» »

Težava! Moč na skuterju (konji)

Težava! Moč na skuterju (konji)

DiaMonDer ::

Hey! Imam eno majhno težavo ki nekatere nebi motila ampak bi jaz rad izvedel več. Torej imam skuter ki ima 3.5 km (konjev). Ni ravno veliko. V navadni malo manjši breg mi vleče kar vredu (45km/h)(imam Leovince ZX avspuh). Vendar ko se znajdem na kakšnem zelo zahtevnem hribu mi motor enostavno ne proizvede dovolj moči in moram stopiti z motorja. Za dodatek pa vam lahko povem da ima moj prijatelj skuter z 4.5km (konji) in smo v tisti hrib prišla oba. Oba sva sedela na skuterju. Moj skuter pa ne more izpeljati hriba samo da sam sedim gor. Kaj naj storim?

Hvala za odgovore.

guest #44 ::

A je to kak cheap kitajski skuter?

Drgač glede na to, da si menjaval avspuh vrjetno nisi nič tikal valjčke?

temameseca ::

Ob menjavi avspuha bi morali menjati tudi ustrezne (za lažje) valčke v variomatu. Zaradi sedanjih (pretežkih) imaš zato problem pri prenosu moči na jermen, saj se zadeva ne ''zvrti''.
Najlažje ti bo će za pomoč poprosiš najbližjega serviserja.

Zgodovina sprememb…

DiaMonDer ::

temameseca je izjavil:

Ob menjavi avspuha bi morali menjati tudi ustrezne (za lažje) valčke v variomatu. Zaradi sedanjih (pretežkih) imaš zato problem pri prenosu moči na jermen, saj se zadeva ne ''zvrti''.
Najlažje ti bo će za pomoč poprosiš najbližjega serviserja.


Ne to je tajvanski skuter ob menjavi auspuha pa se valčkou nism dotikou. Torje moram dat lažje valjčke not pa bo? Pa ce mi svetujs kok bi pa mogu priblizno tezke dat?

guest #44 ::

Jah to treba preverit kaki so že not. Ne spomnem kolk se kej gibljejo original...6 do 8 gramski? Probaj it po 1g največ 2g navzdol...in testiraj kako gre.
Oz raje dej nekomu ki se spozna, bo lažje.

TOP ::

Pomoje je problem v avspuhu,sedaj ti verjetno hitreje gre in slabše vleče.Prej je pa bilo kontra

guest #44 ::

Problem v avspuhu, kako to misliš. Avspuh je po vsej vrjetnosti čist vredu. Valjčki in vzmeti na sklopki niso naštimane za avspuh. Ker tej resonančni avspuhi dajejo moč na višjih vrtljajih, original pa skuša balansirat čez celo območje. Zato težki valjčki ne dovolijo avspuhu prit na optimum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

bobby ::

je možno, da sploh nimaš dejanskih 3,5konjev ampak manj? po drugi strani je pa vedno tu še navor.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Phoebus ::

Da nisi dal ZXa na 4T motor? :)

DiaMonDer ::

ne motor je 2T. ampak sam se to ko pravte naj bi probou 2 gramske valcke al kej vec?

poweroff ::

Ne, rekel je, da pojdi za 2g navzdol. Se pravi če imaš 8g, najprej probaj 6g... potem pa recimo še 4g.
sudo poweroff

jRk0 ::

probaj vec razlicnih valckov, za fine tuning lahko tudi kombiniras valcke 3 + 3 (seveda v vsaki drugi prostor v variomatu, da je scentrirano). itak pa valcke mors nujno menjavat, ker se obrabijo in je tudi to lahko ze samo po sebi problem, ob menjavi izpuha pa kot so rekli, resonancni izpuhi nimajo moci pri nizjih obratih, sicer je pod cca 15km/h vse odvisno tudi od sklopke, oziroma trdote fedrc na sklopki (ce mas trse, sklopka zagrabi pri visjih vrtljajih, ko je moc)...pa da ne bi mazal valjckov s kako mastjo:D
You fuck up once, you loose two teeth.

IcEk` ::

Daj 4.2g (+/- 0,1g) valjčke v variomat, rdeče Malossi fedrce in belo povratno fedro v sklopko. Pri večini je ta kombinacija delovala zelo dobro (dobri pospeški in solidna končna hitrost). Ampak pri odblokiranem skuterju. :)

Gašper10 ::

žiujo mam eno vprašanje kaj naj naredim da mi gre motor hitrej v klanc , enkrat mi gre 52 drugič 35 in me zanima zakaj to ? končna hitrost je približno 80km/h.

heero ::

Gašper10 @ obrabljena sklopka , obrabljeni valcki
katri motor pa imas ?

bluefish ::

Brisani, vprašanje je jasno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorji, skuterji (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Na cesti
69481818 (2797) hojnikb
»

skuter blokade

Oddelek: Na cesti
3522489 (560) Filip144

4 taktni scooter - odstranitev blokad

Oddelek: Loža
1022541 (13788) black ice
»

Kateri kitajski skuter

Oddelek: Loža
2421866 (20928) Primorec
»

motor ne povleče v klanec

Oddelek: Loža
236819 (5960) amigo_no1

Več podobnih tem