» »

Loto verjetnost

Loto verjetnost

«
1
2

Red_Mamba ::

Malo sem že pozabil statistiko pa me zanima če mi lahko kdo pove kako se izračuna ta verjetnost. Kako prideš do 1:15miljonov???

Thomas ::

Odiedog:



Malo matematike:
N=število številk, med katerimi izbiramo (39)
K=število številk, ki sestavljajo kombinacijo (7)
bin(a,b)=binomski simbol a nad b=a!/(b!*(a-b)!)
Vseh možnih popolnih kombinacij pri lotu je: bin(N,K)
Če na listku prekrižamo k številk, smo izbrali: bin(k,K) popolnih kombinacij.
Popolna kombinacija pomeni 7 številk. Kombinacij, kjer zadenemo le n številk: bin(K,n)*bin(N-K,K-n) (v primeru, da bi prekrižali le 7 številk).
Če na listku prekrižamo k številk, zadenemo n številk, je bilo kombinacij: bin(K,n)*bin(N-K,k-n).
Če vas zanimajo verjetnosti, jih za večino dobite tako, da delite z vsemi možnimi popolnimi kombinacijami. Razen pri čisto zadnji enačbi, kjer pa je skupno število kombinacij večje: bin(N,n).


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DavidJ ::

C739 = (39*38*37*36*35*34*33)/(7*6*5*4*3*2*1)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

goku :) ::

Malo drugače: Večja je verjetnost, da te ugrizne morski pes, kakor da zadaneš na lotu.

Evo ti kako se to računa!

Red_Mamba ::

Hvala fantje :) kljub temu bom še naprej občasno igral loto :D

goku :) ::

Kadar so rekordne vsote grem pa še jst vplačat.8-O

bf4ed ::

Jaz sem lani igral 2 meseca nekje nonstop. pa sem 2x dobil 5 nekje 20k sit in 1x4 nevem kolko je blo. Nevem zakaj sem nehal.>:D

goku :) ::

Kakor jst vem se sprašuje po glavnem dobitku!

krneki0001 ::

Sam igram vsak teden na iste številke že par let.
Letos sem v petih mesecih povleku od lota že 250k sit. Igram devetico na sistemu, tko da plačujem 36*35 sit 1260 sit na teden.

Lansko leto sem povleku okol 120k sit. tko da se mi je že vse pokrilo.

LP
Nebivedu

bf4ed ::

Znam kaj sprašuje.>:D Ma boj jaz tudi začel nazaj igrat še ta teden pa da vidimo kaj bo. Upam da bo 7.>:D

goku :) ::

Eni imate pač srečo, jst je nimam lahko miljone zapravim pa tudi ene cifre ne bom uganu!

Torej imam srečo za zadevati prazna polja!

Thomas ::

Po moje tudi v tem nisi zelo dober. Se motim?

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matek ::

Itak da se ne motiš. Če bi bil dober v izbiranju polj, ki ne bodo zadela, bi samo prekrižal ostala in pobral keš.

Sicer pa jaz fotru vedno pravim, da ma iste šanse da zadene, če bo obkrožu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, in 8, pa se mi sam smeji. A mam prav?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

iration ::

Torej imam srečo ... (zadevati prazna polja!)

Nice :))

To je že kar ekskluziven pogled na svet za Slovenca.
Mi smo bol za depro sceno. :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

Seveda imaš prav. Ravno tako verjetno da bo zadel, kot če napiše karkoli drugega. Tako da se mu lahko smejiš ti - ne on tebi.

Vendar vsak teden pride 1000 ali več prav teh rešitev. Zato če bo zadel takrat, ko bodo te izžrebane - bo delil. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

goku :) ::

Problem je v tem, da rečem zdej mislim da bodo naslednje cifre(torej te cifre ne bodo in jih izločim) obbkrožim druge in šmenm, kaj se zgodi. Prave so ravno tiste k jih izločim.

bf4ed ::

Eno in isto kombinacijo nonstop na enem polju 8 komadov pa na drugem polju vedno različnih 8 komadov.>:D

Imortales ::

Nekje sem enkrat čul, da je večja verjetnost da te 2X strela trofi, kot da ne lotu zadeneš. Jaz še vedno čakam na svojo prvo strelo.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

goku :) ::

Ma ja samo ko pa zadaneš pol je pa žurka8-O.


Poznam enga k je par tednov nazaj sedmico zadel.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

bf4ed ::

Če bi jaz zadel 7 nebi nikomur rekel niti staršem nikomu.
Samo bi en dan se dopeljal z novim avtom in motorjem. >:D
Potem bi pa bilo samo 8-O 8-O 8-O

>:D Samo to bi napravil po 1 mesecu da ne bi takoj skužili. Verjemite bi zdržal :D, samo more biti barem 20mio.

smash ::

madmanmato: verjetnost, da človk zadane 1,2,3,4,5 je manjša kot da človk zadane 13,32,25,19,14.....Osnove verjetnostnega računa!

Thomas ::

> verjetnost, da človk zadane 1,2,3,4,5 je manjša kot da človk zadane 13,32,25,19,14


> .....Osnove verjetnostnega računa!

Manjkajo smashu.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Simko ::

hehe, smash, narobe :P

Predstavljaj si, da žogice nimajo cifer oz. da so oštevilčene drugače. Če bi bile 1 2 3 4 5 oštevilčene z 11 21 4 8 10 pa bi bila večja verjetnost, da bi bile izvlečene?
Če že ne znaš izračunati :D

Sid Izprijeni ::

Smash, ti si pa trčen. Čisto za vse kombinacije je verjetnost ista. Žogice prav nič ne vejo o tem, katera kombinacija se tebi zdi nekaj posebnega, katera pa ne, tako da ječisto vseeno kaj prekrižaš na listku.

:P
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

goku :) ::

Možnosti so za vsako kombinacijo enake, samo ne vem če je že kdaj bilo sedem cifer zapored?!?!

Thomas ::

Za 7 števil zapored je 32 možnosti. Nezaporednih 7 - je pa pol milijonkrat več, med 39 števili.

Ampak verjetnost za 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 je še vedno enako velika kot za 10, 13, 17, 19, 21, 29, 38.

Ker nezaporedne kombinacije se razporedijo v veliko večjo množico - in se natanko pokrajša to.

See?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

smash ::

no to sm hotu povedat kar je thomas....ce povzamem...manjsa je moznost da bodo cifre zapored kot da ne bodo

Sid Izprijeni ::

> no to sm hotu povedat kar je thomas....ce povzamem...manjsa je moznost da bodo cifre zapored kot da ne bodo

In zato bi ti obkrožu nezaporedno kombinacijo?

Če ja, potem še vedno ne razumeš, če pa ne, je bil pa nesporazum.

:)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

smash ::

seveda bi obkrožu nezaporedno kombinacijo ker je večja možnost da števila ne bodo v zaporedju...pa si predstavli kokr hočš

Thomas ::

Zgleda da je bila Sidova diagnoza pravilna - ne razumeš!

Kolikorkrat je večja verjetnost, da bo izžrebana nezaporedna kombinacija, tolikokrat več je teh nezaporednih kombinacij.

Tako, da boš enako težko zadel v obeh primerih.

Štekaš?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

smash ::

hočeš rečt da če bi nekdo vzel vse kombinacije, ki so se do sedaj odigrale v lotu, bi bil isti procent zaporedno izbranih stevilk in nezaporedno izbranih stevilk???

i dont think so...tolk pa ze vem, da so zaporedno izzrebane stevilke redkost oz se sploh ne spomnem da bi kdaj kdo izrebu vse stevilke zapored oz.kakrsnokoli zaporedno kombinacijo


jest tocno vem kaj vidva mislta...sam tuki se gre kaj se men bolj splaca obkrozt..zaporedno al nezaporedno kombinacijo...jest pravm da nezaporedno

Zheegec ::

Saj je za vse kombinacije enako majhna verjetnost in za nobeno kombinacijo ni pravila. 1,2,3,4,5,6,7 pač še ni bilo ker je ogromno možnosti in bi bilo to veliko naključje. Toda vsaka a,b,c,d,e,f,g kombinacija je naključje, tako da je čisto vseeno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_marko ::

Prejšna žrebanja nimajo veze z naslednjim .. in še naslednim.
Tako, da imaš pri VSAKI igri čisto enake možnosti, če napišeš zaporedno ali nezaporedno kombinacijo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Matek ::

hočeš rečt da če bi nekdo vzel vse kombinacije, ki so se do sedaj odigrale v lotu, bi bil isti procent zaporedno izbranih stevilk in nezaporedno izbranih stevilk???


Ne, ne moreš ti primerjat cele vrste enih kombinacij oz. skoraj vse kombinacije ki so kdaj bile izžrebane (nezaporedne) z ENO SAMO kombinavijo, ki je zaporedna 1-8.

jest tocno vem kaj vidva mislta...sam tuki se gre kaj se men bolj splaca obkrozt..zaporedno al nezaporedno kombinacijo...jest pravm da nezaporedno


Očitno ne kužiš. NE SPLAČA se ti igrat nezaporedne kombinacije oz. splača se enako kot igrat 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 in 8.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Thomas ::

> jest tocno vem kaj vidva mislta...sam tuki se gre kaj se men bolj splaca obkrozt..zaporedno al nezaporedno kombinacijo...jest pravm da nezaporedno

Ironija je, da imaš celo prav! Ampak ne tako, kot ti misliš. ENAKO je verjetna vsaka kombinacija, pa naj bo zaporedna, praštevila, taka s številkami na "D", ...

Toda ker je dosti pacientov, ki zaporedne številke obkrožajo, bi ob ENAKO VERJETNEM zadetku, delil dobitek z mnogimi teh pacientov.

Jest bom obupal ... >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

pa saj to je še prvošolčku menda jasno ...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _marko ()

Sid Izprijeni ::

Bom še jaz probal. Tole je že takonazorno, da me je kar malo sram, ampak vseeno...

Glej, recimo da vzameš kup krame, kjer niti dve stvari ne pašeta skupaj. Potem vsaki številki iz tega kupa krame pripišeš en predmet. Nakar žrebaš predmete. Katerokoli kombinacijo predmetov izžrebaš, vse so enako brez smisla, ker smo rekli, da predmeti nikakor ne grejo skupaj.

No, ako storiš tako, potem pa najbrž že vidiš, da nima nobena od kombinacij več možnosti kot druga, ker so vse popolnoma brez smisla.

A zdaj kapiraš?

:)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

smash ::

1.)lej...izprijeni..tuki se gre za neki cist druzga kar ti govoris...

katerih kombinacij je lahko vec??? zaporednih ali nezaporednih?? valda da je lohk nezaporednih veliko vec....in ce to upostevas, ugotovis, da bo verjetnost da se pojavi nezaporedna kombinacija, vecja, kot da se pojavi zaporedna kombinacija

as simple as that

ce ti ni jasn..si pa zracuni kolk je moznih zaporednih kombinacij in kolk nezaporednih...

ti pomagam..zaporednih je lahko samo 32 se mi zdi, nezaporednih pa malo velko morje

in vsak prvošolček bo iz tega sklepal na kakšen način se bolj splača obkroževat

2.) to o čemer ti govoriš, je pa čist ena druga stvar, ki u loto praksi čisto popuši

Thomas ::

Ne zastopiš smash. Drugi zastopijo, da ne zastopiš. Če me lepo prosiš, ti bom še enkrat razložu. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

smash ::

kaj še čakaš thomas..še prej mi razlož, kje sem v prejšnjem postu grešil?

Sid Izprijeni ::

No, smash, da ti razložim kar jaz, kje si v prejšnjem postu zgrešil.

Pustimo kramo, ker je očitno primer res prebanalen, četudi pravilen.

Tvoje razmišljanje je napačno zato, ker temelji na predpostavki, da so določene (zaporedne) kombinacije absolutno bolj smiselne, kot druge (nezaporedne). Pa niso. Smislene so samo ljudem, avtomatu, ki žreba številke pa so vse kombinacije enko smiselne, če uporabim sploh ta izraz.

Tebe motijo številke, ker se ti zdijo zaporedni nizi nekaj posebnega.

Pa veš, da v bistvu niso. Sicer bi si po isti logiki lahko izbral, da so pa nekaj posebnega recimo vse kombinacije tiste, ki se začnejo z recimo številko 13. In potem bi, ker je pač vseh kombinacij, ki se ne začnejo s 13, več, obkrožal kombinacije brez trinajstice na prvem mestu. Nesmisel.

A tolk zapleteno razlagamo?

:)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Thomas ::

> Sicer bi si po isti logiki lahko izbral, da so pa nekaj posebnega recimo vse kombinacije tiste, ki se začnejo z recimo številko 13. In potem bi, ker je pač vseh kombinacij, ki se ne začnejo s 13, več, obkrožal kombinacije brez trinajstice na prvem mestu.

S tem je Sprijeni kresnil žebljico po glavici!

Zdej mora biti vsem jasno, da po nekakšni "logiki neverjetnih zaporednih", pade VSAKA kombinacija ven.

> Nesmisel.

Ja! Ta logika, "ne morejo biti zaporedne" - je nesmisel, ker po njej "nobene ne morjo bit".



:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sid Izprijeni ::

Sem spregledal:

> ti pomagam..zaporednih je lahko samo 32 se mi zdi, nezaporednih pa malo velko morje

Evo, tukaj si si v bistvu že sam odgovoril, kar ti je Thomas že nekaj postov nazaj razlagal.

Torej, res je. Večja verjetnost je, da je izžrebana kombinacija nezaporedna kot zaporedna.

Vendar je nezaporednih, kot sam praviš ravno toliko večje morje, da četudi ti obkrožiš nezaporedno, imaš zaradi velikosti tega morja precej manj šans, da bo ravno tvoja izžrebana.

In obratno. Če je slučajno izžrebana zaporedna in si ti obkrožil zaporedno, je točno 1/32 šans, da je bila izžrebana prav tvoja kombincaija, kar je pa že kar velika verjetnost.
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

dexter_II ::

jest sem pa ze 2x sestico trofu, vsak let eno pa kar nekaj dnarja je navrgl
mogoce se kdaj tista 7 tud userje (v drugo je bla cist bliz:D )

in kako mi uspe?
vzamem 5 listkov navadnih, cca. 5 min. da naflikam vse listke s krizci (poskusite,boli roka)
in to je to? ni kjuca vse je odvisno od strica al tete v nedeljo

*loto-edina resitev*:D

smash ::

Sedaj pa razumem.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tomi ()

Aljo1 ::

mene pa zanima kolika je verjetnost zadetka v Italiji. Imajo malo več številk, pa 6 žrebajo!
Aja, kako lahko preko neta vplačaš Italijanski loto. Ta teden imajo 60 milionov EVR?

Barakuda1 ::

:)

Maaa, bez veze. Jaz počakam, da so številke izžrebane, pol lepo vse taprave obkrožim in imam 100% zadetek.
Problem je samo v tem, da mi takšnega BINGA nben noče izplačat.>:D

Pismo. A res še obstojajo takšni, ki mislijo, da pri naključni izbiri predmetov N nima vsak predmet enakih možnosti8-O

Barakuda

p.s.

Mimgrede. Hazardiranje je staro kot civilizacija. Ampak mislim, da je že Blaise Pascal je pogruntal in dokazal, da ima po sistemu random, med določenim številom predmetov (številk) vsaka številka enake možnosti. (Pascal je tako neke vrste duhovni oče današnje rulete, ker je pri svojem ekspirementiranju celo izdelal neke vrste "primitivno ruleto - sam ne v hazarderske namene>:D ) Na tem temeljijo dandanes tud rulete v igralnicah. Prav v tem je tudi razlog, da obstoji pri ruleti število 0, ki predstavlja dobitek za igralnico.
Igralnice tako na dolgi rok pobirajo dobiček ravno na tej nuli točno zaradi tega, ker ima število 0 povsem enake možnosti, da bo zadeto, kot naprimer število 26 ali 36. Tako imaš na izbiro 37 številk, zadetek na številki pa ti vrača vrednost 36 (na vsaki številki je vrednost stave 1).

A je to res tko težko razuemet.:|

Business ::

Hehe! Najprej pravite da je vseeno kakšne številke obkrožiš, ker je za vse enaka možnost. Potem pa isti pravijo, da pa so nekje možnosti večje, neke manjše. ;) :D

Xplicit ::

brez zamere ampak itak da je vecja moznost (prakticno in NE teoreticno) da zadanes loto ce obkrozs stevilke recimo 2, 8, 15, 21, 22, 30, 36 kot pa ce bos ti obkroz zapovrstne stevilke kot naprimer 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

torej za nekatere kombinacije je skor sigurno vecja moznost zadetka kot za druge, sam je se vedno tolk kombinacij da je treba met Velik srece da sploh kej dobis :\

Barakuda1 ::

brez zamere ampak itak da je vecja moznost (prakticno in NE teoreticno) da zadanes loto ce obkrozs stevilke recimo 2, 8, 15, 21, 22, 30, 36 kot pa ce bos ti obkroz zapovrstne stevilke kot naprimer 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11


:\

Saj zamermo ti ne, prav še pa zmer nimaš, :D >:D

Barakuda
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575497 (19451) cen1
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982152602 (58005) krneki0001
»

loto - avtomatski vpis številk

Oddelek: Loža
365752 (4639) msms
»

kombinacija za loto (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7113892 (12431) Thomas
»

LOTTO - katera kombinacija bo sedmica

Oddelek: Loža
364081 (3424) alesr

Več podobnih tem