» »

Motorji, skuterji

Motorji, skuterji

««
12 / 14
»»

Klemenn ::

ampak zdele sem pa jezen..tolk da bom to ziher prodal, če ne bom tega mogu urihtat!

kot že veste...je moj skuter ful švoh v hrib (po ravnini je vse lepo in prav ko se razvrti gre 90 po števcu po ravnini)

in smo šli dans v krško..uradni aprilia servis...nix!

zamenjal je en velik feder, tak da ni več lukne med 60 in 70, ampak je skuter tut zgubu un začetni pspešek (prej te je kr vrglo, zdej je pa enakomerno)

probaval smo..nix ni blo dobro

zaključek: gianelli sux ;)

Prodaja kdo originalni auspuh or aprilie sr50 ditech (un od navadne sr50 ni dober)?

MrGTO ::

probaj dat lazje valcke oz. "utezi" kot pravite vi :\. Jz mam NRG tisti prvi model pa mi je nazadnje sou 40 v en klanc, pol sm ga nesu na servis pa mi je dal fedre od sklopke trde pa valcke 1g lazje.No zdej mi gre v tisti klanc neki cez 50, na koncnih pa sem zgubu ene 3 km/h

pingec ::

ja ce bos prodajal mi javi
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Klemenn ::

skuter misliš? :\

najbrž, oz skoraj 100% vem, da ga bom ob koncu sezone...pač tm enkrat..ko bo sneg začel itd.. :\

Klemenn ::

..k ma kdo leovinchija, k bi pasal na to apilio..da bi probal dat ZXa gor da vidim če se kej pozna..aja..pa nej bo tm..v rangu ene 40km od novega mesta :D

pingec ::

ja skuter mislim ko bos prodajal mi javi ceno
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Klemenn ::

380 000 ? skuter, končna 85 po ravnini, neki čez 90 v dolino, pa pospeški so zdej kul (malenkost lažje valjčke smo dal notr)

pa zdraven dodam še eno spodnjo plastiko (k mi je en čovek motor prevrnu, pa sem dubu spodnjo novo) je cela,ampak podrajsana na eni strani - če kdaj padeš..ti še vseen prov pride

PRODAJAM! :\

pingec ::

ce si ga dubu za 400 se mi 380k zdi mal prevec :\
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Klemenn ::

Lej tak je...

Nova aprilia sr 50 ditech sport je 550 000 sit, potem je še gianelli 30 000 sit, predelan je (odblokiran), savine gume, dodam podenj (malo obdrajsan, a če padeš in ga uničiš bo tudi ta dober, s tem da je skuter brez praske (padel nisem), mogoče je le kje kaka praskica, majhna...sem pa dal jzst za pol leta star skuter, brezhiben, odblokiran + auspuih 450 000sti...ne pa 400000 sit...sem jzst spustu ceno za 380 000sit..če si zainteresian se hitr zmenimo :\

Vlady ::

Eh kosilnco dobim v Merkurju za 50k >:D

pingec ::

glede gianellija me prov briga pa bi dal z original avspuhom ? sicer pa sm gledam podoben model letnik 01 za 340000 sit pa ceno bom mal znizau (lahk pogledas v salomonca) BTW ker letnik pa je ta tvoj pa kolk je km-jev?
mislim da se mi to res splaca!
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

Klemenn ::

ja..letnik 2001 pač ;)

mam pa 8k km :\

pingec ::

se pa dost vozš
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pingec ::

aja kaj pa glede gianellija?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Klemenn ::

kaj je z gianellijem? lahk ti ga dam dol, sm nimam originalnega auspuha ;)

drgač pa...nič kej dost se ne vozm...

pa še to je...če ti kupš 2001, boš mogu naslednje leto delat tehničnega, pri 2002, pa imaš še dve leti mir :\

Klemenn ::

še neki bi prosu...a ma kdo kako sliko aprilie - mclarnove izvedenke (v bisvtu so samo barve druge, ampak me zanima.

:\

Klemenn ::

Torej...birthday se bliža...mam v načrtu menjavo sklopke in pa varioamata...

najbrž bom vse kupoval kr v italiji, pa švercokomerc ;)


kateri variomat in katero sklopko? :D

Vlady ::

Mene pa še neki zanima.. kolk so vam kej motorji zdržal (mislem kilometrov)? Pa kako mašino maste gor. Moj kolega je z Suzukijevo 125ccm mašino 4-takt naredu 24000km pa mu dela še vedno kot nov.

Klemenn ::

hm

9k km mam..2x redni servis..odblokiran...izgubu na končni nkje 12km po števcu :\

Vlady ::

Na uni mašini je en generalni oz. samo ventili so bli naštimani 1x, pa ketna pa zobniki zamnjani, drugač pa nč večjega. Na konči je zgubu okrog 5-10km/h.

pingec ::

kaj pa malaguti f-12 je vredu skuter??
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

OrkAA ::

nič mu ne manjka...

pingec ::

evo kupit mislim aprilio letnik 2002 za 350k sit ko nova
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Klemenn ::

sm..po pravici povedano..ne ditecha če nimaš denarja :\

pingec ::

kaj si zdej povedu??
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Klemenn ::

hm ja...če misliš kej predelovat..vsi deli te pridejo dražji zanjga...ker je to pač bolj prefinjen način...recimo kit + elektronika te pride 70k...ene 10-20k dražje kot kit+frgazar...sm tak no

jzst če bi še ekrat kupoval..bi vzel sr50 :\

pingec ::

ne mislim predelvat ker nocem problemov pa se slika men je 8-)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Vlady ::

Kakšna kosilnca :D >:D

pingec ::

no skuter je doma pa me zanima ce obstaja in kateri avspuh ki je bol tih kot ta ki ga ma gor namreč moti me ta zvok
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Klemenn ::

v bistvu ni ničesar druzga..i je orignal še narbolj tih..
ti pa jzst prodam gianellija nrx..za 15k..nov je 30..:\

pingec ::

ne hvala kaj se men sam zdi al si enkrat reku da mas spodnji pokrov predelan za neonko?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pingec ::

ampak moj pa gre 95 po stevcu po ravnini
aja pa kero klucavnco nej nabavm pa da kdo web page od ksne trgovine da bi kupu tiste gume za na rocke
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

Klemenn ::

moj gre zdej z gianellijem 92 po ravnini, pospeške ma ko aerox...pa 6g valjčke..moram dat še mal težje..ene 6.2..bom še vidu, če dobim malossi multivar..:\


ne..bom pa mel če bo po sreči..:D

MrGTO ::

ja sam ti gre 92 po števcu.Torej enih 75 realnih.Veliko vas bo verjetno mislilo da sem strgan, vendar tudi jaz nisem mogel verjet ko mi je kazalo 85 po števcu, na tisti tabli ki ti zmeri hitrost pa 66 8-O. Sem namreč iz Izole in zdej so tle kupli to tablo pa jo prestavljajo po mestu :)). Zdej mi pa gre 70 z ZX-om pa 4.7g valcki.

Lp, Blaž

Klemenn ::

4.7g valjčki?

ja0..čudn..jzst mam 6 notr pa mi gre tolk..s spodobnimi posšeški :|

Klemenn ::

vem pa da lažejo..zato pa napišem povsod PO ŠTEVCU!

OrkAA ::

Men gre originalna gilera stalker po tisti tabli in po kolesarskem števcu 73...

pingec ::

mimo grede a je zx dost glasnejsi pa ma bol visok zvok ?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pingec ::

kaj pa olini a so bolsi od zx pa majo homologacijo?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Klemenn ::

lej..polini je še najbolj

če češ ti pa jzst prodam gianellija za 15k? :\

pingec ::

kajebediah mas kasne probleme s stevcem men namrec cudno kazue un kazalc pa se to kako si dal neonko gor?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Klemenn ::

neonka bo spomladi, takrat bodo slikce ; prej je nisem mogel dat zaradi določenih komplikacij

ja kaže mi mal čudnu...kaže mi 90, pa skuter v najboljših časih doseže realnih 80 :D

Vlady ::

Moj stroj pa realno kaže 190 >:D :D Kej veste kje se da dobit Xenonske žarnce za motorje? :)

pingec ::

ups sorry js sm mislu stevc za bencin drgac pa moj pride bp do 100 po stevcu8-)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Klemenn ::

ja tut za benz je mal čuden....ful hitr mi pride do polovice...potem pa počass leze do konca dol

najlepš vidš po števcu..~300km narediš pa je prazen, čisto ;)

pingec ::

ok mene nekaj zanima torej mam aprilio di-tech letnik 2002
1.za kolk jo bi lahko prodal ne kolk je vredna ampa kolk bi lahk dubu zanjo
2.mislimm it na 125ccm pa me zanima kaj bi vi vzeli enduro/cross/supermoto in kaj pride najcenejse pa dobro ohranjeno (rableno)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Vlady ::

King... če misliš it na 125ccm, morš se najprej vprašat, kak motor bi sam rad in kolko zmoreš. Torej, če si bolj dirkalne narave ti priporočam Honda NSR125 k je več kot odličen motor, samo z eno napako - je dvotakten.
Če te pa mika bolj v pospeške nastrojena vožnja si pa kupi kako endurco od yamahce al pa suzukija.
Jz sm si kupu Hyosung-a XRX 125 pa lohk rečm da je to najbolj trpežen motor kar jih je med 125ccm. Res da je mal omejen kar se tiče glede moči, ampak 4-taktna žverca laufa k urca. Kar sm mogu menat je bla ketna in zadnji zobnik, olje, svečka, filtri in 4 špice na zadnjem kolesu (mal smo skakal preveč). Ostalo mam še vse original in lohk rečm... odlično proti kaki gilleri RC125... :)

pingec ::

kaj pa krosca bi se dalo za cesto priredit?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

Vlady ::

Ne krose ti ne priporočam... ker če kroso goniš jo precej zj***beš... Kroso morš prtisnt pa popustit, ne smeš skoz gasa držat. Krosa je res bolj za teren kot pa za ceste. Drgač kako 4-taktno se bi dal, ker 4-taktne mašine niso tolko občutljive, samo ne vem, če boš kje dobil kroso 125 na 4-takt. :\

Drgač pa vse, ki ste že na večjih motorjih. Sprobal sem tanovo Honda Hornet 600 (96KM). Lahko rečem, da so se japonci zelo potrudil. Svaka jim čast... sam ima pa še vedno nekaj napak: nima serijsko sprednje šipce (pri 180km/h je to zelo moteče) in sopotnik si kuri desno nogo na notranjem delu stegna na izpuhu... (to so verjetno mislil, da ko greš na morje, vzameš lubico s sabo in do morja je že "pečena"... >:D ). Drgač pa pospeški idealni čeprav od 7000rpm potegne kr naenkrat zelo sunkovito kar mi je blo mal čudno. Federacija je najboljši del na motorju (če mene vprašate), ker je zelo usklajena in prilagodljiva. S tem posledično izboljšane vozne lastnosti in seveda zalaganja :D Ja če nebi mel kombinezona, bi si pošteno posnel koleno na rondoju v tomačevem... >:D Motor, ki ga je vredno kupit, s tem, da priračunaš osnovni ceni (okoli 1.800.000) še nov izpuh (bolj ozek - akrapovič >:D okol 150.000) in sprednjo šipco in delno zaščito "armature" (okoli 7-10.000).

pingec ::

hm ja sej sem se odloču da bom vzel rajs endura ker krosec pije preveč :D samo nimam dost dnarja tko da iščem rableno raobo hyosungov al pa KTM-ov nisem najdu rablenih a kdo ve kje bi lahk iskal alpa pozna koga k prodaja kaj tazga?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417704 (9590) tech level
»

mf power (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9710293 (5565) Blinder
»

4-taktni, 2-taktni?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5132122 (3761) gapLLL
»

Je bil že kdo na celjskem sejmu?, neki me zanima

Oddelek: Loža
281630 (1150) Tomi
»

Motor

Oddelek: Loža
184367 (4118) BlazP

Več podobnih tem