» »

Q2: Android telefoni obvladujejo 2/3 svetovnega trga

1
2
3

techfreak :) ::

Mi je pa malo mimo to, da malo po XDAju prelistas in imas vsaj 5 romov za dolocen aparat, ki so uber nad default romi.

To me najbolj moti. Je še huje kot Windows laptopi prednameščeni z vsem možnim malware-om.

bojsi je izjavil:

jype je izjavil:

techfreak :)> medtem ko je iPhone primeren za skoraj vse.

Razen za tiste, ki imajo potrebe drugačne od tistih, ki jih predpiše applov centralni komite. Vse kaže, da je to okoli 70% ljudi.


So čudni tile top developerji, da najprej pišejo software za manjši del trga, ne? :)

Developerji pišejo za tisto platformo, kjer bodo največ zaslužili.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

para! je izjavil:

In te kupci sedaj imajo naenkrat izbiro med S3 in iPhone, prej so lahko pa kupili samo iPhone, ker je edini bil zadosti kul za njih.

Zakaj pa S2 ni bil dovolj kul?


S2 je bil tudi že kar "in", S3 je pa že na levelu iPhona po tem kok je "in". Pa ne govorim tukaj o tem kir je bolši, da ne bo pomote zgolj o percepciji trga. Osebno sem izbral S2, pa bi raje en Sony telefon, ki je bil napovedan, sam je pač Sony zamudil jaz sem pa early adopter.

Recimo kar skušam povedati, S3 in HTC One X sta zelo primerljiva telefona, z zgolj subjekcitnim mnenjen, kateri je bolši. A One X nima kultnosti, ki jo imata S3 in iPhone, zato toliko slabša prodaja, z takimi problemi se soočajo ubogi proizvajalci telefonov. Ko narest dober izdelek kar naenkrat ne pomeni niti tretino poti do uspeha, ampak je treba še na percepciji kupcev delat.

Appla pa je zelo strah, ki ni več edini tak igralec na trgu. Recimo pri Laptopih je in je vedno bil edini.

krucymucy ::

Kot uporabnik androida, le-tega nebi več kupil. Kup updateov/crashev pač ne more biti pozitivno za nikogar. Probal bi pa windows mobile, to pa ja.

Icematxyz ::

Probal bi pa windows mobile, to pa ja.


To je nekako mimo sedaj je aktualen WP.

@Jst

Sem videl, da si v nekaj temah nalepil isto zadevo in me zanima kaj je point. Da ne bodo razvijalci več razvijali za Android? Ali torej kaj točno.

klinker ::

Lonsarg je izjavil:

para! je izjavil:

In te kupci sedaj imajo naenkrat izbiro med S3 in iPhone, prej so lahko pa kupili samo iPhone, ker je edini bil zadosti kul za njih.

Zakaj pa S2 ni bil dovolj kul?


S2 je bil tudi že kar "in", S3 je pa že na levelu iPhona po tem kok je "in". Pa ne govorim tukaj o tem kir je bolši, da ne bo pomote zgolj o percepciji trga. Osebno sem izbral S2, pa bi raje en Sony telefon, ki je bil napovedan, sam je pač Sony zamudil jaz sem pa early adopter.

Recimo kar skušam povedati, S3 in HTC One X sta zelo primerljiva telefona, z zgolj subjekcitnim mnenjen, kateri je bolši. A One X nima kultnosti, ki jo imata S3 in iPhone, zato toliko slabša prodaja, z takimi problemi se soočajo ubogi proizvajalci telefonov. Ko narest dober izdelek kar naenkrat ne pomeni niti tretino poti do uspeha, ampak je treba še na percepciji kupcev delat.

Appla pa je zelo strah, ki ni več edini tak igralec na trgu. Recimo pri Laptopih je in je vedno bil edini.


Ahh...dokler bo HTC svojim top telefonom menjaval imena kot spodje gate ne bo nikoli "in" kot sta S3 in iPhone. Tudi Samsung ce bi pustu Galaxy brand izkljucno za top linijo bi ze z dvojko bil "in" precej blizje iPhoneu. Se spomnem ko je prvi galaxy s ven prisu...in za njim ostali galaxy sroti, pa vsi lepo kupovali galaxy minije in pol jokali kak shit je ta android. Cudno, ne. No, sedaj se ze nekako ve da je Samsungova top linija "S" in ne miljon galaxy srotov, zato pa dobiva tak status koncno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

BaNdWiDtH ::

Samo osebno mnenje: Android je odprt skupek mesanih konceptov brez pravega "reda". :) :)

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

BaNdWiDtH je izjavil:

Samo osebno mnenje: Android je odprt skupek mesanih konceptov brez pravega "reda". :) :)


Kateri torej obvladuje 2/3 svetovnega trga.

MasterBlaster ::

Zgodovina se ponavlja. Windows vs MAC all over again. S tem da je na drugi strani Google.
Tk je pa pika .

Icematxyz ::

Bi se načeloma kar strinja s to trditvijo, se pravi so specifike, ampak so tudi vzporednice.

MasterBlaster ::

Inferiorni SW se z vsako iteracijo izbolšuje. Apple je sicer zelo močna firma, samo ena firma sama ne more biti market leader. Te lekcije se očitno v Coupertinu v zadnjih 30 letih niso bili sposobni naučiti. Je pa očitno držala Jobsova izjava ob splavitvi prvega iPhonea, da so pet let pred konkurenco. Pet let so rabili, da so jih dohiteli.

Google je ubral isto strategijo kot MS konec osemdesetih in v začetku devedesetih na desktopu. Ne preganjajo piratov. MS še vedno uporablja to logiko na Kitajskem. Bolje da uporabljajo njihov SW kot konkurenco. V prihodnosti bodo pa poskusili čim več istisniti ven.

Po drugi strani se pa tudi android čedalje bolj zapira. Čedalje več je telefonov z zaklenjenim bootloaderjem. v JB so uvedli enkriptirane aplikacije.
Tk je pa pika .

Icematxyz ::

Če se jim finančno splača se načeloma ne rabijo te lekcije učiti in če si mislil na WP potem teza o petih letih morda drži, ampak glede Android pa se načeloma ne strinjam o tezi petih let. Pogosto tudi preberem tezo "Inferiorni SW" to je pa bolj tako, moje mnenje torej je, da se je v mobilnem segmentu Google z izbiro tehnologij takrat za takšno strategijo na tržišču odločil torej pravilno!

Zgodovina sprememb…

3p ::

Android res kaže dosti podobnosti z Windowsi svoje čase. Kup različnega hardvera, problemi z gonilniki in najrazličnejšim hardverom. Zaradi konkurence pri hw nižja cena in vedno večji tržni delež...

cleanac ::

Za developerje je android še daleč za WP in iOS. Če napišeš aplikacijo za WP7 bo delala na vseh WP7+ (dokler je podpora) telefonih, če napišeš aplikacijo za iOS 4 bo delala na vseh iOS4+ telefonih (seveda dokler je podpora), če pa napišeš aplikacijo za Android 2.3 pa ne bo delala niti na vseh 2.3 telefonih (potrebno je veliko "tweakanja" pa še potem ne dela). Android je pač en posiljen produkt, ki je bil poslan na market za to, da bi čimprej naredili konkurenco iOS. Microsoft je šel malo bolj s premišljeno potezo in moje mnenje je, da bo mu dolgoročno koristilo. Sicer verjetno ne bo ne iOS in WP imel večjega trga od Androida, bo pa za to imel kakovostnejšega.

jype ::

cleanac> Android je pač en posiljen produkt, ki je bil poslan na market za to, da bi čimprej naredili konkurenco iOS.

In ga že šiša na vseh področjih? Bom svoje Apple delnice raje zamenjal za Googlove, očitno se jim precej bolj sanja, kako se dela biznis.

cleanac> če pa napišeš aplikacijo za Android 2.3 pa ne bo delala niti na vseh 2.3 telefonih

Funny, kako se ljudje radi zlažejo, ko poskušajo upravičiti svoj nakup.

antonija ::

Kakovostnejsi trzni delez?? :|
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

cleanac> Sicer verjetno ne bo ne iOS in WP imel večjega trga od Androida, bo pa za to imel kakovostnejšega.

A, tako se zdaj temu reče?

cleanac ::

Kaj ne vidita, da pišem iz vidika developerjev? Polovičarska sta.

@jype: ne razumem ravno kako bi naj poizkušal opravičiti svoj nakup. Lastim si vse tri naprave/mobilne OS (Android celo več) in govorim iz prakse.

jype ::

cleanac> Kaj ne vidita, da pišem iz vidika developerjev? Polovičarska sta.

Z vidika developerja je daleč najslabša izbira iOS, ker takoj ko ustvariš nekaj izjemnega te Apple s solidno brco spravi ob edini možen vir dohodkov na tej platformi in funkcionalnost vključi v lasten izdelek, potem te pa včasih še celo užali s tem da ti reče da so te ven vrgli zato ker podvajaš obstoječo funkcionalnost.

Windows Phone je super izbira, če imaš cel stack od Microsofta in če ti je to dovolj.

Android je edina izbira v vseh ostalih primerih in hvala penisu, da je na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Lonsarg ::

cleanac je izjavil:

če pa napišeš aplikacijo za Android 2.3 pa ne bo delala niti na vseh 2.3 telefonih (potrebno je veliko "tweakanja" pa še potem ne dela).


En drek pišeš iz vidika developerja, če nimaš pojma. Jasno da vse 2.3 aplikacije delujejo na 2.3+ telefonih, to je ves point APIjev. Seveda se najdejo developerji, ki ne pišejo aplikacije izključno z APIji, ponavadi zaradi kakih specifičnih funkcionalnosti, ti imajo potem več problemov. Ampak za 98% aplikacij ni nobene potrebe izven API seta iti.

Je pa problem za developerje, da ne morejo izključno za 4.0 pisat aplikacij, ker niso vse naprava upgradane. Ampak tukaj ni Android sam, tudi Windows 8 aplikacija ne bo na Windows 7 delal, Windows Phone 8 aplikacija ne bo na WP 7 delala.

Tak je pač problem hitro razvijajočega OSa, ki se noče in noče ustaliti pri eni verziji za 2 leti.

Z developer stališča se Microsoft poserje tako na Google kot Apple, tukaj je njegova glavna prednost in zato ima WP8 konkretne šanse.

Limit-sky ::

Ja, žalostno je, da svoja življenjska načela zavržeš zaradi enega telefona in se delaš kako je fino. :))
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

mtosev ::

nič presenetljivo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

first_line ::

Svašta imajo eni problemov. Meni i9000 z 4.1.1 (CM10) ni še nikoli zajokal da kakšen program ne bi delal. FC sem doživljal edino pri pretiravanju z dpi. Pa tudi prejšne verzije Androida mi niso nič zajebavale.

S tem da ima moj telefon kar nekaj hardware modov (hladilnik, WiFi in GPS antena...) pa kar laufa.

Dostikrat ga 'vržem' ob tla. Moj naslednji podvig bo menjava bezela (krom okvir okoli ekrana) menda redkokomu rata.

cleanac ::

@jype: in ravno zato ni na iOS 7.000 "različnih" battle-ship iger pa 12.000 countdown timerjev, ker gredo aplikacije skozi neki filter.

@Azgard: ne govori na pamet. Govorim iz prve roke, da aplikacija za 2.3 ne deluje na vseh 2.3 telefonih (2.3 verzija je samo primer, dejanska verzija je bila 2.2, ampak ni neke hude razlike). Aplikacija se je sesuvala na recimo 10%-20% telefonih, medtem, ko je meni na 3 delovala (2x 2.2, 1x 3.0).

Je pa res; za developerje je najbolj "prijazna" MS platforma.

klinker ::

jype in antonija sta tipicne ovcke...bee bee...gnilo jabolko...bee bee :D zivel linux...bee bee...linuxi so najboljsi...bee bee :D pa ceprav od obeh OSi temeljijo na enaki arhitekturi, le da je pac Apple to dosti boljse in pametneje zadevo izpilu.

Android je ze na zacetku tlacu not miljon funkcij samo da ima vec od iOSa...pol pa vse na pol delalo...no...slabo pac. Sem si lastil vse Androide od Froyota dalje, tako da vem o cemu govorim. Apple in MS pa oba prvo osnovne funkcije in da stvar dela, nato pa pocasi dodajali funkcije in optimizirali. Android sele sedaj z raznimi dual/quad cpuji in JellyBeanom dela nekako na nivoju (prvih) iPhoneov...zakaj in kako koncnega uporabnika sploh ne zanima....glavno da stvar dela kot se zagre!
Pac...iOS in sedaj tudi WP7/8 sta una fina babicina torta z manj ampak dobrimi domacimi ingredienti, medtem ko je Android, una torta iz "merkatorja" polna vsega in nacickana do amena...ko jo poskusis, pa...ni bas nesto :) Tako da ja...iPhone je leta pred vsemi in je znano vsem da kot prvi tak telefon je naredu revolucijo smartphonea in ostale OVCE MU LEPO SLEDIJO...tako da hatercki se v bodoce raje malo zamislite o uporabi besede ovca, ipd ;)
Je pa res da trenutno ima iPhone koncno dostojne konkurente, kar je prav in predvsem...je bil ze cas :)

Mavrik ::

cleanac je izjavil:

@jype: in ravno zato ni na iOS 7.000 "različnih" battle-ship iger pa 12.000 countdown timerjev, ker gredo aplikacije skozi neki filter.

@Azgard: ne govori na pamet. Govorim iz prve roke, da aplikacija za 2.3 ne deluje na vseh 2.3 telefonih (2.3 verzija je samo primer, dejanska verzija je bila 2.2, ampak ni neke hude razlike). Aplikacija se je sesuvala na recimo 10%-20% telefonih, medtem, ko je meni na 3 delovala (2x 2.2, 1x 3.0).

Je pa res; za developerje je najbolj "prijazna" MS platforma.


"Pišem ti z vidika developerja": You're full of shit. Nehaj bit nesposoben. (Disclaimer: podpiram aplikacije, ki veselo tečejo na 2.1+ in uporabljajo novosti s 4.0 in opaznih težav z izjemo OpenGLa ni bilo).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

klinker ::

Mavric...hoces rect da vsaka applikacija/spil delata tako na S3ju kot Galaxy miniju ipd srotu? :D
Da samo ne bi zacel o raznih appsih iz play store s katerimi sem mel probleme jih odstranit, ko se nisem mel rootan telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Zeratul ^^ ::

klinker je izjavil:

Mavric...hoces rect da vsaka applikacija/spil delata tako na S3ju kot Galaxy miniju ipd srotu? :D
Da samo ne bi zacel o raznih appsih iz play store s katerimi sem mel probleme jih odstranit, ko se nisem mel rootan telefon.

Ene igre so pač bolj zahtevne. Verjamem da tudi vse današnje igre za Maca ne delujejo na Macintoshu,tudi če bi bil Moutain King ali kaj je že gor.
Ker pač neznaš odstranit.
#yolo

cleanac ::

Mavrik je izjavil:

cleanac je izjavil:

@jype: in ravno zato ni na iOS 7.000 "različnih" battle-ship iger pa 12.000 countdown timerjev, ker gredo aplikacije skozi neki filter.

@Azgard: ne govori na pamet. Govorim iz prve roke, da aplikacija za 2.3 ne deluje na vseh 2.3 telefonih (2.3 verzija je samo primer, dejanska verzija je bila 2.2, ampak ni neke hude razlike). Aplikacija se je sesuvala na recimo 10%-20% telefonih, medtem, ko je meni na 3 delovala (2x 2.2, 1x 3.0).

Je pa res; za developerje je najbolj "prijazna" MS platforma.


"Pišem ti z vidika developerja": You're full of shit. Nehaj bit nesposoben. (Disclaimer: podpiram aplikacije, ki veselo tečejo na 2.1+ in uporabljajo novosti s 4.0 in opaznih težav z izjemo OpenGLa ni bilo).


Ok, če ti nisi imel težav s platformo še ne pomeni, da je popolna in, da jih drugi nimajo. In nisem nesposoben, daleč od tega.

Zeratul ^^ ::

Na iPhone 1&2 pa nedela.
#yolo

Mavrik ::

klinker je izjavil:

Mavric...hoces rect da vsaka applikacija/spil delata tako na S3ju kot Galaxy miniju ipd srotu? :D
Da samo ne bi zacel o raznih appsih iz play store s katerimi sem mel probleme jih odstranit, ko se nisem mel rootan telefon.


Vsaka? Jasno da ne - tiste ki jih pišejo cleanaci verjamem da imajo težave. Tudi igre, ki bazirajo na OpenGL se razlikujejo - različni grafični čipi podpirajo različne različice OpenGL ES specifikacije in tudi različne razširitve, zato je podpora vseh naprav tam ponavadi težka in pogosto nesmiselna (enako je tudi v iOS svetu - različne generacije naprav tam imajo prav tako različne čipe z drugimi sposobnostmi).

To da ti pa ena aplikacija, ki ni 3D igra ne dela in imaš Google certified napravo (torej je prišla s Play storeom) pa je kvečjemu nesposobnost razvijalcev - trenutno je precej preprosto poskrbeti da ti aplikacija lepo dela na 2.2+ z bombončki na 4.x - precej lažje kot poskrbeti da ti aplikacija dela na iOS 4.0+ in maš še vedno bombončke.

Ok, če ti nisi imel težav s platformo še ne pomeni, da je popolna in, da jih drugi nimajo. In nisem nesposoben, daleč od tega.


Nikjer nisem omenjal da je popolna, nehaj si zmišljevati stvari. Samo trditev da pa so Android razvojna orodja slabša od tistih za iOS pa je neumnost - kvečjemu kaže na to da s platformama nimaš dovolj izkušenj - kar si še potrdil s tem da ti ni uspelo napisati aplikacije, ki bi delale na eni sami različici OSa.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

antonija ::

Se pravi lastis si samo telefone ki kostajo drobiz, si pa expert za 500+EUR high end telefone?

Dej pejd nazaj pod svoj most prosim pa natreniraj trolling vsaj na lvl 1.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

klinker ::

antonija je izjavil:

Se pravi lastis si samo telefone ki kostajo drobiz, si pa expert za 500+EUR high end telefone?

Dej pejd nazaj pod svoj most prosim pa natreniraj trolling vsaj na lvl 1.


Ker seveda govorimo o telefonih in ne OSih ki so tako na mojen Nexusu kot S3ju enaka ;(( Aja seveda...Androida se gleda kako dela le na quadu z 1GB rama in ogromnem zaslonu...na mojem 1Ghz s 512 rama in samo 4" zaslonu pa ni kaj delat primerjav, ne. Btw...to pa da si sam ne lastim se ne pomeni da se nisem vidu od blizu...pravzaprav obdelal ze marsikaj. Ampak po tvoje je bistvo kaj si jst lastim.
Pod svoj most?! Aha, po tvoje sem revcek ki nima za boljsi telefon :D Pri 23ih sem si z svojim denarjem kupu svoje stanovanje, tako da mosta ne potrebujem, hvala ;)
Razlikuj med pozerji ki rabijo quada v telefonu (pac majhen pimpek rabi velik in mocan telefon) in osebami ki kupijo kar rabijo...bee bee :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

MasterBlaster ::

Največja prednost IOS so še vedno redni updati. Ko pride nova verzija je istočasno na voljo za vse naprave, ki so še podprte. Posledica tega je, da je trenutno preko 90% naprav na zadnji verziji. Posamezne naprave so res rezlično zmogljive, vendar je nabor zelo omejen. Trenutno so to tri verzije iPhonea in tri verzije iPada. V primerjavi s približno 1500 android konfiguracij po zadnjem štetju.

Optimizirati aplikacijo za eno iOS verzijo in tri naprave je veliko lažje kot za 1500 naprav. Dokler so aplikacije dokaj preproste (preprosti UI, shramba in internet komunikacija), verjetno ni toliko težav. Ko greš pa v kakšne hw specifike, je pa bistveno več težav.
Tk je pa pika .

Mavrik ::

To je seveda en tak standarden FUD, ki se hitro spremeni ko pogledaš svoje statistike in opaziš da 90%+ uporabnikov uporablja kvečjemu 5-6 Android naprav in moraš "optimizirati" za tiste, za ostale pa poskrbeti da aplikacija dela. Obenem se izkaže da če stvari ustrezno premisliš nimaš kaj veliko "optimizirati" da pokriješ večino Android naprav.

Zaboga, po vsem tem jokcanju me zanima kak smo ob takih programerčkih sploh preživeli ero PCjev s POLJUBNIMI resolucijami in konfiguracijami in kako zaboga milega sploh spletne strani delujejo ki imajo lahko KAKRŠNOKOLI resolucijo in imajo petkrat večjo štalo z APIji in verzijami.... počasi se mi začenja svitati da iOS privlači posebno vrsto nesposobnega razvijalcev in designerjev.

Obenem pa je še fora da za razliko od iOSa ti APIji ne izginevajo po upgrejdih in ti aplikacije pisane za starejše OSe ne crkujejo.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Zeratul ^^ ::

iPhone 1,iPhone 2,iPhone 3,iPhone 3GS,iPhone 4,iPhone 4s..6 iPhoneov je :D
#yolo

MasterBlaster ::

IPhone in iPhone3G nista več podprta. Ostanejo samo še 3GS, 4 in 4s, ter kmalu novi model. Isto bo verjetno iPadu 1 kmalu potekla podpora, ker ima premalo rama za multitasking.
Tk je pa pika .

Zeratul ^^ ::

iPhone 2 ostane !
#yolo

MasterBlaster ::

IPhone 2 ne obstaja.
Tk je pa pika .

Zeratul ^^ ::

#yolo

klinker ::

Zeratul ^^ je izjavil:



http://support.apple.com/kb/HT3939

Ja...2G je 1ka, 3G pa dvojka, kaj ti ni jasno. Al znas samo stevilke brat brez malo razmislit :D

MasterBlaster ::

Jao, dej če že trolaš, si vsaj wikipedio poglej.

Prvi je bil samo iPhone. Drugi je bil iPhone 3G, ker je dobil podporo za 3G omrežja. Prvega so posledično potem začeli klicat 2G, čeprav to ni nikoli bil uradni naziv. Potem so prišli iPhone 3G, iPhone 4 in iPhone 4s.
Tk je pa pika .

cleanac ::

Mavrik je izjavil:


Nikjer nisem omenjal da je popolna, nehaj si zmišljevati stvari. Samo trditev da pa so Android razvojna orodja slabša od tistih za iOS pa je neumnost - kvečjemu kaže na to da s platformama nimaš dovolj izkušenj - kar si še potrdil s tem da ti ni uspelo napisati aplikacije, ki bi delale na eni sami različici OSa.


Začnema? Android simulator OpenGL ES 1 simulira z povprečno 2 FPS. Pravtako Android simulator OpenGL ES 2 sploh ne simulira, ampak potrebuješ napravo. Updejtanje toolsov (za Eclipse) po večini ne gre avtomatsko (meni še ni šlo niti enkrat), ampak je potreben ročni poseg. Če razvijaš na različni mašini, ne moreš preko debugerja namestiti iste aplikacije, ker ti gnjavi, da je aplikacija druga (za to nisem iskal rešitve, priznam). Da ne omenjam raznih nekompatibilnosti za nazaj, ker so spremenili toolse (vključevanje knjižnic, pro-guard konfiguracija). Nekompatibilnost driverjev (ampak ok, za to ne bom krivil Androida) - meni računalnik, če priključim Android napravo zamrzne. WTF? kaj teh težav ne poznaš?

Za XCode vedno deluje fucking update button v App Store-u in to je to. Vsaj do sedaj je bilo tako.

jype ::

cleanac> meni računalnik, če priključim Android napravo zamrzne. WTF? kaj teh težav ne poznaš?

Meni pa ne. Zgleda je problem na tvoji strani.

cleanac> Za XCode vedno deluje fucking update button v App Store-u in to je to. Vsaj do sedaj je bilo tako.

Z XCode lahko počneš izključno tisto, kar ti centralni komite dovoli, pa še takrat se lahko kadarkoli sprdne in ti to prepove, ne da bi ti moral razložiti, kaj si naredil narobe.

MasterBlaster ::

Ja pa še vedno dovolijo kar precej ;) Tudi politika Ne odobravanja "podvajanje funkcionalnosti" je več ali manj preteklost.
Tk je pa pika .

klinker ::

jype je izjavil:

Z XCode lahko počneš izključno tisto, kar ti centralni komite dovoli, pa še takrat se lahko kadarkoli sprdne in ti to prepove, ne da bi ti moral razložiti, kaj si naredil narobe.


Mogoce lih zato vse dela tako kot mora...ne pa da vsak kekec pise software kot se mu sprdne in pol mas en kup na pol al pa sploh nedelujocega shita na play store alla solar charger :))
Nek red mora bit, jebi ga.

jype ::

klinker> Mogoce lih zato vse dela tako kot mora...

It doesn't.

http://technologizer.com/2012/02/06/whi...

klinker ::

Ne vem kaj bi ti reku...moje izkusnje so ravno kontra tega...ampak to ne steje ker je definitivno premajhna da bi lahko reku da je splosno tako. Ce je stran kredibilna bo vsekakor res kaj na tem.
Sam pa sicer prisegam na svoje izkusnje, ker vedno pretehtam in potestiram preden kaj kupim...ter se pol glede na ceno in ponujeno odlocim za nakup. Zato sem npr tudi kupu Nexus S za 200€ ne pa iPhone za 600...ker iPhone v nobenem primeru ni vreden 3x vec, pa naj je se tak "in" zadeva.

Zeratul ^^ ::

Kupiš rabljen še zapakiran SGS3 za 400€. Je vreden 2x več.

P.S Moj je nov :D
#yolo

Zgodovina sprememb…

jype ::

Jaz pa kupim tisto, kar potrebujem. Včasih je treba skleniti kak kompromis. Načeloma iPhone ne zadovolji niti najosnovnejše potrebe: Prost dostop do naprave.

cleanac ::

@jype: Zakaj si se usmeril samo v eno težavo, ki sem jo napisal. Vem, da je težava pri meni in tudi vem, da nekateri drugi nimajo težav, vem pa tudi to, da nisem osamljen primer s to težavo. Delam na Win7, ko priključim kakšno iOS ali WP napravo začuda nimam teh težav.

Karkoli boš napisal, me ne boš moral spreobrniti, ker pri vseh težavah, ki sem jih imel in sem jih preverjal na internetu nisem bil edini.

Poglej si emulator WP in iOS in potem še Android pa boš videl razliko.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja pametnih ur naglo peša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11330448 (25697) nekikr
»

Apple vreden 700 milijard dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6017057 (13585) Invictus
»

Kohova: Samsung ni vedoma kršil Jabolčnih patentov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8521910 (18432) floyd1
»

Galaxy S III prehitel iPhone

Oddelek: Novice / Rezultati
4614933 (11833) nekikr
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662122 (53729) Icematxyz

Več podobnih tem