» »

Vpis na srednjo šolo za status

Vpis na srednjo šolo za status

RockyS ::

Zato se gre, dokler se ne upoštevajo vsi zneski ne moremo pisat da je avtorska enako kot napotnica.

eric_cartman ::

Vsi tisti ki pravjo da se da redno zaposlitev dobit BP.. Mi nej jo pridejo zrihtat...lepo prosim... Namreč.. kot študent sem že skoraj ˝zaposlen˝ na javnem zavodu rtv kot grafični oblikovalec... mesečno opravim od 160 - 190 delovnih ur (po katastrofalnih 4€/h)...mimogrede.. iz vseh strani dobivam pohvale.. sem priden, natančen...Naredil sem že lastno avtorsko podobo nekaterih oddaj... a kljub temu..redne zaposlitve namreč ni..

Na rtvju se po zmanjašnju rtv prispevka obeta ukinjanje oddaj...in s tem hkrati krčenje zaposlenih.. To leti predvsem na honorarce in potem na študente (ki je verjetno najcenejša delovna sila - vsak ti namreč ponudi najnižjo urno postavko).

In zdaj sprašujem vrle ljudi s tega portala.. kako dobiti redno zaposlitev, če pa nameravajo odpuščati ljudi..in ne zaposlovati... (vem ...tu boste rekli..saj obstajajo alternative)

Pa poglejmo... Izbrskajte mi delo za grafično oblikovanje, ki ni tesno povezano s programiranjem (namreč sem na oblikovni šoli in poznam neke osnove programiranja, ki pa ga nikakor ne obvladam)...Vsi ki iščejo študente zahtevajo dobro oz. vsaj osnovno znanje programiranja nekateri celo več programskih jezikov.. Seveda, pa si bo slednji tudi raje privoščil študenta, kot pa človeka preko s.p. ali pa ga celo redno zaposlil... In ker naša podjetja razmišljajo zelo ˝racionalno˝.. bi se raje znebili takega, ki se želi za redno zaposliti in potem bi iskali novega študenta, saj jih danes ogromno išče delo...



+ danes sem dobil mail od šefa oz. računovodstva rtv, ki se glasi takole:


From: Svagan Marija
Sent: Wednesday, September 19, 2012 4:24 PM
To: Koren Boris; Vogrinc Marko; Kokovic Predrag; Sredensek Drago; Sturm Anton; Cot Janez; Lozar Bostjan; Kunej Damijan; Skodlar Rok
Subject: Študentske napotnice

Prosim, da mi do konca meseca dostavite študentske napotnice. Kdor jo ne prinese, ga od 1. Oktobra dalje ne planirajte.

LP Mariča

Gladi ::

Jah od tega da je študensko delo namenjeno študetom/dijakom, ki se izobražujejo in ne folku, ki voluhar za status.

Sicer pa v končni fazi dober grafičen oblikovalec še vedno dobi delo oz. saj projekte, po twitterju precejkrat krožiju RT po iskanju le teh.

eric_cartman ::

tut to ni več tako enostavno Gladi..

Dans, da dobiš delo je res že prava loterija.. Definitivno morš bit dobr v tem kar počneš.. ampak..poleg tega morš met pa še eno kilo krompirja da dobiš projekt.. in potem ga morš speljat.. to pomeni, da rabš svojo firmo in opremo..

če maš svojo firmo, rabš tut program z licenco, sicer se ti slaba piše..(mogoče ne takoj..ampak enkrat pa vseeno)

Adobe-ova zbirka stane 5500€ + potem hočeš še kaj oblikovati v 3D (maya, 3ds max) lahko prišteješ še 5000 €..

+ dobr računalnik da ti bo vse skupaj gnal.. in pa farmo za renderiranje 3D projektov.. pa smo na cca 16 000 €...

in potem lahko samo upaš, da ti projekt rata.. ker drugače si nastradal..

P.S. jst nism voluhar za status... sem absolvent.. in na vsak način hočm dobit redno službo.. pa je na mojo veliko žalost ni....

Zgodovina sprememb…

panteist ::

@meferdzo: enak problem, čeprav mogoče boljša situacija. Zaposlen sem v javnem zavodu na študentsko napotnico, delam vedno minimalno 3 projekte hkrati, ki so popolnoma na enakem nivoju kot jih delajo redno zaposleni. V svoje delo sem z samoiniciativnostjo vnesel nekaj novosti, svež pogled na problem in nekaj mojega dela je bilo že uporabljenega na mednarodnih konferencah. Problem je, da v načrtu nimajo novih zaposlitev, avtorske pogodbe so baje prepovedane in tako preostane le delo na napotnico. Boljša situacija pa je, da se dejansko moj šef trudil iskati alternativen način zaposlitve, a na koncu je vse padlo v vodo. Sicer bi verjetno kmalu našel delo na drugem področju, a me nihče ne bo zaposlil za dinamičen delavnik, ker bom zraven delal še doktorat.

BCSman ::

kakšne so lahko posledice če sprožijo nadzor nad temi samoizobraževanji in nisi pristopil k nobenemu izpitu? bi bilo pametno vsaj enega narediti?

eric_cartman ::

@BCSman

mislm, da te lih ne morjo prisilt v to, da začneš delat izpite...pa tut kšnih kazni mislm da ne more bit denarnih..

vem pa da te lahko izpišejo...in ostanš sredi leta recimo brez statusa..in pol si tm..sej veš kje :D

BCSman ::

pol si tm da se pač greš vpisat na eno drugo samoizobraževanje, saj itak se lahko tud med letom vpisuješ? :D

eric_cartman ::

@panteist


z malo ironije sem si nekako našo prihodnost predstavljal takole:

če boš želel imeti redno službo bo to izgledalo nekako takole...

Bližnja prihodnost:

torej..Kader, ki ga sedaj primanjkuje so recimo gradbeniki... in ker je danes stanje tako, da si lahko vesel, da imaš službo, bova zgleda morala oddati CV na najbližjo gradbeno podjetje.. da bova lahko lopatala po Sloveniji... in potem bodo vsi tisti zaposleni (z OŠ izobrazbo) gledali, zakaj je nekdo, ki ima visoko izobrazbo ali pa celo magisterij zaposlen v gradbeništvu...

Čez 5 let:

Končno..zaposlena in s to izobrazbo sva odslužila delo z lopatami in povišali so naju v iz OFR(obični fizički radnik) v VOFR (višji obični fizički radnik).. Sedaj smeva upravljati z žabico za teptanje zemlje in pa v nekaterih primerih celo z ročnim valarjem...dela na drugjih področjih še vedno ni...



čez 10 let (vmes si ti končno naredil doktorat - saj je bilo za pisanje doktorskih člankov premalo časa, jaz sem končno opravil magisterij....):

Po desetih letih lopatanja in opravljanja del z manjšimi stroji, sva si končno prislužila mesto NOFR(najvišji obični fizički radnik). Ponudili so nama plačo 950 € neto.. zato sva jo z veseljem sprejela..

Delala sva predvsem z velikimi stroji (lahko sva upravljala tudi rovokopače in bagerje)... Šentviški predor je bil še vedno problem, zato so nama ponudili prvi samostojni projekt: Prenova šentviškega predora (saj je zaradi inšpekcije ponovno zaprt)...dela na drugjih področjih še vedno ni...

Pred Upokojitvijo...(končno sem tudi jaz opravil doktorat):

po vratolomnih 39. letih delovne dobe, sva zaradi bolečin v hrbtenici opravljala lažja dela.. prestavili so naju v administracijo... dela na drugjih področjih še vedno ni, zaradi prevelike krize... zato je po skoraj 40. letih dela moto še vedno: bodi vesel, da sploh imaš službo...



Malo pretiravanja je...ampak vseeno gre Slovenija po tej poti..

Izjava našega vrlega g. Dr. Janeza Šušteršiča... Rešitev za izhod iz krize ni le šparanje na vseh področjih.. pač pa, da se bo Slovenija rešila krize, mora nujno odpustiti ogromno ljudi v javni upravi.. (kje je tu logika?? a ni kriza ravno to, ker je toliko brezposelnih??????)


Lp xD
By: Nesrečno zaposlen v javni upravi

panteist ::

Hahaha, za javno upravo res čist nekaj takšnega kaže, pa šele kot zaposlena oseba opaziš dosti neumnosti, ki se skrivajo pod površjem in jih politiki ne vidijo oz. želijo videti. Pa hecno je, da se sploh trudim(trudiva) delati v javni opravi, ker se z nekaj truda dajo najti neprimerno bolje plačane službe.

PS: sicer pa en nasvet, ki sem ga dal tvoji sošolki (znanki grafični oblikovalki) - absolvent si, še vedno se najde nekaj časa in se spravi programirat. najdi si zanimive projekte, mogoče malo povprašaj kaj bi naj grafični oblikovalci počeli, znanje HTMLja je tudi neprecenljivo za ljudi tvoje izobrazbe....skratka, potrudi se zakrpati luknje, ki ti manjkajo glede na povpraševanje - prilagodiš se trgu dela in ne obratno.
Po izobrazbi sem fizik in sem dosti noči prebedel na računalniku in se igral z Blenderjem in CAD programi, da sem kot svojo idejo predstavil neke modele. Spet druge noči pa še programiram lastne projekte, da bi se izpopolnil v tej moji šibki točki in apliciral na službo. Današnji svet je tako informacijsko odprt, da se lahko za računalnikom čisto vse naučiš...še plesat :D (ne, to se bom raje z dekletom pod roko lotil, je le primer :D)

Venomus ::

Kam ste se pa vpisali tisti, ki ste šli na Cene Štupar? Na kateri program?

panteist ::

A gre kdo: http://www.postanivojak.si/index.php?id... :)
Verjetno bom moral v vojsko za tri mesece, da si bom lahko plačal zagovor diplome :)

tjezek ::

Zdravo, zanima me katere opcije srednjih šol( izobraževanje za odrasle)je še ostalo???

ejQ ::

panteist je izjavil:

Verjetno bom moral v vojsko za tri mesece, da si bom lahko plačal zagovor diplome :)
Veš da imaš, če si opravil vse izpite do konca absolventa, 2 leti, da zagovarjaš diplomo zastonj? Če pa nisi, pa lahko pošlješ prošnjo za oprostitev/zmanjšanje stroškov diplome. Zgubit nimaš nič.

piromanček ::

a ve kdo kje je najceneješe izobraževanje odraslih in da izdajo potrdila o vpisu?

lp

D3m ::

Cvetličarska v Naklem?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zeppelin ::

Mogoče ve kdo kaj je najboljše naredit. Ponavljam 2. letnik in bi rad ohranil status. Na višjih šolah ni več prostih mest, vsaj koliko mi je znano. Če ima kdo kaki nasvet bi bil zelo hvaležen.

RockyS ::

Če ponavljaš potem itak imaš status.

Zeppelin ::

se opravičujem, pavziram letnik nisem mel potrebnih 30 tock za ponavlanje.

Mesar ::

Prošnjo bi dal, za ponavljanje jih načeloma odobrijo razen če nisi nič uspel spravih skupaj.
Your turn to burn!

Zeppelin ::

prepozno za to. Zdaj morem najt način ohranit status, če je kaka možnost

Nataša21 ::

jst sm se danes uspešno vpisala na UPI - ljudsko univerzo v Žalcu in sicer v maturitetni tečaj. Do konc tedna majo neko akcijo in te pride ceu tečaj 600 EUR. Sam morš met pa končano 3 al pa 4 letno šolo. Sam ne gimnazijo, kr kolegica ma končan 4 letnik gimnazije pa se ni mogla vpisat. Sem pa normalno dobila potrdila o šolanju in tud na študentu je blo vse ok.

bananca22 ::

Mene pa zanima če se da še vpisat na kakšno srednjo šolo al je že prepozno?...

galimim ::

Cene štupar mislim da upisuje še danes.
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

bananca22 ::

Kok je pa cena izobraževanja kej veš??

Ciklamen ::

335€ mislim da, je zavedeno nekje v tej temi :)
- End of the Post ->

IL DIAVOLO ::

Vsi, ki še nimate potrdila o šolanju, čimprej v Slovensko Bistrico na šolo Ljudska Univerza Slovenska Bistrica. Praktično vpisujejo za status, samo da dobijo keš. Dobiš pa potrdil, kolko hočeš.

Vpisnina stane 275 evrov, poleg imejte osebno!


LP

Ramon dekers ::

zanima me kje je navedeno da ne mores opravljati dveh faksov. Kolegica je dokoncala enega se vpisala na fov, pride tja, dobi vpisni list ga izpolni nato pa jo zavrnejo ker ima dokoncan ze en faks oz je pokazala diplom. Ja wtf?? Pa se vpisnino so ji pozrl. Aja naj ne pozabim da je bil prvi faks izredno. Zanima me torej kje je to navedeno in zakaj je vpisno informacijska sluzba ni zavrnila. Slovenija republika banana!

Zgodovina sprememb…

ejQ ::

Piše v Razpisu za vpis: XIII: Opozorilo za že vpisane študente in diplomante

Diplomanti se lahko prijavljajo na redni študij samo na mesta za diplomante v skladu z navodili v točki XV
(Vzporedni študij in študij diplomantov – vpis v 1. letnik).


...ne glede na to ali je prvi študij opravila redno ali izredno. Je diplomant.

Redno se lahko vpiše le na študij diplomantov. Izredno pa lahko kandidira za 'normalna' mesta (kot ostali nediplomiranci).

panteist ::

Ramon dekers je izjavil:

zanima me kje je navedeno da ne mores opravljati dveh faksov. Kolegica je dokoncala enega se vpisala na fov, pride tja, dobi vpisni list ga izpolni nato pa jo zavrnejo ker ima dokoncan ze en faks oz je pokazala diplom. Ja wtf?? Pa se vpisnino so ji pozrl. Aja naj ne pozabim da je bil prvi faks izredno. Zanima me torej kje je to navedeno in zakaj je vpisno informacijska sluzba ni zavrnila. Slovenija republika banana!

Slovenija ni ravno republika banana zaradi tega, le ti in tvoja kolegica nista dovolj informirana.

ejQ ::

Ramon dekers je izjavil:

... in zakaj je vpisno informacijska sluzba ni zavrnila.

Ker je izpolnila napačen obrazec za vpis, pa najbrž diplome tud ni priložila, ne?

Ramon dekers ::

In kje je ta obrazec? V sledečem primeru bi jo visokošolska razpisna služba morala zavrniti že takoj!

Ramon dekers ::

Slovenija ni ravno republika banana zaradi tega, le ti in tvoja kolegica nista dovolj informirana.


Slovenija je banana republika

ejQ ::

Ramon dekers je izjavil:

In kje je ta obrazec?
V DZS-ju.

panteist ::

Ramon dekers je izjavil:

Slovenija ni ravno republika banana zaradi tega, le ti in tvoja kolegica nista dovolj informirana.


Slovenija je banana republika

Seveda je, ampak v tem primeru sta bila vidva smotana in ne Slovenija.

ejQ ::

Razumem, da se ji mogoče zdi nepošteno (če hoče izkoriščat status/narediti še en faks), da nikoli ni dobila svoje pravice do rednega vpisa. Ampak ko diplomiraš, te pravice nimaš več. Najbrž je šla z razlogom na izredni študij in ne na rednega.

Js bi se prej jezila nad nevrnjeno vpisnino. To bi pa najbrž lahko dobila nazaj, če se sploh ni vpisala? Iz kakšnega razloga ji torej ne vrnejo vpisnine?

Če je pridna, se lahko (naslednje leto) vpiše na študij diplomantov, ki je namenjen takim študentom, in se lahko vpišejo neomejenokrat.

Če se ji gre pa za status, bi šla pa lahko status izkoriščat na magisterij?

tattoo ::

ejQ je izjavil:

Razumem, da se ji mogoče zdi nepošteno (če hoče izkoriščat status/narediti še en faks), da nikoli ni dobila svoje pravice do rednega vpisa. Ampak ko diplomiraš, te pravice nimaš več.


Ne drži, večina faksov razpiše nekaj prostih mest za redni vpis "študij diplomantov". Lahko se vpišeš in dobiš status, ekonomske fakultete razpišejo več mest, nekatere pa samo 1 do 2.

ejQ ::

My words exactly :)

ejQ je izjavil:

Redno se lahko vpiše le na študij diplomantov. Izredno pa lahko kandidira za 'normalna' mesta (kot ostali nediplomiranci).

tattoo ::

Oprosti, sem prebral tvojo objavo zelo površno.

ejQ ::

Če še kdo išče status, se da zgolj zaradi statusa vpisat na Šolskem centru Velenje (mic.scv.si).

Poravna se pa vpisnina (30 EUR) in prvi obrok šolnine (250 EUR) - če se pove, da se vpisujete izključno zaradi statusa, vam ostale šolnine ni potrebno poravnati.

Ko sem se js vpisovala, so bili prosti vsi programi z izjemo rudarstva. Pošlješ mejl Nevenki, in se pozanimaš kateri programi so prosti.

vorantz ::

Po moje bojo kmalu začeli postavljat honeypote za folk ki rabi status :P

chucki ::

Mogoče kdo ve, če se vpišeš na vsš po 26. letu ali je možno dobiti status ali velja to samo za fakultete?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

mr1two ::

Nekatere srednje šole omogočajo t.i. program Šolanje za odrasle. Verjetno starost nad 26 let ni problem, bi se pa znal pojaviti kje drugje :|
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Mesar ::

Ja, recimo da je prepozen in je povsod polno :))
Your turn to burn!

mgermo ::

Drugače pa status velja tudi po 26 letu.

chucki ::

Končal sem za Ekonomista, šel bi pa v Velenje na informatiko, in bi jo tudi dokončal :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

rdecakapica ::

Kam bi se v tem trenutku dalo prijavit da se dobi status?
Po možnosti tudi cenovno ugodno.

Mesar ::

Verjetno nikamor več... poglej malo na datum.
Your turn to burn!

Pires ::

Kam se gre letos? :)

boro10 ::

na šolo zavoda za zaposlovanje oz. na sončno upravo
Pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838239 (21844) BCSman

vpis na srednjo šolo za status

Oddelek: Šola
2622688 (21110) BlackLight
»

kako do potrdila o vpisu?

Oddelek: Loža
4014136 (9057) jalovec09
»

Vpisnine na Višjih šolah

Oddelek: Šola
255912 (3814) šernk
»

Kako obdržat status študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7516026 (9088) Jerry000

Več podobnih tem