» »

Aku vrtalnik

Aku vrtalnik

brdi ::

Mate kaksne izkuĹĄnje z aku vrtalniki.. jaz jih imam iz ĹĄihta ogromno ampak ne v tem cenovnem rangu ..

kupujem en vrtalnik za domaco uporabo tam do 150⏠bolje manj kot veÄ.

Rad bi da je res kvaliteta ter Äe je moĹžno 2 batariji ter Äem veÄji navor in ali kako se drĹžijo ni-cd batarije in Li-ion in ĹĄe ene batarije so ter Äe so res pr tem denarju pozna na Ĺživljenski dobi.

In ja moji predlogi kar sem gledal

AKUMULATORSKI VIJAÄNIK VRTALNIK DS12DVF3-2 HITACHI


AKUMULATORSKI DVOSTOPENJSKI VRTALNI VIJAÄNIK PSR14,4-2 2 AKU. BOSCH

MAKITA akumulatorski vrtalnik vijaÄnik 6261DWPLE

ewo recimo opcije od mene rad bi pa ĹĄe predloge za kaj drugega ....

Shybby ::

makita ima novo serijo dokaj cenovno ugodnih pormasin.. sam imam ze skoraj celotno serijo 18v makite in v treh letih se ni bila nobena na servisu oz sploh da bi kaj zajamrala...

Gwanaroth ::

Jaz imam tole Makito, le da sem jo kupil lani, ko so imeli neko akcijo - z dvemi akkuji in gratis baterijsko svetilko (ki je prekleto uporabna). Kupil sem jo tik preden smo začeli obnavljati bajto in moram rečt da je to najboljše orodje ki sem ga imel v rokah. Tudi kakšno bolj zaj*** vrtanje v beton ali železo zlahka opravi, seveda s pravim svedrom. Je majhna in priročna, zelo agilna, skratka priporočam. Cenovno je tudi OK.
Lights often keep secret hypnosis..

mk818764 ::

jaz sem kupil TEGA
5 let garancije da baumax, li-ion baterija.

Če me zdrži 5 let kaj je garancija, je poplačan za ta denar.

Gwanaroth ::

No, ta tvoj štor (pa brez zamere prosim), je popolnoma drug rang od zgoraj omenjenih strojev. Če ti šteje samo to, da bo zdržal 5 let pod garancijo, potem OK. Če ti je pa pomembna tudi teža aparata (ki se izkaže za še kako pomembno pri uporabi par ur na dan), ergonomija, agilnost pri vrtanju/šraufanju na zaj*** mestih, sama kvaliteta izdelave, da tudi če ti pade potleh oz. pade karkoli nanj, se ne raztrešči kot najcenejša kitajska plastika, potem tale tvoj žal ne pride v poštev.
Lights often keep secret hypnosis..

francek1 ::

Za lažja dela Makito, za težja pa Ryobi z avtomatskim menjalnikom. Ryobyje sem videl v mariborskem Mercatorju za pol cene.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

fpbs ::

Gwanaroth je izjavil:

Jaz imam tole Makito, le da sem jo kupil lani, ko so imeli neko akcijo - z dvemi akkuji in gratis baterijsko svetilko (ki je prekleto uporabna). Kupil sem jo tik preden smo začeli obnavljati bajto in moram rečt da je to najboljše orodje ki sem ga imel v rokah. Tudi kakšno bolj zaj*** vrtanje v beton ali železo zlahka opravi, seveda s pravim svedrom. Je majhna in priročna, zelo agilna, skratka priporočam. Cenovno je tudi OK.

Jaz imam Parkside: http://www.manualslib.com/manual/120411... s popolnoma enakimi tehničnimi karakteristikami, kot tvoja Makita, samo da je kar
4 krat cenejši. Lahko rečem, da je odličen vrtalnik in ga nebi menjal za nobeno "priznano" firmo.

mk818764 ::

Gwanaroth je izjavil:

No, ta tvoj štor (pa brez zamere prosim), je popolnoma drug rang od zgoraj omenjenih strojev. Če ti šteje samo to, da bo zdržal 5 let pod garancijo, potem OK. Če ti je pa pomembna tudi teža aparata (ki se izkaže za še kako pomembno pri uporabi par ur na dan), ergonomija, agilnost pri vrtanju/šraufanju na zaj*** mestih, sama kvaliteta izdelave, da tudi če ti pade potleh oz. pade karkoli nanj, se ne raztrešči kot najcenejša kitajska plastika, potem tale tvoj žal ne pride v poštev.


No, mas prav, jaz sem to kupil ker uporabljam 1x na mesec...včasih še to ne.

gzibret ::

Jaz imam tegale: http://www.mimovrste.com/artikel/413000...

Sem zadovoljen, res pa je, da ga uporabljam za manjša dela po stanovanju... Bil je poceni, baterija zdrži dovolj, lahko vrtaš v obe smeri in je dovolj močen (za domače potrebe). Se da z njim zvrtat tudi večje luknje, probal do 8mm v les/zid.

Problem pa je, da ko včasih zategneš sveder, ga ne moreš odšraufati oz. je to silna muka. Če pa ne zategneš ornk, pa spodrskuje. Ni priročno, če moraš menjavati več nastavkov. Poleg tega pa mu manjka nekaj vrtljajev/min, tako da večje luknje zvrta precej grdo (recimo iverko malo razcefra). Za te zadeve raje uporabim veliko in težko bor mašino na vtičnico.
Vse je za neki dobr!

Vikking ::

fpbs je izjavil:


Jaz imam Parkside: http://www.manualslib.com/manual/120411... s popolnoma enakimi tehničnimi karakteristikami, kot tvoja Makita, samo da je kar
4 krat cenejši. Lahko rečem, da je odličen vrtalnik in ga nebi menjal za nobeno "priznano" firmo.


Kupil kolega lansko leto v Lidlu ta Parkside (pač je iskal neko pocen zadevco). Na koncu bi mu lahko zaradi tega poceni sranja zgorela celotna hiša. Pustil polniti čez noč, celoten polnilec z baterijam vred se stopil, ter ožgal površino na kateri je bil. Sreči nič hujšega, posledice bi lahko bile katastrofalne.

francek1 ::

Vedno kupujem stroje, ki jih uporabljajo profesionalci. Tako imam najmanj možnosti, da nabavim slabo robo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

brdi ::

Prvic slisal za ryobi in mislim da bom nabavil to zadevco
Za 85€ v m tehniki komplet. Ceprav tista makitica tut mikavna...
Koliko mate izkusnje stemi ryobi zadevami je kvaliteta?

Gwanaroth ::

Kolega ma Ryobi in vem iz prve roke, ker je pomagal pri obnovi bajte. Ne vem točno modela, dal pa je okoli 70 EUR pred kakimi 2 leti, prav v M Tehniki se mi zdi.

Je večji, težji, okornejši od Makite, o sami kvaliteti plastike nimam pripomb. Mislim, da je malo močnejši od Makite, je pa problem z akumulatorji, ker če ga ne rabi kakih 10 dni, se mu akkuja izpraznita (verjetno ni-mh).

Od vsega je mene še najbolj motilo to, ker je velik in okoren in vrtanje/šraufanje na težje dostopnih mestih ne pride v poštev, med tem, ko z Makito precej več dosežeš - je manjša in pa predvsem nima tistega štorastega "saržerja" z baterijo. Konkretno ta moj model Makite ima tudi lučko - ko je stroj "v pogonu", med petelinom in vrtalno glavo sveti bela ledica, katere svetloba še kako prav pride v določenih primerih. Lahko bi sicer bila malo bolje postavljena za še večji efekt. Ryobi tega ni mel.
Lights often keep secret hypnosis..

francek1 ::

Ryobi je prevladujoča znamka v ZDA. Res je robustnejši, ampak to pač rabijo pri njih pri sestavi njihovih montažnih hiš. Imam star še moder model z NiCd akumulatorji in mi že 5 let odlično služi. Ima vgrajeno vodno tehtnico, magnetni nosilec vijakov in nosilec nastavkov. Quick stop je mehanski in tako praktično trenuten. Akumulator zdrži noro dolgo. Letos sem kupil nov model z avtomatskim menjalnikom. Edino, kar mi ni všeč, je malo manj odziven gumb za zagon.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

T0RN4D0 ::

Makite so zakon iz vseh pogledov razen cene. :D Če jo dost uporabljaš oziroma nimaš živcev za slabo orodje potem si jo privoščiš, če imaš pa vsak mesec kak šrauf tu in luknjo tam za zvrtat potem pa tko ne moreš veliko zgrešit. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

brdi ::

zaj pa mi povejte ki lahko kupim ryobi stvari razn m-tehnike z nekaj stvarmi na spletu. drugje pa se nisem zasledil.

fpbs ::

brdi je izjavil:

zaj pa mi povejte ki lahko kupim ryobi stvari razn m-tehnike z nekaj stvarmi na spletu. drugje pa se nisem zasledil.

V Bavmaxu jih imajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603198335 (6440) lopov
»

akumulatorski vrtalni vijačnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921706 (4158) TheBlueOne
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2812960 (8278) bozgo88
»

vrtalni vijačnik aku?

Oddelek: Loža
83256 (3032) koyotee
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8922787 (16116) T0RN4D0

Več podobnih tem