» »

Težava z diskom!

Težava z diskom!

Jackass ::

Mam IBM-ov 40GB disk!!

In ene dva mesca nazaj so se pojavle težave z zagonom. Ko pride v Windowse (XP) se pol programov v sys tray zažene takoj, ostali pa šele čez minuto. Pred tem je bil zagon vedno normalen!

Pa sm formateru disk, naložu na nov vse gor in situacija je ista. Kaj je narobe??

Potem pa naenkrat v računalniku začne neki cvilt na zlo visokih frekvencah. Mam pa Zalmanov neslišen ventilator, tko da to ni vzrok. Ko pa preide v Stanje pripravljenosti (Standby), stvar utihne!

Napajalnik tut ni kriv, ker sm ga v tem času zamenu, pa se ni nč spremenil.

Poleg tega pa v PCMarku2002 dobim 25% manj točk pri testu diska kot nekoč.

A mi lohk kdo pojasne kaj je temu mojmu računalniku?????? A je disk pravi osumljenec???

Drgač je pa računalnik še v garanciji, a so take težave zadostn razlog, da koristm garancijo???

Hvala!
jAcKaSS
  • spremenil: V-i-p ()

Han ::

Stestiraj in po potrebi tudi formatiraj disk (Erase Disk) v Drive Fitness Testu. Prenesi si še PDF dokumentacijo, da boš lahko pogledal, kaj pomeni določena koda, ki jo program izpiše po končanem testu...

V-i-p ::

Jackass, že dvakrat sem ti popravil temo, ker desetih klicajev v naslovu teme pač ne rabiš. Prosim, da nehaš spreminjat naslov teme.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

astras ::

valda da so! pel ga nazaj
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Stratus ::

IBM diski, sploh 40G so zelo podložni okvaram, čimprej nesi računalnik v servis in zahtevaj naj ti disk garancijsko zamenjajo.

Dead_Eye ::

meni se zdi da je normalno za XP-je da rabijo nekaj časa da naložijo gonilnike - meni rabi cca 15-20sek potem ko pokaže namizje da naloži. - opaziš pa tako, da provaš zagnat kakšno aido32 ali pa pridet v device manager in ti stvar ne dela nekaj sekund.

zanimivo pa je, da se to z win98/me ne dogaja...
The one and only

Jackass ::

V-i-p: Js sm sam neki v postu spremenu, nism pa spreminju nč naslova, tko da za to nism js kriv! Bom v prihodnjih temah upoštevu navodilo!

OK, v čem je razlika med ERASE in FORMAT disk???

Dead_Eye: Ja sej men se je tut prej takoj v ene 15s vse naložl (pa sm mel isto XP-je), ampak zdej pa teh 15s ostane plus še čez eno minuto se naloži ostala polovica gonilnikov, programov. Fora je pa ta, da ta cajt ne morm nč delat z računalnikom, ker se nč ne zažene (noben program)!

Bom js to nesu na servis, pa nej mi dajo nov disk!!
jAcKaSS

Han ::

Erase Disk v Drive Fitness Testu disk sformatira na nizkem nivoju (low level format) in pri tem morebitne slabe sektorje zamenja z rezervnimi.

Običajen DOS ali Windows format disk sformatira na želeni "file system" (FAT ali NTFS), ki ga operacijski sistem razume. Pri tem morebitne slabe sektorje samo označi kot neuporabne.

Jackass ::

No sm klicu v Mlacom, kjer sm kupu računalnik in jim povem kakšna je moja težava, pa mi rečejo:

"Ja, čakalna vrsta za reklamacije diskov je dolga 2 tedna!

Ok kul, mal dolga bo, ampak bo treba potrpet!"

Pa vprašam, kaj je pol z garancijo:

#Garancija teče naprej z garancijo vašega računalnika!"

Kaj to pol pomen, da mam potem garanije na nov disk samo še dva meseca (takrat se mi namreč isteče garancija za računalnik)? To pol pomen, da če mi en mesec po izteku garancije računalnika spet crkne disk, bom moral kupiti novega!!!!?????

Men to ni nč jasn! V eni temi vem, da smo se pogovarjali o tem in vem, da je bilo rečeno, da garancija potem začne za določeno komponento (v mojem primeru disk) teči od začetka!

A obstaja kšn zakon, člen, ki bi kakorkoli obravnaval to??
jAcKaSS

Dead_Eye ::

nisem siguren, samo če ti disk zamenjajo mora imet svojo garancijo(1 leto,...), če pa samo popravijo(only they know how) pa se ti podaljša gar. za tolko dni kot je bil na popravilu
The one and only

Jackass ::

Glede na zvok, ki ga oddaja disk, so mi rekl, da je to mehanska okvara in da tega ne popravljajo, tko, da bom kao dubu novga!

Ampak mene bega to z garancijo!
jAcKaSS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

crknil hard disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71035 (913) cekr
»

Ali mi je crknil disk?

Oddelek: Strojna oprema
51307 (1249) Jackal
»

IBM disk zeza (Ic35 40GB)

Oddelek: Pomoč in nasveti
221340 (1137) phoinix
»

Disk je šel v... - garancija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6906 (752) Han
»

Reklamacija diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91422 (1172) jlpktnst

Več podobnih tem