» »

Hitra odločitev med R 9500 PRO in GF Ti 4200 8X

Hitra odločitev med R 9500 PRO in GF Ti 4200 8X

«
1
2

SisQ ::

Mislim, da naslov pove več kot dovolj. Zanima me kaj se pač bolj splača glede cena/performance.

Radeon bi naj bil boljši (sem bral forume in teste-tako da sem opravil svoje delo-saj vete kaj mislim-najprej poišči sam, nato vprašaj), vendar je tudi dražji, pa me sedaj zanima, če se splača dat toliko več, glede na to koliko več nudi od GF.

Poznavalci nasvet!!!


frenk ::

Bistvena razlika je v dx9. Torej če misliš met to grafo eno leto in več se odloči za radeona, sicer pa gf4ti4200:D.

SisQ ::

Saj vem, da podpira DX9 in da ima 8 cevovodov, medtem ko jih GF nima.

Koliko si jaz predstavljam, bo še večja razlika med tema karticama, ko bodo igre popolnoma podpirale DX 9 in ostale dobrote Radeona.

In DA, kartico mislim imet en čas. Pravzaprav toliko dolgo, dokler igre ne bodo "štekale".


Fury ::

9500pro definitivno

boštjan ::

mam 9500pro in zelo zadovoljen,a če bi si ga moral v slo kupit bi si 4200 kupo brez 8XAGP

speed machine ::

Jz sem za 9500pro.

Trubadur ::

9500(ne pro) in ga modaš v 9700:D
Berite Thomasa!

boštjan ::

9500(ne pro) in ga modaš v 9700

če maš vlki krompir da še tako karto dobiš,ker današnje 9500 so že grajene na drugačnem PCB.

Dr_M ::

ce ti je ql da usake tok casa ksna stvar ne dela pol r9500pro. ce mas pa rad mir pa definitivno gf4.
sej zdej se bodo ATIjasi oglasil pa zacel jokat da use ql dela...ker nocejo priznat da jih ful jebejo driverji...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

sej zdej se bodo ATIjasi oglasil pa zacel jokat da use ql dela...ker nocejo priznat da jih ful jebejo driverji

ja pa kak si te vedo ,da se bo eden od atijašev oglaso.kot pravim mam 9500pro sprobo 3.0-3.2 catalyste in z nobenimi probleme.Tudi ko sem še radeon 7000 mel,nisem mel problemov.

Fury ::

Dr_M sam ti si cist danny... men use dela prov lepo... edin problem k sem ga mel do zdej je bil ta da Metal Gear Solid 2 ne dela dobr z ATI (grda slika) sam to ni ati kriv ampak konami .. k sploh niso z ATI niti probal ampak so direkt port iz XBoxa naredl.. za katerga se pa ve da ma NV karto not.

aja. pa s 3.2 cat. ne enim CS(H-L based spili) dela crn ekran ob izhodu v meni.

Dr_M ::

upraste mojga frenda k je uceri kupu r9100 ker spil mu ne dela...oz bo meu mn za napisat ce bo povedu ker dela>:D >:D

drugac pa tut sam nameravam kupt enga radeona.upam da se mi ne bo treba premislt zdej.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

meni so se r9100 že takoj zdelo zelo sumljivi,čeprav nekaterim pa dela.Če bi se zdaj odločal bi si kupo al 9000pro,ali 9200pro ali pa 4200 od abita ali leadteka.

Dr_M ::

ne sej fora je v tem, da spili dost ql delajo, samo ksno grozno napako v grafiki delajo....recimo race driver zgleda lepo, samo avto nima textur sploh...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

SiSQ,če še nisi kupo grafike,majo 9500pro od gigabyta v taipan.si samo za 51k.Preveri če je res 9500pro,ker je cena zelo ugodna.

M4TECH ::

Nisem poznavalec vendar bi raje vzel Radeon 9500 PRO 128 MB.
Navijat pa ti ga ni treba kot to govorijo drugi saj je to vrhunska grafa, ki ti bo igre poganjala še nekaj let.;)

Fury ::

Dr_M to tist k ma bel avto je pa bad crack ;)

SisQ ::

Hvala za odzivnost.
Zadeva je takšna, da niso imeli R9500 pro, zato sem vzel AOpen GF Ti4200 8X 64Mb z nekimi obupnimi rami 3.8. :8) 8-O.

Kot vete sem staro 9000pro moral zamenjat (defekt) in sem vzel omenjeno, ter doplačal 7.500 sit.
Grafa pa je nova. NIsem je še sprobal, ker iščem nove driverje.
ZANIMA ME, ALI LAHKO NALOŽIM DRIVERJE Z NVIDIA STRANI (43.45-9Mb), ali moram točno od te firme kot je grafa. Ker sem prej imel ATI, se z temi od nvidia lovim.


Corpse ::

loh od nvidie....js jih zmer pa ni problem s sliko al pa hitrostmi ni panike..

Trubadur ::

da ne bom odpiru nove teme.
Katero grafo se bo splačal kupt čez cca 3 mesce?
Berite Thomasa!

ripmork ::

jst se se že odloču in grem v naslednjih 2.tednih nabavt r9500pro.

kar sem o tej grafi slišal je baje zelo huda....

kar se pa gonilnikov tiče....
ATI ima sedaj že dosti bolj stabilne gonilnike,medtem ko sem imel sam s svojo grafo(geforce2mx)vedno probleme z detonatorji
...samo tako mimogrede....

boštjan ::

Dajte vsi ki boste kupovali 9500pro pokličite ali pa najbolje je da obiščete taipan.si in poveste če majo res 9500pro od gigabyta za 51k.
Trubadur,če bodo cene 9700 padle pol seveda 9700ne pro,drugač pa seveda 9500pro all the way.
SiSQ,ti kar od nVidie strani naloži, ne bo nič hudega.

Dr_M ::

Fury em...zakaj je pa prej z geforce-om lepo delal?>:D pa men z rivo tnt2 tut lepo dela...:)
drugac pa je res....radeon 9100 ni podprt v race driverju, ostali radeoni pa zgleda da delajo.
to sm vidu na codemastersovem forumu...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fury ::

aja pol pa mozn da to :P men je to delal zarat slabe rožice :)

boštjan ::

9500pro od sapphire tudi na gambitu za 51k,čekirajte

Tzar ::

Fury a Connect 3D še služi svojmu namenu 8-)
Življenje je lepo!

Fury ::

Tzar itq! :) SEKAAAAA! :)

Edin bratrancov ma v toca race driver artefakte na dimu ko bremzas.. drugje pa nic :)

boštjan ::

Fury a Connect 3D še služi svojmu namenu

če to leti na 9500pro karto,pol lahko povem da karta od connect3d res seka.jo mam sam in sem full zadovoljen.samo zdaj pa mi je malo žal,da sem jo v nemčiji kupo,ker kolko vidim jo dobim za 51k tukaj,jaz pa sem dal 48k.upam da ne bo problemov

SisQ ::

Hej folk!

Kar se tiče R9500 Pro, res seka. Nisem probal, ampak sem prebral xy testov itd... Moram rečt, da mi je maaalo žal, da še nisem počakal kak teden.
(3 tedne brez kompa=abstinenčna kriza) :D
Pa ne zato, ker imam z GF 4200 8X kakšne probleme, vendar ko bo DX9 popolnoma podprat pri igrah, bo velika razlika med omenjenima.

Pa še glede ATI / GF privrženosti. Moram rečt, da ima ATI bolj pregleden "control panel" kot GF.
Poleg tega je slika na TV boljša z ATI grafo.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SisQ ()

boštjan ::

Pa še glede ATI / GF privrženosti. Moram rečt, da ima ATI bolj pregleden "control panel" kot GF

to mi je takoj padlo v oči ko sem sedo za comp kjer je geForce del systema

SisQ ::

Saj ne pomeni, da je to ne vem kakšen problem. Pač omenil sem te dve zadevi, ker sta mi takoj "padle v oči".


BaRtMaN ::

Mah, jst bom tud kupil R9500PRO. Dolgo časa sem mislil kupit Ti4200, pa je raje ne bom, ker mam jst grafo za kakšne 3 leta, 9500 pa ma podporo DX9... It's a no-brainer.
Zdej me samo še zanima, kje dobiti kartice, naklonjene navijanju. Zanima me tudi, če bi moral kupit nov procesor - zdaj mam P4 1.5GHz. Hvala!
V mislih imam Gigabytovo kartico, ki jo majo pri Taipanu za 52k SIT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Gejmer ::

Proc je kul sam en Zalman 7000cu dej gor pa navi lepo do 2.4ghz pa bo... >:D
Nanda yo?

boštjan ::

bartman,jaz mam 1700+ Tbred A in 9500pro in pljune ven 10143 3markov.pa tale gigabytaka bo tudi zelo ok;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

MrX ::

bostjam: navij proc!!>:D

boštjan ::

ko kupim nForce2 plato se lotim zadeve,samo zdaj ni keša za take stvari

BaRtMaN ::

Gejmer: več kot z veseljem bi proc navil, pa mam Intlovo plato, ki, kot verjetno veš, ne omogočajo navijanja.

Gejmer ::

Huh?Pa sej FSB lahk spreminjaš ane?Če res nemorš niti tega narest pol mam srečo da sem vzel SiS 655 chipset...
Nanda yo?

San ::

Dejte mi sam na hitro svetovat, ker sem že 2 dni v dilemi - nej vzamem 9500pro ali 9700 ? Tistih 25k razlike bi lahko nekako napraskal, sam ne vem kolk je 9700 boljša v resnici od 9500pro.

boštjan ::

Tale test ti bo vse povedal,skoraj ne boš rabil nič druga gledat, no pa tale na digit-life.com je tudi dober.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

San ::

Hvala.

San ::

Sem prebral teste, samo mi nekako ne dajo prave slike, ali se splača dodati 30kza tistih 128bitov. Si mi že prej svetoval dobro boštjan, pa mi povej, če bi ti moral spraskati dodatnih 30k za 9700, bi jih? Je taka razlika al je že 9500pro dost huda grafa?

boštjan ::

Jaz ne bi dal 30k poleg,sem pa skoraj dal 10k poleg in to za 9700,samo jaz sem kupoval v Nemčiji takrat grafo.Zakaj pa pol nisem dal 10k poleg. Osebni razlogi so bli na 1. mestu.Je pa 9500pro super grafa.recimo jaz špilam unreal 2 z 4X AA in 4X AF na 1024X768 z 32 bitno barvno globino in vse na high in mam v igri, ko se strelam, povprečno 35FPS.Tako da je 9500pro prek zadosti. tistih 30k pa nekje drugje daj.

San ::

Hvala še enkrat :)

boštjan ::

ja ni kaj,pa obilo užitlov ob igranju iger,ko si boš grafo nabavo,9500pro ali 9700

flipflop ::

Bom kar tukaj vprašal. Kdaj naj bi cene padle radeonu 9700 (če sploh)in če se ga sploh še da dobit? Ker gledam cenie in je povsod samo PRO verzija.

boštjan ::

9700 majo v AGT in JAE za 82k,v taipan pa za 76k.govorim o NE PRO.Mislim da do kakih 70k,če se bo še spustlo,kdaj, pa ne vem.

MrX ::

Dr_M ::

Mr.X kaj pa ti bluzis?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

flipflop ::

Piše,da nisem registriran in da ne morem odgovarjati v temo.:\
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975370 (4150) ferdo
»

Kateri radeon 9500 Pro ?

Oddelek: Kaj kupiti
381771 (1311) boštjan
»

Katero grafično ....ti4200 ali r9500pro

Oddelek: Kaj kupiti
271652 (1359) MrX
»

vaše izkušnje z ATI

Oddelek: Kaj kupiti
221708 (1453) Zheegec
»

GF4200 vs R9500pro

Oddelek: Kaj kupiti
341947 (1443) koyotee

Več podobnih tem