» »

kombinacija za loto

kombinacija za loto

«
1
2

t-zonaz ::

Zadnjič sem videl oglas, da nekdo prodaja kombinacijo za sedmico za LOTO. Sliši se zanimivo, a ne?
Če jo kdo rabi mu jo lahko tudi jaz prodam -ugodno!

No ja...
V bistvu me zanima po kakšni teoriji bi lahko vplačal vse kombinacije za zadetek sedmice. Mislim da je max število obkroženih številk 17.
t-zonaz

dejansan ::

po kakšni teoriji, nič lažjega, prideš na loterijo z dobrimi 700milijončki in si zmagal, se pravi sedmica je tvoja

še večji zmagovalec bi pa bil, da bi bilo potem izžrebanih več sedmic :D
dejansan

gzibret ::

Tema o lotu sicer že obstaja tukaj: LOTO.

Po kakšni teoriji pa bi lahko obkrožil vse kombinacije. Nič lažjega. Izpolniš 10 milijonov listkov oz. toliko liskov, kolikor je kombinacij in to je to.
Vse je za neki dobr!

Nejc Pintar ::

1000 sistemov s sedemnajstimi ciframi.

miko 55 ::

ja sam lahko bankrotiraš. kupiš sistem za 17 pa 3 vplačaš pa je

Keyser Soze ::

Rahel problem zna biti. Bolj za šalo kot zares (le kdo bi si mislil) sem izpolnil sistemski listek. V vsakem stolpcu 17 številk. Kakšen je bil rezultat?

Prvi stolpec 4 številke, drugi 2, potem 3, spet 3 in zadnji 4. Toliko o moji sreči.:\

Samo če pogledaš, da ima loto vseh možnih kombinacij 15.380.937.
Z enim sistemom 17 števil jih pokriješ 19.448 in te stane 972.400,00 SIT.

Se pravi, da moraš izpolnit 791 lističev da pokriješ vse kombinacije, kar pomeni 769.168.400,00 SIT stroškov.:\ Ne, ne... Ne splača se. :D

-->Popravek
Se pravi, da bi imel pravilnih 7 številk. To pa pa na sistemskem lističu s 17 obkroženim številkami pomeni 1 sedmico, 70 šestic, 945 petic in 4200 štiric. (ne mi težit s 6+1 ker se mi ne da razmišljat);)

Plus še vse dobitne kombinacije na ostalih lističih kjer je pravilnih 6, 5 in 4 številk. Morda bi pa se splačalo.

Zgodovina sprememb…

antonija ::

A slucajno rs kdo razmislja da se da z brute-force metodo zmagat v igrah na sreco? Po vseh letih igralnistva, kockanja,... ?:\
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zvedavec ::

Pri zelo velikih sedmicah bi se vplačilo vseh kombinacij morda celo lahko izšlo, manjši problem nastopi v trenutku, ko sedmico hkrati dobi še kdo drug (ali pa še več drugih). >:D

Jan987 ::

Ja sam bi mogla bit sedmica preko miljarde in ko bi odbil davke bi dobu ravno za listek. Samo hbi verjetno ko bi bila taka vsota jih več mislilo dobit sedmico in bi nakoncu ugotovil da si dobitek deliš z 10-imi. Skratka skoraj v nobenem primeru se to ne splača.

Keyser Soze ::

Mislim, da gre v sklad za sedmico procentualno manj denarja kot pa v sklad za šestice, petice in štirice. Ok, pa še šest + dodatna.

Morate prišteti še vse te dobitke k sedmici. Če se komu da.:\

Thomas ::

Listek se splača kupiti, ko in če vse možne nagrade presežejo ceno vseh listkov.

Dva listka se takrat splača kupiti celo dvakrat bolj kot enega. Itd.

Takrat si denar pobral naivcem, ki so vplačevali v prejšnjih kolih, ko so bili vsi listki še dražji od vseh nagrad.

Simple as that.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

antonija ::

Mislim da do zdaj se ni bilo vplacanih (v istem kolu) vec kot okrog 75% kombinacij. Ob prejsnjem visku (tistih 630MSIT al kok je ze blo) je predstavnica razlozila da je bilo vplacanih nekaj manj kot 11 miljonov kombinacij (od 15 milijonov). Da bi pa najdu folk ki bo placeval "najmanj verjetne" (tle so narekovaju uber pomembni) kombinacije (1-7, ali pa 15-32) pa ni za pricakovat ker vsi vejo da je verjetnost za te kombinacije manjasa (??!?:\)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

5er--> ::

1-7, 15-32
Kaj ni verjetnost v bistvu enaka, kot če namečeš ena random števila?

antonija ::

ja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Nejc Pintar ::

@miko55: po tvoji logiki potrebuješ le 7 kombinacij pa zadaneš.:\

baker ::

http://www.bolha.com/oglas897525
http://www.bolha.com/oglas897528

Več možnosti da KAJ (ne sedmico) zadaneš sigurno maš, kot če bi vplačal tok številk da bi plaču enako ceno kot tuki (9 številk)
Sam pol tud ko zadaneš dobiš eno štirico recmo, če pa bi vplačal 9 številk bi jih pa dobu 10.

Tko da tok neumna stvar to ni, sam več dobička pa tud neboš mel.

Da nebo šel kdo res kupovat tole!:\

Double_J ::

Listek se splača kupiti, ko in če vse možne nagrade presežejo ceno vseh listkov.


Potem če nimaš ravno neke dobre ideje kam vložit denar, se v takem primeru splača nakupit čimveč listkov?

antonija ::

Ne, v takem primeru se splaca kupit vse kombinacije in preprecit drugim vplacila, da nebi se kdo drug zadel sedmice in ti naredil izgubo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Thomas ::

Ne, ni tako antonija. Vsak kupljen listek se ti splača. Predpostavka je samo ta, da bodo več razdelili, kot prodali listkov. Drugi igralci z isto strategijo bi te motili samo, če bi kupili toliko, da bi bila vsota nagrad manjša od števila prodanih listkov. Sicer pa ne samo da ti zažirajo sedmico, tudi povečujejo jo!

To, da te uničijo soigralci bi zahtevalo recimo 10 krat toliko nakupov kot običajno. Da bi bil prenos iz prejšnjih kol zanemarljiva postavka, da se igra precej običajno kolo. Česar pa že njihova logistika prodaje ne zmore.

Če sem rekel da - "vsak kupljen listek se ti splača", rečem pa tudi - "bolj verjetno bo nezadeten, kot zadeten".

Ampak produkt iz verjetnosti in vrednosti dobitka bo večji od cene listka. Matematično upanje torej.

Takrat so listki dobra finančna investicija, dolgoročno se splačajo ravno tako, kot se loterija običajno dolgoročno ne splača.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

antonija ::

Caki mal... ce kupis vse kombinacije... in ti se drugi mal napolnijo nagradni sklad... se to nakoncu splaca (ker nekaj sigurno zadanes)? Sej res kosta kar veliko bogastvo da kupis vse kombinacije, sam vecina dnarja itak ne gre za nagrade... Pol morjo drugi placat najmanj se enkrat toliko (kar se do zdaj ni nikoli zgodilo) pa se prevec ti ne smejo odnest z dobitki....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Keyser Soze ::

Pa tako kot so rekli. Izločiš tiste najbolj neverjetne kombinacije. Pač... Matematična verjetnost je za vse enaka. Samo, da bo izžrebana ravno kombinacije 1,2,3,4,5,6,7; 2,4,6,8,10,12,14; 3,6,9,12,15, 18, 21...itd. :\ Ne vem no... Ni v skladu z mojimi duhovnimi prepričanji.:D

Tako da lahko že na račun tega "precej" oklestiš množico rezultatov.

In ker igraš na sistemske lističe to avtomatsko pomeni še malo gmoto ostalih dobitkov.

5er--> ::

In pol, ko izločiš vse te ne verjetne dobitke, pride v igro Murphy.:D

Keyser Soze ::

Potem je pa tako ali tako toliko sedmic, da se sigurno ne splača zadet. Tudi če si vplačal vse "malo manj verjetne" kombinacije.:D

gzibret ::

To, zakaj ni dobro obkrožiti 1,2,3,4,5,6,7 smo že na dolgo in široko razpravljali.
Vse je za neki dobr!

wompaone ::

z številkami 1,2,3,4,5,6,7 maš enako veliko možnost za zadetek kot s katero koli drugo kombinacijo. Res pa je da če imaš toliko denarja da bi vplačal vse možnosti potem ti ena sedmica nebi bistveno spremenila življenja. jaz bi bil vesel že če bi imel tako plačo da bi mi banka odobrila kredit za tistih dobrih 700.000.000,00 SIT , pa vem da ga zihr nebi vzel, ker bi itak mel že dost dnarja :) ok dalo bi se razpravljat o tem lotu.

Thomas ::

Če obkrožiš 1 2 3 4 5 6 7 je ENAKO verjetno da boš zadel, kot če obkrožiš 13 14 22 24 29 33 37.

Vendarle bo v prvem primeru ene tisoč takih, ki bodo mahali z listkom 1 2 3 4 5 6 7.

V drugem boš pa precej osamljen.

A še kdo ni zaštekal mogoče?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

baker ::

Listek se splača kupiti, ko in če vse možne nagrade presežejo ceno vseh listkov.
Dva listka se takrat splača kupiti celo dvakrat bolj kot enega. Itd.
Takrat si denar pobral naivcem, ki so vplačevali v prejšnjih kolih, ko so bili vsi listki še dražji od vseh nagrad.


Ja to je že res.. sam kaj pa če takrat noben ne zadane sedmice? Potem se ti pa ni splačal igrat. Ker so vsi skupaj vplačali več kot so skupaj dobili.
Vnaprej pa žal nemorš predviditi a sedmica bo al ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baker ()

Barakuda1 ::

Vnaprej pa žal nemorš predviditi a sedmica bo al ne.


Če vplačaš vse kombinacije, sedmica bo (možno tud več kot ena) >:D

Thomas ::

> Če vplačaš vse kombinacije, sedmica bo (možno tud več kot ena)

Točno.

Vendar tudi že če boš z verjetnostjo 1/1000 zadel sedmico, plačal pa manj kot 1/1000 vrednosti sedmice, se že splača (na dolgi rok).

Ilustracija:

Če si vplačal vse listke - se splača. Pa tudi če enega manj. Pa tudi če X manj, se vsak listek splača.

V opisanem primeru seveda, ko je matematično upanje višje od vplačanega zneska.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

baker ::

Hmm.. mogoče maš pa prav :D

No če hočeš bit natančn, morš gledat kok je možnosti da zadaneš edini (si z nobenim ne deliš), kar pa pomen, da se ti do zdej še nikol ni splačal igrat:D
Ker vsakič ko je dobitek velik, ljudje tud vplačajo velik kombinacij.

Thomas ::

Grrrrr ....

Ne razumeš ti tegale glih najbl. Ampak bom potlačil svoj bes, ki se inducira ob tako trdovratnem nerazumevanju premnogih, ki berejo tole temo.

Edina (ampak kar dobra) tolažba mi je to, da eni pa perfektno razumejo.

Jaaaa .. obstajajo negativni izidi zate, v vsakem primeru. Vplačal si vse razen ene kombinacije, pa je ravno tista zadela. Ali pa si vplačal vse, sedmic je bilo pa poleg tvoje, še 3000.

Toda kako verjetno je to? Ne prav zelo. V povprečju, na dolgi čas ne vpliva!

Torej, kdor dolgoročno kupuje loto - se siromaši. Kdor dolgoročno kupuje loto tedaj in samo tedaj, ko se že nabere dovolj denarja iz prejšnjih kol, da je cena vseh listkov manjša od vseh nagrad - BOGATI.


Zdej pa, kdor kapira - prav. Kdor ne ... nej se sprijazni s tem, da ni prav vešč telih verjetnostnih računanj. Jebiga!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Kdor dolgoročno kupuje loto tedaj in samo tedaj, ko se že nabere dovolj denarja iz prejšnjih kol, da je cena vseh listkov manjša od vseh nagrad - BOGATI.


In ob tej (pravilni) predpostavki, bi blo sam še fajn, da živimvsaj en tolk dolgo kot svetopisemski Metuzalem, al pa vsaj Noe >:D

Thomas ::

Maybe not. V Nekaj letih smo v Sloveniji že ene parkrat imeli situacijo, ko so poleg običajnih 50% lotraji izplačali še dodatnih več kot 50%, ki so jih prispevali naivci v prejšnjih kolih.

No, vsaj zdi se mi, da je bilo tako.

To se IMO dogaja tudi v drugih državah in lahko mensezdi igraš takole precej pogosto.

Da se.

EDINO - ne vem, mogoče ja, mogoče ne - navalijo kupci v takih primerih tako množično, da podrejo predpostavko.

Bi blo treba imet številke na mizi. Kako je bilo zadnjič? Koliko listkov so prodali (ceno vemo) in koliko nagrad so potalali?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Ma ja, saj to vse drži.

Jaz pravim le, da moraš potem še zmeraj imeti srečo, da zadneš sedmico.

Drugače je, če seveda vplačaš skoraj vse kombinacije.
V nasprotnem se možnost bogatenja drastično manjša.

Kadar je namreč dobitek velik, je tudi ogromno vplačil in s tem posledično veliko število dobitkov (takšnih ali drugačnih), ki zmanjšujejo tvoj dobitek.

Ker ni ravno ekstremno veliko res velikih prenosov, je potrebno tudi dolgoročno gledano, dolgo igranje, kar pa ti "dolgost življenja" ravno ne dopušča.

To sem imel v mislih.

Thomas ::

Ja, sej to imaš prav.

Kot ti dolgost življenja tudi ne dopušča, da bi obubožal, če vsak teden kupiš dva listka.

Tistih nekaj 1000 tednov je hitro naokoli, cena tistih magari 10000 listkov pa tudi noben resen denar.

50% tega izgubiš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kekz ::

Moja teorija je še vedno, da imaš enako verjetnost glavnega zadetka (iz fizikalnega stališča), pa če kupiš listek ali pa če ga ne.
Res, da pri tem ne upoštevam možnosti vplačala vseh možnih kombinacij. (Fizika se z realno nemogočimi situacijami ne ukvarja) :D

Ko bodo spremenili zakon o varovanju potrošnikov in bom lahko reklamiral "slab listek" (to je zdaj posebej navedeno kot nedopustno), potem bom mogoče začel igrati.

Thomas ::

> maš enako verjetnost glavnega zadetka (iz fizikalnega stališča), pa če kupiš listek ali pa če ga ne.

WTF?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DominusSLO ::

> maš enako verjetnost glavnega zadetka (iz fizikalnega stališča), pa če kupiš listek ali pa če ga ne.


hehe... no verjetnost sigurno ni enaka, je pa po mojem mnenju zelo podobna. >:D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Thomas ::

Precej bolj verjetno je, če kupiš listek. Da ga bo kupila tašča in ti ga podarila za rojstni dan, potem boš pa še zadel ... je malo manj verjetno. IMO ene 1000 krat manj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

He-he, ta tema se zmeraj bolj spremija v komedijo v dveh dejanjih.

Tisti, ki še niste doumeli, vam ponujam enostavnejši rešitvi,

Po prvi varianti 100% zadanete sedmico in po drugi je 100 % ne zadanete.

Najprej prva varianta.

Izpolniš in vplačaš vse možne kombinacije
Dobitek 7-ice je 100%

Druga varianta

Listka sploh ne kupite in sedmice 100 % niste zadeli

kar pa še ne pomeni, da je ni kdo drug (ki je vseeno izpolnil kakšno kombincijo) >:D

kekz ::

Tako sem tudi jaz napisal, vendar z dodatno možnostjo.

Kupite en listek (ali 10, ali 100) in tudi 100% ne zadenete sedmice. (v okviru zaokrožitvene napake >:D )

Če bi bili pa povsem matematično ekzaktni, ni mogoče 100% izključiti dobitka niti, če ne kupimo listka :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

Barakuda1 ::

kekz


Tako sem tudi jaz napisal, vendar z dodatno možnostjo.


:\

Uspel si me prepričati, da se tvoje razumevanje zadeve, diametralno razlikuje od Thomasove in moje.

kekz ::

?

Jaz sem pisal samo o glavnem zadetku, ki je vedno, ne glede na število kol z neizžrebano sedmico, ne glede na število igralcev, vplačil itd. pri eni vplačani kombinaciji približno 1 : 15 milijonov. To je praktično gledano 0 (nič!).
Verjetnosti zadetkov med koli so med sabo povsem nepovezani, kar pomeni, če 1000x nisi zadel, zato 1001-krat nimaš čisto nič večje šanse kot prej. Ne glede, ali igraš vedno na isto kombinacijo ali jo menjavaš ali karkoli.


Če ste že taki mojstri iz kombinatorike, statistike in verjetnosti imam še eno nalogico (pa ne bi ravno nove teme, saj se jo lepo da razložiti z loterijo).

Dejstvo 1: imam 3 škatle (recimo z vplačanimi LOTO listki).
Dejstvo 2: 2 listka v 2 škatlah nista dobitna, 1 listek v eni škatli pa prinaša sedmico (glavno nagrado).
Dejstvo 3: Jaz vem, v kateri škatli je kateri listek (oz. kje je nagradni).

Naloga: Imate možnost izbirati eno škatlo

Potem vam ponudim dodatno možnost in iz mojih preostalih dveh izločim eno zagotovo nedobitno škatlo. In potem vam ponudim, ali boste ostali pri prvotnem izboru, ali boste zamenjali s preostalo mojo?

Kdaj imate večjo možnost zadetka? Če ostanete pri svojem? Če zamenjate? Ali to sploh ni važno (enaka verjetnost)?

Thomas ::

Jasno, da bomo zamenjali, nismo nobeni zelenci. O tem smo se pretepali na Slotechu že zelo hudo.

No, ti ki si brihtn ... a znaš matematično dokazat, da je moj odgovor pravilen? Tega dokaza takrat nismo dali. Pozabili smo. Ti dej zdej, da ne bo meni treba.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kekz ::

Se opravičujem za ponovitev, še nisem toliko časa tukaj. :O
Je pa res treba en haupt dokaz za to >:D

Izračun gre z malo kombinatorike:
Vseh možnosti na začetku je 9:
(izberemo 1., nagrada je v 3.)
(izberemo 1., nagrada je v 2.)
(izberemo 1., nagrada je v 1.)
potem še 3, če izberemo 2. in še 3, če izberemo 3.
Potem imamo možnost da zamenjamo ali pa ne. To podvoji število vseh možnosti (na 18).

Če pogledamo najprej posebej samo primere, ko zamenjamo (takih je 9), vidimo, da je 6 dobitnih in 3 nedobitni. Torej, če zamenjamo imamo 66% možnosti zadetka.
Če pogledamo samo primere, ko ne zamenjamo (takih je tudi 9), vidimo da so 3 dobitni in 6 nedobitnih. Torej, če ne zamenjamo imamo 33% možnosti zadetka.
Bo v redu?

Razložimo pa lahko tudi na primeru srečk loterije (da bo bolj v duhu te teme) in še malo potenciramo problem v ekstrem.
Recimo da je 1.000.000 srečk, od katerih je samo ena dobitna (podobno kot glavni dobitek na lotu >:D )
Kupimo eno. Verjetnost zadetka je nič (no skoraj :D ). Kje je dobitna? Še vedno pri prodajalcu!
Ker je prodajalec dobra duša, nam da možnost, da od preostalih srečk (999.999) odstrani 999.998 nedobitnih (vse, ki jih ima razen ene). Potem imata eno on in eno ti. Kje je dobitna? 100% pri njem (no skoraj >:D ). Boste zamenjali? :D 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

Barakuda1 ::

No, zdaj mi je pa končno jasno, zakaj je Kajn ubil Abla >:D :P

Thomas ::

Good work, Kekz. Čestitam, welcome here, kar se mene tiče.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Prehlad, rak v zadnjem stadiju, AIDS, že sedemkratna prekopanost ...Malenkost, za dovolj napredno medicinsko tehnologijo.


Bog še tolk ne rab >:D

Keyser Soze ::

Res nisem vsega bral. Ker ni časa. Pa vseeno...

keks ???

pri eni vplačani kombinaciji približno 1 : 15 milijonov. To je praktično gledano 0 (nič!)


Hočeš reči, da v praksi še nihče ni zadel sedmice? 8-O
Ker resnici na ljubo. Nisem še videl človeka, ki bi vplačal samo eno kombinacijo. Sem pa videl človeka, ki je vplačal en sistem (8) in je zadel "malo manjšo" sedmico.:)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Loterija

Oddelek: Loža
264960 (4081) Jure14
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982152754 (58157) krneki0001
»

Loto program

Oddelek: Loža
3814115 (13160) Gizm0
»

Loto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518106 (6641) clothes
»

LOTTO - katera kombinacija bo sedmica

Oddelek: Loža
364085 (3428) alesr

Več podobnih tem