» »

Človek brez ciljev v življenju

Človek brez ciljev v življenju

1
2
3

jype ::

jalovec09> Že sam naslov me je zmotil, ljudje pač pričakujejo v tem svetu PREVEČ, gre se za življenje, ŽIVETI imeti OTROKE, svoje stanovanje/hišo....nekateri temu kosu niso in si naredijo samomor. Ciljem so vsem jasni, imet dobro plačo, hišo, avto, babo, otroke in počitnice.

Keri provincjalni cilji...

Uh, sranje, sam še bajto pa avto zrihtam, pa sem done :|

Shegevara ::

Kolikor jaz poznam svet, je cilj življenja biti srečen. Kako do sreče prit je pa druga stvar. Če ti nisi zadovoljen z službo v makdonaldsu je fino, če najdeš kakšno drugo, tako da boš srečen.

Ni ti pa treba narekovat ciljev tudi drugim, naj si izberejo druge cilje. Kdo pa si da jim to praviš?

Imeti pa neizpolnjene cilje o dobrem poklicu in goniti depresijo je pa druga zgodba. Tem ljudem je pa treba pomagat.

figula ::

zakaj neki bi bil cilj kopičenje materiala?
nihče ni še videl nikogar, ki bi "tja gor" stvari za sabo vlekel …

jype ::

Sej cerkvi zapišeš, pa v dobrih rokah ostane!

Ko bom imel čas, bom poskusil najt službo v McDonaldsu. Me prav zanima, kako je.

Mesar ::

Glede na moja opazovanja ni tako slabo če si socialen človek in če je v omenjenem macu dobro vzdušje, maš interne fore in zajebancije tako, da ne more bit tako hudo. Če si robot za okencem pa dan verjetno vleče - to je opazovanje, s prakse nemorem rečt :) .
Your turn to burn!

Yohan del Sud ::

Trol. Najprej definiral kaj pomeni "biti brez cilja" in kako bi to navezal na "Petrol" in "Macdonalds" pri "30tih". Tak pa samo brezciljno hočeš neko pozornost tu.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Kaj pomeni biti brez ciljev, da se ti je*e za vse, zjutraj vstaneš greš na maca, delaš tam na btk greš na pir, se po možnosti fajn vžgeš pa greš spat domov, drug dan isto. Nič nisi dosego, nič nisi naredo, nič od nič to je brez ciljev!
Your turn to burn!

Okapi ::

Kaj pa če si že vse dosegel, kar si nameraval, in sedaj samo še uživaš? A je to narobe?

O.

Mesar ::

A tak človek res uživa? Prej bi rekel, da je vdan v usodo.
Your turn to burn!

Rias Gremory ::

ali pa je to njegov cilj. da uživa.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

papameneger ::

Mesar je izjavil:

A tak človek res uživa? Prej bi rekel, da je vdan v usodo.


Zarad takega mišljenja smo pa prišli tja kamor smo prišli, Nažalost

marijancek ::

Okapi je izjavil:

Kaj pa če si že vse dosegel, kar si nameraval, in sedaj samo še uživaš? A je to narobe?

O.

ni narobe je pa primitivno.

jype ::

marijancek> ni narobe je pa primitivno.

Čemu?

Bananovec ::

Super 8 je izjavil:

Mislim, da si v prvem prispevku izpostavil samo en cilj. Ti mogoče vidiš kot svoj cilj uspeh na delovnem mestu - recimo, da boš pri teh letih imel čimbolj odgovorno in čim bolje plačano službo - mogoče.

THIS!

>Kaj pomeni biti brez ciljev, da se ti je*e za vse, zjutraj vstaneš greš na maca, delaš tam na >btk greš na pir, se po možnosti fajn vžgeš pa greš spat domov, drug dan isto. Nič nisi dosego, >nič nisi naredo, nič od nič to je brez ciljev!

Ti moram povedati, da to pa res ne drži. Sam sem dokaj podobne sorte, kot si opisal zgoraj. Len, nič se mi "kao" ne da, nič "kao" ne naredim.
Sam imam cilj oziroma raje rečem sanje, ki morda presegajo moje življenje. Vem, da za to, kar hočem postati, bom moral garati celo življenje. Pa naj to pomeni, da bom garal samo en dan, če slučajno umrem jutri, ali pa celo življenje. Moj cilj je dolgoročen in me briga, če mi ne bo uspelo po pričakovanjih drugih. Res da če bom izpolnil pričakovanja, bom imel denar, izobrazbo, bajto. Ne bom pa mogel živeti tako, kot hočem. Živeti hočem srečno in tako kot si želim, pa me ne briga, če umrem jutri ali nikdar.

Vsak naj živi kakor si želi. Pa naj bo to v jarku ali v vili.
Dokler imaš voljo, imaš cilj.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

al3n ::

Mesar je izjavil:

Kaj pomeni biti brez ciljev, da se ti je*e za vse, zjutraj vstaneš greš na maca, delaš tam na btk greš na pir, se po možnosti fajn vžgeš pa greš spat domov, drug dan isto. Nič nisi dosego, nič nisi naredo, nič od nič to je brez ciljev!


In če ti je to cilj? Ti je v tvoji očitni omejenosti do raznolikosti težko razumet da verjetno pa obstaja kdo ki mu ni cilj se jebat tričetrt življenja z kariero da bo glavni na vasi? Da je mogoče srečen, ker gre delat na pumpo, naredi svoje in ga doma čaka srečna družinica, z katero bo preživel čudovito popoldne. Za vraga, enim postane cilj, pustit vse pa it nevem, živet v budističen tempelj? In kje za vraga piše kaj so "dobri" in kaj "slabi" cilji? Ravno zaradi takih ciljev gre svet, kamor pač gre, se vse preveč pozablja na stvari ki so za določenega posameznika pomembne. Me resnično zanima kakšne cilje bi imel, če enostavno odstraniš denar, ter postaviš materialne stvari vsakomur in javno dosegljive. Vraga, mogoče še bi tebi pasalo delat na pumpi, mogoče bi ti pa bil všeč vonj bencina, ali pa burgerja v mac-u.

@Okapi - indeed ...

marijancek ::

jype je izjavil:

marijancek> ni narobe je pa primitivno.

Čemu?


če samo uživaš si na nižji stopnji, kot če hočeš doseči nek cilj. za dosego ciljev rabiš inteligenco, za uživanje ne.

Super Sonic ::

Ali je človek, ki dela pri 30 še vedno v McDonaldsu, na Petrolu ali kaj podobnega, res človek brez ciljev v življenju?


Bi ti moral predstaviti enga svojga kolega, ki uživa v svoji službi (varnostnik, ki piše diplomo), dobi "le" 600€/mesec in ima v življenju še polno ciljev, ki jih, precej verjetno, bo dosegel. Razlika je v pomembnosti, pri njem je služba šele na četrtem ali petem mestu po pomembnosti v življenju, vodi pa, z naskokom, odnos v zvezi, za katerega oba zelo skrbita. In ti lahko povem, da tako srečnega človeka, ki tako uživa v življenju - vsak dan znova, težko najdeš.

Torej, jasno je, da služba ni vedno (če sploh kdaj) merilo za ovrednotenje kvalitete posameznikovega življenja, kje so šele življenjski cilji in njihovo projeciranje čez službo.

Je pa tudi res, da večina ljudi v dobi kapitalizma, teži predvsem v materialno, kar je povezano z denarjem in posledično službo. Tako so pogledi in presija, ki jih narekuje širša družba, v večini primerov usmerjeni v odnos služba-delo-zaslužek.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

jype ::

marijancek> če samo uživaš si na nižji stopnji, kot če hočeš doseči nek cilj. za dosego ciljev rabiš inteligenco, za uživanje ne.

Hm? Kako pa zgleda (na primer tvoj) uživaški dan?

Ker moj se običajno vrti okoli zanimivih tehničnih projektov. Nazadnje, ko sem imel čas početi take reči, sem naredil...

Tole:

al3n ::

Super Sonic je izjavil:

Ali je človek, ki dela pri 30 še vedno v McDonaldsu, na Petrolu ali kaj podobnega, res človek brez ciljev v življenju?


Bi ti moral predstaviti enga svojga kolega, ki uživa v svoji službi (varnostnik, ki piše diplomo), dobi "le" 600€/mesec in ima v življenju še polno ciljev, ki jih, precej verjetno, bo dosegel. Razlika je v pomembnosti, pri njem je služba šele na četrtem ali petem mestu po pomembnosti v življenju, vodi pa, z naskokom, odnos v zvezi, za katerega oba zelo skrbita. In ti lahko povem, da tako srečnega človeka, ki tako uživa v življenju - vsak dan znova, težko najdeš.

Torej, jasno je, da služba ni vedno (če sploh kdaj) merilo za ovrednotenje kvalitete posameznikovega življenja, kje so šele življenjski cilji in njihovo projeciranje čez službo.

Je pa tudi res, da večina ljudi v dobi kapitalizma, teži predvsem v materialno, kar je povezano z denarjem in posledično službo. Tako so pogledi in presija, ki jih narekuje širša družba, v večini primerov povezani v odnos služba-delo-zaslužek.


Aleluja se temu reče. Sploh se strinjam z zadnjim delom. Pač dandanes "svet" uči določenih idealov, in večina stremi k njim hočeš-nočeš.

Rias Gremory ::

@jype
o.O
od kdaj ima E72 tisti senzor pospeškov?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

jype ::

Magnetometer.

marijancek ::

jype je izjavil:


Hm? Kako pa zgleda (na primer tvoj) uživaški dan?


drkanje, igranje quakelive in žretje .

jype ::

marijancek> drkanje, igranje quakelive in žretje.

A, zato se ti pol zdi primitivno.

No, še en drug dan, ko je bil čas za igranje z drago opremo (v 4K tehniki!):

Rias Gremory ::

@jype
oh saj res, sem zdele poguglu in sem se spomnu da res ima magnetometer (ki ga e72 uporablja za kompas). kaj vse se da naredit..pa še z pythonom :D
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

jype ::

marijancek> drkanje,

Ko si omenu, sm se spomnu, da tut to lahko urediš tako, da ni primitivno:

IceIceBaby ::

Ali je človek, ki dela pri 30 še vedno v McDonaldsu, na Petrolu ali kaj podobnega, res človek brez ciljev v življenju?


Zaposlitev nima veze s cilji. Lahko obračaš pleskavice v mcdonaldsu in imaš velike cilje in ambicije. Po drugi strani si lahko direktor uprave petrola in nimaš nobenih ciljev.

Pestro v slabem smislu, če nimaš ciljev - posledično nimaš tudi želj, potem tvoje življenje ni usmerjeno, malo delaš enega malo drugega, večina časa pa zabušavaš - torej v najboljšem primeru stagniraš in slej ko prej naletiš na hude probleme - eni bolj drugi manj.


Jaz sem že celo življenje brez dolgoročnih ciljev. Pa celo življenje so mi razne tovarišice in profesorji razlagali, da se tako ne pride daleč. I beg to differ :)

Za več kot pol leta naprej ne vem kaj bom delal, kje bom doma, kako si bom služil denar... Edini cilj, ki ga imam je to, da se ne dolgočasim oz. da delam zabavne in zanimive stvari. Pa moram rečt, da zaenkrat ni bilo kakšnih negativnih pretresov.

Pa ni nujno, da stagniraš. Kot je jype napisal, greš za nosom, če je pot zanimiva se vmes ogromno naučiš.

če samo uživaš si na nižji stopnji, kot če hočeš doseči nek cilj. za dosego ciljev rabiš inteligenco, za uživanje ne.


Za doseganje ciljev rabiš skoraj izključno vztrajnost.

kr1ženska ::

Kar se samomorov tiče, mislim, da je za to vedno več razlogov, eden je pač povod.

Cilji pa; Celo otroštvo so nam brali pravljice o princu na belem konju, princeski, poroki. U bistvu so nam že od malega tupili v glavo kakšne cilje moramo imeti (se zaljubiti, se poročiti, imeti familijo..). Samo en majhen problem je. Tam kjer se vse pravljice končajo, se naša življenja nadaljujejo.

Kaj s svojim življenjem po tem, ko izpolniš primarne cilje? Če si ne znaš sam postavljati novih izzivov in ciljev, zna biti kar problem. Lahko postaneš zdolgočasen in ne veš kaj bi sam s sabo - začenš živet iz dneva v dan, bluziš po življenju in vedno imaš občutek, da nekaj manjka.

Mislim da so neki izzivi nujnost. To žene človeško radovednost in občutek da se nekam premikaš - ne obstaneš na istem mestu.
Seveda je več vrst ciljev. To, da moraš imeti veliko plačo je en bullshit. Še nekaj kar so nam starši in mediji vcepili v glavo.
Jelinčiča so postavili v situacijo, ko bi moral 1 mesec preživeti z navadno delavsko plačo, pa ni šlo. Za kaj? Ker ima drugačen način življenja.

Sreča se ne meri v količini denarja. Odvisno od človeka, kakšen pomen daje svojemu delu, kako se nauči živeti oziroma uporabljati denar.

Denar seveda mora biti, ni pa nič narobe, če nimaš neke gromozanske plače. Človek ga rabi ravno toliko, da se da normalno živeti. Če moraš za dobre počitnice mal šparat ti to lahko kvečjemu predstavlja en izziv - s tem nič narobe.

Se pravi, za kaj mislite, da so vaše službe boljše od tistih na Petrolu? Razlika je bol ko ne le v številkah.
Srečna sta lahko oba enako. Vsak ima svoj način življenja, svoje potrebe ki jih s svojo plačo max izkoriščata.


Sicer pa, moja praksa; bistvo dobrega šihta je, da se dobr štekaš s kolektivom in da dobiš neko "normalno" plačo.

guest #44 ::

kr1ženska

globoke misli...not



Cilj v življenju si je pridobiti čimveč opcij.

Denar je kar vredu sredstvo za doseganje prejšnjega.

GoodSatanist ::

100 ljudi, 100 čudi

/thread

Zgodovina sprememb…

jype ::

kr1ženska> Cilji pa; Celo otroštvo so nam brali pravljice o princu na belem konju, princeski, poroki. U bistvu so nam že od malega tupili v glavo kakšne cilje moramo imeti (se zaljubiti, se poročiti, imeti familijo..). Samo en majhen problem je. Tam kjer se vse pravljice končajo, se naša življenja nadaljujejo.

Šele zdaj vem, kakšno srečo imam, da nisem šel skozi tako kruto indoktrinacijo.

Aston_11 ::

Opsa, tale indoktrinacija te v prvem delu pravljice pripravi na to, da te bodo celo življenje jebali in ti našteje načine, kako bodo to počeli. Druga polovica pravljice ti daje upanje, kako bo, ko bo dobro zmagalo. Druga polobica pravljice je pravljica, ki se nikdar ne začne in je napačno stališče, da kjer se pravljice končajo, se naše življenje začne.
ž

marijancek ::

>Za doseganje ciljev rabiš skoraj izključno vztrajnost.

odvisno kašnih ciljev. cilji, ki sami po sebi niso nič vredni razen tega, da ti prinesejo zaslužek, niso težki cilji za moje pojme. ljudje služijo denar z vsem mogočim sranjem, in potem mislijo kako so uspešni. zame so še vedno zgube, čeprav imajo veliko denarja.

definicija inteligence: sposobnost doseganja težkih ciljev.
beseda "težko" je relativna, ampak saj je tudi "inteligenca".

Zgodovina sprememb…

para! ::

Ali je človek, ki dela pri 30 še vedno v McDonaldsu, na Petrolu ali kaj podobnega, res človek brez ciljev v življenju?

Ti si pa brez možganov, ker ne razumeš, da imajo tudi tisti, ki delajo v McDonald'su in na Petrolu, več kot očitno svoj cilj: služiti denar.
Death before dishonor!

IceIceBaby ::

Se pravi, da so nekaj vredni samo cilji, kjer se dosti trduiš pa malo ali nič ne zaslužiš?

definicija inteligence: sposobnost doseganja težkih ciljev.


Nikjer še nisem videl te definicije.

Za reševanje "težkih", dolgoročnih ciljev je potrebna vztrajnost. Inteligenca mogoče včasih pospeši proces, včasih pa ga lahko tudi upočasni. Primer: Faksa ne naredijo tisti z najvišjim IQ ampak tisti, ki vsak dan sedijo za knjigami in se učijo.

-valvoline- ::

Primarni cilji so vedno streha nad glavo,polni trebuh,zadovoljitev spolnih potreb.Se občasno le spremeni prioriteta. Denar(šiht) je sredstvo za doseganje ciljev,in je zato nujno zlo. Če si denarno priskrbljen do konc lajfa službe niti ne potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

IceIceBaby je izjavil:


Za reševanje "težkih", dolgoročnih ciljev je potrebna vztrajnost. Inteligenca mogoče včasih pospeši proces, včasih pa ga lahko tudi upočasni. Primer: Faksa ne naredijo tisti z najvišjim IQ ampak tisti, ki vsak dan sedijo za knjigami in se učijo.

Ja mogoče na družboslovnih faksih, na naravoslovnih pa tisti z najvišjim IQjem naučijo stvari precej hitreje.

Siddh ::

Life's a journey not a destination. :D


murmur ::

gendale je izjavil:

>Ali je človek, ki dela pri 30 še vedno v McDonaldsu, na Petrolu ali kaj podobnega, res človek brez ciljev v življenju?
ne, zato ker nimajo vsi enakih ciljev


Tocno to. Ne se sploh s tem obremenjevat, v zivljenju pocni (ali pa vsaj poskusaj) to kar te zanima in veseli. Ce imas dovolj McDonaldsa, Petrola ali kaj podobnega bos z malo dobre volje nasel zadevo ki ti bo ok.

dronyx je izjavil:


Če pa delaš na pumpi za 650 neto, potem si pa zguba, ki bo verjetno pri 43 storila samomor, ali pa koga ubila na grozovit način in naslednji 20 let preživela v KPD Dob.

Pokojni psihiater dr. Rugelj bi dejal, da so to ljudje, ki se jih še evolucija sramuje.


joke, right?! :D

-valvoline- ::

Petrol? Pa vi niste normalni,folk se dobesedno tepe da dobi šiht tja.Moja neto plača je 750e brez malce in potnih stroškov,vsi ne živimo v Ljubljani.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Za ne porabiti dobra plača.

kr1ženska ::

-valvoline- je izjavil:

Primarni cilji so vedno streha nad glavo,polni trebuh,zadovoljitev spolnih potreb.Se občasno le spremeni prioriteta. Denar(šiht) je sredstvo za doseganje ciljev,in je zato nujno zlo. Če si denarno priskrbljen do konc lajfa službe niti ne potrebuješ.


Živiš celo žiljenje doma pa si preskrbljen.

jype ::

kr1ženska> Živiš celo žiljenje doma pa si preskrbljen.

Dokler prababica ne odpotuje.

opeter ::

papameneger je izjavil:

Mesar je izjavil:

A tak človek res uživa? Prej bi rekel, da je vdan v usodo.


Zarad takega mišljenja smo pa prišli tja kamor smo prišli, Nažalost


Mislim, da je čas, da prilepim tisto šalo, katero sem dobil prejšnji teden od strica pa mailu:

Kje so belci storili napako?

Funkcionar ameriške vlade je vprašal indijanskega poglavarja "Dva orla":
"Vi, ste bili priča delovanja belcev zadnjih 90 let. Videli ste vojne in napredovanje tehnologije. Videli ste napredek in škodo, ki so jo povzročili belci."
Poglavar je prikimal.
Funkcionar je nadaljeval: "Upoštevajoč vse to, kje so, po vašem mnenju, belci storili napako?"

Poglavar je pogledal funkcionarja in rekel:
"Ko prišel beli človek na to zemljo, so z njo upravljali indijanci, ni bilo davkov, ni bilo dolgov, ogromno bizonov, ogromno bobrov, voda čista. Ženske opravljale vsa dela, vrači zdravili brezplačno. Indijanci cele dneve na lovu in ribolovu, vsako noč seks."

Potem se je naslonil nazaj in se nasmehnil.
"Samo beli človek biti toliko neumen, da misliti izboljšati tak sistem."
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kr1ženska ::

jype je izjavil:


Dokler prababica ne odpotuje.
pol maš pa še starše, ki ti sicer skos neki težijo, a v večini primerov te vn iz bajte navjo vrgl. Poznam kar nekaj osebkov, k pr 30 še kr živijo doma oziroma so še povsem odvisni od tastarih.

Opeter, dobra.:) Sicer bolj irinija kot šala

Daedalus ::

Ciljem so vsem jasni, imet dobro plačo, hišo, avto, babo, otroke in počitnice.


Se pravi, sam babo napumpam, pa sem done. Kaj pa naj pol ostalih 40 let (glede na ~pričakovano življenjsko dobo) delam?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Isotropic ::

in ženska, kuk si ti stara in kje zivis? (doma, najem, stanovanje od starih...)

kr1ženska ::

Isotropic je izjavil:

in ženska, kuk si ti stara in kje zivis? (doma, najem, stanovanje od starih...)


Sicer nevem kva ma to veze... U študentu žvim. in ja, sama se preživlam pa doma me že lep cajt niso videl.

opeter ::

kr1ženska je izjavil:

Opeter, dobra.:) Sicer bolj irinija kot šala


Me veseli, da ti je všeč. :)

kr1ženska je izjavil:

pol maš pa še starše, ki ti sicer skos neki težijo, a v večini primerov te vn iz bajte navjo vrgl. Poznam kar nekaj osebkov, k pr 30 še kr živijo doma oziroma so še povsem odvisni od tastarih.


Ne razumem, zakaj je problem, če "otrok", ki je star 30+ let, živi doma?
V našem kraju živi več kot 80 procentov mladih, starejših od 25 let (lahko bi brez problemov napisal 30 let), doma pri starših.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kr1ženska ::

Daedalus je izjavil:

Ciljem so vsem jasni, imet dobro plačo, hišo, avto, babo, otroke in počitnice.


Se pravi, sam babo napumpam, pa sem done. Kaj pa naj pol ostalih 40 let (glede na ~pričakovano življenjsko dobo) delam?


Skrbi za otroka, da mu bo čim lepše u življenju ;)

kr1ženska ::

opeter je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

Opeter, dobra.:) Sicer bolj irinija kot šala


Me veseli, da ti je všeč. :)

kr1ženska je izjavil:

pol maš pa še starše, ki ti sicer skos neki težijo, a v večini primerov te vn iz bajte navjo vrgl. Poznam kar nekaj osebkov, k pr 30 še kr živijo doma oziroma so še povsem odvisni od tastarih.


Ne razumem, zakaj je problem, če "otrok", ki je star 30+ let, živi doma?
V našem kraju živi več kot 80 procentov mladih, starejših od 25 let (lahko bi brez problemov napisal 30 let), doma pri starših.


Ker je prav da človek neki sam ustvari. Je razlika al ti je neki podarjeno, al se sam pomatraš.
Al ti bajto dajo in ti jo skos naprej mečejo, al si jo sam zgradiš oziroma jo kupiš in urediš po svojem okusu.
Več ti pomeni.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Youtube kanali, ki promovirajo potrošništvo

Oddelek: Loža
122558 (1916) jype
»

Plače - mcdonalds (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9340536 (26270) D3m
»

Eksistenčna kriza (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612493 (10324) solatko
»

Mc'Donalds (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
770143119 (117179) Spock83

Zaposlitev v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8317266 (15393) Gandalfar

Več podobnih tem