» »

LOTO

LOTO

««
2 / 20
»»

.:joco:. ::

TOliko kolikor je kombinacij.

Razen če napišeš več cifer v en okenček
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Tomi ::

Kombinacij 39 nad 7 je ~15.000.000. Največji listek, ki ga lahko napišeš, je 39 nad 17, torej menda ~15.000 kombinacij. Ena kombinacija je 35 sit, torej bi se vse kombinacije pokrile pri 525.000.000 sit.
Torej nihče ne more oddati vseh kombinacij, ker se ne izplača.
Samo vseeno ta krog bo sedmica.
metrodusa.blogspot.com

.:joco:. ::

Kako pa veš da bo?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Tomi ::

Ker sem jo sam vplačal, kako pa drugače.
metrodusa.blogspot.com

.:joco:. ::

Aha!:))
KOlk so pa cifre?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Thomas ::

Tomi se hitro uči. Zato ne bo povedal do žrebanja. Da ne bi prišlo do clusteriziranja seveda. :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

blue96 ::

če ga naslednji tden ne bo, potem bi mu lahko kaksno kartice iz prelepe slovenije poslali na barbados.
.

Thomas ::

MULC, Lepo povedano.

Jest sem danes tudi vplačal! Če dobim sedmico in bom eden od večih, se mi boste vsi smejali, ker sam ne najdem nefavoritov, druge pa učim. Je pa matematično upanje tokrat blizu cene vplačila. Če tokrat sedmice ne bo, se bo drug teden pa že splačalo vplačat kakršenkoli znesek.

Komu, od koga, bomo takrat jemali? Od suckerjev, ki s(m)o vplačevali do vključno jutri!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IceIceBaby ::

Sedmica to nedeljo bo:

2, 11, 14, 20, 30, 32, 34

Zdej se ne da vec vplacat pa lahko povem. Samo upam da jutri zjutraj nebo odprto pa bote pol vsi sedmico sli vplacat.
Pol drug teden ko pa keš dobim pa castim pjaco vsem slo-techovcem dokler bote lahko pil.

jetam ::

hehe kst, mal si zajebal...

vplacat se da celo soboto in tudi v nedeljo zjutraj na dezurnih mestih.

pa da ne bos pobrisal stevilk...
tole so od kst-a (ljudski favorit... ampak za neumnost): 2, 11, 14, 20, 30, 32, 34

:D

Lucas ::

Thomas, presenečaš me...igraš loto?!

Saj ni nič narobe s tem, samo...transhumanisti verjetno potemtakem vsi igrate LOTO, ali pa vsaj kakšno od iger na srečo, verjetno je to kakšno od nepisanih pravil med vami...

Samo ugibam!:)
I was here...

Thomas ::

Ne, ne igram. Sem se moral danes najprej naučiti, kako se izpolni listek! Predvsem kateri, ker sem pograbil napačnega.

Kar se pa tiče racionalnosti igranja LOTOta pa tkole:

Politično korektno stališče je, "da se hazard ne izplača, zato ne zapravljaj denarja za igre na srečo ...".

Meni je od moraliziranja rado slabo, tako tudi od tega.

Vsak pameten igralec lota ve, da najverjetneje ne bo dobil nič. Da bo na dolgi rok verjetno samo znosil delček svojega denarja loteriji.

Toda to ga ne bo ubilo (če je zmeren) še škodilo mu ne bo zelo. Toda letos je že nekaj Slovencem LOTO spremenil življenje. Lucky devils uživajo bogastvo, ki ga sicer ne bi!

Seveda pa imamo tudi zadrteže, ki si nikoli ne privoščijo nobene napake, slabosti ipd. Taki (iznad kozarca piva morda) moralizirajo in očitajo.

Wake up!

:))

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Simko ::

Še malo :)

1 2 3 4 5 6 7 sploh ni dobra kombinacija, kot sem sprva mislil...Prejšni korg je bila vplačana 1460x.

Simko ::

Heh, evo en lep primer clusteriziranja: v 21 krogu je bila kombinacija, ki je bila izžrebana v 20 krogu ,napisana kar 3.833 krat :) .

Thomas ::

Simko

Zdej jim mora biti vsem jasno, da je tole clusteriziranje pomemben pojav. No, vsaj polovici. Polovici od teh, po tvojih zadnjih dveh postih!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

.:joco:. ::

Samo 43 sem zadel :(
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

para-site ::

Jst tudi ponavadi ne igram, ker je s tem načeloma sama zguba. Zdej zadnja dva tedna pa je ratal nacionalni šport. Vrste na loteriji... Verjetno si še najbolj želijo, da pade 7 zaposleni na loteriji za okenci, ker delajo kot sužnji.
Sicer pa sem dobil 5-ko, falil sem samo štirico, ki sem jo obkrožil v treh drugih kombinacijah, in 31, namesto katere sem obkrožil 32. Jebi ga. A kdo ve, kolko je 5-ka prbližno?

Cosmo ::

Jaz sem enkrat mel 5ko pa je bla tam cca 4 jurje..samo zdaj je bistveno vecji nagradni sklad.

A ve kdo kolko dobis za 4ko v tem kolu?:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Tomi ::

Naj vas potolažim, nisem zadel sedmice.
Sem bil ta blizu, presneto blizu. Tako kot še nikoli.
metrodusa.blogspot.com

Gandalfar ::

Ali je bila 7mica v tem krogu ali gremo spet v naslednjega?

sosko1 ::

Folk to ni za verjet sedmice spet ni bilo!:P Novi sklad 450.000.000 SIT
Gremo pisat nove listke:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sosko1 ()

.:joco:. ::

A ti to resno?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

sosko1 ::

Uradni rezultati dani s spletne strani loterije slovenija http://www.loterija.si/zadnjirezultati....

para-site ::

kolkor dobim dobim... par jurjev bo že.
Tomi, kolko blizu si bil? Tko ku si napisal pričakujem najmanj 6.8-O

In pa itak igramo naprej, dokler ne pade 7.

.:joco:. ::

Waaaa, zdej pa vem da bom dobil sedmico, VEM!!! Pa ne povemn cifer, samo jaz jih vem!
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

IceIceBaby ::

jaz sem zadnjic zadel 4ko in dobil ven 11k sit. Samo sem vplacal sistem z 10 stevilkami za 4500 sit. Ce bi takrat petko zadel sem racunal da bi okol 150k dobil.

Zdej sm mel ze sedmico napisano, sam so mi pol narobe stevilke izzrebali. Se vid kolk so nesposobni :)
Kar se pa izgbe tice se pa strinjam. Ce spilas na veliko zapravs VELIK denarja. Ce bi eno leto sparal vse kar si na loto zagonu bi neki mel od tega. Res pa je da ce ne drugega je zabavno listke pisat pa pol u nedeljo ob pol sedmih cakakat al bo kej al nc.

tejo ::

Ja, v nedeljo zvečer čakat, da lahko potem listek leti v smeti... Moj največji dosežek do sedaj pri loto je bila 3 (no ja, samo 4 številke so majkale do 7), samo zdej se pa ne grem več tega, k tud če dobim 4, ni vse skupaj vredno nič. Kaj več pa itaq vem, da ne bo. ;((

.:joco:. ::

Ah, če mene uprašate, je loto treba igrat na dolge roke. Daš kakega jurja ali dva na mesec, nič ne pričakuješ, pa v žepu se tudi bistveno ne pozna.

Brezveze je naenkrat dajat 20, 30 ali več jurjev, ker so možnosti še vedno neprimerno majhne. Boljš je da na vsake 14 dni vplačaš eno 9-ko ali 8-ko, pa je. Verjetno nikoli ne boš zadel sedmice, mogoče se ti pa userje. Važno da ne reskiraš veliko denarja. Toliko kot si ga pripravljen stran vršt!
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

rozica ::

joco tudi jaz nekako tako jemljem "štos lota" 8-)
neki že moraš vplačat, da lahko vsaj upaš :)...
mislim, da nima veze al plačaš en stolpec al deset stolpcev... ni bistvene razlike v možnosti dobitka ... le vložek je večji :\
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rozica ()

para-site ::

Ma jst isto, ne igram pogosto, razen kadar je zanimivo tko ku zdej. In še tisto igram najmanj kar se da. Zdej sem igral za 350 sit. Kaj, če bom mel srečo, bom mel, in če ne pa tudi ok, se ne sekiram. Mene boli kurac za tiste sisteme in ne vem kašna izračunavanja hot številk in blablabla, jst grem s frendi na pijačo, enga pržgem in na slepo prekrižam 10 x 7 številk. To je to, prvič sem dobil trojko, ta krog zdej sem mel srečo, k sm dobil petko, naslednjega bom pa pobral 7. Tko pravjo, ne vem.:D

andrej ::

Simko: kjer si dobil podatke, kolkokrat je bla katera kombinacija vplacana?

Marjan ::

andrej: Na loterija.si je kar nekaj statistike, verjetno je tudi to.

Sicer pa je LOTO postal no.1 šport v Sloveniji. Še fuzbal je zasenčil >:D.

_____
A bo kdo verjetnosti zračunal za posamezne dobitke (glede na clusteriziranje)? :)) >:D

Thomas ::

Če pade sedmica v cluster 3000 ... hehehe potem je 450 milijonov vredno samo še 150 tisoč SIT za vse "srečne" dobitnike.

Argument da "lahko z enako verjetnostjo zadane tudi ljudski favorit" - je pa čisto brezpredmeten.

Nekdo, ki na dolgi rok igra favorite, bo zgubljal precej hitreje, kot tisti, ki ne.

V naslednjem kolu bo morda znesek izplačil presegel znesek vplačil. Torej se splača investirati vsako vsoto. Matematično upanje bo (verjetno) večje od 1!

Posebno, če ne boste stavili na favorite!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Area_51 ::

:)) NA lotteriji de očitno malo za******** z nami. Sej to je boljše za državo"davki" Od tega bojo sigurno vsaj 70milijonov sebi v žep spravili. Nekateri na tak način služijo. Sedaj pa more nekdo dobit seveda, če se tako odločijo..:)
Area 51

Simko ::

andrej:
tukaj
imaš nekaj statistike iz zadnjega kroga, za starejše kroge pobrskaj malo...

Thomas:
hja, samo ni tako lahko najti ne-favorite.
Primer:
V tem tednu je bila največkrat vplačana kombinacija 3, 9, 15, 21, 27, 33 in 39, napisana je bila kar 6.525 krat.
Malo sem že zaspan in se mi ne da prav veliko misliti, ampak zakaj je zgornja kombinacija bila izbrana tolikokrat? Naključje ali favorit?

andrej ::

hvala simko. sem to prej vido, samo nisem potem bral tiste cifre. zanimivo:D

andrej ::

zanimivo:
"
V tem tednu je bila največkrat vplačana kombinacija 3, 9, 15, 21, 27, 33 in 39, napisana je bila kar 6.525 krat. To pomeni, da če bi bila izžrebana ta kombinacija bi si 6.525 dobitnikov razdelilo 324 milijonov, kolikor znaša višina sklada za sedmico.
"
6.000?!?8-O

Ce pogledamo kombinacijo je zelo mala verjetnost, da bi ta kombinacija bla dobitna...

Area_51 ::

:)) Sigurno, en bi dobil kej dosti denarja , ko bi sedmico zadelo okoli 6.500ljudkov. Zelo malo, bi dobil posameznik.:)
Area 51

rasta ::

Kombinacija 3, 9, 15, 21, 27, 33 in 39 je en navpičen stolpec, se mi zdi.
Če bi bila izžrebana, pa bi vsak dobil okoli 50k ...

Geometrijski vzorci pa so ljudski "favoriti" ...

BlackHole ::

Sedmice ni bilo, ker sam nisem igral (vplačal). Mogoče bom ta teden.

Thomas ::

Kdor hoče imet nefavorita naj mi pošlje mail.


Semle.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Simko ::

Jap, toj e stolpec...zdaj sem pogledal na listek :)

Thomas ok :)

lp

rozica ::

Thomas ???
kakšna velikodušnost....:))
a sam pa ne bi napisal teh številk?? ne igraš??:\
in če zadanem? deliva? :P
LOL dejmo poskusit Thomasove nefavorite....sam potem bodo favoriti , če bomo vsi vpisali tvoje številke ;)
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Thomas ::

Simko

Vsak dobi svojo kombinacijo. NI računalniški pseudorandom, ker to bi lahko bili favoriti!

Tudi nimam toliko časa, da bi jih žrebal iz nogavice. Se pravi nimam analognega sistema.

Pač pa nastavim seed randoma po vsakem žrebu odvisno od tega, koliko časa se je izvajala neka dolga zanka. Stopenjsko.

Če potem ne zadošča nekim kriterijem - vržem ven - in poženem znova.

rozica

Jah nič nisem velikodušen. Mene zadeva razen nekaj dela ne stane nič. Ampak računam na čast morebitnega dobitnika. Da se me spomni, ko zadane. Da deli z mano 10, namesto 90 ali 99 procentov s soigralci. Ni pa treba nikomur uporabljati mojih kombinacij - seveda.

Honor based game.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Simko ::

Thomas

če dobim in ne delim, dobiš 10 procentov. Če dobim in delim, dobiš 3. Če me požrešnost ne premami. Ampak mislim, da me ne bo - brez skrbi :)

če, če, če, ... :)

Drugače pa hvala še enkrat za komb. :)

mh8759a ::

thomas:

1. zgoraj nečesa nisem razumel - to je ko praviš, da se bo že splačalo vpisati kakršenkoli znesek. Kaj to misliš pokritje vseh 15 milij. kombinacij al kaj ? Ker to te znese okol 530 milijonov SIT, ampak tudi če je dobitek 600, 700 ali pa 1000 milijonov, si takoj v zgubi, če isto vpišeta dva ali še več?

2. torej tvoji nefavoriti imajo enako verjetnost da so ižrebani kot vse ostale kombinacije. Potem je le verjetnost, da bo več ljudi imelo sedmico, s tvojimi nefavoriti manjša?

lp

Thomas ::

Marko!

ad 1.

450 milijonov je dobitek za sedmico. Ostali dobitki pa bodo vredni vsaj še 200 milijonov. To je za 100 milijonov več, kot če napišeš kar vse listke.

Če bi bilo tole žrebanje LOTO globalno - in to vsake 15 minut - sicer pa po istih pravilih kot so trenutno v Sloveniji, bi vplačilo vsakih nekaj mesecev - samo kadar je situacija takšna kot je trenutno, zagotavljala gotov dobitek na dobo večih let.

Zdaj pa na dobo nekaj 10 ali 100 tisoč.

Dobra (?) portfeljska naložba.

ad 2.

Povsem točno.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Simko ::

Thomas
kaj misliš z na dobo večih let ?

Tomi ::

Kar se tiče mojega dobitka, bom raje povedal toliko, kot sem dosedaj, ker bi bili verjetno presenečeni.
Tako da sedaj imam še veliko večje veselje do izpolnjevanja:D
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Thomas ::

Simko

Tkole mislim ...

Denimo, da razpolagaš z milijardo hrvaških kun. Kun zato, ker za kuno lahko kupiš eno kombinacijo. Milijardo zato, da pride do izraza zakon velikih števil.

Denimo še, da res hodiš vsak teden kupit milijon kombinacij.

Ker je dobitkov za 50% vplačil boš po 1000 tednih - slabih 20 letih - ostal s 500 milijoni kun.

Vsakih 15 tednov - dobre 3 krat letno, boš dobil tudi sedmico, v povprečju pa boš dobival skupno z vsemi dobitki polovico vložka nazaj.

Če boš pa igral samo favorite - pa dosti manj, saj bodo tvoje sedmice vedno vredne kot kakšne petice.

To je zdaj bazična strategija, ki pa jo lahko donekle izboljšaš. Ena je recimo ta, da VEDNO izbereš le NEfavorite. V kakšni četrtini ali več primerov, boš dobil. Samo da precej več, kot če bi stavil tudi na favorite.

Druga izboljšava je pa ta, da staviš samo v takihle izrednih situacijah, kakršno imamo sedaj.

Te so redke. Zdej pridejo na leta, če ne več. Zato bi zakon velikih števil "prijel" šele v stoletju, če bi se držal te strategije.

Če bi pa imeli LOTO navit, da bi ga igrala milijarda ljudi na 15 minut ... potem bi bila taka situacija tedenska, mesečna - in v nekaj letih bi "pametni dobili". Tista milijarda kun bi se zredila bolj kot v banki!

Je pa vprašanje seveda, če potem ne bi vsi postali pametni.

Ker favoriziranje nekaterih kombinacij je precej prispevalo k temu, da imamo zdej "tako veliko sedmico". S smimi racionalnimi igralci, pa je ne bi bilo.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()
««
2 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

loto / jackpot (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5919395 (1687) oo7
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575513 (19467) cen1
»

Loto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518099 (6634) clothes
»

Na 3 listkih ista Lotko številka, napaka ali ??

Oddelek: Loža
195813 (5176) OZZY
»

LOTTO - katera kombinacija bo sedmica

Oddelek: Loža
364081 (3424) alesr

Več podobnih tem