» »

pohodniška oprema

pohodniška oprema

«
1
2

knap ::

Dober dan

Kja nabavljate pohodniško opremo. Ali so v EU kakšne dobre online trgovine, z ugodnimi cenami?
Iščem hlače (kratke, dolge), majice, vetrovko, pohodne palice ipd...

Kaj pa kitajci? Se dobi kaj pametnega?

Kakšno je vaše mnenje o npr teh pohodnih palicah:

http://www.banggood.com/NatureHike-Alpe...

carbon, samo 200g

LP

Kleemen ::

Kibuba, Iglu, Intersport..

DusanX ::

Kibuba je zakon :)

D.H.

noraguta ::

Za pocen stvari je sportdirect tud dober. 90% je sicer crapa ampak ene 10% je pa solidne robe. Ampak to velja za tuje štacune pri nas je 99% crapa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

win64 ::

DusanX je izjavil:

Kibuba je zakon :)

D.H.

Samo ne kupovat reči v akciji. Se je še vse strgalo po prvi uporabi.

fosil ::

Splača se spremljat ponudbo v hofru in lidlu.
Pri oblačilih so glede na ceno solidne stvari.
Moraš pa tudi malo pogledat, ene stvari so čisto solidne, druge pa manj.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

SonjaP ::

Jaz kupujem tudi tukaj... ni poceni.. počakaš na kakšna znižanja: www.bergzeit.co.uk

krneki0001 ::

Sam kupujem za pohodništvo vojaško robo. Recimo hlače in jakna iz goretexa prideta parkrat manj kot v kaki pohodniški trgovini, zdržita ravno toliko, samo barve pa niso taprave (flekaste zadeve so ponavadi).
Kupujem pa tukaj:
https://helikon-tex.com/#!/Home

Recimo "goretex" hlače za po dežju tacat naokoli:


Waterproof: 10000 mm
Breathability: 8000g/m2/24h
Elastic corded waist with quick-locks for individual fit
Two pass-through pockets with flaps (hand warmers)
Two thigh cargo pockets
Reinforced knees and seat
Waist and ankle YKK(R) side zippers
Adjustable hook-and-loop trouser leg cuffs
Taped seams
YKK(R) zippered fly opening

Zgodovina sprememb…

knap ::

fosil je izjavil:

Splača se spremljat ponudbo v hofru in lidlu.
Pri oblačilih so glede na ceno solidne stvari.
Moraš pa tudi malo pogledat, ene stvari so čisto solidne, druge pa manj.


točno to sedaj tudi čakam, imeli so že za kolesa, tek..., sedaj čakam na pohodništvo

LP

gregor ::

me prav zanima kakšne je npr kvaliteta teh palic:

http://www.aliexpress.com/item/Ultra-li...



29.3 se jih bo očitno dobilo za cca 43 usd...

Invictus ::

gregor je izjavil:

me prav zanima kakšne je npr kvaliteta teh palic:

http://www.aliexpress.com/item/Ultra-li...



29.3 se jih bo očitno dobilo za cca 43 usd...

Niso preveč poceni.

Te zložljive palice so precej potrošna roba in nimajo dolgega roka trajanja.

LIDL jih je imel za 15 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gufy123 ::

Dobra roba ima svojo ceno. Če hočeš res kvalitetno robo, na katero se lahko zaneseš, boš moral plačat. To je vedno tako in noben hofer/lidl/kitajc/ali ne morta tega obrnit.
Te "karbonske" palice bodo verjetno za šetkat po hosti OK. Če hočeš kvaliteto, kupi Black Diamond s flicklock sistemom zapenjanja, ni boljšega. Tudi če zjebeš špico, greš v kibubo in kupiš nadomestne za 4€. Kitajske lahko samo vržeš stran in kupiš nove.
Gore-tex in "goretex" se tudi razlikuje, občutno! Ni samo v tem, da ti ne premoči ampak tudi kontra - da gre švic oz. vlaga ven.

Aja! Za neko srednjo žalost lahko tudi počakaš do 16. aprila, ko Decathlon odpira v BTC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gufy123 ()

Okapi ::

www.globetrotter.de

Tu sem kupoval že, ko interneta sploh še ni bilo in je bila to samo"navadna" trgovina v Münchnu.;)

krneki0001 ::

gufy123 je izjavil:


Gore-tex in "goretex" se tudi razlikuje, občutno! Ni samo v tem, da ti ne premoči ampak tudi kontra - da gre švic oz. vlaga ven.


Dobra razlaga:
http://www.evo.com/waterproof-ratings-a...


HyVent® - Waterproof/breathable fabric from The North Face available in several different models. TNF™ gives waterproof ratings in PSI (Pounds per Square Inch); HyVent® 3L, for instance, is rated at 25 PSI minimum after 20 washings with a breathability rating of 750-800 g/m2/24 hrs avg (MVTR) Upright Cup. (Keep in mind that Upright Cup numbers for a given fabric are typically much lower than those from other testing methods).


Recimo tole velja pa za moje hlače iz "goreteksa" - Breathability: 8000g/m2/24h

Torej kar se tiče dihanja, so res dobro narejene. Samo dobijo se zelo težko, ker jih delajo za vojsko in vojska skoraj vse zaloge pokupi.

krho ::

gufy123 je izjavil:

Če hočeš kvaliteto, kupi Black Diamond s flicklock sistemom zapenjanja, ni boljšega. Tudi če zjebeš špico, greš v kibubo in kupiš nadomestne za 4€.

Jebeš flick lock.
Najbolje je na navoj. S tem flicklockom sem se 1x ultra zložil, ker je popustil. Pa drkanje tistega šraufa 2x tedensko, ker se nekako zmaje je tud tečno.
NAvadne, katere naviješ, pa je mir.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Okapi ::

Recimo tole velja pa za moje hlače iz "goreteksa" - Breathability: 8000g/m2/24h
Brez podatka o metodi, po kateri je bilo to izmerjeno, številka ne pomeni nič, tudi če zaupaš tistemu, ki meri (pa mu večinoma ne smeš).

O.

krneki0001 ::

Okapi.
Imel sem goretex hlače (priznane znamke) iz Igluja. Cena 320€, breathability: 2000g/m2/24h. Po pravici povem, da sem jih preplačal, ker sem hotel kvaliteto. Sprehanjanje z dvema haskijema ob vsakem vremenu, tudi ob dežju in hudih nalivih ter snegu vseeno zahteva dobro obleko. Pa ti povem da sem v njih že samo ob sprehajanju psa švical. Pa po pol leta so začele puščat po limanih šivih (tisti "selotejp" čez šive je začel odstopat). Za valjanje po snegu jih nisem imel, ker so sredi zime začele puščat in sem šel druge kupit. Vzdrževane so bile po navodilih in z ustreznimi čistili.

Hlače od helikona nosim zadnjih 5 let ob vsakem dežju, pozimi pa jih imam za v sneg, da se z otrokom valjava po snegu. V njih ne švicam, ne puščajo in so veliko bolj udobne kot tiste od priznane znamke. Cena je pa 79€ za hlače, torej 4x cenejše so.
Za pranje se sploh ne sekiram, ampak jih vržem v pralni stroj na 30 stopinj in se operejo z drugimi cunjami. Pa že 5 let ne puščajo. Tako da sem resnično presenečem nad temi hlačami in se res dobro obnesejo. Verjetno pa tudi zato, ker jih delajo po vojaških standardih.

Zgodovina sprememb…

b4d ::

Evo bom hijacknil temo, iscem nekaj v tem smislu http://www.511tactical.com/recon-half-z...

Torej half-zip, visok ovratnik, zep je bonus, ojacani komolci in ramena tudi. Ce ima kdo kaksno idejo, pri Helikonu ne najdem nic podobnega, pa mi je kar vsec kot firma.
b4d.sablun.org

Okapi ::

krneki0001 ::

b4d je izjavil:

Evo bom hijacknil temo, iscem nekaj v tem smislu http://www.511tactical.com/recon-half-z...

Torej half-zip, visok ovratnik, zep je bonus, ojacani komolci in ramena tudi. Ce ima kdo kaksno idejo, pri Helikonu ne najdem nic podobnega, pa mi je kar vsec kot firma.

Samo flise na ta način.
https://helikon-tex.com/#!/Fleeces

noraguta ::

Dejte za to vojaško opremo svojo temo odpret. K ni vredna pol cene cheap pohodniške pa si tam svetujte.

Pa pustmo preživete volnen uniforme. Katere se ne da več kuput na trgu delajo pa v 90% bolje od novih materjalov.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

krneki0001 ::

noraguta je izjavil:

Dejte za to vojaško opremo svojo temo odpret. K ni vredna pol cene cheap pohodniške pa si tam svetujte.

Pa pustmo preživete volnen uniforme. Katere se ne da več kuput na trgu delajo pa v 90% bolje od novih materjalov.


Napačno razmišljanje. Včasih vojaške zadeve (še posebaj v naši državi) res niso bile kvalitetne.
Danes se pa v razvoj vojaške obleke vlaga več kot nekoč. Tudi materali so resnično boljši in kvalitetnejši. Med drugim tudi zaradi plačancev, ki kupujejo to robo, ker jo rabijo za svoje delo. In ti so vsi bolj "komot" kot pa redna vojska, ter hočejo boljše materale. Zato je toliko tudi enobarvnih zadev zadnje čase med temi vojaškimi oblekami.
Razlika v ceni je pa tudi zato, ker vojska naroči naenkrat ogromno kosov opreme in pride proizvodnja ceneje. Moraš pa računat, da en marinec lahko služi od severnega pola pa do ekvatorja in od ekvatorja do južnega pola. Pošljejo ga lahko kamorkoli in oprema mora biti temu primerna.

noraguta ::

Ne nor. Velka količina za majhno ceno.vedno isto. Goretex v vojaški je prve generacije dons maš goretex pro . Tretje . Ne sanjej. Izdelava je pa tam tamnodvisno za koga. Za armado.... Je pocen verjanta ala sportdirect. Vse ostalo pa ustrazno dražje. Armada nima kontrole kvalitete.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Okapi ::

Za svojo ceno je določena vojaška oprema (ne vsa) čisto OK. Ampak na Everest ali na južni tečaj pa ljudje ne hodijo v vojaških goretexih.

krneki0001 ::

noraguta;
Sej to ni za armado, to je za posebne enote.

ECWCS Pants Gen II are a bad weather lower garment, made according to U.S. Army Extended Cold Weather Clothing System specification. Pants are made of Helikon-Tex(R) Comfort H2O Proof fabrics, so they stay breathable and fully water- and windproof piece of clothing. Adapted for difficult weather conditions, the pants feature fabric durability, relaxed fit for freedom of movement as well as easy moisture vaporization. The ECWCS Gen II Pants are a lower outer layer for extremely harsh surroundings, protecting the user from all weather elements.


Okapi, tudi ljudje, ki tule sprašujejo za kose opreme ne hodijo na Everest in na južni tečaj, ampak nosijo to tukaj večinoma v sloveniji.

Sem imel na Islandiji s sabo goretex hlače, pa je bilo zanimvo plezat po ledenikih, ko od povsod voda kaplja, pa še veter jo vodoravno potem nosi. Sem bil edini od naše skupine, ki sem bil suh, vsi ostali so imeli pa parkrat dražje cunje in "firme", pa so bili orenk premočeni.

Pa zanimivo je, da so v hlače že začeli dajat 2-way ripstop in spandex, da so hlače raztegljive in v primeru, da jih zatrgaš, se ne trgajo naprej. In ripstop je meni ena izmed boljših zadev v materialih za obleko.

Pa tudi jaz ne trdim, da je vsa oprema boljša. Vsa nikoli ne bo, ker je namenska vseeno drugačna in boljša.
Nekatere zadeve pa so vseeno več kot odlične in za veliko nižjo ceno kot "firme".

Zgodovina sprememb…

gufy123 ::

krho je izjavil:

gufy123 je izjavil:

Če hočeš kvaliteto, kupi Black Diamond s flicklock sistemom zapenjanja, ni boljšega. Tudi če zjebeš špico, greš v kibubo in kupiš nadomestne za 4€.

Jebeš flick lock.
Najbolje je na navoj. S tem flicklockom sem se 1x ultra zložil, ker je popustil. Pa drkanje tistega šraufa 2x tedensko, ker se nekako zmaje je tud tečno.
NAvadne, katere naviješ, pa je mir.


ne odstopam od moje izjave. tri leta jih gonim občasno poleti in celo zimo za smučanje. tudi tako, ki bi se neprijetno končalo več sto metrov nižje, če bi palica spustila. in do sedaj ni še nikoli. Kar za tiste na navoj ne morem reči, pa niso bile take za 10€. Pa šrauf se tudi ne uniči, še vedno drži tako kot prvi dan. Čudno a ne?

gregor ::

če naredim povzetek te teme :), v tujini ni pohodniška oprema nič kaj cenejša kot pri nas
torej iglusport in kibuba... sta čisto ok za nakup opreme
oz nižji rang, hofer, lidl ko imajo akcije

če se motim, pa me popravite

LP

krneki0001 ::

Nižje cene so na razprodajah v tujini, redne cene pa so enake kot pri nas.
In takrat se splača kupovat v tujini.

Pri nas namreč skrijejo več kot tričetrt robe v skladišče in pustijo samo cenene zadeve na policah, pa cene jim znižajo premalo. V tujini je razprodaja na vse izdelke in vsi so znižani za velik procent.

Invictus ::

Mislim da bo zdaj idealni čas da se človek malo zapelje čez mejo v nabavo zimske opreme ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HotBurek ::

Kje pa kupite karto (zemljevid) za določeno področje?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

krneki0001 ::

Katera področja te pa zanimajo? Kakšen zemljevid? Kot papir ali kot slika za na telefon, računalnik,...

Sam imam slovenijo v velikosti 1:5000 iz leta 1998 (še 10x bolj podrobno kot atlas slovenije (1:50.000)), za tujino pa si preberem kakšne potopise in se usedem na računalnik, pa si spravim na nokia here maps zanimive točke in potem to sprintam, pa še vnesem v telefon in tablico.

Tilen ::

Kje naj torej kupim kvalitetne pohodniške palice do cca 50 EUR in katere bi priporočali? Lahko tudi iz EU, če ni previsoka poštnina.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gufy123 ::

tukaj
http://www.kibuba.com/?cID=1399&pID=1596 ali http://www.kibuba.com/pohodniske-palice...
razlike boš znal poiskat sam. poišči nekoga, ki je že včlanjen in jih dobiš za ceno pod tvojo mejo.

Okapi ::

v tujini ni pohodniška oprema nič kaj cenejša kot pri nas
Predvsem je v tujini izbira kakšnih 10x večja kot pri nas.

O.

Tilen ::

Jaz sem nekaj stvari kupil preko rucksack.de in sem z njimi zadovoljen. Bi vzel še palice, vendar se res ne spoznam preveč.

Kibuba zgleda ok, vendar trenutno še ne poznam nikogar, ki bi tukaj kupoval, da bi dobil popust. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

videc ::

Tehnomat dela dobre palice.
Leki so pa tudi dobra znamka.
V tujini je izbira dobra. Spletne trgovine, ki so solidne so: sportokay.com, bergzeit.at, pa še kakšna se najde.
Prednost: večja izbira.

BRBR ::

videc je izjavil:

Tehnomat dela dobre palice.

Pa take kupi, s plutastimi ročaji in vzmetjo.
In če zviješ spodnji del palice, dobiš tam promptno nov del, pri konkurenci lahko vžeš proč in moraš kupit komplet nove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

jusv ::

gregor je izjavil:

če naredim povzetek te teme :), v tujini ni pohodniška oprema nič kaj cenejša kot pri nas
torej iglusport in kibuba... sta čisto ok za nakup opreme
oz nižji rang, hofer, lidl ko imajo akcije

če se motim, pa me popravite

LP


Samo na hofer ali lidl se bo še čakalo nekaj mesecev...zato je realna izbira med iglusportom in kibubo. Meni je priljubljenejša slednja.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

krneki0001 ::

V Celovcu v gigašportu (je veliko bolj založen kot je bil pri nas in veliko več produktov) je trenutno razprodaja outdoor opreme.

daki1 ::

Da ne odpiram nove teme si bom kar to sposodil.

Rabil bi novo pohodno jakno-zimsko oz. za hladnejše obdobje, obvezno s kapuco. Rad bi, da ne prepiha, ne premoči, da je topla. Sedaj mi je kar blizu 10 let dobro služila ena Mcklinley snowsports jakna, ki pa je odslužila svoje.
Ponavadi oblečem švicmajco dolgi rokavi, velikokrat kratki rokavi in jakno čez.
Cena pa nekje 100€ ali tam do max 120€ zdaj, ko je še kje kaj v akciji. Raje pa kakšen € manj. Sem iz Koroške, tako da bi kupoval Maribor ali pa do Celja. Prosim za pomoč.

Redorange ::

Palice spadajo pod tehnično opremo in ne kulovat poceni. Zakaj? Ko jih boš nujno na silo rabil, da se jih oprimeš iz bilokaterega razloga, se ti bodo pogreznile, zgubiš ravnotežje in letiš.
Uff... sem zdaj videl da je stara tema...

Zgodovina sprememb…

videc ::

daki1 je izjavil:

Da ne odpiram nove teme si bom kar to sposodil.

Rabil bi novo pohodno jakno-zimsko oz. za hladnejše obdobje, obvezno s kapuco. Rad bi, da ne prepiha, ne premoči, da je topla. Sedaj mi je kar blizu 10 let dobro služila ena Mcklinley snowsports jakna, ki pa je odslužila svoje.
Ponavadi oblečem švicmajco dolgi rokavi, velikokrat kratki rokavi in jakno čez.
Cena pa nekje 100€ ali tam do max 120€ zdaj, ko je še kje kaj v akciji. Raje pa kakšen € manj. Sem iz Koroške, tako da bi kupoval Maribor ali pa do Celja. Prosim za pomoč.
Hofer je imel teden oz. 14 dni nazaj ene takšne zadeve. Če ti je McKinley služila ok...

TheBlueOne ::

Adidasov outlet v Celovcu je nazadnje imel super cevlje, in hlace. Hlace so bili znizane iz 300 na 70, cevlji iz 160 na 80. Cene priblizne, se ne spomnem tocno. :) Ampak seveda ni garancije, da bo ponovno kaj zanimivega v tej smeri.

Machete ::

Adidas je 3. razredna roba, ni važno koliko stane.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

b4d ::

Machete je izjavil:

Adidas je 3. razredna roba, ni važno koliko stane.


Povej to mojim starim Kanadia GTX, se kar grejo :D
b4d.sablun.org

cekr ::

Machete je izjavil:

Adidas je 3. razredna roba, ni važno koliko stane.


Ne pretiravaj. Sem poizkusil že mnogo različnih čevljev za v hrib, pa nisem našel boljših čevljev kot so Adidasovi s podplati Continental.
Vsemogočni Vibrami mu niso kos.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Invictus ::

No ja, sam sem Adidas uničil v enem letu.

Sicer vse v redu, samo na petni opori se je strgal material po šivu. Zanič design...

Sem pol zamenjal za Salomonke. Bom videl koliko časa bodo zdržale :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

cekr je izjavil:

Machete je izjavil:

Adidas je 3. razredna roba, ni važno koliko stane.


Ne pretiravaj. Sem poizkusil že mnogo različnih čevljev za v hrib, pa nisem našel boljših čevljev kot so Adidasovi s podplati Continental.
Vsemogočni Vibrami mu niso kos.


Vibram dela 500 različnih vrst podplatov. Eni so res poden, drugi so nekje v zlati sredini par podplatov je pa svetovnih. Ampak teh ne dobiš na poceni čevljih (pa že tako jih je večina najboljših za vojaške čevlje).

celada ::

daki1 je izjavil:

Da ne odpiram nove teme si bom kar to sposodil.

Rabil bi novo pohodno jakno-zimsko oz. za hladnejše obdobje, obvezno s kapuco. Rad bi, da ne prepiha, ne premoči, da je topla. Sedaj mi je kar blizu 10 let dobro služila ena Mcklinley snowsports jakna, ki pa je odslužila svoje.
Ponavadi oblečem švicmajco dolgi rokavi, velikokrat kratki rokavi in jakno čez.
Cena pa nekje 100€ ali tam do max 120€ zdaj, ko je še kje kaj v akciji. Raje pa kakšen € manj. Sem iz Koroške, tako da bi kupoval Maribor ali pa do Celja. Prosim za pomoč.


Sedaj odvisno koliko se segreješ, ko hodiš toda za to kar opisuješ je dovolj nepodložena jakna. Seveda v tem primeru moraš imeti kak flis v ruzaku, ko se ustaviš.
Osebno furam kratko švic majico, švic majico z dolgimi rokavi in potem čez softshell, da zadrži veter. Dovolj je bilo npr zdele na Begunjščico, ko je bilo cca -5°C in sem se tudi kr fajn prešvicu. Tako, da bi v tvojem primeru pogledal za kako tako jakno:
https://www.kibuba.com/oblacila/jakne/n...

noraguta ::

Te temperature so tako relativne kot zračna vlaga danes zutraj pri minus tri je bilo glih za merino majico z dolgimi rokavi nekje 200 gramature. Al pa švic majca pa tenek puli. Megla te pa poje od zunaj in znotraj. Pa je lahko 5+
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohodniška oprema

Oddelek: Loža
465793 (761) koyotee
»

Outdoor oblačila (planinarjenje, tek v naravi) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213372 (2162) gruntfürmich
»

aktivna oblačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7618894 (10573) slomakita
»

Nakup jakne

Oddelek: Loža
163756 (2384) impre
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12331303 (27598) Kleemen

Več podobnih tem