» »

Padanje Facebooka se nadaljuje, Apple postal najdražje podjetje vseh časov

jype ::

Keyser Soze> V tejle temi se že nekaj časa mešajo tako stacionarni kot prenosni "monitorji".

Nisem opazil. Lahko kaj citiraš? Glede na to da se pogovarjamo o prenosnikih in da retina mbp še vedno nima konkurence, si zelo težko predstavljam, da si v zablodo zašel ponesreči.

Truga ::

Itak ni vazno. Apple je zdej startal resolution/dpi fad. Koncno bomo dobil boljse monitorje. Odkar so prisli v mainstream rabo LCDji nisem se vidu kvalitetnega ekrana z dosti vec kot 100 dpi ki nebi koncal nekaj tisoc evrov. Na laptopih je bil dpi sicer mal visji, ampak tudi ne prov dost..

spirit ::

Ojoj, sej ne vem več kdo trolla in kdo je resen tuki. Kregate se res o vsem možnem pa se noben ne drži neke črte. Torej odgvorim na nekaj stvari za katere menim da so bile namenjene meni... Vem da je zadeva vredna tolko kolikor so subjekti na trgu pripravljeni za njo dati, kar sem z vrednotenjem mislil je pač to da je MBP precej neuporaben za več kot office, gledanje filmov in FB ipd. zaradi svoje konfiguracije, ima dobro baterijo ampak to jo imajo tudi drugi prenosniki, tudi do pol cenejši, ravno tako 13-palčni, je pa res da nimajo tako lepega ohišja so malce debelejši ampak nič kaj težji. Taki prenosniki so razni Thinkpadi, sicer res da imajo plasično ohišje a me zanima kateri bo preživel več padcev po tleh MBP 13 ali kak Thinkpad, drži pa tudi da gredo cene ravno tako lahko v višave, da ne bo pomote. Res sem zaj*** ker sem poazabil omeniti da ocenjujem subjektivno, pač s svojega vidika kaj je vredno nakupa in kaj ne, hvala Para, in ja nikoli nisem trdil da če je nekaj SW je slabo če je HW pa dobro ampak Trackpad na drugih prenosnikih ne deluje slabo (na zenbook prime recimo), nima pa vseh funkcionalnsoti kot tisti na MBA ampak to nima veze s Trackpadom a ne? Kar nekako trdim od začetka je da če kupiš MBA in daš gor samo winse si za višjo ceno dobil slabši prenosnik od zenbooka, ampak ja kakor komu paše, MBA ja še vedno vse prej kot slab. Zdj pa mislim da bom zaključil s to temo, ker se mi malo ne da, ker je šlo precej komentarjev na katere nisem in ne bom odgovorajal v napačne smeri itd. Še enkrat hura za našpredek hura za Retino in vse skupaj , stvar ki me je najbolj zmotila je bil komentar da so od nekdaj edina dobra stvar MB in s tem sem začel svoj komentar potem sem pa nekikr na rep mal stopil ko sem malo trolal pa tega niti opazil nisi, je pa res da sem tudi en tvoj komentar malce narobe razumel... to bo zame to uživajte še naprej ;)

IceIceBaby ::

a me zanima kateri bo preživel več padcev po tleh MBP 13 ali kak Thinkpad


Macbook.

nekikr ::

Spirit: kar sem z vrednotenjem mislil je pač to da je MBP precej neuporaben za več kot office, gledanje filmov in FB
Po takem stavku si upaš napisati še naslednjega? Pa ti sploh veš kaj je MBP? Saj ne, da je primeren za simulacijo jedrskih eksplozij, ampak halo miško, malo se bo pa treba izobraziti v to smer, drugače izpadeš totalen bebec.

Edit: napačni kvadratek, pa ni italic ampak bold :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

FlyingBee ::

dajte že nehat no, itak da bo dal 2300 za retino mbp samo tisri, ki ga bo uporabljal za svoje delo + še seveda status med sodelovci, stranke bodo presenečene in bo ta premium price kmalu dobil nazaj, če ve kaj dela

žal imamo ljudlje močne egote in včasih nekdo prav dobro služi na ta račun

za vse ostale so pa drugi proizvajalci, ki HW lahko celo presenetijo tako na videz kot na vsebino

sam osebno bi za 2300 raje vzel dober prenosnik za 900 EUR in igričarski računalnik za 1000, pa še ostalo bi mi za kavico in časopis na dan za kakšno leto

para! ::

kar sem z vrednotenjem mislil je pač to da je MBP precej neuporaben za več kot office, gledanje filmov in FB ipd. zaradi svoje konfiguracije

Še vedno misliš narobe. Ljudje, ki trdite, da je i5, ki je v osnovnem modelu MBPja, namenjen zgolj za office, gledanje filmov in FB, pač nimate pojma o zmogljivostih. A ti sploh veš kakšen overkill je i5, za naloge ki jih omenjaš?

lp
Death before dishonor!

Gandalfar ::

> sam osebno bi za 2300 raje vzel dober prenosnik za 900 EUR in igričarski računalnik za 1000, pa še ostalo bi mi za kavico in časopis na dan za kakšno leto

Kaj pa vem. Men dost pomen, da imam samo en racunalnik, ki ga povsod nosim s sabo. Najbolj mi je blo tecno, ko sem imel desktop da sem se vedno delal da na laptopu, ker sem pac tam imel datoteke, skonfigurirana okolja itd.

spirit ::

Nekikr, vidim da sem pozabil dopisat 13, MBP 13 je tisti ki je FB machine ne ostali. Osatli so sposopbni še maričesa to vem, in nikoli nisem tega zanikal.
IceIcebaby sem kar prepričan da bo Thinkapd preživel več padcev.
Če si lahko Retino privoščiš je res fajn stvar, še sam sem jo kolegu ki bo dobil zamenjavo MBP 15 dobil novega vrednega 1900€ rekel naj doplača 400 in vzame Restino, ker se med drugim ukvarja s fotografijo.
i5 je res overkill za marsikaj, a kaj ko potem grafična počepne? (ponovno govorim o MBP 13)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

Truga ::

@gand: Sej pravi da hoce igracarski racunalnik za 1000. To imam tud jaz (s tem da je monitor tud bil 900, on verjetno misli vse skup), in zadosti vse potrebe za igranje. Ne vem pa, kje bo dobil dober laptop za 900e, jaz sem dal za oba okoli 2000.

Kadar rabim delat in sem doma se pac priklopim na monitor z vaiotom. Za igrat pa res ni blazno pomembno kje si. Cel kup folka ma 2 konzole pa se PC za igrat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

para! ::

i5 je res overkill za marsikaj, a kaj ko potem grafična počepne? (ponovno govorim o MBP 13)

A edina stvar, ki ne rabi ultra powered požrešne grafike so pa FB, filmi in office?
Death before dishonor!

Gandalfar ::

Truga: aja igrce. Mam xbox pa ipada pa se za ta dva ni casa. Je lazji kej extra sprogramirat pa kaksen muvi pogledat :D

IceIceBaby ::

IceIcebaby sem kar prepričan da bo Thinkapd preživel več padcev.


Kul. Si že kdaj stopil na Low end Lenovota za 700 eur? Kaj pa na Macbooka?

nekikr ::

Nekikr, vidim da sem pozabil dopisat 13, MBP 13 je tisti ki je FB machine ne ostali. Osatli so sposopbni še maričesa to vem, in nikoli nisem tega zanikal.


Že moj MBA zelo spodobno prebavi Photoshop in CorelDraw, pa našo poslovno aplikacijo z nekaj ogromno podatki. Resnično nimaš ravno dobre predstave, kaj lahko z nekim prenosnikom počneš. Naredi domačo nalogo ;)

Gandalfar ::

Sam mate pa luksus s tem i5. Moj core 2 duo MBP 13 (SSD, 8GB rama) cist lepo prezivi moj abuse - linux virtualci, adobe premiere, web razvoj in se kaj bi se naslo. Ce moram kaj cakat je to, ker imam kje prepocasne internete kot da bi me racunalnik bremzal.

JesusChrist ::

IceIceBaby je izjavil:

IceIcebaby sem kar prepričan da bo Thinkapd preživel več padcev.


Kul. Si že kdaj stopil na Low end Lenovota za 700 eur? Kaj pa na Macbooka?


Si ti že stopil na macbooka da veš da se bo bolje odrezal? Cut the crap. Čisto isto osnovo maš kot on in še vedno misliš, da si v boljšem položaju.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

w00tnes ::

Offtopic:
@spirit - jaz imam prenosnika s poceni i5, pa mi prav lepo poganja vsa razvijalska orodja (VS2010, eclipse, xcode v virtualcu, ipd.) pa se kako igro odigram na integrirani graficni (hd3000).
Do zdaj sem na tem prenosniku preigraval Skyrim, quakelive, quake 4, postal 3, red orchestra 2, Assassin's creed revelations, ipd.
Vecina spilov dela prav fino, kak efekt izklopis pa gremo nasi :)

jype ::

ninjeti> Si ti že stopil na macbooka da veš da se bo bolje odrezal?

Ne, sem ga pa že metal po tleh in se je odrezal bolje od macbooka, pa še luknje v parket ni naredu, ker nima ostrih robov.

JesusChrist ::

jype je izjavil:

ninjeti> Si ti že stopil na macbooka da veš da se bo bolje odrezal?

Ne, sem ga pa že metal po tleh in se je odrezal bolje od macbooka, pa še luknje v parket ni naredu, ker nima ostrih robov.


Tako pameten pa niti ni razumel kaj sem mislil.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

para! ::

Gandalfar je izjavil:

Sam mate pa luksus s tem i5. Moj core 2 duo MBP 13 (SSD, 8GB rama) cist lepo prezivi moj abuse - linux virtualci, adobe premiere, web razvoj in se kaj bi se naslo. Ce moram kaj cakat je to, ker imam kje prepocasne internete kot da bi me racunalnik bremzal.

Js mam čist iste izkušnje na stacionarcu i3 z dosti rama in hitrim diskom, neko GMA grafo, pa tud laufam vse živo od virtualk, več web serverjev za razvoj, netbeans, sql testni strežnik, urejam fotke, kratke video posnetke, poleg vseh itunes, skype, cloud itd background shit procesov, poleg tega da imam kriptirane vse diske. Tega se včasih na tako low end mašinah ni dalo počet. Zdaj pa prihajajo mulci z izjavami "eh, tole pa ni i7 quad pa AMD 79770060 gtxyGT" :)

"Metal sem ga po tleh" - a to tko, nisi mel kej za delat al trololo?
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

IceIceBaby ::

Si ti že stopil na macbooka da veš da se bo bolje odrezal?


Ja, 2x.

JesusChrist ::

IceIceBaby je izjavil:

Si ti že stopil na macbooka da veš da se bo bolje odrezal?


Ja, 2x.


Če si si zmislil bi vsaj 1x rekel, al je 2 bolj ziheraško? Torej si po tleh metal tudi že lenovo, da lahko primerjaš?

(retorična vprašanja, i don't care)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

para! ::

IceIceBaby je izjavil:

Si ti že stopil na macbooka da veš da se bo bolje odrezal?


Ja, 2x.

To sem že enkrat zasledil, da si napisal, pa gledam svojega MBPja in se mi zdi, da si ali zelo lahek, ali pa mam jaz slab občutek za durability. Stopil si na zaprt laptop, zgornji del, tam kjer je svetleči logo in enkranu nič? S polno težo? Koliko vagaš?
Death before dishonor!

techfreak :) ::

@spirit: Pokaži pol cenejši prenosnik podoben MBP 13" z podobno dolgo avtonomijo.

IceIceBaby ::

To sem že enkrat zasledil, da si napisal, pa gledam svojega MBPja in se mi zdi, da si ali zelo lahek, ali pa mam jaz slab občutek za durability. Stopil si na zaprt laptop, zgornji del, tam kjer je svetleči logo in enkranu nič? S polno težo? Koliko vagaš?


Na zaprt računalnik. Imel sem ga ob postelji (zvečer pogledam kakšno serijo). Ponoči sem vstal za na skret in sem čutil nekaj hladnega pod nogami. Imam cca. 75kg. Stal sem pa gor z obema nogama.

JesusChrist ::

techfreak :) je izjavil:

@spirit: Pokaži pol cenejši prenosnik podoben MBP 13" z podobno dolgo avtonomijo.


sem na hitro skočil na mimovrste:
http://www.mimovrste.com/artikel/275045...

za kaj več pa ti naj on sam odgovori

edit: spregledal "POL" cenejši - ampak je tu-tu HW + da ma OS
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Se pravi podobna cena za podobno stvar. Kaj pa tista bajka, da lahko dobiš pol cenejše stvari?

JesusChrist ::

nekikr je izjavil:

Se pravi podobna cena za podobno stvar. Kaj pa tista bajka, da lahko dobiš pol cenejše stvari?


poglej EDIT + da nisem niti gledal za nazaj o kaki ceni ste se pogovarjali. saj pravim, vprašaj spirita

edit: drugače pa vidim na mimovrstah malo slabši HW (i3, brez ssd) za ca 600-700 eur (asus).
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

i3, brez ssd, plastika, slabša baterija, slabši zaslon, slabše, slabše, slabše, AMPAK JE PA SAMO 600-700€!!!enaenaena Ergo: precenjeno.

JesusChrist ::

Pol slabši za pol cene. Torej kaj je tvoj point? Tudi jaz še čakam da spirit poda svoj "pol cenejši, podoben". Avtonomija pa pri 13,3 res ni problem afaik.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

techfreak :) ::

Govora je o MBP in "PC" alternativi, torej ne moreš ravno SSDja zraven štet.

nekikr ::

JesusChrist je izjavil:

Pol slabši za pol cene. Torej kaj je tvoj point? Tudi jaz še čakam da spirit poda svoj "pol cenejši, podoben". Avtonomija pa pri 13,3 res ni problem afaik.

Moj point je, da drugič pobriši cel post, če vidiš, da si narobe prebral, ker potem izpadeš en navaden nepismen bebec. Še posebej, ko v nadaljevanju (se pravi, ko že veš da si kiksnil) ves ponosen prilimaš en link, ki nima z nobeno stvarjo o kateri govorimo niti najmanjše povezave.

JesusChrist ::

nekikr je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

Pol slabši za pol cene. Torej kaj je tvoj point? Tudi jaz še čakam da spirit poda svoj "pol cenejši, podoben". Avtonomija pa pri 13,3 res ni problem afaik.

Moj point je, da drugič pobriši cel post, če vidiš, da si narobe prebral, ker potem izpadeš en navaden nepismen bebec. Še posebej, ko v nadaljevanju (se pravi, ko že veš da si kiksnil) ves ponosen prilimaš en link, ki nima z nobeno stvarjo o kateri govorimo niti najmanjše povezave.


Predstavljam si lahko da maš zaradi svoje arogance in temu primernega izražanja malo prijateljev. Aja pa ti dragi prijatelj nikoli ničesar ne spregledaš? V tebi vidim enega prepotentnega ignoranta, ki si misli da je edini brez napak in kamenja vse naokrog. Sem ti pa podal primer, freak ti je povedal da ne rabi ssd. Torej nisem zgrešil ničesar. Sploh pa sem podal link prostovoljno in se kasneje tudi popravil in opravičil za svojo napako. Ti pa še dalje retardiraj naokrog kot edini popolni človek. In link sem prilepil PREDEN sem opazil napako. Get ur shit str8.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Zmotil si se. Dva posta pozneje si prilepil novo bedarijo. Boš pogledal sam?
Osebnega zmerjanja na tem nivoju se pa ne grem, še posebej, če nimam pojma kdo je na drugi strani. Škoda, ker so tvoji starši opravili svojo nalogo tako slabo, da te tega niso naučili :(

techfreak :) ::

Ni se potrebno kregati, njegov post je kar na mestu, ker se vidi da tudi ostali proizvajlci nimajo nič kaj nižjih cen pri podobni ponudbi.

JesusChrist ::

Eno je zmerjanje (in klicanje temu primernih imen), drugo pa povedati osebno mnenje o čem. Na žalost te starši niso naučili razlike. Pravzaprav si me ti označil za bebca, ki je v tem kontekstu edina osebna žaljivka.

Link sem prilepil in pozneje ko sem videl napako sem le dopisal EDIT (linka pa nisem popravljal). Lahko preveriš.

techfreak :) je izjavil:

Ni se potrebno kregati, njegov post je kar na mestu, ker se vidi da tudi ostali proizvajlci nimajo nič kaj nižjih cen pri podobni ponudbi.


To je to. + da pa za retina zaslon o katerem je tekla debata stanejo naprave od 2,3 jurja dalje nekje.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

JesusChrist je izjavil:

nekikr je izjavil:

Se pravi podobna cena za podobno stvar. Kaj pa tista bajka, da lahko dobiš pol cenejše stvari?


poglej EDIT + da nisem niti gledal za nazaj o kaki ceni ste se pogovarjali. saj pravim, vprašaj spirita

edit: drugače pa vidim na mimovrstah malo slabši HW (i3, brez ssd) za ca 600-700 eur (asus).

Tule sva se zapletla. Koga briga kaj vse imajo v trgovini, daj primerjavo ali pa nič.

JesusChrist ::

remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

jype ::

Skratka, Apple še vedno nima konkurence, bi pa eni radi raztegnili specifikacije tako, da bi si lahko umišljali, da jo ima.

Jaz bi tudi rad, da bi jo imel.

nekikr ::

ninjeti: Fino. S katerim to primerjaš? MBP ali MBA?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

JesusChrist ::

nekikr z nobenim. podal sem le primer pol cenejšega laptopa s tako avtonomijo oz. ti podal link ki si ga želel
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

jype je izjavil:

Skratka, Apple še vedno nima konkurence, bi pa eni radi raztegnili specifikacije tako, da bi si lahko umišljali, da jo ima.

Jaz bi tudi rad, da bi jo imel.

Zenbook je konkurenca MBA.

JesusChrist je izjavil:

nekikr z nobenim. podal sem le primer pol cenejšega laptopa s tako avtonomijo oz. ti podal link ki si ga želel

Prenosnik z i3, HD3000 in 1366 x 768 pa res ni vreden več, glede avtonomije pa nisem zasledil podatka.

JesusChrist ::

Saj nihče ne pravi da je. Glede HW je bil tisti ki je bil za malenkost (zanemarljivo) cenejši. Avtonomijo pa ma tu-tu (preverjeno).
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

nekikr ::

Res je, Zenbook je praktično prvi, ki se postavi ob bok. Škoda edino, da nima Win 7 Pro, ampak kljub temu je super. Morda si ga pa omisli, ko bo treba menjati tega zastarelega MBA od lani :)

FlyingBee ::

o čem se vidva gresta, saj to je vsem jasno, da apple ima premium price in v večini primerov si jo tudi zasluži, ni pa vse kar imajo kar po defaultu že najboljše, saj pravim, da je treba pogledat na to kaj rabiš, tale ASUS se mi zdi super od ninjeti-ja

jype ::

techfreak :)> Zenbook je konkurenca MBA.

Ja, kar OK konkurenca.

Retina MBP je pa še vedno nima.

JesusChrist ::

jype je izjavil:

techfreak :)> Zenbook je konkurenca MBA.

Ja, kar OK konkurenca.

Retina MBP je pa še vedno nima.


Retina MBP je za 1000€ dražja.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

FlyingBee ::

ninjeti, ni jim pomoči, takoj ko ne logično začnejo razmišljat in verjamejo v to

jype ::

ninjeti> Retina MBP je za 1000€ dražja.

Ja? Saj je čisto drugačna mašina s čisto drugačnimi specifikacijami, zmogljivostjo in namembnostjo.

JesusChrist ::

Vem. In še vedno: kaj je tvoja poanta? Spet bi rad primerjal jabolke in hruške?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple ni največje podjetje na svetu

Oddelek: Novice / Ostale najave
4620563 (16661) driver_x
»

Apple vreden 700 milijard dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6017165 (13693) Invictus
»

Alibaba in ZDA v pričakovanju največje javne ponudbe delnic

Oddelek: Novice / Ostale najave
96913 (5536) Tilen
»

Kotacija Facebooka 18. maja

Oddelek: Novice / Ostale najave
53415 (2569) opeter
»

Apple najvrednejše podjetje na svetu

Oddelek: Novice / Rezultati
2815055 (12805) OmegaBlue

Več podobnih tem