» »

Exel problem!

Exel problem!

cbelca88 ::

Pozdravljeni,

sem naletela na problem in ga ne znam nikakor sama rešit zato prosim za pomoč.
Delam grafično analizo moje raziskave in imam sledeč problem;
Imam vprašanje in na to vprašanje je osem možnih odgovorov, na katere so mi odgovarjali moški in ženske. Zdaj pa izpostavljam odgovore moških in žensk posebej v stolpčnem grafu. Moških je 36 žensk pa 54, zdaj pa nevem kako naj naredim da bo vrednost obeh stolpcev 100%, da bodo rezultati realni in da mi bo potem konec koncev kazalo rezultate v procentih ne pa v številkah..
Upam, da sem dovolj jasno izpostavila moj problem.. Prosim za pomoč, ker sem čist zgubljena v exelu :/

mgermo ::

Izbrati moraš pravilno obliko grafa...100% stacked column

cbelca88 ::

Sem prvo imela v stolpčnem in sem spremenila v paličnega. Ne znam spremeniti, da bi mi rezultate kazalo v odstotkih, kaže mi od 0 pa do 16.
če pa hočem samodejno % vpisat pa mi vrže v decimalke.. :/

cbelca88 ::

In kako naj naredim, da bosta obe vrednosti 100% in primerljive z sabo?

prtenjam ::

:) Saj to pa ni več Excelov problem ali problem izdelava grafa! Preprosto preračunajte vse podatke v procente in naredite graf iz teh novih (preračunanih) celic.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

cbelca88 ::

sem se včeraj tak dolgo mučila, da sem potem našla odgovor na moje vprašanje.. Dejansko je blo tak, ko ste zdaj rekli, je blo treba podatke preračunat v procente, in pol vstavit, in pol je tudi os sodelovala kot sem želela :D.. hvala za pomoč =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
71256 (965) m1h4

Uravnotežen pogled na vloge spolov (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998144995 (135595) Gandalfar
»

Ženske in šah (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
606383 (4889) donfilipo

Več podobnih tem