» »

Uravnotežen pogled na vloge spolov

Uravnotežen pogled na vloge spolov

««
19 / 20
»»

jype ::

Mipe> Šur, statistika je bolj verodostojna od praktičnih primerov.

Ja, je.

Mipe> Šur, podhranjeni je, vendar jih je ogromna večina kmetov in fizičnih delavcev, tako da je vseeno njihovo povprečje zmogljivosti/moči višje od povprečja v kaki državi, polni kofetkarjev.

Očitno, glede na to kako katastrofalno napačen zaključek si ravnokar izvedel. A si ti sploh videl podatke?

Sredi devetdesetih je tam zaradi lakote pomrlo milijon ljudi, okoli 60% tistih, ki so takrat odraščali je pa trajno invalidnih (kar ne pomeni, da jih ne terajo delat na polju, jasno, le da ne zmorejo naporov, ki jih zmore praktično vsak normalen evropejec).

Mipe> domen_, tam se srečajo s fizičnim delom že zelo zgodaj. Ali misliš, da severnokorejski otroci cele dneve posedajo in špilajo pokemone, preden jih ob polnoletnosti vtaknejo v fabriko?

Ja, lačni in premraženi delajo na polju od trenutka, ko zmorejo. Nekateri sicer mislite, da so zaradi tega močni, a to ne bi moglo biti dlje od žalostne resnice:

http://www.guardian.co.uk/world/2012/ju...

amigo_no1> V nekaterih športih imajo probleme, ko si tekmovalec spremeni spol in postane med boljšimi svoje panoge (iz prej povprečnega moškega).Nekaj so jih tudi dobili pri tem.

Vrhunska ženska športnica, ki spremeni spol v moškega, je pa zaradi fizičnih lastnosti "med prvimi 50" na svetu. Res se mi smili, ko je zaradi biologije tako zelo slab, da je kar 50 boljših moških in slabe štiri miljarde slabših moških. Za zjokat se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dstr17_ ::

domen_, tam se srečajo s fizičnim delom že zelo zgodaj. Ali misliš, da severnokorejski otroci cele dneve posedajo in špilajo pokemone, preden jih ob polnoletnosti vtaknejo v fabriko?
Ja saj tudi zgodnje fizično delo ne more nadomestiti pomanjkanja hrane. Imunski sistem se slabše razvije, kosti so manj trdne, možgani so za odtenek slabše razviti,.. vse je pač slabše razvito kot pa pri otroku, ki ni imel pomanjkanja hrane.

_IKE_ ::

PaX_MaN je izjavil:


Prav tako se lahko zgodi, da so vsi tisti moški, ki so sedaj uvrščeni do 20 mesta, v naslednji sezoni največ 40., in je najboljša smučarka kar naenkrat prva.
Skratka, kup govna tale "argument".




Da ne bomo govorili o tem da ima kdo lažjo progo: enaki pogoji za moškega ter za žensko

Tek : maraton 42 km
.............Patrick Makau Musyoki.................... Paula Radcliffe
.............1.7m.......................................... 1.73m
.............56kg.......................................... 54kg
.............2:03:38.......................................... 2:15:25

Nekje 10% razlike ....

Plavanje :

Olimpijska zmagovalka na 50m prosto KROMOWIDJOJO Ranomi je v finalu OI plavala 24.05 in s tem postavila ženski olimpijski rekord.
Zadnji moški ki se je uspel kvalificirat v polfinale iste discipline ( 50m prosto ) je plaval 22.27.


YE Shiwen : čas v finalu na 200 mešano, nov ženski olimpijski rekord : 2:07.57
Čas najbolj počasnega moškega kvalifikanta na 200m ( končno 36 mesto, od 36 nastopajočih ): HAJDER Ensar 2:05.70

YE Shiwen : čas v finalu na 400 mešano, nov ženski svetovni rekord : 4:28.43
S tem časom bi v pri mešanih kvalifikacijah zasedla 34 mesto, njen kvalifikacijski čas pa je bil 4:31.73 in bi zadoščal za 34 mesto od 36 nastopajočih .

Spet nekje 10 % razlike..


Kaj pomeni teh 10% pa ti naj povedo tisti ki so se kdajkoli ukvarjali z kakšnim športom . Upam da je jasno da imam pri tem pod "ukvarjali" v mislih trening in tekme v nekem klubu, in NE branje o teh Športih...


in verjetne posledice takih tekmovanj : https://slo-tech.com/forum/t546248/p382...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

_IKE_ ::

jype je izjavil:


Vrhunska ženska športnica, ki spremeni spol v moškega, je pa zaradi fizičnih lastnosti "med prvimi 50" na svetu. Res se mi smili, ko je zaradi biologije tako zelo slab, da je kar 50 boljših moških in slabe štiri miljarde slabših moških. Za zjokat se.




Ma nemoj.... strpnost pa na dopustu? Ali samo takrat ko nam ustreza.....Ah ja spet samo podjebavaš.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

jype ::

_IKE_> in verjetne posledice

Slabo si to premislil. Smo ti že nekajkrat povedali čemu, pa tistega ne prebereš, ne razumeš ali si kako drugače hendikepiran, da zapisanega ne komentiraš, upoštevaš, ali kako drugače zavrneš kritiko kot neutemeljeno.

Morda pa lahko pojasniš tebi bolj razumljive reči, npr tole: Kako to, da v metu diska in kladiva svetovnega rekorda ni nihče dosegel ali presegel že več kot 25 let? A so po tvoje moški v tem času toliko degenerirali? So se poženščili? So moški zaradi tega prenehali tekmovati v teh disciplinah?

_IKE_> Ma nemoj.... strpnost pa na dopustu? Ali samo takrat ko nam ustreza.....

Kaj je v tekstu nestrpnega boš moral odebeliti, ker jaz ne vidim ničesar.

PaX_MaN ::

_IKE_ je izjavil:

Da ne bomo govorili o tem da ima kdo lažjo progo: enaki pogoji za moškega ter za žensko

Tek : maraton 42 km
.............Patrick Makau Musyoki.................... Paula Radcliffe
.............1.7m.......................................... 1.73m
.............56kg.......................................... 54kg
.............2:03:38.......................................... 2:15:25

Nekje 10% razlike ....

V zadnjem stoletju je ženskam ratalo izboljšat cajt za uro in pol, medtem ko je moškim le za dobrih 50 minut.
Naslednjo sezono bodo gvišn prve!

Pithlit ::

Vajenc je izjavil:

Vpraši Pithlit, če je močnejša od brata.

Ker že ne znate nehat provocirat... sem ja.

amigo_no1 je izjavil:

V nekaterih športih imajo probleme, ko si tekmovalec spremeni spol in postane med boljšimi svoje panoge (iz prej povprečnega moškega).Nekaj so jih tudi dobili pri tem.

Ti pa o spremembi spola nimaš dosti pojma. Niti približno toliko da bi lahko tole izjavljal.

Trans ženske na hormonski terapiji hitro izgubijo 'odvečno' mišično maso. Za trans športnike in športnice to pomeni da kmalu pristanejo nekje pri pričakovanih rezultatih za svoj (ciljni) spol in starost. Drugače pa so pri trans ženakah zabeležili do 40% zmanjšanje mišične mase (ampak to so po mojem 'anomalije' ko te ženske prenehajo vzdrževati svojo mišično maso pridobljeno pred hormonsko terapijo.

_IKE_ je izjavil:

Nekje 10% razlike

Ti si praktično bralno nesposoben a? Temu nihče ne oporeka. Ni treba da vsakih par strani iste linke pa grafe limaš. Ja, spet je treba podtikat... in tako kazat svojo superiornost.

PaX_MaN je izjavil:

V zadnjem stoletju je ženskam ratalo izboljšat cajt za uro in pol, medtem ko je moškim le za dobrih 50 minut.
Naslednjo sezono bodo gvišn prve!

To sem tudi že povedala... pa jim selektivno branje dela težave.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Vajenc ::

Pax Man> V zadnjem stoletju je ženskam ratalo izboljšat cajt za uro in pol, medtem ko je moškim le za dobrih 50 minut.
Naslednjo sezono bodo gvišn prve!

V maratonu, kjer mišice niti niso tako zelo pomembne bi se to celo znalo zgoditi, če bi v afriških višavah dovolili teči tudi ženskam.

Pithlit> Ker že ne znate nehat provocirat... sem ja.

Čudno ... očitno sem dal napačen vzorec ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Truga ::

_IKE_ hoce samo povedat tole.



Vecina tele teme strnjena na 2 minuti.

Pithlit ::

"It is in vain to say human beings ought to be satisfied with tranquillity: they must have action; and they will make it if they cannot find it. Millions are condemned to a stiller doom than mine, and millions are in silent revolt against their lot. Nobody knows how many rebellions besides political rebellions ferment in the masses of life which people earth. Women are supposed to be very calm generally: but women feel just as men feel; they need exercise for their faculties, and a field for their efforts, as much as their brothers do; they suffer from too rigid a restraint, too absolute a stagnation, precisely as men would suffer; and it is narrow-minded in their more privileged fellow-creatures to say that they ought to confine themselves to making puddings and knitting stockings, to playing on the piano and embroidering bags. It is thoughtless to condemn them, or laugh at them, if they seek to do more or learn more than custom has pronounced necessary for their sex."

Klasika izpred ~160let. Še vedno hudo aktualno, očitno.
Life is as complicated as we make it...

Aston_11 ::

Seveda je aktualno in vedno bo ali si morda kdo predstavlja drugače?

_IKE_ ::

Pithlit je izjavil:

Vpraši Pithlit, če je močnejša od brata.
Ker že ne znate nehat provocirat... sem ja.


Aha očitno še en podpovprečni moški .... tko kot rdčeko...


_IKE_ je izjavil:


Ti si praktično bralno nesposoben a? Temu nihče ne oporeka. Ni treba da vsakih par strani iste linke pa grafe limaš. Ja, spet je treba podtikat... in tako kazat svojo superiornost.


Kje jo že kažem ? Pokaži

Ali se bomo spet šli tvojo in rdečkotovo priljubljeno mantro , ko se nekdo ne strinja z vama: " ne veš, ne razumeš, slabo bereš , skratka si butast" Opa, saj se jo že itak gremo ...

Aha sem nesposoben, ker sem proti da z namenom zagotavljanja enakopravnosti uničimo krepek del ženskega športa, zato da se boš ti lahko počutila enakopravno ? Ja ni problema takoj prevzamem to vlogo...

p.s. : a boš kupila njihov kolendar http://www.nogomania.com/Slovenski-Nogo...

amigo_no1 ::

Pithlit
Ti pa o spremembi spola nimaš dosti pojma. Niti približno toliko da bi lahko tole izjavljal.

Če nisi slučajno dr. med, dr. na fsp-ju, po možnosti specializirana za genetiko/športno fizionomijo se lahko nehaš obnašati tako pokroviteljsko ;((.
V nasprotnem primeru se priporočam za tvoje strokovno mnenje, podkrepljeno z viri strokovne literature, ki bodo ustrezno pojasnili tematiko.

http://www.telegraph.co.uk/sport/others...
http://www.straightdope.com/columns/rea...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pithlit ::

Ja. Jaz si predstavljam da bo 'narrow-minded more privileged fellow-creatures' vedno manj.

Hudo butasto je pa to da se jih kar nekaj tega celo zaveda (da so 'narrow minded', namreč) pa s prstom ne bi mignili za to kakorkoli spremeniti (zakaj pa bi, saj se zavedajo tudi da so 'more privileged'). No, butasto in žalostno.

Sicer pa sem verjetno jaz butasta ko pričakujem da želi vsak popravljati lastne zmote.

Zlate je izjavil:

Spola sta dva, vse drugo so napake ali naključne mutacije

Na tvojo žalost se tisti, ki o tem celo nekaj vedo, ne strinjajo s tvojo trditvijo.

Namreč... trditi da sta spola dva (100% moški, 100% ženska) je zmotno že v samem bistvu. Ni ga na svetu človeka ki bi zadostil takemu kriteriju. Seveda pa imaš prav dokler se omejuješ na to kaj človeku binglja (ali ne binglja) med nogami. No, skoraj. Tudi tukaj te narava postavlja na laž.

Seveda pa ti komplet ignoriraš psiho, kar je točno tisto kar vsakega človeka posebej definira. Ne glede na razne kromosome pa družbene dogme.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

amigo_no1 je izjavil:

http://www.telegraph.co.uk/sport/others...
http://www.straightdope.com/columns/rea...

Lahko podaš kakšne prigode iz časov moderne hormonske terapije? Taka ki je celo učinkovita? Recimo nekje od 1980 naprej (glede na to da so se šele leta 76 pojavili na trgu prvi bioidentični ženski hormoni)?

Iz tvojega linka:
In 1990 the IAAF became the first major international sports body to recommend allowing transsexuals to compete against their new peers. The International Olympic Committee followed this advice starting with the 2004 Athens games, with some restrictions. Most of these are common sense: Athletes who have sex reassignment surgery before puberty are automatically accepted as their new sex, while those who wait until after puberty must have all surgical changes completed, be legally recognized as their new sex in the country they represent, and have had hormone therapy for an extended period of time. For male-to-female transsexuals, this generally means a minimum of two years after their gonads are removed, presumably long enough to allow any androgen-driven physical advantage to abate.

Jeba ane... ko te športne avtoritete spravijo s hrbtom ob zid. Je treba prebrat kaj limaš. Seveda pa pride prav tudi kaj to tem vedet.
Life is as complicated as we make it...

Aston_11 ::

Če si že odprla temo, bi bilo dobro, da definiraš moškega in žensko, da ne bo spet mineštra. Na splošno velja, da prisotnost/odsotnost binglja v veliki meri (99,9% bi rekel yipe) kaže na to, ali si moški ali ženska. Ker imaš v svojih trditvah seveda prav in že izpeljuješ posledice- izvoli in opredeli moškega in žensko, da ne ostali izpademo bedaki, ko bomo kaj trdili za moškega/ženska in bosta z jyipetom takoj skočila in rekla, da trditev za moškega ne velja, ker ga ne definira samo bingelj, temveč še lunina mena in položaj morja ob plimi.

Vendar, tam kjer je yipe, tam so extremi in torej, če imamo vsaj enega z bingljem, ki je ženska, potem trditev po njegovo seveda ne velja. Se mi pa zdi, da si tudi ti zapopadla njegovi maniniji nepogovorljivosti, kjer najprej poišče primer, ko splošna trditev ne velja, nato pa ti trdi, da bela ni bela, ker je bila 1x zelena. Seveda se na ta način ne moreš pogovarjati - in real life.

No, če se lahko na ta način pogovarjate, be my guest, pisati se tako očitno da.

Tako je, če si binaren. Ne moreš stavka spraviti iz sebe, ne da bi istočasno še 6500 pogojev zraven dodal in si pri tem mislil, da si normalen.

EDIT
(tako nekako uspe jypetu zjebati vsako temo, pri čemer seveda ima pogosto prav, samo temi poplnoma nič ne koristi, pa tudi njegove resnice niso nujno koristne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Pithlit ::

Aston_11 je izjavil:

Če si že odprla temo, bi bilo dobro, da definiraš moškega in žensko, da ne bo spet mineštra.

https://slo-tech.com/forum/t531436/0

Stvar ni tolk simpl. Kar se mene tiče se lahko komot omejimo na binarne spole (zavoljo preprostosti). Ampak ko nekdo postavi trditev da sto to edina dva spola je to pač zmotno.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Aston_11 ::

Pithlit je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Če si že odprla temo, bi bilo dobro, da definiraš moškega in žensko, da ne bo spet mineštra.

https://slo-tech.com/forum/t531436/0


Bodi resna - pričakuješ, da bom sam izluščil odgovor, čeprav nisem jaz navrgel tega?

jype ::

Aston_11> Če si že odprla temo, bi bilo dobro, da definiraš moškega in žensko, da ne bo spet mineštra.

A res? Zakaj pa? Ker tako pravite nekateri, ki imate očitno težave s sprejemanjem dejstev? Gender insecurity in take reči?

Saj ne pravim, da ste zaradi tega kaj manj od mene, ki teh težav nimam, bi pa bilo fino, da bi vam kdo pomagal prek teh težav.

_IKE_> Aha očitno še en podpovprečni moški .... tko kot rdčeko...

Verjetno sem v tem primeru "rdčeko" jaz? Tough cookie, sinko, precej boljši sem od tebe!

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Aston_11> Če si že odprla temo, bi bilo dobro, da definiraš moškega in žensko, da ne bo spet mineštra.

A res? Zakaj pa? Ker tako pravite nekateri, ki imate očitno težave s sprejemanjem dejstev? Gender insecurity in take reči?


Nisi resen.*
* spet boš zjebal preprosto stvar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Pithlit ::

Aston_11 je izjavil:

Bodi resna - pričakuješ, da bom sam izluščil odgovor, čeprav nisem jaz navrgel tega?

Nisem ti jaz očitala tega. Zlate govori neumnosti.
Life is as complicated as we make it...

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Aston_11> Če si že odprla temo, bi bilo dobro, da definiraš moškega in žensko, da ne bo spet mineštra.

A res?

Res.

jype je izjavil:

Zakaj pa?

Ker je tako prav.

jype je izjavil:

Ker tako pravite nekateri, ki imate očitno težave s sprejemanjem dejstev?
Ne skrbi za nas.

jype je izjavil:

Gender insecurity in take reči?


Takes one to know one.

jype ::

Aston_11> Nisi resen.

Sem. Definirat moškega in žensko je bodisi trivialno in narobe, ali pa pravilno in zelo težko. Če medicina ni čist ziher, potem se meni zdi dovolj dobro, da se vsak lahko zavzema za lastno spolno identiteto.

Aston_11> Takes one to know one.

A to govoriš o tem kako sem jaz poženščena, podpovprečna copata? Morda pa res drži!

Aston_11 ::

Pithlit je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Bodi resna - pričakuješ, da bom sam izluščil odgovor, čeprav nisem jaz navrgel tega?

Nisem ti jaz očitala tega. Zlate govori neumnosti.



Nisem sprejel kot očitek. Zdi se mi zgolj korektno, da nadaljuješ in končaš zadevo + ne prevališ ugotavljanja tega, kar misliš, na bralce.

jype ::

Aston_11> Ne skrbi za nas.

Ne skrbi me za vas. Skrbi me za žrtve družbe, ki jo sestavljate.

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Aston_11> Nisi resen.

Sem. Definirat moškega in žensko je bodisi trivialno in narobe, ali pa pravilno in zelo težko. Če medicina ni čist ziher, potem se meni zdi dovolj dobro, da se vsak lahko zavzema za lastno spolno identiteto.


Zveza?

Aston_11> Takes one to know one.

jype je izjavil:

A to govoriš o tem kako sem jaz poženščena, podpovprečna copata? Morda pa res drži!


Obnašaš se tako. Ali si res, pa ne vem.

jype je izjavil:

Aston_11> Ne skrbi za nas.

Ne skrbi me za vas. Skrbi me za žrtve družbe, ki jo sestavljate.


Lepo. Naredi kaj. Najdi moje žrtve in jim pomagaj. Nato najdi svoje žrtve, ki jim nisi pomagali, pa bi jim lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

amigo_no1 ::

Pithlit je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

http://www.telegraph.co.uk/sport/others...
http://www.straightdope.com/columns/rea...

Lahko podaš kakšne prigode iz časov moderne hormonske terapije? Taka ki je celo učinkovita? Recimo nekje od 1980 naprej (glede na to da so se šele leta 76 pojavili na trgu prvi bioidentični ženski hormoni)?

Iz tvojega linka:
In 1990 the IAAF became the first major international sports body to recommend allowing transsexuals to compete against their new peers. The International Olympic Committee followed this advice starting with the 2004 Athens games, with some restrictions. Most of these are common sense: Athletes who have sex reassignment surgery before puberty are automatically accepted as their new sex, while those who wait until after puberty must have all surgical changes completed, be legally recognized as their new sex in the country they represent, and have had hormone therapy for an extended period of time. For male-to-female transsexuals, this generally means a minimum of two years after their gonads are removed, presumably long enough to allow any androgen-driven physical advantage to abate.

Jeba ane... ko te športne avtoritete spravijo s hrbtom ob zid. Je treba prebrat kaj limaš. Seveda pa pride prav tudi kaj to tem vedet.

Problem pri spremembi spola so tisti/e, ki so ga spremenili brez da bi krovna organizacija vedela za to...torej so bili uradno drugega spola kot so bili dejansko.
O tem sem pisal prej.

Kaj je pravzaprav tvoj problem, razen da dišiš po nekakšni hudi zafrustriranosti, prerekati se z vsakomer, ki ne deli tvojega mnenja ??

O hormonske terapiji ne vem nič.

Povej že kaj o svoji strokovnosti...oz virih, ki bodo potrdili tvoje izjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pithlit ::

_IKE_ je izjavil:

Aha sem nesposoben, ker sem proti da z namenom zagotavljanja enakopravnosti uničimo krepek del ženskega športa, zato da se boš ti lahko počutila enakopravno ?

Nesposoben si ker očitno ne znaš brati (ali pa preprosto ignoriraš kar ti folk odgovarja):

Pithlit je izjavil:

Niti ni problem da so športi (pa wc-ji pa kaj jaz vem kaj še) ločeni po spolih. Za tiste ki to želijo. Problem je da se ne dovoli tekmovati skupaj - tistim ki si to želijo.


Nobenega 'ženskega športa' ne boš uničil z zagovarjanjem enakopravnosti. A greva skupaj zagovarjat unisex lige? Lahko se pridruži kdor želi... kdor ne želi pa naj ostane v moški ali ženski ligi. Volk sit, koza cela.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Aston_11> Obnašaš se tako. Ali si res, pa ne vem.

Takes one to know one?

Aston_11> Lepo. Naredi kaj. Najdi moje žrtve in jim pomagaj. Nato najdi svoje žrtve, ki jim nisi pomagali, pa bi jim lahko.

Svojim žrtvam kar sam pomagaj. Tako, da se potrudiš bit bolj papeški od papeža, na primer. Pri trenutnem papežu to v resnici niti ni tako težko, pa tudi pri prejšnjih se mi ne zdi, da bi bilo.

amigo_no1> Kaj je pravzaprav tvoj problem, razen da dišiš po nekakšni hudi zafrustriranosti, prerekati se z vsakomer, ki ne deli tvojega mnenja ??

Enako kot moj problem - ker se motite in s tem delate škodo svojim znancem in vrstnikom, ki jih to lahko čustveno in materialno prizadane. Nimajo vsi tako trde kože.

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Aston_11> Obnašaš se tako. Ali si res, pa ne vem.

Takes one to know one?


Morda pa je to res smešno in sodi v eno izmed oblik humorja. Smaily.

jype je izjavil:

Aston_11> Lepo. Naredi kaj. Najdi moje žrtve in jim pomagaj. Nato najdi svoje žrtve, ki jim nisi pomagali, pa bi jim lahko.

Svojim žrtvam kar sam pomagaj. Tako, da se potrudiš bit bolj papeški od papeža, na primer. Pri trenutnem papežu to v resnici niti ni tako težko, pa tudi pri prejšnjih se mi ne zdi, da bi bilo.


No go. V mojem primeru žrtev ni. Papež naj bo tam kjer je.

***

Tole citiranje bi lahko zrihtal (kodo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

amigo_no1 ::

jype
Me zelo spominjaš na Mujota, ki se nevede vozi po napačni strani Ac in mu vsi blendajo, on pa si reče, "jel su svi poludjeli, makni se budala, šta radiš u mom pravcu ;)".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pithlit ::

amigo_no1 je izjavil:

Problem pri spremembi spola so tisti/e, ki so ga spremenili brez da bi krovna organizacija vedela za to...torej so bili uradno drugega spola kot so bili dejansko.
O tem sem pisal prej.

Ne nisi:

amigo_no1 je izjavil:

V nekaterih športih imajo probleme, ko si tekmovalec spremeni spol in postane med boljšimi svoje panoge (iz prej povprečnega moškega).Nekaj so jih tudi dobili pri tem.

Če bi že prej napisal da nekateri načrtno 'spremenijo spol' za doseganje navidezno boljših rezultatov... bi se s tem celo strinjala. Poznam par primerov ko folk 'spremeni spol' iz koristoljubja.

Pa vendar. Rada bi videla junaka ki si operativno spremeni spol samo zaradi rezultata na '100m z ovirami'. Tisti ki spol spreminjajo iz koristoljubja ga ponavadi spremenijo le 'družbeno'... brez stroge hormonske terapije, še manj pa operativnih sprememb.

amigo_no1 je izjavil:

Kaj je pravzaprav tvoj problem, razen da dišiš po nekakšni hudi zafrustriranosti, prerekati se z vsakomer, ki ne deli tvojega mnenja ??

Moj problem je vsekakor ta da rada pokažem na tistega ki se moti... in kje se moti.

amigo_no1 je izjavil:

O hormonske terapiji ne vem nič.

In vseeno postavljaš neke trditve? Lepo.

amigo_no1 je izjavil:

Povej že kaj o svoji strokovnosti...oz virih, ki bodo potrdili tvoje izjave.

Tisti link ki si ga ti podal ni bil dovolj strokoven? To da se pod določenimi pogoji dovoli tekmovanje trans osebam (kar tudi pomeni da z njihovimi fizičnimi zmogljivostmi ni nič narobe)?

Strokovnosti žal nimam. Se s tem 'ukvarjam' ljubiteljsko. Ker mi je izredno zanimivo.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Aston_11> V mojem primeru žrtev ni.

Odlično! Zdaj pa to samo še pomagaš razširit na ostale v tej temi, ki se jim zdi da razlika v zmogljivosti pri vrhunskih športih (ker se baje ne pretepamo več v gospodinjstvih) pomeni, da morajo ženske sprejeti vodilno vlogo moških, ne glede na to ali imajo prav ali ne - in tiho prenašati pripombe o njihovi nesposobnosti na področjih, ki so kulturno opredeljena kot moška.

amigo_no1> Me zelo spominjaš na Mujota, ki se nevede vozi po napačni strani Ac in mu vsi blendajo, on pa si reče, "jel su svi poludjeli, makni se budala, šta radiš u mom pravcu ;)".

Verjamem, ja. Tudi Galileu so vsi trobili, pa Einsteinu, pa potem je on trobil Bohru. Trobili so tudi sufražetkam, sužnjem, prebivalcem kolonij, izbrisanim in tako dalje.

dstr17_ ::

Biološko gledano sta spola dva in povsem preprosto jih je definirati: oseba z XX kromosomom je ženska, oseba z XY kromosomom je moški.

Tisti ljudje, ki se dajo operirati in/ali jemljejo hormone drugega spola svojega genskega materiala niso v ničemer spremenili - ta ostaja do konca življenja takšen kot so ga dobili ob rojstvu (no nekoliko krajši, ker ob vsaki delitvi se telomera malo skrajša, ampak te podrobnosti ne igrajo vloge).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Aston_11> V mojem primeru žrtev ni.

Odlično! Zdaj pa to samo še pomagaš razširit na ostale v tej temi, ki se jim zdi da razlika v zmogljivosti pri vrhunskih športih (ker se baje ne pretepamo več v gospodinjstvih) pomeni, da morajo ženske sprejeti vodilno vlogo moških, ne glede na to ali imajo prav ali ne - in tiho prenašati pripombe o njihovi nesposobnosti na področjih, ki so kulturno opredeljena kot moška.



Ni potrebno. Tudi v njihovem primeru žrtev ni.

Tisto naprej pd ostale... še malo razdelaj, da bo berljivo.

Pithlit ::

dstr17_ je izjavil:

Biološko gledano sta spola dva in povsem preprosto jih je definirati: oseba z XX kromosomom je ženska, oseba z XY kromosomom je moški.

Hmmm. Ni tolk simpl.
Klinefelter syndrome @ Wikipedia
XXYY syndrome @ Wikipedia
XYY syndrome @ Wikipedia

Recimo.

Je pa fajn da ljudi že dolgo ne definirajo več kromosomi pa geni. Ampak njihova psiha. No, že dolgo to vemo... definirali jih niso nikoli.
Life is as complicated as we make it...

Looooooka ::

Tudi glede tega ni pametno zaupati ljudem, temveč statistiki.

Statistika je samo se en nacin dokazovanja hipotez in je v vecini primerov se zmeraj zrtev domnev, ki jih poskusa dokazati tisti, ki dela statistiko.
In fact..."statisticno gledano" ljudje rajsi iscejo kandidate in situacije, ki bodo potrdili njihovo domnevo kot pa tiste, ki jo zavracajo.
Dokaz so vsi linki, ki jih pejsta jype in vsi linki, ki jih pejstamo vsi ostali.
Zelo redko pejstamo linke, ki sploh dopuscajo drugo moznost(kar ti ze pove, da niso niti priblizno znanstveni) in s tem spet samo zenejo drugo stran v iskanje dokazov za drugo moznost.

"Statisticno" gledano recimo je tud sploh brezveze, da se kregate z jypetom in Pithlit, ker statisticno gledano predstavljata zanemarljiv odstotek mnenj na tem forumu. To je sicer zelo nekorektno in sploh neznanstveno ampak hej...tud onadva tko uporabljata statistiko :D

jype ::

domen_> Biološko gledano sta spola dva in povsem preprosto jih je definirati: oseba z XX kromosomom je ženska, oseba z XY kromosomom je moški.

Kok bi blo fino, če bi se vsi z Y kromosomom rodili s penisom, ali pa če ne bi obstajali tako pogost XYY fenotip (ki je, haha, okoli 2% "močnejši" in 2% "bolj zabit" od "navadnih moških").

Looooooka> In fact..."statisticno gledano" ljudje rajsi iscejo kandidate in situacije, ki bodo potrdili njihovo domnevo kot pa tiste, ki jo zavracajo.

Ja, saj zato je pa sklepat na posameznih primerih pogosto zgrešeno - kar pa ne pomeni, da posameznike (ali njihove pravice) v posameznih primerih lahko kar zanemarimo.

Aston_11> Tudi v njihovem primeru žrtev ni.

Ta izjava je debilna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Aston_11 ::

jype je izjavil:


Aston_11> Tudi v njihovem primeru žrtev ni.

Ta izjava je debilna.


Pa naj bo debilna, zaradi mene. Naštej 3 njihove žrtve.

dstr17_ ::

Pithlit je izjavil:

dstr17_ je izjavil:

Biološko gledano sta spola dva in povsem preprosto jih je definirati: oseba z XX kromosomom je ženska, oseba z XY kromosomom je moški.

Hmmm. Ni tolk simpl.
Klinefelter syndrome @ Wikipedia
XXYY syndrome @ Wikipedia
XYY syndrome @ Wikipedia

Recimo.
V vseh naštetih primerih se razvijejo moški spolni organi, tako da tu ni nobene ovire da se ne bi tisto definicijo posplošilo tudi za take primere.

Looooooka ::

Ja, saj zato je pa sklepat na posameznih primerih pogosto zgrešeno - kar pa ne pomeni, da posameznike (ali njihove pravice) v posameznih primerih lahko kar zanemarimo.

Aaah but we can!
poudarek na WE...not YOU! :D
Ze glavni del demokracije je, da se uposteva mnenje vecine in je manjsina (ceprav slisana) pogosto ignorirana.
Seveda je vsak najbolj vesel, ko je del vecine...ko se znajde na strani manjsine pa najbolj trpi, ce zna mislit s svojo glavo(se ne pomeni da ma prav...). :D

dstr17_ ::

Kok bi blo fino, če bi se vsi z Y kromosomom rodili s penisom, ali pa če ne bi obstajali tako pogost XYY fenotip (ki je, haha, okoli 2% "močnejši" in 2% "bolj zabit" od "navadnih moških").
Tudi to ni nobena ovira za smiselno definicijo moškega in ženskega spola.

jype ::

Aston_11> Naštej 3 njihove žrtve.

Preveč jih je. Vsaka ženska, ki živi v katerikoli patriarhalni kulturi, je zaradi takšnih reči na zahodu na nižjem družbenem položaju, slabše plačana in bolj nagnjena k depresiji kot bi bila, če takih ne bi bilo, na bližnjem vzhodu je pa vse skupaj še malo nagnusno in krvavo. Vsi, ki v tej temi poskušajo svoj prav dokazati z žigosanjem mene ali Pithlit (ali kogarkoli drugega, ki se ne podreja kulturi moškega supremacizma in mačističnim idealom), so v svojem bistvu enaki talibanom, ki s kislino polivajo obraze žensk, jih kamenjajo, ali pa kar streljajo nanje. Z debilnimi izjavami, ki dejstvo spolne diskriminacije zanikajo, se jim močno približuješ tudi sam.

Looooooka> Ze glavni del demokracije je, da se uposteva mnenje vecine in je manjsina (ceprav slisana) pogosto ignorirana.

Ne, ni, ampak naj te dejstva ne ovirajo pri takšnem razmišljanju.

domen_> Tudi to ni nobena ovira za smiselno definicijo moškega in ženskega spola.

Ampak moški brez penisa ni moški? Kaj pa brez testosterona? Al je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dstr17_ ::

Ampak moški brez penisa ni moški? Kaj pa brez testosterona? Al je?
Moški brez Y kromosoma ni moški.

jype ::

A ženska z Y kromosomom pa ni ženska?

Looooooka ::

Ne, ni, ampak naj te dejstva ne ovirajo pri takšnem razmišljanju.

Potem bi prosil, da Pahor takoj odstopi. Res, da ga je volila vecina udelezencev volitev ampak heh a ne...60% naroda ni blo tam.
:)

dstr17_ ::

A ženska z Y kromosomom pa ni ženska?
Kje so ženske z Y kromosomom?

Hočem reči: ali obstajajo taki primeri, ko bi osebek imel Y kromosom, ampak se v celoti ne bi izrazil, osebek pa bi kljub temu lahko živel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

Looooooka ::

A ženska z Y kromosomom pa ni ženska?

Definirajta minimalen set parametrov s katerimi bosta oba operirala.
Zame recimo tud Murko ni moski, pa ma verjetno vse kromosome, par jajc in penis. Konec koncev je sproduciral otroka, ki naj bi bil tudi nek (za nekatere primitiven) dokaz moskosti :)

jype ::

Looooooka> Potem bi prosil, da Pahor takoj odstopi.

Trdim, da ne razumeš demokracije. Če bi veljalo, kar si napisal zgoraj, bi bili genocidi legalni, izbrisani pa še vedno izbrisani.

Looooooka> Zame recimo

Who cares?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Looooooka ::

Trdim, da ne razumeš demokracije. Če bi veljalo, kar si napisal zgoraj, bi bili genocidi legalni, izbrisani pa še vedno izbrisani.

Trdim, da spet furas lastno statistiko, ker vecina ljudi na temu svetu NE podpira genocidov, zbrisani bi pa lahko ostali zbrisani ce se ne bi mi prikljucili vecji skupnosti in prevzeli njihove zakone in pravila.
Konec koncev bi lahko bili komot drzava, ki ne verjame v clovekove pravice. V krogu 2 milijonov ljudi bi lahko bili celo absolutna vecina.
Statistika -> kurba v rokah tistega, ki poskusa z njo opraviciti KARKOLI.

Who cares?

Zdej se pa postavi na drugo stran in sprejmi dejstvo, da vecine tle tvoje mnenje ne zanima.
Se zmeraj tako kot vsi tle zelo rad skaces in enega stola na drugega....dokler je le-ta udoben za tvojo lastno rit.
Tipicna cloveska hiba zaradi katere nobena tema na tem forumu ne bo mela drugega konca kot eventualno lockanje s strani administratorja :)
In potem bomo zaceli znova.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()
««
19 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Razlika med spoloma v genih (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
42652383 (46675) BigWhale

Več podobnih tem