» »

Internet preko optike - downgrade

Internet preko optike - downgrade

Aston_11 ::

Nočem nekega hudega interneta, imel bi 1/1 max. Ni. Ne obstaja. Ne rabim 10/10, 100/10 ali pa 100/100. Imam pa optiko v bajti. Za koga? Nočem tudi TV. Pa koji Q imajo 100+ kanalov, ki so vredni pol Q. Zadnjih par let gledamo SLO1,2,POP,A Kanal in morda 1x mesečno Diskovery. Torej je izbira logična -sobna antena z DBV (Nanos oddajniki).

Ni mi dajati 27 EUR (toliko je trenutni zmagovalec) za internet.

Svoj čas je bil ugoden T-2 s 14 EUR na mesec - preko bakrene parice. Toliko bi še dal. Morda.

Vendar tudi telefona nočem in ga ne bom imel. Je dovolj mobitel. Preko tega pa ne bi vlekel interneta dol. Količina podatkov, pa to.

Ideja je, da bi se vezal na mestni wi-fi na cca 2 km razdalje z usmerjeno anteno, vendar to ni to in sodi zaenkrat v kategorijo uporabnosti raznih bozonov.

Kakšna ideja kako priti za čimmanj soldov samo do interneta z npr. 1/max na optiki?

mihec87 ::

Saj ti nujno vzeti telefona v primeru bakrene parice..
Deljenje z sosedom..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Aston_11 ::

Nimam še soseda in ga še par let ne bo. Trenutno smo trije na 27 EUR 10/10 in je super. Se bomo nekaj selili, če bo sreča mila.

Ha... bakrena parica.... od nekje ti jo morajo povleči in verjetno te banda telekomova opali.

Mavrik ::

Kabla do tebe se pač ceneje ne splača vzdrževati, tako da ti drugega kot deljenje niti ne preostane. Mobilni internet zna biti prav tako cenejši če ga res uporabljaš malo.
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

Bistven problem je v tem, da so z vidika operaterja stroški za optiko za 1/1 identični tem za 10/10.

Aston_11 ::

Lahko bi imel operater kakšen škonto na račun manj impulzov na časovno enoto, ki manj obremenjujejo sistem.

St235 ::

pri optiki je to bolj kot ne zanemarljivo.

Magic1 ::

Pejt na mobilni internet...
Magic

Mavrik ::

Aston_11 je izjavil:

Lahko bi imel operater kakšen škonto na račun manj impulzov na časovno enoto, ki manj obremenjujejo sistem.


Lej, če te kot operaterja stane to da do tvoje hiše drži žico 10€/mesec, potem ti pač ne more ponuditi interneta ceneje, pa če je tudi 64k/64k. Pri optiki se še to posebej pozna, ker je razlika med 1/1 in 10/10 v stroških izjemno majhna. Isto se gre pri bakru - vzdrževanje tistih žic in central je tako drago da ti pač ne morejo ponudit za manj.

Zato pravim mobilni internet, kjer bazne postaje pokrivajo večja območja in je strošek vzdrževanja vsakega uporabnika (če le-ta ne kuri veliko pasovne širine) opazno manjši.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Aston_11 ::

Ja, mobilni internet, sem ga 1x testiral pred leti in ni bilo navdušenja. Bom preveril, kaj je novega. Žico do bajte oz. opti. kabel - se mi zdi, da je financirala EU. Je cela postojnska prepletena z optiko.

Blinkys ::

Da ne odpiram nove teme bom kar tu vprašal.

Mimo hiše nam vlečejo optični kabel do hiše bo pa ostal baker vsaj tak je rekel delavec ki sem ga vprašal. Zaj pa me zanima če bo mogoče met recimo 20/20 linjo glede na to da je mogoče 20-25m bakra do hiše? Vrjetno se dajo kaki ojačevalci vmes ali ne?

Lp
Tadej

Senitel ::

Nebodo ti optike "štukal" pred hišo... Ti boš še vedno vezan nekam dlje stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

OmegaBlue ::

Blinkys je izjavil:

Da ne odpiram nove teme bom kar tu vprašal.

Mimo hiše nam vlečejo optični kabel do hiše bo pa ostal baker vsaj tak je rekel delavec ki sem ga vprašal. Zaj pa me zanima če bo mogoče met recimo 20/20 linjo glede na to da je mogoče 20-25m bakra do hiše? Vrjetno se dajo kaki ojačevalci vmes ali ne?

Lp
Tadej


VDSL se ti brez problema postavi na 60/25 (ali več up) če imaš dovolj kul žico do centrale - manj kot 250m recmo do tam 500m kvalitetnega kabla.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

para! ::

Senitel je izjavil:

Nebodo ti optike "štukal" pred hišo... Ti boš še vedno vezan nekam dlje stran.

V Ljubljani imam optične vodnike speljane neposredno do optičnega stikala, ki je v hiši. Nobenega bakra nikjer.

Enako velja za bloke, optika neposredno v stanovanje.

lp
Death before dishonor!

St235 ::

Blinkys je izjavil:

Da ne odpiram nove teme bom kar tu vprašal.

Mimo hiše nam vlečejo optični kabel do hiše bo pa ostal baker vsaj tak je rekel delavec ki sem ga vprašal. Zaj pa me zanima če bo mogoče met recimo 20/20 linjo glede na to da je mogoče 20-25m bakra do hiše? Vrjetno se dajo kaki ojačevalci vmes ali ne?

Lp
Tadej


Optiko imaš lahko mimo glave speljano pa dolker boš na bakreni žici ne moreš govorit da si na optiki. Sam baker pa načeloma dopušča hitrosti 20/20 samo to nima nobene veze z optiko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659768 (25827) Lonsarg
»

Nov priklop - drug ponudnik na Telekomovi optiki

Oddelek: Pomoč in nasveti
277431 (6618) cegu
»

Optika (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7113547 (10963) Skyman
»

Googlov optični internet na poti v Evropo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5516611 (13753) LuiIII
»

Avstralija razvija internetno infrastrukturo

Oddelek: Novice / Ostale najave
484325 (3071) MrStein

Več podobnih tem