» »

nova moška bunda/puhovka, kje kupiti?

nova moška bunda/puhovka, kje kupiti?

1
2
3

Taip4n ::

Kvinta je izjavil:

Zanimivo da na Aljaski noben ne nosi goretexa al pa raznoraznih windproof hard in softshellow ,aktivnega perila ,fancy puhovk in rukzakov dosti gledam History in podobne kanale kjer kažejo ta folk kateri živi in dela v extremnih razmerah :))

Kaj pa nosijo?

znbojan ::

++ za čebulni način oblačenja.
Za smučanje + hladnejši čas za v hribe, pohode meni kot prvi sloj najbolj sede Brynje -mrežasta topla majica (oz. podobne mreže od drugih) ali merino (volna) izdelki (za večdnevne zadeve- švicanje & vonj!).
Imam merino od Reuscha, Odla, tudi Decathlon za guranje oz. delo ni slab (= cenejši). Veliko boljše kot "plastične umetne stvari". Ne smeš pa pretiravati z debelino (gramaturo) merina..
Prej kot nepredušna stvar, je pametno mogoče imeti "majico" z windstoper membrano za prsni del in da švic odvajaš drugje.
Za ekstremne zadeve velja.. več denarja, več muzike (manj švica, bolj diha, večji stolpci ipd.) +dlje imaš takšne stvari.
(tudi za jadranje so zadeve lahko zeloo drage; pa Jadran je easy proti odprtim morjim, oceanom))!
ps. dobil od lovca Seelan flis -čisto druga stvar kot "običajni flisi". Skandinavci znajo.
Za vsakodnevne zadeve pa mi paše Uniqlo (Heatech - že osnovni je super; v toplejšem delu leta pa Airsm majice oz. mrežne zadeve od drugih za pod srajcami -odlo, craft..).

ps. drugače je včeraj bil na SLO1 odličen Islandski film Arktika - ekstremne razmere:)
znbojan

Kvinta ::

Taip4n je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Zanimivo da na Aljaski noben ne nosi goretexa al pa raznoraznih windproof hard in softshellow ,aktivnega perila ,fancy puhovk in rukzakov dosti gledam History in podobne kanale kjer kažejo ta folk kateri živi in dela v extremnih razmerah :))

Kaj pa nosijo?


Nosijo neko regular robo še čevljev nisem vido nekih opasnih razn dosti jih ma Bunny Boots.

vojske pa nosijo goretex in aktivno perilo. zanimivo mar ne?


Ja samo ne na Aljaski :)) v Franciji in Avstriji pa recimo DA samo tu ni nikoli -30-50

Je pa res, ce bi gledal zgolj NG oddaje in ne bi bil nikoli gor, bi verjetno mislil, da se prevazajo s pasjimi vpregami in zivijo v sotorih zaviti v obleko iz jelenovih kozuhov. Realnost je pa malo drugacna ;)


Jaz tudi dolgo nisem vrjel maš še en kup posnetkov na youtubu in po raznoraznih spletnih portalih pričanja ljudi itn tak ,da realnost je mogoče res malo drugačna ne pa dosti kaj misliš da oni tam bobre ,kune ,rise itd samo za show lovi doma pa polj jejo lazanjo:))

Še priporočate kako drugo trgovino kot iglusport in kibuba?


Pri nas greš probat v tujini kupiš.....sem nedolgo nazaj kupil Rab Microlight iz UK sicer model 2019 za 130€ shipping free v Gorniku je model 2020 nič kaj revulucionarno drugačen 225 + poštnina

Jaz večinoma kupim tu.
https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/
https://www.trekitt.co.uk/
https://www.e-outdoor.co.uk/

Trekkit ma tud na youtube dober kanal
A.C.A.B

sunshine403 ::

Kvinta je izjavil:

Je pa res, ce bi gledal zgolj NG oddaje in ne bi bil nikoli gor, bi verjetno mislil, da se prevazajo s pasjimi vpregami in zivijo v sotorih zaviti v obleko iz jelenovih kozuhov. Realnost je pa malo drugacna ;)


Jaz tudi dolgo nisem vrjel maš še en kup posnetkov na youtubu in po raznoraznih spletnih portalih pričanja ljudi itn tak ,da realnost je mogoče res malo drugačna ne pa dosti kaj misliš da oni tam bobre ,kune ,rise itd samo za show lovi doma pa polj jejo lazanjo:))

Se enkrat, tole bo za Skandinavijo, ker sem gor krepko vec, kot pa na Aljaski, kjer sem bil zgolj enkrat. In realno je sever Finske, Svedske in Norveske cisto primerljiv z Aljasko. No tam severne jelene potolcejo za prodajo ;) Pa zares to ni iz youtube posnetkov ali raznoraznih pricevanj po spletnih portalih, ampak iz tistega kar sem sam videl po tistih koncih. In verjemi, da se nihce ne sprehaja naokoli oblecen v kozuhe severnih jelenov, ampak v goretex jakne, ne glede na to kaj NG kaze ;)

Kvinta ::

Jaz nikjer nisem napisal da hodijo oblečeni namesto v goretex v kožuhe jelenov :)) napisal sem samo ,da ljudje kateri tam živijo v extremnih razmerah ne nosijo goretexa ,če ga pa nosijo v Skandinaviji pa ok naj ga samo na Aljaski ga še vedno ne.
A.C.A.B

matobeli ::

Goretex je predvsem za padavine, specifično najboljši za dež. Pri -25 in vsej izolaciji ki jo imaš na sebi se sneg na zunanjem sloju praktično ne topi. Ker načeloma ljudje pri -25 ne hodijo ven če kaže na močnejše sneženje je verjetno res vseeno kaj imajo gor, važno da izolira.

Zimonem ::

Gozdarji dandanes uporabljajo za dež bolj ali manj dwr prešpicani corduroy(najlon). Za impregnacijo ponucajo pa ponavadi kar vsak silikonski sprej.bče gre preveč dež pa pa pod streho goretex ni zgolj vrečka, je tudi občutljiv. Spodaj pa odvisno od prilike.

Okapi ::

Pravi dedci nosimo oldskool povoščeno platno, ne pa neke plastične novotarije.;)





Fjallraven, Seeland, Kakadu Traders...

matobeli ::

Zimonem je izjavil:

Gozdarji dandanes uporabljajo za dež bolj ali manj dwr prešpicani corduroy(najlon). Za impregnacijo ponucajo pa ponavadi kar vsak silikonski sprej.bče gre preveč dež pa pa pod streho goretex ni zgolj vrečka, je tudi občutljiv. Spodaj pa odvisno od prilike.


Zunanji sloj gtexa je tudi obdelan kot DWR, ker če se zunanja tkanina namoči ne more dihat.

Sicer težko rečem kaj točno uporabljajo, ker nobenega ne poznam, tisti ki so v bližnji gmajni žagal so bli pa v suhem vremenu na terenu.

Dedca na sliki sta premočena ko psa, pa še zebe ju :))

sunshine403 ::

Kvinta je izjavil:

Jaz nikjer nisem napisal da hodijo oblečeni namesto v goretex v kožuhe jelenov :)) napisal sem samo ,da ljudje kateri tam živijo v extremnih razmerah ne nosijo goretexa ,če ga pa nosijo v Skandinaviji pa ok naj ga samo na Aljaski ga še vedno ne.

In to trdis na podlagi oddaje na NG? Tudi za Skandinavijo imas malo morje NG serij, kjer izgleda da ljudje uporabljajo severne jelene in pse za prevoz, zivijo v sotorih in so obleceni kot 300let nazaj. Pa v realnosti niso. Mogoce NG ni ravno najboljsi vir da vidis kako ljudje trenutno zivijo, zraven pa si se sveto preprican da je to res in vsem, ki imajo malce vec izkusenj s temi konci kot TV show solis pamet kako je res, ker si to le videl v enem tv showu.

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Pravi dedci nosimo oldskool povoščeno platno, ne pa neke plastične novotarije.;)





Fjallraven, Seeland, Kakadu Traders...

ne vem v katerem desetletju si ti so nabavljal ampak dandanes ima fjallraven 65% poliestra in 35% bombaža v njihovem G materialu...

sem si na škotskem mislil nabavit njihovo barbour jakno, ampak je tako strašno povoskana da nisem vedel če bom ves ta vosek pustil nekje na sedežih ali se bo obdržal na jakni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

gruntfürmich je izjavil:

Okapi je izjavil:

Pravi dedci nosimo oldskool povoščeno platno, ne pa neke plastične novotarije.;)





Fjallraven, Seeland, Kakadu Traders...

ne vem v katerem desetletju si ti so nabavljal ampak dandanes ima fjallraven 65% poliestra in 35% bombaža v njihovem G materialu...

sem si na škotskem mislil nabavit njihovo barbour jakno, ampak je tako strašno povoskana da nisem vedel če bom ves ta vosek pustil nekje na sedežih ali se bo obdržal na jakni...

Jaz sem si sam povoskal ene gate. No za v salon. Za dež so pa v redu. Barbour je drag.

matobeli je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Gozdarji dandanes uporabljajo za dež bolj ali manj dwr prešpicani corduroy(najlon). Za impregnacijo ponucajo pa ponavadi kar vsak silikonski sprej.bče gre preveč dež pa pa pod streho goretex ni zgolj vrečka, je tudi občutljiv. Spodaj pa odvisno od prilike.


Zunanji sloj gtexa je tudi obdelan kot DWR, ker če se zunanja tkanina namoči ne more dihat.

Sicer težko rečem kaj točno uporabljajo, ker nobenega ne poznam, tisti ki so v bližnji gmajni žagal so bli pa v suhem vremenu na terenu.

Dedca na sliki sta premočena ko psa, pa še zebe ju :))

Ja pri troslojnih. Talahkikjer je samo teflonska membrana tega ne moreš. Še zapacajo še tiste strukture.
Sam imam od vaudeja eVent komplet. Pa ga prav redko oblečem. Doma povoskane hlače pa pogosto. Ni za čepet v vodi ampak je pa vodoodbojno. In trpežno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

matobeli ::

A veš kaj je samo membrana? Teflon trak!

Zmeraj je pri goretexu vsaj 1sloj tkanine na zunanji strani ki služi kot DRW.

Za ceno une fyallravn žajfe dobiš že en gumiran dežni komplet, pa še jajcat se ti ni treba.

Da ne omenjam tega da dobiš nove gtex hlače/jakno za pod 40eur.

gruntfürmich ::

vsakemu svoje... verjetno pa je res bolje gumirana palerina kot pa zanič goretex za 40€. ali pa platnene cote za aktivnost v naravi, kot pa gtx vrečka.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matobeli ::

Evo iz fjallraven strani:
In short: Eco-Shell is for rainy days, G-1000 + Greenland Wax is for the occasional shower


Ne mešat učinkovitosti nekega povoskanega platna z gumirano tkanino ali tako z ustrezno membrano.

Goretex je če ne smeš bit moker, ne če ničeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

gruntfürmich ::

matobeli je izjavil:

Goretex je če ne smeš bit moker, ne če nočeš.
gtx te bo naredil znotraj mokrega če boš preveč aktiven. to pa je druga plat medalje, zato ga nekateri uporabljajo samo kot paletino za v dež in čisto nič drugega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matobeli ::

Če si preveč aktiven si lahko moker in ne rabiš goretexa.

Če greš v himalajo je pa fajn imet nekaj gor kar ne bo spustil.

Če greš zvečer v ljubljano na kuhančka pa je možnost padavin bo pa povoskana bombažna jakna dobra izbira.

Za vsako priložnost svoj kos opreme al kako že pravjo?

Okapi ::

Dobro povoskano in/ali naoljeno platno je verjetno celo boljše od goretexa, kar se propustnosti za vodo tiče. Je pa bistveno težje, in se tudi veliko počasneje suši, ko se enkrat premoči, zato se za resne namene ne uporablja več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

matobeli ::

Pol pride v uporabo že gumirano platno.

Ampak glavna poanta goretexa je da diha in obenem drži vodo, ne da je najbolj vzdržljiv material na svetu.

gruntfürmich ::

koliko pa povoskano platno diha?

recimo od fjallravena ki ima 65% poliestra ali takšno ki je iz 100% bombaža?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Darko! ::

Okapi je izjavil:

Pravi dedci nosimo oldskool povoščeno platno, ne pa neke plastične novotarije.;)





Fjallraven, Seeland, Kakadu Traders...



:))

Pravih dedcev ni več.
Večinoma so že pomrli.
Kar je še živih pa ždijo doma pred TV.

Tale dva iz slike spominjata na tistega frajerja za Marlboro cigarete.
Čez deset let bosta jokala zaradi revme.


Povoščeno platno so pravi dedci nosili ker drugega niso imeli.
Zdaj pa to nosijo hipsterji, ki so na zunaj "though and rough", sicer pa po enem dnevu brez elektrike ugotovijo, da se jim je sesul svet, saj ne morejo nafilat iphona.

Podobno velja tudi za čevlje, torbe, pasove, denarnice, lesena očala, naramnice, ... brado :) in ostalo hipsterko navlako.

bambam20 ::

gruntfürmich je izjavil:





Fjallraven, Seeland, Kakadu Traders...


Ja, tole je prava zadeva za pozimi. LOL.

Okapi ::

Darko! je izjavil:


Povoščeno platno so pravi dedci nosili ker drugega niso imeli.
Zdaj pa to nosijo hipsterji, ki so na zunaj "though and rough", sicer pa po enem dnevu brez elektrike ugotovijo, da se jim je sesul svet, saj ne morejo nafilat iphona.

Resnici na ljubo niso samo hipsterji. Je cel kup čisto pravih kmetov, gozdarjev, lovcev.... ki še vedno prisegajo na oldskool garderobo. Saj vmes se najde tudi kaj plastike, ampak je vsaj dobro skrita.

Slika je sicer iz serije Yellowstone, ampak garderoba ni izmišljena.

s7nf ::

Ja, samo če je govora o vodoodbojnih oblačilih, potem bodo teli vsi mokri :DD

oldskul za nas bi bil tist omot, ki so ga planšarji nosili, ali pa kosobrin v kekcu.


 pastir

pastir



tole sm mislu, to je top.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s7nf ()

bambam20 ::

s7nf je izjavil:

Ja, samo če je govora o vodoodbojnih oblačilih, potem bodo teli vsi mokri :DD

oldskul za nas bi bil tist omot, ki so ga planšarji nosili, ali pa kosobrin v kekcu.


 pastir

pastir



tole sm mislu, to je top.


Sredi zime.

s7nf ::

spodej pa volnen naštrikan pulover :D

Darko! ::

Okapi je izjavil:


Resnici na ljubo niso samo hipsterji. Je cel kup čisto pravih kmetov, gozdarjev, lovcev.... ki še vedno prisegajo na oldskool garderobo. Saj vmes se najde tudi kaj plastike, ampak je vsaj dobro skrita.

Slika je sicer iz serije Yellowstone, ampak garderoba ni izmišljena.



Si me prav nasmejal :))

Ja, lahko da kmetje, gozdarji in lovci prisegajo na old skul cote. In najbrž jih res nosijo.
Verjamem, da je slika čist avtentična.
Ampak hudič je skrit v eni majhni podrobnosti:

Okapi, stopi ven iz bloka in se razglej.
Neee, nee, neeee, majster !
Tisto ni Teton Range !
Tisto so Julijske Alpe!

Tle se vrti drug film.
Ne bom lepil slike povprečno oblečenega in obutega slovenskega kmeta.

To žal ni Wyoming, ta je 9000 km stran.
Tud angleško podeželje je skor svetlobno leto od nas.

300 evrski čevlji in povoščene jakne so na tem delčku sveta rezervirane izključno za tiste, ki si svoj kruh služijo na način, da jim še nikoli ni bilo potrebno stopit do gležnjev v blato - kaj šele, da bili vsakodnevno v dreku do kolen !

Tu kmetje ne nosijo goodyear welted moctovov za v štalo al pa za na senik.
Tisti, ki jih, krave v živo še videli niso.

Resnici na ljubo, ... izključno hipsterji.
;)

Okapi ::

Nisem imel v mislih mode, ampak uporabnost, funkcionalnost. Če je uporabno v Wyomingu, je tudi pri nas.

nergac ::

Da se vrnemo k temi.

Kupi si usnjeno jakno z usnjeno podlogo.

Po koncu zime je ne boš rabil.

Poleti jo lahko namažeš tudi z niveo, da bo nared za naslednjo zimo, imaš pa tudi cenejše namenske zadeve za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

gruntfürmich ::

jst sem imel pred parimi leti eno jakno, ki je bila iz dokaj trdega platna (potem sem jo oddal ker mi je bila prevelika). neka srednje poceni, kupljena za outdoor/lov.
ampak za v trenje pa je bila top! ne vem če bi bil kakšen umetni material bolj primeren, razen za veliko več denarja... če bi jo povoskal bi še bila verjetno vodoodbojna.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nergac ::

Nekateri pa švicamo in ne lovimo rib.

Pa tudi v hosto ne hodimo ko dežuje.

Mraz in sneg sem nazadnje doživel 2003 se mi zdi.

Usnja ne dobim, tudi če plačam.

Samo neke mrežice, mreže, ...

Da mi lovijo švic?

Zimonem ::

nergac je izjavil:

Nekateri pa švicamo in ne lovimo rib.

Pa tudi v hosto ne hodimo ko dežuje.

Mraz in sneg sem nazadnje doživel 2003 se mi zdi.

Usnja ne dobim, tudi če plačam.

Samo neke mrežice, mreže, ...

Da mi lovijo švic?

Ovčje kože so pocen. Imaš kroj ti tudi zašijejo za male denarje.

Zimonem ::

Darko! je izjavil:

Okapi je izjavil:


Resnici na ljubo niso samo hipsterji. Je cel kup čisto pravih kmetov, gozdarjev, lovcev.... ki še vedno prisegajo na oldskool garderobo. Saj vmes se najde tudi kaj plastike, ampak je vsaj dobro skrita.

Slika je sicer iz serije Yellowstone, ampak garderoba ni izmišljena.



Si me prav nasmejal :))

Ja, lahko da kmetje, gozdarji in lovci prisegajo na old skul cote. In najbrž jih res nosijo.
Verjamem, da je slika čist avtentična.
Ampak hudič je skrit v eni majhni podrobnosti:

Okapi, stopi ven iz bloka in se razglej.
Neee, nee, neeee, majster !
Tisto ni Teton Range !
Tisto so Julijske Alpe!

Tle se vrti drug film.
Ne bom lepil slike povprečno oblečenega in obutega slovenskega kmeta.

To žal ni Wyoming, ta je 9000 km stran.
Tud angleško podeželje je skor svetlobno leto od nas.

300 evrski čevlji in povoščene jakne so na tem delčku sveta rezervirane izključno za tiste, ki si svoj kruh služijo na način, da jim še nikoli ni bilo potrebno stopit do gležnjev v blato - kaj šele, da bili vsakodnevno v dreku do kolen !

Tu kmetje ne nosijo goodyear welted moctovov za v štalo al pa za na senik.
Tisti, ki jih, krave v živo še videli niso.

Resnici na ljubo, ... izključno hipsterji.
;)

Do določene mere. Delovni gojzarji so še zmeraj usnjeni, perilo volneno, za mraz tudi često srednji sloj. Za zunanjiso pa precej privzeli umetna vlakna. Ker se več pere. In hitreje suši. Ampak spet odvisno od poklica. Varilec ne bo nikoli nosil delovnih cunj iz poliestra.

nergac ::

Zimonem je izjavil:

nergac je izjavil:

Nekateri pa švicamo in ne lovimo rib.

Pa tudi v hosto ne hodimo ko dežuje.

Mraz in sneg sem nazadnje doživel 2003 se mi zdi.

Usnja ne dobim, tudi če plačam.

Samo neke mrežice, mreže, ...

Da mi lovijo švic?

Ovčje kože so pocen. Imaš kroj ti tudi zašijejo za male denarje.


Itak.
Prav smešno, kako je pocen.
Še bolj kot plastika.
Imam veze, kontakti so skrbno zapisani v moji beležki.

Map ::

Kje pa se recimo še dobi kake dobre usnjene jakne? Se mi zdi, da kar danes vidim usnjenega na ulici, je preveč poceni, da bi bilo kvalitetno usnje.

Zimonem ::

Map je izjavil:

Kje pa se recimo še dobi kake dobre usnjene jakne? Se mi zdi, da kar danes vidim usnjenega na ulici, je preveč poceni, da bi bilo kvalitetno usnje.

Odvisno kaj iščeš. Nazadnje (10let+ nazaj) sem kupil usnjen blazer v we(Amsterdam). Nekaj imam še od iuv, ampak to je propadlo. Sedaj kupim kožo in dam zašit. Ampak to je za na vas, ne izgleda fancy. Je pa toplo pa tudi v bufet se da it v tem.

Zimonem ::

Še pa večje trgovine izogibajo teh izdelkov, ker nikoli ne vedo kdaj jim bodo nori veganci in leta začeli delat štalo pred vhodom.

nergac ::

Glavni razlog je ta, da to jakno lahko nosiš praktično do smrti.

Vzdrževanje je skoraj zastonj.

Ampak plačaš zanjo tudi nekaj, ampak spet ne preveč.

Se pa splača.

Problem je v tem, da usnje ni in tam nekje od 2009.

Tudi keš ali dosti keša ne pomaga.

Razen če najdeš tradicionalne majstre ali si narediš sam.

Govorim o praktičnih usnjenih zadevah, ne fensi za gala prireditve in sestanke.

Take za v gostilno ali sprehod ali javni prevoz ali za v trgovino, pa še za randi je OK, tudi za razgovor za službo in za k maši in gledališče in za smeti ven nest ter sortirat v kanto ...

Za prvi maj je že prevroče ... Že marca je prevroče ponavadi, zna pa presenetit, in se spodaj čebulno oblečeš pa je.

Mislim da sem bil dovolj jasen.

Zimonem ::

Usnjarjev pri nas je dovolj. Prodati ne morejo robe. če jim kaj rečeš(prosiš), se potrudijo. šivilj ki znajo delat z usnjem je veliko. Popoldne je marsikatero takrat sicer dekle danes pa že babica šivalo rokavice. Niso izurje za gumbnice ampak šivat pa znajo. Ako gre za krzno, je pa malo manj opremljenih deklet. Stroj je precej specifičen.
Se pa še najde.
Problem je ponavadi kroj. Tu pa ako ravno material ni drag je predrag za zajebe. Edino če potem najdeš nekoga ki mu paše. Zato je tudi konfekcija v štacuni bolj ziher. Ker lahko probaš. jaz si ne upam naredit iz jahenčka jakne z rokavi.

bambam20 ::

Map je izjavil:

Kje pa se recimo še dobi kake dobre usnjene jakne? Se mi zdi, da kar danes vidim usnjenega na ulici, je preveč poceni, da bi bilo kvalitetno usnje.


Tsti, kar ti gledaš na ulici je v 99% umetno usnje oz. imitacija.

Jaz sem si poleti kupil usnjeno jakno iz ovčjega usnja, podloga v notranjem delu bombažna.. izjemno mehko in fino obdelano usnje.


Jakno sem kupil v trgovini Optimist, ki ima zelo dobre jakne iz kvalitetnega usnja znamke GIPSY.

https://optimist.si/usnjene-jakne/moske...


Tuakj imaš še nemško stran https://www.gipsy.eu/boys.html?p=1

Gre za zelo kvalitetno usnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

nergac ::

bambam20, hvala.

To je to.

Sam imam neko dansko jakno iz 1997 še zdaj.

Usnje goveje, ampak podloga umetna.

Do sedaj sem si jo popravljal in vzdrževal izključno sam, tudi zato, ker me to veseli.

gruntfürmich ::

tam okoli ptuja nekje je znan slovenski proizvajalec usnjenih izdelkov. pa tudi po interšparih v toko bi znali imeti kaj iz usnja.
drugače pa so to po mojem bolj specifične trgovine; v večjih mestih kakšna fizična.

krznarjev pa je itq samo par v sloveniji. pa nekateri radi vidijo da jim svoje kože prineseš. šivanje pa od 300€ dalje... ko bom nekoč velik in bogat si bom dal sešit en brezrokavnik iz kune. samo naloviti jih še moram :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zimonem ::

gruntfürmich je izjavil:

tam okoli ptuja nekje je znan slovenski proizvajalec usnjenih izdelkov. pa tudi po interšparih v toko bi znali imeti kaj iz usnja.
drugače pa so to po mojem bolj specifične trgovine; v večjih mestih kakšna fizična.

krznarjev pa je itq samo par v sloveniji. pa nekateri radi vidijo da jim svoje kože prineseš. šivanje pa od 300€ dalje... ko bom nekoč velik in bogat si bom dal sešit en brezrokavnik iz kune. samo naloviti jih še moram :D

Eh po Gorenjskem vsaj 3m jemljem robo.Kož imajo pa vsi na zalogo. Eden od teh mi preprosto reč tudi zašije. Pa vedno vesel ko prideš. Ni pa to krojaštvo. Žena zaštepa kar si naumil.

nergac ::

Pri nas delajo z usnjem moški ... Tudi šivanje in krojaštvo ...
S tekstilom ženske ... Posebej mojstrice umetnice za bombaž, lan, vezenje, podloge, frsluše, tehniko nasploh...

Gumb si mora znat sešit vsak sam, je pa to taka finomehanika.

Če si pa zarobiš hlače ročno, ga ni bolj močnega šiva.

To narediš enkrat na deset let.

Pa ne smeš se preveč zrediti ali shujšati, vid je pomemben, ter mirna roka.

Za jesen in zimo ponavadi imaš večje hlače kot spomladi in poleti.

bambam20 ::

gruntfürmich je izjavil:

tam okoli ptuja nekje je znan slovenski proizvajalec usnjenih izdelkov.


To imaš v mislih Hermana Kokolja.

Mene njegovi izdelki na slikah ne navdušijo. Po slikah sodeč ne znajo naredit pravega kroja in potem na tebi stoji , kot da si strašilo za ptiče. O grozljivo predolgih rokavih in ohlapnih modeli ne bi zgubljal besed. Vprašanje kakšne imajo cene. če so višje od Gipsya, potem je tako škoda vsak nadaljni pogovor.

http://www.herman.si/domov.html

nergac je izjavil:



Za jesen in zimo ponavadi imaš večje hlače kot spomladi in poleti.


Za zimo so fino hlače iz žameta. Tople in mehke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Zimonem ::

nergac je izjavil:

Pri nas delajo z usnjem moški ... Tudi šivanje in krojaštvo ...
S tekstilom ženske ... Posebej mojstrice umetnice za bombaž, lan, vezenje, podloge, frsluše, tehniko nasploh...

Gumb si mora znat sešit vsak sam, je pa to taka finomehanika.

Če si pa zarobiš hlače ročno, ga ni bolj močnega šiva.

To narediš enkrat na deset let.

Pa ne smeš se preveč zrediti ali shujšati, vid je pomemben, ter mirna roka.

Za jesen in zimo ponavadi imaš večje hlače kot spomladi in poleti.

Oglašambe zgolj zaradi šiva. Najbolje je uporabiti dreto!

znbojan ::

Si me prehitel. Da- Herman Kokol.
Nekaj so slike, drugo je pomeriti.
Delajo po meri (vsaj včasih so) in si nosil "do sesutja". (ženske seveda manj, ker model ni bil več v modi:).
znbojan

nergac ::

Zimonem je izjavil:

nergac je izjavil:

Pri nas delajo z usnjem moški ... Tudi šivanje in krojaštvo ...
S tekstilom ženske ... Posebej mojstrice umetnice za bombaž, lan, vezenje, podloge, frsluše, tehniko nasploh...

Gumb si mora znat sešit vsak sam, je pa to taka finomehanika.

Če si pa zarobiš hlače ročno, ga ni bolj močnega šiva.

To narediš enkrat na deset let.

Pa ne smeš se preveč zrediti ali shujšati, vid je pomemben, ter mirna roka.

Za jesen in zimo ponavadi imaš večje hlače kot spomladi in poleti.

Oglašambe zgolj zaradi šiva. Najbolje je uporabiti dreto!


A ni nekaj podobnega pri radiatorjih in tesnilih?

gruntfürmich ::

bambam20 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

tam okoli ptuja nekje je znan slovenski proizvajalec usnjenih izdelkov.


To imaš v mislih Hermana Kokolja.

Mene njegovi izdelki na slikah ne navdušijo.

tudi mene ne, je pa znan. verjetno pa je najbolj fokusiran za avstrijski trg, ker je tam vse malo dirndlasto
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nergac ::

gruntfürmich je izjavil:

bambam20 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

tam okoli ptuja nekje je znan slovenski proizvajalec usnjenih izdelkov.


To imaš v mislih Hermana Kokolja.

Mene njegovi izdelki na slikah ne navdušijo.

tudi mene ne, je pa znan. verjetno pa je najbolj fokusiran za avstrijski trg, ker je tam vse malo dirndlasto


Stvar okusa.
Kot pri kavi.
Grenka ali kisla.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pohodnih čevljev (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
858228435 (4912) theStranger
»

Kako zaščititi in vzdrževanje Gore-tex čevljev?

Oddelek: Šport
193287 (2504) krneki0001
»

Nakup jakne

Oddelek: Loža
163779 (2407) impre
»

pohodniška oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8918779 (12244) Okapi
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12331663 (27958) Kleemen

Več podobnih tem