» »

Izdelava spletne strani?

Izdelava spletne strani?

guest #44 ::

Rad bi naredil spletno stran, ki ima podobne lastnosti kot prevoz.org.
Moje delvno orodje je dreamweaver. Ker pač nisem vešč tega področja razen mogoče kakih html bare basics, me zanima ali bi za tako spletno stran potreboval še kaka dodatna zunanja orodja/knjižnice?

Pač gre za basic koncept.

-Prijava posameznika
-Dodajanje prispevka, z informacijami, možnost komentiranja...
-Druga oseba si ogleda

Tko po občutku se mi zdi čist izi, pač se bom znašu že sam za bulk of it, sam lih da vem, ali je vse to možno naredit z enim orodjem, da ne bom mesec dni porabu sam, da zvem, da rabim neke druge zadeve.

bluefish ::

Orodje pri tem nima kaj veliko veze. Stran lahko spišeš v DW, Notepadu ali v nekem tretjem programu.
Poleg HTML + CSS se boš moral seznaniti s server-side jezikom (PHP, ASP,...) ter ustrezno bazo.

Pa tudi z osnovnim poznavanjem spletnih jezikov stvar ni tako enostavna, če ti je vsaj malce mar za varnost ter hitrost.

guest #44 ::

Aha tko.

Mogoče še kake konkretnejše praktične napotke, kaj naj se učim, da ne bom zgubljal preveč časa z čisto nerelevantinimi deli teh jezikov?

Pač, da vsaj vem kam naj se fokusiram, da ne bom letal vse na okrog.

tnx


PS. Tko mi je žal da se nisem ukvarjal z programiranjem/web designom v mlajših letih, vse to zdej na frišno je kr overwhelming!

Gandalfar ::

Prevoz je v djangotu narejen. Ma zelo dober tutorial :)

guest #44 ::

Any pointers?

hruske ::

Rad imam tole državico. <3

guest #44 ::

Hmm, sicer sem se pythona pred časom učil, sam uff, to bi rablo nekaj časa dokler bi kej nastalo.

Kakšne alternative še imam za spravit gor stran v nekem doglednem času? Dat komu delat?

technolog ::

C# na .net platformi, če se ne želiš ravno pretegnit.

Mavrik ::

guest #44 je izjavil:

Hmm, sicer sem se pythona pred časom učil, sam uff, to bi rablo nekaj časa dokler bi kej nastalo.

Kakšne alternative še imam za spravit gor stran v nekem doglednem času? Dat komu delat?


Lažje kot to ne gre. KAJ točno bi ti zdaj tu rad? Nisi napisal kaj že znaš, kateri jezik poznaš, v čem si programiral kaj, kaj pričakuješ od toolseta in kaj točno delaš.
The truth is rarely pure and never simple.

x3ca ::

kaj pa je sploh poanta? po tvojem postu sodeč se ne želiš naučit delat spletne strani, ampak želiš čim hitreje narest en produkt (s katerim bi nevem kaj - služil?). na tvojem mestu bi to raj dala narest nekomu, ki ve kaj dela, bo vsaj dobr narejen in ne boš 500x zgubu živcev. ker narest kvalitetno stran ni lih isto kot narest potičko v peskovniku, čeprav si mnogi to zgleda tko predstavljate.

guest #44 ::

Kok se kej gibljejo take storitve? Da bi mi nekdo izdelal stran podobno prevoz.org

Mesar ::

V sloveniji? Al če preko odeska vse skup outsourcaš Indijcem?
Your turn to burn!

para! ::

-Prijava posameznika
-Dodajanje prispevka, z informacijami, možnost komentiranja...
-Druga oseba si ogleda

Kar sem citiral, lahko tehnično realiziraš v dobri urci dela, samo fora je v tem, da ne znaš. Druga fora je pa v tem, da samo z omenjenimi zahtevami ne dobiš prevoz.org funkcionalnosti, ker rabiš še obliko in pa cel kup stvari, ki jih ma prevoz npr dokumentiran API, RSS, prijava z openid sistemi, ipd.

Če hočeš nekoga najet za komplet projekt, bo ene 3000 EUR, razen če najdeš nekoga, ki ne ceni denarja in časa.

Me pa čudi, da nisi niti pomislil na miljon CMS/blog pogonov, ki omogočajo točno to in so relativno enostavni za uporabo. Mogoče tu najdeš kaj?

lp
Death before dishonor!

guest #44 ::

Blog/CMS? Explaing more please?

para! ::

Pač aplikacijo si lahko napišeš sam from the ground up (težje/dražje), ali pa izbereš en predpripravljen sistem za upravljanje spletnih strani (lažje).

Drupal je en tak popularen realtivno simple-to-use sistem, Wordpress tudi, imata ogromno plug-inov. Je res, da ni čisto klik-klik-klik, moraš prebrat osnove, pa napisat kak grafični templejt, da ne bo čist generično, ampak dosti lažje/hitreje kot razvoj lastnega sistema.

lp
Death before dishonor!

RockyS ::

para! drupal je overkill, wordpress pa ti ne pomaga čisto nič, ker tak plugin niti približno ne obstaja in boš porabil enako število ur za postavitev sistema.

para! ::

Ne uporabljam veliko omenjenih sistemov, ampak dejansko trdiš, da za Wordpress ne obstaja modul za dodajanje vnosnih obrazcov iz admin panela?

Edit: Wordpress FormBuilder

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

guest #44 ::

Grafično mi ni problem naredit, dokler pač imam na razpolago nek builder program, ki ne zahteva samo programiranja pač da je tak visual interface.

Pač želel bi, da se lahko posamezniki gor enostavno prijavijo in postajo nekaj for all to see.

Zdej, če obstajajo kake template zadeve, kjer jih lahko enostavno estetsko adaptiram je tudi super. Pa ne mislim estetski template, ampak da se ne rabim ukvarjat z detajli server side-a, za logine, podatkovne baze...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

para! ::

A si prebral kaj je to wordpress?
Death before dishonor!

guest #44 ::

Berem, sam mi ni čist jasno a je to njihov hosting, ali je to pač neko orodje za delat webpage in bloge..

Hmm, kot razumem je neko orodje. Sam pol sklepam da še vedno bi rabu se naučit server side jezik za štimanje databaz, loginov itd. ali bi to prek kakega plugina, ki ima že poštimano?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

bluefish ::

Tisto, kar si omenjal v prvem prispevku (prijava, dodajanje vsebine, komentiranje), omogoča Wordpress sam po sebi. Za stran podobno Prevozom pa boš moral poiskati ustrezen vtičnik ali pa samostojno prilagoditi zadevo.

Skratka, poznavanje osnov ustreznih jezikov ti ne uide.

guest #44 ::

Prevoze sem omenil, ker so pač edina taka easy in efektivna oblika ki jo poznam.

Pač želim, da se lahko neke x osebe dodajo svoj "post" in nato druge osebe to lahko vidijo in po želji komentirajo. Zdej ali login ali ne mi je vseeno, sam želim neko minimalno anti abuse opcijo, da se ne posta kar svobodno, ampak se mora uporabnik vsaj z emailom recimo indentificirati.

bluefish ::

To je klasična blog oblika. Namesti Worpdress, se poigraj ter nato presodi, če ti ustreza.

RockyS ::

para! je izjavil:

Ne uporabljam veliko omenjenih sistemov, ampak dejansko trdiš, da za Wordpress ne obstaja modul za dodajanje vnosnih obrazcov iz admin panela?

Edit: Wordpress FormBuilder

lp



Ja wow, vnosni obrazci... to ti je 1% celotne funkcionalnosti. Kje boš dobil ostalih 99%? (če odštejemo prijavo/registracijo)

para! ::

Katerih 99%?
Death before dishonor!

Gandalfar ::

> Prevoze sem omenil, ker so pač edina taka easy in efektivna oblika ki jo poznam.

Ja, par let dela ;)

guest #44 ::

:)

Želim, le da lahko uporabniki postajo in komentirajo. Sem razmišljal o kakem forumu sam, ni to to kar imam v mislih.

fosil ::

Gandalfar je izjavil:

> Prevoze sem omenil, ker so pač edina taka easy in efektivna oblika ki jo poznam.
Ja, par let dela ;)

Ampak kako intenzivnih let?
Tako je!

Gandalfar ::

> Ampak kako intenzivnih let?

Ne prevec. Kar sicer stejem kot plus, ker se je stran lahko nadgrajala/spreminjal skupaj s kolicino uporabnikov.

guest #44 ::

Eno vprašanje. Igram se malo z wordpress-om.

Tam vidim, opcijo, da lahko dodeliš novim userjem status "contributor". A bi lahko prek tega mogoče kako partizansko verzijo community based vnosa izvedel? Pač folk posta na moj blog nekaj, jaz pa moderiram, če kaj ne štima.

Kolko je to sploh optimalno, če bi blo teh contributerjev veliko?

Kaj pa varnost take strani?

RockyS ::

para! je izjavil:

Katerih 99%?


Iskalnik, RSS, mobile verzija oz. aplikacija.

Je pa mi zanimivo, da na strani narejen pagination.

Tody ::

Jverne, obstaja nekaj modulov, ki ti pomagajo ustvarjati skupnost in jim lahko tudi preprečiš nalaganje slik, drugim to dovoliš, tretjim ne pustiš postat samo brat itd... Varnost če skrbiš da je up to date blog nebi smela bit problem.

guest #44 ::

Sem zasledil, da obstaja "buddypress" vrjetno je to kar ti opisuješ?

I'll give it a try.

Gandalfar ::

Dons zvecer: http://www.kiberpipa.org/sl/event/djang... polna dvorana ljudi, ki ti znajo to narest ;)

guest #44 ::

Škoda, ki ne morem prit. eh


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stran Prevoz.org (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
447105705 (7216) recmajkemi
»

Uber dela izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
4714917 (12166) BigWhale
»

Prevoz.org -- komentarji in pripombe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10015145 (8144) Alexius Heristalski
»

Spletna stran Prevoz.org ugasnjena zaradi domnevno nezakonitega oglaševanja dela na č (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / NWO
38584179 (69260) BlueRunner
»

Prevoz.org ugasnjen (II) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11324916 (20204) BlueRunner

Več podobnih tem