» »

27inch monitor

27inch monitor

««
12 / 15
»»

Steinkauz ::

Računal so mi carino po napačnem členu. Ker je na LCD monitor 0%

no comment ::

Je v zadnjih letih prišel kak soliden 27" 2560x1440 z internimi LUT-i (hw kalibracija)? Za navadne smrtnike.

Kak komentar iz prve roke?

barakus ::

A imas kaksen papir ki to dokazuje? Meni so isto naredili pri DHL pa ne vem kako ukrepat...

medenko ::

aja carina, ddv itd pa si itaq imel mar ne.

Steinkauz ::

Ja DDV itak. Samo je blo carine še 15%, na katero tut nabijejo še DDV.
Tak da je blo namesto 300eur potem 340eur.

barakus beri od tle naprej : https://slo-tech.com/forum/t276516/p443...

Pri DHL sicer ne vem kdo te carini, tko da najbolš da jih pokličeš.

medenko ::

Mene je pa strah kupiti tako monitor, bog si ga vedi zaradi mrtvih pik....

medenko ::

DROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLZZZZZZZZZ

http://www.tftcentral.co.uk/news_archiv...

Below we bring you some news from AU Optronics about some of their forthcoming panels. Surely of most interest is a new 27" panel (M270DAN02.3) currently in development which will be based on AUO's AHVA panel technology, equivalent to LG.Display's IPS and with very similar performance characteristics. This is a 27" panel with a 2560 x 1440 resolution, 1000:1 contrast ratio, 350 cd/m2 brightness, sRGB gamut and 178/178 viewing angles. Nothing special you might think - wrong! This will be the first IPS-type panel to natively support 144Hz refresh rate, something buyers have been crying out for for a long time! 144Hz AHVA and 2560 x 1440 resolution, we can't wait!

:)

54j0 ::

Ne upam si vprašati za predvideno ceno :).

first_line ::

Monitor že mam, rabim še nosilec:

http://www.ebay.co.uk/itm/Universal-Arm...

A je kakšna podobna poceni varianta?

54j0 ::

22 funtov je že smešno nizka cena za tako stojalo.

first_line ::

54j0 je izjavil:

22 funtov je že smešno nizka cena za tako stojalo.


Ugotavljam da je res, glede na našo ponudbo :/

54j0 ::

Če pri nas najdeš kaj bistveno cenejšega (40€ ali manj), bom kar debelo pogledal.

AaBoy ::

Pozdravljeni, videl sem te zaslon kaj menite oz. kakšni se vam zdijo? Cena bi bila okoli 290€ če se ne motim ne?
Monitor: ebay

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AaBoy ()

medenko ::

ti kar glej + 22% ddv + pošta itd + jebanja z garancijo..si ready?

yayo ::

dj_uro ::

Zanimivo, kam so umestili dellova 2713h in hm... Torej le nista tako dober nakup?

yayo ::

Prihaja novi Dell U2715H, ki bo nadomestil 2713h v kratkem, drugače pa imam občutek, da gre za malce "alternativne" recenzije, kjer se iz principa izogibajo velikim/popularnim izdelovalcem. Me bo kak stručko popravil, če streljam kozle.8-) Zanimiv se mi zdi BenQ BL2710PT, ki se v Nemčiji dobi ceneje kot pri nas Dell 2713h, za overclockane korejce pa berem, da so jih posamezniki uspeli skuriti v manj kot letu dni, kar IMHO, ni dobro. :))

PrimozR ::

Review gamerjev v prvi vrsti očitno.

dj_uro ::

Sem pogledal tale U2715H, vendar ostaja na 2560x1440p...
Že dlje časa iščem nov monitor, kateri bo zamenjal LGjevega 19'' s 1280x1024.
Povem vam, da sem bil tik pred tem, da kupim Dellovega U2713HM, pa sem potem izvedel za vse te težavice, ki jih ima. Nato sem se malo ohladil, ;), zdaj pa me je spet prevzela nakupovalna mrzlica...
ASUS PB279Q ali Dellov UP2414Q? ali kaj čisto tretjega?? - igric ne igram, gledam pa filme in ukvarjam se s ACADom, PS in IL, včasih tudi kakšen 3DsMAX...
Hvala v naprej za odgovor(e) :)

PrimozR ::

Kaj bi pa rad namesto 2560 x 1440? 5k na 27" je še drago, Dell ima takšen monitor šele napovedan, prišel naj bi do konca leta. Ampak cena pod 2k mislim da ne pride v poštev. Se pa govori, da bodo iMaci po novem Retina (zvemo čez 3 dni), kar bo verjetno pomenilo isti 5k panel.

joze67 ::

Vsakemu svoje. Sam sem črtal nakup 27" 1440p monitorja, ker se bojim, da bodo črke (...) premajhne. Ali 24" 1200p (94dpi) ali 32" 1440p (92dpi) - 27" ima 108dpi

Sem pač star, oči pa nikoli niso bile 20/20.

m0LN4r ::

Pa si šel v kako trgovino pogledat razliko? Kateri ima bolj ostre črke?

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

joze67 ::

Kako izgleda 24" 1200p vem iz (pozitivnih) osebnih izkušenj. Sklepam, da je 32" enak, samo več, in interpoliram na 27". Ker sem doslej videl 27" samo 1080p.

m0LN4r ::

V mediamarktu sem gledal in je na 1440p 27" ostrejša pisava in lepše za branje, če se ne motim pa imajo tudi v BigBangu 27" 1440p bi lahko poskusili za vsak slučaj.
+ V windowsu si lahko brez problema povečate pisavo z cleartype na recimo 105-110%
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dj_uro ::

PrimozR je izjavil:

Kaj bi pa rad namesto 2560 x 1440? 5k na 27" je še drago, Dell ima takšen monitor šele napovedan, prišel naj bi do konca leta. Ampak cena pod 2k mislim da ne pride v poštev. Se pa govori, da bodo iMaci po novem Retina (zvemo čez 3 dni), kar bo verjetno pomenilo isti 5k panel.


ne vem, reciva zgoraj omenjena imata 3840 x 2160 (4K)... recimo da to...?
ali je ASUS kul, ali raje vzamem cenejšega in manjšega Della? ;)

Snyperos ::

predkratkim nabavil tale monitor
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
opazil sem nekaj stvari ki me motijo,
oba spodnja kota sta belkasta/siva (posebej opazno na črni podlagi),
ob levi in desni stranici se od zgoraj do spodaj vije neka plavkasta meglena črta cca 1 cm od roba (izgine če se pogleda direktno pravokotno na rob),
spodnja tretjina ekrana je nekoliko rumenkasta (posebej vidno na beli podlagi)
na črni podlagi slika ob gledanju s kota 45 stopinj postane čisto svetleča
Sem poskušal kalibrirat sliko na vse možne načine ne pomaga nič. je to defekt ali je to pač PLS?

puda ::

Se splača vzeti ta monitor ali predlagate kaj drugega?

musicfreak ::

puda ::

Torej če prov razumem je ASUS VN279Q ki ga v tvojem linku priporočajo predhodnik tega, ki sem ga jaz podal.

Jackass ::

Mene pa matra Dell UltraSharp U2715H! Če ga slučajno kdo naroči, ali naleti na kakšen test, naj sporoči! :)
jAcKaSS

dj_uro ::

Sem pa opazil, da je par € cenejši na geizhalsu kot ''stari'' u2713hm
vw-klub.si

kuglvinkl ::

S temle bom kot kaže zamenjal 2x21 Samsunga 214T: http://geizhals.at/de/dell-professional...
Your focus determines your reallity

PrimozR ::

Where's the catch?

Jackass ::

Deluje super. In precej dobra cena za 4k!
Kaj veš v čem je bistvena razlika med serijami Professional in UltraSharp?
jAcKaSS

dj_uro ::

Ja... Da ni 99% kalibracija Adobe RGB in s tem posledično manj nastavitev... Omenjeni ima 79% Adobe RGB...
vw-klub.si

kuglvinkl ::

PrimozR je izjavil:

Where's the catch?


ob monitorja mi crkujeta, se prav rabim zamenjavo. Opcija je 2x24 UHD, 34" 21:9, al pa tale. zdej je real estate velik 80x32cm, 27" UHD bi bi imel 60cm, načeloma bi moralo to zadostovati. Bi razmislu tudi o 30" (16:10/9), samo bi moral bit 5k, UHD mislim, da ne zadostuje glede na ppi. Home run bi bil pa 34" s 5k.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Ne ne, kje je catch v 27" 4k pod 600 €. Pa 24" pod 400 €.

DarwiN ::

kuglvinkl, pa si sure? Trenutno imaš namreč 2 x 1.9 megapikslov (skupaj 3.8), omenjana 27tka pa ima 8.3 mp, torej 2x več delovne površine (čeprav bo v centimetrih zaslon dejansko manjši), kot si imel doslej. Pa iz 95 PPI boš prešel na 165, kar pomeni, da bo vse skupaj skoraj 2x manjše in boš moral sedet 2x bliže, da boš kaj videl.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

kuglvinkl ::

hm, pri obdelavi fotografij, je površina zelo pomembna, torej je prehod na 27 minus. Če bi bilo po tvoje, bi fural LR na rMBA in bi bilo ok, right? Vem, da scaling na winskih še ni zares dober, samo v povprečju je pa že čist ok, kakor slišim.

Nisem, čist ziher, če nisi malo pomešal.
Your focus determines your reallity

DarwiN ::

hm, pri obdelavi fotografij, je površina zelo pomembna, torej je prehod na 27 minus.


Že, ampak ne razumem, kaj imaš potem proti 32" ? Če si bil doslej na 95 PPI in je bila slika dovolj dobra in ostra, potem bo pri 32" in 138 PPI tudi.. Ali pač?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kuglvinkl ::

premal pik, kot pravim, 32 bi šlo na 5k. 1. ni ga še zunaj, 2. ko bo, ne bom dal tolk za to, ker to ni moj kruh.
Your focus determines your reallity

DarwiN ::

Premal pik? Amm, 27 colski 4k monitor ima enako število pik kot 32 colski 4k monitor. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kuglvinkl ::

kaj pa gostota?
Your focus determines your reallity

Okapi ::

Gostota je ppi, ti je malo prej računal. Ostrina (oziroma ločljivost) je pa odvisna od razdalje, s katero gledaš na monitor (kar je pogosto pogojeno s tem, kako veliko delovno mizo imaš.).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kuglvinkl ::

ja, in?
Your focus determines your reallity

DarwiN ::

Gostota oziroma ostrina bo na 32" 4k monitorju za ~50% boljša kot imaš trenutno na teh 21-tkah.. (95 -> 138 PPI). Plus delovna površina bo večja, plus fizična površina bo večja. So?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kuglvinkl ::

pozab na te 21 ki odpovedujejo. Ne vem, kaj te tolk obremenjujejo. Povedal sem prej katere so tri opcije...
Your focus determines your reallity

DarwiN ::

Mene nič ne obremenjuje, le sprašujem se, zakaj se bi odpovedal fizični velikosti in s scalanjem še delovni površini, ker ti je 138 PPI premalo ostrine/gostote... Sploh ko ti je fizična velikost zelo pomembna, in ko je danes verjetno ~99.9% vseh desktop uporabnikov na manjši ostrini od tega.. A zate, ki se ljubiteljsko (?) ukvarjaš s fotografijo, to ni dovolj dobro. Še Mariah Carey ni takšna diva. ;)))

DarwiN, signing out.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kuglvinkl ::

Ker je najcenejši 30 colar 900 v DE. Če bi bil diva, maš prav, ne bi razmišljal.

Oz. tale 31MU97-B je zanimiv s pravim 4k. cena je na k.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Map ::

Kakšne so bistvene razlike med Dellovimi serijami P, S in U?

Trenutno gledam Dell P2714H. Mogoče kaj boljšega v tem cenovnem rangu?
««
12 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

monitor 27" (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5534899 (19252) Argica
»

27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7020904 (13092) scipascapa
»

Nakup ekrana/monitorja 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121440 (16515) Spock83
»

Samsung predstavil novo linijo LCD-monitorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7324367 (21910) ST-777

Več podobnih tem