» »

Stran Prevoz.org

Stran Prevoz.org

««
«
1 / 9
»»

Prometnik ::

Živjo,

kaj je narobe s stranjo prevoz.org? Meni se sploh noče registrirati, ko kliknem tisti link, ki ga dobim po mejlu, mi javi napako, pa če se postavim na trepalnice. Sem pisal na njihov info-mail, pa me noben ne šljivi.

A kdo kaj ve? Se je komu v zadnjih treh dneh uspelo registrirat?

Hvala & lp
  • odklenil: BigWhale ()

Prometnik ::

Dajte prosim pomagat, ker bi res rabil to stran...

Ali pa če kdo pozna folk s tega projekta, se mi zdi, da so prisotni na slo-techu, pa da jih malo opozori...

A se vam rata registrirat?

Primoz ::

Ne bit živčen in počakaj da gandalf pride naokoli.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

hruske ::

Oj, ravnokar popravljeno. Še enkrat klikni na link, ki si ga dobil na mail, pa bo.
Rad imam tole državico. <3

Prometnik ::

Hvala, zdaj deluje! :)

Se opravičujem, ker sem bil res malo živčen :)

Lp

Gandalfar ::

hvala hruske za hitro intervencijo :)

Prometnik ::

p.s.: a opcije "uredi/popravi prevoz" pa ni?

Gandalfar ::

Prevoz lahko zbrises na dnu pogleda, pa naredis novega.

recmajkemi ::

403 Forbidden

CSRF verification failed. Request aborted.

More information is available with DEBUG=True.


Ob pass resetu, halp!

hruske ::

O, hvala.

Že gledamo...
Rad imam tole državico. <3

Gandalfar ::

Hvala za obvestilo. Je popravljeno zdaj.

Gandalfar ::

Bump .. nov design, nove funkcionalnosti: http://www.prevoz.org

Ideje, predlogi, komentarji? (ko ze ravno razvijamo) :)

WarpedGone ::

Zakon in hvala za dopolnitve ponavljajočih prevozov!
Končno sm lahko poradiral tisto usedlino preteklosti. Avtomatsko umikanje preteklih zadev je tut na mestu. Hvala!

Ko ravno fehtaš predloge - mogoče bi lahk seznam prevozov sortiral po času oz. dnevih. Sedaj zgleda vse skup kot nek random. Ni pa to nič hudega - vsaj zame ne, ko mam vsega 10 ponavljajočih se ponudb :P

Naslednja reč je pa reklama. Ta manjka, vem pa da ni zastonj.
Zbogom in hvala za vse ribe

root987 ::

Dober glas seže v deveto vas :>
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gandalfar ::

Ah .. danes je v OVI store bil poslan tudi Nokia client. Bomo videli kako hitro se bodo podvizali.

baker ::

Ful vredu v čem je sprogramiran to?

hamax ::

python-django afaik.
Ce sem si napacno zapomnil naj me pa gand popravi.

Gandalfar ::

python django, ja. Vse skupaj pa poganja Postgresql s PostGIS extensioni, da zna delat z geo podatki.

whatever ::

Dobr bi blo naredit eno light mobilno varianto.

Gandalfar ::

Hmm, http://prevoz.org/mobile/ ni dovolj light?

whatever ::

Telefon: Sagem (modela ne vem, un model, ki je bil v Mobitel ITAK paketu v glavnem)
Brskalnik: OpenWave 3.2
Problem: Ne morem kliknat na gumb "Išči" pri prevoz.org/mobile

foofighter ::

prejšnja oblika mi je bila dosti bolj všeč. zdaj na prvi pogled vse zgleda raztegnjeno in pusto, prej je bila stran res taka posrečena:)

je pa super da se zadeva stalno razvija.

neres ::

Prejšnja verzija (par tednov nazaj) mi je bila bolj všeč.

Kaj me moti:

1. Preveč poudarka (prostora) namenjenega iskanju.
V bistvu je na dan relativno malo prevozov, tako da je lažje in hitreje scrollat dol na seznam kot pa iskat.

V mobilni verziji je vse skupaj še slabše. Prej sem lahko z Opero Mini hitreje našel prevoz. Iskanje (kar pomeni tipkanje z majhno tipkovnico) je s telefonom lahko nerodno in zamudno. Nalaganje nove strani z velikimi pingi mobilnega interneta pa zelo počasno.

2. Mogoče je to samo v Operi (na desktopu in na telefonu - Mini), ampak vidim dosti praznega/neizkoriščenega prostora. Vrstica prevozov se konča na 2/3 širine "taba".

3. Gumbi in besedilo delujejo kdaj oblikovno nekonsistentno. Recimo drop-down gumb za dan (pod "Kdaj:") nekoliko izstopa. Besedilo za današnji dan (danes pač "četrtek, 26. avgust 2010" v tabu) se mi zdi nekoliko neposrečeno. Mogoče bi bilo lepše z veliko začetnico ("Četrtek") ali pa v drugačni velikosti oz. s kakim ozadjem/okvirjem. (Vse to gledam v Operi, tako da mogoče se v kakem drugem brskalniku izriše drugače.)

4. Gumb/link za it na naslednji ali prejšnji dan mi ravno tako oblikovno ni všeč in se preveč razlikuje od besedila za današnji dan. Težko razložim z besedami, ampak nekako mi njegova funkcija ni dovolj očitna. (Mogoče je to pač gledano v celotnem kontekstu strani in ni kriv gumb sam po sebi.)

5. Po defaultu je razvrščanje glede na kraj odhoda (OD), kar se mi zdi v redu. Ampak lahko bi potemtakem že po defaultu tudi smerna "puščica" tako kazala (^) namesto da sta tam dve puščici. To je bolj ena taka malenkost, ampak po mojem bi to naredilo razvrščanje bolj razumljivo, predvsem za nove uporabnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

whatever ::

Kot rečeno, v OpenWave 3.2 ne moreš kliknat na "Išči" (telefon nima touchscreena).

Gandalfar ::

Ja .. cisto mozno. Tale jqTouch se je izkazal za slabo izbiro frameworka in bom prepisal to v kaj boljsega.

@neres: kateri model telefona imas?

1. in 2. Design ima se nekaj buggov. Verjetno bo zate najboljsa resitev, ce ti omogocim, da skrijes iskanje.

3. 4. se bom pogovoril z oblikovalcem, kaj se da glede teh fontov naredit.

5. Tole s puscico je super, se bo pojavilo v naslednjih dneh.

Zgodovina sprememb…

whatever ::

Hm... izbira datuma in vstopa/izstopa dela BP. Mogoče samo prefukaš une 3 gumbe spodaj - "Išči -> " pa una dva še samo v enak format kot je gumb za izbiro datuma, najbolj enostavno?

neres ::

@Gandalfar: Telefon je Nokia N79, resolucija 240 x 320. Za it na net pa uporabljam skoraj izključno Opero Mini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Gandalfar ::

Hmm, OpenWave je zgleda ze 2 leti mrtvi produkt oz. nikjer ne najdem nacina kako preizkusit stran v njem.
Sem pa ugotovil, da je Opera Mini zanimivo buggy v dolocenih .js aspektih.

whatever ::

Ker mam še fotoaparat poleg Sagem telefona, ti verjetno lahko ves postopek posnamem. Jutri. Pošlji mail al pa nekaj, kamor lahko uploadam video, če te zanima, kako v OpenWaveu 3.2 ne dela.

kihc ::

Sicer tega ne uporabljam, ampak kakšen spam na FB za vnešen prevoz bi tukaj imo prišel prav.

Drgač pa pohvale za zelo všečno prenovo.
x

Gandalfar ::

@kihc: vsak prevoz ima 'share to facebook' gumb :)

kihc ::

Mybad, sem samo pogledal formo za vnos.
x

foofighter ::

Ravno opazil, da mesta ki se začnejo s šumniki vrže na konec prevozov, ne pa tam kot bi moralo biti. Recimo Č ni med C in D, ampak ga razvrsti šele za Z.

whatever ::

Jaz pa sem ugotovil, da na Sagem t.i. "Itak Founu" imam možnost poleg Openwava tudi Opera Mini. Tam pa še nisem pogledal ali pride do istih težav, ampak verjetno jih ni.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

neres ::

Ravnokar sem opazil da trenutno, ob 01:00 zjutraj, ne morem videt prevozov za današnji dan: "Noben prevoz ne ustreza iskalnim pogojem."
Je to zato ker je ura čez polnoč in misli da je dan že šel mimo?

Gandalfar ::

there's a bug. Poskusi tole: http://prevoz.org/?d=2010-09-27#results

šernk ::

dva predloga imam za to stran.

prvi je da bi si telefonsko lahko shranil v profil, da mi ni treba vsakič je vpisovati, drugi predlog je pa da bi se dalo označiti z enim gumbom da imaš vse zasedeno, da te ne kličejo potem še cel dan.

izbris prevoza mi nekako ne diši, ker potem tudi tisti ki je z menoj zmenjen ne vidi mojih kontaktnih podatkov več.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gandalfar ::

Na desni, ko vpisujes nov prevoz imas hitre vnose, ki si zapomnijo tvojo preteklo telefonsko in ostale podatke.

Oznaci prevoz kot poln pa pride verjetno tekom tega vikenda skupaj z ocenjevanjem prevoznikov.

šernk ::

zelo cool, tnx :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gandalfar ::

Btw .. imamo tudi lastno Nokia aplikacijo, za nokia fane med vami - http://prevoz.org/nokia/

šernk ::

še eno vprašanje:

pri nekaterih prevoznikih mi pride da jih lahko ocenim, pri drugih pa da označim da je prevoz poln.

prvi primer:
Označi si prevoz
Grem s tem ponudnikom
Ni več prostih mest
Shranjen prevoz

in drugi primer:
Osebna ocena ponudnika
(kako deluje ocenjevanje?)
S to osebo se:
Bi še vozil
Neopredeljen
Ne bi več vozil

te dve stvari mi nista jasni zakaj pri enih pride ena stvar, pri drugih pa druga stvar? še postopek uvajanja posodobitev?

in kot ponudnik prevoza bi bil zelo hvaležen tudi sam da lahko mojemu ponujenemu prevozu označim slednje: Ni več prostih mest


lp
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gandalfar ::

> te dve stvari mi nista jasni zakaj pri enih pride ena stvar, pri drugih pa druga stvar? še postopek uvajanja posodobitev?

Prevozi v prihodnosti imajo moznost, da si jih oznacis, da gres z njimi.
Ko prides domov, je prevoz v preteklosti in lahko ocenis ponudnika.

> in kot ponudnik prevoza bi bil zelo hvaležen tudi sam da lahko mojemu ponujenemu prevozu označim slednje: Ni več prostih mest

Yep. Next on the list, kar tezi :)

šernk ::

eh ne mislim težit, samo predloge dajem za izboljšavo :)

glede unega pa hvala za razlago, nisem niti opazil
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gandalfar ::

Btw .. po novem imamo tudi android verzijo. Zahvala gre Mavriku :)

http://tehnik.mobitel.si/m-android-glas...

Lahko pa tudi samo Facebook like stisnete. Ne bomo imeli nic proti ;)

k4vz0024 ::

Super ideja. Pohvalno.

DuleKrtola ::

BUG:
link "Android aplikacija" kaže na "prevoz.org/nokia"

DuleKrtola ::

Gandalfar, se da .apk dobit po kaki drugi poti? Sem na simobilu, pa mi link v povratnem smsu pravi, da nimam android fona (wildfire). Ali je to zato, ker aplikacija ne podpira manjše resolucije?

WarpedGone ::

Je kakšen poseben razlog, da mi je nehalo pošiljat mejle za potrditev ponavljajočih prevozov?
Zbogom in hvala za vse ribe

Gandalfar ::

@jumo: hvala za link bug. Bom popravil. Za .apk mi pa na ZS ali pa jure@prevoz.org sporoci mail in ti ga posljem.

@WarpedOne: to je pri tebi bug verjetno. Jaz sem moje potrditvene e-maile dobil v nedeljo.

WarpedGone ::

Res je, našu sm jih v spamu...
Case closed.
Zbogom in hvala za vse ribe
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uber dela izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
4715698 (12947) BigWhale
»

Uber kaznovan v Franciji, Nemčija zavrnila pritožbo

Oddelek: Novice / Ostale najave
4216765 (14218) nekikr
»

Odgovornost voznika pri prevoz.org (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5314906 (12529) neon21
»

Uber v Nemčiji dosegel manjšo zmago

Oddelek: Novice / Ostale najave
3814081 (12389) AndrejO
»

Spletna stran Prevoz.org ugasnjena zaradi domnevno nezakonitega oglaševanja dela na č (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / NWO
38587122 (72203) BlueRunner

Več podobnih tem