» »

komp. se sesuva in ugasa

komp. se sesuva in ugasa

bodom ::

zio.
Najprej konfiguracija:
plata epox 8k52
proc. amd xp2000+
ram 256mb DDR PC2100 (neka cudna znamka)
napajalnik × znamka 300W
graficna hercules 850le 128mb

problem pa sledec; frend je to kupu 2 mesca nazaj, na zacetku en mesec mu je delalo vse OK, pol pa se kr zacela masina sama od sebe sesuvat (resetirat) in zdej zadnje case tudi ugasat. kot da bi zmanjkalo elektrike. celo to je povzrocilo, da so se winsi XP zagnali samo do blue screen in se tm ustavili.
s procesorjem ni nic narobe, edini moti me voltaza jedra ki je ze na default 1.8V, lohk bi bla nizja.
pa sesuje se tko, da najprej nek strkne v kisti "ck ck", pol pa cez pribl. 2s crkne.

jst ne vem, al je za posumit napajalnik, ram?

najlepsa hvala za pomoc!

LP

boštjan ::

1,8Vcore je za palominote privzeta voltaža.poglej če slučajno se ne pregreva proc in da je cooler prav gor dan,prav obrnjen.
pol pa je lahko tudi napajač.300W je dovolj,samo da ta XXX firma ne deluje kot bi morala.

Proximus ::

Imam Athlon 1200 MHz, Epox 8K7a+ plato, 8500LE 64 MB z 8500 biosom, se pravi 275/550, 256 DDR ram Micron....
Tudi meni se računalnik občasno resetira. Sicer ne pogosto vendar ko, se mi enkrat začne se ne neha kar tako hitro.
Finta je lahko v DDR Ramu, te sem že enkrat zamanjal, potem je bil en čas mir potem pa zopet. Lahko da je finta v Epoxovih platah ali pa zaradi grafične. sicer poznam nekaj folka ki imajo tudi atij pa nimajo težav. Gre pa se zato ker imaš, čeprav ne enake model, komponente podobnih znamk. Če imaš bios na grafični prav tako od 8500, je mogoče fora v tem. Meni sicer grafična na začetku sploh ni delal z atijevimi driverji(z orginal biosom od Herculesa).
Mogoče pač nimaš sreče pa imaš v računalu komponente, ki se med seboj malce kregajo. Se Zgodi. Shit happens!!!

bodom ::

hmm...sm bil pol spet pr frendu.
sprva sm domnevu, da je mogoce prevec paste pod procesorjem (podobna fora je bla ze 1x pr drugmu frendu)...pa smo pogledali in je blo res prevec. smo to porihtali, sam se glih tko sesuva.
pa pol sva probala se z mojim ramom 256MB DDR PC3200 od Samsung-a. pa ista fora.
se pravi da to dvoje ni.
ja, mozno da bi blo kej z biosom in graficno...sam to pa neb vedu kako zrihtat...nej kdo pomaga plis.
hvala, LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716192 (8231) Vlad Tepeš
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456742 (25474) LittleDevil
»

PC Mark 2002 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20612484 (8897) DjTonic
»

Kaj naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
814993 (3810) B_U_R_I
»

Prosim pomagajte z nasvetom kaj izbrati med temi komponentami!

Oddelek: Kaj kupiti
201606 (1329) koyotee

Več podobnih tem