» »

Loto zadetek -deliti / ne deliti

Loto zadetek -deliti / ne deliti

stock ::

S kolegom/punco greš mimo loterije, ti se odločiš igrat, prosiš njega da ti izpolne kolono. Plačaš in greš.

Nosiš riziko uplačila, smatraš samo sebe kot dobitnika?, deliš v vsakem primeru ali le če so cifre njegove/njene? Ali celo vse drugemu od katerega so bile cifre.


Kako si razlagate filozofijo :)
  • spremenil: stock ()

Blinder ::

zame gre 100% tistemu ki je dal keš
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

PaX_MaN ::

Odgovor je 42.

vorantz ::

vsekakor morš pazit, da se ne skregata zaradi tega in pristane kdo z nožem v hrbtu

freesty ::

Poberes denar in sploh ne poves, da si zadel.

stock ::

Če bi prišlo do nožev, bi bil primer prepuščn policiji. Tako da one man down pa drugi v zaporu, pol že ni več fore. Lahko pa pride do nestrinjanja, za 1mio€ se prijateljstvo konča xD

Jaz si razlagam to kot Blinder 100% tisti ki je uplačal. Se tudi nebi žrl če bi zamudil v pošto pa bi potem bile ravno te cifre.. Nekako podoben princip, nisi uplačal, nisi tvegal nimaš kaj :)

Freesty, pa če ma kdo tok dober spomin, ko greš vedno na iste cifre naprimer itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Nepowem ::

50/50 100%
Kr neki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nepowem ()

#000000 ::

Itak bratski al pa vsaj pola pola :)

freesty ::

Dal bi mu toliko stran kolikor bi mi on vrnil od nakupa srečke, če njegove številke nebi zadele nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

korenje3 ::

jaz bi vse pobral. to je tako kot če bi rekel kolegu da ti gre iskat nov kupljen avto. je potem pol avta njegovega?

isto v podjetjih. delaš stvar vredno 100000€... od tega imaš 3000€ plačo, direktor pa pobere 20000€ dobička. direktor ti plača za uslugo, sam pa pobere denar od prodanega.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

#000000 ::

Dej še men, jest sem naviju za to kombinacijo :)

GoodSatanist ::

Če nisi pizda, boš delil 50/50.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

blackbfm ::

kolegu oz. znancu ki te skos kaj prosi za kakšne usluge itd ne bi dal nič

tistim recimo petim top ljudem ki mi največ pomenijo pa bi z veseljem delil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Architect ::

povsem logično:
če je on kaj zadel, mu to daš. Če je le izpolnil stolpec, ti pa si zadevo plačal in še tvoji stolpci so bili dobitni, pa nimaš kaj deliti.

Če pa je on dejansko kaj zadel s svojim stolpcem pa je edino pošteno da z njim deliš.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MajorM ::

Če je kombinacija njegova delim na pol. Če zadane moja kombinacija pa dobi delež, tako kot tudi vsi moji družinski člani.
:)

francek1 ::

Predno zve,da si dobil, ga vprašaš, če ti krije pol cene srečke. Na osnovi odgovora deliš dobitek.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Bura ::

Bi delil, ampak ne polovično.

MIHAc27 ::

Če bi njegova kombinacija zadela, bi delil 50/50. Drugače pa ne.

Nissan GTR ::

Če si ti plačal in imaš ti v posesti listek gre vse tebi. Nimaš nobene materialne obveze do kolega, lahko pa mu daš kako darilo, ker ti je on prinesel srečo, vendar je to čisto stvar tvoje dobre volje.

bajsibajsi ::

Sem presenecen koliko folka bi delilo. Kao...

Sam bi dal najvec neko malenkost. In se to zgolj v primeru, da bi bil vecji dobitek.

Zgodovina sprememb…

TheRiddle ::

Ravno zaradi takih dilem in pa ker je to itak en velik nateg, ne igram iger na srečo.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

urosh ::

prideš domov in vprašaš ženo, kaj bi naredila, če bi dobil na lotu. Reče: vzela bi pol in odšla! Pa rečeš: evo ti 3€, zaj pa idi :)

kr1ženska ::

Ko se enkrat svet začne vrtet okoli dnera je zmer piz**. to se ponavat vidi pri delitvi dediščine kjer se velik sorodikov na smrt skrega. Jaz bi naredila isto kot Bura, zaradi svoje mirne vesti. Frend bi mi tko al tko zameril, da ne dobi polovično tko da bi mu na koncu še stisnila roko. A je** ga

shadeX ::

Preprosto. Nič od naštetega. Ne deliš in ne vzameš zase. Zakaj?

Zato ker tako ali tako ne boš zadel...

flipflop ::

Če bi mu jaz dal številke in bi on samo izpolnil, pol bi mu dal pač nek del, odvisno od količine tega denarja. Če pa bi on prav po svoje obkrožil številke, pa bi dal polovico.

cvizl ::

Jest bi mu v vsakem primeru dal nekaj. Če sem jaz plačal sem jaz zadel,pa če je on povedu tiste cifre al pa ne.
Sicer igram loto pa vem,da bi bili vsi moji prijatelji deležni dobitka.

Grey ::

Najbolj moralno in pošteno je, da si razdelita na 50/50, ker ti ne bi zadel s plačilom listka brez da bi on napisal številk in on ne bi zadel brez plačila listka s tvoje strani. It's a two way street in, če sta pametna, imata verjetno oba kopijo listka, še bolje pa bi bilo poslikati posneti pred samim vplačilom. Tako, da izvedela bi oba, če je kombinacija zadela. Če pa potrdila nimata oba, je pa samo odvisno, kolikšna pi*da je tisti, ki je listek obdržal.

gzibret ::

LOL.... dobitek podariš lačnim otrokom v Afriki ali pa cerkvi ;) Tako ne bo nobenega kreganja.
Vse je za neki dobr!

mn ::

Grey je izjavil:

Najbolj moralno in pošteno je, da si razdelita na 50/50, ker ti ne bi zadel s plačilom listka brez da bi on napisal številk in on ne bi zadel brez plačila listka s tvoje strani. It's a two way street in, če sta pametna, imata verjetno oba kopijo listka, še bolje pa bi bilo poslikati posneti pred samim vplačilom. Tako, da izvedela bi oba, če je kombinacija zadela. Če pa potrdila nimata oba, je pa samo odvisno, kolikšna pi*da je tisti, ki je listek obdržal.


Bi tudi plačal polovico dobička računalniku na pumpi ki je sprintal te številke če označiš da naj jih sam izbere? IMHO, je dobitek 100% od človeka ki je dal denar za listek in 0% od človeka ki ga je nesel na prodajno mesto pa par cifer obkrožil. Kaj pa dobitnik počne z dobitkom je pa seveda njegova dobra volja...

flipflop ::

mn je izjavil:

Grey je izjavil:

Najbolj moralno in pošteno je, da si razdelita na 50/50, ker ti ne bi zadel s plačilom listka brez da bi on napisal številk in on ne bi zadel brez plačila listka s tvoje strani. It's a two way street in, če sta pametna, imata verjetno oba kopijo listka, še bolje pa bi bilo poslikati posneti pred samim vplačilom. Tako, da izvedela bi oba, če je kombinacija zadela. Če pa potrdila nimata oba, je pa samo odvisno, kolikšna pi*da je tisti, ki je listek obdržal.


Bi tudi plačal polovico dobička računalniku na pumpi ki je sprintal te številke če označiš da naj jih sam izbere? IMHO, je dobitek 100% od človeka ki je dal denar za listek in 0% od človeka ki ga je nesel na prodajno mesto pa par cifer obkrožil. Kaj pa dobitnik počne z dobitkom je pa seveda njegova dobra volja...


Računalnik pa človek pač ni primerjave. Sicer pa po tej logiki lahko rečeš tudi, da je dobitek 100% od človeka ki je številke izbral in 0 % od človeka, ki je dal tistih par centov za srečko. Je pa v izogib takim dilemam najboljše, da če že plačaš ta "davek za norce", številke sam izbereš in tud plačaš sam.

Blinder ::

Bura je izjavil:

Bi delil, ampak ne polovično.

Mogočeše bolj prav tako kot zadržat vse zase.

Kaj bi pa vi naredili, če bi si sposodli denar za vplačat igro in bi zmagali? A ni bila neka tožba, da tsit ko je posodil denar je hotel imet dobiček zase? neki takega..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Ganon ::

Plačal sem, moje je.

para! ::

Deliš z najbližjimi, tako kot vse ostalo.

lp
Death before dishonor!

stock ::

bajsibajsi je izjavil:

Sem presenecen koliko folka bi delilo. Kao...



Ja, jaz tudi. Tko ko da ti hostesa pihne na kocke v kazinoju, češ doda malo svoje sreče, pol bi pa kor 50/50. Je pa zanimivo kako folk razmišlja :) se mi tudi zdi da bi delili bolj tisti, ki dejansko ne igrajo kaj dosti.

Kot praviš Gray moralno in pošteno komu onemu ali tebi? Pomoje je bolj nemoralno od tistega da bi vzel! Kot tiste žene, ki oberajo može, ki garajo celo življenje, da nekaj ustverijo. One pa po trgovinah in ko gre kaj narobe polovička :) heh



para! je izjavil:

Deliš z najbližjimi, tako kot vse ostalo.

lp


Seveda kako potem deliš ni dileme. Problem je a z njimi pol deliš tistih 50% ali celoto :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Good Guy ::

nč nebi delil!

tx-z ::

Če si ti plaču in si nista delila plačila ji ne daš nč. To je tvoja stvar. Sploh ne poveš da si zadel in to je to. Pol jo pa razvajaš in presenečaš, kr ne bo vedla od kje ti keš ;) Js bi se skregu do amena zard tega če bi blo treba:) Če se pa vnaprej odločva da deliva pou pou, pa tut če js celo plačam, pol pa deliš - to pa nimaš kej, držiš obljubo.
tx-z

korenje3 ::

če se nekdo skrega s tabo zaradi denarja, potem to ni prijatelj, ampak izkoriščevalec.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

St235 ::

Grey je izjavil:

Najbolj moralno in pošteno je, da si razdelita na 50/50, ker ti ne bi zadel s plačilom listka brez da bi on napisal številk in on ne bi zadel brez plačila listka s tvoje strani. It's a two way street in, če sta pametna, imata verjetno oba kopijo listka, še bolje pa bi bilo poslikati posneti pred samim vplačilom. Tako, da izvedela bi oba, če je kombinacija zadela. Če pa potrdila nimata oba, je pa samo odvisno, kolikšna pi*da je tisti, ki je listek obdržal.


pa seveda moraš dat pol del še šefu, ker če ne bi dobil plače pač ne bi imel s čim plačat listka, pa profesorjem na faksu ker brez njih ne bi imel diplome in ne bi imel službe, pa seveda poštarju, ker če ne bi naskočil tvoje mame se nikoli ne bi rodil, pa seveda direktorju pošte, ki je poštarja dodelil ravno v rajon tvoje mame...

dexterboy ::

Človeški pohlep nima meja.
Bila je celo oddaja na Nat.Geo.Ch. o sedmih smrtnih grehih, in naj bi vseh ostalih 6 izhajalo iz pohlepa, ki je eden od 7-ih.
Če je zadetek na lotu velik, GREŠ in se nikoli več ne vrneš. Sploh, če imaš družino. Takoj z naslednjim avionom.
Raje odgovorite na naslednjo vprašanje:
KOLIKO ljudi poznate, ki jim je denar PRINESEL srečo v življenju?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

genesiss ::

Saj denar kot tak ti ne prinese sreče, ti pa da neko sigurnost in odpre možnost za razvijanje vseh potencialov. Če si zgrajena osebnost, lahko to pač izkoristiš. Neke razlika v sreči pred in po dobitku (kakšno leto po) pa verjetno res ni.

In tudi deljenje resursov drugim prispeva k lastni sreči. Z egoističnim altruizmom ni nič narobe. Verjetno pa se za to ne boš odločil če že pred dobitkom nisi ničesar delil z drugimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

MIHAc27 ::

A se tosterju ki ti speče kruh zahvališ? Ali pralnemu stroju, ker ti je opral gate? NE
A se zahvališ ženi za pripravljen zajtrk ali mami ker ti je oprala gate? NE? Pa bi se lahko, veš. Bojo vesele.

Zato se stroju, ki mi je dal cifre za loto, in je zato narejen ne bom zahvaljeval. Prijatelju, ki je uporabil svoje moči vizije, da je pogledal v prihodnost in mi dal zmagovalne cifre... jaz bi se zahvalil (in delil dobiček).

DexterBoy - žal ne poznam nobenega, ki bi imel kaj preveč denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

GeForce ::

Kaj pa če ti znanec podari Loto lisek in zadaneš? Plačal ga je on, številke je izbral on, podaril ga je pa tebi. Kaj bi storili v tem primeru?

Good Guy ::

GeForce je izjavil:

Kaj pa če ti znanec podari Loto lisek in zadaneš? Plačal ga je on, številke je izbral on, podaril ga je pa tebi. Kaj bi storili v tem primeru?


vzameš vse.. kaj ti ni jasn.. a ti kdaj vračaš darilo ki ga dobiš od nekoga?

GeForce ::

Ja no lej, vprašam pač.....

Good Guy ::

GeForce je izjavil:

Ja no lej, vprašam pač.....


Itak pa če bi zadel recimo par miljonov, da ti nebi blo hudga stisnt 100€ temu človeku v roke. Bi mogu bit res škrtuh, da kaj tazga nebi naredu

MIHAc27 ::

Za podarjen listek pa jaz ne bi hotel deliti 50/50. Bi se pa vsekakor primerno zahvalil (z kakim lepim darilom).

No da vas vprašam vse tiste, ki ne bi delili, če bi prijatelj vam povedal zmagovito kombinacijo... če bi jo vi nekomu povedali, in bi on plačal in zadel, a bi kaj pričakovali v zahvalo ali ne?

Good Guy ::

MIHAc27 je izjavil:

Za podarjen listek pa jaz ne bi hotel deliti 50/50. Bi se pa vsekakor primerno zahvalil (z kakim lepim darilom).

No da vas vprašam vse tiste, ki ne bi delili, če bi prijatelj vam povedal zmagovito kombinacijo... če bi jo vi nekomu povedali, in bi on plačal in zadel, a bi kaj pričakovali v zahvalo ali ne?


Ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575462 (19416) cen1
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982152564 (57967) krneki0001
»

loto - avtomatski vpis številk

Oddelek: Loža
365750 (4637) msms
»

kombinacija za loto (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7113889 (12428) Thomas
»

Loto verjetnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5917000 (15992) McHusch

Več podobnih tem