» »

Uravnotežen pogled na vloge spolov

Uravnotežen pogled na vloge spolov

««
2 / 20
»»

vostok_1 ::

Torej jype, kaj ti zagovarjaš? Proti tradicionalni ureditvi je logično, da si proti (jaz prav tako, kljub temu da sem pripravljen obe vlogi igrat v kolikor bi blo potrebno).

Mipe ::

Jaz sem za in samo zgolj za pravično ureditev. Ta kvazi enakost to ni.

Looooooka ::

NissanGTR je izjavil:

Koliko je bilo pa policistk v prvih vrstah med policijo s čelado na glavi in s ščitom na demonstracijah in so dobivale kocke v glavo. Jaz nisem nobene videl, pa čeprav je med zaposlenimi na policiji, tudi med uniformiranimi, veliko žensk. Za pisanje kazni za prometne prekrške so sposobne, ko pa je treba svoje življenje in zdravje na kocko stavit, takrat pa seveda zaigrajo na staro dobro foro, da so nežni spol in morajo takšno delo početi moški.

Am...2 kolega sta se slikala s tremi "policaji". Je prvi prej vprasal ce se lahko slika z njimi in je "policist" odgovoril ja lahko. No..sledilo je "ooo pa sej to je punca". In potem je "razkrinkani policaj" rekel "ooo shit".
Tko da ja...bile policistke s scitom in celado na glavi :)

jype ::

vostok_1> Torej jype, kaj ti zagovarjaš?

Da se ljudi vrednoti po njihovih sposobnostih, ne po njihovi anatomiji.

Mipe> Jaz sem za in samo zgolj za pravično ureditev. Ta kvazi enakost to ni.

Kvazi enakost je kvečjemu to, da se majhnim punčkam kupuje barbike namesto dobrih igrač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Looooooka ::

jype je izjavil:

vostok_1> Torej jype, kaj ti zagovarjaš?

Da se ljudi vrednoti po njihovih sposobnostih, ne po njihovi anatomiji.

Se pravi bi prepovedal vsem, ki ne zmorejo oddelati nekega vnaprej postavljenega minimuma...delo v rudniku?
Pa proti fitnesu si tudi...kdo hudica bo pa pol delal v rudnikih? :D

Mipe ::

jype: ob taki izjavi bi človek pomislil, da nimaš otrok, vsaj deklic ne. Punčke namreč razvijejo svoje preference za igračke. Ponudi jim barbike in "dobre igrače", ugani kaj bodo izbrale.

Jebiga, resničnost.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> Torej jype, kaj ti zagovarjaš?

Da se ljudi vrednoti po njihovih sposobnostih, ne po njihovi anatomiji.


Agree.

Ampak moški so nesposobni ko gre za rojstvo otroka. Kaj naj torej s temi manjvredneži? ;)

Looooooka ::

trenutno je stanje takšno, da so politika in extremistke brcnile zdravo pamet nekam daleč. tja, kjer bodo ženske imele še težjo nalogo se kosati z moškimi, ker bodo vse te akcije dobile kontra efekt željenemu.
in enakopravnost se bo v naših glavah in navadah še zmanjševala...

Sej ni panike. Na papirju je veliko stvari napisanih. Vazno, da se jim zakonsko nicesar NE prepoveduje. Tako, da ima tisti odstotek, ki je zaradi svojih fizicnih sposobnosti/napak, tudi moznost opravljati/pomagati pri delih, ki jih ponavadi opravlja nasprotni spol.

Normalna zenska niti noce biti enakovredna/enakopravna moskemu. In obratno. Normalni se zavedajo svojih razlik in so nanje celo ponosni.
Tisti, ki se iz takih ali drugacnih razlogov ne morejo vziveti v svoj spol/vlogo...pa potem zaradi nepravic, ki se jim zgodijo zadevo potencirajo do tam, kjer jim na koncu druzbo delajo samo se neobrite feministke.
Ostale zenske so pa pac v srecni zvezi z moskimi, ki z njimi kljub vsem razlikam delujejo cisto spostljivo. Pac ne pricakujejo, da bodo poskusale prevzeti/pomagati v vsaki zadevi in se tudi ne vtikajo v vsako njihovo zadevo.
In magicno so cisto zadovoljni.

dstr17_ ::

Nekdo mora biti protiutež tem radikalnim feministkam (in feministom).
Takšna zablodela prepričanja kot so navedena v tistem posnetku seveda nimajo mesta v sodobni družbi. Ampak proti njim je treba postaviti razumno in argumentirano stališče, ne pa se postavljati v drug ekstrem in upati, da bo obveljala zlata sredina.
Sem mnenja, da je sklicevanje na zlato sredino v temelju zgrešeno. Če se partnerja ne strinjata v tem ali naj kupita nov avto, potem rešitev pač ni v nakupu polovice avtomobila. Do rešitve je treba priti z razumno odločitvijo, ki temelji na argumentih, ne pa vzemati povprečje v upanju da bodo vsi udeleženi zadovoljni s svojim koščkom. Podobno z ljudmi, ki zagovarjajo kakšno zablodelo prepričanje: proti temu je treba postaviti na dokazih temelječe stališče, ne pa drugega ekstrema.

Mipe ::

Kdo ženskam brani opravljati moške poklice? Povsod vidim gasilke, policistke, vojakinje in vse to. Le bolj malo rudark, ampak mislim, da nekje so. Ni pa krivda moških, da večine žensk ti poklici praviloma ne zanimajo.

dstr17_ je izjavil:

Nekdo mora biti protiutež tem radikalnim feministkam (in feministom).
Takšna zablodela prepričanja kot so navedena v tistem posnetku seveda nimajo mesta v sodobni družbi. Ampak proti njim je treba postaviti razumno in argumentirano stališče, ne pa se postavljati v drug ekstrem in upati, da bo obveljala zlata sredina.
Sem mnenja, da je sklicevanje na zlato sredino v temelju zgrešeno. Če se partnerja ne strinjata v tem ali naj kupita nov avto, potem rešitev pač ni v nakupu polovice avtomobila. Do rešitve je treba priti z razumno odločitvijo, ki temelji na argumentih, ne pa vzemati povprečje v upanju da bodo vsi udeleženi zadovoljni s svojim koščkom. Podobno z ljudmi, ki zagovarjajo kakšno zablodelo prepričanje: proti temu je treba postaviti na dokazih temelječe stališče, ne pa drugega ekstrema.

Strinjam se, vendar ne gre zgolj za zoperstavljanje radikalnežem. Gre se za zoperstavitev krivicam, ki se godijo moškim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

dstr17_ ::

Strinjam se, vendar ne gre zgolj za zoperstavljanje radikalnežem. Gre se za zoperstavitev krivicam, ki se godijo moškim.
To se pa strinjam: tudi take krivice je potrebno odpraviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

Gigahertz ::

Mipe je izjavil:

Kdo ženskam brani opravljati moške poklice? Povsod vidim gasilke, policistke, vojakinje in vse to. Le bolj malo rudark, ampak mislim, da nekje so. Ni pa krivda moških, da večine žensk ti poklici praviloma ne zanimajo.


Si že kdaj vidu mešano fuzbal ekipo na uradni tekmi?

Ko bo to dovoljeno takrat bo svet enakopraven:D
"670#2500#8"

Zgodovina sprememb…

jype ::

Mipe> jype: ob taki izjavi bi človek pomislil, da nimaš otrok, vsaj deklic ne. Punčke namreč razvijejo svoje preference za igračke. Ponudi jim barbike in "dobre igrače", ugani kaj bodo izbrale.

Tvoja trditev je seveda popolno in absolutno šovinistično sranje. Otroci posnemajo ljudi iz svojega okolja in nimajo nobenih preferenc za igračk glede na spol, nikoli - dokler jih tega ne naučijo starši, ki so jih njihovi starši naučili, da morajo biti punčke oblečene v roza, fantki pa v modro in da se morajo punčke igrat z barbikami, fantki pa z avtomobilčki.

Moji otroci (ne glede na spol) imajo na izbiro tudi barbike, a nihče več ne ve kje so, ker se z njimi nihče nikoli ne igra - ker so v primerjavi z boljšimi igračami nezanimivo sranje in tako končajo (skupaj s plastičnim orožjem in drugim sranjem, ki ga vesoljno občestvo znosi v bajto ko ima človek majhne otroke) na dnu škatel z igračami.

Mipe> Gre se za zoperstavitev krivicam, ki se godijo moškim.

Let's stay on the ball here, please. Krivice se ne godijo moškim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Looooooka ::

Let's stay on the ball here, please. Krivice se ne godijo moškim.

Potem na slo-techu ne bi bilo tem z naslovi kot so "zakaj zenske padajo na kretene" :D

jype ::

Looooooka> Potem na slo-techu ne bi bilo tem z naslovi kot so "zakaj zenske padajo na kretene" :D

OK, se popravljam: Magnituda krivic, ki se dogaja, je nesorazmerno nagnjena zoper ženski del populacije.

Ženske v povprečju delajo dlje in za enako delo zaslužijo manj.

Ženske so v povprečju žrtve nasilja, moški pa v povprečju storilci, še posebej ko gre za spolno nasilje.

Ženske so v povprečju inteligentnejše (že vse odkar jih šolamo), Talibani (in na tem forumu očitno tudi moški z ranjenim egom) so pa tisti, ki se temu zoperstavljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Looooooka ::

Ženske v povprečju delajo dlje in za enako delo zaslužijo manj.

Po cem to sklepas?
In ali se to tice vseh panog.
Kaksno je razmerje med tezavnostjo dela in casa, ki se ga zanj porabi v primerjavi z obema spoloma :)
DATA WHERE'S THE DATA :D

jype ::

Looooooka> DATA WHERE'S THE DATA :D

Če ti postrežem s podatki, a boš tako dober in okol ušes zalepu vsakega moškega, ki jamra kako se imajo ženske fino na račun moških in pozitivne diskriminacije in tako dalje?

Looooooka ::

Ce ne bom glih v prvi vrsti na kksni modni reviji ob Heidi Klum in Naomi Campbell...mogoce :D

jype ::

Za začetek:

http://econ.worldbank.org/WBSITE/EXTERN...

Nazadnje sem gledal podatke 2009 - nekje na portalu so dostopni surovi podatki, iz katerih lahko pokažeš na večino trditev zgoraj. Močno dvomim, da so se reči znatno spremenile, ker je največja žalost itak v revnejših predelih sveta.

JesusChrist ::

Bogi jype more ženske zagovarjat na forumu, da mu njegova pol da.

Tvoja trditev je seveda popolno in absolutno šovinistično sranje. Otroci posnemajo ljudi iz svojega okolja in nimajo nobenih preferenc za igračk glede na spol, nikoli - dokler jih tega ne naučijo starši, ki so jih njihovi starši naučili, da morajo biti punčke oblečene v roza, fantki pa v modro in da se morajo punčke igrat z barbikami, fantki pa z avtomobilčki.

Moji otroci (ne glede na spol) imajo na izbiro tudi barbike, a nihče več ne ve kje so, ker se z njimi nihče nikoli ne igra - ker so v primerjavi z boljšimi igračami nezanimivo sranje in tako končajo (skupaj s plastičnim orožjem in drugim sranjem, ki ga vesoljno občestvo znosi v bajto ko ima človek majhne otroke) na dnu škatel z igračami.


S kakimi "boljšimi igračami" pa se igrajo tvoji otroci (if u had any)?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

NissanGTR ::

Ženske v povprečju delajo dlje


glede delovne dobe za penzijo smo bili moški vedno diskriminirani in to diskriminacijo smo brez ugovarjnaja sprejemali

in za enako delo zaslužijo manj.


privič slišim, da bi maša kociper zaslužila manj kot gašpar mišić

Tear_DR0P ::

Kaj je sploh point te teme?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Mipe ::

Kaj je sploh point te teme?


Ne vem več, kot vedno jo je jype zlorabil za svoje feministično bluzenje.

Moji otroci (ne glede na spol) imajo na izbiro tudi barbike, a nihče več ne ve kje so, ker se z njimi nihče nikoli ne igra - ker so v primerjavi z boljšimi igračami nezanimivo sranje in tako končajo (skupaj s plastičnim orožjem in drugim sranjem, ki ga vesoljno občestvo znosi v bajto ko ima človek majhne otroke) na dnu škatel z igračami.

Bluz. Izbira je še vedno izbira, čeprav nanjo vplivajo okolica (starši, vrstniki v vrtcu). Otroci so odraz naše družbe, prepolne napol nagih anoreksičnih žensk v reklamah in revijah. Če tvoji odroci izbirajo "dobre igrače", fajn. Mimogrede, res me zanima, katere so te "dobre igrače", ki jih stalno omenjaš. Domnevam, da ne gre za ropotuljice, plišaste medvedke in to. Lego kocke? Otroški štedilnik? Glasbena škatlica?

Ženske v povprečju delajo dlje in za enako delo zaslužijo manj.

Krajša delovna doba, daljša življenjska doba, več bolniške.

Let's stay on the ball here, please. Krivice se ne godijo moškim.

Moški, katerim se godi krivica, bi se radi pomenili s tabo. Tu je veliko očetov, ki ne morejo videti svojih otrok. Tu je veliko mož, katerim ločenim ženam so sodišča prisodila polovico premoženja, čeprav so bile v zakonu le nekaj let in so se v tem času veselo kurbale. Enega znanca je žena vrgla iz njegove lastne hiše, tako da je prisiljen spati pri bratu. Potem je pa tu nekaj moških, katere so ženske po krivem obtožile tega in onega.

Skratka, ženske znajo biti prave preračunljivke. Na srečo so take še v manjšini, vendar jih je čedalje več, ko jih čedalje več spozna, da jim gre sistem na roko - in to s pridom izkoriščajo.

Poleg tega so tudi moški žrtve nasilja. Koliko je bab, ki trpinčijo svoje može? V Slovenistanu precej. Ko pa se dec pritoži, mu vsi rečejo, da je mevža. Če pa si samo drzne zoperstaviti babi, faše policijo in prepoved približevanja. Preverjeno. Katere časopise sploh bereš, jype? Lady? Jano?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Looooooka ::

Ne pozabimo tudi, da imamo varne hise za MOSKE.

JesusChrist ::

Looooooka je izjavil:

Ne pozabimo tudi, da imamo varne hise za MOSKE.


jap ... bigbang, comshop, bof 8-)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

first_line ::

Dokler lahko jaz navaden lolek več kg dvignem kot najmočnejša ženska na svetu, ne moremo govoriti o enakovrednosti.
Pa tudi v delovnem okolju opažam da ženske niso najbolj primerne za situacije when the shit hits the fan. Ko sem kriv za napako začnem delati na rešitvi. Ženo pa da plače.

Mipe ::

first_line je izjavil:

Dokler lahko jaz navaden lolek več kg dvignem kot najmočnejša ženska na svetu, ne moremo govoriti o enakovrednosti.
Pa tudi v delovnem okolju opažam da ženske niso najbolj primerne za situacije when the shit hits the fan. Ko sem kriv za napako začnem delati na rešitvi. Ženo pa da plače.

Dvigneš lahko 270 kilogramov? Vau.

first_line ::

2,336 Mark Henry
1,650 April Mathis

Moški za 1/3 močnejši. Pa še ta je bila verjetno nafilana z sintetičnimi moškimi hormoni. V povprečju je faktor vsaj x3.

Mipe ::

Rekel si, da lahko dvigneš več od najmočnejše ženske. Dajmo, da vidimo.

JesusChrist ::

Mipe je izjavil:

Rekel si, da lahko dvigneš več od najmočnejše ženske. Dajmo, da vidimo.


No če pustimo njegovo bluženje, primerljivi povprečni moški je močnejši napram ženski. Ok, če izpustimo dejstvo, da se ne borita za kopalnico zjutraj :))
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Mipe ::

V računalniških igrah so pa 100% enakovredne. Povprečni ženski lik ima enako moč kot povprečen moški lik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

first_line ::

Saj ni nujno sedaj ravno mene gledati. Rekordi za moški in ženski spol so lepo zabeleženi (google it).

In ženske niso primerne za stresne situacije, že sam telesni odziv (hormoni) jasno pokažejo da ne bo šlo.

Hmm, le zakaj si takoj pozornost preusmeril name? Morda ti ni všeč dejstvo da so ženske fizično šibkejše od moških?

Pithlit ::

first_line je izjavil:

Hmm, le zakaj si takoj pozornost preusmeril name?

Tega si si pa čisto sam kriv.
Life is as complicated as we make it...

gruntfürmich ::

jype je izjavil:


OK, se popravljam: Magnituda krivic, ki se dogaja, je nesorazmerno nagnjena zoper ženski del populacije.

Ženske v povprečju delajo dlje in za enako delo zaslužijo manj.

Ženske so v povprečju žrtve nasilja, moški pa v povprečju storilci, še posebej ko gre za spolno nasilje.

Ženske so v povprečju inteligentnejše (že vse odkar jih šolamo), Talibani (in na tem forumu očitno tudi moški z ranjenim egom) so pa tisti, ki se temu zoperstavljajo.


zanimivo, kako se jepe sklicuje na povprečje, ko mu to ustreza.
ko pa to pove mipe, ko pravi da bodo deklice v povprečju izbrale barbike pred legicami, pa je navadna šovinistična svinja...
jepe, sprijazni se da nisi brihten, niti tvoji naročniki teh nebloz, niti niso dobri vaši nazori...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Oberyn ::

Vsekakor navaja Mipe v tej debati argumente, ki jih ni mogoče spregledati. Čeprav ga večina ostalih bolj ali manj zmerja.

first_line ::

Pithlit je izjavil:

first_line je izjavil:

Hmm, le zakaj si takoj pozornost preusmeril name?

Tega si si pa čisto sam kriv.


Naslov teme si preberi (ni kako sem jaz močan). Ste pa eni mojstri/ce iztirjanja ko vam nekaj ne diši.

Mipe ::

Dokler lahko jaz navaden lolek več kg dvignem kot najmočnejša ženska na svetu, ne moremo govoriti o enakovrednosti.


Stojiš za to svojo izjavo, first_line? V tej debati se raje držimo resnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

first_line ::

Mipe je izjavil:

Dokler lahko jaz navaden lolek več kg dvignem kot najmočnejša ženska na svetu, ne moremo govoriti o enakovrednosti.


Stojiš za to svojo izjavo, first_line? V tej debati se raje držimo resnice.


OK, ženske so dokazano fizično šibkejše od moških.

A sedaj je vredu?

Pithlit ::

Kaj se sprenevedaš? A lahko dvigneš (ti, ja, konkretno... saj se ti s tem hvališ) več kot najmočnejša ženska ali ne?
Life is as complicated as we make it...

nejclp ::

first_line je izjavil:

Mipe je izjavil:

Dokler lahko jaz navaden lolek več kg dvignem kot najmočnejša ženska na svetu, ne moremo govoriti o enakovrednosti.


Stojiš za to svojo izjavo, first_line? V tej debati se raje držimo resnice.


OK, ženske so dokazano fizično šibkejše od moških.

A sedaj je vredu?


Jah ne, ker ni res. V povprečju so moški fizično močnejši od žensk.
Pa kaj? Ženske imajo pa v povprečju boljši imunski sistem. Pa v povprečju so boljše v multitaskingu. Pa v povprečju bolje obvladajo in se hitreje naučijo jezikov. Pa kaj? Razlike so itak statistične, ne pa absolutne.

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tr0n ::

Pithlit je izjavil:

Kaj se sprenevedaš? A lahko dvigneš (ti, ja, konkretno... saj se ti s tem hvališ) več kot najmočnejša ženska ali ne?

Sex differences in humans @ Wikipedia

Typically, males are physically stronger than females. The difference is due to females having less total muscle mass than males, and also having lower muscle mass in comparison to total body mass.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

JesusChrist ::

Lahko kdo začne lepit kake dokaze o trditvah? recimo nejclp, lahko začneš
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

nejclp ::

Tr0n je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Kaj se sprenevedaš? A lahko dvigneš (ti, ja, konkretno... saj se ti s tem hvališ) več kot najmočnejša ženska ali ne?

Sex differences in humans @ Wikipedia

Males weigh about 15% more than females, on average. For those older than 20 years of age, males in the US have an average weight of 86.1 kg (190 lbs), whereas females have an average weight of 74 kg (163 lbs).[12]

On average, men are taller than women, by about 15 cm (6 inches).[2] American males who are 20 years old or older have an average height of 176.8 cm (5 ft 10 in). The average height of corresponding females is 162 cm (5 ft 4in).[12]

On average, men have a larger waist in comparison to their hips (see waist-hip ratio) than women.

Women have a larger hip section than men, an adaptation for giving birth to infants with large skulls.

Ma ja, sam to so biološke razlike. Pri sesalcih je pač tko da so samci večji in močnejši, samice pa fizično šibkejše, so pa bolj zdržljive in porabijo manj hrane. Pa v potomce vložijo absolutno več kot moški, odtod tudi biološke razlike.

first_line ::

Pithlit je izjavil:

Kaj se sprenevedaš? A lahko dvigneš (ti, ja, konkretno... saj se ti s tem hvališ) več kot najmočnejša ženska ali ne?


Če si očesu prijazna se lahko zmenimo za demonstracijo v živo. Drugače lahko vsak napiše da ima najdaljšega, je najlepši, ima Ferarija... Pošlji mi FB kontakt da lahko ocenim kako naprej postopati.

@nejclp: no, če smo si različni v tolikih stvareh kaj potem sploh debatiramo o enako____?
Butlji vztrajajo da bi s čolnom po avtocesti šli v službo?

Tr0n ::

Saj je lepo oz. politicno korektno, da se v druzbi spola enacita, ampak to je samo druzbeni oz. "kozmeticni" layer. Fizicne razlike so ocitne in se ne bodo spremenile.

first_line ::

Tr0n je izjavil:

Saj je lepo oz. politicno korektno, da se v druzbi spola enacita, ampak to je samo druzbeni oz. "kozmeticni" layer. Fizicne razlike so ocitne in se ne bodo spremenile.


A si prepričan ;)

 What

What

Pithlit ::

Tr0n je izjavil:

Fizicne razlike so ocitne in se ne bodo spremenile.

Tega nihče ne zahteva.

Kar se zahteva je 'enako plačilo za enako delo' (pa uporabite mal domišlija in aplicirajte to še na kakšno drugo področje, ne sam delo/plačilo).
Life is as complicated as we make it...

Mipe ::

Enako plačilo je nemogoče, ker niso enaki pogoji za penzijo in bolniško. Ženska dejansko stane delodajalca več kot moški.

first_line ::

Pithlit je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Fizicne razlike so ocitne in se ne bodo spremenile.

Tega nihče ne zahteva.

Kar se zahteva je 'enako plačilo za enako delo' (pa uporabite mal domišlija in aplicirajte to še na kakšno drugo področje, ne sam delo/plačilo).


Kako isto plačilo, če pa v istem času manj/slabše naredite?

Če 9/10 časa porabite za jokanje kako morate več in težje delati... kako je Svet nepošten, kako morate potem še doma za otroke skrbeti, kako oh in sploh ste za vsaj 3 taprave dedce...

...the quality of women’s work experience is likely to be lower than men’s; physical and emotional effects...

Aja, na tvoj FB še čakam.

Zgodovina sprememb…

««
2 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Razlika med spoloma v genih (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
42652383 (46675) BigWhale

Več podobnih tem