» »

Vpis na srednjo šolo za status

Vpis na srednjo šolo za status

tuned ::

katere VSŠ, fax... so zdej še prosti, da se lahko še vpiše samo zaradi statusa?:D

tonebbb ::

Ojla, meni se je ratalo vpisat na vs VSŠ iz varstvai in komunale v novem mestu. Ima kdo kake informacije kako je z vpisom na tej šoli, koliko stane itd.?

RockyS ::

Vpisnina je 1200€, imajo pa možnost odplačevanja na 6 obrokov.

tonebbb ::

@RockyS vir?
btw to sprašujem za redno ne izredno :/

RockyS ::

Njihov referat. Jap, redno.

tonebbb ::

a ti greš tud tja na vpis?

RockyS ::

Za 1200€? :)

dolenka379 ::

Živjo!

dejte mi prosm povedat, jst sm že čist zmedena....Letos sem bila za status vpisana na višjo šolo - prvič, se pravi da letos lahko vpišem ponavljanje??
prosm če mi pove eden k ve :S

Hvala!!

Ciklamen ::

To je bolje, da se obrneš na referat dolenka379.
- End of the Post ->

PromeuZ ::

@dolenka379: Odvisno od posamezne šole. Pri večini je potrebno imeti določene pogoje za ponavljanje, navadno določeno število kreditnih točk oz. opravljenih izpitov.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

tonebbb ::

RockyS a ti si se tud vpisal (zaje....) včeraj na ta drag program?

tonebbb ::

Jaoo RockyS ne vem zakaj lažeš, ker sm zdle klicu in je 60€ vpisnina. Zastonj me kle strašiš web developer wannabe lol

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: RockyS ()

MadIggy ::

Mam eno zelo praktično vprašanje. :)

Kej letos vpisujejo na srednje šole oz. to izobraževanje odraslih in kakšna je vpisnina. Koper vpisuje po 15.9. če mam prave informacije, na tej srednji grafični se mi nihče ne javi.

RockyS ::

tonebbb je izjavil:

Jaoo RockyS ne vem zakaj lažeš, ker sm zdle klicu in je 60€ vpisnina. Zastonj me kle strašiš web developer wannabe lol


In zakaj nisi tega storil že prej? Vidiš, tudi sam znaš če se potrudiš.
Ne vem pa kaj si mislil z zadnjim stavkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

ejQ ::

RockyS je izjavil:

ejQ če bi tisti, kateri se sedaj fiktivno vpisujejo tega ne počeli, bi imeli na borzi par tisoč več mladih.
Pa par tisoč manj študentov, ki bi poskrbel, da delodajalci dobijo študentsko delovno silo.


Ciklamen je izjavil:

... ampak to be fair, tisti ki ima ultra top povprečje se ne bo šel na 3 rok prijavljat.
Zakaj ne? Sicer si pa itak reku, da se strinjaš, da je sistem glup. Prov maš.


||A|| je izjavil:

ejQ je izjavil:

Seveda ni pravilen zapis datuma.
Pike so levostične, zato mora biti pred naslednjim elementom presledek.

Res je, ne bi pa tega nikoli pričakoval pri spletnem izpolnjevanju podatkov.
Sm jim že poslala mejl, če vidijo ironijo v tem, da so bili sprejeti kandidati tisti, ki so datum napisali napačno.

BCSman ::

kje so najcenejše vpisnine v srednje v lj, sem klicu na gostinsko in je 305€ lol
na frizerski pa rekli da bodo takoj preklical status če se ne pojavim na izpitu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

tx-z ::

Kakšne probleme z datumi ste vi to mel? Za datum rojstva? Sej napišeš samo recimo 15.4.1989 in je prjel?
tx-z

Ciklamen ::

Jaz sem tudi tak napisal, pa je prijelo. :)
- End of the Post ->

Queen ::

tx-z je izjavil:

Kakšne probleme z datumi ste vi to mel? Za datum rojstva? Sej napišeš samo recimo 15.4.1989 in je prjel?

Ravno to je narobe, slovnično pravilno bi bilo 15. 4. 1989
Včasih je dobr bit smotan =) Tud jz tega nisem vedla do zdaj, da velja za številke.

IL DIAVOLO ::

Kako pa je s tem, če sem imel štipendijo, a moram vračat ali lahko dam v stanje mirovanja?

ejQ ::

Če nisi izdelal letnika, ti gre štipendija v mirovanje. Če to leto letnik izdelaš, si opravil svoje obveznosti do štipenditorja in naprej prejemaš štipendijo (v kolikor imaš zadostno povprečje). Če to leto ponovno padeš, morš štipendijo vračat.

(Če si padu in se izpisal iz faksa - ugotovu da faks ni zate - morš štipendijo vračat.)

IL DIAVOLO ::

ejQ je izjavil:

Če nisi izdelal letnika, ti gre štipendija v mirovanje. Če to leto letnik izdelaš, si opravil svoje obveznosti do štipenditorja in naprej prejemaš štipendijo (v kolikor imaš zadostno povprečje). Če to leto ponovno padeš, morš štipendijo vračat.

(Če si padu in se izpisal iz faksa - ugotovu da faks ni zate - morš štipendijo vračat.)


Mučas hvalas :D...res se ti zelo zahvaljujem 8-)

||A|| ::

ejQ je izjavil:


||A|| je izjavil:

ejQ je izjavil:

Seveda ni pravilen zapis datuma.
Pike so levostične, zato mora biti pred naslednjim elementom presledek.

Res je, ne bi pa tega nikoli pričakoval pri spletnem izpolnjevanju podatkov.
Sm jim že poslala mejl, če vidijo ironijo v tem, da so bili sprejeti kandidati tisti, ki so datum napisali napačno.


Pravilno :).

Kaj pa, če bom v letošnjem letu imel 26. rojstni dan, kam se lahko vpišem, da obdržim (trenutno) študentsko delo?

ejQ ::

Dobit morš status REDNEGA dijaka. Če si izredni dijak (samoizobraževanje, nekateri poklicni tečaji), prek študentskega servisa ne morš delat.

Tole men še zmer ni čist jasn: a se loh ponovno vpišeš v SŠ, če si eno SŠ že končal? Al je, ko se govori o vpisu v SŠ za status, vedno govora o izobraževanju odraslih?

Kar se pa tiče poklicnih tečajev, je vpis sicer poteku 7. 9., ampak se da pomoje še kje vpisat. To si js planiram najt. Se pa morš pozanimat, če pri vpisu na poklicni tečaj dobiš status rednega al izrednega dijaka. Nekje ti dajo tak status, nekje drugačen.
Se pa lahko v poklicni tečaj vpišeš, če si končal 4 leta srednje šole (matura ni pogoj). Nasprotje poklicnega tečaja je pa maturitetni tečaj, kamor se lahko vpišejo tisti, ki so nardil poklicno maturo.

Poklicni tečaj traja 1 leto, torej si zagarantiraš status za eno leto. Je pa zastonj le prvič. Vsakega nadaljnjega plačaš.

||A|| ::

ejQ je izjavil:

Dobit morš status REDNEGA dijaka. Če si izredni dijak (samoizobraževanje, nekateri poklicni tečaji), prek študentskega servisa ne morš delat.

Torej sem prav razumel, da moram imeti status rednega dijaka, samo ne vem, kako bi ga lahko dobil. Redno na srednjo se verjetno ne morem več vpisati?

ejQ je izjavil:

Tole men še zmer ni čist jasn: a se loh ponovno vpišeš v SŠ, če si eno SŠ že končal? Al je, ko se govori o vpisu v SŠ za status, vedno govora o izobraževanju odraslih?

Tega tudi sam ne vem, se pa bojim, da gre vedno za to samoizobraževanje oz. za izobraževanje odraslih.

ejQ ::

Lej kaj sm našla na svetovalnica.com (iz leta 2011):

Če se boš vpisala na srednjo šolo in pridobila status rednega dijaka (prijava poteka do 9. septembra), boš lahko tudi po 26. letu delala prek študentskega servisa. Zavedati pa se moraš, da te lahko iz srednje šole v primeru neobiskovanja pouka izpišejo.

Očitno se ne govori le o samoizobraževanju.

In pa (leto 2011):
Z vpisom v poklicni tečaj, po naših informacijah, pridobiš status udeleženca izobraževanja odraslih, ponekod pa se lahko vpišeš tudi kot redni dijak.


ter (leto 2009):
Po pogovorih z Ministrstvom za šolstvo in šport, ki pokriva področje poklicnih tečaj in izobraževanja odraslih, smo ugotovili, da ima oseba v primeru vpisa v redni poklicni tečaj, ki je brezplačen, status rednega dijaka.

Zdj sm še bolj zmedena.
Eeeeej, aveš da nevem :>

Sam js verjamem, da se še zmer da vpisat redno na kako šolo, al kot taprav redni dijak, al pa v poklicni tečaj.
Kolegica mi je povedala, da je lansko leto proti koncu septembra (torej so šli že vsi roki mim) iskala status, in poklicala na eno šolo v Kopru, in status dobila. Bo treba mal poklicat šole pa se pozanimat. Js ostajam optimistična ;>

||A|| ::

Mogoče veš, pri kakšni starosti je to urejala?

ejQ ::

Starostne omejitve za vpis v srednjo strokovno šolo ni.

||A|| ::

Sem mislil za študentsko delo. Če sem pravilno razumel, moram dobiti status rednega dijaka, ker bom imel letos 26 let.

thoma ::

Pozdravljeni,
mene pa zanima če hočem prit do statusa (z vpisom na srednjo šolo)... a moram plačat samo vpisnino la tud kašno šolnino ? Al je to odvisno od šole..?
Lp

ejQ ::

||A|| je izjavil:

Sem mislil za študentsko delo. Če sem pravilno razumel, moram dobiti status rednega dijaka, ker bom imel letos 26 let.
Res je ja. Tista, ki je spraševala, je bila ravno pred 26. rojstnim dnevom.

Če maš 26 let, s statusom izrednega dijaka sploh ne morš delat. Če pa si redni dijak, lahko delaš, vendar najbrž veš, da ti odvajajo akontacijo dohodnine. Pa izgubiš splošno olajšavo (3.000 EUR), semizdi.

@thoma Si zbereš tiste šole, ki nimajo šolnine. Če boš šu na Waldorfsko, veš da boš mastno plaču. Vpisnine se pa kr razlikujejo. Bi rekla od 30 do 200 EUR (najbrž več). Se morš pozanimat - itak ti povejo kakšen znesek morš poravnat, če se želiš vpisat.

lil bee ::

Zaradi ljudi, ki se vpisujejo na višje šole zaradi statusa, se letos ne morem vpisati na višjo šolo, na katero sem si že dolgo želela. Maturo sem namreč naredila šele v drugem roku, zato bi se morala vpisati 10. septembra, pa je bilo to nemogoče že pet minut po odprtju prijav. Zdaj pa berem ta forum in se čudim. A to pomeni, da bodo učilnice napol prazne, jaz pa ne bom mogla hoditi v šolo, ker bi nekdo rad delal preko študentskega servisa? Come on... Vem, da je sistem skregan z zdravo pametjo, mladi ne dobijo službe, pa morajo delati preko študentskih servisov. Ampak, ker je vam težko odšteti 100e za vpis v srednjo šolo, moram jaz eno leto sedeti doma in čakati naslednje šolsko leto, da se bom končno lahko vpisala v višjo šolo in študirala tisto, kar si želim. F*** off! Z veseljem bi to leto delala, a zame delo prek študenta skorajda ne pride v poštev. Celo poletje sem si poskušala najti delo preko študentskega servisa, pa zaradi okvare hrbtenice zelo težko najdem delo, ki bi ga lahko opravljala, pa še to je ponavadi kratkotrajno - dan ali dva. Sem pa opazila, da ponudba del le ni tako velika, kot je povpraševanje, in kaj kmalu se zna zgoditi, da ne bom edina, ki bo doma gledala v zrak kljub statusu študenta (oz. kupljenega statusa dijakinje).
Upam, da vam bo teknilo kosilo na študentske bone.

Drugič premislite, kaj delate in kam se vpisujete.

Queen ::

Saj se tudi ti lahko vpišeš kam na srednjo šolo za status. Si bla glih tolk smotana, da nis mature v prvem roku nardila, kot jz, da nism izpolnila pogojev za redni vpis v višji letnik. Pa ne mi zdaj z nekimi zdravstvenimi razlogi ipd...ker ti jih lahko tudi jaz potegnem iz rokava enih par.

bluefish ::

Vam še kar ne kapne. Drugi rok mature gor ali dol, ona bi vsaj študirala.

Res zadnji čas, da se zadeva uredi in ukinejo vzporeden vpis. Sicer se je o tem nekaj govorilo in naj bi bila evidenca v uporabi že letos, vendar očitno še ni.

mprox ::

Se je komu uspelo vpisati na kakšno srednjo za status?
Jaz sem klical že 3 šole pa se nikjer ne morem vpisat. Na edino, kjer bi se lahko pa se ne morem zaradi enake vrste programa, ki sem ga že dokončal (ekonomski tehnik). :(
Sedaj obiskujem VS Fakulteto za logistiko in bi si rad status še malce podaljšal zaradi tega, ker bom verjetno samo za malo zamudil z diplomo.
Verjetno se na še en VS (visokošolski) program ne morem vpisati? Višje šole so itak polne...
Imam sploh kakšno možnost?

Mato32 ::

mprox je izjavil:

Se je komu uspelo vpisati na kakšno srednjo za status?
Jaz sem klical že 3 šole pa se nikjer ne morem vpisat. Na edino, kjer bi se lahko pa se ne morem zaradi enake vrste programa, ki sem ga že dokončal (ekonomski tehnik). :(
Sedaj obiskujem VS Fakulteto za logistiko in bi si rad status še malce podaljšal zaradi tega, ker bom verjetno samo za malo zamudil z diplomo.
Verjetno se na še en VS (visokošolski) program ne morem vpisati? Višje šole so itak polne...
Imam sploh kakšno možnost?


jz imam podoben problem glede diplome, status absolventa pa ne podaljšajo.
kje pa si gledal za ekonomskega tehnika? ker vpise za srednje šole so po večini že zaključil oz. poklicni/maturitetni tečaji.
maš možnost prijave na erudio pa cene štupar (zasebne šole), kaj podobnega sam mislm da vpisnine niso ravno pocen.

ejQ ::

Uu, o keri šoli je govora (ekonomski tehnik)?

Če nikoli nisi ponavljal/se prepisal, se lahko vpišeš na drug VS program, vendar to pomeni, da Fakultete za logistiko ne boš mogel dokončati. Leta stran vržena. Raje poklič še kako srednjo šolo.

Kar se pa tiče tega, da odžiramo mesta znanja željnim študentom... Če bi bilo malo delo sprejeto, teh problemov ne bi bilo. Pa je očitno večina (študentov) glasovala proti (z granitnimi kockami).

dolenc ::

Ne pa ne bi

mprox ::

Jao, to pa je kriza.
Poskuso sem še Srednjo tehniško šolo Koper, vendar nevem ali telefonska ne dela ali kaj. Pomojem so izklopili telefon zaradi navala :D
Sem pa poslal mail, vendar predvidevam, da ne bo odgovora.
Vpisi so ponekod še mogoči očitno
Drugi VS program seveda torej ne pride v poštev. Bo res treba na zavod??

bluefish ::

Če se prijaviš na zavod, se moraš izpisati iz trenutnega izobraževanja.

Mato32 ::

A za ekonomskega tehnika si v Kopru na seps?
Jst kamor sem klicala ne vem a so linije zasedene a enostavno ne odložijo slušalke in jih ne moreš dobit na telefon.

Matej_K ::

Kolegica se je danes probala vpisati v nevem kero šolo in je bilo takoj vse zasedeno.
Ima kdo kakšne informacije če je kje še prosto?

Vpis rabi zaradi dela preko študenta.

Hvala
... .. .

Gladi ::

Ne.

||A|| ::

Ni se mi uspelo vpisati na višjo šolo in bom čez mesec dopolnil 26. let. Je še kakšna možnost, da obdržim delo preko študenta, poleg tega, da se izredno vpišem na fakulteto?

Tudi za 6-mesečno podaljšanje absolventa potrebujem izredne okoliščine?

Venomus ::

Res je sranje s temi vpisi zdaj. Vse povsod je polno, če pa že prideš na kakšno izobraževanje odraslih, pa ni nujno, da dobiš potrdila.

Iskanje redne službe, za določen/nedoločen čas je pa tako ali tako skoraj nemogoče, povpraševanje proti ponudbi je verjetno 1000:1.

Gladi ::

Čes par let bo pa stanje fenomenalno bolše in ti bo izkoriščanje šolskega sistema neverjetno pomagalo pri iskanju službe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

mcgeek ::

Vsi, ki izkoriščate status zaradi študentskega dela. Vprašajte se, kakšen vtis boste naredili, ko boste enkrat resnično iskali službo, pa vas bo delodajalec čudno gledal, zakaj ste hodili na faks 6 let, naredili ga pa niste. Kako resni in sposobni boste izpadli?
Upam, da se čim prej spremeni zakonodaja - in da greste vsi, ki niste sposobni študirati, na zavod za zaposlovanje. In če ne boste dobili želene službe, da boste prijeli za vsako delo, ki bo na voljo.

1_girl ::

Zivjo!
Jaz pa pisem, ker iscem kaksno solo kjer bi bilo mozno izpobrazevanje odraslih, hkrati bi bilo pa cim cenejse(ce se da do 100eu). Sem danes dobilo Srednjo ekonomsko solo Koper, ampak so mi rekli, da so zaprosili za dodatna mesta za izobrazevanje odraslih, ampak jim je ministrstvo zavrnilo prosnjo, tako da to leto ne bo nic z vpisom tam. Pa da ne bi prevec komplicirali in da ne bi preverjali prisotnosti?
Hvala in Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 1_girl ()

Venomus ::

Jaz sem pisal na Cene Štupar, čakam odgovor. Kakor sem prebral v PDF, naj bi bil nek formalni vpis 150 € in da prisotnost ni obvezna.

Matija82 ::

mcgeek je izjavil:

Vsi, ki izkoriščate status zaradi študentskega dela. Vprašajte se, kakšen vtis boste naredili, ko boste enkrat resnično iskali službo, pa vas bo delodajalec čudno gledal, zakaj ste hodili na faks 6 let, naredili ga pa niste. Kako resni in sposobni boste izpadli?
Upam, da se čim prej spremeni zakonodaja - in da greste vsi, ki niste sposobni študirati, na zavod za zaposlovanje. In če ne boste dobili želene službe, da boste prijeli za vsako delo, ki bo na voljo.


Če bi bil jaz delodajalec ne bi zviška gledal na nekoga s šestimi leti delavnih izkušenj. Prej svežega diplomanta.

Pa itak, kdor ne more študirat, smeti pobarat. Neverjetno koliko se ljudje obremenjujejo z drugimi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838016 (21621) BCSman

vpis na srednjo šolo za status

Oddelek: Šola
2622644 (21066) BlackLight
»

kako do potrdila o vpisu?

Oddelek: Loža
4014088 (9009) jalovec09
»

Vpisnine na Višjih šolah

Oddelek: Šola
255889 (3791) šernk
»

Kako obdržat status študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7515976 (9038) Jerry000

Več podobnih tem