» »

Paketne prevare

Paketne prevare

Linko ::

V zadnjem mesecu je na žanino ime bilo poslano več paketov od packeta international s.r.o
Zadeva je prevara, saj za 30€ in več plačaš za neko kitajsko sranje.

Bodite pozorni, sploh nežne polovice naj ne prevzemajo paketov, če jih niso naročile ;((

Magic1 ::

A res kdo plačuje po prevzemu? Verjetno si ti plačal, pošiljka je bila pa na tvojo. Samo ti nisi vedel, da ni naročila:))
Verjetno si dobil podatke pošiljatelja, vrni artikle in zahtevaj denar nazaj. Pri nas imaš pravico vrnit artikel v 14 dneh.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Machete ::

Lepo, da folk plačuje nekaj kar ni naročil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bolf3nk ::

Pri teh pošiljkah pošiljatelj ne obstaja.

kixs ::

Ce hoce dobiti denar, mora obstajati nek podatek o posiljatelju.

GupeM ::

Machete je izjavil:

Lepo, da folk plačuje nekaj kar ni naročil.

To se dogaja, ker folk prevzame v imenu drugega. Recimo žena prevzame za moža, žena pa ne ve, da mož ni nič naročil. Ali obratno.

Zato jaz ne plačam ničesar po povzetju, če mi prejemnik ni povedal, da bo karkoli prišlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Machete ::

Drži, opasno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

Bolf3nk je izjavil:

Pri teh pošiljkah pošiljatelj ne obstaja.

Mora pa obstajati njihov tekoči račun
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

GupeM ::

Packeta international s.r.o. je sicer videti kot čisto legit firma. Je žena v Orsay-u naročala neka oblačila, pa na paketu piše, da je pošiljatelj Packeta international s.r.o.

Gagatronix ::

To je ze star scam.

DePalmo ::

A sedaj je že 30e? Dva ali tri mesece nazaj je bilo 50e, ista prevara. Sem opozoril naše da naj temu ne nasedajo.

Če je na drugi strani kitajc, boš denar težko dobil nazaj. Je tašča naročila dvojne copate od dveh kitajcev preko FBja, torej legitimni nakup, firme kao v EU ampak jih nisem mogel izsledit ker je bilo vse izmišljeno. Sem se z obema kregal preko emaila in eden je popustil in vrnil 60%, drugi mi je pa na dolgo povedal da naj odjebem.

Magic1 ::

Samo ali lahko pošiljajo pakete iz tujine, za katere je treba plačat po prevzemu?
Magic

MIHAc27 ::

Ne vem, zakaj ne bi mogli. Poštnino do tebe morajo plačat, če ne prevzameš itak tudi one ne prevzamejo ker paket ni vreden poštnine.
Če pa prevzameš pa profitirajo.

Legitimne trgovine se tega zelo redko poslužujejo, ker je poštnina draga. Če ne plačaš je izdelek verjetno vreden dovolj, da pač plačajo še za nazaj... ampak v bistvu pa izgubijo 2x PTT stroške denarja. Tko da plačaj v naprej, pa dobiš.

Legon ::

Magic1 je izjavil:

Samo ali lahko pošiljajo pakete iz tujine, za katere je treba plačat po prevzemu?

Ja, tudi recimo dostavne sluzbe kot je DPD to omogocajo.

Videl sem tudi primere pri dropshipping podjetjih, ko je recimo bil paket oddan v Sloveniji, vendar pa je bila sama firma registrirana v romuniji. Potem se pa mora kupec zafrkavat s postnino in romunskim trznim inspektoratom ce hoce vrnit blago. Ko se nabere dovolj prijav pa pac zaprejo podjetje in ponovi vajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Gagatronix ::

Temu se rece brushing in ni nova zadeva.

thomas05 ::

If you're struggling with your data analysis assignment, expert help is just a click away! Whether it's complex statistical methods, data interpretation, or using tools like SPSS, R, or Python, professional assistance can guide you through the process and ensure your assignment is well-structured and accurate. Get the support you need to ace your data analysis assignment today!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gregyk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Anonimno" pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
377401 (905) mirator
»

DHL Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6117231 (1179) Machete
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647118185 (36212) destroyer2k
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9546920 (17761) uporabnik50
»

Je tole mogoče scam ?

Oddelek: Loža
165281 (4112) Marat

Več podobnih tem