» »

Graficne kartice. Kaj kupiti?

Graficne kartice. Kaj kupiti?

Parallax ::

Kot ze topic pove sem pred nakupom nove graficne kartice. Na trgu jih je zadnje case ze ogromno in se je kar tezko odlociti.
Kot prvo - za graficno kartico sem pripravljen odsteti okrog 50K sit (+/- 10K sit recimo).

Ko sem bral teste, sem opazil, da je vecina kartic testiranih na masinah ala 2.5 GHz +. Vse lepo in prav ampak moj sistem je 1.4 GHz & 512 RAMa (slednje nameravam se za lep cas obdrzati).
Zato me tudi daje firbec, kako bi se dolocena kartica obnesla na moji masini? 1GHz gor ali dol pomoje ni za odmet.

Kakorkoli razmisljam, je GF4 Ti4200 najbolj zanimiva izbira. Vsaj sodec po testih so razlike pri drazjih karticah majhne glede na visjo ceno.

Recimo da bi bili primerni kandidati za razmislek GF Ti4200, Ti4400 in R9500 PRO.
Zdi se mi, da Ti4400 ne ponuja dovolj za svojo ceno. Ce se ne motim, je Ti4400 samo hitrejsa 4200-tka?
R9500 PRO... Geforce resda pelje scat pri AA ampak pri normalnih testih je drugace. Glede na to, da spilov nikoli ne igram z AA, sem zelo dvomljiv. Ce odstejemo dobre rezultate pri AA, za tistih dodatnih 20K SIT, kolikor je drazji od Ti4200, ne ponuja veliko vec?

Spet se pojavlja vprasanje, kaksna bi bila razlika recimo med Ti4200 in R9500 PRO na moji masini (1.4 GHz). Bo veliko vecja ali zanemarljiva? Ce ima kdo kaksen test omenjenih kartic na kaksni bolj low-end masini (1.5GHz?), bi ga lepo prosil za link.

Lahko napisem se to, da kartice, ki jo bom kupil, ne nameravam menjati za ~9 mesecev.

Vse bolj in tudi manj izkusene prosim za nasvete, ker pri graficnih nisem na tekocem :) Kar sem do sedaj napisal je bolj ugibanje kot ne.
Aja pa prosim ne dajajte kometarjev kot:
Geforce / ATI RULZ/SUX! Nujno moras kupit xyz!!!!

Gandalfar ::

Sergiov clanek si seveda prebral, prav tako Deda Zmrz..?

Klemenn ::

v bistvu je tako a ne...9500PRO je nekje na ravni 4600!

9500NEPRO pa pod 9500 tak da če maš keš..bi ti priporočal ali 9500pro ali pa 9700

drgač pa ..če maš recimo možnost prej sprobat kartico..lahk vzameš 9500 in narediš softmod...pa če bo delalo..kartico vzameš..če ne bo delalo..kartice ne vzemi

TESKAn ::

Po moje je 9500 nepro kar dobra izbira. Sfalirani softmodi so pa po mojem mnenju posledica prešibkih napajalnikov...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thanatos ::

teskan močno dvomim. Sm imel prej 250W elektrarno, sedaj 420W in se mi še vedno samo v fillrate testu pokaže šahovnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

Gejmer ::

Na tvojem PCju se bol splača ti4200.
Nanda yo?

TESKAn ::

Ne vem, no...kupiš R9500, predelaš v R9700 in imaš za nekaj let poskrbljeno...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Gejmer ::

Ja ampak reskira ko predela...
Nanda yo?

TESKAn ::

Se da softwersko predelat.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Gejmer ::

Ja ampak se tako rečeno bolj splača(bolši preformansi) hardversko...
Nanda yo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89040972 (23370) sharp
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397889 (6131) js
»

Hitra odločitev med R 9500 PRO in GF Ti 4200 8X (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644257 (3443) Dr_M
»

GF4200 vs R9500pro

Oddelek: Kaj kupiti
341927 (1423) koyotee
»

RADEON9500 PRO tukaj ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
331653 (1250) morphling1

Več podobnih tem