» »

Sosedov pes laja celo noc ko zmesan kaj narediti,vasi predlogi.

Sosedov pes laja celo noc ko zmesan kaj narediti,vasi predlogi.

«
1
2

elmika ::

Zivjo imam en problem,sosedov pes laja celo noc,ko zmesan in moti spanec,imate kasne predloge kako ga utisati,ker pripombe sosedu ne zalezejo in se nic ne zmeni.hvala

Tilen ::

Pokliči policijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bias ::

Tu je velik problem, ker sosed ni pripravljen na sodelovanje. Zagotovo psa ne smeš utišat na ne vem kak radikalen način. Verjetno se boš v dobrobit dobremu spancu moral lotiti "analiziranja" zakaj pes laja. Mora biti en povod: ali je na ketni, ali ga kaj moti, ga ne vozijo na sprehode...karkoli in to nekako odpravit, lahko je lačen/žejen. Dvomim da bo policija rešila problem. Mogoče se neobvezno pogovori z Društvom proti mučenju živali.

Matev ::

pišalka s človeku neslišnim a psom motečim zvokom

in ga navadiš da je tiho

Mehmed ::

Tilen ::

Policija zagotovo ne bo rešila problema, bo ga pa rešil lastnik psa. Tako ali drugače. Gre za kršenje javnega reda in miru.

8. člen ZJRM-1 (povzročanje hrupa):

"(1) Kdor na nedovoljen način med 22. in 6. uro moti mir ali počitek ljudi s hrupom in ne gre za nujne interventne-vzdrževalne posege, se kaznuje z globo od 83,46 do 208,65 evra.

(2) Kdor z uporabo televizijskega ali radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali akustične naprave ali glasbila moti mir ali počitek ljudi in to ni posledica dovoljene dejavnosti, se kaznuje z globo 104,32 evra.

(3) Pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik ali samostojna podjetnica posameznica (v nadaljnjem besedilu: samostojni podjetnik posameznik) ali posameznik ali posameznica, ki samostojno opravlja dejavnost (v nadaljnjem besedilu: posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost), ki stori prekršek iz prvega ali drugega odstavka tega člena, se kaznuje z globo od 417,29 do 2.503,76 evra.

(4) Odgovorna oseba pravne osebe ali podjetnika posameznika ali posameznika, ki samostojno opravlja dejavnost, ki zaposluje druge osebe, se za prekršek iz prvega ali drugega odstavka tega člena kaznuje z globo od 208,65 do 417,29 evra."
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mipe ::

Prijavi ga na veterinarsko inšpekcijo. Pes ima gotovo probleme.

elmika ::

Sem ze skusal ugotoviti kaj mu je,kar naenkrat zacne ob enih dveh zjutraj lajat pa laja kasno urco pol pa spet ponovi vajo in to cez cel dan,vsem gre na k.... v vasi samo lastnikom ne,ali obstaja kasna elektronska naprava ki bi ga zmotila z kasno ferkvenco ko bi zacel lajat.

Duhec ::

Za začetek mu vrž kako veliko klobaso, da vidiš, če ni samo lačen.

Tilen ::

* Sosedov pes občutno moti naš nočni mir in počitek. Kaj lahko storimo? Zanima me, kdo in kako (na podlagi katerega zakona) lahko ukrepa zoper lastnika oz. gojitelja domačih živali, ki občutno motijo okolico s hrupom v nočnem in dnevnem času ter motijo počitek.

Zakon o varstvu javnega reda in miru (Ur. l. RS, št. 70/06) v 8. členu opredeljuje kršitve, povezane s hrupom. Po 1. odstavku tega člena lahko kršitev stori oseba, ki na nedovoljen način med 22. in 6. uro moti mir in počitek ljudi s hrupom, pri čemer ne gre za nujne oz. interventne vzdrževalne posege. Torej govorimo o hoteni dejavnosti ljudi oziroma o nedovoljenem načinu obnašanja, s katerim je moten javni red in mir (poslušanje radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali naprave na prekomerni jakosti, uporabljanje strojev in naprav ali izvajanje drugih hrupnih domačih opravil, zaradi česar je moten mir in počitek, ipd.).

Iz tega izhaja, da laježa psa ali oglašanja drugih domačih živali ni mogoče okvalificirati kot prekršek po Zakonu o varstvu javnega reda in miru. Če obstaja vzročna zveza med laježem psa ali oglašanjem drugih domačih živali in ravnanjem skrbnika zaradi zanemarjanja ali nedovoljenega ravnanja, ki pomeni mučenje živali ipd., pa gre za dejanja, ki jih obravnava Zakon o zaščiti živali ali Kazenski zakonik. V takem primeru se lahko obrnete na policijo, ki bo glede na ugotovitve ustrezno ukrepala.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

amigo_no1 ::

Mipe je izjavil:

Prijavi ga na veterinarsko inšpekcijo. Pes ima gotovo probleme.

Probleme ima predvsem lastnik.

#000000 ::

Kok je pes star ? Kolko časa ga lastnik sploh ima ? Spi pes v koči ali na prostem ? Katere pasme je

elmika ::

pes je star kasno leto,ima ga ze od malega,spi v pesjaku,bolj bogi je pesjak v katerem je stara koca,je pa en mesancek,se sam ne vem cesa,malo mi vlece na nemskega ovcarja.

Pšenični ::

Se strinjam da ima probleme lastnik.

Kolega je mel isto, gre k sosedu.

Ta mu odvrne, živijo sicer v mahnem mestecu, da so na podeželju in da naj kar pes laja, če mu paše. To da človek rabi bit naspan da lahko dela ga ni zanimalo....

Pač ko je bil na koncu z živci, je pač zadevo rešil "po svoje"....

#000000 ::

Če laja samo ob hladnih nočeh ga lahko zebe, lahko je tudi lačen, sezona ježev je mimo, lahko pa ga vznemirjajo glofdalci, lahko miši morda celo podgane, ki ponavadi ponoči harajo okoli.

XtremeX ::

Lastiku rečte, naj si ga v spalnco pripelje

elmika ::

Pod oknom spalnice ga ima pa ga ne moti,nocem skodovati psu le utisal bi ga rad,ker zgodaj vstajam za delo,pa bi rad bil spocit,lahko res da so misi ali glodalci krivec,ker je ze enkrat prinesel mrtvo podgano na dvorisce,sam to se vlece ze od kar ga je k hisi prpelu,zdej me pa ze mineva potrpljenje,pa se junija bo narascaj,nekaj morma ukrenit,z pogovorom ni slo,zato iscem eno drugo varianto,pozabil sem omeniti,da imam sam tudi dva psa,vendar dasta celo noc mir,tudi ce tisti laja,pa je samo 50m stran.

#000000 je izjavil:

Če laja samo ob hladnih nočeh ga lahko zebe, lahko je tudi lačen, sezona ježev je mimo, lahko pa ga vznemirjajo glofdalci, lahko miši morda celo podgane, ki ponavadi ponoči harajo okoli.

Laja cez cel dan in noc,edino ne laja kadar je spuscen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: elmika ()

elmika ::

Pes ni kriv nic,rad bi ga le ponoci utisal z necim ko bi zacel lajat,sem gledal pa nic ne najdem taksnega,da mu nebi skodovalo

TESKAn ::

Že omenjena piščalka?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

elmika ::

Ja piscalka ali obstaja kasna elektronska stvar,ali moram jaz solati sosedovega psa in biti buden ko bo lajal

Highlag ::

Kakšna pomirjevala?

Sam sem težave s sosedovim psom rešil z vodno šprico. Ko je začel ružit, sem dvignil roleto in ga pošprical z vodo. Pa se je skril v kočo. Čez čas sem samo rahlo pocukal za roleto pa je bilo mir. (Pač nočna služba v tistem obdobju.)

Drugače pa bi ti pomagala tudi nova okna s trojno zasteklitvijo. Bistveno zmanjšajo hrup.
Never trust a computer you can't throw out a window

ginekolog ::

Čepki za uho te rešijo vseh zvočnih tegob za 5EUR na pol leta. Zmaga. Kupi si pa penaste, čimmanjše.
Divers do it deeper.

def0r ::

vrzi mu en snicl cez ograjo pa ga prej dobro predelaj z strupjo za podgane.

Ce pa tega nisi pripravlen narediti pa ti se dam en drugi dober predlog.
Odseli se!


Neumne predloge zase obdrzi.

Bias ::

@telebanc: čudni ste vi...sosed soseda s pipcem radi snega, tvoj prijatelj sosedovega zaradi laježa...jaz bi se sramoval takšnega prijatelja!!

@pesimist: upam da imaš samo bolan smisel za humor...v nasprotnem primeru si preprosto rečeno Kreten.

@moderator: kaj ni v nasprotju s pravili slotecha, da je napaljevanje na uboj in podobne zadeve prepovedano?! Oz da se vsaj tako kretenski komentarji brišejo. Tudi sam kakšpno neumono napišem kdaj pa kdaj ki je offtopic, sam napeljevanje na zastrupitev živali je pa rahlo preveč.

#000000 ::

Kolk je stran okno od psa ? Sprašujem zato, ker če bi ga ko začne lajat polil ali poškropil z vodo in mu rekel TIHO bi po nekaj seansah verjetno ugotovil če ne lajam sem nisem moker.

Finto z vodo uporabljajo tudi na pasjih tečajih, sploh pri mladičih, tko da psu nič ne škoduje, dobr ne ga zdej z šlavfom zalivat v bistvu ga sploh ni treba ker on reagira tudi če ga fališ in ko dojame je dosti da mu samo pokažeš plastenko se že umiri. Sicer psa nič ne moti voda, če gre sam vanjo, luže, potok ipd. ne mara pa da je moker proti svoji volji, pa sej tud človk ne mara da bi ga kdo polil izneneda :)

Pšenični ::

Sicer tud jaz podpiram pogovor ampak največkrat se z pogovorom ne doseže nič (pač postaneš grdi sosed, ki ne mara našega kužka). Nakoplješ si največkrat še enga sovražnika več na glavo. In to soseda, ki ti potem nagaja pri drugih stvareh. Tko, da najprej pogovor nato pa se naj vsak odloči "kako bo šla stvar naprej".

Da bi se selil zaradi tega. Nima smisla. Če pride zadeva že toliko daleč potem ti ostane še tožba. Ali zadevo rešiš "po svoje". Če bi imel jaz na izbiro službo ali sosedov pes, bi izbral kot prioriteto službo. Seveda je to skrajni izhod. Mislim tožba ali po svoje.

Pri nas smo imeli v bloku dva psa. Ki pa nista delala nobenega kravala, niti nista lajalane ponoči ne podnevi.... Tako da se strinjam da je vse odvisno od lastnika.

Vprašanje je le, kaj v primeru, če je ta lastnik budala.

"@telebanc: čudni ste vi...sosed soseda s pipcem radi snega, tvoj prijatelj sosedovega zaradi laježa...jaz bi se sramoval takšnega prijatelja!!"

Heh, valjda smo čudni in nevarni...vsak dan bolj.....

Ne vem zakaj-bi se ga sramoval.... Pač če te ne jebejo pet posto...in še ohranl je dobre odnose s sosedi, ker noben ni nič vedel.To je pa tud nekej.

Ne vem zakaj se zgražate, če je nekdo predlagal, da se psa zastrupi, seveda je kruto, po drugi strani se pa nobeden ne zgraža, ko bi nekdo mojemu kolegu kar metek v čelo, ker je naredil kar je.

Zgodovina sprememb…

Bias ::

@telbanc: ja ni preprosto vse skupaj, ampak utišanje psa na Tisti način je zame popolnoma nesprejemnljivo in Ni opcija! Vse ostalo je stvar dojemljivosti okolice in ...sreče.

Pšenični ::

* #

"@telbanc: ja ni preprosto vse skupaj, ampak utišanje psa na Tisti način je zame popolnoma nesprejemnljivo in Ni opcija! Vse ostalo je stvar dojemljivosti okolice in ...sreče."

Glej če delaš ponoči in ti sosedov pes ne da spati, grozi ti izguba službe, ker neprespan ne moreš delat. Torej kaj ti še ostane. Da pustiš službo in greš na socijalno, ker se s sosedom ne da zmenit, da psa zapre na drugo stran hiše.

WildChild ::

Čudno se mi zdi, da lastnika ne moti lajanje lastnega psa... Smo mel psa, ko je v času pomladi ali jeseni ne spomnim se točno lajal ko utrgan ponoči. Mu nosim vodo, hrano spprehod, pride nazaj laja... Na kar sem/o ugotovil/i, da ga ubistvu motijo polži k so napadali njegov korito za hrano :) Tak, da smo moral nared varno cono okrog pesjaka, da niso hodili napadat njegovo korito za hrano. Pravi true lastnik bi verjetno natreniral svojga psa, da ne šmergla polže tut če mu lezejo v korito. Takrat se tega nisem spomnil...
En zanimiv primer je pa pes na Brezovici. Kadarkoli zasliši zvok sirene tulu ko volk :P ne glede na čas...
Eden je omenil podgane ali miši, gloadalce na sploh. Mogoče bi blo dobro opazovat okolico kakšno noč okoli pesjaka. Kaj pa če lastnika ne moti lajež psa, ker je ponoči preveč zaposlen z pretepanjem svoje žene?
Hočem povedati, da lastnik najverjetneje ne bo poskrbel za psa, ker ga ima samo za to da jé, in da je. Mislim, da bo za neprespanega soseda najhitrejša varianta, če ugotovi kaj bi motilo psa in jo poizkuša rešiti. Srečno.
in da mood

Bias ::

Ko človek lahko naredi ta korak, da hladnokrvno likvidira psa, nekaj ni v redu.

amigo_no1 ::

WildChild
+1

Tale tvoj sosed pač spada v kategorijo ljudi, ki imajo domačo žival namesto fikusa, s tem da fikus rabi manj pozornosti.
Tole je zrelo za veterinarsko inšpekcijo asap.


elmika
Kaj pa podnevi, pes tudi laja non-stop ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pšenični ::

"Ko človek lahko naredi ta korak, da hladnokrvno likvidira psa, nekaj ni v redu"

Seveda ni v redu. Edino vprašanje je še, s kom ni v redu. S psom, z lastnikom, ali z "likvidatorjem".

Verjetno bo vsak normalen sosed težil k temu, da bo njegov pes delal čim manj kravala, sploh če gre za strnjeno naselje hiš ali v bloku.
Sicer smo imeli v Kopru ko sem bil še na Krožni, v sosednjem bloku zmešano babo, ki je mela v bloku mislim da pet ali šest psov....
Tko da na extreme naletiš prej ali slej. In potem so konflikti.

Zgodovina sprememb…

elmika ::

Likvidiru ne bom nobenga,pes laja tudi podnevi,vendar je dosti spuscen potem je mir.

Pšenični ::

Saj jaz ga verjetno tud ne bi. Ane. Govorimo o vseh možnostih ki so nam na voljo. Mene občasno skakanje sosedovih psov ni motilo. NE toliko, da bi šel v konflikt. Sem rajši potrpel. Nekdo drug pa tega ne zmore. Ali pa pes preveč laja. In tega se naj zavedajo lastniki, da morajo v iskanju sožitja tudi oni nekaj narediti. KAkšna pa je kultura lastnikov? Koliko jih zjutraj pospravi za svojimi psi, ki kakajo po travi?

def0r ::

Drugace pa zvocno izolirani okni in je vse v redu:) Pri meni je pa problem da ne morem spat v okolju ki je prevec miren:P

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Ok te pa ponoci odpri vrata, odvezi cucka in pusti da pobegne, oz ga sam dvigni cez ograjo, ce ze. Mogoce se sosed nebo vec zmeno.
Sej ko prej bodo ga pobrali ti proti mucenju zivlai in ga uspavali na human nacin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

elmika ::

def0r je izjavil:


Drugace pa zvocno izolirani okni in je vse v redu:) Pri meni je pa problem da ne morem spat v okolju ki je prevec miren:P


V prihodnosti je misljena zamenjava oken z troslojnimi,ampak zdaj se finance ne dopuscajo.

Zgodovina sprememb…

def0r ::

Malce nerodno, se posebej ce si navajen cistega miru ko spis. Kakor sem rekel jaz nisem mogel zaspat pri starih starsih na kmetih ker je bilo prevec tiho:) Pri sebi doma pa v blizini glavne ceste zivim in odprto okno in me noben zvok ne moti:)
Ali pa kupi kaksno igraco za psa poceni s katero se bo malce cez dan vsaj za nekaj casa ukvarjal in se malce utrudil:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: def0r ()

elmika ::

Nerodno je ker se tamala zbuja,zena,pa se narascaj bo junija pa ne vem kako naj uredim na lep nacin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: elmika ()

vorantz ::

Nam so tako zastrupli vrhunskega (precej nagrad je pobasal) lovskega psa. Včasih se je lotil lajat, ker pač skačejo zajci okoli.
S tem, da nam ni noben nič reku, samo crknjenega smo en dan našli >_>

Avenger ::

Nikoli nisem razumel tega, da lastnika, katerega domovanje je najbližje izvoru lajanja, le to sploh ne moti, oziroma ne sliši. Dokler sem jaz imel psa, sem ga vedno utišal, če je začel nažigat brezveze.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

genius11 ::

Naš nemški ovčar tudi laja kakšno noč, ko pa grem na vrata pa rečem spat pa da mir, včasih se obrestuje, včasih ne.
Je pa ta ovčar dost ubogljiv, gre z mano na sprehod v gozd pa domov prnese poleno, če mu ga mečem ali če mu govorim, da ga naj nese.
Imamo ga na ketni, rečem mu samo prvezat pa gre na svoj mest, da ga privežem....drugače pa celi dan odvezan, pra tako na sprehodu ko grem 5 km stran od doma.

def0r je izjavil:

Kakor sem rekel jaz nisem mogel zaspat pri starih starsih na kmetih ker je bilo prevec tiho:)


Sem iz kmetije, iz podeželja, v hribih
Mene rata strah, če nimam neprestano že mnogo let pržgat radio med spanjem + luč.
Spim pa kot dojenček, takrat ko se doma žaga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

PacificBlue ::

Imam psico(nemsko ovcarko) in je od začetka dost lajala, tud opozorila niso pomagala. Živim blizu gozda in tako je obracala pozornost verjetno na vsako zival, ki jo je slisala. Na trenutke je bilo res nadležno, vendar je čez čas ponehala in sedaj ne laja več. Laja se samo podnevi na prisleke, pa se to kdaj se ji zljubi.

Tukaj bos trenutno tezko kaj dosegel, razen če se z lastnikom dogovorita, da ga čez noč zapira v garažo oz v pasjo uto. Pes je se mlad in bo pomoje ponoči čez čas prenehal lajati.

Zgodovina sprememb…

def0r ::

Nekaj sem gledal obstajajo ovratnice ki oddajajo neki aromo ki naj bi pse pomirjala in s tem preprecila lajez.

Osprey ::

Mene rata strah, če nimam neprestano že mnogo let pržgat radio med spanjem + luč.


Predvsem luč se med spanjem ne priporoča - zelo nezdravo, predvsem če traja dlje časa. V tvojem primeru (omenjaš strah pred temo) lahko gre celo za kako psihično težavo, za katero bi morda bilo pametno poiskati nasvet pri strokovnjaku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

def0r ::

Osprey je izjavil:

Mene rata strah, če nimam neprestano že mnogo let pržgat radio med spanjem + luč.


Predvsem luč se med spanjem ne priporoča - zelo nezdravo, predvsem če traja dlje časa. V tvojem primeru (omenjaš strah pred temo) lahko gre celo za kako psihično težavo, za katero bi morda bilo pametno poiskati nasvet pri strokovnjaku.


Ali cloveski instinkt?

XtremeX ::

Easy.. Na odstrel ga pelte! (ljubitelji psov ne mi zamerit) sej ne rečem da jih nimam rad, sam ko te pa spravijo ob živce pa vem kak je to

Bananovec ::

Kdor živi na podeželju in ni pripravljen živeti z živalmi, se spopadati s smradom, poleti včasih živeti v hrupu, se naj raje preseli v mesto. Tako bo marsikaterega kmeta rešil svojega godrnjanja. In ne mislite, da je to slab predlog. Kako je v tem primeru sam nevem, ker situacije ne poznam. Poznam samo "subjektivno" mnenje OPja.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

amigo_no1 ::

XtremeX je izjavil:

Easy.. Na odstrel ga pelte! (ljubitelji psov ne mi zamerit) sej ne rečem da jih nimam rad, sam ko te pa spravijo ob živce pa vem kak je to

Ja, lastnika :D

Bellatrix ::

elmika je izjavil:

Zivjo imam en problem,sosedov pes laja celo noc,ko zmesan in moti spanec,imate kasne predloge kako ga utisati,ker pripombe sosedu ne zalezejo in se nic ne zmeni.hvala


Mogoče bi moral-a uporabiti malo bolj grob pristop do soseda ?
Mu nekako "zagroziš" da boš obvestila veterinarsko upravo, ta bo pa zagotovo prišla pogledat kaj se dogaja, to ti lahko z gotovostjo povem. Če pes nima ustreznih pogojev za bivanje bodo oni reševali zadeve naprej.
People are quick to judge and slow to correct themselves.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako utišati zlo glasno mrcino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9515962 (2370) FrRoSt
»

Soseda me obtožuje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9920557 (14047) Unknown_001
»

Sosed in njegov pes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5214472 (12619) francek1
»

Lajanje psov - rešitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8023353 (21594) joze67
»

Sosedov lajajoči pes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111825 (10380) VidKo

Več podobnih tem