» »

OUYA - Revolucija konzol !

OUYA - Revolucija konzol !

1
2
3

jype ::

Smisel OUYA konzole je odprtost strojne in programske opreme in trga.

]Fusion[ ::

Eni še vedno mislijo, da je neverjetno realistična grafika alfa in omega dobrih iger :/
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

flbroker ::

Tole da se bo težko prodajalo? Tole bo šlo za med. Jaz prvi kupim, OUYA+OnLive (ki bo podprt) = čista zmaga. Vsaj za mene ki nisem hardcore gamer ampak si rad dam duška tu in tam in zaigram kako v prostem času. Sej imate že zdaj 3D igre za Android ki jih je bolj kot ne težko igrati na telefonu, tukaj pa bodo prišle ravno prav. OUYA daje Android razvijalcem več svobode. Všeč mi je kam gre razvoj, OnLive, Pi, poceni tablice, zdaj OUYA...

St235 ::

Jaz še največjo grožnjo tej konzoli vidim v sami televiziji. Zakaj bi kupoval nek dodaten prieve, če je pa samo vprašanje časa kdaj bomo dobil prve android televizije in z njimi online in vse akr sodi zraven.

Če bo zadeva res prišla na police septembra kot obljubljajo potem ok, če bodo kaj dost zamujal jih bo pa vlak povozil.

PaX_MaN ::

flbroker je izjavil:

Tole da se bo težko prodajalo? Tole bo šlo za med.

Ni lih videt, no:
Limited (41211 of 80000 left)
GET AN OUYA: console and controller. Guarantee we will have one available for you, before it gets to stores.

jype ::

Ti paketi se spreminjajo in dodajajo. Originalnih je že davno tega zmanjkalo.

Berserker ::

]Fusion[ je izjavil:

Eni še vedno mislijo, da je neverjetno realistična grafika alfa in omega dobrih iger :/


Seveda, saj igro najprej ocenim in občutim vizualno, v 2012 mi pa kockastih tekstur res ni za gledat.

Sicer se mi bolj gre za realistični prikaz grafike in prizorov.

Zgodovina sprememb…

]Fusion[ ::

v 2012 mi pa kockastih tekstur res ni za gledat


http://www.minecraft.net/ :)

Ni pomembno kako realistična je grafika, pomembna je celotna grafična podoba igre.
Imaš polno modernih iger, ki uporabljajo "slabo" grafiko ali pa hočejo imeti 8-bit izgled. Potemtakem so te igre za tebe avtomatsko slabe? :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Berserker ::

]Fusion[ je izjavil:

v 2012 mi pa kockastih tekstur res ni za gledat


http://www.minecraft.net/ :)

Ni pomembno kako realistična je grafika, pomembna je celotna grafična podoba igre.
Imaš polno modernih iger, ki uporabljajo "slabo" grafiko ali pa hočejo imeti 8-bit izgled. Potemtakem so te igre za tebe avtomatsko slabe? :)


Ne vem, ker jih ne igram, ampak nimaš temu namenjenega wii-ja ?

]Fusion[ ::

Berserker je izjavil:

]Fusion[ je izjavil:

v 2012 mi pa kockastih tekstur res ni za gledat


http://www.minecraft.net/ :)

Ni pomembno kako realistična je grafika, pomembna je celotna grafična podoba igre.
Imaš polno modernih iger, ki uporabljajo "slabo" grafiko ali pa hočejo imeti 8-bit izgled. Potemtakem so te igre za tebe avtomatsko slabe? :)


Ne vem, ker jih ne igram, ampak nimaš temu namenjenega wii-ja ?

Zdaj maš za to wii U...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Dr_M ::

Pre-order je ze na voljo.
http://www.ouya.tv/buyouya/

Cena precej zanimiva.
Ceprav me je spisek iger malo razocaral (vecina iger pride sele naslednje leto), verjamem, da bo tale zadevca postala hit. Definitivno bi si kaj takega nabavil cez kaksno leto, ko bo spisek daljsi. :)

Vidim pa, da obstaja se neka zadeva, OnLive, ki baje dela tudi na androidu in ima ze kar dolg spisek iger, ampak ocitno pri nas se ni na voljo.

jype ::

A nisi ti neki gegen Linux? Zdaj pa takole?

Dr_M ::

Ce je stvari zanimiva, lahko tudi linux pise gor :)
Ampak pogoj je, da je uporabno in zanimivo.

jype ::

Everything always is.

St235 ::

Dr_M je izjavil:

Pre-order je ze na voljo.
http://www.ouya.tv/buyouya/

Cena precej zanimiva.
Ceprav me je spisek iger malo razocaral (vecina iger pride sele naslednje leto), verjamem, da bo tale zadevca postala hit. Definitivno bi si kaj takega nabavil cez kaksno leto, ko bo spisek daljsi. :)

Vidim pa, da obstaja se neka zadeva, OnLive, ki baje dela tudi na androidu in ima ze kar dolg spisek iger, ampak ocitno pri nas se ni na voljo.


kako to da onlive ne deluje? Jaz sem zadevo probal enkrat lani na htc desire pa je delalo brez težav, edino aplikacije ni bilo direkt na google play/market.

bdoxx ::

kje si videl spisek iger?, pa kakšen je kontroler :),
(ne morem na veliko googlat sem na šihtu :))

damjanll ::

Meni se pa OUYA zdi presvoh da bi bila uspesna konzola. OUYA je po zmogljivosti na nivoju Wii-ja, ki je bil zastarel ze ko je ven prisel. Edino kar ima OUYA boljse od Wii-ja je podpora visjim resolucijam, zmogljivost 3D grafike pa ne bo nic boljsa. Malo sem zbrskal podatke obstojecih konzol za primerjavo:

OUYA (Tegra 3): 7.2 ~ 12 GFLOPS (300 ~ 500 MHz)
Nintendo Wii: 12 GFLOPS
PS3: 228 GFLOPS
XBOX 360: 240 GFLOPS
Radeon HD 7870: 2560 GFLOPS

Bi morali pocakat vsaj na Tegra 4, ki pride naslednje leto in bo baje zmogla okrog 100 GFLOPS. Mogoce bodo pa naredili OUYA 2 z Tegra 4 kako leto kasneje, samo tu je spet problem, ker ce kupis konzolo jo hoces imet za 4 leta ne pa da vsako leto drugo kupujes...

St235 ::

Bistvo OUYA ni v strojni moči ampak v operacijskem sistemu v navezi z cloud gamingom.

hojnikb ::

Mislim da ni fora ouye, da bi mela neko super duper grafiko. Ker potem tudi nebi stala 100$ ;)

In ja, ni vse srov performanc na papirju. Tudi optimizacija iger za določeno platformo nekaj prinese.
Defenitivno pa tegra 3 gpu in wii gpu nista primerljiva, ker je wii gpu funkcionalno star več kot 10 let (afaik je wii gpu enak gpuju iz gamecube, le da ma večjo frekvenco).

Bomo vidl kaj bo nastal iz te ouye. :)
#brezpodpisa

damjanll ::

hojnikb je izjavil:

Defenitivno pa tegra 3 gpu in wii gpu nista primerljiva, ker je wii gpu funkcionalno star več kot 10 let (afaik je wii gpu enak gpuju iz gamecube, le da ma večjo frekvenco).

Mislim da je primerjava z Wii-jem kar na mestu. Performance stevilke se ujemajo. Se za igre s katerimi se tegra hvali z dobro grafiko (Riptide GP) imas med komentarji primerjavo z Wii-jem:

Very fun. But even on highest graphics quality this game only gives Nintendo Wii quality graphics.

;)

Dr_M ::

Ce bi hotu met hudo grafiko, bi igral zgolj na racunalniku, ker proti racunalniku (neki spodobni konfiguraciji) se lahko vse konzole skrijejo pod najblizji kamen.

hojnikb ::

damjanll je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Defenitivno pa tegra 3 gpu in wii gpu nista primerljiva, ker je wii gpu funkcionalno star več kot 10 let (afaik je wii gpu enak gpuju iz gamecube, le da ma večjo frekvenco).

Mislim da je primerjava z Wii-jem kar na mestu. Performance stevilke se ujemajo. Se za igre s katerimi se tegra hvali z dobro grafiko (Riptide GP) imas med komentarji primerjavo z Wii-jem:

Very fun. But even on highest graphics quality this game only gives Nintendo Wii quality graphics.

;)

Očitno si še en izmed mnogih, ki palijo samo na grafiko..
Kaj ti koristi super duper grafika, če je pa gameplay podn ??

V vsakem primeru si zgrešil point te konzole...
Če hočeš grafiko, maš PC. End of story..
#brezpodpisa

Tr0n ::

tt2 ::

Mene pa zanima, če so napovedane kake dobre igre za to konzolo v smislu nogometa, dirkaških iger..., torej kjer lahko igra več folka naenkrat?

hojnikb ::

Mislim da folk preveč pričakuje od te konzole. Afterall jo le poganja mobilen čip (tegra3).
Kakih AAA iger jst nebi pričakoval še kr takoj..
#brezpodpisa

xxurban ::

A je že kdo prednaročil? Sam nameravam kmalu!

hojnikb ::

da ne boš razoćaran ko jo dobiš :P
#brezpodpisa

St235 ::

tt2 je izjavil:

Mene pa zanima, če so napovedane kake dobre igre za to konzolo v smislu nogometa, dirkaških iger..., torej kjer lahko igra več folka naenkrat?


glede na to, da je platforma Android pač vse kar je do sedaj izšlo za ta sistem. AAA naslove priemrljive z PC/PS3/Xbox pa pač ni za pričakovat.

Berserker ::

Sicer je fajn da se eni trudijo z takšnimi zadevami, ampak še vedno sem mnenja da je boljša strojna moč še kako potrebna. Ne zaradi grafike, ampak za svobodo pri ustvarjanju iger. Kar pomeni da bomo deležni zgolj 2D platform ter fb (brskalnik) style iger, ker bo za kaj več konzola premalo močna.

Lonsarg ::

V bistvu je zavajanje, da je OUYA konzola. To je pač Android "računalnik" v kompletu z kontrolerjem.

Jst ::

Eni špili na tablicah, ki imajo Tegro, zgledajo prav super. Recimo Modern Combat, ki je FPS, videl sem eno dirkačino, ki je tudi imela super grafiko. Potem imaš Tegra3 only špile, ki imajo, po youtube-u sodeč, neverjetno dobro grafiko. Si ne bi nikoli mislil, da bom videl, dinamične sence, dim, meglo,... Ampak problem teh iger je, da se jaz ne morem navaditi na touch komande pri FPS. Za dirkačine je nekako še OK, za ostalo pa... pride sedaj ta "konzola" s kontrolerjem...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Lonsarg ::

Saj lahko kupiš Xbox kontroler in ga priklopiš na poljuben Android 4.0+ preko kabla in špilaš. Ampak ja, 99 dolarjev za cel komplet brez zajebavanja z nastavitvijo je vsekakor mamljivo.

tt2 ::

Jst le upam, da bodo kakšne spodobne dirkačine ter kak nogomet, košarka..., da pol lahko nabijaš s kolegi. Ker kakih halo-tov, crysis-ov pa res ne rabim. :D

garamond ::

Ko sem videl novo dejavnost v tej temi, sem mislil da bo o novi konkurenci OUYAe. No, za info: http://www.gamasutra.com/view/news/1842...

tt2 ::

Hmm, me ne mika ravno. Sam izgled ni ravno lep, sploh pa to, da nima tegre. xD

xxurban ::

V bistvu je Ouya tako močna kot moj telefon (Tegra 3, 1gb rama).
Za tak denar bom ziher kupil.
COD, GTA... To itak igram na računalniku
Je pa na play storu (Android) veliko iger, ki imajo zelooo dobro grafiko, ki se lahko primerja z xbox-om, kot so Dead trigger itd.
Komaj čakam da bom igral te igre na TV-ju :)

hojnikb ::

sj bi jih ubistvo lahk že zdaj če maš hdmi izhod na telefonu :D
#brezpodpisa

WizmoTo ::

Tam v forumu piše, da ima ventilator noter ? Big no-no. Pa ne vem zakaj klačijo bloat od androida gor, namesto da bi dali nek embedded linux z native aplikacijami. No, saj verjetno se bo hitro pojavilo kaj, samo ponavadi so zmeraj problem grafični driverji...

St235 ::

Verjetno iz istega razloga, kot telefoni/konzole itd. ne laufajo na embedded linux z native aplikacijami.

jan_g ::

WizmoTo je izjavil:

Tam v forumu piše, da ima ventilator noter ? Big no-no. Pa ne vem zakaj klačijo bloat od androida gor, namesto da bi dali nek embedded linux z native aplikacijami. No, saj verjetno se bo hitro pojavilo kaj, samo ponavadi so zmeraj problem grafični driverji...


Zaradi ekosistema, jasno. Kar se harvera, driverjev in oper. sistema tiče, imajo že 90% dela opravljenega, ker je to rešeno že pri android telefonih. Kar se developerjev in aplikacij tiče, pa tudi že takoj dobijo veliko iger in veliko razvijalcev, prav tako zaradi android telefonov in tablic. Če bi šli tvojo pot, bi morali na več področjih orati ledino.

WizmoTo ::

jan_g je izjavil:



Zaradi ekosistema, jasno. Kar se harvera, driverjev in oper. sistema tiče, imajo že 90% dela opravljenega, ker je to rešeno že pri android telefonih. Kar se developerjev in aplikacij tiče, pa tudi že takoj dobijo veliko iger in veliko razvijalcev, prav tako zaradi android telefonov in tablic. Če bi šli tvojo pot, bi morali na več področjih orati ledino.


Kar se driverjev tiče, ni kakšne razlike, saj android ima tudi linux kernel, res pa, da so problematični kakšni čipi, za katere obstajajo samo binary blobi, prirejeni na določeno verzijo jedra, pa še kaj pošmuglani za android. Aplikacije je bilo pa treba tudi za android enkrat na novo napisati. Verjetno je res lažje/hitreje dobivati nove aplikacije v javi, kot pa v c/c++, ampak na koncu te to ugrizne v rit pri hitrosti in porabi. Škoda, ker je meego šel svojo žalostno pot. Tisto je bilo vsaj native, in bi zdaj imeli že polno aplikacij in iger.

jan_g ::

WizmoTo je izjavil:


Kar se driverjev tiče, ni kakšne razlike, saj android ima tudi linux kernel, res pa, da so problematični kakšni čipi, za katere obstajajo samo binary blobi, prirejeni na določeno verzijo jedra, pa še kaj pošmuglani za android. Aplikacije je bilo pa treba tudi za android enkrat na novo napisati. Verjetno je res lažje/hitreje dobivati nove aplikacije v javi, kot pa v c/c++, ampak na koncu te to ugrizne v rit pri hitrosti in porabi. Škoda, ker je meego šel svojo žalostno pot. Tisto je bilo vsaj native, in bi zdaj imeli že polno aplikacij in iger.


Je razlika, ker moraš gledati na celoto. Če bi bilo preprosto, bi tak ekosistem osnovan zgolj na native linux aplikacijah, že imeli tudi na telefonih in tablicah. Res je, da je Android zrasel iz Linux kernela (in če se ne motim, so s kernel verzijo 3.3 mergali tudi vse spremembe iz Android forka, tako v tem pogledu ni več razlike), ampak da narediš komercialno uspešen produkt, je potrebno še dosti več. En očiten del mozaika: kako (kje) lahko uporabniki dobijo/kupujejo igre in obratno, kako developerji na preprost način spravijo svoje izdelke do čimveč ljudi. To ni preprost problem in bi ga morala ouya v primeru soliranja rešiti na svoj način. Tako pa dobi Play store, ki rešuje ta problem, iz Android ekosistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

WizmoTo ::

Saj linux distribucije imajo delno že svoj ekosistem (repozitorij + možnost komercialnega nakupa prek centra (samo ubuntu?), komunikacija pa itak uporablja googlove storitve), samo izpilit je malo potrebno glede plačil.

No, zgleda, da se nekaj podobnega, kot sem imel v mislih, že pripravlja:
http://news.slashdot.org/story/13/01/02...

JayKay ::

edit:zbrisal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

jan_g ::

WizmoTo je izjavil:

Saj linux distribucije imajo delno že svoj ekosistem (repozitorij + možnost komercialnega nakupa prek centra (samo ubuntu?), komunikacija pa itak uporablja googlove storitve), samo izpilit je malo potrebno glede plačil.

No, zgleda, da se nekaj podobnega, kot sem imel v mislih, že pripravlja:
http://news.slashdot.org/story/13/01/02...


Že kar nekaj časa uporabljam Linux (zdaj bo že več kot 10 let) in poznam ter zelo cenim način distribucije aplikacij ter libov prek repozitorijev. Ampak od tam do nečesa takega, kar je apple app store ali google play, je še nekaj konkretnih korakov (po mojem niti ne ekstra potrebnih in koristnih, še posebej, ko gre za komentarje, ocenjevanje, top 5 prejšnjega tedna, itd... ampak ljudstvo je reklo svoje). Predstavljaj si, da si nek entuzijast konec leta 2011 ali začetek 2012 in želiš ljudem prodati idejo a la 'ouya'. Kako boš prišel od ideje do izvedbe najceneje in najhitreje? S kustomizacijo linuxa? Čakal na Ubuntu, da do leta 2014 morda skuha nekaj svojega? Ne vem no, meni se ne zdi tako čudno, da je dosti tega (razni tv dongli, casual konzole, etc.) šlo na android. Šlo bi tudi na iOS, če bi Apple odprl svoj ekosistem.

damjanll ::

Problem vseh teh repositoryev je da so specificni za neko verzijo distribucije. Prej bi morali zagotovit neko binarno zdruzljivost in neodvisnost od verzij.

Mipe ::

No, pa so jo lansirali: http://www.ouya.tv/ouya-takes-flight/

kmetek ::

dosti folka jo sploh dobila ni.

hojnikb ::

#brezpodpisa

opeter ::

Mucek123 je izjavil:

Najbrž to, kar tako negre... Oglavnem Slovenci smo itaq vedno skeptnični in neprivoščljivi. :)


Ne, Slovenci vemo, kako lahko se ljudi nategne oz. kakšen občutek je to.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igralna konzola

Oddelek: Kaj kupiti
91252 (1078) Cveto
»

Nvidia predstavila konzolo Shield

Oddelek: Novice / Konzole
239856 (7308) Looooooka
»

Valve potrdil delo na lastni konzoli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Igre
15337103 (32341) opeter
»

Čim večji so, tem močneje padejo - OnLive (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6516455 (13781) Shegevara
»

Naslednji Xbox prihodnje leto, bržkone brez optične enote (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5515974 (13390) St235

Več podobnih tem