» »

Nakup pasje ovratnice

Nakup pasje ovratnice

«
1
2

forplan ::

Mi ve kdo svetovati kje bi lahko kupil nerjavečo kovinsko ovratnico za psa.

Klik

Slovenske trgovine sem večino že preklical. Ravno takšne ko želim je nimajo, nevedo ali jo še lahko dobijo, kdaj bi jo dobili...

Ebay, amazon pregledal. Moti me recimo stane vratnica 20-25€ pa hočejo imeti 10+€ za poštnino...

Mogoče ve kdo za kakšno avstrijsko, nemško spletno trgovino z veliko izbire, spletno naročanje...
da se strinjam

mtosev ::

probaj zoohit.si, zooplus.de
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

forplan ::

zoohit.si že pregledal
zooplus.de ne videmm kaj takega kot hočem/ sem jim še pisal

vomar: "imajo" točno takšno kot jo želim, takšno kot sem dal link... Ampak mi že 3 mesece ne morejo dobiti (enkrat imajo naročeno, drugič čakajo, tretjič je nekdo drug kriv...)
da se strinjam

Siddh ::

Takšno verigo dobiš v kakem bauhasu ali pa kaj podobnega :D


#000000 ::

v merkur bauhaus pejst po verigo izbereš katera ti je ok, k prvemu šlosaru pa greš po dve rinki in ti juh zavari, eto imaš zadevo po meri, stalo te pa ne bo nit 10 eur verejetno.

mlamat ::

Jaz tudi mislim, da sem jo v vaškem Merkurju zadnjič videl. Sicer nisem ziher, če je bila za kravo ali za psa.

Hebel ::

http://www.lifestyle-oprema.si/oprema-z...

Od šeruge so top, nerjaveče, varjeni členi. Priporočam.

LP

borisk ::

sam sem HS ovratnico kupil pri vomarju, ampak fizično v trgovini. tega proizvajalca so priporočal tudi v pasji šoli, in je sedaj po cca 4 letih kot nova. mislim da ima celo doživljensko garancijo, karkoli že to pomeni.

dj_uro ::

Kaj pa fali ovratnici iz mr.peta?
vw-klub.si

borisk ::

verjetno nič, dokler ne popusti v neprimernem času.

dj_uro ::

se strinjam; sam imam 30KG hiperaktivneža, ki je tamale člene strgal. Sedaj ima primernejšo (prav tako iz mr.pet), pa je v letu dni ŠE ni počil:))
je pa nerodno, ko se to zgodi, ja...
vw-klub.si

[D]emon ::

Tele ovratnice so hudic in orenk obremenitev na hrbtenico. Oprsnica > ovratnica. Razen ce ti je v interesu psa potamanit.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

juroz ::

Hebel je izjavil:

http://www.lifestyle-oprema.si/oprema-z...

Od šeruge so top, nerjaveče, varjeni členi. Priporočam.

LP


Priporočam.
Ravno tako povodce.

borisk ::

[D]emon je izjavil:

Tele ovratnice so hudic in orenk obremenitev na hrbtenico. Oprsnica > ovratnica. Razen ce ti je v interesu psa potamanit.


ma, pes ima z oprsnico še večjo moč, in ga še težje obvladaš. Rabiš ovratnico, sploh za šolanje samozatezno, pri "problematičnih" pa še kaj druga. Pes se zelo hitro navadi na ukaze preko ovratnice, kasneje pa lahko pripneš s povodcem na nezatezni obroček, ali kot je naš inštruktor rekel da ga lahko pelješ na sprehod z cvirnom okoli vrata.

frudi ::

OP, a to treniraš kake policijske/vojaške pse? Če ne, potem ne rabiš takšnih pripomočkov, treniranje psov z mučenjem je nehumano in zastarelo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

dj_uro ::

@frudi... ta ketna NIMA bodic... in je čisto humana
vw-klub.si

frudi ::

Ta ovratnica davi in duši psa vsakokrat, kot lastnik ali pes potegne nanjo. Gre za mučenje, prav nič humanega ni na tem.

Negativne metode šolanja so dokazano škodljive in manj učinkovite od pozitivnih. Če imate radi svoje pse, ne uporabljajte takšnih pripomočkov. Če vam jih svetujejo v pasji šoli ali jih uporabljajo tam, v dobro vašega psa najdite boljšo, modernejšo šolo ali trenerja.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

forplan ::

lifestyle-oprema.si: Se mi zaenkrat ne javi...

Hvala za nasvete kje naj kupim...

Ostali pa pojdite jamrat v svojo temo :)
da se strinjam

RockyS ::

Alfakan zate ni dovolj moderna oz. njihovi trenerji niso dovolj dobri?
Katera šola pa potem je? Youtube?

Pa sploh veš o katerih psih se tukaj pogovarjajo? Ne o kupu dlak, ampak kupu mišic. In kar na plano s šolo za pse, ki ima drugačne prijeme.

dj_uro ::

frudi je izjavil:

Ta ovratnica davi in duši psa vsakokrat, kot lastnik ali pes potegne nanjo. Gre za mučenje, prav nič humanega ni na tem.

Negativne metode šolanja so dokazano škodljive in manj učinkovite od pozitivnih. Če imate radi svoje pse, ne uporabljajte takšnih pripomočkov. Če vam jih svetujejo v pasji šoli ali jih uporabljajo tam, v dobro vašega psa najdite boljšo, modernejšo šolo ali trenerja.


tako kot je nekdo že omenil, tu se pogovarjamo o psih, katerim je ta ovratnica na zanko namenjena...torej kupu mišic... Sem ne spadajo Maltežani in čivave. ko moj pes napne vse mišice v vratu in potegne, mojih 120kg potegne za šalo... in tu prej poči člen v verižici kot da bi njega zabolelo...
vw-klub.si

juroz ::

frudi je izjavil:

Ta ovratnica davi in duši psa vsakokrat, kot lastnik ali pes potegne nanjo. Gre za mučenje, prav nič humanega ni na tem.

Negativne metode šolanja so dokazano škodljive in manj učinkovite od pozitivnih. Če imate radi svoje pse, ne uporabljajte takšnih pripomočkov. Če vam jih svetujejo v pasji šoli ali jih uporabljajo tam, v dobro vašega psa najdite boljšo, modernejšo šolo ali trenerja.


poznam eno kateri je bilo cuknit psa nehumano ter nečloveško - btw s temi ovratnicami se CUKNE psa in ne DAVI, če jo znaš uporabljat.
Je zamenjala pasjo šolo.

Danes je ta pes na električni ovratnci.

ps: katero šolo pa ti priporočaš ter katerega psa imaš?

frudi ::

Zakaj imate pse, ki jih ne obvladate brez mučenja?

Zadnjih par desetletij je znanost o vedenju psov in njihovem šolanju zelo napredovala. Ne vem, katere so dobre pasje šole pri nas. Ampak katerakoli, ki uporablja takšne metode, ni kaj prida, ker je obtičala z zastarelimi, nehumanimi in manj učinkovitimi metodami. Pa tu velikost ali pasma psa igrata bistveno manj vloge, kot bi si človek morda mislil. Tudi 40 kg nemški ovčar reagira bolje na pozitivne metode, kot na negativne. Seveda če ga razni 'profi' trenerji niso že od malega z mučenjem spremenili v živčno, agresivno razvalino.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

juroz ::

še enkrat: katerega psa imaš ter katero šolo priporočaš?

fikus_ ::

Sem pričakoval, da se oglasil kakšen pasjeljubec in nasprotoval tejle ovratnici! Mučenje so one ovratnice z bodicami na notranji strani!
Sem imel psa, ki ga ni držala navadna usnjena ovratnica, prav tako ne oprsnica. Jo je uspel zgrizti in uničiti. Šele s takšno ovratnico sem ga obvladal. Potem se je pa navadil in bi ga lahko s cvirnom peljal na sprehod.

frudi ::

@juroz: in še enkrat - ne poznam šol pri nas, tako da jih ne morem priporočat. Vem samo, da so tiste, ki uporabljajo takšne metode, obtičale kakšnih 20 let v preteklosti. Če pri nas ni kakšnih modernejših šol, je to hudo žalostno.

@fikus: še enkrat, zakaj imaš psa, ki ga nisi sposoben obvladati brez mučenja?

@vsem, ki trdijo, da te ovratnice niso mučenje - dokazano povzročajo poškodbe vratu, sapnika, živcev in ožilja. In povrhu vsega povzročajo strah, živčnost in agresijo pri psih. Zakaj bi to počeli psom, če ni potrebno?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

[D]emon ::

To vec pove o tebi kot pa o psu. A otroke (ce jih imas) tudi tlacis v ovratnice ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

RockyS ::

Katero šolo v tujini pa poznaš, ki teh pristopov ne uporablja?

Dokazano... kak vir?

juroz ::

Jaz sicer uporablam navadno ovratnico, ne to kovinsko. Kovinsko uporabljam le pri treningu poslušnosti, kar ti bo še vedno priporočilo 80-90% voditeljev tečajev.
Slovenije pa je v vrhu v kinologiji btw.

In s to ovratnico ne DAVIŠ ampak CUKAŠ. Poglej razliko. Kdor psa davi ovratnice ne uporablja pravilno in lahko nastanejo tako zdravstvene kot psihične težave - s tem se strinjam.

še enkrat: če glede šol ne gre, najbrž si youtube samouk, katerega psa imaš? Koliko si jih že vzgojil?

forplan ::

Temo sem odprl da bi mi kdo svetoval kje kupiti ovratnico ki jo hočem!!!

Če se ne morete držati teme naj modelator zaklete, javkat pa pojdite kam drugam.
da se strinjam

[D]emon ::

Sprasujes na slo-tech, kjer je to standard. Take it or leave it.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

legend ::

RockyS je izjavil:

Alfakan zate ni dovolj moderna oz. njihovi trenerji niso dovolj dobri?
Katera šola pa potem je? Youtube?

Pa sploh veš o katerih psih se tukaj pogovarjajo? Ne o kupu dlak, ampak kupu mišic. In kar na plano s šolo za pse, ki ima drugačne prijeme.


LOL. Bolj relevantno je vprašanje, o kakšnih lastnikih je govora...

frudi ::

RockyS, če te zanimajo tuje šole, pojdi na kakšen pasji dogodek čez mejo proti severu, boš tam našel tudi pse in trenerje iz humanih šol.

juroz, ja, cukaš s to ovratnico, in razlog, zakaj deluje je, ker psa pri tem davi in mu povzroča bolečine. In tudi če ti sam paziš in je ne zateguješ, jo bo pa pes sam, ko potegne nanjo. Ne rečem, da kdaj v omejenih primerih občasna uporaba ni sprejemljiva, ampak 99% lastnikov z njimi močno pretirava, ker enostavno ne znajo drugače in se ne zavedajo, kako škodljive so.

forplan, a če bi prišel sem spraševati, kakšno šibo nabaviti za pretepanje otroka po riti, tudi ne bi pričakoval komentarjev o moralnosti takšnega početja?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

fikus_ ::

Frudi, če si že tako pameten, bi lahko do konca prebral, da sem ga naučil vodenja na povodcu, tako da bi ga lahko imel na cvirnu!

Sedaj mi pa še prosim napiši, da v bodoče ne bom mučil še kakšnega psa, kako psa navadiš na povodec?! Hvala za odgovor.

frudi ::

Ja seveda da je ubogi pes na koncu poslušen, če se pa boji, da ga boš spet začel davit, če bo šel po svoje. A ti je sploh jasno, kako deluje negativno učenje s kaznovanjem?

Brez negativnih posledic se ga da naučiti tako, da ga nagrajuješ, ko je pozoren nate in ti sledi, medtem, ko se sprehajata. Tako pes raje sledi tebi, kot pa bezlja okoli. Ne ker bi se bal posledic in bolečine, ampak ker ti zaupa in želi biti ob tebi.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

fikus_ ::

Še enkrat te sprašujem, kako psa navadiš na povodec?! Lahko je pametovati in drugim solit pamet! Ko je pa potrebno kaj konkretnega povedati, je pa mutenje in izogibanje jasnemu odgovoru!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

frudi ::

'psa navadit na povodec' pomeni točno nič. Kaj točno bi rad dosegel? Da ti sledi? Da ne vleče? Da ne bezlja v poljubno smer? Da ne grize povodca? Da se ne skuša izmotati iz ovratnice ali opasnice? Da se ne zaganja za drugimi psi? Da se ne ustavlja vsaka dva metra in liže drek? Najprej sam povej ali pa vprašaj kaj konkretnega, preden lahko pričakuješ konkreten odgovor.

Tako ti pa lahko dam samo splošen odgovor, ker ti kot kaže sploh ni jasen koncept šolanja s pozitivnim utrjevanjem zaželjenega vedenja. Poenostavljeno, ko pes naredi nekaj, kar je vsaj malo v željeni smeri, to nagradiš. Če počne stvari, ki jih ne želiš, ga ignoriraš ali pa zamotiš. Ker želi tvojo pozornost in nagrado, bo slejkoprej ponovil pozitivno akcijo, magari sprva čisto po naključju. Ko to parkrat ponovi in je nagrajen, nehaš nagrajevati in čakaš - ker bo želel nagrado, bo začel poskušati nove stvari. Ko nadgradi pozitivno akcijo v zaželjeno smer, ga ponovno nagradiš in to spet nekaj časa ponavljaš. Tako ga postopoma z nagrajevanjem usmerjaš proti željenemu vedenju. Ko vidiš, da mu popušča pozornost, potrebuje pavzo. Naslednjič na hitro ponoviš korake, ki jih je že obvladal in jih po istem kopitu nadgrajuješ.

Ali se ti zdi tak pristop bolj human, kot pa da psa, ki ne mara povodca in ovratnice, vtakneš v ovratnico, ki ga davi?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

fikus_ ::

"Psa navaditi na povodec", pomeni to, da ga lahko peljem na sprehod! No, razen če si ti kaj drugega pradstavljaš!

RegulusDraco ::

frudi je izjavil:

'psa navadit na povodec' pomeni točno nič. Kaj točno bi rad dosegel? Da ti sledi? Da ne vleče? Da ne bezlja v poljubno smer? Da ne grize povodca? Da se ne skuša izmotati iz ovratnice ali opasnice? Da se ne zaganja za drugimi psi? Da se ne ustavlja vsaka dva metra in liže drek? Najprej sam povej ali pa vprašaj kaj konkretnega, preden lahko pričakuješ konkreten odgovor.


ja, to pomeni točno vse to.

frudi je izjavil:

Poenostavljeno, ko pes naredi nekaj, kar je vsaj malo v željeni smeri, to nagradiš. Če počne stvari, ki jih ne želiš, ga ignoriraš ali pa zamotiš.


ma ja, psa boš ignoriral. Ima da uboga in to izključno samo iz spoštovanja. Psi pa spoštujejo alfo. Zdej...al si alfa ker mu nonstop daješ piškote za nagrado (oziroma če si malo manj smotan ga navadiš na kliker), ali pa mu jasno postaviš ostre meje kaj lahko in kaj ne.

frudi je izjavil:

'
Ali se ti zdi tak pristop bolj human, kot pa da psa, ki ne mara povodca in ovratnice, vtakneš v ovratnico, ki ga davi?


pa naj se davi, če je tako smotan da tako močno vleče, da ne more dihat.

frudi je izjavil:

Ne ker bi se bal posledic in bolečine, ampak ker ti zaupa in želi biti ob tebi.


torej ker pričakuje piškot. V čem je poanta imet psa, če moraš v žepu nonstop nosit piškote da bo kaj ubogal? Oziroma mu moraš nonstop klikat, da misli da je nagrajen? :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

frudi je izjavil:


forplan, a če bi prišel sem spraševati, kakšno šibo nabaviti za pretepanje otroka po riti, tudi ne bi pričakoval komentarjev o moralnosti takšnega početja?


Sodeč po tem koliko mulcev vidim po trgovinah, ki se staršem mečejo po tleh in vreščijo od vsega hudega, ker ne dobijo najnovejše winx bulšit igrače bi rekel da je permesivna vzgoja skrajno nemoralna.

Šiba v fizični obliki ni primerna. V prenesenem pomenu pa še kako pomaga.

Pri psu imam 2 štrika za ga vozit na sprehod. 1 dolgega meter in pol in enega, ki se raztegne do 10 metrov. Na sprehod se ga vedno pelje s štrikom dolgim 10 metrov. Pa naj dela kar hoče. Ampak ko bo začel delat neumnosti, bom štrik zamenjal za meter in pol dolgega. Sčasoma mu je treba samo še pokazat kratek štrik in rata priden kot otrok na božični večer.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Besna Glista ::

Korenček in palica!!!!

borisk ::

o permisivni vzgoji psa govorijo sami tisti, ki še niso imeli psa.
Alfa meltežan je v večini ignoriran s strani ljudi, ima samo "slab dan", kakšen dominanten ovčar pa je druga zgodba, ampak s stališča kinologije sta oba problematična.

frudi ::

fikus, še enkrat, če ne znaš točno identificirati, kaj je sploh problem pri vedenju psa (katero vedenje na povodcu želiš odpraviti in katero okrepiti), potem verjamem, da niti ne veš, kje se sploh lotiti šolanja. Kaj šele, s kakšno metodo dosežeš najboljši učinek. Tako ti ne ostane druga, kot brutalna metoda kaznovanja za vse, česar ne odobravaš, dokler se ubogi pes ne boji storiti karkoli druga, kot tisto kar se preko bolečine nauči, da je dovoljeno. Kaj pa to naredi psihi psa, pa te očitno ne zanima. Tak pes postane prestrašeno ponižen, živčen in nepredvidljiv, in ravno o teh nato v novicah, potem ko nekoga ali nekaj 'nepričakovano' napadejo, lastniki začudeno razlagajo kako da "je bil vedno priden in ubogljiv".

RegulusDraco, ravno tole razmišljanje o dominanci in alfah je zastarelo in napačno razumevanje pasjega vedenja. Z ustrahovanjem in kaznovanjem pri psu ne dosežeš spoštovanja, ampak strah, negotovost, nepredvidljivost in, prepogosto, agresijo.
In od kod ti ideja, da moraš psa, ki ga šolaš s pozitivnim utrjevanjem, nato ves čas nagrajevati s piškotki ali klikerjem? Kdor ti je to povedal, ni imel pojma. Kliker in piškotke uporabljaš med treningom, sicer pa psa še vedno naučiš reagirati na ukaze in ga nagradiš s pohvalo.

borisk, pozitivno utrjevanje ne pomeni permisivne vzgoje. Kdor ga razume tako, ga ne razume. Ne gre za to, da psu ne postaviš nobenih meja in mu pustiš početi, karkoli si želi, sploh ne. Permisivna vzgoja je ravno tako nezaželena, kot avtoritarna (kar predstavlja kaznovanje). Najučinkovitejša je konsistentna avtoritativna vzgoja z razumevanjem pasjega vedenja, ravno to, kar se doseže s konsistentnim pozitivnim utrjevanjem.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Besna Glista ::

frundi torej imaš psa? lahko pokažeš te rezultate hmm konsistente avtoritativne vzgoje z razumevanjem pasjega vedenja ?

Ali si pač samo še en obični fejsbuk kvazi kinolog, ki rad prodaja svoje bučke nevednim lastnikom psov? Eno je teorija, drugo je praksa. Takšni ponavadi v praksi pogrnejo ;)

borisk ::

pozitivno utrjevanje mi je popolnoma jasno, Pes je tekom šolanja pojedel toliko klobas, da jih en čas nisem smel videt, kaj šele zavohat. vseeno pa mu moraš pokazat tudi kaj ne sme, še boljš je če to poveže z neko besedo npr "NE"

fikus_ ::

Frudi, lepo da imaš rad živali, ampak tako kot ti pišeš, kako naj poteka "socializacija" psa, to ni naravno! Pes v osnovi živi v tropu in ta trop vodi alfa samec! Poglej kakšen dokumentarec ali preberi kakšno knjigo o volkovih!

Očitno je moderna permisivna vzgoja tako pri otrocih kot pri psih! Potem imaš pa sončke/pse, ki staršem/lastnikom dobesedno skačejo po glavi, jih ne upoštevajo in terorizirajo okolico!

Glej, da se razumeva, ne zagovarjam pretepanja in mučenja živali. Na živce mi pa gre pametovanje, kako se da vse rešiti z nagrajevanjem, če pa rečem odločen ne, je pa že mučenje!

Pa zgoraj sem ti napisal:
"Psa navaditi na povodec", pomeni to, da ga lahko peljem na sprehod!

Če tega ne razumeš/nočeš razumeti, ti ne morem pomagati.

[D]emon ::

fikus, tebi se ze na dalec vidi da ne locis med permisivno vzgojo in positive reinforcement vzgojo. Upam da nimas otrok.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

eric_cartman ::

frudi ti si verjetno ravno eden takih, ki podpiše peticijo, da Cesar Milan muči pse, kar je sicer daleč od resnice.

Praviš, da imaš rad psa. Potem pa ga ne obvladaš in se zgodi to kar se je zgodilo nam. S tem, da mi smo pristali na tisti drugi strani. Z manjšim psom. Nemškemu ovčarju pa se je utrgalo. Medtem ko se je lastnica za njim "drla" pridi nazaj, pridi.. Fuj to..Ampak ima ga pa ful rada in ne uporablja zatezne ovratnice.

Potem pa je ugriznil mojo sestro v bok in našemu psu razklal hrbet. Na srečo se je stvar končala z 10 šivi pri psu, s sestro ni bilo nič hujšega.

No ja.. Pa saj sam veš..Verjetno da pokažeš da ga imaš še kako rad, takemu psu potem ponudiš še briket. Bognedaj pa zatezno ovratnico, ker ga to boli..

Če imaš psa, ki se zna obnašat so že ostali rekli, da ga lahko s cvirnom pelješ na sprehod. Če pa te pes vleče al pa celo skače v druge pse/ljudi potem pa je prevzgoja s tako ovratnico čisto primerna.

bzp ::

IMHO mora biti oboje, nagrajevanje, občasno pa tudi ostra beseda (za večje bedarije pa še frc po riti zraven, nič hujšega). Ampak - najprej mu moraš dopovedati kaj želiš od njega (nagrajevanje), potem lahko šele uvedeš kaznovanje, ko veš da nekaj zna in ve kaj pričakuješ, pa vseeno dela po svoje.

Ne vem pa če v to zgodbo paše zatezna ovratnica ipd., cuknit se da tudi čisto navadno ovratnico, ali pa oprsnico, da ga spomniš kadar nočeš da kaj takšnega počne.

Assass1n ::

Takšnih vrst, samozatezne se pri nas ne sme več prodajati.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS sledenje za kužka

Oddelek: Kaj kupiti
102147 (975) atomc

navidezna ograda za pse

Oddelek: Loža
124296 (3685) darksamurai
»

Tracker za psa

Oddelek: Kaj kupiti
357054 (5002) [D]emon

Ovratnico za psa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11617154 (15604) Meizu
»

Kdaj peljati psa na prvi sprehod ?

Oddelek: Loža
149856 (9383) #000000

Več podobnih tem