» »

Prevoz.org -- komentarji in pripombe

Prevoz.org -- komentarji in pripombe

«
1
2 3

Sergio ::

Danes smo zastartali s spletno stranjo, ki bo vsem spletno zavednim mocno olajsala iskanje prevoza.

http://www.prevoz.org/ -- kliknite in si poglejte. Ker sem tudi jaz del ekipe snovalcev, bi bil zelo vesel vseh kritik in pripomb.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

perci ::

Hehe, super - ce bo zadeva zalaufala. Ce se boste sli resno, morte nujno se telefonsko sluzbo zalaufat, tko kot majo v Nemciji.

Dobra ideja drugač 0:).

gregy ::

kaj pa šumniki?

Daedalus ::

Stran zgleda lepo, samo za kaj so vmes "inserti" v angleščini?

Link - mislim tole besedilo:

telefon:Viewing contact information requires you to be registered.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jackal ::

Bravo!
Tole ima potencial, da postane zelo uporabno.

Samo bo pa potrebno naredit precej reklame za stran med študenti, ki se vozijo od daleč.

grim_ ::

Ce jaz prav vem, bo reklame dovolj (zelo veliko :))...

Sergio ::

Mja, tole s prevajanjem je manjsi bug, ker smo si celo stran zamislili tako, da se da celoten interface prevest. Osnovni jezik je pa anglescina :).

Bo popravljeno. Hvala.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kuntek ::

Kamele so zakon.

Bravo za idejo.

Road Runner ::

samo sergio je lahko dovolj nor da se spomn da bi mel kamele na strani ;)

OwcA ::

Najpomembnejše vprašanje, kaj teče v ozadju (v smislu skriptnega jezika, oziroma namenskega modula)? ;)

Je F/LOSS?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

OwcA ::

Hudo bi bilo imeti še sistem za avtomatično iskanje prestopanja, torej da obstaj možnost vstavljanja na kakšni vmesni točki in zamenjava "tovora".
Otroška radovednost - gonilo napredka.

zigi ::

to je pa že bolj zaj***no, vprašanje če se splača

Sergio ::

Open Source za zdaj se ni. Napisano je v Javi. Servlet container je Tomcat. Ce pa hoces videt source, se pa lahko zmeniva za dostop do cvs repozitorija. :)

Sem pa stvar v celoti sprogramiral sam. Stvar je nek lightweitght template engine, ki ima nekaj bonbonckov, ki jih ostali CMSji nimajo. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Road Runner ::

ja. dizajnerja ki ti s cssjem popravlja napake v htmlju :P

njok ::

Lepo bi bilo, ce bi po pritisku na gumb osvezi, v drop-downu mesto ostalo izbrano (sedaj se izbira vrne na recimo Ljubljanska regija).

Izbira lokacij deluje dobro, sedaj morate storitev ponuditi se obiskovalcem brez javascripta. Moj predlog je tak: najprej klik na zemljevidek pelje na drugo stran, kjer lahko uporabnik izbere lokacijo iz seznama. Ce ima uporabnik vkljucen javascript, se zemljevidek zamenja z naprednejsim (takim, kot je sedaj). Informacija/storitev dostopna vsem, uporabnike z vkljucenim javascriptom pa nagradimo z bonboncki. Unobtrusive javascript.


Zakaj ne bi namesto
S klikom na gumb pošlji potrjujete, da ste prebrali vstopno pogodbo (povezavo najdete v okvirčku na desni)
napisali kar
S klikom na gumb pošlji potrjujete, da ste prebrali vstopno pogodbo.


Nasplosno se mi zdi stran zelo v redu, le se kako malenkost, kot so zgornje bi popravil.

njok ::

Aja, pa velikosti pisav bi lahko podajali v em namesto px in tako omogocili tudi uporabnikom manj spretnih brskalnikov, da besedilo povecujejo po zelji.

Road Runner ::

njok:

ce damo v em fonte ni neke standardne velikosti (vsak po svoje jemlje ta em) in vsak zrise svoje, torej ze po defaultu nekatere stvari zgledajo drugace. afaik itak samo ie ne zna povecevati velikosti. in uporabniki ie-ja so nasplosno (brez zamere tistim ki se ne strijnate z mano) manj osvesceni in vecina jih sploh ne ve da lahko povecuje velikost fontov. se strinjam da bi bilo sicer lepo, ampak se bojim da prinese vec nevsecnosti kot pridobitev. ce dam pa v pixlih pa je povsod vec ali manj enako.

link na vstopno pogodbo bi bil, ampak imamo probleme s programerjem ;) pac skripta je bila napisana tako, da v ta opis pride le plain text, zato bo to popravljeno ko bo imel sergio spet vec casa.

prav tako bomo na znanje vzeli predlog glede ne-javascript browserjev


hvala za komentarje in predloge :)

njok ::

Racer D, mislim, da se glede em motis, saj se jih da prav lepo prisiliti v coderju-prijazno delovanje. Se dodaten bonus je, da lahko potem tudi paddinge in nekatere margine podas v em, tako da stran lepo izgleda tako pri velikih kot pri majhnih fontih.

HTML { font-size: 62.5%; } /* s tem zagotovimo, da je 1em = 10px */
P { font-size: 1.2em; } /* tako recimo dobimo veliost 12px */
P Q { font-size: 1.1em; } /* tukaj pa moramo malo poracunati */


Mislim, da na tak nacin lepo delujejo vsi browserji, razen enega (mislim da za mac, pa res ne vem vec kateri), ki ima default font rahlo vecji (mislim da za 0.2em, cisto mozno, da se motim).

Road Runner ::

hm, a ni em odvisn od dpi?

njok ::

Po mojih izkusnjah ne, tudi w3c specifikacije nic ne pisejo o tem.

Road Runner ::

od dpi ocitno ni odvisen, od browserja pa je. poglej

firefox vs opera



(test je na http://racer.livecd.net/privat/font.html)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Jackal ::

Mogoče bi bil dober še kak piškotek, ki bi si zapomnil uporabnika?

Razen če je to kak "safety feature". :P

njok ::

Racer D, Opera vs FF @ WinXP


Source. Prosim poglej se na tvojem sistemu, sedaj me res zanima kako tocno je s tem. :) Bi bil ze skrajni cas, da usposobim PearPC, da bom lahko testiral tudi na browserjih za MacOS.

Road Runner ::

hm... zanimivo... kakorkoli pa, ce primerjas najine screenshote, vidis da je samo tekst "100px" v vseh 4h browserjih enako velik

njok ::

Daj malo bolje poglej, pri meni so vse tri vrstice enake. A ce odpres moj link na tvojem sistemu dobis spet razlicne velikosti? A lahko prosim za primerjavo das se kak OmniWeb?

edit: Vidim da si mislil na nekaj drugega. Seveda sta prvi dve vrstici razlicni, poglej malo kodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njok ()

Road Runner ::

njok: primerjaj font 500% pri meni v firefoxu, pri meni v operi in pri tebi v firefoxu. nikjer visina crk ni enaka. pri textu 100px pa je visina v teh treh enaka.

Zgodovina sprememb…

njok ::

Seveda ni enaka, ce sem pa za HTML element definiral font-size: 62.5%. Zato sem te pa prosil za nov screenshot.

Road Runner ::

HTML {
font: 62.5% georgia;
}
.percent {
font-size: 500%;



this makes no sense anyway, prvo pravilo itak prepises z drugim

njok ::

Nope, relativne velikosti se ne prepisejo ampak racunajo (v tem primeru ima .percent velikost 312,5%).

Vseeno se mi zdi zelo cudno, imas mogoce se kaksen browser za primerjavo? Morda je ravno to tisti problem, o katerem sem govoril par postov nazaj.

Jaz bi se vedno raje zrtvoval malo vecji/manjsi font v enem browserju in uposteval standarde, ki zahtevajo relativno podane velikosti pisav za vse medije, ki nimajo predvidljive velikosti. No, odlocitev je se vedno v tvojih rokah! :)

Road Runner ::

uf pa res se ne prepise, my bad.

ampak kle gre za skor 50% razliko firefox / opera. zdj lahko da sm js kj nastavlu tazga, ampak ce sm js, pol je najbrz tut kdo drug.

pa zdj ne gre najbrz samo za browser, ampak tut os kolkr sm primerju najine screenshote.

cist paradoksalno btw, upostevat standarde da bo delal tut na browserju ki ne podpira standardov ;)

definitivno pa za v razmislek kaj je vec vredno :)

btw, kaj je prakticna vrednost procentov, poleg tega da na ie lahko potem vecajo font?

njok ::

Ena stvar, ki se je IE drzi, pa nam uporabnikom spet ni prav. :D

Verjetno druge prakticne vrednosti ni (mogoce se najde se kak browser s podobnimi tezavami).

Jaz pri izdelavi strani najraje upostevam standarde, saj se browserji spreminjajo (upgerjdajo/menjajo). Ce se drzim navodil w3c sedaj, mi kasneje strani ne bo treba popravljati (se ze bojim prihoda IE7). Ce je kaka napaka res ocitna pa jo popravim s hacki (najveckrat gre samo za IE, ni pa nujno).

CaqKa ::

racer poglej če maš slučajno kaki zum vkloplen..

njok ::

opera. zdj lahko da sm js kj nastavlu tazga, ampak ce sm js, pol je najbrz tut kdo drug.


A ni prav, da ti brskalnik font poveca, ce tako nastavis? IMHO je.

Road Runner ::

opere nisem nic nastavlju. opera je default install. ce sem sem firefox, ampak nobenih zoomov ali svojih cssjev. samo default font size sem pomanjsal.

Lion29 ::

Eno pomembno zadevo bi predlagal...

pod boxi za vnos lokacije imate prirocne linke popularnih lokacij... ki v vecini mogoce pokrivajo...

sam bi raje, da je moja lokacija tam... torej bodisi neko pogost iskanje shranite v profil in to tam servirate... bodisi pa glede na piškotek

in v rezultatih servirate najprej druge destinacije namesto iskane...

če iščem prevoz iz Ljubljane na Ptuj, mi bo najprej prikazal 20 rezultatov za MB in šele nato za Ptuj, kar je izredno moteče
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

black ice ::

Sicer že nekaj časa nisem uporabljal omenjene strani, pa vseeno. Kako je z reputation sistemom? Kolegu se dogaja, da mu mularija kar naprej odjavlja že dogovorjena mesta - na koncu se pelje skorajda sam.

Gandalfar ::

> če iščem prevoz iz Ljubljane na Ptuj, mi bo najprej prikazal 20 rezultatov za MB in šele nato za Ptuj, kar je izredno moteče

Seznam je urejen po abecedi. Bo potrebno pogledat, ce sa kako to optimizirat.

> Sicer že nekaj časa nisem uporabljal omenjene strani, pa vseeno. Kako je z reputation sistemom? Kolegu se dogaja, da mu mularija kar naprej odjavlja že dogovorjena mesta - na koncu se pelje skorajda sam.

Ce si znas zamislit kako bi deloval reputation sistem za iskalce, ki ne bi bil popolni pain za ponudnike, ga lahko implementiram. Za ponudnike pa je ze delno implementiran in jih lahko iskalci (zase) oznacijo.

šernk ::

mislim, da je zato edina možnost, da imaš svoj lasten seznam telefonskih številk.

prepeljal preko prevoz.org že ogromno ljudi in ravno za ta namen sem si naredil dokument s številkami in kolikokrat gre kdo z menoj, če ti nekdo 2x odpove, ga pač ne jeb** več po domače povedano. sam teh težav nisem imel, redkokdaj je kdo odpovedal, morda od 30+prepeljanih ljudi, so mi 3 ali 4 odpovedali in moram reči, da sem kar presenečen nad ljudmi, ki so se peljali z menoj, redkokdo je bil nekomunikativen, sploh pa ni bilo človeka v stilu, denarnice nimam, pa nimam denarja itd, je pa res, da vsake toliko se je bilo potrebno ob kakšnem bankomatu ustavit :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gandalfar ::

Hmm .. kako pa preverjas ta dokument. Gres gledat vanj preden dvignes telefon?

šernk ::

če sem pač zraven PCja, je ponavadi file tisti dan kar odprt, pol pa ctrl+f in vpišeš zadje 3 cifre. kakšne takšne ki ti pa niso všeč pač itak daš posebej lahko in imaš vsega par cifr (če me pa ni zraven PCja sem redko tudi na mobi dosegljiv), če jih imaš, sam zaenkrat nimam še nikogar na črni listi, ker razen tistih 3 odpovedi, katere verjamem, da niso bile nalašč, nisem imel problemov (imel tudi dve rahli nesreči umes, pa nobenemu ni bil problem dat podatke za pričo, če bi jih slučajno rabil zaradi komplikacij)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lion29 ::

kdaj bo spet up?
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Gandalfar ::

Delamo na tem. ASAP :)

Lion29 ::

jure, pa lih danes? :D
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Mavrik ::

Hardware ma z Murphyem itak vedno grdo navezo ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Lion29 ::

lol
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Lion29 ::

dejte no postimat se ti 2 stvari...

na mobi aplikaciji imate zadnja iskanja, na spletni pa zanimivo NE...ce ne druzga, dajte vsaj tam ko imate ljubljana, maribor, koper ... na prvo mesto tvoje najbolj iskane...pa na 2 chr omejite suggester ne na tri...za ptuj moram prakticno celega napisat [:S]

no in pretekle prevoze dajte skrit...
pismo ura je 8:22 jaz se vedno vidim prevoz, ki je sel ob 2h zjutaj... samo navlako dela... lahko date link, prikazi zapadle prevoze, kot ekstra... a,pak tisti, ki so ze sli JIH skrijte...

aja, pa to sem ze enkrt omenu... iscem ljubljana - ptuj... inn dobim 30 prevozov lj-mb PRED ptujem... mislim ej kjera logika...


te stvari postimajte, pa bo zakon!

ce se vam pa ljubi, pa lahko se eno ustimate... pri vsakem prevozu imate moznosti:
- Grem s tem ponudnikom
- Ni več prostih mest
- Shranjen prevoz

lahko bi dodali se: skrij prevoz (me ne zanima)... ali pa ostalo (kjer dopises svoj komentar....) ker velikokrat se zgodi, da te ne more pobrat na zeljeni lokaciji, da ima premajhne prtljaznik, etc, etc.... skratka ce je mozno, da se take oznaci posebej, da ne odpiras vedno ene in iste
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

šernk ::

ce se vam pa ljubi, pa lahko se eno ustimate... pri vsakem prevozu imate moznosti:
- Grem s tem ponudnikom
- Ni več prostih mest
- Shranjen prevoz


to za mobi aplikacijo bi bilo precej priročno, namreč kot ponudniku prevoza sem včeraj ugotovil, da ti aplikacija bolj malo pomaga, ko moraš tako ali tako prek neta it označit da si poln. sploh kakšen petek popoldan zna bit namreč tečno, da te kliče tudi po 20 ljudi na uro.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mavrik ::

šernk: To funkcionalnost je mobila aplikacija dobila že en čas nazaj. Tap na slikico avta -> izbereš željeni prevoz -> "Ni več prostih mest".

Če tega nimaš se sprehodi na Market in posodobi app ;)
The truth is rarely pure and never simple.

šernk ::

aja, pol pa my bad :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lion29 ::

zadnje case vam stran full nagaja... al to sam meni?
Founder and CTO @ Article-Factory.ai
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stran Prevoz.org (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
447110255 (11766) recmajkemi
»

Uber dela izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
4715724 (12973) BigWhale
»

Prevoz.org vozi! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18024147 (11744) fosil
»

CSS Lists - Seznami

Oddelek: Izdelava spletišč
211704 (1365) MrBrdo

Več podobnih tem