» »

Podpora za strojno pospešeno predvajanje h.264, aac in mp3 v mobilnem firefoxu skoraj nared

1
2
3

Icematxyz ::

Se pravi še celo izjemoma sem sam namesto sodelujočih v tej temi, ki raje natolcujejo, kot da bi kliknili na podano povezavo in se seznanili s vsebino le te podal točno povezavo na del v temi na katero torej klikneš in ti odpre celo graf meritve SW/HW porabe za čip vgrajen v Android naprave na tržišču z namenskim VP8 odkodirnikom ti pa še kar naprej natolcuješ in potem se meni očita, da ne podam odgovora? Se pravi razumeš da si sedaj prvotno jasno postavljeno vprašanje na katerega si dobil odgovor želel spremeniti v neko novo navidezno dilemo na katero si torej že dobil odgovor?

Ta standard je. H264 ga na veliko uporablja. Nekdo ga mora se za Android vklopit. Recimo Google, ki pa ocitno nima prevec velkega interesa.


Bom razložil bolj razumljivo, ODF standard načeloma trenutno podpirajo vsi novejši pisarniški paketi je tako, pa tudi če obstajajo drugi standardi, kateri so se tudi prav zaradi ODF izboljšali z vidika "nudenja interoperabilnosti" in lažje implementacije. Torej gre se predvsem za to, da bodo na področju spleta na koncu bolj ali manj vsi podpirali "ODF" na video področju pa tudi, če bodo pri tem podpirali še kaj drugega. Dileme tukaj torej načeloma niti ni.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Nokia 6131
Primer naprave z h.264 dekodiranjem. (hardverskim, ker CPU je iz leta 2006)

(primer, kako se primer da ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Nokia 6131
Primer naprave z h.264 dekodiranjem. (hardverskim, ker CPU je iz leta 2006)

(primer, kako se primer da ;))


Najprej mi ti odgovori na zastavljeno vprašanje z argumenti, kot to zahtevaš od drugih in to tudi dobiš vsaj z moje strani in potem je na vrsti še uporabnik @Gandalfar.

Torej argumentiraj trditev, da NEON podpora ne pomeni "ništa", ker me to področje zanima in me zanima, če je to torej res, kaj trdiš in uporabnik @Gandalfar naj poda odgovor na moje vprašanje kako dolgo ocenjuje da iOS ne bo podpiral Open Web kodeka tipa VP8, če se o njem slučajno dogovorijo v okvirju WebRTC in na podlagi kakšnih argumentov meni to kar pač meni.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

>In za to sem ti podal tudi primer strojne opreme z vgrajenim namenskim VP8 odkodirnikom?

Kateri link?

Do NEON ARMja? Preberi kaj tam piše, če kaj ne razumeš, pa le vprašaj. NEON nima namenskega hardware-a za VP8. Ima splošne vektorske ukaze, s katerimi dekodiraš poljubni kodek - mp3, aac, ogg, h.263 (divx), h.264, RealVideo, VP6,7,8,....

Iz tvojega linka, prvi odstavek:

The ARM(R) NEON™ general-purpose SIMD engine efficiently processes current and future multimedia formats, enhancing the user experience.

NEON technology can accelerate multimedia and signal processing algorithms such as video encode/decode,[...]


Lepo ti piše, da ima:" GENERAL-PURPOSE SingleInputMultipleData engine, ki učinkovito računa (procesira) trenutne in jutrišnje multimedia formate." (To je Slovenski prevod.)

Ali si dal še kakšen drug link? Tega očitno ne razumeš.


---

Gandalfar:
>Ta standard je. H264 ga na veliko uporablja. Nekdo ga mora se za Android vklopit.
>Recimo Google, ki pa ocitno nima prevec velkega interesa.

Če jaz na Androidu v MX playerju, ko gledam v h.264 zakodiran video, vklopim H/W Decode, je naprava čisto hladna, baterije porablja enako, kot da bi brskal po internetu; medtem pa, če vklopim S/W Decode (ali pa gledam kakšen divx), zadeva postane vroča in gre baterija bye-bye v slabi uri.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gandalfar ::

Jst: a lahko to isto naredis tudi z vp8 posnetkom, ali pa ti ne da hardware decode opcije?

Mavrik ::

Če jaz na Androidu v MX playerju, ko gledam v h.264 zakodiran video, vklopim H/W Decode, je naprava čisto hladna, baterije porablja enako, kot da bi brskal po internetu; medtem pa, če vklopim S/W Decode (ali pa gledam kakšen divx), zadeva postane vroča in gre baterija bye-bye v slabi uri.


Kar je obnašanje, ki ga lahko opaziš tudi na namiznem sistemu (x86 približen ekvivalent NEON ukazom so MMX/SSE ukazi), kjer poženeš softwarski dekoder ali tak ki uporablja strojni dekoder na grafični.
The truth is rarely pure and never simple.

Jst ::

Še nekaj, h.264 video file mora imeti zvok zakodiran v aac, če ne se ne sliši zvoka če izberem HW Decode.

Iz webmfiles.org sem potegnil Big Buck Bunny v webm formatu.

V MX Playerju ta 30sek trailer dela v HW mode z zvokom. (Ampak v galeriji pa tega fajla noče predvajati.)

Sedaj bi moral dobiti kakšen 1h webm video, da vidim, koliko baterije potroši. Se komu da probati in primerjati. Meni ne... :)

Prej sem napisal, da HW divx ne dela. Ko je končalo trailer, je avtomatsko šlo naprej. Sedaj sem videl, da eni video spoti, ki so zakodirani v divx delajo v HW mode, drugi pa ne.

---


>x86 približen ekvivalent NEON ukazom so MMX/SSE ukazi

Mavrik, če si pozorno bral, sem napisal, da ima NEON vektorske ukaze, ki se s tem ukvarjajo. SIMD(MMX/SSE/SSE2/...) so dodatni registri in vektorski ukazi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Mavrik ::

"približen".
The truth is rarely pure and never simple.

Jst ::

Seveda približen. :) Sicer sem pa to probal na DesireHD z ICS ciganom (ROMom). Desire ima pa ARMv7, ki nima NEON razširitev.

Na doom9 je nekdo rekel, da webm format podpira Android z HW dekoderjem šele z ICS; če imaš Gingerbread, si na suhem. To se bi mi zdelo logično, če Android 2.3 ne bi imel kodekov, ki uporabljajo HW za predvajanje. Ampak če je to res, pa ne vem... Meni se zdi full of shit.

Naj še nekdo, ki ima DesireHD (po anketi je tukaj DHD najštevilčnejši telefon) in gor Gingerbread, proba big buck bunny trailer v webm. (No, verjetno bom lahko probal jaz danes.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Icematxyz ::


Kateri link?

Do NEON ARMja? Preberi kaj tam piše, če kaj ne razumeš, pa le vprašaj. NEON nima namenskega hardware-a za VP8. Ima splošne vektorske ukaze, s katerimi dekodiraš poljubni kodek - mp3, aac, ogg, h.263 (divx), h.264, RealVideo, VP6,7,8,....


Tukaj, pozoren bodi na del, kjer sem napisal, da bom izjemoma namesto tebe "prebral povezavo", ki se omenja že ves čas in vsebuje vse informacije.

techfreak :) ::

Po tej definicije se tudi softwaresko dekodiranje šteje kot strojno pospešeno, saj se vendar izvaja na strojni opremi (CPU).

Jst ::

Jaz imam DesireHD, ki ima:

Chipset Qualcomm MSM8255 Snapdragon
CPU 1 GHz Scorpion
GPU Adreno 205


Izdan v letu 2010.

---

Torej za odkodiranje uporablja software, ki zna izkoriščati hardware (SIMD ukaze). Ima različne kodeke, ki izkoriščajo hardware.

Tebe pa jaz in več ljudi prosimo, da nam pokažeš webm DEDICATED hardware decoder, ne splošno-namenski hardware, ki s pomočjo software-a dekodira kup različnih multimedia formatov. Tega nisi pokazal nikjer.

Daj pokaži čip z številko modela #1234567890, ki je namenjen dekodiranju webm.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Icematxyz ::

Naj še nekdo, ki ima DesireHD (po anketi je tukaj DHD najštevilčnejši telefon) in gor Gingerbread, proba big buck bunny trailer v webm. (No, verjetno bom lahko probal jaz danes.)


Qualcomm se v temi, katere torej nisi prebral, (še) ne omenja.

Po tej definicije se tudi softwaresko dekodiranje šteje kot strojno pospešeno, saj se vendar izvaja na strojni opremi (CPU).


Razširitev NEON zniža porabo energije, video se predvaja hitreje in bolj tekoče in razbremeni se CPU. Kodek mora za to biti optimiziran brez podpore v čipu pa tega ni. Torej piši ti kakršne koli definicije želiš, ampak menim, da je torej zadeva dokaj jasna in pa nenazadnje podal sem (eden) primer za namenski VP8 strojni odkodirnik (v temi jih najdeš seveda več) s priloženim grafom porabe energije in torej lahko odmisliš razširitev NEON, če želiš.

Tebe pa jaz in več ljudi prosimo, da nam pokažeš webm DEDICATED hardware decoder, ne splošno-namenski hardware, ki s pomočjo software-a dekodira kup različnih multimedia formatov. Tega nisi pokazal nikjer.

Daj pokaži čip z številko modela #1234567890, ki je namenjen dekodiranju webm.


Glej ali klikni na povezavo, kjer to piše ali pa prosim ne sodeluj več v razpravi. Točno to piše na povezavi, ki sem ti jo podal in lepo te prosim, če nisi pripravljen klikniti na povezavo mene ne obremenjuj in trdi, da ti informacije nisem podal, že nekaj dni nazaj, oziroma že v kakšni temi prej. Torej razumeš, da boš moral klikniti na povezavo, da boš dobil to informacijo ali pač tega ne razumeš, ker sedaj mi je že vse skupaj smešno?

Zgodovina sprememb…

para! ::

Hm, če je govora o namenskih čipih za kodiranje videa, potem ti čipi zasedejo neki placa in proizvajalci handsetov se bojo moral odločit al namenski h.264 ali namenski webm? Al so te stvari že tako mejhne, da jih lahko našopajo po želji na tako majhno površino?
Death before dishonor!

Jst ::

Poglej Intela s svojo tehnologijo Quick Sync v Sandy/Ivy Brigde, kjer mu daš raw video datoteko in jo zakodira v h.264 v neverjetno hitrem času.

AMD strojno odkodira h.264 in pri tem ne porabi skoraj nič energije, ker ima namenski del v čipu, imenovan UVD.

Intel/AMD ne more dekodirati ali enkodirati v poljuben format s tem hardware-om. Lahko uporabiš CPU, ki bo švical kot konj ali pa GPU, ki bo tudi švical kot konj.

Intel, da ne bi švical kot konj, ko jaz jutri izdam super_duper_next_gen_format, je v svoje CPUje vgradil mmx, sse, sse2, sse3, sse4a,... ki so dodatni registri in vektorski ukazi, ravno zato, da bo pameten pisec odkodirnika mojega kodeka, le-te uporabil, kar bo razbremenilo procesor.

Ali je to HW dedicated [en/de]coder?

Ti verjetno misliš da je, ampak ni. Ni pa nič narobe, če so NEON ukazi namenjeni multimediji, da ne bi CPU švical kot konj.



edit: Če v naslednjem postu ne pokažeš slike čipa, ki je DEDICATED za webm, te smatram za trolla in ne mislim več odgovarjati in sodelovati o tej temi s tabo. webm je itak en crap.

h.265 comparison:

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Icematxyz ::

Hm, če je govora o namenskih čipih za kodiranje videa, potem ti čipi zasedejo neki placa in proizvajalci handsetov se bojo moral odločit al namenski h.264 ali namenski webm? Al so te stvari že tako mejhne, da jih lahko našopajo po želji na tako majhno površino?


Nekaj proizvajalcev, ki vgrajujejo namenski VP8 strojni odkodirnik najdeš v tej temi:

WebM - vprašanja in razprave

Kod ne želi brati cele teme naj prosim prebere vsaj zadnji odgovor. Kdor ni pripravljen tega storiti pa me prosim naj ne obremenjuje z izjavami, da ne podam odgovora ali da to ne obstaja, ker to ne drži.

Jst je izjavil:

Poglej Intela s svojo tehnologijo Quick Sync v Sandy/Ivy Brigde, kjer mu daš raw video datoteko in jo zakodira v h.264 v neverjetno hitrem času.

AMD strojno odkodira h.264 in pri tem ne porabi skoraj nič energije, ker ima namenski del v čipu, imenovan UVD.

Intel/AMD ne more dekodirati ali enkodirati v poljuben format s tem hardware-om. Lahko uporabiš CPU, ki bo švical kot konj ali pa GPU, ki bo tudi švical kot konj.

Intel, da ne bi švical kot konj, ko jaz jutri izdam super_duper_next_gen_format, je v svoje CPUje vgradil mmx, sse, sse2, sse3, sse4a,... ki so dodatni registri in vektorski ukazi, ravno zato, da bo pameten pisec odkodirnika mojega kodeka, le-te uporabil, kar bo razbremenilo procesor.

Ali je to HW dedicated [en/de]coder?

Ti verjetno misliš da je, ampak ni. Ni pa nič narobe, če so NEON ukazi namenjeni multimediji, da ne bi CPU švical kot konj.


Se pravi vse to si raje napisal, kot da bi kliknil na povezavo in še naprej raje trdiš da povezava ne kaže na strojno opremo z vgrajenim namenskim VP8 strojnim odkodirnikom?

Zgodovina sprememb…

Jst ::

I edited my previous post.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Icematxyz ::

edit: Če v naslednjem postu ne pokažeš slike čipa, ki je DEDICATED za webm, te smatram za trolla in ne mislim več odgovarjati in sodelovati o tej temi s tabo. webm je itak en crap.


Ne dokler ne boš kliknil na povezavo z moje strani ne boš dobil odgovora, ker tam vse piše. Torej piše, da gre za vgrajen namenski VP8 strojni odkodirnik in model čipa in primerov je v temi več, Qualcomm (še) ni med njimi in preberi si recimo vsaj zadnji odgovor!

In točno to se ponavadi počne da, meni se očita in se me obremenjuje, da ne podajam odgovorov a niti NA POVEZAVO se ne klikne, kjer je podlaga za moje argumente in kjer VSE PIŠE in ne da se ne bi trudil in nekajkrat nekaj napisal, če bi to bilo pač potrebno, ampak kaj je preveč pa je pač preveč.

Gandalfar ::

No daj humor us pa se sem prilimaj te divje argumente tvoje.

amigo_no1 ::

h.265 comparison:

Jaz kaj pozitivnega v h265 napram h 264 razen 1/2 velikosti fajla ne vidim, meni ima screen z h264 bolšjo kvaliteto, več detajlov, recimo od črt na asfaltu.

Kako je z obremenitvijo cpu/gpu pri dekodiranju ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Lonsarg ::

Google najde HW decoderje:
http://wiki.webmproject.org/vp8-impleme...

Kaj zlo veliko jih ni, med njimi so naprier Nvidia Tegra 3, Texas Instruments OMAP54xx, Texas Instruments OMAP4470, Broadcom BCM28150.

Na googlu berem, da bo imel tudi novi Samsugov Exynos 5 Dual (5250). Torej počasi se stvari premikajo, to je pač dejstvo. Naprav z omenjenimi čipi še ni kaj dosti na trgu.


Je pa seveda očitno, da bojo v roku par let prav vsi čipi imeli VP8 dekodirnik. Imajo namreč celo goro dekodirnikov in ni problem še enega dodati, noben resen SoC proizvajalec ne bo v prihodnosti delal čipov brez VP8 in LTE.

Icematxyz ::

Gandalfar je izjavil:

No daj humor us pa se sem prilimaj te divje argumente tvoje.


Torej praviš, da si tudi ti spregledal, da sem torej danes in v tem zadnjem sklopu odgovorov uporabniku @Jst podal vse informacije in ker se je uporabnik @Jst odločil, da ne bo kliknil na povezavo, kjer vse piše prosim ne mene več s tem obremenjevati in prosim trolajte drugje.

Icematxyz ::

In pa ne vem neke divje argumente v esejih pišete in ni mi čisto jasno, kako točno lahko imaš toliko za povedati o zadevi, spregledaš pa zadnji odgovor, če že torej nočeš brati celotne teme. Ali trolaš ali pa si pač zatiskaš oči, kakorkoli OK samo ne mene potem s tem obremenjevati!

Le to.

para! ::

For the purposes of VP8 (WebM Video) decoding and encoding, ARM based System on a Chip (SoC) hardware falls into three broad categories, systems without NEON (also called Advanced SIMD extensions, Media Processing Engine or MPE), systems with NEON and systems with dedicated VP8 support.

Systems without NEON
Systems without NEON will perform poorly for encoding and decoding VP8 video both in terms of speed and power usage. These systems often provide hardware support for other codecs (e.g. h.264) and will perform much better using these codecs than when using VP8.

Systems with NEON
The official libvpx software can take advantage of the NEON extensions on ARM based systems, if available, to greatly improve encoding and decoding performance both in terms of speed and power usage as compared to systems without NEON. In general a SoC with NEON extensions can be expected to preform decoding and encoding at least twice as fast as a similar CPU without NEON.

Systems with dedicated VP8 support
Some SoC manufactures have decided to add support for VP8 decoding (and in some cases encoding) directly to their SoC. In theory these systems should out perform systems without dedicated VP8 hardware both in terms of speed and power usage. A benchmark on the Rockchip RK2918 SoC showing the benefits of hardware VP8 decoding is available on the WebM Blog.


Vir: ARM SoCs, webm wiki

Na tem viru Rockchip RK2918 SoC omenjajo pod "systems with dedicated VP8 support". Na wiki o tem čipu piše naslednje:

RK2918 was the first chip to decode Google WebM VP8 in hardware. It uses a dynamically configurable companion core to process various codecs. It encodes and decodes h.264 at 1080p, and can decode many standard video formats including Xvid, H263, AVS, MPEG4, RV, and WMV. The Vivante GC800 GPU is compatible with OpenGL ES 2.0 and OpenVG. The RK2918 is compatible with Android Froyo (2.2), Gingerbread(2.3.x), HoneyComb (3.x) and Ice CreamSandwich (4.x).

 RK2918

RK2918



Zdej pa vprašanje, ko se že prerekate: a je to namenski (dedicated) čip al ne?
Death before dishonor!

Gandalfar ::

RK2918 je edina zadeva, ki ustreza. Zdaj je pa treba se najt telefon, ki ga ima notri.

Icematxyz ::

Gandalfar je izjavil:

RK2918 je edina zadeva, ki ustreza. Zdaj je pa treba se najt telefon, ki ga ima notri.


Ne to lahko izjavi samo nekdo, ki ima namen natolcevat in ga ne zanimajo argumenti. Točno to pove povezava, ki sem jo podal in na katero ste se nekateri sodelujoči v tej temi in podobnih temah zavestno odločili, da ne boste kliknili, ampak boste raje prodajali bučke. Bom še tukaj torej napisal, če v neki (neuradni) slo-tech temi ni primerno mesto za to:

Smo tako praktično pri koncu razjasnitve osnovne dileme, ker so padli očitki, da se z moje strani ne podajajo odgovori in še kaj drugega in se je bilo treba glede tega prepričati ali se resnično ne podajajo odgovori in argumenti zanje na katerih bi se lahko razvila neka razprava ali pa druga stran preprosto ni zainteresirana, kakšni so sploh odgovori in argumenti zanje in se torej raje natolcuje v nedogled. Bilo je torej v tej temi potrebnih nekaj zank/ponovitev za razjasnitev te dileme z moje strani, ker se takšni očitki v nedogled vlečejo v več temah in torej sem izbral za razjasnitev dileme to temo in upam, da sedaj te dileme več ni, oziroma vsaj sam je več ne vidim, ker je nekoliko večje število ponovitev torej dilemo dokončno razjasnilo.

Torej za vse tiste, ki bi radi (zavestno) prodajali bučke prosim ne mene več s tem obremenjevati in nihče ni dolžen argumentirano odgovarjati nekomu, ki bi le prodajal bučke in to še posebej, če se zavestno odloči, da bo to počel.

Icematxyz ::

Zdej pa vprašanje, ko se že prerekate: a je to namenski (dedicated) čip al ne?


Kakšen pa bi naj bil, če ne namenski VP8 strojni odkodirnik in ne to ne leti na tebe. In pa kaj sem napisal višje, vsaj zadnji odgovor v temi se naj pogleda, če je za to seveda sploh interes:

https://slo-tech.com/forum/t416886/p368...

Looooooka ::

A ni tko da je hardware encoder in decoder skupina odgovorna za VP8 dala ze zdavnaj ven...in da je bolj problem, da ga ni v napravah, kjer se vedno dominira h.264?
In ce je to res...a je problem v licencah/kvaliteti al majo lastniki h.264 patenta kremplje zarinjene povsod tako globoko, da jim pac ne rata najdt nobenga, ki bi zadevo podprl?

Tilen ::

Icematxyz je izjavil:

Zdej pa vprašanje, ko se že prerekate: a je to namenski (dedicated) čip al ne?


Kakšen pa bi naj bil, če ne namenski VP8 strojni odkodirnik in ne to ne leti na tebe. In pa kaj sem napisal višje, vsaj zadnji odgovor v temi se naj pogleda, če je za to seveda sploh interes:

https://slo-tech.com/forum/t416886/p368...


Icematxyz je izjavil:


Prve naprave s to strojno opremo, ki bodo poganjale različne priljubljene operacijske sisteme pa pričakujemo na tržišču že letos.


Si le prišel do zaključka. Takšnega telefona ni. Ne vem zakaj si moral tako dolgo zavlačevati, da si na koncu na svoj (nov) post polinkal? Si ugotovil, da 17.8, ko si linkal na temo, še tam ni bilo pravega odgovora? ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Icematxyz ::

Tilen je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

Zdej pa vprašanje, ko se že prerekate: a je to namenski (dedicated) čip al ne?


Kakšen pa bi naj bil, če ne namenski VP8 strojni odkodirnik in ne to ne leti na tebe. In pa kaj sem napisal višje, vsaj zadnji odgovor v temi se naj pogleda, če je za to seveda sploh interes:

https://slo-tech.com/forum/t416886/p368...



Si le prišel do zaključka. Takšnega telefona ni. Ne vem zakaj si moral tako dolgo zavlačevati, da si na koncu na svoj (nov) post polinkal? Si ugotovil, da 17.8, ko si linkal na temo, še tam ni bilo pravega odgovora? ;)


Ne, ko smo začeli s to temo se ni vedelo ne za razširitev NEON in ne za to, da obstaja že sedaj strojna oprema z vgrajenim namenskim VP8 strojnim odkodirnikom. Podal sem tudi povezavo na temo v kateri piše, da torej že obstaja in kateri proizvajalci že nudijo namenski VP8 strojni odkodirnik v svoji strojni opremi in nekateri v tej temi so se zavestno odločili, da povezave ne bodo kliknili in lahko popolnoma odmisliš Samsung in vse napisano še vedno velja, ker Samsung torej ni bil prvi! In pa a si spregledal tisti del, kaj je sploh bila osnovna dilema v tej temi in da se načeloma ne čutim dolžen podajati argumentov in odgovorov tistim, ki se zavestno odločijo, da ne bodo kliknili na povezavo in raje podajali bučke? Posebej še uporabnikom, ki v temi niso povedali nič razen kakšne bučke, katera s temo nima nič in tudi če bi si prebral zadnji odgovor bi opazil da sem namenoma dodal, da Samsung na tem področju ni bil prvi in da so višje v temi omenjeni nekateri, ki so to nudili že pred Samsung.

Looooooka je izjavil:

A ni tko da je hardware encoder in decoder skupina odgovorna za VP8 dala ze zdavnaj ven...in da je bolj problem, da ga ni v napravah, kjer se vedno dominira h.264?
In ce je to res...a je problem v licencah/kvaliteti al majo lastniki h.264 patenta kremplje zarinjene povsod tako globoko, da jim pac ne rata najdt nobenga, ki bi zadevo podprl?


Pa si prebral torej vsebino na zadnje podane povezave z moje strani? Samsung je torej dodal podporo v SoC zadnje generacije, kateri bo poganjal tako Android, kot kakšne Windows RT naprave in od večjih (ARM) manjka torej le še kakšen Qualcomm z namenskim strojnim odkodirnikom za VP8 v zadnji generaciji njihovega SoC, potem pa ostane res le še kakšen Intel.

Tilen ::

Očitno je še vedno lažje par strani postov ovinkariti, kot pa napisati model telefona. I'm out!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Icematxyz ::

In pa za vse tiste, ki sodelujejo v takšnih temah dileme H.264 vs. VP8 načeloma sploh ni. Dilema je kvečjemu kateri kodek bo del Open Web in ga bodo podpirali bolj ali manj vsi, kar pa ne pomeni, da na Open Web ne bo več H.264/Flash video vsebin.

Icematxyz ::

Tilen je izjavil:

Očitno je še vedno lažje par strani postov ovinkariti, kot pa napisati model telefona. I'm out!


"Ovinkarim" v tej temi z določenim namenom, oziroma sem to počel, ker menim, da po tem ni več potrebe in sem višje napisal zakaj in tudi določene očitke je bilo potrebno razčistiti, ker to ni več nikamor vodilo. Torej če ne slediš poteku razprave bom še enkrat napisal tukaj sem podal (le eden) primer v katerem čipu najdeš namenski strojni VP8 odkodirnik in kakšne točno naprave poganja, ker Android ne poganja le pametnih telefonov. Za kakšen čip v pametnem telefonu z vgrajenim namenskim VP8 strojnim odkodirnikom pa celo v isti temi spet najdeš na primer to, če si le pripravljen klikniti na povezavo. Prvi pametni telefon s tem čipom pa je:

Huawei Ascend D quad



Vir slike

Odgovor pa sem ti podal torej le za to, ker si torej edini v tej temi, ki je kliknil na povezavo in torej morda bučk ne prodajaš zavestno, ampak te to področje verjetno pač zanima, kljub temu, da pa si izkazal, kaj te verjetno še najbolj žuli in to je kdaj bo igra L4D2 na voljo za Linux? Sam si najbolje povzel:

Sam mal počak, pa bo res!


Ampak vseeno naslednjič raje odgovori v pravo temo:

Steam za Linux potrjen, prva igra bo Left4Dead 2

In pa moj namen torej ni "pametovati", ampak sami ste pripeljali situacijo do nivoja, kjer ne le da ste kazali popolnoma jasno namero, da vas argumenti in odgovori ne zanimajo in da boste raje natolcevali v nedogled, potem ste še celo z določenimi očitki šli še preko tega in na "argumentu natolcevanja" gradili neko teorijo, da naj jaz ne bi odgovarjal na vprašanja po svojih najboljših močeh in še kaj in to pa je že nekoliko preveč in pričakujem v prihodnje, da vseeno malenkost stopite na zavoro in da smo torej o tej dilemi povedali dovolj!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Jst ::

Bravo para! Edini si našel dedicated webm decoder! To kar Icematxyz ni sposoben, ker ne razume osnovnih pojmov.

edit: naslednje leto po vsej verjetnosti pride h.265, pa ga bo telefon iz leta 2010 kar dekodiral! TO je zihr magija, a ne?


---

Še neki. Ko sem probal Big Buck Bunny predvajati iz galerije, je bila slika zelena. MX Player je pa lepo predvajal v HW mode.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

para! ::

No, zdej pa prosm se osredotočte na moje vprašanje: koliko so veliki ti čipi? Valjda ni RK2918 res taka krava kot je na sliki? Nek broadcomm multimedijski čip za mobilne naprave sem videl mere 27x27mm? A rabiš za podporo dedicated VP8 in dedicated h.264 dekodiranju dva čipa? Jasno, če je ta "dedication" mišljeno na določen tip kodeka. A ni pol bolš, da se izbere en standard?

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:

Huawei Ascend D quad

Status: Coming soon.

Torej takega telefona ni. Za ta bit informacije si rabil 20(!) strani nakladanja? Naš parlament je vzoren v primerjavi s tem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

@MrStein menim, da je bilo v tej temi z moje strani na prav vse argumentirano odgovorjeno, ko si pa ti dobil priložnost, da le podkrepiš svojo tezo s kakršnim koli argumentom, pa si bil tiho, kar me čudi, ker če si preberem določene očitke s tvoje strani bi moralo biti ravno obratno. Torej preberi si še enkrat del o ponovitvah in dilemi, katera je torej razjasnjena in tudi o delu o natolcevanju v nedogled nekoliko razmisli in se vprašaj, zakaj točno ne dobiš stotega odgovora, ko si pred tem dobil 99 argumentiranih in da slučajno kje res ni dilema to, kar smo ugotovili, da nekaterih argumentiran odgovor sploh ne zanima, kar pa torej ni več moja težava in torej ne mene s tem obremenjevati.

@Jst še zadnjič bom prilepil povezavo na katero si se zavestno odločil, da ne boš kliknil.

Uporabnik @para! če ti klikneš na to povezavo, ali govori o RK2918? Prosim samo, če odgovoriš na to vprašanje s preprostim odgovorom da ali ne.

Torej še za vse ostale pojavili so se v tej temi določeni očitki, ki se vlečejo že nekaj časa tudi v drugih temah in načeloma smo bili pred dilemo da, katera pa sedaj upam, da je torej razjasnjena.

No, zdej pa prosm se osredotočte na moje vprašanje: koliko so veliki ti čipi? Valjda ni RK2918 res taka krava kot je na sliki? Nek broadcomm multimedijski čip za mobilne naprave sem videl mere 27x27mm? A rabiš za podporo dedicated VP8 in dedicated h.264 dekodiranju dva čipa? Jasno, če je ta "dedication" mišljeno na določen tip kodeka. A ni pol bolš, da se izbere en standard?


Ne to je SoC in v njem najdeš praktično vse:

Exynos



Za primer recimo poglej, kaj vse je vgrajeno v zadnjo generacijo SoC s strani podjetja Samsung Exynos 5 Dual, ki bo poganjal torej kakšne Android in Windows RT naprave in pa morda še tukaj odgovori s preprostim da ali ne ali gre za še eden SoC v tisti temi, kjer je omenjenih več takšnih in med njimi tudi RK2918 na kar je kazala povezava, kateri ima vgrajen torej namenski VP8 strojni odkodirnik in kar sem tudi v tej temi nekajkrat omenil.

Torej v bodoče, če se o nečem (argumentirano) razpravlja se ponavadi podajo argumenti in če se poda povezava, kjer vse piše se na njo klikne. Če ti nekdo od zgoraj navzdol na razumljiv način razloži celotno področje in poda primere pa se bo potrebno na drugi strani vprašati, kje točno leži težava, da to ne zadostuje, da se slučajno kje ne natolcuje, kar bi še bilo morda OK z moje strani, če se kdo za to pač odloči, saj pa ne bo na tem področju prvi, ampak na tem graditi neke teorije in očitke pa je že nekoliko neokusno.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

para! ::

Uporabnik @para! če ti klikneš na to povezavo, ali govori o RK2918? Prosim samo, če odgovoriš na to vprašanje s preprostim odgovorom da ali ne.

Na tvoji povezavi sem pogledal samo vir grafa, in ja, tam je govora o RK2918, iz testa:
We got our hands on one of the first commercial Android tablets based on the Rockchip RK2918 chip which uses our very own WebM hardware decoder and ran some tests.
Death before dishonor!

Icematxyz ::

No lepo in hvala, da si kliknil torej na povezavo in pa sedaj torej upam, da boste se v bodoče lepše obnašali vsak pa naj za sebe v tej temi preveri, kje je bila težava in zakaj je moral v kot in potem lahko o tem razmisli in pride nazaj v peskovnik, kjer ga že čaka kanglica in lopatica...

Gandalfar ::

Ubistvu si ti siril neresnice, ker edini telefon, ki so ga tu nasli se sploh ni na trgu. Ti nisi nobenega konkretnega napisal.

Icematxyz ::

Gandalfar je izjavil:

Ubistvu si ti siril neresnice, ker edini telefon, ki so ga tu nasli se sploh ni na trgu. Ti nisi nobenega konkretnega napisal.


Močna izjava za nekoga ki raje natolcuje, kot klikne na povezavo in ne odgovori na preprosto zastavljeno vprašanje, da to očita nekomu, ki argumentirano in z ustreznimi povezavami, ki to potrjujejo odgovori na vsa zastavljena vprašanja v temi in na koncu celo poda primer pametnega telefona z vgrajenim namenskim VP8 strojnim odkodirnikom in to kljub trditvam nekaterih, da kaj takšnega (ne samo z vidika pametnih telefonov) ne obstaja. In pa glej kantice in lopatice niti slučajno ne pričakuj s takšnim odnosom in prosim razmisli malo o pomenu te teme in dilemi, katero smo torej razčistili, ker resnično a se ti ne zdi, da je torej ponovitev (v nedogled) bilo dovolj in da je z moje strani bilo argumentirano odgovorjeno prav vsako vprašanje?

In ne ne drži to kaj praviš, če že: Huawei Ascend D Quad i Quad XL – nakon nekoliko odgoda konačno u prodaji

In pa niso pametni telefoni edina stojna oprema, katera poganja torej Android in v temi smo razčistili torej še marsikaj drugega in se nismo osredotočali samo na to eno področje. Tudi TV zasloni ali tablica ga potrebuje, oziroma torej prav pride in torej tudi o tem smo kakšno rekli in pa prosim ne mene več obremenjevati z takšnimi izjavami, ki se potegnejo od sam veš kod in če že potem vsaj argumentiraj podatek, da je to edini pametni telefon na tržišču v katerem se nahaja VP8 strojni odkodirnik, od kod ti torej ta podatek? Retorično vprašanje torej in prosim ne več mene s tem obremenjevati.

Gandalfar ::

Tega clanka pred enim tednom pac ni bilo na internetu ane. Prav tako v njemu pise "da prihaja", tega se sploh ni v prodaji.

Torej ostajam pri moj trditvi, da se nisi uspel pokazat enega telefona, ki ima to zrihtan. Morda nekaj kar je na trgu kaj dlje kot -10 dni.

Gandalfar je izjavil:

> Android naprave načeloma da in saj to še vedno ostaja v igri. Novica se ukvarja pa s tem, da bo podprt v FF tudi H.264 in sicer na način, da se bo izkoriščalo že vgrajeno (strojno) podporo na (mobilni) napravi/OS.

A mas kaksen link v katerem pise, da to WebM pospesevanje tudi deluje? Torej - kateri tocno telefon s katerim Androidom moram kupit, da mi bo to delalo?



Torej dopolnitev, a prosim pokazes telefon, ki to zna in je bil na trgu 17.8 kot ze cel cas trdis, da obstaja. Link na Amazon ne bi skodil.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Gandalfar je izjavil:

Tega clanka pred enim tednom pac ni bilo na internetu ane. Prav tako v njemu pise "da prihaja", tega se sploh ni v prodaji.

Torej ostajam pri moj trditvi, da se nisi uspel pokazat enega telefona, ki ima to zrihtan. Morda nekaj kar je na trgu kaj dlje kot -10 dni.


Torej za vse tiste, ki bi radi (zavestno) prodajali bučke prosim ne mene več s tem obremenjevati in nihče ni dolžen argumentirano odgovarjati nekomu, ki bi le prodajal bučke in to še posebej, če se zavestno odloči, da bo to počel.


In že samo zadnja poveza z moje strani pove, da sta na tržišču vsaj dva takšna telefona in da spet tvoja zadnja trditev zraven očitka nima podlage in spet nisi podal odgovora na preprosto zastavljeno vprašanje, zakaj le. Razmisli še torej enkrat malo o pomenu te teme in upam, da resnično ne misliš, da bom svoj čas tratil še na eni ponovitvi in pa koga zanimajo dejstva naj preleti temo, kogar pa ne pa naj pač natolcuje v nedogled.

Za te bom kar odgovoril torej že v naprej:

Torej za vse tiste, ki bi radi (zavestno) prodajali bučke prosim ne mene več s tem obremenjevati in nihče ni dolžen argumentirano odgovarjati nekomu, ki bi le prodajal bučke in to še posebej, če se zavestno odloči, da bo to počel.

Gandalfar ::

> da sta na tržišču vsaj dva takšna telefona

Amazon linka prosim.

Icematxyz ::

Gandalfar je izjavil:

> da sta na tržišču vsaj dva takšna telefona

Amazon linka prosim.


Glej bom še zadnji odgovor z moje strani podal, če bi operiral na način določenih uporabnikov s te teme, ki vemo od kod vlečejo svoje argumente in kjer torej točno so se sedaj znašli bi sedaj zlahka dobil plačilo za moj vložen trud, ampak sam sem se zavestno določil, da tega ne bom storil, jasno? Sem dovolj razumljivo napisal? In torej to je sedaj to z moje strani in ponovitev ne bom več izvajal, ker nenazadnje ne jaz, ampak nekdo drug je podal pritožbo, da to več nikamor ne vodi in tudi to je zame garant, da se torej tudi "druga stran" v tej temi zaveda, da je bilo na vse argumentirano odgovorjeno in da je bilo ponovitev dovolj in da je dilema razčiščena, če pa se kdo s čim ne strinja pa naj piše na Google ali Huawei in še kam in to razlaga njim, ker mene niti malo to več ne zanima in menim, da sem podal argumentirane odgovore na prav vsako vprašanje, ki torej ovržejo očitke in razčistijo dilemo.

Gandalfar ::

Torej jih nimas pa se zdaj ven vleces spet z goro nepovezanega teksta. Samo dva simple linka pliz.

Jst ::

Nima jih, ker nima niti razčiščenih pojmov, kaj pomeni beseda dedicated.

Potem pa piše neke traktate, ki so komaj razumljivi in se dela neko referenco in tolče po prsih.

LOL.

ps: No, Ice, Apple je zmagal, pojdi v kot.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tilen ::

Tole je prekoračilo že vse meje dobrega okusa. Telefona torej ni, kot smo že ugotovili precej strani nazaj, razen nekaterih, ki niso dovolj, da bi priznali svojo zmoto. Dokler Icematxyz ali kdo drug ne polinka na trgu dostopnih skrivnostnih telefonov brez ovinkarjenja, se bodo vsi odgovori striktno sankcionirali skladno s pravilnikom (2.2 - argumentirana debata podkrepljena z viri).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Icematxyz ::

Če si se odločil, da boš moderiral to temo na način, da boš brisal neargumentirane odgovore, ki bi torej sledili, ker za razjasnitev dileme smo izvedli dovolj ponovitev: argumentirano s ustreznimi povezavami vs. zavestna odločitev, da argumenti ne štejejo, ti predlagam, da začneš pri svojem ali vsaj pri odgovoru uporabnika @Jst.

Uporabnik @para! je potrdil, da sem sam podal ustrezno povezavo, katera potrjuje moje argumente, kar je potrdil tudi uporabnik @Jst sam. Torej dileme tukaj ni in prični s svojim delom, če si se torej tako odločil, ker to je prekoračilo vse meje dobrega okusa in menim, da je dilema bila razjasnjena in napačnemu torej očitaš to, kar mu očitaš, kar sem torej tudi v tem zadnjem odgovoru podkrepil s argumenti.

Tilen ::

Kot predlagaš, bom torej začel pri odgovoru, katerega je 18. avgusta napisal uporabnik Jst. 10 dni že iščemo eno od tvojih več 100 milijonov kosov naprav. Kje so te naprave?

Od tebe pričakujemo nekaj v stilu :

V produkciji poznamo naslednje telefone ali tablice z vgrajenim RK2918 :

1.
2.
3.


Tako težko? Očitno je res.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTML 5 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
25457831 (46806) rustypac
»

Podpora za strojno pospešeno predvajanje h.264, aac in mp3 v mobilnem firefoxu skoraj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
11228524 (25413) Icematxyz
»

Firefox dodaja podporo za h.264

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
437829 (6047) Icematxyz
»

Izšel je Firefox 9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10730454 (24389) MrStein

Več podobnih tem