» »

loto - avtomatski vpis številk

loto - avtomatski vpis številk

slovencl ::

Na vsake toliko časa vplačam loto, in ker si me ne da pisat številk, jih dam vpisat avtomatsko. Ampak čisto vsakič dobim take številke, da sta vmes dve zaporedne. Nazadnje sem vpisal 5 sistemov po 8, pa sta se čisto v vsakem pojavili dve zaporedni številki (v enem celo 3x). Pa ne mi rečt, da je to random ;((

Kakšna pa je verjetnost, da se pojavita dve zaporedne številke, ker se bom pritožu, oz naslednjič ne bom plačal?
  • spremenil: slovencl ()

PacificBlue ::

Verjetnost je zelo majhna..Jebi ga imajo te na piki>:D

Good Guy ::

ma dej kaj si boš še zmislu..
ko pa rabiš da en listek izpolneš človek božji...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

slovencl ::

ko pa rabiš da en listek izpolneš človek božji...

To tukaj ni tema debate...lahko pa narediš eno anketo o tem, če te zanima :D

bond007 ::

ČE ne moreš verjet, pol je random :P

Takih ne bi ti nikoli sam zbral ane? Random morajo biti lepo razporejene, nikdar dve ali več skupaj, pa prva pa zadna, pa take fore ... EEE WRONG! Pomoje majo kar ok to nareto...

Good Guy ::

@bond

kje si pa ti vidu da so random številke lep razporejene..


lohk ti spišem program k ti vrača 30 random številk pa glej kako bojo razporejene
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

steev ::

Pa prov to je random. Zakaj se nebi mogla postavt dve skupej pri random? Ce pa smo pametni, pa to ni pravi random.
:|

bond007 ::

kje si pa ti vidu da so random številke lep razporejene..


Preberi še enkrat počasi moj post...

slovencl ::

Sem našel še tole, minimalno vsakič tretjič dobim dve zaporedne.

slovencl ::

Pa prov to je random. Zakaj se nebi mogla postavt dve skupej pri random?

Sej se lahko, samo ne tolikokrat. Naj en (ki zna) izračuna kolikšna je verjetnost za dve zaporedne, pa bomo videl. Bom probal 100x in bi se že moral približno ujemat z izračunom.

Good Guy ::

@ uf bond sry:D

@slovenc

odvisno kok cifr maš zdej če jih maš 7 maš zih večje šanse da so cifre lepo raporejene kot pa če jih maš 15
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

slovencl ::

8 cifr

ripmork ::

ma kaj bi se človek zajebaval s temi sistemi, tule je hitrejši pa boljši način:

link

Good Guy ::

sicer je pa tko..

če je random je random, ne moreš pomagat

tuki notr ni nekega algoritma k bi gledov ktere cifre so že ble zbrane(v našem primeru gleda samo če so iste), ne gleda pa kkao so razporejene med sabo.. maš pač smolo

@RIP lol kter kreten:D :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

kixs ::

Pa poglej nekaj zadnjih izzrebanih sedmic:

6 15 26 29 33 38 39 | 32

2 4 7 11 25 26 36 | 35

2 8 9 18 26 27 32 | 37

4 17 23 32 35 38 39 | 13

In tako naprej... prakticno vedno so kaksni sosednji izzrebani, lahko tudi vec.

Zeberdee ::

koliko stane 17 cifer?

T0RN4D0 ::

Mogoče zato ker true random ne obstaja. Te poceni rešitve so random, kolkr pač so. Možnost pa tud obstaja da ti ven vrže same iste cifre, ista kot za kakšno drugo kombinacijo. :)


Če tega ne maraš, sam vpiš številke.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

OrkAA ::

Popolni random lahko ven vrže tudi številke 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Kdor tega ne razume, ne razume randoma.

Vikking ::

koliko stane 17 cifer?

natanko 4.862,00€

tabela

Ampak je čist možno da od teh 17 ne zadaneš niti ene cifre. Sicer pa za hec si zapiši 17 številk, počakaj na sredino žrebanje in boš videl kaj bi zadel :)

JanK ::

Preprost program v Perlu, ki v vsaki izmed $loops zank zgenerira $n nakljucnih stevil med (vkljucno) $min in $max (brez ponavljanja) in presteje stevilo parov (sosednjih stevil). "Trojcek" se steje kot dva para, "cetvorcek" kot trije pari,...

#!/usr/local/bin/perl
$min = 1;
$max = 39;
$n = 7;
$loops = 100000;
$pairs = 0;
for( $i = 0; $i < $loops; ++$i ){
@loto = ();
for( $j = 0; $j < $n; ++$j ){
do{ $r = int rand($max-$min+1)+$min; }
while( grep(/$r/, @loto) );
push @loto, $r;
}
@loto = sort {$a <=> $b} @loto;
$pairsnow = 0;
for( $j = 0; $j < @loto; ++$j ){
for( $k = $j+1; $k < @loto; ++$k ){
if( @loto[$j] == (@loto[$k]-1) ){ ++$pairsnow; }
}
}
# printf "%s: %s\n", $pairsnow, join(", ", @loto);
if( $pairsnow > $maxpairs ){ $maxpairs = $pairsnow; }
}
printf "%s zank, %s parov, %s parov v povprecju, %s max parov\n", $loops, $pairs, $pairs/$loops, $maxpairs;


Rezultati:


100000 zank, 113767 parov, 1.13767 parov v povprecju, 5 max parov
100000 zank, 114075 parov, 1.14075 parov v povprecju, 6 max parov


Se pravi, da bi pricakoval v vsakem zrebanju po vsaj en par. Mimogrede, 6 max parov pomeni, da je v vsaj enem izmed zaporedij prislo do neprekinjenega zaporedja stevil, se pravi do "sedmorcka".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

Zeberdee ::

3,5,7,8,12,16,18,19,20,21,23,24,27,29,30,31,33
Pride me 4 jurje. Zadanem : (kdaj je žrebanje)

gruntfürmich ::

slovenc pa je mal neumen se men zdi....:\ :\ :\
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nastyboy ::

prav tako si lahko izbereš sedem cifer in jih preveriš preko vseh do sedaj izžrebanih rešitev.. in vidiš kolk si "kompatibilen".. boš kmalu videl da se lota ne splača špilat temveč ..... organizirat...

Pa ne jamrat nad naključnostjo.. pa sam izpolni listek...

LP

;-) ::



Res je velik zaporednih...res je tudi da če je random je čist možno da so zaporedne, sam izžrebane pa nwm...težko da bi ble :D Sploh tam ko so v enem stolpcu 2 zaporedni + 3zaporedne.

Velikokrat so celo 3 zaporedne.

Bolj se splača če sam napišeš, sam se itak nobenmu neda...sploh se pa lota ne splača igrat:D

Vikking ::

za hec sem preveril v statistki številke ki jih je napisal Zeberdee. Izbranih 17 številk pove:

Statstika od leta 1991 se pravi v 17 letih igre loto: je s temi izbranimi številkami bilo 10x šestica, 3x 6 + dodatna in 1 sedmica iz 2.1.2008.

Si še kdo želi igrati kombinacijo 17 številk?

povezava do statistične tabele

Bethrezen ::

povej mi kva ma tle statistika umes če je igra na srečo? :\
www.urbanterror.net

AmokRun ::

A se da loto vplačat preko neta?

C_maniak ::

in kolk je vredna recimo petica, štirica...?

kixs ::

Vse ti pise na strani od loterije, ker je za vsak krog drugacen znesek!

C_maniak ::

to mi je jasno, ampak mislil sem na kak izračun ali procent na dobitek, ker trenutno loterija.si ne dela.


EDIT: že zvedel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C_maniak ()

V-i-p ::

Zadnjič sem za hec vprašal teto na okencu, koliko bi stal listek, če obkrožim 17 cifer... je rekla, da naj gladko pripravim preko 25 tisoč €...:D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Vikking ::

Zadnjič sem za hec vprašal teto na okencu, koliko bi stal listek, če obkrožim 17 cifer... je rekla, da naj gladko pripravim preko 25 tisoč €...

Jst bi reku da teta ki dela na lotu ni seznanjena s cenikom le-tega.

ena sedemnjastica stane 4.862,oo € , edino če si imel namem izpolniti vseh 10 polj, potem je pa znesek skoraj x2 tisto kar ti je povedala.

V-i-p ::

Teta je kar prav povedala... pri tej kombinaciji imaš pet polj... na navadnem listku, kjer je deset polj ne moreš obkrožit 17 cifer... samo pri tem z petimi lahko, torej pride res 25 tisoč evrov znesek...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

grex ::

Glede avtomatskega izbora.

Ali obstajajo kakšni podatki, ki bi pokazali povprečno število dobitnikov (ki so zadeli sedmico naenkrat in si dobitek torej delili), ko je bila izžrebana sedmica kupljena z avtomatski izborom in povprečno število dobitnikov sedmice pri človeškem izboru.

Torej koliko ljudi je naenkrat zadelo sedmico, če so izbrali avtomatsko,... in koliko, če ne.
Zanima me kateri random se je v praksi bolje izkazal. Človeški ali psevdo.

Vikking ::

V-i-P: govorima o ENI sedemnajstici, če jih pa želiš izpolnit več te pa x-krat toliko stane.

V-i-p ::

Vikking: ja, sej ena stane toliko kot si ti rekel, ampak na listek jih lahko max. 5 17tic obkrožiš in tko pride pol 25 tisočakov... jst sem pa v bistvu mislil komplet listek, takrat ko sem teto vprašal. Je pa drago tole, bemtiš ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

msms ::

Recimo če kdo vplača 17tko ima vseeno samo 0,133% možnosti za dobitek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

loto / jackpot (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5919226 (1518) oo7
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982152105 (57508) krneki0001
»

Na 3 listkih ista Lotko številka, napaka ali ??

Oddelek: Loža
195800 (5163) OZZY
»

LOTTO - katera kombinacija bo sedmica

Oddelek: Loža
364068 (3411) alesr
»

Loto verjetnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5916945 (15937) McHusch

Več podobnih tem