» »

Kje kupujete oblačila?

Kje kupujete oblačila?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 13
»»

djordjevic ::

Podobno je tudi z obutvijo. Nekoč, recimo, nisem šljivil merrelk. Ko sem kupil prve in jih potem gladko nosil štiri leta vsak dan in povsod, pa bi še bile komot za naslednja štiri, če ne bi strgal zadaj pri peti vsega, ker sem prelen pri obuvanju, in jih vedno kar nataknem gor, sem videl, what the fuss is all about. Da ne omenjam tega, da lahko laziš ne vem, kje je, pa ti bo v njih vedno udobno. Ampak ja, itak da ti podobno nudijo random šuhi iz hoferja za 15 evrov. :)

Aja, pa še tole - dejansko ni vse poceni tudi ne šrot. Spar ima eno dobro znamko poceni oblačil, in sicer pascarel. Pižame so tako smešno poceni v primerjavi z raznimi skinyji in huberji, da je brezveze, kakovost pa dejansko ne zaostaja veliko. Sem kupil vsaj že kakšne tri ali štiri njihove in me zaenkrat huberji za 50 evrov ne vidijo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Pri nas večinoma Fred Perry, mi je všeč stil. Drugače pa večinoma kupujem cote, ko sem v tujini. Kupujem takrat, ko vidim kaj pametnega. Na brande ne gledam. Lahko zapravim 200, 300 eur za par kavbojk ali pa po drugi strani dobim celo garderobo na razprodaji za tak denar.

settler ::

Kupim kar je primerno za moj študentski žep. Se pravi, kakšne kavbojke ponavadi v rangu 50€, pri čevljih je pa tako, kupim tudi takšne ta 10€, vendar jih imam samo za določene obleke, pa da se sklada. Kdaj pa kdaj dam pa tudi za čevlje po 100€ in je potem mir za ene par let.
Glede cunj je pa tako, vse kar se mi zdi po mojem okusu ;) Seveda pa ne bom dal za neko majico 40€, rajši si kupim par majic po 10€.
Sam se zelo hitro naveličam oblek in rad menjam garderobo, zato kupim bolj poceni stvari, razen tiste ki se mi res dopadejo, potem pa
dam tudi malo več za njih in jih tudi nosim dalj časa. Trgovine pa so: H&M, pull&beer, jack&jones, C&A, največ pa v New Yorkerju, ker sem sam zelo suh težko dobim kje drugje XS obleke :P

timberjack ::

Spalače se kupovati rabljena oblačila, ki so že preprana ali pa oblačila priznanih znamk. Ponavadi poceni oblačila že po vonju takoj spooznaš, smrdijo ker so prepojena z preparati (formadehidom) proti plesni, da ne govorim o barvilih s katerimi so prebarvana. Jaz nosim Levi`s T-majce. So res udobne, malce dražje, brez vonja ko jo kupiš in že po šivih vidiš razliko med majco za 5€. Te poceni bunde iz špara hofrja itd so narejena iz odpadne industrijske plastike, ki pa ni preveč Cull za vašo kožo, sicer jo ne nosiš direkt;) Še vedno prisegam na volno bombaž lan itd.

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

lol 400 e za bundo ne se jebat
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

damjan1980 ::

meni je to manj ekstremno kot puloverji za 5€ in nosenje iste cote 15 let

blackbfm ::

Jaz nosim Levi`s T-majce. So res udobne, malce dražje, brez vonja ko jo kupiš in že po šivih vidiš razliko med majco za 5€.


To je bluzenje 100 na uro.

Pri isti gramaturi in materialu razlik ne more bit. Pa je lahko levis 10x dražja od noname majice.

ramiz?! ::

js ne razumem zakaj se eni in drugi čudite glede tega kolko kdo zapravi za oblačila ... vsak ima svoj pogled na življenje in veliko ljudi je pač pod vplivom današnjega sveta, torej reklam in nekih trendov, ki jih narekujejo drugi ... nej vsak zapravi kolkor hoče, meni je samo žalostno, ker nekateri so kao high class scena, doma pa imajo pa za zajtrk, kosilo in večerjo stare kekse, važno da ma prave cote in da je varno skrit v povprečju...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

blackbfm ::

Jz se nič ne čudim, mi je vseeno kje kdo kupuje in kok zmeče denarja..sam na živce mi pa gre nakladanje o neki nadpovprečni kakovosti znanih znamk oz. dražjih oblačil.

Večina stvari je nateg na suho, se pa najde kakšna poceni ali pa draga cota, ki drži in drži.

gruntfürmich ::

damjan1980 je izjavil:

http://www.ebay.co.uk/itm/130765488772?...

ne vem kdo tebi narekuje stil in kdo ti da dnar za cote, vendar mi je jasno da si brez okusa:))

energetik je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ampak problem je pa tale miselnost, da raje kupim večkrat nekvalitetno kot pa enkrat in to kvalitetno. to je problem. pri vseh stvareh.
Zakj bi bil to problem? A se tebe to kaj tiče?

se me že tiče. zaradi take miselnosti je cela evropa gospodarsko v pizdi. in se me še kako tiče.

damjan1980 je izjavil:

Ampak srajce v tej temi se nisem videl omenjene, tako da predvidevam da je velika neznanka

jst priznam da srajc ne nosim (v službi ni potrebe, za casual pa se mi ne da) ker se mi jih ne ljubi likat, ker sam skrbim za cote.
tebi očitno pere mama8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

Ja to bo ta vzrok za problem , Grki so se zajebali z temi cunjami 5eur/kg, zdj pa majo !

Ne resno .. zakaj posiljujes folk z tem kaksni klosarji smo ce ne zmecemo nevem kolk dnarja na cunje ... Tudi ko gledam neke puloverje za 50 eur se samo cudim kaj je takega na tej majici ko mi pa ponavadi tista za 20 eur boljse izgleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

damjan1980 ::

noben vas ne posiljuje z dragimi cotami. Tudi majca za 20€ je lahko cisto ok. Se da za neki normalen denar cisto ok oblect. Ko pa berem da nekdo nosi izkljucno reklamne majce, gate za 2€, isto majco 15 let in cote smatra za zascito pred vremenskimi vplivi, pa se lahko malo zamislim kako malo eni ljudje dajo na sebe.
In se enkrat, da se lepo obleces ni vprasanje denarja, ampak koliko das na sebe oz. se cenis. Enim je ocitno to neznanka. Pol pa se cudijo da jih nobena baba ne povoha.
Za ono brihto 2 posta visje: ce tebi mama pere, ne sodi drugih po sebi. Svoje srajce si sam perem in ne bos verjel, tudi likam

Gladi ::

Sam je pa smešn, take marže kakor majo trgovci z oblačili jih pa še u gradbeništvu ni blo(procentualno gledano).:))

energetik ::

damjan1980 je izjavil:

noben vas ne posiljuje z dragimi cotami. Tudi majca za 20€ je lahko cisto ok. Se da za neki normalen denar cisto ok oblect. Ko pa berem da nekdo nosi izkljucno reklamne majce, gate za 2€, isto majco 15 let in cote smatra za zascito pred vremenskimi vplivi, pa se lahko malo zamislim kako malo eni ljudje dajo na sebe.
In kaj je narobe z gatami za 2€? A se v gatah sprehajaš naokoli? :)
Reklamne majice so super, problem je samo, ker imajo večinom glupe napise gor.

damjan1980 ::

tudi s posranimi gatami zadaj in soncekom spredaj ni nic narobe. saj te noben ne vidi.
over&out...nima smisla

blackbfm ::

bo treba še kakšno temo o higieni odpret lol :p

flipflop ::

Tudi majca za 20€ je lahko cisto ok


Uff, men so se pa majce za 20€ že kr mal drage ponaad zdele. Recimo 10€ za majco, une za 20€ mogoče dve tri take, kar je več pa grem gladko mimo.

noraguta ::

ma odvisno najdi majco iz volne za 5€ začne se pri 20 pa raj več podobno je z lanom. če pa kupuješ polycotton zadeve je pa vse podobna žalost.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Boeing ::

igor0203 je izjavil:

@Boeing: Kje pa kupuješ Creative Recreation čevlje?


Trgovina Paris, Celje (diversus.si). Imajo jih tudi v emporiumu v LJ.
Sicer pa, ker že vem katere številke katerih modelov mi odgovarjajo (nosim itak samo cesario lo in ciro lo), jih kupujem tudi na ebayu - iste modele, le druge barvne kombinacije. Zaenkrat bp.

Prej sem še pozabil omenit, da cunje kupujem v tujini, ne pri nas, večinoma iz istih razlogov kot jih navajajo ostali -> boljša kvaliteta, večja izbira, nižje cene in neprimerno bolj prijazni prodajalci.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

IceIceBaby ::

in neprimerno bolj prijazni prodajalci.


Tole je pa pri nas res zanimivo. Sicer se stanje popravlja, ampak še vedno naletiš na kakšnega prodajalca/prodajalko, ki te ne jebe 5%.

V UK prideš oblečen v vojaške hlače in hoodie v kakšno zelo fancy trgovino (obleka, high end ure itd), pa ti odprejo vrata in takoj je prodajalec pri tebi. Brez raznih čudnih pogledov in ocenjevanja izpod čela, kot je to v navadi pri nas.

krneki0001 ::

gruntfürmich je izjavil:

energetik je izjavil:

Bunda iz špara je tam od 60 do 80€, pa mi zdrži 5 let. Za 400€ si jih lahko nabavim 5 in jih imam za 25 let. Poleg tega mi je vseeno, če se kje strga/umaže/jo pozabim.

dobro, za 80€ bi že MORAL dobiti spodobno coto, imho. sj jst sem tudi kupil poceni bundo od quelleja, ampak potem po kakih 2 leti uporabe vidiš razrite šive, material se zna trgat, je čisto tanek, nepremočljivost lahko sanjam... in vse te pomanjkljivosti ne odtehtajo da si lahko 5 ali 10 teh kupim za eno zares kvalitetno.
ampak problem je pa tale miselnost, da raje kupim večkrat nekvalitetno kot pa enkrat in to kvalitetno. to je problem. pri vseh stvareh.


Enaka jakna od jack wolfskin-a pri nas in v avstriji, je razlike 200 evrov. Pri nas se prodaja kot najnovejša in stane 369, v avstriji pa kot zastarel model za ceno 169 evrov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

gruntfürmich ::

krneki0001 je izjavil:

Enaka jakna od jack wolfskin-a pri nas in v avstriji, je razlike 200 evrov. Pri nas se prodaja kot najnovejša in stane 369, v avstriji pa kot zastarel model za ceno 169 evrov.

zato pa skok na ebay.de ponavadi uredi te zadeve v našo korist.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Včasih je veljal rek 'obleka naredi človeka'. Do neke mere velja še danes.
Jaz ko kaj potrebujem, se vsedem za komp in pobrskam za solidno robo s čim večjim popustom.;)

Recimo pred kratkim sem vzel dve jakni - jesensko in zimsko.
http://store.murphynye.com/it-IT/Catalo...
Skupaj s promocijskim popustom za prvi nakup in poštnino me je prišlo 88 evrov, redna cena 186 evrov.

http://www.globetrotter.de/de/shop/deta...
S poštnino me je prišla 75 evrov, redna cena 180 evrov.

Berserker ::

Nebom odpiral odvečne teme, bom zato kar tukaj vprašal.

Lani sem videlkar nekaj folka z temi elegantnimi ruskimi kučmami ki pokrijejo tudi ušesa, pač podobno tistim tankovskim pokrivalom. Kje bi lahko kupil kaj takšnega.

Okapi ::

Berserker ::

Ja nekaj takšnega. Samo da je zunanji del tudi puhast.

Edit. Nekaj tkašnega.

addy93 ::

Pozimi, na štandih, v centru Ljubljanje, nje? Sam so drage... Do 100 ojrov...

Good Guy ::

2way,nkd in podobne pocen štacune

tpleko ::

čevlje nakupujem v jello pri leclercu, 1x ali 2x na leto, ker jih moram, ker se mi raztrgajo. delajo zanič. ;(( za 10-20 eur.
oblek ne kupujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

TehDucky ::

@Berserker, jaz sem eno tako dobil kot promocijsko od michelina, superca za tahude mrzle dneve.

ON: Kupoval sem večinoma v H&M, NewYorker, občasno še mati prinesla iz kake xy štacune kakšno majico, hlače. Problem je bil pri tem, ker me je bilo ogromno skupaj,in sem kupoval zadeve v XXL.
Sedaj po izgubljenih nekaj več kot 10kg pa lahko kumot nosim L in mi je stara garderoba enostavno prevelika, še hlače ko jih mam za doma rabim s pasom nosit, da mi ne padejo dol ko grem do wcja :)
Me zanima kje so kake super štacune za bolj normal sized lude? Se mi gre pa še vedno predvsem kvaliteta pred kvantiteto, ne pa ravno 150€ na hlače. Ponavadi sem na sezono zapravil okoli 300€ (pred zimo ter pred poletjem) za 2 hlače/3 majce/1-2 jopce pozimi, poleti pa 3-4 kratke hlače, 4-5 majic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

LapD ::

Am pomojem boš največ solidne robe (kvalitetno in všečno) za normalno ceno našel v zgornjem štuku cityparka (jack&jones, tom tailor...), spodaj imaš še espirit in desigual, lahko pogledaš še outlet factory v btcju pa na rudniku v supernovi (peek%cloppenburg). No tole približno so moje go-to trgovine, zapravim pa čist odvisno od razpoloženja. 20-30eur za designer kratko majco, 50-100eur za čevlje, pulover ali kavbojke. Če je kakšna zadeva v akciji pa še toliko bolje.
web&motion designer

Berserker ::

addy93 je izjavil:

Pozimi, na štandih, v centru Ljubljanje, nje? Sam so drage... Do 100 ojrov...


Ja sam to je brezveze da bi šel tako daleč po eno kučmo. V mislih sem imel zanesljive spletne trgovine, nebi se pa branil če kdo ve za kakšno lokacijo v Mariboru ali Celju.

ramiz?! ::

Js kupim kakšno stvar na www.thorsteinar.de. Kvaliteta je super, pa še cunje so mi všeč.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

CleanPower ::

ampak kako veste katero velikost izbrat prek neta? js nikol ne vem a bi uzel Medium al Large, moje mere so pa 177cm/76kil(mišic)
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

bluefish ::

Poglej, če so na strani trgovine ali firme posameznih oblačil kake tabele mer.

ramiz?! ::

CleanPower je izjavil:

ampak kako veste katero velikost izbrat prek neta? js nikol ne vem a bi uzel Medium al Large, moje mere so pa 177cm/76kil(mišic)

sam isto... sem si letos naročil prevelike superge od adidasa :)
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Alamar ::

timberjack je izjavil:

Spalače se kupovati rabljena oblačila, ki so že preprana ali pa oblačila priznanih znamk. Ponavadi poceni oblačila že po vonju takoj spooznaš, smrdijo ker so prepojena z preparati (formadehidom) proti plesni, da ne govorim o barvilih s katerimi so prebarvana. Jaz nosim Levi`s T-majce. So res udobne, malce dražje, brez vonja ko jo kupiš in že po šivih vidiš razliko med majco za 5€. Te poceni bunde iz špara hofrja itd so narejena iz odpadne industrijske plastike, ki pa ni preveč Cull za vašo kožo, sicer jo ne nosiš direkt;) Še vedno prisegam na volno bombaž lan itd.
V Hoferju in Lidlu npr se dobi tudi zelo kvalitetna noname roba za svoj denar. Od lana, bio bombaža, merino volne specialnih cot za tek, kolesarstvo, smučanje... vse po smešnih cenah napram "priznanim" štacunam. Res pa je, da je to na voljo le parkrat na leto, se pa stvari ob istih terminih vsako leto ponavljajo. Par ljudi, ki jih poznam oblečejo cele familije komplet od merino gat, bambus zoknov ... do softshell jaken za zelo zmeren denar in so zelo zadovoljni.

gruntfürmich ::

CleanPower je izjavil:

ampak kako veste katero velikost izbrat prek neta? js nikol ne vem a bi uzel Medium al Large, moje mere so pa 177cm/76kil(mišic)

to je čisti M. sem praktično enak^^
je pa res da zna biti kakšna znamka izvenserijska
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bdoxx ::

hmm jaz mam 191cm pa 74kg pa mam tud M :D

CleanPower ::

en moj frend ma 174/85kg pa nosi XL
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

blackbfm ::

to ne moreš tak primerjat ker je odvisno od tega:

a) kok si debel
b) kako proizvajalec definira velikost
c) stil oblačil (baggy vs slim/skinny)

bdoxx ::

ne, no vsaj po mojih izkušnjah, neka ološ razvlečena roba ala NY, H&M, C&A, TT, to če že kupim kaj moram vsaj L oz XL, medtem pa kakšna bol priznana firma, (če hočete tud dražja), mi je M kamot prav

jizzer ::

Ravno danes sem bil v ZARI kupil par hlač, v P&C pa še neki sweater. Zanima me kje se da dobit kake fajne polo majce, barvaste ter kvalitetne?

CleanPower ::

lacoste so fajn
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

bdoxx ::

za lacoste se izogibaj EP- v Mbju

gruntfürmich ::

dajte mi povedat če ima kdo izkušnje z levi's hlačami iz (nemškega) ebaya; namreč pomeril sem hlače v sloveniji, pa jih zaradi takšnih in drugačnih razlogov nisem mogel kupiti.
zdaj pa me zanima, če lahko brez strahu kupim enako številko na ebay.de kot sem jih pomerjal v sloveniji?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Tiste kučme so bile lani v H&M za 15€ meli so pa ženske in moške oz. bolje rečeno ene so bile svetle barve ene pa temne.
Dodam. Niso iz pravega krzna. So pa vseeno tople, tako da kr žašvicam pozim pod njo, če ni ornk mrzlo pa mam kratke lase.

Oh in še nekaj. Zakaj so letos skoraj vse kavbojke v štacunah na gumbe? A je to nek novi trend?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bluefish ::

Na gumbe so že par let. Prav muka je najti normalne z zadrgo.

kondezator ::

bluefish je izjavil:

Na gumbe so že par let. Prav muka je najti normalne z zadrgo.


Jaz sem junija letos dobil v Zari na zadrgo.

energetik ::

bluefish je izjavil:

Na gumbe so že par let. Prav muka je najti normalne z zadrgo.
Prava muka je tudi s hlačami na gumbe it na WC. ;(
Ne vem, kdo si je tak sistem z gumbi sploh zamislil.
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moške hlače - ponovno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7520781 (4878) Kvinta
»

nova moška bunda/puhovka, kje kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11112337 (7072) Kvinta
»

pohodniška oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8918709 (12174) Okapi
»

srajca in kravata (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21134430 (20121) leiito
»

Moška obleka (maturantska)

Oddelek: Loža
3311068 (10187) lucif3rka

Več podobnih tem