» »

IBM disk zeza (Ic35 40GB)

IBM disk zeza (Ic35 40GB)

phoinix ::

Teli IBm so živ podn.;((

Zanima me kako lahko sam naredim low-level format.:D

Problem:
Mam tist standardni problem k se disk noče zalaufat in tist zvok k je ob zagonu sam enkrat - če dela, ponavlja v nedogled. Pa v BIOS-u ga ni pa take fore.:\

Nazadnje so mi na servisu to naredl pa je zej delov ene 8 mesecev. In spet se je začelo...;(

gumby ::

zdi se mi, da je to ravno serija, z katero so bili sami problemi... reši podatke in gas po nov disk

lowlevel format ne bo dosti pomagal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

phoinix ::

Nazadnje je pomagal sam to. Pa je delov OK.:D

Tko da še zmerm kako lahko sam nardim low-level format?

1966 ::

Tudi moj problem z IBM diskom.
Imam računalnik z IBM ICL35 trdim diskom kapacitete 40Gb, v uporabi približno eno leto. Danes sem ko omenjenemu master disku, hotel dodati še čisto nov WD slave disk. Ko sem vse skup povezo in vklopil računalnik so se mi windowsi 98 na pol zagnali nato pa je računalnik zamrznil. Odklopil sem dodani WD slave disk in poskusil zagnati računalnik z samo starim IBM diskom. Vendar se računalnik ne zažene samo nekaj škrebeta po disku in neprestalnoma sveti rdeča led za disk. Poskusil sem tudi z sistemsko disketo zagnati windowsw 98 vendar se tudi noče zagnat.
Disk imam sedaj na servisu Comtron v MB, da mi probajo vsaj rešiti podatke.
Držim pesti da bi uspeli.

gumby ::

phoinix: to je zelo kratkoročna rešitev. če disk začne crkavati, se ga čimprej reši...

phoinix ::

Verjem da bi se ga rešu, sam finančne težave...
Enkrat ga bo vrag vzel, sam upam da ne še tko hitr.

1966: MEn tud ves čas rdeča lučka gori, k se to nardi. Na srečo se mi je sam enkrat to naredl zej po 8 mesecih: dons.

Dead_Eye ::

hmm, provaj z ibm drive fitness-om - dobiš ga na ibm-jevi strani. meni je(ic35 40GB) po t.i. erase disk zdržal cca 5 dni - naslenjič je pisalo defective device - v nedeljo je 'popravljal' disk skoraj cel dan - danes še dela samo ful počasi (cca 1/4 hitrosti). Samo da zdrži še do jutri ko dobim novega...8-)

TylerDurden ::

Jst samo parkrat resetiram pa je. Lahko da je kriv tudi prešvoh napajalnik, vsaj jaz to sumim. Ko men škraba, ga odklopim iz elektrike pa mal nazaj priklopim pa je OK.
Let\'s make some soap ...

phoinix ::

No to sem rabu Dead_Eye. Upam da je z učam kej bol. :D Hvala.

Napajalnik 100% ni k je 300W. Včasih preen sem ga dal prvič popravt - k so l-lf naredl, sem ga parkrat butnu v fazi z zvokom pa je šlo naprej. Temu pa pravim manual setup.:P

phoinix ::

Sej ne bo nič narobe če dam ATA133 disk čeprov mi plata podpira sam ATA100?

Nabavu bom od Maxtor 30 al pa 40GB 7200, pa upam da me ne bo še ta firma razočarala..>:D

Swiwer ::

Low Level Formata na modernih diskih ni potrebno izvajati oz. le-to ni priporocljivo in vcasih celo onemogoceno. To so potrebovali stari diski, ki so temeljili na stari mehaniki in jih je bilo treba vcasih 're-kalibrirati'. Danes je pogosto dovolj uporabiti t.i. 'zero-fill' kar pomeni da celotni disk vkljucno z MBR (Master Boot Record) prepises (izbrises). IBM (Hitachi) ima za to svoj program DFT (Drive Fitness Test), ki ga dobis na njihovi domaci strani (www.ibm.com). Ne obremenjuj se z 'recovery' opcijami ampak izberi 'Erase Disk'. Meni so po tej operaciji izginili vsi error MSGji in S.M.A.R.T. sem lahko spet vklopil. Za sistem (C:) pa sem imel svojo particijo tako da so mi podatki na D: ostali in sem jih pred tem backupiral ker je bila napaka ocitno samo na C: ker se comp ni zbootal. :-)

||_^_|| ::

phoinix: nč bat, veselo bo delu na ATA100

DSmidgy ::

Jest ne vem zakaj garancije ne uveljaviš - pomoje jo je 3 leta. A maš že tko staar disk?

phoinix ::

Kaj morem če je tko butasta garancija, k ne velja več k enkrat kišto odpreš... Kako pa naj bi prah spucali? :))

Ne sej bom nekako shodu, in grem v četrtek kupt maxtorja 40GB. Upam da me ne bo razočaral.

||_^_|| ::

Čaki mal, take garancije pa ne more bit. IBM daje garancijo na diske, torej jo morš met tut ti! Jst sicer nimam izkušenj s takimi firmami (nalepke na ohišjih) ampak ti bojo drugi mojstri tlele povedal kako uveljavit garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

DSmidgy ::

Ke si pa kupu?
A ti na računu piše, da so ti oni sestavli računalnik?
Če ne - dej probej it z računam pa diskam ke na firmo pa uveljav garancijo. Pa še fotra s sabo uzem da se bo mal kregou.

phoinix ::

Pa je tko. V pogodbi piše da garancija velja le ob nepoškodovani nalepki na kišti. Pa sem G K menjal pa je šla dol, pa sem kle.


A ker slučajno ve ker procesor bi maksimalno lahko dal na ASUS A7V KT133? Athlon XP mam v mislih. Kak 1,8 bi šlo, pa da ga še mal navijem?:\

||_^_|| ::

phoinix: mislm da je z zakonom določen da more bit garancija na komponente tut, nalepka gor al pa dol.

DSmidgy ::

Ti useen probej nest nazaj. Garancija na nalepko pomen ... 2 let na use komponente (čeprou ima grafična kot komponenta samo eno leto). Disk ima 3 leta (pomoje). Probi useen nest samo disk nazaj pa zatrjuj da si ti komponente pr nih kupu pa da si ga sam doma sestavu. Pr keri firmi si to nabavu? A maš na računu ceno za posamezno komponento al so samo komponente naštete brez cen zravm in piše samo cena računalnika? Če so komponente s cenami se pomoje da še kej uredit.

phoinix ::

Zej k to pišem se borim za preostale minute k jih ma moj disk. Upam da bo zdržal da zapečem pomembne stvari. Ne crkn zej!!! Zej že umes to dela!

Dead_Eye ::

hehe, mi je uspelo vse sestavit - zdej dela :) glede IBM-ja je valda garancija lih potekla - cca 1 mesec več kot 1 leto ko je cedu (mlacom)

če pa majo diski 3 leta gar(od ibm-ja) - kam jih nest reklamirat?
The one and only

DSmidgy ::

Pomoje da majo 3 leta garancije tisti, ki so bili kupljeni pred oktobrom ali novembrom lansko leto. Neseš pa ke kjer si ga kupu :)

phoinix ::

Dons sem v Mlacomu kupu Maxtorja 40GB, 7200 pa dela k pesmca. Garancija je pa res 12 mesecev. Upam da bo dalj delal. Kar se pa tiče starga IBM-a. Zej je eden od logarjev iz diska vgrajen v kolo od mojga hrčka; sploh se ne sliš da ga laufa celo noč! No, vsaj za nekaj so dobri IBM diski. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z diskom!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101005 (815) Jackass
»

Pomagajte! Kako rešiti podatke z IBM trdega diska.

Oddelek: Strojna oprema
61130 (1100) rasta
»

verjetno problem z HDD-jem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
613555 (3058) TheJack
»

Diski crkujejo kot za stavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
191659 (1162) dexter
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310928 (6556) ChiefThunder

Več podobnih tem