» »

Preveč wi-fi omrežij v bloku

Preveč wi-fi omrežij v bloku

RobyRob ::

Imam wireless router. Računalnik imam samo 3 metre stran, ampak vseeno imam slab signal.
Sumim da je krivo to, da živim v bloku, kjer moj računalnik najde dobesedno 15 omrežij.
Kaj lahko storim? Zamenjava kanala ne pomaga. Kabel ne pride v poštev. Se da v Sloveniji dobiti kake antene, ki usmerjajo signal samo v eno smer?

shinko ::

če je stacionarec se priklopi na kabel... te 3 metre...

NeMeTko ::

Kljub temu, da praviš, da menjava kanala ne pomaga, bi na tvojem mestu vzel kakšno orodje (npr. Inssider) in si pogledal 'dejansko stanje'. Tako orodje ti bo tudi razkrilo, na katerem kanalu imaš najmanj motečih sosedov.

Usmerjene antene se da dobiti v vrsti spletnih trgovin (poglej malo na ceneje.si?), vendar nisem prepričan, da ti bo to rešilo problem (iz več razlogov). Ne more pa škodovati, če malo poeksperimentiraš. Nakup preko spletne trgovine ti teoretično omogoča, da anteni vrneš, če ti zadeva ne ustreza, vendar bi vseeno bilo bolj pošteno do prodajalca, če bi si lahko za eksperimentiranje kje izposodil par anten.

Glede na razdaljo treh metrov, pa bi na tvojem mestu vendarle razmislil, če res nebi bilo možno izvesti priklop preko kabla. Kot prvo bo tak priklop cenejši, hkrati pa se s tem rešiš vseh težav - razen morda spotikanja ob kabel.

shinko ::

Če kabel spelješ kje odzadaj/pod preprogo/lajsno/v kanalček se rešiš še problema spotikanja. Seveda če je to stacionarec...

All ::

Prej kot sosednja omrežja bi sumil na kakšno brezžično tipkovnico ali miško.
Sem že mel primer ko je povsem prekrila signal od Wi-Fi.
Druga opcija je....da greš na kanale ki niso standardni, jih pa nekatere kartice omogočajo. List of WLAN channels @ Wikipedia
Tretja...omejiš dostopno točko na B....

NoName ::

kot so že nekateri rekli... počekiraj, kateri kanali so na lokaciji najbolj zasičeni - js za takele reči uporabljam Wifi Analyzer na Androidu - ter za začetek prestavi svoj AP na tistega, ki je 'najtišji'. Če pa tvoja omrežna oprema podpira selitev na 5GHz območje, potem si pa zmagal - glede na izkušnje je to območje bolj kot ne neuporabljeno, tudi na bolj obljudenih območjih.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

NeMeTko ::

NoName je izjavil:

Če pa tvoja omrežna oprema podpira selitev na 5GHz območje, potem si pa zmagal - glede na izkušnje je to območje bolj kot ne neuporabljeno, tudi na bolj obljudenih območjih.


Ta navedba več kot drži. Pri meni je 10 wirelessov na dometu, in VSI so na 2.4 GHz, niti eden pa ni na 5 GHz!
Sicer pa je zanimivo videti, da se na 6. kanalu tepejo kar štirje in dva na 11., medtem ko so kanali 3,7 in 8 popolnoma prazni.

5 GHz pas tudi rešuje problem možnih motenj brezžičnih tipkovnic in miši, ki večinoma komunicirajo v v 2,4 GHz območju.

Vprašanje pa je, če mu oprema podpira 5 GHz...

blackbfm ::

Sosednji routerji ne bi smeli preveč motit, ker je kar nekaj ovir vmes. Kvečjem če jih ima sosed zgoraj 3 pa sosed spodaj tut 3.


Mogoče je problem da je računalnik preblizu routerja, sicer pa za 3m bi ga jaz vsekakor dal na kabel.

amigo_no1 ::

Na 3m zmanjšaj moč oddajanja na minimum, tako ostalih omrežij router sploh ne bo zaznal.

RobyRob ::

Hvala vsem za pomoč.
Sem uporabil Inssider in preklopil na najmanj zaseden kanal in zaenkrat je bolje.
Kabel je problem, ker je router v enem kotu sobe in miza s prenosnikom v drugem. Vmes so pa vrata v predsobo in vrata na balkon. Tepiha pa ni. Spotikanje bi bilo neizbežno.
Imam miško na 2.4Ghz, ampak če izvlečem USB anteno ni spremembe.
5 GHz moj router ne podpira, imam en starejši poceni Asus.

Spc ::

RobyRob je izjavil:

Imam wireless router. Računalnik imam samo 3 metre stran, ampak vseeno imam slab signal.
Sumim da je krivo to, da živim v bloku, kjer moj računalnik najde dobesedno 15 omrežij.
Kaj lahko storim? Zamenjava kanala ne pomaga. Kabel ne pride v poštev. Se da v Sloveniji dobiti kake antene, ki usmerjajo signal samo v eno smer?

Idi na 5GHz omrežje in rešil boš vse težave.
 

francek1 ::

RobyRob je izjavil:

Hvala vsem za pomoč.
Sem uporabil Inssider in preklopil na najmanj zaseden kanal in zaenkrat je bolje.
Kabel je problem, ker je router v enem kotu sobe in miza s prenosnikom v drugem. Vmes so pa vrata v predsobo in vrata na balkon. Tepiha pa ni. Spotikanje bi bilo neizbežno.
Imam miško na 2.4Ghz, ampak če izvlečem USB anteno ni spremembe.
5 GHz moj router ne podpira, imam en starejši poceni Asus.

Potegneš kabel po stropu in rešeno. Saj se dobijo lepe stiropor okrasne letvice, s katerimi vse zakriješ.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Invictus ::

Če si preblizu izvora signala, lahko padeš v področje kjer signala sploh ni. Preberi malo teorije o širjenju signala z neusmerjeno anteno.

Miška dela na drugih frekvencah kot wi-fi.

In ja, za 3 metre kupiš kabel.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Ne če imaš situacijo kot jo je opisal in uporalbjaš prenosnik. FFS saj ne kupiš prenosnik zato, da bom vsakič pet kablov vtaknil v njega.

Rajši investiraj v soliden router da bo delal v 5ghz in tudi prehod iz b/g na n je velika rpednost, če laptop to podpira.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi v bloku

Oddelek: Omrežja in internet
344361 (1055) starfotr
»

Ojačanje oz. "podaljšanje" wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
83393 (3030) Spajky
»

WiFi - prihodnost 2.4GHz

Oddelek: Omrežja in internet
256274 (5663) blackbfm
»

Ojačanje dometa in kakovosti Wi-Fi signala

Oddelek: Omrežja in internet
2013521 (12894) 123_meni
»

Routerji in razredi po APEK ???

Oddelek: Omrežja in internet
243605 (2561) ThinMan

Več podobnih tem