» »

vožnja v rdečo - oranžna pa ne dela

vožnja v rdečo - oranžna pa ne dela

Avenger ::

Torej, pred semaforjem je bil policaj v civilu, za semaforjem na postaji pa dve uniformi. Policaj pravi da je policaj v civilu videl, da sem prevozil rdečo.

Dejanska situacija:
Križišče ima en semafor na levi in enega na desni, cesta je prednostna, iz desne se ji priključuje stranska cesta. Jaz sem videl na semaforju zeleno, ko sem bil mogoče 15-20m do semaforja oziroma pač blizu semaforja, je zelena ugasnila in semafor je bil prazen. Ne vem kako je z vami, ampak mene je to rahlo zmedlo, ker se to pač ne dogaja in sem pogledal na drugo stran ceste, na levi semafor, na katerem je pa gorela oranžna in v trenutku ko sem zapeljal v križišče, sem še ravno videl da se je prižgala tudi rdeča. Pri vožni s 50 km/h varno ustavljanje v tistem trenutku ni bilo možno, oziroma ustavljanje ne bi bilo smiselno.

Uniformirani je potem poklical civila in ga vprašal če oranžna deluje, ta pa mu je menda odgovoril, da semafor deluje normalno. Jaz sem se nato zapeljal nazaj, pred semafor in z mojim sicer zelo bednim telefonom posnel KAKO ORANŽNA NA DESNEM SEMAFORJU NE DELUJE. Policajev nato ni bilo več, verjetno so šli na malico. Rekel je naj pač napišem pritožbo, kar seveda nameravam.

Trdim, da mi v dani situaciji noben ne more očitati malomarnosti oziroma namernega prekrška. V pritožbo nameravam napisat podobno kot zgoraj, z malo več podrobnostmi, plus na CD zapečt posnetke. Bi jih dal tudi sem gor, ampak ne najdem kabla, pa tudi lahko mi verjamete, da semafor dela kot semafor, edino oranžne ni. Cikli, predvidevam, so taki kot običajno.

Ali imam kakšne možnosti, ali bodo pač rekli, saj imaš dva semaforja če en ne dela...? Ob tem lahko rečem, da je druga stvar, če že vnaprej vidiš, da en od semaforjev ne dela, ker potem pač gledaš v drugega, če pa gledaš v enega, ki mu sveti zelena, potem nenadoma ugasne in dokler si ugotovil, kaj se dogaja, si že v križišču.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

medenko ::

kabla? erm, čitalec kartic 5-6€? ;)

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: zee ()

WarpedGone ::

Imaš teoretične možnosti, kaj se bo zgodilo v praksi smo pa itak v 95% prepričani vsi.
Svetujem, da poskusiš dokazat svoje za lastno čist vest, da si izkoristil vse razpoložljive možnosti, predno te je povozil Sistem.
Zbogom in hvala za vse ribe

amigo_no1 ::

W1 > Imaš teoretične možnosti, kaj se bo zgodilo v praksi smo pa itak v 95% prepričani vsi.
Preoptimistično, 99% oz 1% sta verjetnosti.

Glej, če policaj kot uradna oseba reče, da je videl NLP in Letečega SlonaTM, potem to drži tudi pred sodiščem.
Če to izjaviš ti, ti rečejo da nimaš vseh koleščkov v glavi ali da si izmišljuješ (lažeš).

Enako velja za semafor, varnostni pas, mobitel (lahko reče kar hoče, sploh če nimaš posneto in/ali si sam v vozilu) ali pa ko se kakšna Provida "skanta", takrat je krivo cestišče, če še kdo drug je pa itak neprilagojena hitrost ;((.

Če imaš točno uro in kraj, potem naslovi vprašanje na upravljavca semaforja, ne more en polpismen policaj s 2 letno šolo v sekundi ugotoviti, da semafor dela bp (lahko edino ugotavlja kot civilist oz njegovo mnenje ne šteje, ker si usposobljen za preverjanje delovanja semaforjev).

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Pa posnetek?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

RejZoR ::

Bojo rekl, da si ga posnel kr nekje drugje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lonsarg ::

Brez posnetka bi bila tvoja beseda in bi morali upravljalca semaforja poklicati na sodišče(oziroma bi ga moral ti na svoje stroške, ki bi jih v primeru izgube tožbe tudi kril), z posnetkom zna bit ceneje na sodišču predstavit dokaze, kako se bo sodnik odločil je druga zgodba.. Osebno nimam dovolj denarja, da bi tvegal denar, če slučajno izgubim, če pa rad tvegaš kako kiloEUR za svoj prav pa le pojdi, sam tveganje je dokaj velko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

WarpedGone ::

S posnetka je razviden kraj in okvara, ni pa jasno razvidno kdaj - zato je to samo delen dokaz oz. da tvojim mal več teže, ne pa dokončne.
Nucal boš uradno požegnano od komunale oz. kogarkoli pač, ki rihta tiste semaforje, da je takrat bila okvara.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mehmed ::

Dvigni napisano kazen pred semafor da se vidi oboje na sliki. Pa poslji mms na mail, ce nimas kabla.

Avenger ::

Mimogrede se na posnetku vidi tudi nek tovornjak, ki je ravno tako kot jaz zapeljal v rdečo - ker semafor ni pravilno deloval.

A zdaj naj grem pa še nazaj? Vzdrževalec semaforjev bo to gotovo kmalu odpravil in predvidevam, dokumentiral. Ne bi mogel tega uporabit??
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

WarpedGone ::

Točno to je tvoje edino in pravo "upanje".
Zbogom in hvala za vse ribe

bosmla ::

Mah jaz sem imel tud nek primer - slo je za to ce je dezevalo ali ne - pa je policaj na sodiscu rekel da NI dezevalo in je to veljalo pa ceprav je v resnici kar fajn lilo po njem ko me je popisal... sem imel celo izpisek od ARSO da je dezevalo pa sodnika sploh ni zanimalo.

Avenger ::

Ravno govoril s prijaznim uradnikom na občini, ki je potrdil da je bila neka napaka na električni napeljavi, o semaforju ni vedel nič, bo pa to sporočil vzdrževalcu in nato pridobil neko potrdilo, če bo pač vzdrževalec nedelovanje potrdil.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

AndrejS ::

V naši "pravni" državi so policaji bogovi. Pri nas te policaj povozi na njivi in reče da si mu skočil pred avto.
Tako da imaš možnosti zelo malo. Sodišča pa zelo počasna. Če se boš pritožil pa boš rezultat izvedel komaj čez 1-2 leti.

Avenger ::

Pravno sem naredil prekršek, dejansko pa ga zaradi nedelujoče prometne signalizacije nisem mogel preprečit. Vseeno mi je koliko traja, pa tudi če bom na koncu moral plačat, pritožil se bom in to utemeljeno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

rogi2010 ::

Mnja, kolikor se spomnim, ti lahko semafor prevozis če sveti zelena luč. Vožnja v oranžno je isti prekršek kot vožnja v rdečo (mislim da, bo že kdo potrdil ki to boljo pozna). Glede na to, da zelena ni svetila dvomim da imaš kaj pravne podlage za karkoli.

black ice ::

Oranžno luč lahko prevoziš, če se ne zmoreš pravočasno varno zaustaviti.

imagodei ::

Sodnik se bo postavil na stališče, da sta na križišču z namenom semaforja na obeh straneh in da moraš imeti kot voznik pregled nad celotnim cestiščem. Če je drugi semafor delal BP, izgovora IMO ni.
- Hoc est qui sumus -

para! ::

Mhm, ker je nemogoče, da je drugi semafor zakrit s kombijem in vrsto avtobusov. Moraš met pregled: ja, nad stvarmi, ki jih lahko vidiš :)

lp
Death before dishonor!

darkolord ::

Jaz sem videl na semaforju zeleno, ko sem bil mogoče 15-20m do semaforja oziroma pač blizu semaforja, je zelena ugasnila in semafor je bil prazen. Ne vem kako je z vami, ampak mene je to rahlo zmedlo, ker se to pač ne dogaja in sem pogledal na drugo stran ceste, na levi semafor, na katerem je pa gorela oranžna in v trenutku ko sem zapeljal v križišče, sem še ravno videl da se je prižgala tudi rdeča. Pri vožni s 50 km/h varno ustavljanje v tistem trenutku ni bilo možno, oziroma ustavljanje ne bi bilo smiselno.
OK, sam tuki neki ne štima. 50km/h je 13,8m/s. Glede na to, da rumena luč gori vsaj 3 sekunde in da si videl rdečo, pomeni da si bil od semaforja oddaljen približno 40 metrov.

Buggy ::

in policaji so bili ravno slucajno takrat (extra civil na semaforju + patrulja), ko problematicni semafor v oranzni ni deloval....kako prikaldno in nakljucno za pobiranje kazni ;((

drcircdj ::

Semaforji imajo log file, tudi ta ga ima in napaka oz. nedelujoča luč je sigurno zapisana+ura. Je pa vprašanje, kako do tega prit. Kifeljci v primeru nesreč v križiščih dobijo te podatke od centra za nadzor in vodenje prometa Lj.
Če lahko kot fizična oseba prideš do tega, pa ne vem, verjetno ne.

Avenger ::

darkolord je izjavil:

Jaz sem videl na semaforju zeleno, ko sem bil mogoče 15-20m do semaforja oziroma pač blizu semaforja, je zelena ugasnila in semafor je bil prazen. Ne vem kako je z vami, ampak mene je to rahlo zmedlo, ker se to pač ne dogaja in sem pogledal na drugo stran ceste, na levi semafor, na katerem je pa gorela oranžna in v trenutku ko sem zapeljal v križišče, sem še ravno videl da se je prižgala tudi rdeča. Pri vožni s 50 km/h varno ustavljanje v tistem trenutku ni bilo možno, oziroma ustavljanje ne bi bilo smiselno.
OK, sam tuki neki ne štima. 50km/h je 13,8m/s. Glede na to, da rumena luč gori vsaj 3 sekunde in da si videl rdečo, pomeni da si bil od semaforja oddaljen približno 40 metrov.


Mislim da je bolj 2 sekundi, ne vem točno koliko sem bil oddaljen od semaforja, ko je zelena ugasnila, ampak oranžno in (zelo na hitro) rdečo sem zagledal na levem semaforju ko sem bil skoraj točno vzporedno s semaforji.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

marvin42 ::

verjetno si bil cca 50m od križišča, ko se je ugasnila zelena.
Mostly Harmless


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laganje policistov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11513622 (9844) Unknown_001
»

Kazen

Oddelek: Na cesti
498964 (6887) ingeniero
»

globa za prekršek...mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020392 (18512) Roadkill
»

Sistem za detekcijo prevožene rdeče luči je mogoče zlorabiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5910252 (7758) poweroff
»

Zelena luč semaforja ne bo več utripala (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18813748 (10219) BigWhale

Več podobnih tem