» »

motor ne povleče v klanec

motor ne povleče v klanec

tiljoo ::

Objavljeno Danes, 11:11
pozdravljeni,

zanima me nasvet kako odpravit sledeči problem:

motor: gilera runner pure jet 50ccm
letnik: 2005
kilometri: 13900

ven so bile pobrane samo blokade, skuter vleče po ravnem normalno, ko gre v klanec pa močno upočasni in se tudi ustavi če sva gor 2.
poskusil sem menjat valčke, prej so bili notri original (5,3 se mi zdi) pol sem dal 4,3 in zadeva se je obnesla, skuter je povleku 2 osebi kar solidno v klanec.
po kakem mesecu pa ponovno ista težava, izgublja moč in se ustavi.

vem kje ni težava: to da je pure jet, torej nima karburatorja ni težava, ker vzbrizg in pumpa lepo delata.

ali je smotrno menjat samo izpuh, variomat, ali oboje?
je možno da kje uhaja kompresija in da morem samo menjat tesnila pri glavi?
je izpuh opravil svoje in ga je treba menjat?
v kolikor bi bilo treba menjat izpuh, kateri je najbolj tih, ker nočem niti pod razno da mi brenči pod nogami da uglušim sebe in mimoidoče:)))))

če me razumete nebi želel zapraviti veliko denarja in kupoval malo fedrce, malo variomate, malo izpuhe samo, da vidim kaj se bolj obnese....... končna hitrost mi ni pomembna.

p.s. nekdo mi je rekel da treba menjat vriomat.... da ki ima drugačne kote in bi pol bilo ok.... ampak: ko je bil motor nov je bil narejen da povleče 2 v klanec brez problema.... in variomat se ne "znuca"....


hvala vsem za nasvete,
lepo pozdravljeni.

einstein :P ::

Če te nebi motilo brenčanje bi lahko dal izpušno cev dol, drugače pa ne vem. :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Venum ::

A ko se ustavi, dejansko padejo obrati al turira gre pa ne več? Kaj če so se pa vajlčki obrabli, sam nekak ne vrjamem da so se po enem mescu..

Janac ::

kok KG imas?

tiljoo ::

turira gre pa ne več.

kg niso pomembni, ker z bratrancem prideva gor z nepredelanim piaggio libery-jem brez problema, mi2 skupaj pa mava 170kg, jaz jih mam 90 in skuter se ustavi, obrati pa delajo na polno...

Janac ::

Problem je v motorju, si probal odstraniti zracni filter, da bo potegnil vec zraka?

tiljoo ::

Janac je izjavil:

Problem je v motorju, si probal odstraniti zracni filter, da bo potegnil vec zraka?


bom probal pa sporočim

ivanuscha ::

Mogoče je pa menjalnik oz. sklopka problem?

IvoJan ::

deluje mi kot sklopka.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Architect ::

Če si jih pobral, je skoraj sigurno problem okoli sklopke.
Če jih nisi pobral ven, pa motor enostavno nima dovolj moči.

ah, sem opazil zdej da si blokade pobral ven. potem mislim da je problem skoraj sigurno v sklopki. To prepoznaš tako, da motor rjove z max obrati, kolesa pa se ne premaknejo.

Zgodovina sprememb…

tiljoo ::

pol pa bo sklopka, saj sem pozabil omenit da sem tudi jermen menjal.... in dal nazaj originalen piaggio.
bom menjal sklopko se pravi... :) ma kdo kak nasvet kero dat? al kar originalno nazaj pa je....

Invictus ::

Zgleda da ti manjka kak prestava za nižje hitrosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

Invictus je izjavil:

Zgleda da ti manjka kak prestava za nižje hitrosti.

Ahem, govora je o skuterju z brezstopenjskim menjalnikom (variomatom)...
http://www.mojskuter.com/index.php?opti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Architect ::

daj pelji motor k nekomu ki se na to spozna, bo še najbolje. Preko foruma smo ti našteli možnosti, kaj točno je narobe pa preko foruma na noben način ne moremo ugotoviti.

Venum ::

Problem je obrabljena oz. slabodelujoča sklopka. Če si reku da se skuter dere (torej da ma motor velike obrate) pa ne gre nikamor maš obrabljeno sklopko (ne grabi več, ker je pobrana). Sem 99.5% da je to problem... oz. lahko kr sam pogledaš tak da vzameš dol tisti zvonec (pri zadnji kolesi) - mislim da se boš malo namatro, ker ga boš mogo nekak blokirat, da boš lahko odšravfu šravf, ampak ga boš spravu dol če nisi popolnoma nesposobn :) Pol pač pogledaš če je še kaj obloge na sklopki. Drugače pa nism prepričan kolko so malossijeve pa polinijeve, ampak niso neki fejst drage.

amigo_no1 ::

Postopek razstavljanja za variomat:
http://www.skuterist.si/index.aspx?sour...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Venum ::

On bi ubistvu rabu postopek za menjavo sklopke, ne variomata...

amigo_no1 ::

Kot da motor izgublja moč, namreč ko se mu je problem pojavil prvič je zamenjal valčke z lažjimi, 1 mesec ok, potem stara zgodba...
Preveri kompresijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

WarpedGone ::

Matr ste talenti.
Če velja "skuter se ustavi, obrati pa delajo na polno" je sam ena možnost - sklopka oz. variomat (== brezstopenjski menjalnik) ne grabi več dovolj, da bi na zadnje kolo spravil dovolj navora za vožnjo dveh bikov v klanec. Po ravnini še zadostuje, v klanec ne več.

Svečke, batni obročki itd igrajo vlogo kadar zmanjka moči in motor crkne.

Osnove.
Zbogom in hvala za vse ribe

jobers2 ::

živjo
ja jaz bi tud nekaj vprašal mam gilero runnerja sp 2007 letnik in problem je naslednji:
ko motor prižgem je slišat na pokrovu od jermena kot da nekaj drgne ob njega ni kaj dost slišat samo je.
potem ko dam gas ko štartam motor ne potegne skor nič mislim da bi moral bolj ( obrati so na 5 al 6 tisoč ko sploh motor štarta)
ker mi števec nagaja ne kaže pravilne hitrosti sem reku kolegu ko ma speedfighta2 naj gre za mano pa vidi kolk gre pa je rekel 40 km/h. res motor ne gre kot bi moral da ne govorim ko grem v hrib pa enostavno obrati padejo se skoraj ustavim in potem kot da prešalta pa gre spet počasi naprej. naslednja stvar ko se peljem v dolino kjer nimam gasa nič so obrati skoz na 7 tisoč čeprav nimam nič gasa, čez nekaj časa pa padejo na 2 tisoč in ko dam spet gas zabrenči v prazno potem pa spet gre naprej. in ko se peljem ko izpustim gas obrati sploh ne padejo takoj ampak po parih sekundah čisto počasi.blokade so vse not.
naj še povem da včasih med vožnjo obrati pridejo do max. 9 tisoč in potem kar padejo na 7 pa je ista hitrost .
kaj bi blo tukaj narobe
upam da nisem zakompliciral zdaj .
hvala lepa

jobers2 ::

še nekaj bi vprašal ko je motor na tačkah in navijem gas a se bi moralo zadnje kolo malo vrtet al ne?
ker na mojmu se ne

msjr ::

jobers2 je izjavil:

še nekaj bi vprašal ko je motor na tačkah in navijem gas a se bi moralo zadnje kolo malo vrtet al ne?
ker na mojmu se ne


Po moje bo treba menjat jermen in valjčke. Pa olje v variatorju menjat.

jobers2 ::

ja so mi tud drugi povedali da je to lahko to ja.
ker ko sem šel danes spet proti domu mi je začelo nekaj roštat notri pri jermenu oz. sklopki.
v hrib proti domu pa da ne govorim mi je skor krepal če nebi z nogami pomagal nebi šlo
hvala.
AHA A VE KDO KJE BI LAHKO BIL KAKŠEN STROKOVNJAK ZA SKUTERJE V BELI KRAJINI ALI DOLENJSKEM?

amigo_no1 ::

Vprašaj na motorist forumu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorji, skuterji (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Na cesti
69481804 (2783) hojnikb
»

"Šparanje" sklopke na avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15144530 (32753) INSIDE
»

Avto dolgi klanec (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7722630 (20499) Zheegec
»

Težava! Moč na skuterju (konji)

Oddelek: Na cesti
1510874 (8488) bluefish
»

piaggio ciao (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12812419 (9962) nej kralj

Več podobnih tem