» »

Ray Ban

Ray Ban

1
2
»

djordjevic ::

thramos je izjavil:

Če gre pa za statusni simbol in podobno, pol ste pa itak loleki, k kupujete poceni nekvaliteten šrot za 300 €. :))

Ti že veš. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

49106 ::

thramos je izjavil:

Če gre samo za zaščito enih in edinih oči, potem je iz testov jasno da so očala za 2 € enakovredna tistim za 200 €. Kar je znano že kar nekaj časa - mimogrede, vsak optik vam lahko izmeri UV zaščito očal.

Če gre pa za statusni simbol in podobno, pol ste pa itak loleki, k kupujete poceni nekvaliteten šrot za 300 €. :))


G. okulist, pričakujem da mi boš znal razložit, zakaj me pri nekaterih očalah bolijo oči? Da se mi to dogaja zgolj pri poceni očalih je pa zgolj naključje?

Lens Material

The material used in your sunglass lenses will affect their clarity, weight, durability and cost.
•Glass—PROS: Superior optical clarity; superior scratch-resistance. CONS: Heavier than others; expensive; glass will "spider" when impacted (but not chip or shatter).
•NXT polyurethane—PROS: Superior impact-resistance; excellent optical clarity; flexible and lightweight. CONS: Expensive.
•Polycarbonate—PROS: Excellent impact-resistance; very good optical clarity; affordable; lightweight and low bulk. CONS: Less scratch-resistance; slightly less optical-clarity than glass or NXT.
•Acrylic—PROS: Inexpensive alternative to polycarbonate, best suited for casual or occasional-use sunglasses. CONS: Less durable and optically clear than polycarbonate or glass; some image distortion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mehmed ::

RejZoR je izjavil:

Ray Ban sem vzel, ker vem, da ima kot znamka kvalitetne izdelke, model mi je bil všeč pa še polarizacijska sem hotel. Tud cena 130 EUR skupaj s poštnino iz tujine ni zasoljena imo. Je 15x več od čungalunga iz kitajske ampak mi bojo za to ceno sigurno dobro odslužile...


Kje si nasu za tolk?
Pa a so recimo http://www.sunglasses-shop.co.uk/ray-ba...
dejansko za 100 eur boljse od
http://www.polaroidsunglasses.co.uk/men...

thramos ::

49106 je izjavil:


G. okulist, pričakujem da mi boš znal razložit, zakaj me pri nekaterih očalah bolijo oči? Da se mi to dogaja zgolj pri poceni očalih je pa zgolj naključje?


:D

Placebo.

Razen, če si to ugotovil z nekaj double blind, peer reviewed raziskavami. 8-)

RejZoR ::

Mehmed je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Ray Ban sem vzel, ker vem, da ima kot znamka kvalitetne izdelke, model mi je bil všeč pa še polarizacijska sem hotel. Tud cena 130 EUR skupaj s poštnino iz tujine ni zasoljena imo. Je 15x več od čungalunga iz kitajske ampak mi bojo za to ceno sigurno dobro odslužile...


Kje si nasu za tolk?
Pa a so recimo http://www.sunglasses-shop.co.uk/ray-ba...
dejansko za 100 eur boljse od
http://www.polaroidsunglasses.co.uk/men...


Naročil sem jih iz italije, Giarre. Sicer so se nekateri pritoževal, da je ta trgovina goljufiva ampak vsaj ko sem jezst in sestra tam kupoval očala ni bilo nobenih težav. Nakazilo preko banke, dobil očala čez par dni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GeForce ::

49106 je izjavil:


Kopirano iz neke optike:

Večina ljudi misli da je pri sončnih očalih pomembna samo UV zaščita. Seveda je UV zaščita zelo pomembna saj škodljivim UV žarkom preprečuje vstop do očesa vendar pa UV zaščito vsebujejo skoraj vsaka očala tako korekcijska, kot tudi sončna (tudi tista za 5€).

Zakaj potem kupiti kvalitetna očala če imajo podobno UV zaščito kot očala za 5€? Nekvalitetna sončna očala vaše oči sicer ščitijo pred škodljivimi UV žarki, vendar pa le ta niso izdelana iz kvalitetnih materialov in niso kvalitetno površinsko obdelana. Zaradi tega povzročijo številne optične defekte kot je naprimer efekt prizem, ki lahko v najhujšem primeru povzroči tudi strabizem.

Naslednja pogosta napaka je pri življenjski dobi samih očal saj se ljudje ne zavedajo da imajo očala rok trajanja. Naprimer stopnja UV zaščite pri novih očalih ali pa očalih starih 3 leta se bistveno razlikuje.


Daj preberite si prejšnje poste, preden pišete bedarije. Seveda 1000+€ letno za raznorazno tehnično opremo ni problem dati, 200€ za kvalitetna sončna očala na vsakih 5+let pa je predrago? Eni ste res čudni....8-O

49106 ::

thramos je izjavil:

49106 je izjavil:


G. okulist, pričakujem da mi boš znal razložit, zakaj me pri nekaterih očalah bolijo oči? Da se mi to dogaja zgolj pri poceni očalih je pa zgolj naključje?


:D

Placebo.

Razen, če si to ugotovil z nekaj double blind, peer reviewed raziskavami. 8-)


Ne rabim nobene raziskave, da vem kaj me boli. Poceni očala postanejo zelo moteča za moje oči(vsa, ki sem jih jaz imel). Zadnje 2 leti nosim izključno steklena očala in opažam (citiram ti že drugič in razen, če mi lahko dokažeš drugače, se prosim vsaj nauči angleščine):

The material used in your sunglass lenses will affect their clarity, weight, durability and cost.
•Glass—PROS: Superior optical clarity; superior scratch-resistance. CONS: Heavier than others; expensive; glass will "spider" when impacted (but not chip or shatter).
•NXT polyurethane—PROS: Superior impact-resistance; excellent optical clarity; flexible and lightweight. CONS: Expensive.
•Polycarbonate—PROS: Excellent impact-resistance; very good optical clarity; affordable; lightweight and low bulk. CONS: Less scratch-resistance; slightly less optical-clarity than glass or NXT.
•Acrylic—PROS: Inexpensive alternative to polycarbonate, best suited for casual or occasional-use sunglasses. CONS: Less durable and optically clear than polycarbonate or glass; some image distortion.

RejZoR ::

Mene bolj zanima če je možno ter če obstajajo očala, ki bi uporabljala Gorilla Glass stekla. Se Corning kej ukvarja tud s tem?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

komar88 ::

tudi jaz sem ugotovil, da razlika med očali za 10€ in tistimi za 150€ ZAGOTOVO JE. Sicer nekaj plačaš tudi znamko, vendar če želiš kvalitetna očala pač moraš to preboleti...

blackbfm ::

Pa saj 150e ni nek denar. Kolikorat človek kupi res kakšno (še dražjo) brezvezno neumnost...:|

djordjevic ::

Pri današnjih cenah, se dva- do trikrat dobro napiješ za ta denar (odvisno, koliko neseš). Če ni bolje te vsote porabiti za dobra očala, pa tudi ne vem. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

thramos ::

In v časih recesije je vsako spodbujanje gospodarstva še posebej dobrodošlo ... zato nikar varčevati pri koščkih plastike!

djordjevic ::

Hell, moji so kovinski. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

49106 ::

Košček plastike katere ti ne pokvarijo učk.

Glede gospodarstva pa kupuj made in china, ampak se ne pritožuj ko bo tvoja plača na ravni kitajca ;)

djordjevic je izjavil:

Hell, moji so kovinski. ;)


Moje pa GP(in pa steklene leče) in to dvojne :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nuclear ::

Da ne odpiram nove teme.. Si lasti kdo http://www.shadesdaddy.com/Ray-Ban-Club... .. Kako je vožnja z njimi?
Kolikor sem opazil dobiš tole v zeleni in črni tinti?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Rok Woot ::

Kje imajo tale randolph očala?

lp
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957961 (1035) del0
»

Poceni vs draga sončna očala (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23257309 (48276) darkolord
»

Nakup Ray Ban sončnih očal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221974 (16851) Cervantes
»

Ray-Ban očala - Fake (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10221952 (15517) Jst
»

Sončna očala

Oddelek: Loža
257141 (6227) Ramon dekers

Več podobnih tem