» »

Uravnotežen pogled na vloge spolov

Uravnotežen pogled na vloge spolov

««
20 / 20
»
»»

jype ::

domen_> Hočem reči: ali obstajajo taki primeri, ko bi osebek imel Y kromosom, ampak se v celoti ne bi izrazil, osebek pa bi kljub temu lahko živel?

Ja, obstajajo moški brez penisa (oziroma ženske z Y kromosomom, če je penis tisto, kar naredi razliko), na svetu jih mora biti več kot tisoč, glede na to da se pojavi na pet milijonov.

Sicer nimajo ženskih spolnih organov, a večina jih je bila vzgajanih kot deklice (čeprav naj bi bili z Y kromosomom moški in imajo tudi druge biološke lastnosti moškega).

Looooooka> ker vecina ljudi na temu svetu

Aha, zdaj že večina ljudi na svetu mora nekaj podpirat? Večina ljudi na svetu se verjetno ne strinja o praktično nobenem pomembnem vprašanju.

Looooooka> Zdej se pa postavi na drugo stran in sprejmi dejstvo, da vecine tle tvoje mnenje ne zanima.

I don't care.

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Aston_11> Naštej 3 njihove žrtve.

Preveč jih je. Vsaka ženska, ki živi v katerikoli patriarhalni kulturi, je zaradi takšnih reči na zahodu na nižjem družbenem položaju, slabše plačana in bolj nagnjena k depresiji kot bi bila, če takih ne bi bilo, na bližnjem vzhodu je pa vse skupaj še malo nagnusno in krvavo. Vsi, ki v tej temi poskušajo svoj prav dokazati z žigosanjem mene ali Pithlit, so v svojem bistvu enaki talibanom, ki s kislino polivajo obraze žensk, jih kamenjajo, ali pa kar streljajo nanje. Z debilnimi izjavami, ki dejstvo spolne diskriminacije zanikajo, se jim močno približuješ tudi sam.



Daj, ne pretiravaj - če se ne strinjamo s tabo, smo enaki talibanom?
Da bi zanikal spolno diskriminacijo? Pa saj obstaja. Ne bi bilo prav, da jo zanikam.

Looooooka ::

Aha, zdaj že večina ljudi na svetu mora nekaj podpirat? Večina ljudi na svetu se verjetno ne strinja o praktično nobenem pomembnem vprašanju.

V bistvu ne rabijo. Ampak bodo.
VECINA ljudi bo kot dejstvo sprejela nekaj, kar je ze slisala oz s cemer se strinja vecje stevilo ljudi.
Ce o stvari ne vedo nicesar je moznost za sprejemanje tujega mnenja toliko vecje.
Ce mislijo, da vedo nekaj o eni stvari, se moznost za iskanje dokazov, ki podpirajo to prepricanje spet poveca.
And so on and so on and so on.

Wox ::

jype je izjavil:

Aston_11> Naštej 3 njihove žrtve.

Preveč jih je. Vsaka ženska, ki živi v katerikoli patriarhalni kulturi, je zaradi takšnih reči na zahodu na nižjem družbenem položaju, slabše plačana in bolj nagnjena k depresiji kot bi bila, če takih ne bi bilo, na bližnjem vzhodu je pa vse skupaj še malo nagnusno in krvavo. Vsi, ki v tej temi poskušajo svoj prav dokazati z žigosanjem mene ali Pithlit (ali kogarkoli drugega, ki se ne podreja kulturi moškega supremacizma in mačističnim idealom), so v svojem bistvu enaki talibanom, ki s kislino polivajo obraze žensk, jih kamenjajo, ali pa kar streljajo nanje. Z debilnimi izjavami, ki dejstvo spolne diskriminacije zanikajo, se jim močno približuješ tudi sam.

Se pravi, kdo ni z nami je proti nam. Nekam znano se mi zdi.
Commodore 64

jype ::

Aston_11> Da bi zanikal spolno diskriminacijo? Pa saj obstaja. Ne bi bilo prav, da jo zanikam.

Trdiš pa, da žrtve ne obstajajo, kar pomeni da si v protislovju sam s seboj.

Wox> Se pravi, kdo ni z nami je proti nam. Nekam znano se mi zdi.

Ja, tako kot Aston_11 tudi ti slabo bereš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dstr17_ ::

Ja, obstajajo moški brez penisa (oziroma ženske z Y kromosomom, če je penis tisto, kar naredi razliko), na svetu jih mora biti več kot tisoč, glede na to da se pojavi na pet milijonov.

Sicer nimajo ženskih spolnih organov, a večina jih je bila vzgajanih kot deklice (čeprav naj bi bili z Y kromosomom moški in imajo tudi druge biološke lastnosti moškega).
Očitno res obstajajo: AIS. Tisto definicijo je potemtakem treba vzeti kot približek, ki sicer ni ravno slab, ampak nekaterih primerov pa očitno ne zajame.

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Aston_11> Da bi zanikal spolno diskriminacijo? Pa saj obstaja. Ne bi bilo prav, da jo zanikam.

Trdiš pa, da žrtve ne obstajajo, kar pomeni da si v protislovju sam s seboj.

Wox> Se pravi, kdo ni z nami je proti nam. Nekam znano se mi zdi.

Ja, tako kot Aston_11 tudi ti slabo bereš.


Morda smo že trije, ki slabo beremo.

Wox ::

jype je izjavil:


Wox> Se pravi, kdo ni z nami je proti nam. Nekam znano se mi zdi.

Ja, tako kot Aston_11 tudi ti slabo bereš.


Niti ne. Za tvoje pisanje ni potrebe po visokem bralnem razumevanju. Tako kot za vse ekstremistične "mislece" ne.
Commodore 64

[D]emon ::

Aston_11 je izjavil:


Daj, ne pretiravaj - če se ne strinjamo s tabo, smo enaki talibanom?
Da bi zanikal spolno diskriminacijo? Pa saj obstaja. Ne bi bilo prav, da jo zanikam.


Se nisi skapiral, da digitalcek, pardon, jype rine z glavo skozi zid? Ce se ne strinjas z njim si terorist, taliban, sovraznik zensk, posiljevalec in morilec! :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

_IKE_ ::

Pithlit je izjavil:



Nobenega 'ženskega športa' ne boš uničil z zagovarjanjem enakopravnosti. A greva skupaj zagovarjat unisex lige? Lahko se pridruži kdor želi... kdor ne želi pa naj ostane v moški ali ženski ligi. Volk sit, koza cela.


ŠE enkrat :


Najboljše tekmovalke iz neke discipline ( recimo prvih 5 ali pa 10 ) bodo začele nastopat v "mešani" konkurenci. Kaj misliš kam bodo šli sponzorji ? Za njimi( za najboljšimi ) ....

Kaj pa se bo zgodilo z preostalimi, ki ne bodo prešle v mešano konkurenco? Njihova disciplina bo izgubila sponzorje, ker v njih ne bodo nastopale najboljše tekmovalke, denarja pa bo občutno manj , bo to pomenilo konec tekmovanj. Največ kar bo ostalo pa bo neka rekreativna liga.

In ne, ti in še par drugih tu noter še zdaleč ne razumete kaj pomeni tistih 10% v športu , še enkrat poudarjam v športu kjer se zadeve merijo z min in sec. Tistih 10% v večini športov, če je tekma normalna ( nihče ne naredi velike napake ) ponavadi pomeni razliko med prvim in zadnjim.
Tu je potrebno omeniti še nekaj : padanje časa. Ko začneš z nekim športom časi na začetku precej hitro padajo ( si hitrejši ) ko pa dosežeš prag svoje zmogljivosti( svoj maksimum ) pa je vsaka sekunda ali stotinka manj pravi uspeh.
To zgornje vam bo povedal vsak ki se je kdaj resno ukvarjal z športom ( seveda če je o njem samo bral potem .....)

In sedaj če vzamemo da ti je startna točka ( tvoj najboljši čas) 10% za najboljšim časom drugega ali druge , tistih "samo 10&" kot rečeno še zdaleč ni samo 10 % ampak prekleto več.

Rdečko je v tej temi trdil kako je shiwen hitrejša od phelpsa, kar je res samo v 1/8. Njen najboljši čas (ženski WR) bi v mešani konkurenci pomenil šele predzadnje mesto med vsemi nastopajočimi. Zraven upoštevajmo še dejstvo da se na OI pojavijo še tudi eksoti, tako da obstaja možnost da je njen WR recimo še ne pomeni 36 najboljši čas svetu.

V tem momentu imajo shiwen pa tudi ostale športnice zagotovljene pogoje za trening, ker so pač recimo 30 med najboljšimi na svetu. Potem njo in ostale plavalke damo plavat/ tekmovat skupaj z moškimi in rezultati punc bodo bistveni slabši , če že njihov rekord zadošča komaj za 35 mesto.

in ker so zelo blizu svojim max zmogljivostim Napredek ne bo več tako tako hiter, zato tudi vidnejših rezultatov ne bo. Ker pa rezultatov ne bo, to posledično pomeni tudi ne bo denarja za kvalitetne treninge. In ko ni denarja se športna pot precej hitro zaključi. Kaj pa bodo punce potem naredile? Šle nazaj v svojo samo žensko ligo? Ja, verjetno bo ta obstajala, ampak bo samo rekreativnega značaja ker se vanjo ne bo vlagalo nič denarja.

In to je način s katerim bi si lahko uničil velik del ženskega športa....

Seveda pa je v primeru da bi rezultati žensk bili zelo blizu moškim rezultatom, recimo med svetovnima rekordoma na isti razdalji( disciplini) manj kot 3 sec ali 3 desetinke, potem pa je treba obvezno organizirat "mešana" tekmovanja. V športih kjer bilogija nima velikega vpliva ( šah , streljanje, konjeništvo...) lahko to naredijo brez problema že jutri....


Torej, kaj narediti ?

Korigiramo zadeve kjer jih lahko že danes ( šah , streljanje, konjeništvo,...) in pustiti zadeve v drugih "fizičnih" športih takšne kot so trenutno( ločene po spolih ) in jim s tem omogočiti nadaljnji razvoj in ko, oziroma če bo potrebno, zadeve potem ustrezno korigiramo ( združimo moško in žensko kategorijo )

Ali pa je bolje da z neko vsiljeno enakopravnostjo, ženskam nadvse otežimo, večini pa praktično dobesedno onemogočimo profesionalno ukvarjanje s športom?


Osebno zagovarjam prvo možnost, ne glede nato koga se s tem ujčka ali pa kaj se takim načinom spodbuja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Vajenc ::

Kdor še vedno ne zastopi zakaj je dobro imeti (nekatere) športe ločene po spolih, naj si zadnji IKEtov post prebere 2x, zadnjo polovico magari naglas.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

[D]emon ::

Sport je ze zdavnaj presel iz dejanskega tekmovanja v drkarjenje za stotinke sekunde.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Vajenc ::

[D]emon je izjavil:

Sport je ze zdavnaj presel iz dejanskega tekmovanja v drkarjenje za stotinke sekunde.

Hočeš rečt, da pol ne bi bilo treba več na roke? ;p
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

[D]emon ::

Hocem rect da sport ni vreden vec pol pizde mrzle vode.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Wox ::

Sodobni gladiatorji. Ups... in gladiatorke, da ne bo komu poču film.
Commodore 64

Mipe ::

 Uravnotežen pogled na vloge spolov

Uravnotežen pogled na vloge spolov

jype ::

Grow your own uterus, asshole.

Največji dosežek feminizma je ravno zmaga v boju za žensko telo, ki je zdaj, vsaj pri nas, končno njena last, ne pa last kretenov, ki si mislijo da je ženska kot hladilna skrinja, iz katere pride odrasel naraščaj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

[D]emon ::

Najvecji dosezek feminizma je kvecjemu zbijanje avtoritete legitimnemu boju za enakopravnost (ne enakost!) spolov.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mipe ::

No, pa si pokazal svoje prave barve, jype.

Ne rečem nič, kadar gre za žrtve posilstva in tega, ko pa gre za pare, to je moške in ženske v partnerskem razmerju, da ne bo pomote, ima menda on nekaj pravic, ne? Ne navsezadnje je on prispeval seme. Potem pa, ko se zarodek že razvija, ženska naenkrat ustraši in si premisli. Boji se širokih bokov, ki bi jih dobila, boji se oblin, boji se materinske odgovornosti, boji se dokončnega konca brezskrbnega življenja. Čeprav ima partnerja, ki ji je pripravljen stati ob strani v dobrem in slabem.

Pa gre z obešalnikom uveljavljat svojo izbiro. Partnerju pa nič. Samo zato, da se lahko ženska še nekaj let brezskrbno goni po diskačih.

To je zmaga feminizma: pravica do umora.

Problem? Use the fucking pills and condoms.

To je njihovo telo, pravijo. Je mar zarodek njihovo telo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Looooooka ::

A ni najbolj smesno, da so za to svobodo, ki smo jo dobili s tehnologijo v vecini krivi moski?
Izum motorja, tekocega traku...hej clo umetno oploditev so izumili moski. In to ZA MOSKE ne za ZENSKE.
Ce ne bi bilo tega potem bi zenske se danes morale garati skupaj z moskimi. In v tem primeru jih nihce ne bi 2x vprasal ce majo karkoli za povedat :)
V bistvu bi bile tudi one tako prezaposlene, da se niti ne bi mele cajta o vsem tem pogovarjat.
Tako, da prosim vse feministke, da se prvo zahvalijo moskim za ves prosti cas, ki ga imajo in ga lahko uporabljajo za svoj boj.
Potem naj se derejo se naprej. Z vsakim izumom, ki ga izumi moski smo korak blizje umetni maternici in seksualnim robotom. Ceprav se tega najbolj veselijo zenske, ki sovrazijo moske...bomo na koncu MI tisti z najvecjo zabavo.
You really can't win this one :D

This concludes my troll posting for today. GOOD NIGHT :*

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Vitez ::

Looooooka je izjavil:

Z vsakim izumom, ki ga izumi moski smo korak blizje umetni maternici in seksualnim robotom. Ceprav se tega najbolj veselijo zenske, ki sovrazijo moske...bomo na koncu MI tisti z najvecjo zabavo.


Čakaj, zakaj bi sploh to potreboval? Aja, točno, ker nisi sposoben dobit ženske, ima smisel.

In tak folk se posmehuje jypetu, ha ha.

Mipe ::

No, no, tudi ženska kdaj kaj izumi, kot na primer Anti-rape device @ Wikipedia - nekakšen kondom z zobki na notranji strani. Izumila juznoafričanka.

Aja, čak mal, prvi je bil moški, prav tako južnoafričan, ki je prototip razvil šest let prej kot ženska. Mea culpa.

[D]emon ::

Ada Lovelace, anyone ? Marie Curie ? Konec koncev tudi mati Tereza ? Ne se zdej reducirat v grupo s kurcem ovesenih tepcev. That's jype's job.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

kr1ženska ::

Looooooka je izjavil:

A ni najbolj smesno, da so za to svobodo, ki smo jo dobili s tehnologijo v vecini krivi moski?
Izum motorja, tekocega traku...hej clo umetno oploditev so izumili moski. In to ZA MOSKE ne za ZENSKE.
Ce ne bi bilo tega potem bi zenske se danes morale garati skupaj z moskimi. In v tem primeru jih nihce ne bi 2x vprasal ce majo karkoli za povedat :)
V bistvu bi bile tudi one tako prezaposlene, da se niti ne bi mele cajta o vsem tem pogovarjat.
Tako, da prosim vse feministke, da se prvo zahvalijo moskim za ves prosti cas, ki ga imajo in ga lahko uporabljajo za svoj boj.
Potem naj se derejo se naprej. Z vsakim izumom, ki ga izumi moski smo korak blizje umetni maternici in seksualnim robotom. Ceprav se tega najbolj veselijo zenske, ki sovrazijo moske...bomo na koncu MI tisti z najvecjo zabavo.
You really can't win this one :D

This concludes my troll posting for today. GOOD NIGHT :*

Hvala loooooka. Aja, kaj si pa ti tle zraven prispeval, da te moram zdej čatit?
Ne vem, ja bi se zahvalila tako moškim kot ženskam ki so kaj prispevali k znanosti. Pa ne celotni družbi pač pa posameznikom katerim, kapo dol.
Ozirom, niti se ne rabim zahvaljevat. Če ne poznaš boljšega življenja ga ne pogrešaš. Človek (moški in ženske) se nauči živet s tistim kar ima in si pač proba čim bolj pomagat.
Če že govorimo na splošno, si z večina teh izumov v kaki revni državi ne morajo nič pomagati, tako eni kot drugi.
I really can win this one!>:D

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

[D]emon je izjavil:

Ada Lovelace, anyone ? Marie Curie ? Konec koncev tudi mati Tereza ? Ne se zdej reducirat v grupo s kurcem ovesenih tepcev. That's jype's job.

Vidim, da si od jypeta prevzel tudi žalitve. Bravo, kar tako naprej, jype bo ponosen na svojega pridnega vajenca.

[D]emon ::

Radikalni penisaci vseh spolov so pac budale, in zarad tega je situacija taka kot je. V to kategorijo spada tudi jype, da ne bo pomote. Podpiram enakopravnost, ne podpiram pa opletanja z otepacem in jemanja tega za znak vecvrednosti. (Ali manjvrednosti, v nekaterih primerih)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

sprasujem ::

Največji dosežek feminizma je ravno zmaga v boju za žensko telo, ki je zdaj, vsaj pri nas, končno njena last, ne pa last kretenov, ki si mislijo da je ženska kot hladilna skrinja, iz katere pride odrasel naraščaj.

Kaj pa modni trendi in zahteva po idealni meri?

Zgodovina sprememb…

Wox ::

Zanimivo je tudi, koliko tolerance ima tale jype na tem forumu. Čeprav ljudi odkrito žali, mu noben moderator ne briše postov.
Sam sem v loži postavil temo, če kdo pozna slovensko ime za sramno dlako s katere pade zadnja kaplja urina. In so moderatorji kojci brisali post. Striček gugl je vrnu tole: tanderača. Res da vprašanje ni bilo formulirano točno tako, je pa jasno, da gre za najdaljšo sramno dlako.
Toliko o dvojni morali v tej državi in tem peskovniku.
Commodore 64

Pithlit ::

sprasujem je izjavil:

Kaj pa modni trendi in zahteva po idealni meri?

Feminizem pri tem nima prstov vmes.
Life is as complicated as we make it...

Looooooka ::

Pithlit je izjavil:

sprasujem je izjavil:

Kaj pa modni trendi in zahteva po idealni meri?

Feminizem pri tem nima prstov vmes.

Can't sleep :'(

HVALA BOGU!...kdo hudica bo pa gledal Pamelo Anderson brez josk z originalno barvo las(ce ne clo obrito), z neobritimi nogami, kako se sklanja v sirokih delovskih hlacah!?!?
Ce nas kdaj prime zelja po takem razgledu, fuknemo tist izgovor za kosilo, ki ga je skuhala zenska v skoljko, dokler se le ta ne zamasi...in potem poklicemo vodovodarja.
HEYOOO! :D

Mipe ::

Ne vem zate, vendar me ne silikon ne mika preveč.

Looooooka ::

You're missing the point. We're bashing feminists here! :D
Lahko zamenjas babo... :D

Pithlit ::

Hja, glede na to da me težko ožigosaš za feministko (no, sicer me celo temo skušate prepričati drugače...)... Meni je popolnoma vseeno kaj ljudje počnejo s svojimi telesi. Lahko so obešalniki za obleke al pa zeppelini. Pa kaj nase vlečejo me tudi ne gane prav dosti (priznam pa da me motijo dečve ki nase vlečejo neke über minike pa mini tope da se jim pol špeh razliva čez rob pa tangice 'vun' gledajo).

Drugače pa... Mipe, silikon* lahko čist fajn zgleda (pa tud fajn na otip deluje) pod pogojem da je delo kompetentno opravljeno.

Kadar pa govorimo o rekonstrukciji dojk... se vedno pogosteje uporablja pacientkino lastno tkivo. Klik.

*silikon ni sam eden... pa tudi konsistenca ni vedno ista. Uporablja se tudi fiziološko raztopino namesto silikona ali v kombinaciji z njim.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Wox> Čeprav ljudi odkrito žali,

Najprej dobro premisli, kaj je Mipe nalepil.

Nekaj takega, kot če židu, ki je preživel holokavst, nalepiš "Juden sind hier unerwünscht" na vrata bloka.

Sicer fantje tule pravijo, da to pa že ni isto in da oni pa že niso nobeni talibani, ampak seveda mi zelo dobro vemo, da so - samo malce manj primitivne metode prisile uporabljajo zoper ženski spol (ekonomski in socialni položaj namesto kamnov in krogel).

[D]emon ::

jewpe, kaj mislis, da bos profitiral s tem talibanskim odnosom do folka, razen tega, da se bo od tebe distanciralo vecina ljudi ? Kot sem ze napisal pred casom, nestrinjanje s tvojim mnenjem ne pomeni avtomaticno polarno nasprotnega mnenja. Pusti si to vtupiti v betico ze enkrat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

[D]emon> jewpe, kaj mislis, da bos profitiral s tem talibanskim odnosom do folka, razen tega, da se bo od tebe distanciralo vecina ljudi ?

Naj se talibani kar distancirajo od mene. Če nekdo trdi, da je bila v maternici dekleta, ki je splavilo, njegova hčerka in s tem implicira, da je imel do uporabe telesa mame kakršnokoli pravico, se lahko zaradi mene tudi nikoli več ne pogovarja z mano, pa njegova pajdašija tudi ne.

[D]emon> Kot sem ze napisal pred casom, nestrinjanje s tvojim mnenjem ne pomeni avtomaticno polarno nasprotnega mnenja. Pusti si to vtupiti v betico ze enkrat.

Kar pišeš z menoj nima nobene zveze. Mene nestrinjanje z mojim mnenjem ne moti - moram pa na včasih neočitno napako opomniti bralstvo, kadar se kdo tako zelo temeljito moti.

V naši kulturi je žal mizoginija še vedno čisto sprejemljiva in zgornji primer tudi zelo jasno priča o tem (pa tudi o tem, da so ljudje glede vprašanj pravic ljudi na eni strani in zarodkov na drugi strani skrajno zmedeni zaradi klerofašistične propagande - a o tem diskutirajmo v posebni temi).

Zlate ::

Pithlit je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Bodi resna - pričakuješ, da bom sam izluščil odgovor, čeprav nisem jaz navrgel tega?

Nisem ti jaz očitala tega. Zlate govori neumnosti.

Hmm... osredot(i)čila si se na 5% mojega posta in iz tega delaš point? Žalostno.

Si pa skušam predstavljati tebe kot osebo. Ne z namenom, da bi žalil ali iskal točke, ki bi jih lahko omalovaževal, temveč bolj iz poskusa, da bi si pojasnil tvoja stališča oz. razlog za zagovarjanje le-teh. Mislim, da sem enkrat že zapisal, katere ljudi ponavadi moti normalna delitev na moške in ženske, vendar si to (namenoma?) spregledala, čeprav si se znala kar dvakrat obregniti ob stavek vzet iz konteksta.

Torej - ženska. Vojakinja. Nekajkrat zapisala, da pozna oz. ima prijatelje ki so menjali spol. Verjetno (popravi me če napak sklepam) ima tudi znance/prijatelje, ki preferirajo isti spol (no, tudi jaz poznam enega geja in je prav prijeten za pogovor). Izkazuje nadpovprečno znanje o hormonskih terapijah pri menjavah spola. Znalsko razpravlja o postopkih/operacijah glede tega. Ve kako izgledajo silikonski joški (tudi na otip)...

Še enkrat - ne skušam diskreditirati, prejudicirati ali žaliti. Skušam si le obrazložiti. Nekako v stilu, kot če bi hotel kozarec vode, je zelo verjetno sklepati, da sem žejen, or something. Ne glede na tvoj odgovor, ali manjko le tega, zame po tem ne boš nič boljša ali slabša oseba. Ljudi delim na dobre in slabe, pri tem pa spol, izgled, oblike, luknje ali izbokline nimajo vloge.

BTW, popolnoma se strinjam z Loooooookom, da otepanje s tiči ni ne potrebno ne zaželeno. Menim tudi, da bi ženske imele veliko več izumov, kot pa jih imajo, če v preteklosti ne bi bile v taki meri potiskane v senco moških.
V preteklosti. Danes stvari za ogromno večino bolj ali manj štimajo, kdo pa so ponavadi osebe, ki se s tem ne strinjajo, pa sem tudi že omenjal.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

jype ::

Zlate> katere ljudi ponavadi moti normalna delitev na moške in ženske

Raba besede "normalna" je tu popolnoma neustrezna, ker implicira, da je taka delitev na kakršenkoli način smiselna - pa je danes popolnoma jasno, da ne le, da ni smiselna, temveč je omejujoča (in to ravno za tiste, ki bi jim morali dovoliti, da do konca izkoristijo lasten potencial, ne pa da jih s kulturnim apartheidom zatiramo).

Zlate> Še enkrat - ne skušam diskreditirati

Fino, ampak jaz sem pa popolnoma neizstopajoč (ok, podpovprečen, da bodo nesamozavestni fitnesači pomirjeni) moški s popolnoma običajno družino, pa se z njo v tej temi strinjam glede ogromne večine reči.

Pustim se označit za liberalca, ker, saj veste, the truth has a strong liberal bias.

Zlate> Danes stvari za ogromno večino bolj ali manj štimajo, kdo pa so ponavadi osebe, ki se s tem ne strinjajo, pa sem tudi že omenjal.

To sta dve grdi laži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

[D]emon ::

Zaploditev potomstva je stvar, ki se tice obeh udelezenih osebkov. To je dejstvo. Ti, jewpe, pa scij proti vetru kolikor hoces.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

[D]emon> Zaploditev potomstva je stvar, ki se tice obeh udelezenih osebkov. To je dejstvo.

Tako je. Splav se pa tiče samo matere, nikogar drugega.

[D]emon> Ti, jewpe, pa scij proti vetru kolikor hoces.

Zahvaljujem se, ker mi dovoliš.

[D]emon ::

Ne, tudi splav je zadeva v katerega sta vpletena oba. Pa butaj z glavo skozi zid se naprej.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Vpletena? Ne. Oče zarodka v odnosu do telesa in z njim povezanih odločitev matere nima nobenih pravic. Dokler se otrok ne rodi, do njega oče nima nobenega pravnega razmerja.

Da se pri tem moški morda moti in smatra, da mu je ženska karkoli dolžna, ker jo je ob pravem času blagoslovil s svojo semensko tekočino, je v kulturi, kjer so ženske družbeno podrejene, seveda pričakovano - nikakor pa ni dobro ali koristno.

[D]emon ::

No, morda bi moral tvoj oce imeti vec besede pri nosecnosti tvoje matere, ker si navaden izmecek, ki zenskam s svojim filozofiranjem dela vec skode kot koristi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Pithlit ::

Zlate je izjavil:

Hmm... osredot(i)čila si se na 5% mojega posta in iz tega delaš point? Žalostno.

Nekateri pa moje poste samo od daleč povohajo pa delajo point. Zdaj veš kako se jaz počutim že celo temo. Sicer pa... če se osredotočim le na del nekega posta, to ponavadi pomeni da z ostalim nimam problema (ali pa me vsaj ne zanima). Sori, ampak spolna identiteta je nekaj kar me močno fascinira.

Ampak ajde... bodi nesramen. Ni problema, sem lahko tudi jaz. Nesramna. Precej.

Zlate je izjavil:

Ne z namenom

Mogoče res ne z namenom. Ti pa dobro uspeva. Omalovaževanje namreč.

Zlate je izjavil:

Torej - ženska.

Pravilno.

Zlate je izjavil:

Vojakinja.

Odslužila sem svoj del, ja. Če sem zaradi tega vojakinja... tudi prav.

Zlate je izjavil:

Nekajkrat zapisala, da pozna oz. ima prijatelje ki so menjali spol.

Poznam jih kar nekaj. Ne bi pa nobene (osebe - glede na to da poznam tako trans ženske kot moške... pa tudi 2 osebi ki imata v pasošu 'nullus') za katero bi lahko rekla da so prijatelji. Trusted acquaintances... at best.

Zlate je izjavil:

Verjetno (popravi me če napak sklepam) ima tudi znance/prijatelje, ki preferirajo isti spol (no, tudi jaz poznam enega geja in je prav prijeten za pogovor).

(good for you) Znance/znanke ja, prijateljev... ne. Če seveda ne upoštevam partnerke.

Zlate je izjavil:

Izkazuje nadpovprečno znanje o hormonskih terapijah pri menjavah spola. Znalsko razpravlja o postopkih/operacijah glede tega. Ve kako izgledajo silikonski joški (tudi na otip)...

Hvala. S tabo se strinja tudi komisija za spremembo spola. Smo s skupnimi močmi optimizirali hormmonsko terapijo. Zdaj se pa trudimo še optimizirat stvari okoli (psiho)terapije. Je pa vse skupaj prekleto zapleteno tako zaradi izredno toge birokracije kot tudi nesrečnih okoliščin (smrt, bolezen...)

In? Kaj boš iz tega potegnil? Mimogrede... pozabil si da zelo rada šraufam po elektrotehničnih izdelkih, delam s knaufom, laminatom, parketom, 'power tools' so stvari h katerim vedno zavijem v železnini (mogoče pa imajo kaj novega)... Postavit in pokrit znam komplet streho (skupaj z vencem, če je treba). Dala sem skozi šolo za gasilce. Rada se motam po kuhinji, pomivanje posode me veseli, v bookmarkih pa imam verjetno okoli 1000 različnih receptov. Najsrečnejša sem takrat ko visim v kaki steni 5, 10, 50 metrov nad tlemi in se sprašujem kdaj se bom po tleh razmazala. Moja najljubša barva je roza (ne, se hecam... vijolična, pa modra, pa oranžna, rumena, rjava, rdeča. Roza mi pa res ne paše. Črna pa ni barva.). _Vedno_ sem naličena. Vedno imam nalakirane nohte - sicer kratke, plezat z dolgimi nohti je podobno samomoru... še posebej pri soliranju. Dolge lase (v pasošu sicer piše blond... recimo. temno blond.). Modre oči. 173cm, 65kg. Mere? Hja... take primerne. Ne vem koliko lahko dvignem, ziher pa ne več kot najmočnejša ženska. Nazadnje sem v prvo nadstropje nesla 4 kom 75kilskih ivernih plošč. PB na 100m imam 11.44s (ni dovolj za olimpijske... je pa kljub temu boljše od nekaterih rezultatov na zadnjih olimpijskih - za moške. Koliko je na tem forum junakov ki to premagajo pa ne vem. 1? 2? Prav veliko več jih ni).

Brez skrbi. Bodi odkrit. Grizem samo virtualno (dasiravno se par prijateljev s tem ne bo strinjalo, in prav imajo).

Zlate je izjavil:

BTW, popolnoma se strinjam z Loooooookom, da otepanje s tiči ni ne potrebno ne zaželeno.

Zakaj se potem osredot(i)čaš na napačne stvari? Hočeš reči da ni prav da opozarjam na napake? Je bolje da ljudje živijo v zmoti? Jaz imam zelo rada da nekdo popravi moje zmote. Se pogosto dogaja. Je pa tudi res da ne se ne delam (pogosto) pametne tam kjer nisem.

Zlate je izjavil:

Menim tudi, da bi ženske imele veliko več izumov, kot pa jih imajo, če v preteklosti ne bi bile v taki meri potiskane v senco moških.

Se strinjam. Sem to tudi par strani nazaj že namignila. A kaj ko se osredot(i)čamo le na delčke, ane?

Zlate je izjavil:

V preteklosti. Danes stvari za ogromno večino bolj ali manj štimajo, kdo pa so ponavadi osebe, ki se s tem ne strinjajo, pa sem tudi že omenjal.

Ja. Po tvoje sva to jaz in jype (pa par drugih). In to kljub temu da se s prejšnjim citatom v celoti strinjava (mo).

Po moje pa so to osebe ki vztrajno trdijo da diskriminacije ni. Sploh. Ne 'skoraj ni'... ampak da je preprosto ni.

Pa pustimo njih, saj ne vedo kaj delajo (dobesedno). Jezna sem na vas. Vas ki se tega zavedate (diskriminacije) pa vseeno s prstom ne mignete da bi karkoli spremenili v zvezi s tem.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Glede splava pa v razmislek tole... Opravlja se ga do 10 tedna nosečnosti. Oziroma nekako do takrat ko je fetus še fetus in mu je nemogoče reči otrok. Se grdo sliši ampak tako je. Takrat je zarodek nekje med velikostjo graha in fižola.

Tista slikca ki jo je Mipe prilimal je hudo zavajujoča.

Kdor splav enači z umorom nima vsega pošlihtanega v glavi. Vsaj ta, 'regularni' splav. Obstaja sicer možnost da se splav opravi tudi kasneje (tukaj se pa tudi meni že želodec obrača), ampak le ob primernih 'kontraindikacijah' za nosečnost (o čemer pa odloča za to namenjena komisija). Govora je o sloveniji... kaj se dogaja drugod po svetu ne vem, niti nočem vedeti.

Nisem za splav, niti nisem proti. Vem pa da bi morali mene (če bi morala opraviti splav) zelo verjetno spravit v eno tako lepo sobo z zelo mehkimi stenami.
Life is as complicated as we make it...

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Vpletena? Ne. Oče zarodka v odnosu do telesa in z njim povezanih odločitev matere nima nobenih pravic. Dokler se otrok ne rodi, do njega oče nima nobenega pravnega razmerja.


Fak ej, a na pravno razmerje boš gledal, ko ti mati kolje otroka? A si ziher, da pa avtorske pravice ne veljajo?

Aston_11 ::

Pithlit je izjavil:

Glede splava pa v razmislek tole... Opravlja se ga do 10 tedna nosečnosti. Oziroma nekako do takrat ko je fetus še fetus in mu je nemogoče reči otrok. Se grdo sliši ampak tako je. Takrat je zarodek nekje med velikostjo graha in fižola.


Punca, nehaj. Rečeš mu lahko kukr koli, konec dneva je to še vedno otrok in ne koruza.

Pithlit je izjavil:

Kdor splav enači z umorom nima vsega pošlihtanega v glavi.

Vprašaj ženske, ki so ga naredile, zato da bi bile še naprej komot, kako imajo po splavu pošlihtano v glavi. Pravijo, da niso več ok. Kaj da bi jim bilo hudega, če bi imele še kakšnega otroka.

Mipe ::

Vseeno ostaja dejstvo, da se ženske lahko odločijo za splav mimo partnerja. Je to pravično? Njihovo telo, pravite?

A potem, ko iztisnejo otroka, pa ni več del njihovega telesa in je kar naenkrat očetova odgovornost, za katero mora ta plačevati, tudi če mu ženska ne pusti več blizu?

S tisto sliko sem samo hotel opozoriti na to vašo enakopravnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Gandalfar ::

Dovolj.
««
20 / 20
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Razlika med spoloma v genih (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
42652389 (46681) BigWhale

Več podobnih tem