» »

PC ugasnil in po ponovnem zagonu ne deluje več.

PC ugasnil in po ponovnem zagonu ne deluje več.

ZaLoMaT ::

Pred 3leti sem prijatelju sestavil low-budget računalnik:

Napajalnik: LC Power 420W
Pomnilnik: MDT RAM 1GB DDR2
Procesor: AMD Sempron LE-1150 AM2
Trdi disk: WD 320GB sata 2
Matična plošča: Gigabyte GA-M61PME-S2P z integrirano grafično kartico

Pred dnevi mi ga je pripeljal v popravilo, saj se mu je med igranjem flash iger nenadoma ugasnil in po ponovnem zagonu ni več deloval.

PC pri zagonu ne naredi piska, prav tako ne prikaže slike (ne pride niti do BIOSa).

Sam sem priklopil drug napajalnik (550W) - ni spremembe.
Dodal grafično kartico - ni spremembe.

Kaj bi lahko bilo narobe?

Ugotovil sem tudi, da DVD enota v tem času ne deluje.

OZZY ::

LAhko je ram. Če se računalnik prižge, pa je črna slika in ni nič od njega...

Ostalo pa matična ali cpu.
Go with the flow.

Janac ::

lahko je tudi graficna!

broken/link ::

če si napajalnik zamenjal in če ni nobenega piska je po vsej verjetnosti šla plata. Dvomim da bi šel CPU.

@nekativen15: ZaLoMat je napisal, da je dodal drugo grafo in ni sprememb, torej grafa ni.
@OZZY: v primeru da bi bil ram bi vrag piskal, vsaj ponavadi piska :)

Janac ::

ups my bad!!!

ZaLoMaT ::

Tole sem še pozabil napisati:
V obeh primerih(s starim in novim napajalnikom) deluje ventilator na hladilniku.

Torej probam še zamenjati pomnilnik, v primeru da to ne deluje pa je krivec matična? Damn it! :/

broken/link ::

isti primer par dni nazaj na šihtu, ventilatorji se zalaufajo, ampak nobenega piska in samo črn ekran. Fuč sta bila pa tako napajalnik kot matična.

OZZY ::

broken/link je izjavil:

če si napajalnik zamenjal in če ni nobenega piska je po vsej verjetnosti šla plata. Dvomim da bi šel CPU.

@nekativen15: ZaLoMat je napisal, da je dodal drugo grafo in ni sprememb, torej grafa ni.
@OZZY: v primeru da bi bil ram bi vrag piskal, vsaj ponavadi piska :)


Meni MSIjeva plata ni piskala ko je bil ram... ;)

Ali ma matična kaj napihnjenih kondenzatorjev.. Oz da so spustili..
Go with the flow.

ZaLoMaT ::

Sem zamenjal pomnilnik, nažalost ni spremembe.

Matična nima napihnjenih kondenzatorjev, kako pa vidim če so spustili? Drugače ne zgleda nič zažgano na njej.

Master_X ::

Poskusi Clear CMOS, Manual - stran 29. Lahko tudi odstraniš baterijo.
Potem pa odstrani vse razen CPU+Hladilnik, priklopi tale 550W (ne pozabit na 12V 4pin pri procesorju) in zaženi... Če ne da od sebe piska(ov) je po vsej verjetnosti matična plošča za odpis.

PS: Preveri če imaš system speaker (oz kakorkoli se mu reče) priklopljen... je kar pogost problem, ko matična ne piska, da se pri sestavljanju/razstavljanju pozabi priklopit ali pa se slabo priklopi/iztakne.

ZaLoMaT ::

Master_X je izjavil:

Poskusi Clear CMOS, Manual - stran 29. Lahko tudi odstraniš baterijo.
Potem pa odstrani vse razen CPU+Hladilnik, priklopi tale 550W (ne pozabit na 12V 4pin pri procesorju) in zaženi... Če ne da od sebe piska(ov) je po vsej verjetnosti matična plošča za odpis.

PS: Preveri če imaš system speaker (oz kakorkoli se mu reče) priklopljen... je kar pogost problem, ko matična ne piska, da se pri sestavljanju/razstavljanju pozabi priklopit ali pa se slabo priklopi/iztakne.


Sem probal resetirati CMOS, odklopiti in odstraniti vse razen procesorja in hladilnika, računalnik reagira drugače (naredi "click-click", ampak NI piska), kljub temu še vedno ne pridem do BIOSa.

Nato sem vse nazaj priklopil in zgodba se ponovi kot na začetku, celoten računalnik je "mrtev".

pingo76 ::

Adijo mamaplata. Bo treba novo. Izločil si ostalo in preveril še celo preveč stvari ki bi te pripeljale do cilja. Cpu je sicer še teoretično lahko hin a le tej ponavadi stežka crknejo tak o da je ta možnost ponavadi le za statistiko. Morda je CPU + plata a plata je pa 100% kaput.

ZaLoMaT ::

Rezultat:
Druga matična plošča, računalnik ponovno deluje.

Hvala vsem za pomoč!

francek1 ::

Lepo, da si poročal. Tako bi morali vsi.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
947274 (5386) strumf666
»

Maticna plosca Bosch susilnega stroja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81766 (1227) ZloTech
»

Racunalnik se ne zazene

Oddelek: Strojna oprema
151764 (1558) B0rg
»

Kaj bi lahko bilo narobe, da se racunalnik ne zazene?

Oddelek: Strojna oprema
11865 (865) solatko
»

Računalnik NE dela (ne pride do BIOS-a)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71741 (1622) ttommy

Več podobnih tem