» »

800 € za plačo programerja začetnika

800 € za plačo programerja začetnika

««
7 / 11
»»

IceIceBaby ::

veš nad 1500€ ne boš nikjer dobil, mi ti ponudimo 800€ drugače najdemo nekoga ki bo zadovoljen z zneskom.


In v čem je problem? Rečeš hvala in greš drugam. Npr. na Google na Irsko.

Btw...koliko ima gor plače. Nekaj jih poznam, pa baje niso ravno bajno plačani.

Mavrik ::

Povprečje za inženirski kader zgleda se mota okoli 45k€ letno, torej realno ~3500€ mesečno. Edino ne vem če podatki kažejo bruto/neto plače.

Cena življenja pa zgleda nekih 20% dražja kot v LJ.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Ramon dekers ::

In v čem je problem?


Ni problema. Pač se mu je usral, ko je rešil tiste pilkde in so ga poklicali.

Btw...koliko ima gor plače. Nekaj jih poznam, pa baje niso ravno bajno plačani.


Mislim da je rekel okoli 3k, nisem pa siguren. Naslednji teden se srečamo pa ga vprašam. Pa kot je Mavrik rekel, da cene so dražje, itak.
Sicer mu res nekaj ostane, samo veš kako gre, če imaš tu hišo, flat je to ogromno če nimaš tega delaš samo zato. Da bo obogatel itak da ne, so pa izkušnje.

Isotropic ::

Ramon dekers je izjavil:


Mislim da je rekel okoli 3k, nisem pa siguren. Naslednji teden se srečamo pa ga vprašam. Pa kot je Mavrik rekel, da cene so dražje, itak.
Sicer mu res nekaj ostane, samo veš kako gre, če imaš tu hišo, flat je to ogromno če nimaš tega delaš samo zato. Da bo obogatel itak da ne, so pa izkušnje.

se vpras ga, ce je res tisto glede orenk nadur

Karaya 52 ::

Ljubljano se splaca zapustiti ze samo zaradi groznega dolgcasa, pa gre za najbolj zanimivo mesto v Sloveniji. Studentje spokajo kufre v petek, cez vikend pa pri mamici cuzajo, psa sprehajajo pa travo okoli bajte pokosijo, kje smo se to videli ... Ko sem ostajal v LJ cez vikend je bil tak dolgcas, da je bilo gledanje trol skozi okno vrhunec dneva. Mesto upokojencev.

Tako da je prakticno "vsaka" EU prestolnica bolj zivahna kot LJ.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

So pa druge pozitivne stvari Ljubljane:

Spada med najbolj varna mesta,
Kamorkoli greš imaš v rangu 10 kilometrov bližino gozda
Je čista

Problem je ker ja manjko dela na vseh področjih.

Ni problema če predpostavimo da imamo high tech industrijo, potem je dovolj dela za sposobne pravnike, ekonomiste in glej ga zlomka tudi za IT jevce in inžinirje.

Karaya 52 ::

Cista, to je res. Gozdovi pa kakor komu... vecina Ljubljancanov cez vikend "zbezi" (baje je bilo nekaj deset let nazaj se slabse), gozd pa ni ravno atribut mesta in ga soliden park vec kot nadomesti. Ne vem, jim je res tako grozno ostati v mestu in komaj cakajo da ga zapustijo?

Mavrik ::

*khm* Ljubljana je offtopic.
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

-valvoline-> Že vidim kitajske šerife na vsakem vogalu kako ponujajo IT stokovnjake za male pare,tko k zdele bosanski fevdalci ponujajo gradbeno *mehanizacijo*.

Tebe predvsem daje zavist, ker v IT zaslužimo več kot ti.

Okapi ::

Ko sem ostajal v LJ cez vikend je bil tak dolgcas, da je bilo gledanje trol skozi okno vrhunec dneva.
Če nisi imel prijateljev, s katerimi bi šel na pir ali počel kaj drugega zanimivega, je to tvoj problem, ne problem Ljubljane. Koncertov in prireditev je recimo v Ljubljani v povprečju več kot v večini primerljivo velikih nemških ali francoskih mestih. Primerjati Ljubljano s 5 ali 10x večjimi mesti in jamrati, da je dolgčas, je pa seveda neumno in škodoželjno (in več pove o tistem, ki to počne, kot o Ljubljani).

O.

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

Povprečje za inženirski kader zgleda se mota okoli 45k€ letno, torej realno ~3500€ mesečno. Edino ne vem če podatki kažejo bruto/neto plače.

Cena življenja pa zgleda nekih 20% dražja kot v LJ.


V tujini so prakticno vse stevilke kar se plac tice bruto zneski. Davke je potrebno se odsteti.

Blinder ::

a je kej novega na tem področju? obujam temo...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Yohan del Sud ::

Je ja. Dobra in slaba novica.

Dobra je, da po pol leta delovnih izkušenj kot začetnik, ki se solidno odreže, garantirano dobiš 50 eur več.

Slaba je, da je izhodišče sedaj 750. ;((

Ok, hec na stran, dvomim, da se je v pol leta kaj resno spremenilo.
www.strancar.com

Grumf ::

Kar se mene tiče, bi dal začetniku plačo minimalca, in zelo monitoriral kaj se dogaja z njim, nato pa jo v roku
poskusne dobe drastično povišal (x2), če se izkaže za potencial. In to bi kandidatu tudi povedal. Na developerskem
področju se je nabralo toliko "ološa", da je skoraj nemogoče v štartu izločiti sposobne in jih plačati kolikor si
sposobni zaslužijo oz. ne plačati "ološ" preveč ter s tem okrniti budget za plače, da potem sposobnega kadra ne moreš
plačati kolikor si zasluži. In potem ti iz firme bežijo ravno najbolj sposbni oz. recimo raje "ljudje z najboljšim
potencialom".
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

korenje3 ::

Ne gledajo vsi na denar. Moji sodelavci bežijo zaradi odnosov nadrejenih, kljub temu da so plače dobre. Recimo sodelavec zgradil hišo, tako da mu nič ne manjka in gre stran. Torej če je človek priskrbljen, ne bo gledal samo na plačo, ampak na delovne standarde.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Ramon dekers ::

korenje3 je izjavil:

Ne gledajo vsi na denar. Moji sodelavci bežijo zaradi odnosov nadrejenih, kljub temu da so plače dobre. Recimo sodelavec zgradil hišo, tako da mu nič ne manjka in gre stran. Torej če je človek priskrbljen, ne bo gledal samo na plačo, ampak na delovne standarde.



Bežijo v tujino, ja.

Heh, še malo pa bodo slovenci preplavili Avstralijo in Kanado, saj navaden delavec dela že za 1,5 do 3EUR na uro. Povprečje pa je nekje tam 600EUR v Mariboru so veseli, če kaj dobijo. Bomo kmalu močna konkurenca kitajcem.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Eno vprašanje. A so tej izračuni za neto plačo, ki jih najdeš na netu zanesljivi? Je bruto 1300 cirka 880 neto?

@nny ::

Tukaj izračunaj: Računovodja.
Izračuni so kar točni.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Tilen ::

vostok_1 je izjavil:

Eno vprašanje. A so tej izračuni za neto plačo, ki jih najdeš na netu zanesljivi? Je bruto 1300 cirka 880 neto?


Presenečen? ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

WarpedGone ::

V tujini so prakticno vse stevilke kar se plac tice bruto zneski. Davke je potrebno se odsteti.

Sicer je to izpred pol leta ampak vseeno - bruto ali "bruto bruto"?
Ker na mojem plačnem pildku je tut točka "Skupen strošek v breme delodajalca" - v tem primeru sm plačan bolje kot bi me Google plačal na Irskem, kar pa mal težko verjamem.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Gladi ::

Ramon dekers je izjavil:



Bežijo v tujino, ja.

Heh, še malo pa bodo slovenci preplavili Avstralijo in Kanado, saj navaden delavec dela že za 1,5 do 3EUR na uro. Povprečje pa je nekje tam 600EUR v Mariboru so veseli, če kaj dobijo. Bomo kmalu močna konkurenca kitajcem.


V Kanadi bodo pa delali pravtako za minimalca in jebali ježa poleg Indijcev in Kitajcev. Če bodo do vize sploh prišli :).

Za inžinerje z znanjem pa ni problem šiht dobit v Sloveniji ali v kakšni bolj severni državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

Tilen ::

 24kur

24kur

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AndrejO ::

WarpedGone je izjavil:

V tujini so prakticno vse stevilke kar se plac tice bruto zneski. Davke je potrebno se odsteti.

Sicer je to izpred pol leta ampak vseeno - bruto ali "bruto bruto"?
Ker na mojem plačnem pildku je tut točka "Skupen strošek v breme delodajalca" - v tem primeru sm plačan bolje kot bi me Google plačal na Irskem, kar pa mal težko verjamem.

Nimajo vsi zaposleni pri Googlu šestmestne bruto zneske. Nič posebnega ali nezaslišanega ni, da nekdo v Sloveniji pri podjetju X zasluži bruto in neto več, kot pa nekdo drug na Irskem pri podjetju Y. Zakaj bi bilo to težko verjeti?

Kar se zunaj praviloma navede je bruto znesek. Vse službe v tujini, kar sem jih do sedaj pogledal, so imele vedno navedene bruto zneske. V tem pogledu mi je izstopala samo Slovenija. Nimam razlage zakaj, samo željo, da se bi to enkrat počistilo in uredilo bolj pregledno.

eric_cartman ::

Pri nas se pa na zaposlitvenih portalih niti bruto zneska ne upajo napisat, ker vedo, da potem nebi noben prišel..

Službe v razvitih državah so veliko bolj perspektivne kot tukej v Slo. Če si tam dober, te hitro povišajo.. Dobiš bolj odgovorno delovno mesto itd.

Recimo, da je na začetku težko živeti v tujini.. Zaradi privajanja in vsega..


V Kanadi bodo pa delali pravtako za minimalca in jebali ježa poleg Indijcev in Kitajcev. Če bodo do vize sploh prišli :).


Dva kolega delata v Kanadi in sodeč po komentarju Kanada je zakon in ful lepo stanovanje, ki sta si ga uredila gor s 44.000 $ začetne plače.. Se ne vidi neke škrtosti od Kanadčanov do priseljencev.. Seveda pa je treba biti sposoben.. Kdo pa te drugače povoha..

Če boš šel pa gor v Kanado kot priučen čevljar z osnovno šolo potem pa ti bo dejansko težje kot tu..

Blinder ::

ma ne napišejo plače, ker jih je sram.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Ramon dekers ::

Dva kolega delata v Kanadi in sodeč po komentarju Kanada je zakon in ful lepo stanovanje, ki sta si ga uredila gor s 44.000 $ začetne plače.. Se ne vidi neke škrtosti od Kanadčanov do priseljencev.. Seveda pa je treba biti sposoben.. Kdo pa te drugače povoha..

Če boš šel pa gor v Kanado kot priučen čevljar z osnovno šolo potem pa ti bo dejansko težje kot tu.


Vem za arhitekte, ki so tu delali v Lidlovem skladšču in jim je sedja fajn tako v AU kot Kanadi. Je pa res, potrebna izobrazba. Priučen čevljar ima pa tu več možnosti kot inžinir gradbeništva.

Službe v razvitih državah so veliko bolj perspektivne kot tukej v Slo. Če si tam dober, te hitro povišajo.. Dobiš bolj odgovorno delovno mesto itd.

Recimo, da je na začetku težko živeti v tujini.. Zaradi privajanja in vsega..


A pri nas sploh potrebujem inžinirje. Industrije ni, gradbeništva ni, torej je dejansko delo samo v storitvem sektorju pa še ta krepava razen državnih firm aka Pošta Slovenije. Določenih delovnih mest za izšolan kader ni, torej če dela tu kot čistilka za minimalca je bolje da na zahodu dela za minimalca in se uvaja za delo za katerega se je izšolal.

Zgodovina sprememb…

Win8NonGrata ::

Hmm imam poklicno srednjo (ne računalniško) in ko bom diplomiran informatik ne vem zakaj bi delal nekaj tako "zajebanega" za 800eur, ko pa lahko sviram kurac s srednjo izobrazbo za isti denar?

Zanima me kaj pričakujejo v informatiki od osebe, ki jo plačujejo 800 eur ? Kakšna predznanja ?

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Saj pravim.. Zame in za moje pojme je tujina edina perspektivna pot, ki bi jo mladi in pridni, ter znanja željni ljudje po končanem študiju radi doživeli..

Seveda te lahko tudi tujina v rit brcne.. Pa vendar če ne probaš ne moraš vedeti.. Lahko pa ful uspeš. Tukej pa te po končanem magisteriju ali pa 3 letnem faksu vržejo na stroj za ulivanje plastike v proizvodnji za max 800 EUR ne glede na to koliko znaš..

Direktorji se takih, ki veliko znajo še bolj bojijo.. Prav zato jih dajejo na slabše plačana mesta, ker se na koncu koncev sami tresejo, da ne bi bil kdo boljši od njih in bi jim prevzel stolček..

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Seveda te lahko tudi tujina v rit brcne.. Pa vendar če ne probaš ne moraš vedeti.. Lahko pa ful uspeš. Tukej pa te po končanem magisteriju ali pa 3 letnem faksu vržejo na stroj za ulivanje plastike v proizvodnji za max 800 EUR..


Veš kaj je smešno, bereš ta forum in podajo nekateri izjave: češ zakaj pa nisi že med študijem delal na projektih in v službi. Jah vse super in prav ampak lepe ocene in služba gredo pač redko skupaj. Poznam eno osebo ki je spravila skupaj FRI do 30 ega in zraven delala. In potem se pojavi še ta hudič, da si naenkrat kar prestar.

Sicer pa imaš srečo glede na dano situacijo v kakršni smo da dobiš 800EUR dokoaj dostojnega šefa, ki te ne jebe v glavo in ti govori: zadaj jih čaka še 10 s tvojo izobrazbo.

Sicer pa sam vem kam gre Slovenija, na bolje definitivno ne.

Pa prosim ne vlečite ljudi kot je Leskovec, kar je enako kot bi nekdo privlekel Mozart-a.

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

@Ramon

Ne razumem na katero stvar si sedaj ciljal.. Da je Slovenija kul ali da ni?

Mene pač tujina vleče zato, ker sem si zadal cilje, ki mi jih v Sloveniji ne bo ratalo nikoli doseči..

Potem pa začneš razmišljati še to, da se že staraš in se zaveš tega, da živiš le enkrat.. Potem pa te panika zagrabi, ker si v Sloveniji in pri 30-ih še vedno živiš pri starših s plačo 800 €, družine pa tako ali tako ne moreš s tako plačo imeti..

Skratka mene včasih zagrabi prav panika, ko pomislim, da bi moral delati nekaj kar me ne veseli tako zelo in povrh vsega še za minimalca.. Sicer pa tukaj po kateremkoli končanem študiju pristaneš na minimalcu, razen če se pišeš Janković ali pa Janša..

Win8NonGrata ::

Enim je služba sredstvo s katerim se preživljajo in jim ni užitek tisto kar delajo (so za poklic izbrali tisto stvar katero najmanj sovražijo, kar pa še ne pomeni da jo imajo skoraj za hobi (kot nekateri na tem forumu))

Sem priden in vse, ampak se ne mislim jebat za 800eur, razen če bo vredu delo (ne preveč zahtevno in stresno) ... Pač nisem požrešen na denar in kasneje če pridem čez 1k in je delo še ok. Za doseganje "višjih ciljev" pa imam zato svoje hobije in ne službo( tisti katerim se to pokriva pa se lahko imajo za srečne).

Torej ne moti me sama plača v kolikor je delo temu primerno ...

eric_cartman ::

@Win8NonGrata

To je vsa fora dela v Slo.. Delaš ko črnc, sedaj skoraj že za pest riža.. Močno se bližamo Kitajcem.. In skoraj kjerkoli boš tukaj delal, boš delal po cele dneve za zelo malo denarja..

Praviš da denar ni pomemben.. Midva s punco si ne moreva privoščiti niti garsonjere in stroškov ter avta.. Pa delava ogromno.. No vsaj jaz delam zdaj več, ker sem doštudiral..

Skratka kmalu boš razumel, da to kar govoriš, da nisi požrešen na denar.. Saj jsst ga tudi ne rabim 5k € mesečno.. Pa vendar rabim za preživetje vsaj 1000 € mesečno + da ima še punca vsaj 500..

Ramon dekers ::

Mene pač tujina vleče zato, ker sem si zadal cilje, ki mi jih v Sloveniji ne bo ratalo nikoli doseči..

Potem pa začneš razmišljati še to, da se že staraš in se zaveš tega, da živiš le enkrat.. Potem pa te panika zagrabi, ker si v Sloveniji in pri 30-ih še vedno živiš pri starših s plačo 800 €, družine pa tako ali tako ne moreš s tako plačo imeti..


Če ima več šans neizšolan kader potem Slovenija ni kul. Sva v podobni situaciji. Kam ciljaš, kater država če ni skrvinost?

Skratka mene včasih zagrabi prav panika, ko pomislim, da bi moral delati nekaj kar me ne veseli tako zelo in povrh vsega še za minimalca.. Sicer pa tukaj po kateremkoli končanem študiju pristaneš na minimalcu, razen če se pišeš Janković ali pa Janša..


Ne, boli me to da vsak avtomehanik, vodovodar, električar dela brez davkov!! In to večina s tri letno poklicno. Plače pa nekateri vlečejo uf 2000 in več, nekdo z magisterijem pri 25 pa bo kaj? Se prekvalificiral v varilca in nato delal za minimalca dalje.

eric_cartman ::

Kolega imam v Torontu.. In pa teta od mami od moje punce živi v Yorku(Toronto).. Sicer je že starejša gospa v pokoju.. Se je pa tja poročila.. Že dosti časa nazaj..

Tko da sva se zdaj z mojo odločila da greva najprej čez poletje za 3 mesece gor da mal spoznava mesto.. Spala bova pa pri njej.. Smo se toliko pač že dogovorili..

Potem pa bomo vidl.. Jst ne mislm tukej bit celo živlenje za 600 EUR na mesc.. In če bo kakšna dobra priložnost bova šla pač s punco tja.. Sicer potem se doma s starši začnejo probemi, ker mi že težijo če si ne morem raj Avstrije zamislit kot cilj za delo ker pač ni tako daleč.. Ampak se gre konec koncev za moje življenje..

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Sicer potem se doma s starši začnejo probemi, ker mi že težijo če si ne morem raj Avstrije zamislit kot cilj za delo ker pač ni tako daleč.. Ampak se gre konec koncev za moje življenje..


Avstrija je ok. V skladiščih imajo plačo 1200EUR (NETO), je šel ravnokar znanec tja na delo. Hudič je ker moraš znati nemško skupaj z avstrijskim dialetkom. No, ti priporočam da se spraviš na izpit TOFL, IELTS.

.. Jst ne mislm tukej bit celo živlenje za 600 EUR na mesc


Mislim, da si nihče tega ne želi in biti v sužnjelastniškem razmerju, ampak saj veš kako pravijo, vesel bodi, da imaš delo. Mislim, da bomo evropejci kmalu zamenjali azijce v Avstraliji in Kanadi. Raje tam delo za minimalci kot tu. Če veš da je trg večji in deluje skupaj z zakonodajo potem možnost napredka je in imaš lahko vsaj to v mislih, kljub temu da boš mogoče na začetku delal za minimalca. Kar pa ne velja za Slovenije, kjer enostavno perspektive ni, ne glede na to koliko in kako se trudiš imaš samo blokade.

Zgodovina sprememb…

Win8NonGrata ::

S požrešnostjo na denar sem mislil bolj v tem stilu, da raje delam nekje za 800 eur in je delo temu primerno, kot pa nekje za 2k kjer bi moral imeti za tisto delo plačo 4k.

Ker drugače popolnoma razumem da z 800 eur nimaš ravno nek standard...

JayKay ::

glede place v UK: znesek je v bruto. od tega placas 20% davka nad zneskom 8,105 funtov (oz 40% ce je bruto placa nad 34,371 funtov. pol pa se nekaj za NHS in pa penzijo ce hoces.

za primer: 25400 bruto pomeni 1630 neto na mesec po odbitem davku.

Ramon dekers ::

za primer: 25400 bruto pomeni 1630 neto na mesec po odbitem davku.


Koliko so pa stanovanja. Se mi zdi malo. Meni so na Irskem ponujali 2000 - (kao neto) pri pay palu.

JayKay ::

1 sobno v okolici oxforda s vsemi stroski 900 funtov

edit: nisem programer per se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

eric_cartman ::

Avstrija je ok. V skladiščih imajo plačo 1200EUR (NETO), je šel ravnokar znanec tja na delo. Hudič je ker moraš znati nemško skupaj z avstrijskim dialetkom. No, ti priporočam da se spraviš na izpit TOFL, IELTS.


Mene tele Avstrijci sploh ne mikajo.. Nekako mi ni, da bi tam delal.. Vem pa, da imajo veliko boljši standard in da sploh ni primerjave z nami..

IELTS certifikat me niti ne skrbi, angleščina mi ni nikoli delala problemov in se tudi ogromno pogovarjam v angleščini.. Ampak saj pravim.. Nikoli še nisem bil v Kanadi.. Zato bom lahko veliko več povedal po koncu poletja.. Bom se takrat razpisal o vsem.. Ker namen mojega odhoda v Kanado je ravno zaradi tega, da spoznam malo okolje in da se močno pozanimam o službah.. Moja pa bo diplomirala iz področja biologije, ki pa je v Sloveniji tudi totalno neiskana.. Skratka nama ne koristi.. Tko da si res obupno želiva it nekam ven..

mzakelj ::

Sam delam kot serviser in postavljam omrežja pa nimam 800€. Realno je treba gledat. Programerji pa zame več kot minimalca sploh ne zaslužijo ker itak vse napol nardijo,mislijo pa da so boga za kohones prjel. Ko bo program v nulo spisan pa je 2000€ realna. Da pa pride popravek vsak dan pa ko vas j..... Niste resni. Po drugi strani dobrodošli v Slo. Saj lahko greste v tujino delat za 3 jurje, samo pričakujte da boste za stanovanje dajal 500€. Pa ste spet tam. Glej realno pa če maš 100 papirjev ti v realnem sektorju nič ne pomagajo. Pomagajo izkušnje, te se pa dobi z delom. Tako da je 800€ kar primerna cena. Pa za stanovanje tolk dajat je tudi brezveze. Preseli se malo ven pa bo ceneje :)

Ramon dekers ::

Sam delam kot serviser in postavljam omrežja pa nimam 800€. Realno je treba gledat. Programerji pa zame več kot minimalca sploh ne zaslužijo ker itak vse napol nardijo,mislijo pa da so boga za kohones prjel. Ko bo program v nulo spisan pa je 2000€ realna. Da pa pride popravek vsak dan pa ko vas j..... Niste resni. Po drugi strani dobrodošli v Slo. Saj lahko greste v tujino delat za 3 jurje, samo pričakujte da boste za stanovanje dajal 500€. Pa ste spet tam. Glej realno pa če maš 100 papirjev ti v realnem sektorju nič ne pomagajo. Pomagajo izkušnje, te se pa dobi z delom. Tako da je 800€ kar primerna cena. Pa za stanovanje tolk dajat je tudi brezveze. Preseli se malo ven pa bo ceneje :)


Fino

IELTS certifikat me niti ne skrbi, angleščina mi ni nikoli delala problemov in se tudi ogromno pogovarjam v angleščini.. Ampak saj pravim.. Nikoli še nisem bil v Kanadi.. Zato bom lahko veliko več povedal po koncu poletja.. Bom se takrat razpisal o vsem.. Ker namen mojega odhoda v Kanado je ravno zaradi tega, da spoznam malo okolje in da se močno pozanimam o službah.. Moja pa bo diplomirala iz področja biologije, ki pa je v Sloveniji tudi totalno neiskana.. Skratka nama ne koristi.. Tko da si res obupno želiva it nekam ven..


No daj, če ne pa magari na osebna sporočila. Sam letim v roku 2 eh mesecev (AU). Toliko da uredim vso papirologijo.

eric_cartman ::

@mzakelj

Sem na ta forum prihajamo tudi ljudje drugih strok.. Ne gre se samo zaradi programerjev..

Gre se že zaradi samega dela.. Jaz pač nebi bil rad serviser in postavljal omrežij.. To je tvoje delo in v tem uživaš ti (no vsaj upam).. Ljudje smo si različni in imamo različne cilje... Jaz imam pač malo višje..

Pravzaprav takega dela, ki ga jaz želim opravljati v Sloveniji praktično skoraj ni..Saj sem že rekel.. Po končanem študiju pri nas, ki je dosti zahteven pa si lahko najdeš službo, kjer nadziraš stroj za vlivanje plastike ali pa pomoč pri raznašanju pic..

Ne mislim nič slabega za tiste, ki to počnejo.. Ampak se ne trudim in gulim klopi na faksu, da bom lahko v življenju počel to..

Če je uspelo tebi narediti to, kar drugim ni potem bravo zate.. Sicer pa nimaš nobenemu pravice rečt da si ne zasluži.. Če se je učil in bil priden ne vem zakaj si nebi zaslužil več..

@Ramon

Ni problem.. Sm dosegljiv tle gor skor vsak dan.. Lahko si pišemo še kdaj po ZS.. in po poletju ti definitivno lahko sporočim kakšne so zadeve tam gor xD

Zgodovina sprememb…

denabiker ::

jeba je na trgu, ker je dosti konkurence. Cena dela pada. Pa ne samo pri nas, tudi drugje. Poslušam zgodbe iz D, A,...bolj žalostne kot vesele.

Marat ::

mzakelj je izjavil:

Sam delam kot serviser in postavljam omrežja pa nimam 800€. Realno je treba gledat. Programerji pa zame več kot minimalca sploh ne zaslužijo ker itak vse napol nardijo,mislijo pa da so boga za kohones prjel. Ko bo program v nulo spisan pa je 2000€ realna. Da pa pride popravek vsak dan pa ko vas j..... Niste resni. Po drugi strani dobrodošli v Slo. Saj lahko greste v tujino delat za 3 jurje, samo pričakujte da boste za stanovanje dajal 500€. Pa ste spet tam. Glej realno pa če maš 100 papirjev ti v realnem sektorju nič ne pomagajo. Pomagajo izkušnje, te se pa dobi z delom. Tako da je 800€ kar primerna cena. Pa za stanovanje tolk dajat je tudi brezveze. Preseli se malo ven pa bo ceneje :)


Pri nas daš pa 350 EUR za garsonjero, res si na boljšem (ob 800 evrih plače). V tujini daš več za stanovanje, ampak ti zaradi višje plače na koncu meseca tudi ostane več.

Grumf ::

mzakelj:

Sam delam kot serviser in postavljam omrežja pa nimam 800EUR. Realno je treba gledat. Programerji pa zame več kot minimalca sploh ne zaslužijo ker itak vse napol nardijo,mislijo pa da so boga za kohones prjel. Ko bo program v nulo spisan pa je 2000EUR realna. Da pa pride popravek vsak dan pa ko vas j..... Niste resni.

Samo en detajl bi dodal, se načeloma strinjam s tabo, programerji so postali katastrofa, šepa tako kvaliteta kot
tudi znanje (vsi neke kockice sestavljajo iz samplov na netu, dejansko pa nihče nima pojma kako te kockice sploh
delajo oz. se jim sanja, za nameček pa so enaki pacienti tudi pisali kockice, tako da imaš na koncu dva layerja
nesposobnežev, ki se poleg tega obnašajo kot da bi boga za jajca prijeli) vendarle pa bi te opozoril na previdnost,
še en faktor obstaja in to so razni managerji in lastniki podjetij, ki dejansko ob gledanju za čimhitrejši zaslužek
dostikrat ne dovolijo, da se bo zadeva naredila dobro, denarja za kasnejšo izboljšavo pa tudi ne dajo (to je sicer
pereč problem vseh branž industrije).

Preseli se malo ven pa bo ceneje :)

Ko bo prepovedana vožnja z osebnimi avtomobili znotraj kroga, če nisi stanovalec Lj, mi je
vseeno, do takrat pa ti povem da si ena sebična rit.

Moderatorju ki ga zasrbijo prsti: to ni osebni napad ampak z dejstvi podkrepljena izjava in
ne pade v razlog za brisanje, sicer pa tako ali tako ne boste prebrali.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Invictus ::

mzakelj je izjavil:

Sam delam kot serviser in postavljam omrežja pa nimam 800€. Realno je treba gledat. Programerji pa zame več kot minimalca sploh ne zaslužijo ker itak vse napol nardijo,mislijo pa da so boga za kohones prjel. Ko bo program v nulo spisan pa je 2000€ realna. Da pa pride popravek vsak dan pa ko vas j..... Niste resni. Po drugi strani dobrodošli v Slo. Saj lahko greste v tujino delat za 3 jurje, samo pričakujte da boste za stanovanje dajal 500€. Pa ste spet tam. Glej realno pa če maš 100 papirjev ti v realnem sektorju nič ne pomagajo. Pomagajo izkušnje, te se pa dobi z delom. Tako da je 800€ kar primerna cena. Pa za stanovanje tolk dajat je tudi brezveze. Preseli se malo ven pa bo ceneje :)

Kaj se nekaj buniš. Že nisi dovolj dober na mrežah da dobiš tako malo plačo ...

Dobrega mrežarja ne moreš preplačat. Kar poglej NIL. Polaganje kablov in konfiguracija routerčka pač težko šteješ med neko zahtevno delo. Če pa misliš da moraš dobiti več, pa veselo pa trg. Ta ti bo že povedal koliko si vreden.

Ko v tujini dobiš 3 jurje za delo in daš 500 eur za stanovanje, ti ostane 2500 EUR. V Sloveniji dobiš 1200 EUR in daš 400 EUR za stanovanje. Ostane ti 800 EUR. Kje je bolje? Cene hrane in ostalih zadev so v tujini približno na slovenskem nivoju. Kalkulacijo si delaj sam.

Če pa najemate zanič programerje, ste si pa sami krivi. Dobro plačajte produkt, pa bo bolje delal ... Zastonj ni nič.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blinder ::

realno za 800€ dobijo dobrega mrežarja. realno, če bo nil v teh časih zaposlil kakega dobrega, mu bodo ponudili 700€ in če ne sprejme jih je še 100 v vrsti za tisti job.
Dobili ste delo pred recesijo, ko so vam metali denar v hrbet, zdaj pa mislite, da je vse ostalo kot je bilo 10 let nazaj
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Invictus ::

Mrežar pomeni kaj več kot to da zna na kabel nataknit konektor ...

Dobri so vedno dobro plačani. Če se zavedajo da so dobri ...

Izgovor da so plače nižje zaradi recesije ne pije vode. Dobre firme računajo isto za storitve kot pred krizo. Sam slabe firme so odletele v krizi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ramon dekers ::

Izgovor da so plače nižje zaradi recesije ne pije vode. Dobre firme računajo isto za storitve kot pred krizo. Sam slabe firme so odletele v krizi ...


Malo napačno si ti tole predstavljaš. Ti imaš polno povraševanja ponudbe pa nič. Torej dobra firma ima neskočno možnosti za pridobitev kvalitetnega kadra, kar pa obratno ne velja. Torej razpiše razgovor, da določene vprašanja in kdor ima srečo je izbran (čeprav jih 80% odgovori in izpolnjuje zahteve).

Vem pa kako navadno razpisi potekajo: Janez a poznaš koga, ki bi delal pri nas, meni se ne ljubi je.at z izbiro kandidata, razpis pa bom vseeno izdal za vsak slučaj. In Janez seveda reče, da. Medtem pa že poteka razpis pri čemer se tisti ki jih vodijo (kadrovniki) prav zabavajo.

Ker je toliko kvalitete vidim da tuje firme kar derejo h nam, še posebno tiste agencije s Slovaške za 250 ur 300 bruto plače.
««
7 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419139390 (29462) dope1337

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12320907 (17634) BigWhale
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636534 (28945) Vitez

Kakšna je vaša plača? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
620171099 (117572) chort
»

Poklicni vojak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11634328 (28875) GTX970

Več podobnih tem