» »

LOTO

LOTO

««
«
1 / 20
»»

Thomas ::

Ljudje, ki oddajajo loto listke ("sisteme" ali pa navadne), clusterizirajo svoje napovedi okrog rojstnih datumov, okrog (ne)kompaktnih lis na listkih ... ipd.

Zato tolikokrat nihče ne zadane. Kombinacije favoriti so pokriti, apriori enako verjetne pri žrebu in manj pri izpolnjevanju - pa ostanejo prazne. Zato ali ni glavnega dobitka - ali pa jih je veliko in so majhni.

Tam v petdesetih letih, so v Nemčiji izžrebali iste številke, kot so jih teden dni prej na Nizozemskem. "Zmagovalcev" je bilo čez 200!

Zato ... če stavite, stavite tako kot nihče drug! Da boste edini dobitnik, če že. Pomaga napisati več listkov, da se bolj izognete clusterju.

;)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Clusteriranje... Hm, prijateljev oče vsak teden izpolni eno loto kartico, gor označi sedem praštevil. bo zadel al ne? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Enako verjetno je, da bo zadel s temi sedmimi praštevili, kot z 1,2,3,4,5,6,7 ali pa katerokoli drugo kombinacijo.

Vprašanje je le, s kolikimi bo moral deliti eventualni dobitek. Kar je popolnoma bistveno.

Ne verjamem, da se okrog praštevil clusterizira - torej gospod dobro izbira ... bom še preveru.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Area_51 ::

:)) Če še niste sledili litu, pa probite. Vsaj jaz sem opazil. Številke se popnavljajo. So štiri možnosti: Enkrat dajo visoke številke, drugič dajo srednje številke, tretjič dajo nizke številke in četrtič pa mešano. In tako se to ponavlja. Največkrat pa je številka 11.:)
Area 51

Thomas ::

Kakšna je verjetnost, da se vsaj ena številka pojavi 2X več kot kakšna druga v 50 kolih?

Zelo. Zato to ne pomeni nič. Ne moreš se zanašati na številke favorite - tudi če bi bile. Ne moreš se zanašati na favorite kombinacije - ker jih ni.

Lahko pa na to, da KUPCI nekaterih kombinacij ne marajo. Zato je takrat ko pridejo na vrsto - dobitek velik, če je sploh.

A štekate zadnji stavek?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

T(he) Boss ::

Slisal sem, da so v rekli, da mas manj moznosti za dobitek, ce jih vec igra, resnica pa je, da imas vec moznosti, da delis dobitek. Zaradi tega bosta dva moja sosolca dala izjave za na to temo, ki po po TV. Imela pa sta ravno raziskovalno nalogo na to temo. Stvar je precej zanimiva, ce jo pogledas skozi statistiko!8-)

Bajo1 ::

Kako se pa po tvoje obnesejo tile random number generatorji?

Thomas ::

Po moje slabo, če ne nastaviš SEED na TIME.

Če pa ga, in je potem random sicer dober, pa s precejšnjo verjetnostjo vseeno zadaneš favorita ljudi.

Tudi če se tisto o praštevilih razve, utegne priti do tega, da bodo praštevila potem nov favorit.

Če seveda niso že.

Najbolje kar lahko narediš je to, da redno identificiraš kombinacije, ki so ljudski favoriti - in se jih potem izogibaš.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Yohan del Sud ::

Thomas, lahko podaš nekaj praktičnih primerov dobrih kombinacij in zadevo sevada probaš utemeljit...

Simko ::

Area_51
Največkrat pa je številka 11.

V zadnjih sto letih je bila največrat izžrebana številka 32, takoj zanjo pa 11 :)

Thomas
Lahko pa na to, da KUPCI nekaterih kombinacij ne marajo. Zato je takrat ko pridejo na vrsto - dobitek velik, če je sploh.

A štekate zadnji stavek?


Misliš stavek če je sploh ? Ja, štekam ;) In ne le to, cel odstavek :)

Yohan
Thomas, lahko podaš nekaj praktičnih primerov dobrih kombinacij in zadevo sevada probaš utemeljit...

Če bo podal nekaj primerov, potem to ne bodo več dobre kombinacije :)

Thomas ::

Ja .. lahko bi ti jo pa poslal po em@ilu ... :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Area_51 ::

:)) Za konec, sedmico lahko dobiš le na tri načina:

1. Če koga podkupiš, ki dela pri Lottu,
2. Če imaš srečo, kot vsi ljudje v Sloveniji.
3. Če igraš vseh 15 milijonov listkov, ki ti jih računalnik zada(kombinacijski program). Sicer ta tazadnji način je težko uresničjliv. Druge možnosti ni. Pač igramo.:)
Area 51

Thomas ::

Area

Nisi razumel moje poante. Simko in še par drugih so ... ti pa nisi.

Ne moreš - vsaj jest ne vem kako bi - sforsirati sedmice.

Tega tudi nisem trdil. Kar trdim je to, da če že imaš sedmico - enkrat v 3000 letih, če staviš po 100 kombinacij na teden, v povprečju - potem imej sedmico takrat, ko si edini dobitnik! Ne pa takrat, ko jih je še 10 drugih, s katerimi deliš.

Zato izbiraj take kombinacije, kot jih drugi ne. Enako so verjetne, kot rojstni datumi vseh v družini.

Kako močno se clusterizira okrog rojstnih datumov, se pri višini in številu dobitkov lepo vidi.

Kapiš?

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Area_51 ::

:)) Jep zdej sem razumel. Pol pa nej igram nekaj, ki je podobno temu:

3,13,15,17,25,27,34,37 Bolj raznoliko, nekaj kar ne obstaja.???:)


LP
Area 51

BlackHole ::

Area_51, ta kombinacija se tebi zdi nenavdna. Meni prav nič.

Ampak se pa niti ne bi pritoževal, če bi si ta (210 mio SIT) dobitek delil z desetimi (10 jih itak ne bo).

Area_51 ::

:)) Pa dej ti povej eno nenavadno kombinacijo, ki se tebi zdi ta prava.:)
Area 51

IceIceBaby ::

thomas, sicer v teoriji drzi kar si napisal. Ampak pomoje je zelo tezko ugotovit katere so te popularne kombinacije. Ce igra toliko in toliko ljudi jih nekaj % uporabi datume rojstva, ki so zelo razlicni. Nekateri starosti vseh otrok v familji, tudi razlicne cifre. Nekateri pomembne datume v zgodovini ... Miljon moznosti. Ce bi vedel kaj ljudje pisejo bi napisal kontra kombinacijo.

Mislem da se nima smisla sekirat glede stevilk. Pac nameces neki gor na listek pa je. Kot si ze rekel je moznost enaka pri vseh kombinacijah, vse moznosti skupaj pa so tako majhne da je res brezveze ugotavljat ali je neka kombinacija popularna ali ne. Pac loto je res sama sreca.

Thomas ::

Hja, vsi tisti, ki sestavljajo sedmice iz datumov - recimo štirih dni in treh mesecev - sestavijo le četrt možnih sedmic!

Torej se to pozna tudi praktično. Trenutno po tem, da že zelo dolgo ni bilo sedmice in je dobitek precejšen.

Kaj so favoriti - se pa da ugotoviti z "reverznim inženiringom" iz razporeditve dobitkov AND izžrebanih številk.

Kako, je pa drugo vprašanje.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Area_51 ::

:)) Zdej pravijo,da naj bi bil rekordn idobitek, upajmo, da ga nihče ne bo dobil, pa bomo videli, kolko bo naslednji krog.:) Seveda, če ga že kdo dobi, naj ga dobi kdo, ki uporablja Slo-Tech.
Area 51

Tomi ::

Meni se zdi čudno, da ga nisem dobil, pa čeprav sem prav predvidel vsa števila. Mogoče je kriva kombinacija, ki sem jo izbral.
Če ta krog ne bo sedmice, kar je tako ali tako ne bo, igram še en krog, in če tedaj ne dobim vsaj šestice, potem LS ne vidi več mojega denarja.
metrodusa.blogspot.com

Simko ::

No lahko bi se reklo, da je bila zadnja izžrebana kombinacija 'dobra kombinacija' (kar kaže tudi to, da ni bilo sedmice-niti en je ni izbral).
Vsi tisti, ki so(ste) napisali vsaj en roj. dan so se lahko pod nosoom obrisali za sedmico, saj je bila najmanjsa izrebana številka 19 :) In tako je kar PRECEJ listkov romalo v koš že zaradi roj. datumov...

lp

Yohan del Sud ::

Aha, se pravi imajo številke, recimo v zadnji tretjini boljše možnosti, da niso clusterizirane...

Thomas ::

Simko

Ja, tako je.

Yohan

Ja, tako je.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tigrr ::

mal statistike iz druge roke:

16mio kombinacij. 15,6 mio jih je bilo oddanih. 7mio kombinacij podvojenih (ali vecX). sedmica pa nezadeta. obupno, kolk gre dnarja v tale loto.

lp,t

Simko ::

Skoraj polovica ponovljenih...hm, kaj pa vem, je to dosti?

P.S. Sem se slučajno z mamo pogovarjal danes o tem. Me tak razjezla: "Ja kakšna pa je verjetnost, da bodo žrebane 1 2 3 4 5 6 7!? To je skoraj nemogoče" , ko sem ji rekel naj takšne mejne kombinacije vpisuje :) Ah ja...

Dejansko se pa ob taki kombinaciji malo lažje predstavljaš, kako majhna verjetnost je, da boš zadel ob katerokolih številkah, ki boš jih obkljukal ...

Brane2 ::

Jaz bi na to gledal iz egoističnega fogla. Vsaka tvoja kombinacija je prava.
Vprašanje je le, če jo bodo kugle ponovile...:D

Thomas ::

Brane

Da jo kugle ponovijo je v redu. Meni gre za to, da je ne ponovijo še soigralci, s katerimi bi delil.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

BlackHole ::

Ne pozabit, da veliko ljudi igra na 8 kobminacij (torej prekrižajo 8 številk) in bi se dalo tudi z enim rojstnim datumom še zadet sedmico. Drugače pa po moje je brez veze matematično pametovat tukajle...

Thomas ::

Po tvoje je brez veze.

To zato, ker nimaš dosti veze.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IceIceBaby ::

Thomas, tudi jaz mislim da je brezveze racunat, tuhtat, delat analize ... Ok, za zanimivost pa tko za foro ja, ampak res nevem ce bi lahko v praksi kej pridobil.
Tudi zato ker VELIK ljudi ne igra samo kombinacije z 8 ampak vec. V TV je blo da najpogosteje igrajo kombinacije z 11 in tudi vec kombinacij. Tudi taki ki vplacajo po 150k se najdejo.

Sicer pa jaz stevilke namecem na listek cist random. Nic ne tuhtam, pokrizam kar mi pade na pamet. Pac, verjamem da je vse ze naprej doloceno itak in da bom ze dobil ce mi je usojeno.

Thomas ::

Tisti, ki izpolnjujejo kombinacijske listke, so še dosti bolj podvrženi favoritom. Če vplača 8 številk, plača pač 8 krat več, kot če bi jih sedem. Če pa nameče še rojstne dneve notri - se mu bo clusteriziralo še raje.

Če že - če že - igraš loto, potem upoštevaj moje besede.

Brez veze rečt, da ni res kar sem napisal.

Celo lahko dvigneš svoje matematično upanje nad 50%, če upoštevaš, kar sem učil tlele.

Moral pa bi doseči seveda 120%, da bi se splačalo. Treba vračunat tudi davek, ki ga pobere država.

Se to da?

I wonder.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BlackHole ::

Me pa zanima, če Thomas ti igraš (zadeneš) kaj s tvojo matematiko, (ki ima toliko veze).

Simko ::

Thomas, verjetno si mislil sistemske listke in ne kombinacijske v zadnjem odgovoru, a?

BlackHole, gre se za to, da če že zadene, pobere vse oz. je majhna verjetnost ,da bo moral s kom deliti.... kot je že nekajkrat povedal.

totimato ::

Thomas: Ja se da. Če igraš kombinacijo. Takrat, ko dobiš sedmico, dobiš še šestico in kup ostalih zadetkov. Glavni zadetek je recimo 200 Mio potem pa še prištej ostale zadetke. Davek te pride 15% in tistih 30 Mio lahko sponzoriraš iz spremljevalnih dobitkov.

lp

p.s. če pa greš k Jonasu in tam kaj zadaneš pa je davek 50%

Yohan del Sud ::

A kdo ve kako je z izravnavo na dolgi rok. Mislim na tiste, ki špilajo na tiste številke, ki so bile na dolgi rok manjkrat izžrebane. Kolikšno so sploh odstopanja, recimo na ene pet let?

Thomas ::

Kolikor jest vem, so odstopanja le slučajna. To pa zato, ker kugle precejkrat menjajo.

Tudi taka slučajna odstopanja pa so med favoriti. Se jih je pametno ogniti.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Area_51 ::

:)) Ja sedmice ni bilo in sedaj je 300 in čez milijonov... HE He HE. Moram dobit...:)
Area 51

Brane2 ::

Glede na bilanco iger na srečo se s tem nikoli nisem ukvarjal.

Malo trapasto se je ubadati s tem, če ti tretjino denarja (ki je bil pred tem že debelo obdavčen saj prihaja iz plač zaposlenih) pobere država, druga tretjina gre za humanitarne namene in v najboljšem primeru tretjina gre v fond nagrad.

Zanima me, če bi se dalo legalno organizirati recimo "igro na znanje", katere cilj bi bil 100% raspolaganje z denarnim fondom.

Igra na znanje bi bila zelo podobna igri na srečo, le da bi na koncu moral vsak tekmovalec pred prevzemom nagrade odgovoriti na kako trivialno vprašanje. Čisto toliko, da bi bila stvar obdavčena kot kviz, ne pa igra na srečo...

.:joco:. ::

Pri lotu plačaš samo 15% davka. In to ravno zaradi tega, ker gre nekaj za dobrodelne namene. Drugače so igre na srečo obdavčene z 40% davka.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Brane2 ::

Kar pomeni, da ti ostane jako malo.

če ti cesar od vloženega $$$- vplačanih srečk vzame 40% in naslednjih 30% gre v dobrodelne namene (se pravi spet cesarju, ker bi se te stvari drugače plačale iz njegove blagajne), ti ostane 30% vsega za talanje.
Nato od teh 30% cesar vzame še poslovilnih 15% ob izplačilu, kar pomeni, da pride do igralcev samo 25.5% vloženega denarja.

Precej bedno, a ni ?

andrej ::

osebno ne vidim razloga, da bi se izogibal ljudskim favoritom. Prvi zato, ker nihce ne ve kaj so ljudski favoriti. Pa ce sta dve sedmici, a si ni bolje delite denar z nekom, kot pa da ti sploh sedmice ne zadenes:\

.:joco:. ::

Ne, jaz pravim, da pri tistih igrah, kjer ne ger nič v dobrodelne namene gre 40% za davek. Pri lotu gre samo 15%. In to tvoji občini :)
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

BlackHole ::

Mi doktoriramo tukaj, kako zadet sedmico, mene pa zanima če kdo sploh pozna koga, ki je že kdaj zadel sedmico. Namreč vse je itak lahko zaigrano.

IceIceBaby ::

Pizda ste nekateri pozresni. Kupis srecko za 300 flik pa nazaj dobis 300 MILJONOV !!! Jebi ga, cistega ti ostane res samo okoli 250 miljonov, ampak vazno je to da si moral dat 50 miljonov stran ne.

Tut drzava mora od necesa zivet. In ce nebi s tako muko placevali davkov in ce nebi vsi se trudili petrigat bi mogoce za vse blo bols. (pa prej bi moral novo vlado zvolit seveda)

kosa ::

Loto je eden izmed vecih nategov pomoje. Zakaj? Ko bodo zaceli u zivo prenasat zrebanje in ne bo muckalic bom z veseljem kupil kaksen listek, do takrat pa nej se ******.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Thomas ::

Andrej

Če bi stavil 100 favoritov vsak teden, bi dobil sedmico vsakih 3000 let - v povprečju.

Če bi stavil 100 NEfavoritov vsak teden, bi dobil sedmico tudi vsakih 3000 let - v povprečju.

Samo, da v prvem primeru, ko si stavil na favorite, lahko pričakuješ precej(krat) manjši dobiček, kot v drugem primeru, ko se jih izogibaš.

Ja?

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

andrej ::

tisto v povprecju tudi pomeni, da lahko nekdo v zivljenju dobi samo en del sedmice, ce uporablja "favorite". Lahko pa se zgodi, da sploh ne dobi ce uporablja "ne favorite"... Ali pa obratno. Seveda pa je bolje ce dobi in dobi na "ne favorite".

Treba pa se je vprasat tudi, kaj tocno so favoriti.

Povprecje pa tako:D

Tomi ::

Samo ta krog po moje bo sedmica. Ker je bil včeraj vplačana, in sicer bo spet šla v Ljubljano. In bil sem prisoten pri vplačilu.
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Problem ... koliko kombinacijskih listkov je treba namanj napisati, da pokrijemo vse možne sedmice natanko enkrat?

A? A?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Preveč...:O
««
«
1 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

loto / jackpot (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5919375 (1667) oo7
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575494 (19448) cen1
»

Loto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518098 (6633) clothes
»

Na 3 listkih ista Lotko številka, napaka ali ??

Oddelek: Loža
195813 (5176) OZZY
»

LOTTO - katera kombinacija bo sedmica

Oddelek: Loža
364081 (3424) alesr

Več podobnih tem