» »

iz garancije dobil nov napajalni (bolji||slabsi)

iz garancije dobil nov napajalni (bolji||slabsi)

«
1
2 3

Ashrack ::

V popravilo Avtera sem oddal Corsair VX450 in dobil nazaj Corsair CX500.

Ker je serija CX slabsa od VX me zanima ali je ta PSU slabsi od VX450 ali ne?
Ker ce je slabsi ga grem takoj nazaj vrnit
....
  • spremenilo: Ashrack ()

Anney ::

Če ti to kaj pomaga:
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Sam imam Corsair CX500, in dela brez problema.

Brias ::

Ashrack je izjavil:

V popravilo Avtera sem oddal Corsair VX450 in dobil nazaj Corsair CX500.

Ker je serija CX slabsa od VX me zanima ali je ta PSU slabsi od VX450 ali ne?
Ker ce je slabsi ga grem takoj nazaj vrnit


corsair ima vec serij ...

LOW end: builder
semi MID: gaming
high MID: enthusiast
HIGH: profesional

tvoj stari je bil enthusiast serija, ( takoj pod vrhom ), zamenjali so ti z builderjem ( LOW segment ) ...

po vatih, priklopih, amperazi ... papirlolosko si ze na boljsem ... a je sama izbira materialov in na koncu vrednost napajalnika, manjsa ...

jaz, ga absolutno ne bi vzel ...

vzeli so ti na servis Enthusiast Series™, naj ti zamenajo z Enthusiast Series™ ...

ce pa nimajo 450watnega, je pa njihov problem ...

http://www.avtera.si/src/article.php?ar...

medenko ::

saj ima na novo garancijo

RejZoR ::

Če pogledaš Corsair spletno stran boš videl, da VX serije sploh nimajo več gor in jo je nadomestila CX serija.

Torej da potegnemo črto, dobil si model, ki je 50W močnejši od tastarega (500W vs 450W), +3,3V rail ima močnejši za 5A (25A vs 20A), +12V ima močnejši za 23A (56A vs 33A). Glede na to da si neglede na označbe dejansko dobil bolj zmogljiv napajalnik z novo garancijo so ti pravzaprav zelo dobro uredil. Dodatni amperi na 12V railu ti bojo prišli še prav če boš sistem kdaj nadgradil z bolj požrešnimi komponentami (grafa recimo)...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brias ::

RejZoR je izjavil:

Če pogledaš Corsair spletno stran boš videl, da VX serije sploh nimajo več gor in jo je nadomestila CX serija.

Torej da potegnemo črto, dobil si model, ki je 50W močnejši od tastarega (500W vs 450W), +3,3V rail ima močnejši za 5A (25A vs 20A), +12V ima močnejši za 23A (56A vs 33A). Glede na to da si neglede na označbe dejansko dobil bolj zmogljiv napajalnik z novo garancijo so ti pravzaprav zelo dobro uredil. Dodatni amperi na 12V railu ti bojo prišli še prav če boš sistem kdaj nadgradil z bolj požrešnimi komponentami (grafa recimo)...


3.3 in 5v, who needs them ,,,,

+12V check again ... 1 amper razlike

Sssaga ::

Če bi izbiral med tema dvema, bi jaz izbral CX 500, zaradi boljših linij ;), tko da se ne sekiraj. V glavnem sem že dva kupil, da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

69charger ::

Jaz imam CX500, odličen napajalnik. Trenutno imam v kompu GTX470 za katero piše da je minimum 550w napajalnik in vsaj 35A na 12v liniji in jo poganjam brez kakršnih problemov.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

freesty ::

Koliko pomena pa ima ta amperaža na 12V liniji? Večji kot je A na liniji večja je potem moč na liniji? In iz ene linije imaš več kablov ven iz PSUja? Torej, če imaš 1 linijo 12V@60A(2kabla) = 2 liniji 12V@30A(2 kabla, usak svojo linijo)?

Sprašujem, ker moj napajalnik ima takele specifikacije:
+3.3@24A,+5V@30A,+12V1@20A,+12V2@20A,
+12V3@20A,+12V4@33A, +12V5@33A, +12V6@20A, -12V@0.5A,+5VSB@5A

Kako vem katera linija gre na kater priklop?

darkolord ::

freesty> Kako vem katera linija gre na kater priklop?

Kaj bi pa rad gor priključil, da te to sploh zanima?

freesty ::

Ne samo iz teorije me zanima. Ker govorite kako je pomembna Amperaža na liniji. Sklepam, da ce imas vec linij ne potrebujes tako velike amperaze na eni sami?

In koliko A potrebuje pcie priklucek recimo?

Janac ::

13A

Rippy ::

Mislim, da si dejansko dobil boljšega ali enakega tudi po ostalih statistikah, kot so učinkovitost itd.

freesty ::

Janac je izjavil:

13A


Mislim, da je 6pinski 125W torej 12Vx10,5A. 8pinski pa 175W torej 12Vx14,5A

Kje si ti dobil 13A?

Drugače pa si hočem zračunat koliko A gre v kateri kabel. Verjetno so 4xpcie 12V@20A, potem ne vem kam gre ostalo:
+3.3@24A,+5V@30A,+12V1@20A,+12V2@20A,
+12V3@20A,+12V4@33A, +12V5@33A, +12V6@20A, -12V@0.5A,+5VSB@5A

Ve kdo?

Malo sem ukradel temo:)
Ontopic: pomoje so ti dal kar v redu nadomestilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

RejZoR ::

Brias je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Če pogledaš Corsair spletno stran boš videl, da VX serije sploh nimajo več gor in jo je nadomestila CX serija.

Torej da potegnemo črto, dobil si model, ki je 50W močnejši od tastarega (500W vs 450W), +3,3V rail ima močnejši za 5A (25A vs 20A), +12V ima močnejši za 23A (56A vs 33A). Glede na to da si neglede na označbe dejansko dobil bolj zmogljiv napajalnik z novo garancijo so ti pravzaprav zelo dobro uredil. Dodatni amperi na 12V railu ti bojo prišli še prav če boš sistem kdaj nadgradil z bolj požrešnimi komponentami (grafa recimo)...


3.3 in 5v, who needs them ,,,,

+12V check again ... 1 amper razlike


Tvoj podatek ne drži...

CX500 (+12V / 56A):
http://www.corsair.com/media/cms/manual...

VX450 (+12V / 33A)
http://www.techpowerup.com/reviews/Cors...

Res da nisem nek matematičen genij ampak razlika med 33A in 56A ni nikakor 1A...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ashrack ::

@Rejzor
Tisto je builder serija 1.
Jaz imam builder serija 2:
http://www.corsair.com/media/cms/manual...

Ne vem zakaj je taka razlika na seriji 2
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

_koki_ ::

RejZoR je izjavil:

Brias je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Če pogledaš Corsair spletno stran boš videl, da VX serije sploh nimajo več gor in jo je nadomestila CX serija.

Torej da potegnemo črto, dobil si model, ki je 50W močnejši od tastarega (500W vs 450W), +3,3V rail ima močnejši za 5A (25A vs 20A), +12V ima močnejši za 23A (56A vs 33A). Glede na to da si neglede na označbe dejansko dobil bolj zmogljiv napajalnik z novo garancijo so ti pravzaprav zelo dobro uredil. Dodatni amperi na 12V railu ti bojo prišli še prav če boš sistem kdaj nadgradil z bolj požrešnimi komponentami (grafa recimo)...


3.3 in 5v, who needs them ,,,,

+12V check again ... 1 amper razlike


Tvoj podatek ne drži...

CX500 (+12V / 56A):
http://www.corsair.com/media/cms/manual...

VX450 (+12V / 33A)
http://www.techpowerup.com/reviews/Cors...

Res da nisem nek matematičen genij ampak razlika med 33A in 56A ni nikakor 1A...

Če bi ti bla kakšna zadeva mal jasna bi hitro ugotovil, da je tam tiskarska napaka, pravilen podatek je 36A na 12V liniji, če ima CX600 40A, verjetno ne bo mel napajalnik z manjšo močjo večjo jakost toka...

RejZoR ::

Jah dobr, tud če je sam 1A razlike je še vedno na istem oz za mišji organ na boljšem. Menjava je bilo torej čist korektna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ashrack ::

@Rejzor
Sodec po tej strani sem na slabsem:
http://www.overclock.net/t/842488/one-t...

Naj ga vrnem in zahtevam kaj bolsega saj ocitno je slabsi proizvod od prejsnega PSUja
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

šernk ::

Če je res kar brias pravi (dal v popravilo high end in dobil nazaj low end), ga bi sam zavrnil pa če gor na njemu piše 1500W in 150A.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

Ah dejte no iskat dlako v jajcu. Rating 50°C je pomemben pri meni kjer napajalnik vso vročino grafične kartice črpa skozi svoja črevca z uporabo low RPM ventilatorja. Pri njemu najverjetneje napajalnik sameva nekje na svojem koncu ogromnega ohišja. Zato sem v štartu vzel HX750, ki je bil nekaj časa nazaj top of the line (preden je ven prišla AX serija), ker sem vedel, da bo skoz delova v hudih pogojih in sem zanj tud odštel okol 160 EUR. Zganjat ne vem kaj okoli budget mid end napajalnika je imo čist brezpredmetno.
Lahko pa se greš kregat na servis če se ti da. Men osebno se ne bi, vsaj ne v tem primeru. Za HX/AX pa bi se, ker so še enkrat dražji...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brias ::

REJZOR ...

bi ti peljal na generalko cliota 2009 letnik in ti vrnejo dacio 2010 letnik ... ? :)

St235 ::

Ashrack je izjavil:

@Rejzor
Sodec po tej strani sem na slabsem:
http://www.overclock.net/t/842488/one-t...

Naj ga vrnem in zahtevam kaj bolsega saj ocitno je slabsi proizvod od prejsnega PSUja


Na podlagi tega boš zelo težko utemeljil, da nisi dobil primerljivega izdelka.

freesty ::

Če misliš zamenjat napiši, da si dal na servis napajalnik višjega razreda dobil pa si nazaj napajalnik nižjega razreda in da zahtevaš, da dobiš napajalnik vsaj istega razreda oz. boljši.

St235 ::

šernk je izjavil:

Če je res kar brias pravi (dal v popravilo high end in dobil nazaj low end), ga bi sam zavrnil pa če gor na njemu piše 1500W in 150A.


Dolžni so ti dati primerljiv izdelek. Pri čemer se primerljiv izdelek gleda relavantne lastnosti. Če je bilo nekaj dve leti nazaj high end to ne pomeni, da danes določeni budget modeli ne morejo dosegati istih standardov.

Tako, da bo treba najt konkretne agumente zakaj je ta izdelek slabši.

Je pa res, da veliko narediš že če jih pokličeš in jih vprašaš.

Dr_M ::

Podobna debata je bila nekaj let nazaj okoli graficne kartice, ki je nekomu crknila.
Imel je 8800GTS 320MB, ce se ne motim, ki je bila svoj cas kar solidna zadeva, iz garancije je pa dobil 9800GT (oz nekaj podobnega), ki je bila jasno nizji rang tisti cas. Ampak vsi so se strinjali, da je bila to odlicna menjava.

Zakaj je pri temu napajalniku kaj drugace?

šernk ::

Pelješ avto na servis med garancijo in ti notri ugradijo nov del vendar od konkurence ker je boljši, se boš s tem sprijaznil?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Dr_M ::

Mislm, kako globoko morate posezt v rit, da potegnete ven take butaste primerjave?

dogo ::

Moje mnenje je, da sta napajalnika med seboj primerljiva. Pa btw vx serija je bila entry lvl serija in ne high end, kakor je nekdo omenil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

šernk ::

Sploh ni butasta, samo v računalništvu ti lahko podtaknijo vse, drugje se pa bunite.

naslednja tema bo: dal sem v garancijo xyz napajalnik (vreden 200€) ponujajo mi v zameno pa LCja za 50€, seveda z boljšimi karakteristikami, tiste številke vemo vsi koliko pomenijo, kaj če ti je pri določenem napajalniku pomembna točno določena zadeva in je drugi boljši nima?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Čaki, dal je v garancijo napajalnik Corsair in nazaj je dobil enako znamko. Enako so vse lastnosti primerljive. Kaj več še hočeš?

Če pelješ avto na servis in ti v garanciji menjajo avtoradio, za enako znamko in enke funkcije, nimaš kaj jokat da dandanes imajo pa vsi avtoradiji mp3 predvajalnik in da je bil tvoj avtoradio pred dvemi leti najdražji v seriji in da ti morajo dat zdaj najmanj takega z navigacijo.

Dr_M ::

Lej no, pretiravat pa spet ni treba.

Glede na to, da je VX serija ukinjena, bi mu moral zamenjat za napajalnik iz TX serije, ce smo cisto posteni. :)
Edino jeba je, ker se zacnejo sele pri 550W, pa se ta je modularen. Mogoce za kaksno simbolicno doplacilo.

St235 ::

KAtera funkcionalnost omenjenemu modelu manjka?

Dr_M ::

Ne gre se za funkcionalnost, ker potem bi se lahko zgodilo to, kar je šernk napisal. Das 200€ za napajalnik, dobis nazaj pa enga za 50€.

Kolikor sem nasel zadnje cene za VX450, je bila okoli 80-85€. CX500 je pa ~60€.

šernk ::

Ok, ostanimo pri računalnikih da vam bo lažje.

pred 4 leti sem kupil thinkpada R61 in dokupil zraven 5 let garancije. Danes crkne, ali mi lahko zato podturijo thinkpada edge? Rečem jim le hvala ne hvala, ker edge se razen imena praktično ne šteje med thinkpade, lahko mi ponudijo na izbiro najdražjega TP edge in najcenejšega T420...pa bom vzel T420.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Ashrack ::

RejZoR je izjavil:

Ah dejte no iskat dlako v jajcu. Rating 50°C je pomemben pri meni kjer napajalnik vso vročino grafične kartice črpa skozi svoja črevca z uporabo low RPM ventilatorja. Pri njemu najverjetneje napajalnik sameva nekje na svojem koncu ogromnega ohišja. Zato sem v štartu vzel HX750, ki je bil nekaj časa nazaj top of the line (preden je ven prišla AX serija), ker sem vedel, da bo skoz delova v hudih pogojih in sem zanj tud odštel okol 160 EUR. Zganjat ne vem kaj okoli budget mid end napajalnika je imo čist brezpredmetno.
Lahko pa se greš kregat na servis če se ti da. Men osebno se ne bi, vsaj ne v tem primeru. Za HX/AX pa bi se, ker so še enkrat dražji...

ko sem 3leta nazaj kupil ta napajalnik je bil razlog v tem da je kvaliteten in tih. Dobil bi za dosti manj denarja lahko "enako" mocen PSU.

Meni PC dela 24/7 vecinoma kot server pa se za kaksno igro igrati.
Tako da ce je novi rating 30C bo to hitro dosegel.
....

69charger ::

Jaz imam CX500 pa imam včasih v sami sobi 30 stopinj pa še ni crknil. Dej nehajte pribijat take bedarije, ta napajalnik je odličen za svojo ceno in se mi zdi čisto primerna zamenjava.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Wox ::

Zakaj to tule sprašuješ mi ni glih jasno. Pogovori se s servisom kako in zakaj tako.
Commodore 64

sofoiks ::

Garancije ne dobi nove ko ti zamenjajo produkt garancijsko ampak se nadaljuje do izteka prvega produkta

RejZoR ::

Ne, to ne drži. Če se izdelek popravi v večjem delu (npr menjava celotnega panela in matične plošče pri LCD TV-ju) oz zamenja izdelek v celoti, garancija začne veljati od začetka.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brias ::

evo, njihov link .... tudi za cene ... resnicno so ga na s**o ...


http://www.corsair.com/vx450w.html/


Our Price:
$79.99





http://www.corsair.com/builder-series-c...


Our Price:
$64.99




@dogo
AX Series - PRO
HX Series - High
TX Series - enthusiast / mid - ( sem spada vx450 )
GS Series - gamer / midlow
CX Series - builder / low - ( sem spada khm, cx500 )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Dr_M ::

VX spada med GS in TX.

Ashrack ::

od avtere odgovor je sledec:
Pozdravljeni



Če se z zamenjavo ne strinjate nam pošljite napajalnik nazaj v servis.

Za vaš stari napajalnik bo izdan dobropis.



Lep pozdrav,

Avtera servis

potem sem vprasal za vrednost tega dobropisa in dobil sledec odgovor:
Pozdravljeni



Mi bomo izdali dobropis trgovini Mlacom kjer ste ga kupili. Vse ostalo naprej potem urejate s trgovino



Lp Avtera servis
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

RejZoR ::

Nakoncu bo nazaj dobil pol manj kot je bil vreden in bi bilo bolje če bi obdržal CX500, ki mu vbistvu nič ne fali.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

freesty ::

Kupnina bo takšna kakršna je bila zadnja cena, ko je bil napajalnik še na zalogi.

Vsekakor pa bi moral dobiti toliko, da bi kupil CX500 in bi še ostalo.

Janac ::

kupnine bo toliko kot je on placal a ni tak?

bluefish ::

Ne.

tomaz- ::

zakaj pa ne ???

freesty ::

Ja ubistvu bi mu res morali vrnat kupnino. Torej toliko kot je on placal. Kar je super deal. Lahk pol kupis TX650:)

St235 ::

Od kje vam ideja da mu pripada kupnina?

Zakon striktno govori o tem, da mu pripada zamenjava za enak oziroma primerljiv izdelek. Avtera mu gre lahko tolk na roko, da mu preko mlakoma izda doborpis v vrednosti nadomestka. Torej CX500.

Še vedno pa razen natucavanja ni bilo predstavljenega enega arguenta v čem je CX500 slabši od leto in pol starega VX450. In te argumente bo avtor teme rabil, če hoče kaj doseč. Neke kvazi lestvice kvalitete so slab argument, ker se je vmes menjala generacija proizvodov. Če si ti pred dvemi leti kupil high end grafično kartico za 1.000EUR ti v primeru garancije pripada enakovredna kartica po specifikacijah, če je leta 2012 taka kartica 100EUR, jebat ga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik mi priporočate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19733523 (25359) denis9
»

Poceni napajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14333689 (31227) filip007
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5310201 (8687) Pyr0Beast
»

problem...PSU?

Oddelek: Pomoč in nasveti
444384 (3858) deadbeef
»

Corsair namesto LC

Oddelek: Kaj kupiti
121456 (1295) PNG

Več podobnih tem