» »

Poceni napajalniki

Poceni napajalniki

1 2
3
»

dottor ::

Ja meni se to tudi zdi nelogično... Vršt 1000€ v komponente in napajalnik za 30€.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

STU-III ::

dottor je izjavil:

Ja meni se to tudi zdi nelogično... Vršt 1000€ v komponente in napajalnik za 30€.


Nauk te zgodbe: dobil si recimo boljšo grafično, cpu ali katerokoli od komponent in hkrati imaš napajalec, ki ne bo nič slabše poganjal te kište za jurja.

Meni gredo pa na smeh tisti, ki kupujejo drage napajalce in mislijo, da so pravi carji s tem ampak niso, mogoče so samo carji kao, ker pokažejo, da imajo veliko odvečnega denarja. Enako tisti, ki kupujejo apple (večinoma taki, ki se ne spoznajo na performance/price ratio) in potem kupijo nekaj za jurja, kar bi lahko dobili za 500€. Samo kurčenje v bistvu...
Line secured.

hojnikb ::

STU-III je izjavil:

dottor je izjavil:

Ja meni se to tudi zdi nelogično... Vršt 1000€ v komponente in napajalnik za 30€.


Nauk te zgodbe: dobil si recimo boljšo grafično, cpu ali katerokoli od komponent in hkrati imaš napajalec, ki ne bo nič slabše poganjal te kište za jurja.

Meni gredo pa na smeh tisti, ki kupujejo drage napajalce in mislijo, da so pravi carji s tem ampak niso, mogoče so samo carji kao, ker pokažejo, da imajo veliko odvečnega denarja. Enako tisti, ki kupujejo apple (večinoma taki, ki se ne spoznajo na performance/price ratio) in potem kupijo nekaj za jurja, kar bi lahko dobili za 500€. Samo kurčenje v bistvu...

tukaj se motiš...
#brezpodpisa

STU-III ::

hojnikb je izjavil:

Še vedno se smejim kekcom, ki so pripravljeni dat 300€+ za grafiko in 200€+ za procesor, a pri tem hočejo prihranat pr napajalniku z izbiro največjega šrota...


No, vidiš. Nekaterim je pač šrot vse, kar je poceni oz. ni moderno. Nikoli pa ne bodo ugotovila, da tudi cenejša naprava obratuje in lahko obratuje tudi boljše od dražje. Ker si ti eden takih, pač kupuj od corsair-a, appla in podobnih, kjer navijajo cene. Si že slišal, koliko v resnici stane jabolčne, da recimo naredijo i-phone 5? Če pa še nisi, bi pa moral. Potem samo navijejo ceno do neba in kasirajo od naivnežev. Enako pri napajalcih. Le, da LC recimo ne navije cene toliko, ker je pač bolj poštena firma in imajo tudi spoštovanje do kupcev večje in ne nategujejo.
Line secured.

GamerBoy ::

Nauk te zgodbe: dobil si recimo boljšo grafično, cpu ali katerokoli od komponent in hkrati imaš napajalec, ki ne bo nič slabše poganjal te kište za jurja.


Že res, ponavadi komot poganja isto kot dražji napajalnik, ampak dražji ima svoj +80 standard recimo da vsaj bronze, pa boš kmalu tistih 10 eur pokuril na štromu, medtem ko boš imel nekoliko slabšo kvaliteto, ampak vsakemu svoje ...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

STU-III ::

hojnikb je izjavil:

STU-III je izjavil:

dottor je izjavil:

Ja meni se to tudi zdi nelogično... Vršt 1000€ v komponente in napajalnik za 30€.


Nauk te zgodbe: dobil si recimo boljšo grafično, cpu ali katerokoli od komponent in hkrati imaš napajalec, ki ne bo nič slabše poganjal te kište za jurja.

Meni gredo pa na smeh tisti, ki kupujejo drage napajalce in mislijo, da so pravi carji s tem ampak niso, mogoče so samo carji kao, ker pokažejo, da imajo veliko odvečnega denarja. Enako tisti, ki kupujejo apple (večinoma taki, ki se ne spoznajo na performance/price ratio) in potem kupijo nekaj za jurja, kar bi lahko dobili za 500€. Samo kurčenje v bistvu...

tukaj se motiš...


motiš se ti.

GamerBoy je izjavil:

Nauk te zgodbe: dobil si recimo boljšo grafično, cpu ali katerokoli od komponent in hkrati imaš napajalec, ki ne bo nič slabše poganjal te kište za jurja.


Že res, ponavadi komot poganja isto kot dražji napajalnik, ampak če dražji ima svoj standard recimo da vsaj bronze, pa boš kmalu tistih 10 eur pokuril na štromu, medtem ko boš imel nekoliko slabšo kvaliteto, ampak vsakemu svoje ...


bronze itd, vsaka firma ima svoje štose, recimo kot, da bi ariel začel prodajati prašek ariel +, ki trikrat bolje odstranjuje madeže, itd...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

STU-III je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Še vedno se smejim kekcom, ki so pripravljeni dat 300€+ za grafiko in 200€+ za procesor, a pri tem hočejo prihranat pr napajalniku z izbiro največjega šrota...


No, vidiš. Nekaterim je pač šrot vse, kar je poceni oz. ni moderno. Nikoli pa ne bodo ugotovila, da tudi cenejša naprava obratuje in lahko obratuje tudi boljše od dražje. Ker si ti eden takih, pač kupuj od corsair-a, appla in podobnih, kjer navijajo cene. Si že slišal, koliko v resnici stane jabolčne, da recimo naredijo i-phone 5? Če pa še nisi, bi pa moral. Potem samo navijejo ceno do neba in kasirajo od naivnežev. Enako pri napajalcih. Le, da LC recimo ne navije cene toliko, ker je pač bolj poštena firma in imajo tudi spoštovanje do kupcev večje in ne nategujejo.

mi je poznan ta koncept... Si že slišal, da npr. telefon ne predstavlja samo materialov in štroškov izdelave, ampak tudi r&d, distribucija, marketing....
Pa si se vprašal koliko stanejo stvari od drugih fimr, recimo samsungov, hpjov in na koncu tudi lcpower?
#brezpodpisa

GamerBoy ::

bronze itd, vsaka firma ima svoje štose, recimo kot, da bi ariel začel prodajati prašek ariel +, ki trikrat bolje odstranjuje madeže, itd...

Pa ti model nimaš pojma o napajalnikih in tle pametuješ... Jaz bi se na tvojem mestu odstranil in se nehal smešit, ker to je že višek. Pa upam da ne zavedeš kakega neznalca kot si tudi sam.

LP Utrujen od tvojega bullshita
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

STU-III ::

hojnikb je izjavil:

STU-III je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Še vedno se smejim kekcom, ki so pripravljeni dat 300€+ za grafiko in 200€+ za procesor, a pri tem hočejo prihranat pr napajalniku z izbiro največjega šrota...


No, vidiš. Nekaterim je pač šrot vse, kar je poceni oz. ni moderno. Nikoli pa ne bodo ugotovila, da tudi cenejša naprava obratuje in lahko obratuje tudi boljše od dražje. Ker si ti eden takih, pač kupuj od corsair-a, appla in podobnih, kjer navijajo cene. Si že slišal, koliko v resnici stane jabolčne, da recimo naredijo i-phone 5? Če pa še nisi, bi pa moral. Potem samo navijejo ceno do neba in kasirajo od naivnežev. Enako pri napajalcih. Le, da LC recimo ne navije cene toliko, ker je pač bolj poštena firma in imajo tudi spoštovanje do kupcev večje in ne nategujejo.

mi je poznan ta koncept... Si že slišal, da npr. telefon ne predstavlja samo materialov in štroškov izdelave, ampak tudi r&d, distribucija, marketing....
Pa si se vprašal koliko stanejo stvari od drugih fimr, recimo samsungov, hpjov in na koncu tudi lcpower?


Več, kot očitno manj, za kolikor jih prodajo, le da se prodajne cene pri vsakem razlikujejo. Recimo, kot pri grafičnih karticah, tudi pri raznih čipih itd. različne firme izdelujejo popolnoma enak čip z enakimi specifikacijami, enakih oblik, le da eni dosti bolj navijejo ceno, kot drugi. Nekaj takega je, če primerjaš lc in corsair, le da oni ne izdelujejo enakih izdelkov.

GamerBoy je izjavil:

bronze itd, vsaka firma ima svoje štose, recimo kot, da bi ariel začel prodajati prašek ariel +, ki trikrat bolje odstranjuje madeže, itd...

Pa ti model nimaš pojma o napajalnikih in tle pametuješ... Jaz bi se na tvojem mestu odstranil in se nehal smešit, ker to je že višek. Pa upam da ne zavedeš kakega neznalca kot si tudi sam.

LP Utrujen od tvojega bullshita


Me veseli, adijo, pa hvala za sodelovanje.

LP
Line secured.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::


Več, kot očitno manj, za kolikor jih prodajo, le da se prodajne cene pri vsakem razlikujejo. Recimo, kot pri grafičnih karticah, tudi pri raznih čipih itd. različne firme izdelujejo popolnoma enak čip z enakimi specifikacijami, enakih oblik, le da eni dosti bolj navijejo ceno, kot drugi. Nekaj takega je, če primerjaš lc in corsair, le da oni ne izdelujejo enakih izdelkov.

kar seveda ni res. Tudi tukaj gre za škrtarjenje in tiste razlike v ceni ne pridejo na račun večjih marž podjetji, ampak na račun bolšiega coolerja, saming komponent, pcb, power delivery..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

STU-III ::

hojnikb je izjavil:


Več, kot očitno manj, za kolikor jih prodajo, le da se prodajne cene pri vsakem razlikujejo. Recimo, kot pri grafičnih karticah, tudi pri raznih čipih itd. različne firme izdelujejo popolnoma enak čip z enakimi specifikacijami, enakih oblik, le da eni dosti bolj navijejo ceno, kot drugi. Nekaj takega je, če primerjaš lc in corsair, le da oni ne izdelujejo enakih izdelkov.

kar seveda ni res. Tudi tukaj gre za škrtarjenje in tiste razlike v ceni ne pridejo na račun večjih marž podjetji, ampak na račun bolšiega coolerja, saming komponent, pcb..


Pri karticah drži, kar si rekel ampak kartice sem dal samo za primer, da različne firme izdelujejo enake kartice. Nisem omenjal njihove kvalitete.
Line secured.

Brias ::

STU-III je izjavil:

69charger je izjavil:

Evo bom pa takole povedal...kompjuter, enak temu v podpisu, imel sem Radeon 4770, LC Power 500w...zadeva se je ugasnila pri igranju iger, reklamiral napajalnik, isto. Menjal za Corsaira CX500...deluje že par let. Torej zaključek? LC power preprosto ne iztisne ven kar piše na njem. Da nebi o tem da se pri Corsairu vsaj na kablih potrudijo, so oblečeni, molexi niso trdi ali pa da se kakšni pini noter zvijajo itd itd.


Pa ti prijateljček veš, da Nvidia priporoča minimum 550W za GTX470? Jao, eni pa res ne odnehate.



nvidiin minimum je napisan ravno zaradi tega ker se zavedajo da morajo pisati nenormalno vec ker ne vedo kaj boste kupili ...

znanec ima ...

z1155
2500k @4.5
noctua
2*4gb ddr3
830 SSD
gtx470
4 vente

na SEASONIC G-360 360W
http://www.mlacom.si/napajalniki/season...

pri sinteticnih bench-ih mu na merilcu trenutne porabe na stekerju ni kazalo vec kot 385w porabe ( kar pomeni 350w v komp )

pri hard spilih, ni na stekerju kazalo vec kot 350w ( 315w v komp ... )

dzinks63 ::

Da bi tema imela še nek smisel, se naj piše o tem, kateri poceni napajalniki so dobri in katere priporočate za kakšen namen in sestavo računalnika, če mislite nadaljevati v tekmovanju kdo napiše večji bs , bo šla pod ključ.

69charger ::

Evo na hitro ena primerjava, cene so z Mimovrste. Dodal sem še tiste bedaste oznake, na katere se eni vedno sklicujejo, čeprav očitno LC ni v vodstvu

LC Power Silent Giant LC6560GP3 V2.3
+3,3V - 30A
+5V - 28A
+12V1 - 17A
+12V2 - 18A
Cena: 50EUR
Certifikati: CE / TÜV

Corsair CX500
+3,3V - 25A
+5V - 25
+12V1 - 34A
Cena: 60EUR
Certifikati: UL, CUL, CE, CB, FCC Class B, TÜV, CCC, C-tick

Vidimo, da imamo popolnoma nepotrebno visoke amperaže na 3,3V in 5V linijah na LCju, medtem ko je na Corsairu veliko bolje razporejeno. Zakaj je to pomembno? Več moči za matično/procesor pri obremenitvah/navijanju/menjavi za močnejši procesor.

Potem pa sem še malo naprej pregledovat ponudbno na Mimovrste in sem opazil eno firmo napajalnikov, ki bi priporočal da se jih izogibate. To so Tecnoware napajalniki. Nekoč sem menjal napajalnik in je pač lastnik hotel nekaj poceni, smo dali noter Tecnoware nek 500w napajalnik za cca. 20EUR. Kot prvo, stikalo za vklop zadaj je bilo defektno, nemogoče je bilo ugasnit napajalnik kar je že takoj dealbreaker. Napajalnik je tudi neverjetno cvilil, sistem je bil nek Athlon iz socket 754 časov, celotna zadeva skupaj pokuri recimo max 150w. Vglavnem, priporočam izogibanje temu šrotu.

Opazil sem tudi, da je na trgu nova Corsairova serija VS, ki je v bistvu zelo podobna CX, le še bolj budget. http://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/n...
Je kdo že sprobal?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

http://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/n...
+3.3V - 24 A
+5V - 24 A
+12V1 - 18 A
+12V2 - 18 A

solatko ::

Cca 15 let se ukvarjam s sestavljanjem sistemov iz novih in rabljenih komponent, pa tudi s servisiranjem HW in SW. Osebno imam prioriteto pri sestavi novega računalnika, ne glede na to, za kaj se bo rabil, približno tako:

Matična plošča - srce vsakega sistema, od tega je odvisna stabilnost in performance sistema - po trenutnih resursih, gre v sistem, obvezno matična firm Intel, ASUS ali Gigabyte, visokega srednjega razreda - 150EUR+
S tem omogočim uporabniku, proste roke, pri nadgradnji sistema.

Procesor - izključno po potrebah uporabnika
RAM-i - po potrebah uporabnika
Grafika - za večino uporabnikov, je dosti tista, ki jo nudijo novi procesorji, pri procesorjih brez grafike ali igričarjih pa po potrebah in glede na to, koliko so pripravljeni dat EUR.
Ohišje - Prostornost, zračnost in napajalnik spodaj - ostalo je odvisno od želja bodočega uporabnika.
Napajalnik - Glede na sestavo in namen uporabe p/p, pri večini je dovolj LC iz višje kategorije, za posameznike pa lahko tudi do 500EUR, vendar nakup predragega napajalnika odsvetujem, predvsem pa tam, kjer je nevarnost udarov strele, neenakomerne napetosti omrežja, slabše hišne napeljave, saj brand name napajalniki hitreje odletijo, če ne dobijo napetosti po zahtevah. Bolje je investirat v napravo, ki bo dovajala stabilnih 220V.
V segmentu napajalnikov je tako, da so znane brand name firme, pričele (zaradi dobička) s poceni napajalniki pokrivati tudi področja domačih uporabnikov in je zaradi slabših komponent, kvaliteta teh cenejših zadev bolj vprašljiva, kot je kvaliteta LC napajalnikov, ki pa že skozi delajo v tem segmentu uporabnikov. Za brand name, cenejše napajalnike tudi delajo firme, ki so poceni in so prej delale izključno napajalnike za naročnike v cenenem segmentu.
V srednjem in high segmentu, pa so tudi v LC in podobnih firmah, čisto spodobne komponente in je večina razlik v sami distribuciji in ceni imena.

Pred leti je revija SW POWER testirala nekaj napajalnikov iz segmenta 650W+ in so ugotovili, da je imel testirani metatron odlične rezultate - stabilnost linij v samem vrhu (kljun ceni, ki je od nekatrih "boljših" odstopala 50%+.

Sicer si pa za primerjavo poglejte ta link:
http://www.lc-power.de/index.php?id=398
http://www.computeruniverse.net/en/prod...

LC gold+ serijo.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

D3m ::

Matična plošča - srce vsakega sistema, od tega je odvisna stabilnost in performance sistema - po trenutnih resursih, gre v sistem, obvezno matična firm Intel, ASUS ali Gigabyte, visokega srednjega razreda - 150EUR+


Potlej sem še dobro mATX matično kupil za cca. 40 EUR, ki deluje že 2 leti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Brias ::

ne verjamem da, lahko proizvajalec, ki lahko da od sebe tak CRAP, da od sebe tudi TOP ...

LC1000 V2.3 Legion X2
made by Andyson


Sunbeam BKS-580


made by Andyson

The Good:

protection circuitry actually worked

The Bad:

can't do 580W

The Mediocre:

build quality
capacitor quality
can't do over 200W without going out of spec
ripple suppression
efficiency
thin gauge cabling
you get what you pay for, people


http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...

solatko ::

Ne vem kolikokrat si bil v kakšni proizvodnji, kjer postopki potekajo s pomočjo robotov. Na trak daš lahko chip komponente in chip program, ki omogoči hitro sestavo chip zadev.
Lahko pa linijo za posamezni proizvod oprimiziraš do te mere, da pride na koncu do vrhunskega izdelka, najboljše brand name znamke.
Na kitajskem šivalnice, ki delajo za Nike...., delajo tudi n.n. proizvode, ki so kakovostno izredno vprašljivi (iste mašine, iste šivilje).
Problem nastane, če tehnologi ne obvladajo mašinerije in ne znajo naredit ustreznega postopka.

Iz bivše yuge, je bil najbolj znan primer yugo Amerika, ki je bil za naše standarde, nadpovprečno vozilo, izdelava, napram yugotom, ki so bili za doma, nekaj svetlobnih let naprej, materiali so bili popolnoma drugačni, barvanje ni potekalo na rjavo podlago......., skratka, firma, ki zna delat šit robo, lahko ob določeni spodbudi in pravem materialu, dela tudi kvalitetne (dražje) izdelke.
Delo krepa človeka

Brias ::

@solatko

ajde da ne kompliciram, da te stekam ....

ampak stekaj ti mene ...

ali mislis, da si ... recimo ENERMAX ali Seasonic upa dati svoje ime na nekaj, za kar vejo, da jih nikakor ne more predstavljati ....

DeathKiller ::

Živjo, sedaj sicer nekako že 3leta upobljam tale napajalnik: http://www.lc-power.de/index.php?id=45&...
Prej sem poganjal na njem Intel I7 860, 3 dodatne ventilatorje za ohišje 2 sata in 1 ide disk, 4gb rama in radeon 5850.
Sedaj pa po 4 letih sem se odločil malo zamenjati moj napajalnik z malo močnejšim (sicer sedaj imam radeon 7850), ki pokuri kakih 50W manj kot 5850, vendar vseeno, dodal sem tudi spomin, zato me zanima, kateri napajalnik priporočate za 700W ali tam nekje. Gledal sem med Corsairjem, Thermaltake in pa XFX modeli. Nekako me je sedaj najbol zaenkrat potegnil tale: http://www.dinokomp.at/produkt/thermalt...
Ali pa: http://www.dinokomp.at/produkt/xfx-pros...
Kaj pa je vaše mnenje. Cena novega napajalnika naj bi bila nekako do 100€. FINO BI BILO, DA BI BIL MODULAREN. In pa 80+ bronze oziroma silver.

hojnikb ::

xfx all the way..
#brezpodpisa

Mordecai ::

Imam 3 almost cheapest LC-je money can buy in delajo bp, Moj najmlajši Corsair TX850 mi je pa začel spuščati zvoke cvrčanja elektrike. Pa ne mislim transformatorskega brnenja ampak direkt cvrčanje. Tak, da...ni lc tak slaba zadeva. Ni pa seveda najboljša.

GamerBoy ::

Samo dejstvo, da deluje BP ni edina stvar, treba je gledati tudi na izkoristek oz. porabo elektrike za enaki učinek in seveda odvajanje toplote.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

trnvpeti ::

izkoristek 50% obremenjenega je vecji kot pa izkoristek pri recimo 20% obremenitvi

Brias ::

DeathKiller je izjavil:

Živjo, sedaj sicer nekako že 3leta upobljam tale napajalnik: http://www.lc-power.de/index.php?id=45&...
Prej sem poganjal na njem Intel I7 860, 3 dodatne ventilatorje za ohišje 2 sata in 1 ide disk, 4gb rama in radeon 5850.
Sedaj pa po 4 letih sem se odločil malo zamenjati moj napajalnik z malo močnejšim (sicer sedaj imam radeon 7850), ki pokuri kakih 50W manj kot 5850, vendar vseeno, dodal sem tudi spomin, zato me zanima, kateri napajalnik priporočate za 700W ali tam nekje. Gledal sem med Corsairjem, Thermaltake in pa XFX modeli. Nekako me je sedaj najbol zaenkrat potegnil tale: http://www.dinokomp.at/produkt/thermalt...
Ali pa: http://www.dinokomp.at/produkt/xfx-pros...
Kaj pa je vaše mnenje. Cena novega napajalnika naj bi bila nekako do 100€. FINO BI BILO, DA BI BIL MODULAREN. In pa 80+ bronze oziroma silver.


XFX 750/650/550

ali pa tole
Sea Sonic G-Series G-550 550W
http://www.dinokomp.at/produkt/sea-soni...
dinokomp sicer pise bronze, ampak ne obremenjujejo se oni kaj prevec ...
80+ gold je ...

Mordecai ::

trnvpeti je izjavil:

izkoristek 50% obremenjenega je vecji kot pa izkoristek pri recimo 20% obremenitvi


Za tistih nekaj % pa res ne boš bankrotiral pri računu za elektriko.

enpac ::

In kaj smo ugotovili dejastvo je samo eno, da napajalnik za 30€ nebo nikol tak dober kot napajalnik za 200€ :D. In da napajalnik za 200€ lahko ima tudi napake in crkne. Ce pa ma kista 200W max porabe je pa pomojem cist vseeno keri 500W napajalnik das v kisto, in bo delalo.

hojnikb ::

enpac je izjavil:

In kaj smo ugotovili dejastvo je samo eno, da napajalnik za 30€ nebo nikol tak dober kot napajalnik za 200€ :D. In da napajalnik za 200€ lahko ima tudi napake in crkne. Ce pa ma kista 200W max porabe je pa pomojem cist vseeno keri 500W napajalnik das v kisto, in bo delalo.

Dokler stvar dosega neke osnovn kvalitetn razred (eg. ni stvar takšna http://www.jonnyguru.com/modules.php?na... potem je res vseen kaj kupiš... Če je pa poraba večja, je pa tut smiselno dat kak € več za kvaliteten napajalc.
#brezpodpisa

GamerBoy ::

Mordecai je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

izkoristek 50% obremenjenega je vecji kot pa izkoristek pri recimo 20% obremenitvi


Za tistih nekaj % pa res ne boš bankrotiral pri računu za elektriko.


Seveda ne boš, ampak toliko v vednost, da na koncu plačaš podobno pa še greje te za malenkost več poleti. Če pa tisti trenutek nimaš keša, da se stegneš za vsaj 30 eur več, boš pač kupil cenejšega in kasneje preko elektrike doplačal. Saj niso LCji tak shit, kot bi eni radi prikazali, samo je dobro, da se ljudje zavedajo, da ni za manj denarja enako muzike...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Wrop ::

trnvpeti je izjavil:

izkoristek 50% obremenjenega je vecji kot pa izkoristek pri recimo 20% obremenitvi


Ja izkoristek je za okoli 4 odstotnih točk večji. Bolje je kupit napajalnik, če ne gledamo na nabavno ceno, ki ima 80 Plus Gold certifikat in je obremenjen na 20%, kot napajalnik, ki ima 80 Plus certifikat in je obremenjen na 50%.

Napajalnik porablja elektriko tudi v standby in off načinu. V življenski dobi napajalnika tudi to nanese nekaj porabe oz prihranka.

STU-III ::

enpac je izjavil:

In kaj smo ugotovili dejastvo je samo eno, da napajalnik za 30€ nebo nikol tak dober kot napajalnik za 200€ :D. In da napajalnik za 200€ lahko ima tudi napake in crkne. Ce pa ma kista 200W max porabe je pa pomojem cist vseeno keri 500W napajalnik das v kisto, in bo delalo.


Lahko tudi tega daš noter, pa bo delalo brez problema (cenejšega ni bilo na mimovrstah): http://www.mimovrste.com/artikel/240000...
Line secured.

solatko ::

Brias - Ne boš verjel - da. Za cenejši segment sigurno, tam uporabniki niso tako aklih, kot pri pro variantah. Če ne verjameš, poglej na kakšna jajca lima svoj znak HP.

DeathKiller - Pomisli realno. Greš na nižjo porabo, napajalnik ti dela bp, zakaj bi ga menjal. Spremljaj stabilnost linij in ko se bodo pojavili odmiki, napajalnik menjaš.
Napajalnik je potrošni material, če zadošča za normalno uporabo, ga trošiš, dokler ne počepne.
Za 1€ večjo porabo na mesec ali dva, pa res ne bom plačeval za dražji napajalnik. Sicer pa bi rad videl kakšne teste in kakšne so dejansko razlike v stendbay-u.
Vsekakor kupiš kvaliteten napajalnik, če ti hodi višek denarja, kar se tiče varnosti in stabilnosti sistema, je pomembno, da so 12V-ne linije dovolj močne, za potrebe in dovolj stabilne.
Vse ostalo je bs.
Delo krepa človeka

STU-III ::

@solatko

Kaj pa je s HP-jem? jaz imam njihovo delovno postajo, pa se mi ne zdi nič narobe z njo.
Line secured.

hojnikb ::

STU-III je izjavil:

@solatko

Kaj pa je s HP-jem? jaz imam njihovo delovno postajo, pa se mi ne zdi nič narobe z njo.

v delovnih postajah so ok napajalca, v consumer dekstop kištah, not so much..
#brezpodpisa

solatko ::

Poglej si nove prenosnike v rangu do 600€. Da sem jaz direktorica HP-ja, bi kompleten razvojni oddelek, šel kopat jarke, komercialisti bi jih pa zasipal. Da je chip lahko resnično chip, se najbolj vidi ravno pri HP, pa če prav so bili včasih v špici. Stara slava in to.
Delo krepa človeka

Riff ::

men je LC 420W služil bp pa tud sedaj imam LC 550W pa tud deluje bp :)

dxx ::

@69charger
Potem pa sem še malo naprej pregledovat ponudbno na Mimovrste in sem opazil eno firmo napajalnikov, ki bi priporočal da se jih izogibate. To so Tecnoware napajalniki. Nekoč sem menjal napajalnik in je pač lastnik hotel nekaj poceni, smo dali noter Tecnoware nek 500w napajalnik za cca. 20EUR. Kot prvo, stikalo za vklop zadaj je bilo defektno, nemogoče je bilo ugasnit napajalnik kar je že takoj dealbreaker. Napajalnik je tudi neverjetno cvilil, sistem je bil nek Athlon iz socket 754 časov, celotna zadeva skupaj pokuri recimo max 150w. Vglavnem, priporočam izogibanje temu šrotu.

Sem našel specifikacije tega tvojega "šrot" Tecnowar-a:
+3,3V: 22A
+5V: 22A
+12V: 28A
-12V: 0,8A
+5Vsb: 2,5A
sepravi samo 110W na 5V liniji max, če odštejemo še kake izgube...
Naj spomnim da so starejši računalniki uporabljali +5V linijo za napajanje procesorja, sicer kasneje pri s754 je bilo že na 12V. Da ni bil slučajno to kakšen procesor arhitekture K7?
To da je bil napajalnik cvilil, da gumb ni delal vredu je pa lahko tovarniška napaka. Glede na to da pa imajo 24 mesecev garancije pa bi ga zamenjal.

BTW LC za 30 eur ima ojačane linije 3,3V in 5V prav zaradi tega ker nekateri še vedno uporabljajo računalnike starejšega porekla ter ko jim gre napajalnik v franže ponavadi ne gledajo ravno tistega za 100€, ki jim ne pomaga, če rabijo močno 5V ali celo 3,3V linijo.
LC recimo 600W za 30€ je čisto dovolj za poganjat zelo soliden sistem. Pač sem ne sodijo Nvidi-e z 250W+ porabe oziroma kakšni odklenejeni I7 procesorji, ki jih uporabniki potem spravljajo na mejne frekvence, 7870 kartice,itd.
Sicer kdor ima denar za dražje komponente, pa lahko poseže verjetno tudi po dražjih PSU-jih,in neverjetno- tudi LC ima nekaj teh "dražjih napajalnikov" in glede na teste sodeč so zelo OK.

Pa da ne bo krega, sam uporabljam v vseh domačih računalnikih LC-je(internet, word,...), pri gaming sistemu pa pač "firma" napajalnik za 100€, pa vse deluje brez problema že par let.

69charger ::

Sem se malo pozanimal pri kolegu ki je menjal ta Tecnoware napajalnik...iz garancije je dobil drugega, crknil po 14 dneh. Predlagam izogibanje.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

hojnikb ::

enako leti na inter-tech... Kolegu je crknu vent v lcpowerju, mu svetujem nakup novga, seveda nekaj kvalitetnega.... Seveda me model ne posluša in kupo to čudo od inter-techa 700W. Guess what.. čez en tedn je stvar umrla.... In niti ni bil tak požrešn sistem (nek core2duo in gf9800 grafa)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DeathKiller ::

O tem bi se dalo razpravljati nekaj mesecev, kaj je razlika med napajalniki za 30€ in napajalniki za 80€. Kot prvo ti piše recimo pri XFX SINGLE RAIL FULL WIRED, če pa pogledaš tam enega z 30€ ne bo sledu o tem. Pa ne bom rekel, da nima zaščite.. skoraj vsak napajalnik ima notri neko zaščito, vendar pa moraš pogledati koliko zaščite ima in kakšno. Res je tudi,. da za sistem, ki je trenutno vreden tam cca. 250€ ne boš dajal notri nekega AX 800W, ker te bo vestal kot sama kišta cela skupaj. Pa tudi razlika je če ti poganjaš nek pentium in integrirano grafično in pa i7 z neko hi end grafo (79xx oz Nvidia 670). Malo razmisli o tem :D

Wrop ::

hojnikb je izjavil:

enako leti na inter-tech... Kolegu je crknu vent v lcpowerju, mu svetujem nakup novga, seveda nekaj kvalitetnega.... Seveda me model ne posluša in kupo to čudo od inter-techa 700W. Guess what.. čez en tedn je stvar umrla.... In niti ni bil tak požrešn sistem (nek core2duo in gf9800 grafa)


Važno da piše 700W. Bo že v redu. Če odšteješ od 700W kar porabi procesor (okoli 100W), ostane še 600W. To je pa itak dovoj še za dve taki grafični kartici. NOT

Napajalnik ima 2 12V 25A raila. Torej 300W na enega. Verjetno je eden namenjen samo procesorju, torej ostane samo še eden. Grafična recimo porabi 140W. Pa še matična, RAM-i, diski, pa še kaka drobnarija, pa si že na maksimumu. Še kaka slabša napeljava in rezultat je crknjen napajalnik. Še dobro, da ni cel računalnik končal v dimu.

Priporočaj tvojemu prijatelju naj poizkusi s 1000W. Mogoče bo kaj bolje :)

LP

hojnikb ::

Wrop je izjavil:

hojnikb je izjavil:

enako leti na inter-tech... Kolegu je crknu vent v lcpowerju, mu svetujem nakup novga, seveda nekaj kvalitetnega.... Seveda me model ne posluša in kupo to čudo od inter-techa 700W. Guess what.. čez en tedn je stvar umrla.... In niti ni bil tak požrešn sistem (nek core2duo in gf9800 grafa)


Važno da piše 700W. Bo že v redu. Če odšteješ od 700W kar porabi procesor (okoli 100W), ostane še 600W. To je pa itak dovoj še za dve taki grafični kartici. NOT

Napajalnik ima 2 12V 25A raila. Torej 300W na enega. Verjetno je eden namenjen samo procesorju, torej ostane samo še eden. Grafična recimo porabi 140W. Pa še matična, RAM-i, diski, pa še kaka drobnarija, pa si že na maksimumu. Še kaka slabša napeljava in rezultat je crknjen napajalnik. Še dobro, da ni cel računalnik končal v dimu.

Priporočaj tvojemu prijatelju naj poizkusi s 1000W. Mogoče bo kaj bolje :)

LP

Se nisn več ukvarjal z njim, potem ko ni poslušal mojga nasveta, tako da niti nevem kaj je nastal iz tega...

Fact pa je, da šparat na napajalcu je slaba ideja in naložba. Ne pravim, da more bit v buildu za 300€ noter seasonic gold ali kej podobnega, ampak kak evro več za uveljavljeno znamko ne škodi. Pa čeprav je mogoče stvar rejtana za manj W kot napajalci v istem cenovnem razredu. Pač 20€ napajalca si niti še tako zanič build ne zasluži.
#brezpodpisa

filip007 ::

Požrežnost je mati vseh zafurancij.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6730811 (30394) gddr85
»

zakaj je ta grafična kartica tako poceni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10319185 (17058) dxx
»

Napajalnik dilema?

Oddelek: Pomoč in nasveti
253248 (3079) Brias
»

Napajalnik za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509949 (9222) Jst
»

Napajalnik za grafično kartico visokega kakovostnega razred za cca. 50€

Oddelek: Kaj kupiti
479704 (8710) Brias

Več podobnih tem