbiro, kot jo imaš pri nas. Ko sem bil v Nemčiji v eni relativno majhni in nepomembni Galerii Kaufhof v enem mestecu velikosti Maribora, sem našel v delu trgovine, kjer so imeli garderobo, zgolj kotičke blagovnih znamk založene z boljšimi (lepšimi, tudi nekoliko cenejšimi, tbh) oblačili istih znamk kot pri nas. Je pa res, da je veliko odvisno od poslovodje. Če je kmet/kmetica brez okusa, naroča šit robo. Če jo dobi nekoliko ceneje in je potem še srečnejši/srečnejša, to toliko bolj velja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

šernk ::

vse nosim do "zguljenja". najde se tudi majice stare po 8 let in več, poleg tega je še 80% majic reklamnih, tako da sem bolj slab obiskovalec trgovin glede oblek. Kavbojke kupujem pa najcenejše 1x na 2-3 leta oz ko pridem iz 4-5ih kosov, na 2 kosa, takrat se gre po nove.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

figula ::

Seveda ima gzibret prav. Res imajo tudi v tujini te BZ in te trgovske hiše z drugačno robo. Primer Zara, Mango - pogledaš njihov katalog: tale model prosim .... nimamo, ta ni prišel v SLO. In tako naprej za vsak kos, ki je malo bolj cool. Mi smo za njih outlet. Ne naročajo sami robe, na policah je tisto, kar je določil in poslal principal sam. Ko boste z dekleti kupovali in se dolgočasili - povprašajte dekle za pultom (tam jo vsaj sigurno najdete).

Poslovodkinje v velikih tekstilnih verigah že dolgo ne naročajo robe same, za to skrbijo komercialni oddelki. Tako da na kmetice kar pozabite.

In še kako se Kitajcem in Bangladešovcem splača šivati v različnih kvalitetah in cenah. Sicer te pa na Kitajskem še pogledajo ne, če ne naročiš enega kontejnerja robe. :D

mr1two ::

Prej sm letu v Hofer. Za dvoje kavbojke, srajco in zimsko kolesarsko vetrovko sm odštel 40E. Za nekaj časa bo mir, če bom pa kje opazu nekaj kar mi bo všeč, bom pač tam kupil :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

šernk ::

Eh ta hofer...ko bi le imel jakne večje od številke 54 :(
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Alamar ::

Počakaj na XXXL ponudbo. Drugače ima hofer dost kvalitetne cunje za svoj denar. Razen tistih basic variant. Te so iz slabega materiala.

Ganon ::

Obsešen, vedno. Ker vedno dobim točno tisto, kar želim in ker se teh oblačil prej naveličam, kot jih uničim. Izjemno trpežna so. Pa skoraj vedno kupujem v času, ko imajo kakšne akcije, na primer, da ob nakupu nad 200 EUR dobiš hlače/pulover po izbiri zastonj. Si vzameš dodatno še en precej drag in všečen kos oblačila in si zadovoljen. :D

blackbfm ::

no, tale "zastonj" se precej neumno sliši...

oblačila so malo boljša kot kje drugje, sam ne pa toliko kolikor so dražja

deadbeef ::

Jaz isto vse v obsešnu.. ali pa kakšne t-shirte na koncerith od bandov.

krOOokO ::

Ljublja ali Celje okoli 2-3x na leto, 150€ na nakup. Kupujem tam v tistih trgovinah okoli BTC-ja, Bershka, Zara, Sports Direct itd...

Ganon ::

blackbfm je izjavil:

no, tale "zastonj" se precej neumno sliši...


Zakaj?

;-) ::

krOOokO je izjavil:

Ljublja ali Celje okoli 2-3x na leto, 150€ na nakup. Kupujem tam v tistih trgovinah okoli BTC-ja, Bershka, Zara, Sports Direct itd...

Isto BTC, Bershka, Zara, Sportina, včasih H&M - ko rabim puste črne navadne hlače jih tam sigurno dobim hitro in ugodno, obutev pa itak preko spleta.

blackbfm ::

Zakaj?


Ker so že tako pretirane cene..za 200eur dobiš ravno 3 puloverje (bolj 2), res jim je problem dat še ene hlače zraven "gratis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

martincek1 ::

Max 50€/nakup vsake pol leta. Pa enkrat sem se skeširal za Jack&Jones kavbojke, ker za mojo velikost kakšnih lepih kavbojk praktično ni.

flameir ::

pull&beer, jack&jones, adidas, redko h&m
drgač pa hala 12 je kr fajn zadeva :)

flipflop ::

Kupim kjerkoli, samo da mi je všeč, pa da je približno normalna cena. 30€ za majco ne dam, ne glede kaj piše gor. Nazadnje sm si jih naročil kar prek ebaya ene 15kom raznobarvnih, so čist ok. Na znamke pa ne dam več nič, včasih v osnovni in srednji šoli še, zdej pa ne več.

detroit ::

Zara, H&M
da end
V času srednje šole je bila firma sixy = {boombap, energie, miss sixy,...}zelo kvalitetna sicer si za hlače dau od 15-20k SIT kar bi blo zdj čez 150€ ampak si jih imel še pa još.
Skero

bdoxx ::

energetik je izjavil:

2x na leto daš 700€ za obleko?? 8-O
Pa kva to nabavljaš?
Meni je nakupovanje oblek/čevljev nahujša nočna mora in se tega lotim le, ko je res treba (~1x/2leti). Nabavljam pa praktično povsod, če najdem kaj zame in če ni drago.


pred zimo res porabim okoli 700€, pred poletjem pa ne tolko, pač mi je vseč bol unique stil, oz. nemaram če vidim koga z istim kosom oblačil kot jih mam sam =)
kolko tolko konkretna jakna/bunda pride min. 200€, kolko tolko vredu pulover pride min 80€, prav tako hlače...
Pač kupim kar mi je všeč, neglede na ceno.
med letom pa si ziher kupim vsaj 20kratkih majc XD, zadnje čase zelo veliko v TRN-ju poceni pa kvalitetne majice.

gruntfürmich ::

ja, kvalitetna bunda lahko pride tudi 400€. ampak ta vzdrži potem vsaj 20 let. če ne, je s tabo nekaj narobe...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

energetik ::

gruntfürmich je izjavil:

ja, kvalitetna bunda lahko pride tudi 400€. ampak ta vzdrži potem vsaj 20 let. če ne, je s tabo nekaj narobe...
Bunda iz špara je tam od 60 do 80€, pa mi zdrži 5 let. Za 400€ si jih lahko nabavim 5 in jih imam za 25 let. Poleg tega mi je vseeno, če se kje strga/umaže/jo pozabim.

bdoxx ::

ja ampak ko pride dežja, vetera, hudega mraza boš kar hitro občuto razliko med šparovo in kakšno kvalitetnejšo bundo/jakno.
Sam sem zdaj 2leti nosil bundo od North Sails-a in je TOP, pa še draga ni bila tako.

energetik ::

Ja seveda. Kakor da ima cena kakšno hudo vezo s tem, kako debela je bunda.
Za hud veter in dež (ponavadi v hribih) imam pa itak drugo opremo, ki pa je malce dražja, ker cenejše ne dobiš (Gore-tex, Triple Point).

bdoxx ::

saj nisem rekla da ima cena veze z tem kako debela je buna =D
Za hud veter in dež (ponavadi v hribih) imam pa itak drugo opremo, ki pa je malce dražja, ker cenejše ne dobiš (Gore-tex, Triple Point).

Hud veter in dež ni samo v hribih =)

gzibret ::

Relanium je izjavil:

gzibret je izjavil:

Cote kupujem v tujini, predvsem v večjih mestih zahodnih držav (Nemčija, Belgija ipd...), ko sem na službeni poti in imam kakšno popoldne fraj. Pri nas prodajajo oblačila najnižje kvalitete (in lepote in modernosti) za najvišje cene. Skratka, za veliko denarja ponujajo low-class-shit od shita, vsi po vrsti. SLO trgovine s cotami so smetišče Evrope. Kar ne morejo drugje prodat, pošljejo sem. Mi gre na bruhanje, ko si moram "silom prilike" kupit kaj v SLO. Še v Turčiji imajo boljšo robo za 1/4 cene kot pri nas...

PS - dopolnitev. Ista pesem je s sadjem in zelenjavo, z izjemo tistega, kar pripeljejo iz Srbije in Makedonije.

Tvoj post je potegnjen popolnoma iz riti.
V Nemčiji (in drugod) pa seveda nimajo Pull&Bear, New Yorkerja, H&M in podobnih.
In res nevem, kako bi se dalo bangladešovcu šivat dva različno kvalitetna pulovra.


Vidim, da je moj post dvignil veliko prahu... ;)

V tujini imajo res iste trgovine z istimi imeni. AMPAK, notri prodajajo lepše cote, ki so narejene iz boljših materialov in so tudi lepše zašite, hkrati pa so še za 30-50% cenejše, kot v SLO. In če imaš notri coto za 150€, je DEJANSKO narejena iz ultramodernih SCI-TECH materialov (ki ne premoči, ni treba likat, not ne švicaš in hkrati če se poliješ s kavo se le-ta ne vpija ipd..), ne pa pri nas, ko ti hočejo poturiti za isti denar navadno majico s kratkimi, narejeno iz navadnega zmečkanega 100% bombaža, potiskanega s šmensi-fensi znakom.

In ja, Bangladešovec ne šiva zgolj cote 2 različnih kvalitet. On šiva cote 20 različnih kvalitet.

Pa eden je nekaj trobil o slovenceljnih. Zaradi mene sem lahko tudi to, nekako mi dol visi. Samo jaz kar veliko hodim naokoli in sem bil marsi kje, za razliko od nekaterih, ki jim že izlet do Umaga predstavlja pot na drug konec sveta. Sicer pa se jaz itak imam za zemljana, niti za evropejca se ne proglašam več...
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Echbart ::

Jst kupujem v Gvantu :D

Gladi ::

gzibret je izjavil:

Vidim, da je moj post dvignil veliko prahu... ;)

V tujini imajo res iste trgovine z istimi imeni. AMPAK, notri prodajajo lepše cote, ki so narejene iz boljših materialov in so tudi lepše zašite, hkrati pa so še za 30-50% cenejše, kot v SLO. In če imaš notri coto za 150€, je DEJANSKO narejena iz ultramodernih SCI-TECH materialov (ki ne premoči, ni treba likat, not ne švicaš in hkrati če se poliješ s kavo se le-ta ne vpija ipd..), ne pa pri nas, ko ti hočejo poturiti za isti denar navadno majico s kratkimi, narejeno iz navadnega zmečkanega 100% bombaža, potiskanega s šmensi-fensi znakom.

In ja, Bangladešovec ne šiva zgolj cote 2 različnih kvalitet. On šiva cote 20 različnih kvalitet.

Pa eden je nekaj trobil o slovenceljnih. Zaradi mene sem lahko tudi to, nekako mi dol visi. Samo jaz kar veliko hodim naokoli in sem bil marsi kje, za razliko od nekaterih, ki jim že izlet do Umaga predstavlja pot na drug konec sveta. Sicer pa se jaz itak imam za zemljana, niti za evropejca se ne proglašam več...

Valda, ti že veš, ker v Belgiji kupuješ. Tam je pa itak vse top shit.

Alamar ::

gzibret je izjavil:

Relanium je izjavil:

gzibret je izjavil:

Cote kupujem v tujini, predvsem v večjih mestih zahodnih držav (Nemčija, Belgija ipd...), ko sem na službeni poti in imam kakšno popoldne fraj. Pri nas prodajajo oblačila najnižje kvalitete (in lepote in modernosti) za najvišje cene. Skratka, za veliko denarja ponujajo low-class-shit od shita, vsi po vrsti. SLO trgovine s cotami so smetišče Evrope. Kar ne morejo drugje prodat, pošljejo sem. Mi gre na bruhanje, ko si moram "silom prilike" kupit kaj v SLO. Še v Turčiji imajo boljšo robo za 1/4 cene kot pri nas...

PS - dopolnitev. Ista pesem je s sadjem in zelenjavo, z izjemo tistega, kar pripeljejo iz Srbije in Makedonije.

Tvoj post je potegnjen popolnoma iz riti.
V Nemčiji (in drugod) pa seveda nimajo Pull&Bear, New Yorkerja, H&M in podobnih.
In res nevem, kako bi se dalo bangladešovcu šivat dva različno kvalitetna pulovra.


Vidim, da je moj post dvignil veliko prahu... ;)

V tujini imajo res iste trgovine z istimi imeni. AMPAK, notri prodajajo lepše cote, ki so narejene iz boljših materialov in so tudi lepše zašite, hkrati pa so še za 30-50% cenejše, kot v SLO. In če imaš notri coto za 150€, je DEJANSKO narejena iz ultramodernih SCI-TECH materialov (ki ne premoči, ni treba likat, not ne švicaš in hkrati če se poliješ s kavo se le-ta ne vpija ipd..), ne pa pri nas, ko ti hočejo poturiti za isti denar navadno majico s kratkimi, narejeno iz navadnega zmečkanega 100% bombaža, potiskanega s šmensi-fensi znakom.

In ja, Bangladešovec ne šiva zgolj cote 2 različnih kvalitet. On šiva cote 20 različnih kvalitet.

Pa eden je nekaj trobil o slovenceljnih. Zaradi mene sem lahko tudi to, nekako mi dol visi. Samo jaz kar veliko hodim naokoli in sem bil marsi kje, za razliko od nekaterih, ki jim že izlet do Umaga predstavlja pot na drug konec sveta. Sicer pa se jaz itak imam za zemljana, niti za evropejca se ne proglašam več...
Jao ker bullshit. Ne moreš verjet v kaj se nekateri prepričajo.

STASI ::

Glede oblačil imam nakupe razdeljene na tri segmente:
- oblačila in obutev za na delo (kupujem na razprodajah v Emporiumu; v Pekotu; v Transporterju; Peek & Cloppenburg; zadnje dve obleki sem kupil v Palmanova Outlet Village, dam tudi delati po meri (cenovno zelo ugodno - hlače so cca 20 €; kakovostno blago + 40 € delo šivilje); če je nuja kupim tudi kje drugje). Pred leti sem kupil obleko v Zari, v enem letu uporabe se je znucala (nosil je nisem vsak dan). Tako sedaj raje malce več denarja namenim temu segmetu.
- oblačila in obutev za doma (Palmanova Outlet Village, Adidas Outlet, H&M, SportDirect, KASTNER & ÖHLER, Peek & Cloppenburg, Transporter)
- oblačila in obutev za hči (www.next.co.uk, online trgovine (slovenske, nemške, angleške, poljske,...))

Koliko v povprečju porabim je težko reči. Morda 500 € letno, odvisno od potrebe, lahko tudi več.

Sem pa ugotovil da so nekatere skandinavske blagovne znamke, kljub nizki ceni zelo v redu in iz kvalitetnih materialov.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

Vitez ::

svenica je izjavil:



Resno to verjameš? Je to res veljalo? Ali le 'veljalo'? Obleka pač ne naredi ničesar,
je le zašćita pred vremenskimi vplivi. Če misliš nasprotno - check yo' self! :)



Ni čudno, da je tukaj odprtih 15 tem "kako naj dobim žensko", če imate geeki tako razmišljanje.

IcEk` ::

Ravno gledam na internetu cote in vidim da bom za to kar mi je vsec dal jurja po tamalem, s tem da bom kupil vse od gat, zoknov do ocal in ure. Znamke so adidas, gstar, police, etnies,... Kr drago vse skupaj ampak jebiga ce mi H&M ipd. sranje ni vsec niti malo :D Pol pa bo mir za vsaj 2 leti, ostanejo le še sprotni nakupi do 100 eur/2-3 mesece :)

So pa v znesku upoštevane vsakdanje cotike za poletje, jesen/pomlad, zimo in za službene namene (srajce, hlače,pas,..)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcEk` ()

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

Bunda iz špara je tam od 60 do 80€, pa mi zdrži 5 let. Za 400€ si jih lahko nabavim 5 in jih imam za 25 let. Poleg tega mi je vseeno, če se kje strga/umaže/jo pozabim.

dobro, za 80€ bi že MORAL dobiti spodobno coto, imho. sj jst sem tudi kupil poceni bundo od quelleja, ampak potem po kakih 2 leti uporabe vidiš razrite šive, material se zna trgat, je čisto tanek, nepremočljivost lahko sanjam... in vse te pomanjkljivosti ne odtehtajo da si lahko 5 ali 10 teh kupim za eno zares kvalitetno.
ampak problem je pa tale miselnost, da raje kupim večkrat nekvalitetno kot pa enkrat in to kvalitetno. to je problem. pri vseh stvareh.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Boeing ::

Večinoma P&B, C&A, Jack&Jones, Zara. Imam tudi nekaj kosov desiguala, ker mi je všeč in se v njih dobro počutim, je pa malo predrag za vsakdanjo uporabo.

Obutev pa večinoma cr8rec, pa geox. Poleg natikačev in no-name japonk za poleti, seveda.


Glede na zgornje poste pa naj povem še, da tudi jaz opažam pri določenih ljudeh isti "slovencelj" efekt - "uau desigual, ti pa si privoščiš"... no, ja, seveda si, ker si sam zaslužim in je moj problem, kje bom zabil svoj denar, zato mi je za takšne komentarje vseeno.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

detroit ::

imho če nosiš desigual se ti že defacto j* kaj si drugi mislijo:)
Skero

damjan1980 ::

djordjevic je izjavil:

Esprit, EDC, Jack & Jones, Tom Tailor, Peek & Cloppenburg, Intersport, Hervis.

Pa tisto o turških cotah, kar je napisal gzibret, dejansko drži.


Haleluja...sem ze mislil da sem cuden.

Vsem ostalim, obleka naredi cloveka. In zato ne rabis bit sminker in devat bogastvo za cunje. Kot pa tukaj berem pa zgleda kot da ste na kupu sami socialni problemi, klosarji in geeki ki ne vidijo dnevne svetlobe vec kot 2x letno. In potem se sploh ne cudim ko beremo teme, zakaj ne dobim punce, kako dobiti punco, zakaj me nobena ne povoha,... ja no shit sherlock, ce pa ste ko klosarji!

Alamar je izjavil:

gzibret je izjavil:

Cote kupujem v tujini, predvsem v večjih mestih zahodnih držav (Nemčija, Belgija ipd...), ko sem na službeni poti in imam kakšno popoldne fraj. Pri nas prodajajo oblačila najnižje kvalitete (in lepote in modernosti) za najvišje cene. Skratka, za veliko denarja ponujajo low-class-shit od shita, vsi po vrsti. SLO trgovine s cotami so smetišče Evrope. Kar ne morejo drugje prodat, pošljejo sem. Mi gre na bruhanje, ko si moram "silom prilike" kupit kaj v SLO. Še v Turčiji imajo boljšo robo za 1/4 cene kot pri nas...

PS - dopolnitev. Ista pesem je s sadjem in zelenjavo, z izjemo tistega, kar pripeljejo iz Srbije in Makedonije.
Bullshit, če veš kje in kaj kupovati. Imam 10 in več let stare boksarce, majice, trenerke in obleke, slovenske proizvodnje, ki so kot nove. Seveda jih nisem kupil v kiku, leclercu in podobnih smetiščih.



10 in vec let stare cote nosis?? dude, omfg, nisi kupil na smetiscu, ampak na sebi nosis smetisce!

Zgodovina sprememb…

Vitez ::

Jaz rad kupujem stvari, ki so drage in dolgo držijo. Pa tudi stil oblačenja imam zadnjih 10 let nekako isti. Pa zaželjeno je, da ne piše čez cel hrbet logo firme, ker mi res ni do tega, da vsak zavistni Slovenček ve, kolk dam za cunje. najbolj pa sem zadovoljen, ko v tujini kupim kaj, kar pr nas sploh ni znano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

energetik ::

gruntfürmich je izjavil:

ampak problem je pa tale miselnost, da raje kupim večkrat nekvalitetno kot pa enkrat in to kvalitetno. to je problem. pri vseh stvareh.
Zakj bi bil to problem? A se tebe to kaj tiče?
Sicer pa je bolj problem, da dražje večinoma ne pomeni tudi bolj kvalitetno.

damjan1980 ::

ne pomeni vedno, vecinoma pa. sem testiral vse mozne cenovne razrede cot in je tako: Poceni je vecinoma srot. Ce pa ni srot pa katastrofalno izgleda. Ampak za dolocene ljudi to ni pomembno. Glavno da bo prezivelo cetrt stoletja. Potem je srednji cenovni razred. Vecinoma kvalitetno in izgleda dobro. Res redko se mi je zgodilo da je nekaj bilo zanic. Potem pa so drage zadeve. Recimo boss ipd. Skoraj vedno dobra kvaliteta, izgled in vzdrzljivost pa ne kaj bistveno vecja/boljsa od srednjega razreda. Tukaj blagovna znamka igra ogromen vpliv.
Sicer pa za vse slotek neandertalce, en primer iz ebaya. V osnovi draga cota, znizana in v tem vas bo kaksna baba celo pogledala:

http://www.ebay.co.uk/itm/130765488772?...

igor0203 ::

@Boeing: Kje pa kupuješ Creative Recreation čevlje?

energetik ::

damjan1980 je izjavil:

Sicer pa za vse slotek neandertalce, en primer iz ebaya. V osnovi draga cota, znizana in v tem vas bo kaksna baba celo pogledala:

http://www.ebay.co.uk/itm/130765488772?...
Kaj češ s tako zadevo, ki še ovratnika nima in te potem zebe v grlo?

bluefish ::

Meh, stvar okusa. Tiste jopice meni deluje kot nekaj, kar nosi kak stari ata.

damjan1980 ::

@energetik, glede na tvoj pogled na cote, predlagam mogoce kako kozo od medveda? tam te verjetno ne bo zeblo v grlo

@bluefish, tocno tako, stvar okusa. je pa samo za primer. zadnja vrsta niso jopce. Te jopce se tudi lahko recimo na srajce nosijo. Ampak srajce v tej temi se nisem videl omenjene, tako da predvidevam da je velika neznanka
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moške hlače - ponovno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7520681 (4778) Kvinta
»

nova moška bunda/puhovka, kje kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11112188 (6923) Kvinta
»

pohodniška oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8918599 (12064) Okapi
»

srajca in kravata (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21134065 (19756) leiito
»

Moška obleka (maturantska)

Oddelek: Loža
3311018 (10137) lucif3rka

Več podobnih tem