» »

Odlaganje smeti v tuj zabojnik

Odlaganje smeti v tuj zabojnik

1 2
3
»

St235 ::

jao jao...a ti sploh veš kaj komunalni odpadki so? A pair je po tvoje od boga dana dobrina, ki ni komunalno odpadek?

Tudi ločeno zbrane frakcije so še vedno del komunalnih odpadkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Super Sonic ::

jao jao...a ti sploh veš kaj komunalni odpadki so? A pair je po tvoje od boga dana dobrina, ki ni komunalno odpadek?

He, he, za oznake 20 01 01 in za 15 01 01 do različna pravila, ampak bi to pustil za naprej v debati.

Greva malo nazaj, ker se spretno izogibaš svojemu nakladanju. Torej, kako je lahko kaznovala inšpektorica tistih 15 ljudi. Citiram:
Od opominov, odrezkov položnic, naslovov na kuvertah ter še vrsta drugih papirnatih dokumentov, ki so pričali o kršiteljih. Eden izmed komunalnih delavcev je dokumente razprl, inšpektorica Marija Ajdič Francelj pa je vsakega posebej fotografirala in ime kršitelja vnesla v zapisnik ter navedla še kršitev. Sledi še citat inšpektorice: Nadzor smo izvedli nad zabojniki za nekoristne odpadke, kamor absolutno ne sodi embalaža, steklo in papir

Takoj kako? Glede nato da si pravnik, bi pričakoval linke, ki bi trdili, da se položnice kvalificirajo pod 15 01 01 odpadek in se jih lahko meče v črne zabojnike. Torej, še devetič sprašujem - kakšen odpadek je položnica po tvoje? Pa bodi pogumen in javi svoj naslov, da oddam prijavo na inšpektorat.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

St235 ::

Položnica je komunalni odpadek, pa če se ti na glavo postaviš. Kaj pa ti citiraš iz strani ene občin pa raje ne bi. Amapk lej, če tebe to prepriča da ločuješ so svoje že dosegli.

Super Sonic ::

Položnica je komunalni odpadek, pa če se ti na glavo postaviš. Kaj pa ti citiraš iz strani ene občin pa raje ne bi.

Dej že reč, da je položnica navaden papir, ki se meče samo med papir in bo vse ok. To, da bluziš na polno je pa jasno že kar nekaj časa. Nisi podal niti enega linka skozi debato, pri tem, ko si kasiral odlok, navodila za ločevanje in praktičen primer kaznovanja. Vsi so brezvezni in vsi smo idioti.

To da si pravnik, še ne pomeni, da lahko ljudi po forumih žališ in da veš vse. Veš zelo malo - ali v tem primeru celo skoraj nič. Bi še kaj dodal, pa se bom zadržal.

Amapk lej, če tebe to prepriča da ločuješ so svoje že dosegli.

Moj predlog je (bil) rezalnik papirja, s čigar odpadki lahko potem vsi delajo kar želijo.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

St235 ::

to da sem pravnik je še ena v seriji tvojih napačnih sklepanj. Nikjer nisem trdil, da je položnica ni papir. Hočeš pa ti ljudem dopovedat, da položnica ni komunalni odpadek zato ker je papir in tukaj se pač motiš.

para! ::

V čem je pol fora kaznovanja, ki ga je polinkal Sonic, propaganda?
Death before dishonor!

St235 ::

Vse kar smo dobili je članek, ki ga je objavil občina brezovica. Članek je zelo publicistično napisan in ne navaja nobenih konkretnih sankcij. Zgolj to, da so pregledali smeti in naredili zabeležke. Še precej daleč je to od vsesplošnega kaznovanja in daleč od dejanske dokzaljivosti prekrška. Ampak nekaterim je to pač dovolj, da nabavljajo rezalnike papirja in se bijejo z blini na veter.

Ostale linke, če pogledaš so pa zgolj navodila posameznih komunal kako naj se ločuje.

Po mojih informacijah se sankcionira napačno ločevanje odpadkov, ker se s tem neposredno izniči delo XY ljudi ki pravilno ločujejo, samo ne-ločevanje(dokler ne gre za posebne in nevarne odpadke) pa ne. Ne izključuje to možnosti, da posamezna občina ravna drugače in je s tem sama v prekršku (ne bi bilo prvi: napačno parkiranje v Ljubljani, Cone 40 na vrhniki...).

Ravno tako je dokazovnaje prekrška zgolj na podlagi položnic smešno da ne rečem absurdno, ker recimo je jasno navedeno da umazan papir ne sodi med odpaden papir in podobno.

Ampak sonic že ve, on je lastoročno videl že stotine teh položnic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Super Sonic ::

Članek je zelo publicistično napisan in ne navaja nobenih konkretnih sankcij.

Boš dobil scan kazni, nič bat. Samo, kot vem, tudi to verjetno ne bo dovolj za eno tako osebo, kot si ti.

Ostale linke, če pogledaš so pa zgolj navodila posameznih komunal kako naj se ločuje.

Kaj se ločuje v vsaki občini drugače? Spet, še ena nebuloza?

Po mojih informacijah se sankcionira napačno ločevanje odpadkov, ker se s tem neposredno izniči delo XY ljudi ki pravilno ločujejo, samo ne-ločevanje(dokler ne gre za posebne in nevarne odpadke) pa ne.

Linkaj že.

Ravno tako je dokazovnaje prekrška zgolj na podlagi položnic smešno da ne rečem absurdno

To se pa strinjam že od samega začetka. Ampak tako tudi je.

Ampak sonic že ve, on je lastoročno videl že stotine teh položnic.

5, bolj natančno.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

Boš dobil scan kazni



Najprej se pošlje obvestilo o kršitelju, da se izjasni. Tu bi poudaril, da so obvestila dobili le tisti, od katerih so našli odrezke razlčnih dokumentov v kontejnerjih. Ostali packoni pa ne. Izjasnit se je potrebno, kako se je tvoja položnica znašla v zabojniku za nekoristne odpadke.

Poudaril bi, da kršiteljica ločuje odpadke in ni odgovorna za steklo, zdravila, ostanke hrane, ipd. Toda, ker živi v skupnem naselju in smeti mečejo vsi v ulici, je dobila kazen ona na podlagi dokaza - položnice, ki je tudi kot sam predmet bila napačno ločevana, saj položnica ni umazan papir (haha, si mi polepšal jutro lakotnik).

Po izjavi dobi položnico, kazen pa je polovična če se plača v 15 dneh.

Ironija v tej zgodbi pa je, da zraven te kršiteljice živi tudi inšpektor za tovrstne stvari (in bi ga z veseljem poslal g.Lakotniku, saj trosi svojo nevednost po celem forumu). Ta je iz prve roke povedal, da so tovrstni dokazi najbolj veljavni, praktično neizpodbojni in da če je kaj potrebno v prvi vrsti ločevati, so ravno pisne stvari, ki so na papirju. Jasno, to vse sodi v modri zabojnik in nikamor drugam, zaboga, vsi, ki to berete ne nasedajte lakotniku. Ampak tehnično se lahko tudi pri tem zaplete, ker se papir krade in se tvoj odrezek lahko znajde v kateremkoli zabojniku iz kateregakoli razloga, kar kažejo izkušnje dotičnega inšpektorja.

In zato jaz priporočam rezalnik vsem, ki živijo v podobni skupnosti. Rešitev je elegantna, saj ubije več muh na en mah.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Pithlit ::

Super Sonic je izjavil:

Kaj se ločuje v vsaki občini drugače?

Že pogled na število kant po občinah bi ti moral jasno povedati da je temu tako. Mi imamo dve kanti. 'Bio' in 'vse ostalo'. Ja?

Je pa res da ni ravno po vsaki občini... je pa od komunalne službe do komunalne službe stvar drugačna.
Life is as complicated as we make it...

Super Sonic ::

Mi imamo dve kanti. 'Bio' in 'vse ostalo'. Ja?

No, in iz katere občine ti si? Ker pomoje samo ne poznaš zbiralnic za ločene odpadke, ki jih načeloma občina kar mora imeti. In kaj še hočeš povedat, da mariborčani lahko položnico klasificirajo kot umazan papir, ljubljančani pa ne? ROLF.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

Mogoče še za tiste, ki ste podobni uporabnici Pithlit in ste prepričani, da vam ni potrebno ločevati, ker pred nosom gledate samo dve kanti za smeti. Odredba o ravnanju z ločeno zbranimi frakcijami pri opravljanju javne službe ravnanja s komunalnimi odpadki, v 6 členu navaja, citiram:
V okviru javne službe je treba v naseljih urediti zbiralnice ločenih frakcij, opremljene za ločeno zbiranje:
- papirja in drobne lepenke, vključno z drobno odpadno embalažo iz papirja ali lepenke,
- drobne odpadne embalaže iz stekla,
- drobne odpadne embalaže iz plastike ali sestavljenih materialov in
- drobne odpadne embalaže iz kovine.

Zbiralnice iz prejšnjega odstavka je treba praviloma urediti v stanovanjskih območjih, pa tudi ob večjih trgovinah ali trgovskih centrih, zdravstvenih domovih, bolnišnicah, šolah in otroških vrtcih. Na območju mestnega jedra ali večjega stanovanjskega naselja je treba urediti zbiralnico na vsakih 500 prebivalcev.


Tiste, ki zanimajo še ostale podbnosti, tle: http://www.uradni-list.si/1/content?id=...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

Posameznike?

Zakaj bi pa posameznik postavlja ekološki otok za celo naselje?

Pogosto je, da ljudje, ki živijo izven mest, pred vrati res nimajo 4 zabojnikov, kar se bo v prihodnosti tako ali tako spremenilo. Vendar je občina dolžna poskrbet za ti. ekološke otoke, skladno z zakonom. Tako imaš praktično v vsaki manjši občini, kjer je več kot 300 prebivalcev na 1 kvadratni km, skupne ekološke otoke, kamor se odmetavajo ločeni odpadki.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Magic1 ::

Za katere reči vse pa ima posamezna občina pravico za kaznovanje? Ali se pri nas tudi lahko vsak župan odloči, da bo kaznoval recimo nošenje miničev in potem piše kazni naokoli?
Magic

Pithlit ::

Ekološki otoki so fajn. Imam enega 5m stran od bajte. Ločujem kolikor se človeško da. Ni mi pa treba! Če mi zapaše lahko vse skupaj zabrišem v mešane odpadke.

Najlepše je seveda takrat ko so ekološki otoki polni (kar je cca. 2 dni za tem ko jih - 1krat na teden! - praznijo). In pa med sezono, torej zdaj, ko se v kantah znajde vse živo smeti od turistov.

Torej. Dejstvo je da ti ni potrebno ločevati. Ločuješ lahko, ne smeš pa ločevati narobe (če ti komunala dostavi primerne kante). Dokler imaš pred bajto eno samo kanto lahko vanjo zmečeš vse živo in mrtvo pa četudi imaš ekološki otok (tak... namenjen vsem ki se slučajno tam znajdejo) direkt pred vhodnimi vrati.

In ja, kolikor je meni znano se ločevanje ureja z občinskimi odloki. Tako da je tukaj lahko komot drugač kot tam.
Life is as complicated as we make it...

Super Sonic ::

Ekološki otoki so fajn. Imam enega 5m stran od bajte. Ločujem kolikor se človeško da. Ni mi pa treba! Če mi zapaše lahko vse skupaj zabrišem v mešane odpadke.

Brani tega ti resnično ne nihče, tako da kar veselo naprej. Linka, kjer bi imela kakšno zakonsko podlago za to početje verjetno ne bomo nikoli ugledali, zato bi tudi tebi veljajo poslati inšpektorja na vrata, da ti podari par kazenskih. Da bo jasno vsem - jaz ne zagovarjam ločevanja odpadkov, niti ne vzpodbujam ga, se pa strašno čudim nekaterim izjavam tle gor. Šele ko boste nekoč prejeli kazni, boste verjetno ugotovili, da kako napačno razumete vse to kar se dogaja na področju s smetmi.

Najlepše je seveda takrat ko so ekološki otoki polni (kar je cca. 2 dni za tem ko jih - 1krat na teden! - praznijo). In pa med sezono, torej zdaj, ko se v kantah znajde vse živo smeti od turistov.

Obstajajo različne velikosti različnih smetnjakov in če imaš premejhnega, to ni problem inšpektorja. Snaga je letos dobila kar 65000 zabojnikov, ki jih bo porazdelila po Ljubljani in okolici. Tudi sicer se živečim v prestolnici obeta Zokijev napad na smeti.

Torej. Dejstvo je da ti ni potrebno ločevati. Ločuješ lahko, ne smeš pa ločevati narobe (če ti komunala dostavi primerne kante). Dokler imaš pred bajto eno samo kanto lahko vanjo zmečeš vse živo in mrtvo pa četudi imaš ekološki otok (tak... namenjen vsem ki se slučajno tam znajdejo) direkt pred vhodnimi vrati.

Tle bi moral sedaj nekako skočt notr moderator, ter od tebe in somišljenikov zahtevati kakšen link za takšna samooklicana nabijanja. Ker verjemem, da če kdo to prebere, se dobro sliši.

In ja, kolikor je meni znano se ločevanje ureja z občinskimi odloki.

Ja in? V kateri občini papir ni papir?

Tako da je tukaj lahko komot drugač kot tam.

Višina kazni pomoje, ter kakšne specifične razlike v krajih, torej sam način ločevanja. Da bi pa nekdo v Novem mestu imel plastiko za papir in bi mu inšpektor pokimal, pa težko verjamem.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Magic1 ::

Dej malo poglej ven iz svojega ozkega pogleda.
Nekatere občine so zgleda sprejele, da je nepopolno in nepravilno ločevanje kaznivo. Ravno to sem spraševal, do katere meje lahko gredo s tem izmišljevanjem kaznivosti. Kar pa ne pomeni, da povsod tako velja.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Pithlit ::

Super Sonic je izjavil:

zato bi tudi tebi veljajo poslati inšpektorja na vrata, da ti podari par kazenskih.

Ne vem zakaj domnevaš da inšpektorjev ni. U bistvu vidim ta ti to ni čisto jasno saj so komunalni delavci hkrati tudi 'inšpektorji' (in ti oni limajo obvestila/kazni ko opazijo da je s smetmi nekaj narobe).

Super Sonic je izjavil:

Obstajajo različne velikosti različnih smetnjakov in če imaš premejhnega, to ni problem inšpektorja.

Tebi pa branje nagaja ane? Govorim o (pre)polnih ekoloških otokih. Moj smetnjak dovolj velik. Celo prevelik (za vsak slučaj). Če pa mogoče namiguješ da moram jaz poskrbeti za večje (bolj prostorne) ekološke otoke pa itak nimaš pojmov razčiščenih.

Super Sonic je izjavil:

Tle bi moral sedaj nekako skočt notr moderator, ter od tebe in somišljenikov zahtevati kakšen link za takšna samooklicana nabijanja. Ker verjemem, da če kdo to prebere, se dobro sliši.

Enlighten me. Kako naj ločujem če nimam kje? Imam dva smetnjaka. Enega za bio odpadke, drugega za mešane. Kam naj vržem... ne vem... ajmo, papir (ker si se že v to vpičil)? V bio ali v mešane?

Super Sonic je izjavil:

Ja in? V kateri občini papir ni papir?

Kaj točno ima to v mojem primeru kakršnokoli zvezo s čimerkoli? Ali pa se delaš norca?

Super Sonic je izjavil:

Višina kazni pomoje, ter kakšne specifične razlike v krajih, torej sam način ločevanja. Da bi pa nekdo v Novem mestu imel plastiko za papir in bi mu inšpektor pokimal, pa težko verjamem.

Ahhh ja. Že vidim. Norca se delaš. Ni treba odgovarjat na prejšnje vprašanje.

Komunalna podjetja so (vsaj večinoma) v lasti občin (so javna podjetja). Torej delajo po navodilih in odlokih iz občin. Tista ki niso v lasti občin pa imajo občinsko koncesijo in so podvržena istim navodilom ter odlokom. Občina se torej odloči kakšne kante boš ti imel pred bajto ter posledično kaj moraš (pravilno - v mešane odpadke lahko vržeš še vedno vse) ločevat. Višina kazni pa, mislim, prihaja z državne ravni.

Zakaj naj bi kdo plastiko imel za papir je pa jasno samo tebi. Meni ni. Če jaz mečem plastiko in papir v mešane odpadke namesto v bio (ker druge možnosti nimam)... jih seveda ločujem kolikor je le možno. Ne pomeni pa to da sem tolk butasta da ne vem kaj je kaj (dasiravno je ločevanje papirja od plastike včasih nemogoče).
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Magic1 je izjavil:

Dej malo poglej ven iz svojega ozkega pogleda.
Nekatere občine so zgleda sprejele, da je nepopolno in nepravilno ločevanje kaznivo. Ravno to sem spraševal, do katere meje lahko gredo s tem izmišljevanjem kaznivosti. Kar pa ne pomeni, da povsod tako velja.

Hja... če imaš 7 različnih kant za 7 različnih stvari pol pač najboljš da vsako od 7. različnih stvari mečeš v primerno kanto. Konec koncev te to bolj malo stane. Lahko se pa delaš mono in vržeš vse skupaj v mešane odpadke in pač upaš da ti bodo verjeli ko boš rekel da nisi imel pojma kaj kam spada (pri nas lepo napišejo na obvestilo kaj delam(o) narobe in problemov še ni bilo).

Kam, recimo, vržeš dežnik? Pa un povoskan papir iz mesnice/delikatese? Varnostne britvice? Stiropor? Flajštr (obliž)? Pa, konec koncev... ni vse plastika kar zgleda kot plastika.
Life is as complicated as we make it...

para! ::

Hja... če imaš 7 različnih kant za 7 različnih stvari pol pač najboljš da vsako od 7. različnih stvari mečeš v primerno kanto.

Če se ti to zdi "najboljš", je smetarjem indoktrinacija očitno uspela več kot odlično. V nasprotnem primeru bi jim teh 7 kant poslal nazaj in jih prosil naj se več ne norčujejo iz tebe.
Death before dishonor!

Magic1 ::

Pithlit je izjavil:


Občina se torej odloči kakšne kante boš ti imel pred bajto ter posledično kaj moraš (pravilno - v mešane odpadke lahko vržeš še vedno vse) ločevat. Višina kazni pa, mislim, prihaja z državne ravni.


Zgleda da na Vrhniki ni ravno tako, tam kot kaže ne smeš embalaže ali papirja ali bio odpadkov metati v mešane odpadke. Je kaznivo po njihovem.
Magic

para! ::

Kaj spada pod mešane odpadke? Plastična škatla z nalepko iz papirja?
Death before dishonor!

Magic1 ::

Sej v tem je problem, kako lahko mi točno vemo. Ta občina pa kar kaznuje.

Pobrano iz tistega dopisa:
v zabojnik za nekoristne odpadke so bili odvrženi mešani odpadki. wtf ????

potem pa še o odloku v nasljednjem odstavku, kjer piše da je prepovedano odlaganje v napačnih kantah.

Edino kar je bilo narobe s strani domnevnega kršitelja je bilo, da so vmes bila še zdravila, ki jih ne smeš dat v nobeno kanto. Seveda pa niso nikjer napisal kaj jih je točno zmotilo, nereciklirani odpadki v črni kanti, ali zdravila vmes.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Pithlit ::

Magic1 je izjavil:

Zgleda da na Vrhniki ni ravno tako, tam kot kaže ne smeš embalaže ali papirja ali bio odpadkov metati v mešane odpadke. Je kaznivo po njihovem.

Hja. Mešani odpadki so... mešani odpadki. Pa se pejd bost z njimi. Oz. delaj to kar se ti zdi bolj pametno/ceneje.

para! je izjavil:

Če se ti to zdi "najboljš", je smetarjem indoktrinacija očitno uspela več kot odlično.

Zdi se mi najboljš P/P razmerje... mene osebno ločevanje ne stane skoraj nič. Pač ni mi težko vreč plastiko v kanto za plastiko, pa papir v kanto za papir. Da bi jim iz nekega principa 'nagajala' se mi pa tudi ne da. Me stane preveč energije.

Kolikor me ločevanje stane je kratek sprehod do eko otoka. Pa višja položnica (ampak to bi morala plačat tko al tko).

Ko se bodo odločili da jim je treba odpadke še pomivat se bomo pa drugače pogovarjal.

Magic1 je izjavil:

Seveda pa niso nikjer napisal kaj jih je točno zmotilo, nereciklirani odpadki v črni kanti, ali zdravila vmes.

Naj pokliče k njim pa vpraša.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

SasoS ::

para! je izjavil:

Kaj spada pod mešane odpadke? Plastična škatla z nalepko iz papirja?


Kombinirana embalaža spada v...embalažo. Tudi tetrapak je iz papirja, plastike in še kaj kovine, pa gre v embalažo. Nekje sem prebral, da dejansko vse kar kupiš in je v embalaži, gre v embalažo (how hard is that to remember? :) )

Dejansko ne vem, kaj bi vrgel v črno škatlo, saj tisto kar ne gre v ekološke lahko že spada pod nevarne ali pa kosovne odpadke. Plenice in mačji pesek so sicer lep primer kaj gre med ostale odpadke, za stiropor se pa že kregajo kam gre...

Super Sonic ::

Tebi pa branje nagaja ane? Govorim o (pre)polnih ekoloških otokih. Moj smetnjak dovolj velik. Celo prevelik (za vsak slučaj). Če pa mogoče namiguješ da moram jaz poskrbeti za večje (bolj prostorne) ekološke otoke pa itak nimaš pojmov razčiščenih.

Ker se mi v teh brezplodnih debatah ne da več sodelovati oz. nisem pripravljen to počet, bi poprosil če v dobro foruma lahko potrdiš ali ovržeš sledečo izjavo:

Ti si prepričana oz. to veš, da v svojo črno kanto, ki je namenjena nekoristnim odpadkom, lahko mečeš karkoli te je volja, pri čemer je občina z odlokom dolžna zagotoviti zadostno število ločevalnih ekoloških otokov po prostoru bivanja občine. Ob enem nisi posobna podati linka, kjer bi našli zakonsko podlago, da to lahko počneš in da za tovrstno packanje ne smeš prejeti kazni.


Simple yes or no will do (pa ja, na slo-techu imam dosledno težave z bralnim razumevanjem, ampak ker je to samo na slo-techu, še ne vem kaj naj naredim da se mi to ne bo več dogajalo).

Sej v tem je problem, kako lahko mi točno vemo. Ta občina pa kar kaznuje.

Nabavi si rezalnik in če živiš v hiši, ločuj. Ne gre samo za to občino, gre za skoraj vse občine. Je pa res, da je dotična občina skoraj na prvem mestu v državi po številu ločenih odpadkov na gospodinjstvo in tu so inšpektorji bolj dosledni. Ampak ker kot država ne delujemo kot neka prav zgledna članica EU, bo na ostale občine pritisk glede tega še toliko večji. Slovenija ima tako zadan cilj 50-odstotnega recikliranja odpadkov do leta 2020. Nikakor ne bit tako butasti in razmišljat v smeri, da Snaga, npr., kupuje za 3 miljone € kontejnerjev zato, da boste lahko metal vse v črne zaboje, slicujoč se na vašo veliko avtoriteto (samo karikiram).

Seveda pa niso nikjer napisal kaj jih je točno zmotilo, nereciklirani odpadki v črni kanti, ali zdravila vmes.

Vse jih je zmotilo. Zdravila, papir, emabalaža, odpadki hrane, vse. Vse kar ne gre v črno kanto za nekoristne odpadke. Kazen ni progresivna in velja enako če vržeš notri samo položnico ali pa vse našteto po 200 kosov. Dokaz je črno na belem, na tebi pa je, da ga ovržeš.

Pravilno ločevanje odpadkov + google pa bodo odgovorili na vsa vaša vprašanja kako se kaj ločuje.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

>Vse kar ne gre v črno kanto za nekoristne odpadke.
Vsak odpadek ki ga producira gospodinjstvo je nekoristen. Tudi zato se temu reče odpadek, ker ga ne potrebujemo več.

V bistvu je to kanta za odpadkaste odpadke.

>Dejansko ne vem, kaj bi vrgel v črno škatlo, saj tisto kar ne gre v ekološke lahko že spada pod nevarne ali pa kosovne odpadke. Plenice in mačji pesek so sicer lep primer kaj gre med ostale odpadke, za stiropor se pa že kregajo kam gre...

Notri lahko zmečeš popolnoma vse, tudi zadeve ki spadajo pod nevarne odpadke.

Samo ekoteroristi bodo potem jokcali ker ne razumejo par osnov delovanja deponij.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pithlit ::

Super Sonic je izjavil:

Ti si prepričana oz. to veš, da v svojo črno kanto

Jaz imam doma kanto iz pleha ter rjavo kanto. Podobno kot večina bajt po občini. Tisti ki plehnate kante nimajo... imajo namesto nje zeleno. Črne kante v okoliških občinah še nisem opazila. Zdaj pa ti ločuj kot veš in znaš.

Nikjer pa tudi ne piše da jaz _moram_ uporabljati eko otoke (morajo pa ločevati pravne osebe... in ravno te filajo ekološke otoke zato da pač šparajo pri odvozu lastnih smeti).

Ti je sedaj jasno da ni povsod po sloveniji enako? Ter da je vse odvisno od _občinskih_ odlokov? Pri nas je pač tako kot je.
Life is as complicated as we make it...

Truga ::

MTB je izjavil:

Kaj storiti?

220V priklopis direkt na smetnjak. Das na tajmer, da ko se odprejo vrata bloka, da se tok za 2 minuti prekine, tako da ko nekdo iz bloka nese smeti ga ne skuri.

Super Sonic ::

Jaz imam doma kanto iz pleha ter rjavo kanto.

Kaj ti hočeš povedat, da imaš še vedno kanto iz pleha doma, ponovno sprašujem - v kateri občini živiš. Načeloma so morali vsi te kante menjat, saj kovinskih zabojnikov ni mogoče opremiti z identifikacijsko opremo. Rok je bil mislim, da eno leto nazaj - 01.09.2011. In prav nič bat - če še nisi menjala zabojnika za plastničnega, ga pa še boš.

Ter da je vse odvisno od _občinskih_ odlokov? Pri nas je pač tako kot je.

Torej ti potem verjetno ne bo težko poiskati občino, ustreza 6. členu višje zgoraj in nima urejenega ločevanja odpadkov z odlokom.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Pyr0Beast ::

Identifikacijska oprema za kante ?

Seriously ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Super Sonic ::

Seriously ?

Ah, to se samo malo hecam.

Je pa komunala iz Tržiča tovrstna vprašanja dala med najbolj pogosta, zato si lahko tud prebereš z njihove strani. Pa upam, da oni to delajo po zakonu oz. po odlokih ministrstva za okolje in prostor. Tako kot vse ostale občine pri nas.
http://www.komunala-trzic.si/default.as...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

NEGAN DEAD ::

Da.

Jaz bi prosil Mesarja za crknjeno drobovino da nafilamo mojemu sosedu. On namreč že vrsto let hodi in trga vreče za smeti odložene v zabojnik. Ker je bolan in mora enkrat v kratkem zapustiti za svet. Je star in ima nagnjenja do pedofilije. Mot otroka me je zlorabljal na zaprtem atriju.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predrag odvoz smeti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629475 (5280) starfotr
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321385 (16989) Mare2
»

Informacije v kantah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19222721 (19612) krneki0001
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17733807 (30308) mikic007
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468564 (65804) Malajlo

Več podobnih tem