» »

LOTO

LOTO

««
3 / 20
»»

para-site ::

Tomi, sej ti ni treba več bit skrivnosten, sej zdej že vemo, da nisi dobil 7, kar pa je manj pa itak nima smisla skrivat. To pomeni, da si eden od 5-ih, ki so dobili 6+1, sicer si po naravi res skromen, kar pa tudi ni slaba človeška kvaliteta. Vseeno pa bi jaz rajši bil bogat kot skromen, zato grem igrat naprej, dokler ne pade 7.:D
Če dobim, si prvo kupim rdeč Ferrari 360 Modena. Ok, sej bi kupu tudi en fajn server za Slo-tech.8-)
Kaj bi si kupli pa vi prvo?...

Double_J ::

Se bo pačasi razvedelo, da se na favorite ne splača stavit. Potem ne bo noben več stavil nanje.
Vsi bodo stavili na ene random cifre, ki ne smejo biti logične.
Torej bo situacija obratna, splačalo se bo staviti na favorite na nefavorite pa ne.
Hehe nato se veter spet obrne. Samo zadeva je že tako zmešana, da favoritov v bistvu ni več.
Favoriti so kar use številke.

Thomas ::

Razvedelo se to ne bo preveč na široko. Razvedelo že, ampak porajtalo se večinoma ne bo.

Če bi dobili vso dato od loterije ... bi po moje kar strmeli.

Pa mogoče celo kaj zelo pametnega izračunali.

Ni rečeno, da ne.

Nekaj me namreč zelo zanima. Slišal sem, da žrebanje včasih snemajo večkrat. Nisem tako paranoičen, da bi mislil, da kaj frizirajo - to ravno ne - ampak če bi se izkazalo, da jim včasih kakšna kombinacije ni všeč, ker je preveč "verjetna" ali "neverjetna" na pogled ... ali pa da se kakšna krogla zatakne .... pomeni da je pač večja ... in ne more biti izžrebana kombinacija z njo .. pa sto takih reči, ki nam omogočile potisniti nogo med vrata ...

Samo na glas mislim ... ne porajtejte ...

:D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Yohan del Sud ::

Obogaten z informacijami iz tega topica sem danes prvič v življenju dal 350 sit za loto. :O


Thomas, kako zajebano bi bilo izdelati program za generiranje deklusteriziranih kombinacij?

Thomas ::

2,3 dni dela ... da bi bil b.p. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tigrr ::

ko smo ze ravno pri stvari...

Prejsnje popoldne me je zamikalo zvedet, kaksna je verjetnost, da dobis 4ico pri sistemu 8 cifer, nakar se mi je firbec se podaljsal in sm sel racunat za vse variante...

fomula za verjetnost delnega zadetka
=ugodni/vsi (kombinacije)=
=[(39-kombinacija)nad(sistem-kombinacija)]/(39 nad sistem)

kjer je
kombinacija 4ica do 7ica (4,5,6,7)
sistem pa st. prekrizanih cifer. (1-17)

Verjetnost(1 proti x) zadetka
-------------kombinacij----------------------
-------- 4 ----- 5 ----- 6 ----- 7 ----
s:7 - 2350 27417 466089 15380937
8 - 1175 10281 116522 1922617
9 - 653 4570 38841 427248
10 - 392 2285 15536 128174
11 - 249 1246 7062 46609
12 - 166 727 3531 19420
13 - 115 447 1901 8963
14 - 82 288 1086 4482
15 - 60 192 652 2390
16 - 45 132 407 1344
17 - 35 93 264 791
..
39 - 1.00 1.00 1.00 1.00

nazalost je tabela mal VEGAsta:)
torej... ce igras npr. sistema 8 in 10, imas

pri sistemu 10 samo 3krat vecjo moznost za 4ico (1175/392=3krat) kot pri sistemu 8, ki je 15krat cenejsi.

in 15krat vecjo moznost zadetka 7ice, kar je ok.

torej..ali je kupovati visje sisteme neugodno al pa nekej ne stima.. kaj?
lp, t


Thomas ::

Če imaš verjetnost P, da zadneš nekaj pri eni kombinaciji, je verjetnost pri N kombinacijah 1-(1-P)N.

Ja?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

larpo ::

Drži, če izpolnjuješ na random, sicer pa ne.

:)

larpo

tigrr ::

ThomAs: a lahko na enem primeru razlozis in dokazes svojo enacbo
(npr. verjetnost, da dobis stirico pri 7 prekrizanih poljih)?

aja, pa ce lahko razlozis, kaj pomen
"verjetnost P, da zadnes nekej pri eni kombinaciji".
lp, t

larpo ::

Jaz sem razumel Thomasa takole (primer):

Če imaš verjetnost P, da zadeneš nekaj (naprimer sedmico) z eno izpolnjeno kombinacijo, je verjetnost pri N izpolnjenih kombinacijah 1-(1-P)^N. Za sedmico je P=1/15380937. Tako imaš pri izpolnjenih 15380937 kombinacijah dobrih 63% možnosti za glavni zadetek. To velja, če so kombinacije neodvisne ned sabo (izpolnjene na random, se lahko ponavljajo). Običajno to ni tako, z malo>:D truda z 15380937 kombinacijami seveda sistematično pokriješ vse možnosti in gotovo zadaneš.

tigrr: ali si upošteval to, da naprimer pri sistemu 8 štirica pravzaprav skriva 4 "navadne" štirice, petica 3 "navadne" petice ter 5 štiric...?

:)

larpo

Thomas ::

Ja, larpo je povedal vse prav.

Tako je to. A se čmo it vso matematko LOTOta tule?

Če vas full zanima ... lahko.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

.:joco:. ::

Ja, bi bil jst ful vesel, če bi mi tle en vse možnosti napisal. Eno tako tabelo po kolk kombinacija, denarja, možnosti...

Se mi ne da segat po srednješolskih učbenikih iz kombinatorike:8), še manj pa razmišljat :)
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Thomas ::

Lenoba je sicer lepa čednost, vendar ji tokrat ne bomo ustregli zaradi trenutnega pomanjkanja časa. :D

Bo treba kakšen boljši argument.

Tkole se zmenva - ti napiši, jest bo povedal, če je prav!

:)) ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucas ::

Takole mimogrede...da ne bo postala debata preveč enolična...

Ali je med vami že kdo pomislil, da se sistem (beri: Država) zajebava na naš račun?

Pomislite...ljudje, ki se pri nas ukvarjajo z javnimi financami so nas pripeljali v zelo neugodno situacijo...lahko bi tudi rekli pred bankrot...
In ker je pred Evropo treba kazati lep obraz...je treba denar vlečt iz vseh smeri.

Loterija je idealna za kaj takega. Ko je kriza, se sistem nadzoruje toliko časa, da pride zadovoljiva vsotica v državno malho...tistih 450*10^6 denarja, ki se bo itak razdelil med najmanj 4 ljudi pa je le pesek v oči...

Ker gre del denarja za humanitarne namene (rdeči križ ga od ljudi ne bo več dobil), je treba pač nekoliko še za njih poskrbet, a ne?

Ne trdim, da se to res dogaja...ali pač?:)

I was here...

para-site ::

Ma seveda je res, da veliko subjektov v tem krogu iger na srečo IMA interes, da se znesek vrtoglavo veča, predvsem pa da je vrsta v loterijah čim večja, najbolj seveda loterija sama in država- davki. Vprašanje je tle kdo sploh hoče, da pade 7, razen nas ubogih lovcev na velike vsote. Mene zanima, kdo ima nad lotom kontrolo? A kdo ve?

Thomas ::

Scam je seveda načelno možen, vendar se državi ne splača. Drobiž tole vse, za državni proračun.

Lahko pa bi ga izvedli svobodni umetniki.

Tri osebe (Eminenca, režiser žrebanja in TV voditeljica) ga izvedejo takole:

Eminenca vplača slabih 7 milijonov kombinacij. Vse tiste, ki ne vsebujejo 17, 19, 21 in 37.

Potem grejo pa snemati žrebanje LOTA, tako kot vsako nedeljo.

Mogoče bodo imeli srečo, in nobena od omenjenih štirih cifer ne bo izžrebana. Dobili bodo kar precej - na čisto pošten način.

Če pa pride do tega, da se pojavi kakšna prepovedana številka, se TV voditeljica nerodno zaplete v kable - ali kar že. Režiser pa naredi štalo - in treba je snemanje žrebanja ponavljat! (To MENDE SE dogaja. Ne verjamem pa, da iz TEH razlogov. (Lahko pa tudi.) )

Po nekaj uspešnih operacijah se trojka upokoji.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Hehe, če bi moral zadet 40krat, da bi si kupil falcona...potem najbrž tole res je drobiž za državo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

para-site ::

ja, to je res drobiž za proračun, mene pa še vedno zanima, kdo kontrolira žreb lota in pod katero kontrolo je potem on, in potem....., bomo kmalu odvili klobčič.:D

Tomi ::

Ker še ni rezultatov, se samo meni zdi, da bo naslednji sklad za sedmico ~700 milijonov?
metrodusa.blogspot.com

Misak ::

Mislim, da bo tokrat sedmica izžrebana. Ker dve osebi ki ju poznam, sta zadela šestico. Vsekakor pa upam, da sedmica ne bi bila izžrebana.
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

|Luka| ::

Sedmice ni!!!!0:) :D :)) :| 8-) 8-O

570.000.000, 00 SIT za naslednji krog

LP Lix

Brane2 ::

Od milijarde tolarjev, katero so pobrali v tem kolu, je ostalo v skladu samo 120 MIO SIT :'(
(sedanjih 570 MIO -prejšnjih 450 MIO)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Misak ::

Ql, še mam možnosti naslednjo nedeljo!:D
Zanima me, kako so se kej Thomasove kombinacije izšle?
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

rozica ::

misak..... niso se... vsaj pri meni ne :(

Thomas Bi verjel da od tvojih številk, ki si mi jih napisal ni bila izžrebana niti ena ?8-O
(sicer vem, da nisi pisal dobitnih kombinacij ampak samo nefavorite ...amapk vseeno... )

Naj v naslednjem krogi napišem iste številke??? :\
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rozica ()

Boško ::

Fantje dajte mi nekaj povedat, punca je igrala sistem z osmimi št. in zadela je 4,8,27,37 in 17, ki je pa dodatna! A je to petica al ni? In če ni, kolk je pol to sploh vredno, če se že ve seveda?

chucki ::

to je 5 vredn je pa okol 5 cukov!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

|Luka| ::

Mislim, da ne, ker dodatna pride v posetv samo pri dobitku 6 + 1.

Nisem pa 100% preprican, tako da ce se motim naj me kdo popravi. Drugace pa poglej med pravila na strani loterije.

LP Lix

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |Luka| ()

Thomas ::

Verjetnost, da ne bo nobene sedmice izmed 27 milijonov oddanih kombinacij - je kakšnih 16%.

Ker pa ljudje pridno clusterizirajo - pa seveda še večja.

No, mi nismo. Niti clusterizirali niti zadeli. :D

rozica

Ti rabiš novo kombinacijo. Ogromno jih bo namreč migriralo zdaj na "tvoje številke", ker niso bile izžrebane. Bo precej več gneče na njih. Kar je sicer iracionalno - ampak tako ljudje večinoma funkcionirajo.

:)

(Sem poslušal po radiu anketo - nekateri se zelo radi odrekajo številkam nad 31. V imenu rojstnih in podobnih datumov. )
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BlackHole ::

Dodatna številka velja samo, če imaš pravilnih 6 številk, če imaš pravilno še dodatno je to 6+1. Kdaj (kje) ste pa še videli 4+1, ne ga srat.

LojzePek ::

Nisem bral vseh postov, sam mogoče še nobeden ni omenil, da če hočeš pokrit vse kombinacije rabiš 550 miljonov. Tak da naslednji tedn se bo pomoje že splačal mal kredita vzet in upaš da si edini to naredil oz. da ne bo noben drug zadel.

Brane2 ::

Po moje bo NLB zaradi teh in takih prebliskov uvedla začasni moratorij na vse kredite od danes naprej :D :D

Thomas ::

Preko 9000 pacientov je obkrožilo kar dobitno kombinacijo iz prejšnjega kola!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rozica ::


pacienti??? hudo :D

no pa poskusimo z novo kombinacijo ...
dogovor pa seveda še velja Thomas ;)

je možno da je zmeraj manj nefavoritov???

Boško 4 je ravno da se zagreješ nad igranjem lota :P

gremo v nov krog , se oglasim naslednji teden in poročam o "nefavoritih"

Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Yohan del Sud ::

22 številk mi je zadelo od sedemdestih prekrižanih na listku. Kar kul.
Ampak ne več kot trije na kombinacijo. Poleg tega sem prekrižal vse izžrebane številke. Ampak ne na isti kombinaciji. Grrr.
Nema veze, gremo še enkrat.

|Luka| ::

ce smo pri dobitkih.
zadel sem 5 (zal ne s Tomasovo kombinacijo:D )

Tako da naslednji krog startam na 78-)

LP Lix

Tomi ::

Jaz sem včeraj,ko sem slišal številke, takoj napisal nov listek. Ker od zadnjega kroga imam veliko veselje za loto..
metrodusa.blogspot.com

Bajo1 ::

Madona, sem pričakoval da bo kakšna sedmica glede na to, da so ble kar 4 cifre enake kot v prejšnjem kolu. Je blo pa torej 9000 4ic. Ni kej, bo treba še 1x vplačat.:D

Simko ::

Bajo1 zakaj bi naj bilo 90004ic? Ker jih je nekje toliko obkrožilo dobitno kombinacijo prejšnega kroga? To pomeni, da je bilo VSAJ toliko štiric...

V resnici pa jih je bilo:
254.029 dobitkov s pravilnimi 4 številkami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Simko ()

Thomas ::

A niso bile le 3 enake? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CaqKa ::

ajde pa da se še jaz pridružim debati:)
rozica.. mislim da je stevilo nefavoritov pogojeno s tem koliko listkov je vplačanih. če začne igrati več ljudi in s tem več listkov bo nefavoritov seveda manj. glede na to da pa po vsej verjetnosti število igralcev/listkov ostaja nespremenjeno (+/-10000) s tem tudi število nefavoritov ostaja enako (pojavijo se novi nefavoriti nekateri stari pa izginejo, da bi pa imeli same favorite pa je nemogoče ker je slovencev še zaenkrat dosti dosti premalo za kaj takega :)) vse skupaj seveda gledam z matematičnega stališča.
thomas popravi me če sem kje wrong :)

Thomas ::

Skoraj 28 milijonov kombinacij so (ste) oddali za preteklo kolo. Od tega 11 milijonov različnih.

Dobre štiri milijone je ostalo torej neizpolnjenih - in glej ga šmenta - sedmica je bila ravno med tisto slabo tretjino.

Če favoriziranja ne bi bilo, bi ostalo namesto 4+ milijone nepokritih tega skoraj 2 milijona manj.

Ja, favoriti se selijo. Največji favorit preteklega kola je bila zmagovalna kombinacija predpreteklega! Kje majo eni glavo?

Tudi niha število igralcev. Kadar so sedmice rekordne, jih je nedvomno več. Nekajkrat.

:)



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

.:joco:. ::

Samo pomojem to favoriziranje sploh ni tako favoriziranje. Gre bolj za podzavest ljudi. Ali pa raje brez domišljije. Naključje.
Predstavljaj si, da imaš 30 kombinacij za izpolnit (recimo). Izpolnjuješ:
2 6 7 12 34 35 38
3 5 7 9 14 19 33
ipd

pol ti pa zmanjkuje potrpljenja, pa izpolniš še
1 2 3 4 5 6 7
2 4 6 8 10 12 14
3 5 7 9 11 13 15
pa še par rojstnih dni, prejšnjo kombinacijo in vplačaš, pa je.

Tko da folk pomojem ni tolk neumen, bolj len, če mene vprašaš!
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

darh ::

btw: a "delavci" v studiu... torej režiser, kamerman, voditelj lahko sodelujejo pri žrebanju... al je tko kot pri 3x3, da ne smejo?? al je motim tud za 3x3 ?
Excuses are useless! Results are priceless!

.:joco:. ::

Mislim da je to celo zakonsko urejeno, da ne smejo ne oni in ne njihovi ožji družinski člani.

Poskusi tukaj
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Tomi ::

To je pri vseh igrah, da sodelavci in njihovi družinski člani ne smejo sodelovati.
Sicer pa, danes sem zadel sedmico, oziroma je bila kar desetka:D
metrodusa.blogspot.com

Mr.B ::

Dam vam en bonbonček ?
Koliko od sedmice , ki bi jo nekdo dobil , bi mu ostalo , ko bo dobil odgovor s strani države. Dohodnina seveda.
Račun = 20% DDV +30% Dohodnina= F in P davki
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TESKAn ::

Odbije ti država 15% za davk. Če kaj še kasneje,. pa ne vem.
Je pa res zanimivo, da so se od 8 - ih ponovile 4 številke...res me zanima, koliko ljudi bo ta teden vplačalo te 4 številke...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jetam ::

Drzava ti odbije 20% in konec. Dobitki od iger na sreco se ne stejejo v dohodnino!

Mr.B ::

Kdaj si pa nazadnje dohodnino izpolnjeval ? A misliš da je tisto tam samo za informacijo državi , če si kdaj kej dobil ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jetam ::

Heh kako pa če si anonimen?? Če zadanem 300.000 na ruleti in si izplačam v kešu kdaj država ve, da sem zadel teh 300.000??? Če sem fer in ji napisem na dohodnini?

Me pa zanima: če ob prejemu zahtevaš popolno anonimost, ali to pomeni da lahko v primeru prihoda DURSa mirno tožim državo zaradi kršitve zakona o tajnosti osebnih podatkov...
««
3 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

loto / jackpot (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5919227 (1519) oo7
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575205 (19159) cen1
»

Loto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518067 (6602) clothes
»

Na 3 listkih ista Lotko številka, napaka ali ??

Oddelek: Loža
195800 (5163) OZZY
»

LOTTO - katera kombinacija bo sedmica

Oddelek: Loža
364068 (3411) alesr

Več podobnih tem