» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
21 / 89
»»

darkolord ::

Z "gift" se označi priložnostno pošiljko. MORA biti tako označena.

Da pa se to zlorablja do onemoglosti, je tukaj irelevantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

St235 ::

Od kje smo zdaj dobil pa se priložnostno pošiljko?

Dajte si končno ubit v glavo, da je nekomercialni pošiljko poslano med fizičnima osebama mogoče oprostit plačila ddv do vrednosti 45 eur NE GLEDE na to ali je označena z gift.

Po drugi strani pa ima lahko pošiljka 100 deklaracij v katerih piše gift pa bo meja 22 eur, ce ne izpolnjuje zgoraj navedenih pogojev.

Pravila carinjenja so jasno in to ali je cn obrazec izpolnjen pravilno vpliva zgolj in le na postopek. Koncni rezultat pa je enak ne glede na navedbe v obrazcu CN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

darkolord ::

To, kar govoriš, je enako, kot je mogoče uveljavjati oprostitev plačila uvoznih dajatev za pošiljke zanemarljive vrednosti (22 eur/150 eur) NE GLEDE na vrednost, ki piše na CN22 obrazcu.

Ampak PRAVILNO označena nekomercialna pošiljka med dvema fizičnima osebama mora še vedno imeti označbo "gift" in napisano vsebino z realno vrednostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

St235 ::

Seveda je mogoče uveljavljati oprostitev ne glede na to kaj piše na CN obrazcu.

Nic drugače kot carina zaračuna pošiljke kjer je vrednost na CN obrazcu prenizka. Carini se vedno glede na vrednost blaga. Ce CN ne navaja realne vrednosti to pomeni dodaten postopek. Nic več in nic manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pithlit ::

darkolord je izjavil:

Da pa se to zlorablja do onemoglosti, je tukaj irelevantno.

V bistvu je relevantno. Saj cariniki vedo da se zadeva zlorablja do onemoglosti in posledično uni kljukici na "gift" pač ne verjamejo. Še več... takoj pomislijo na zlorabo. In to povsem upravičeno.

Če se izkaže za neupravičeno pa pač napišeš pritožbo.
Life is as complicated as we make it...

Tomi ::

Prosim sodelujoče v temi, predvsem uporabnika "Lakotnik29", da se ne poslužujejo osebne diskreditacije in žaljenja sogovornikov. Drugače bo potrebno nekaj ljudem prepovedati sodelovanje v temi.
metrodusa.blogspot.com

Okapi ::

Predvsem pa to nima nic z tvojim idiotizmom o tem da gift avtomatično pomeni olajšavo 45.
Idiotizem je tvoje podtikanje, da sem kjerkoli omenjal kakšen avtomatizem. In idiotizem je tvoja izjava, da oznaka gift na obrazcu ne pomeni nič.

Koncni rezultat pa je enak ne glede na navedbe v obrazcu CN.
Ni res. Če je obrazec pravilno izpolnjen, bi ti Pošta ne smela zaračunati svojih stroškov za posredovanje.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Končen rezultat ni enako proces (in pravilnost CN obzca vpliva zgolj na proces) in se popolnoma strinjam, da je v primeru pravilno izpolnjenega obrazca neupravičeno kakršnokoli dodatno zaračunavanje.

Glede avtomatizma, ti pa ne bom še enrkat citiral kar si sam izjavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Okapi ::

Končen rezultat ni enako proces (in pravilnost CN obzca vpliva zgolj na proces)
Kar seveda ni res. Končni rezultat nepravilno izpolnjenega obrazca so dodatni stroški (ki jih upravičeno zaračuna Pošta) + dodatno delo (ki ga ima prejemnik, da Carini razloži, kaj je dejansko v pošiljki).

O.

St235 ::

Sorry, ni moj problem, če mešaš pojme. Končni rezultat je obračun carine in/ali DDV glede an vrednost blaga oziroma oprostitev plačila le te..

To ali je CN obrazec pravilno izpolnjen pa vpliva na zgolj na stroške in trajanje postopka.

Predvsem pa nič od tega nima popolnoma nobene veze z zgrešeno predpostavko, ki so jo postavil, ko sva začela to debato. In sicer, da je neka pošiljka zaradi oznake gift upravičena do olajšave, če je vredna do 45 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

šernk ::

Kaj še šteje pa kot nepravilno izpolnjen? Misliš da poznam vse dolarje na tem svetu in njihove pretvorbe? Kaj če vpiše ceno v AU dolarjih ? Recimo po googlu je 5AU$ = 3,4€, 5US$= 3,65€,

izdelek kupim preko US$ za 4,7$, on napiše na papir da je zadeva 5$, jaz pa plačam zadevo 3,33€ zaradi dobre menjave na banki na dan plačila.

imam potrdilo o plačilu 3,33€ iz banke in potrdilo o plačilu 4,7$ iz paypala. Sedaj pa dopovej kitajcu da napis 5$ za naše carinike ni dovolj dobro. ubistvu znak $ se uporablja za precej valut v različnih državah.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Vse valute imajo unikatno in enoznačno oznako.

Dajmo končno nekaj razumet: TVOJA dolžnost, kot uvoznika je, da poskrbiš, da ima izdelek usterezno carinsko dokumentacijo. Kako to rešiš z kitajcem ni problem pošte, ni problem carine in ni problem svetega petra ampak je zgolj in le tvoj.

Če dokumentacija ni utrezna potem je to povezano z določenimi stroški, ki jih nosiš ti kot uvoznik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

In sicer, da je neka pošiljka zaradi oznake gift upravičena do olajšave, če je vredna do 45 EUR.
To je seveda zraslo zgolj v tvoji domišljiji. Ti si namreč trdil, da je oznaka gift brezveze, ker ne vpliva na nič, jaz pa sem razložil, da na njeni osnovi carinik ve, ali je meja 22 ali 45 evrov. Ker nima kristalne krogle, ki bi mu povedala, ali je nekaj darilo ali ne. Ali carinik oznaki verjame, ali je označena napačno in kar je še ostalih zadev, je povsem nepomembno. Dejstvo je, da na obrazcu ni brezveze in ima vpliv tako na proces kot na končni rezultat.

O.

St235 ::

In tukaj sem ti lepo povedal, da si brcnil v temo. Carinik ve ali je nekaj oproščeno v vrednosti 45 EUR, če je poslano s strani fizične osebe drugi fizični osebi in je blago nekomercialne narave. Oznaka gift je zgolj bežen in do nezavesti zlorabljen indikator tega, nikakor pa na podlagi tega carinik ne sprejme nikakršne odolčitve in še manj na podlagi nje ve v kateri višini je blago oproščeno davka.

V praksi pa oznaka gift še to ni amapak popolnoma brevezna oznaka, ki je sama sebi namen.

In še 100ič blago je opravičeno pačila ddv do vrednosi 45EUR samo in le kadar je poslano med fizičnima osebama in je nekomercialne narave. Oznaka gift je zgolj teoretičen indikator, ki še v teoriji nima nikaršne teže, kaj šele da bi v praksi kakorkoli vplival na carinski postopek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

če je poslano s strani fizične osebe drugi fizični osebi in je blago nekomercialne narave.
In kako točno naj to ve, če nikjer nič ne piše? Po tvojem cariniki kar malo ugibajo. Od fizične osebe lahko nekaj tudi kupiš na ebayu in je pošiljka POPOLNOMA ENAKA, kot če ti tisto pošlje prijatelj kot darilo. Brez oznake na obrazcu carinik NE MORE vedeti, ali si ti nekaj kupil od fizične osebe, ali pa si to od nje dobil kot darilo.

V praksi pa oznaka gift še to ni amapak popolnoma brevezna oznaka, ki je sama sebi namen.
Če ti nekaj pošlje fizična oseba in na CN22 v polje "commercial item" (ker si kupil na ebayu) napiše vrednost 40 evrov, boš plačal DDV, če naredi križec pri gift (ker ti pošilja kot darilo) in napiše vrednost 40 evrov, pa DDV-ja ne boš plačal.

Ampak ne, ti boš še vedno trmoglavil, da je oznaka gift samo za okras.;((

Poleg tega (ne)pravilno izpolnjen obrazec vpliva tudi na dodatne stroške, ki jih zaračuna Pošta.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

šernk ::

Vse valute imajo unikatno in enoznačno oznako.


oznaka $ označuje v mehiki mehiški dolar, v hongkongu HKD. na CN obrazcu piše Value torej vrednost. Nič ne piše da mora biti vrednost označena po ISO 4217 ali pa ker se že tako rad obešaš na zakone, mi najdi zakon o pravilno izpolnjenem CN obrazcu.

recimo USPS ima napisano predpripravljeno value (US $). Če se naredim neumnega nimam pojma kaj je to za ena oznaka. Po ISO standardu ne obstaja, sedaj pa dopovej ti američanom da imajo napačno PREDPRIPRAVLJEN CN22 obrazec.

ker če sklepamo iz tega je oznaka $ vredna ravno toliko kot US$. Iz obojnega lahko sklepaš da gre za dolar iz nobene oznake pa ne moreš z gotovostjo trditi za kateri dolar gre. US$ namreč ni enako USD pa če se na glavo obrneš. Ko prideš do standardov je ISO standard ISO standard in ne bananistan standard.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

In kako točno naj to ve, če nikjer nič ne piše? Po tvojem cariniki kar malo ugibajo. Od fizične osebe lahko nekaj tudi kupiš na ebayu in je pošiljka POPOLNOMA ENAKA, kot če ti tisto pošlje prijatelj kot darilo. Brez oznake na obrazcu carinik NE MORE vedeti, ali si ti nekaj kupil od fizične osebe, ali pa si to od nje dobil kot darilo.


normalno, ker paketi pridejo v snežnobeli embalaži na kateri je vse kar piše GIFT. In tudi z oznako gift v praksi carinik ne ve popolnoma nič več kot brez nje, ker je oznaka zlorabljena do te mere, da nima nikakršne praktične aplikacije.

Če ti nekaj pošlje fizična oseba in na CN22 v polje "commercial item" (ker si kupil na ebayu) napiše vrednost 40 evrov, boš plačal DDV, če naredi križec pri gift (ker ti pošilja kot darilo) in napiše vrednost 40 evrov, pa DDV-ja ne boš plačal.


Vidim, da si povsem pomešal pojme. Od pošiljke, ki je vredna 40€ ne plačaš ddv zato ker je pošiljatelj fizina oseba in gre za blago nekomercialne anrave, ne pa zato ker je križec v levem in ne v desnem kotu.

šernk je izjavil:

Vse valute imajo unikatno in enoznačno oznako.


oznaka $ označuje v mehiki mehiški dolar, v hongkongu HKD. na CN obrazcu piše Value torej vrednost. Nič ne piše da mora biti vrednost označena po ISO 4217 ali pa ker se že tako rad obešaš na zakone, mi najdi zakon o pravilno izpolnjenem CN obrazcu.

recimo USPS ima napisano predpripravljeno value (US $). Če se naredim neumnega nimam pojma kaj je to za ena oznaka. Po ISO standardu ne obstaja, sedaj pa dopovej ti američanom da imajo napačno PREDPRIPRAVLJEN CN22 obrazec.

ker če sklepamo iz tega je oznaka $ vredna ravno toliko kot US$. Iz obojnega lahko sklepaš da gre za dolar iz nobene oznake pa ne moreš z gotovostjo trditi za kateri dolar gre. US$ namreč ni enako USD pa če se na glavo obrneš. Ko prideš do standardov je ISO standard ISO standard in ne bananistan standard.


Ti ni zneslo prebrat celega posta? Tvoja dolžnost je, da je pošiljka pravilno označena. KAko v to prepričaš američane, kitajce ali marsovce je zgolj in le tvoj problem. Al bomo po novem prišli do teorije, da je pravzaprav carina tista, ki je odgovorna za to kaj in kako ti stvari naročaš*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Vidim, da si povsem pomešal pojme. Od pošiljke, ki je vredna 40€ ne plačaš ddv zato ker je pošiljatelj fizina oseba in gre za blago nekomercialne anrave, ne pa zato ker je križec v levem in ne v desnem kotu.
Vidim, da se še kar delaš neumnega.;(( Kako carinik loči nekaj, kar si kupil na ebayu od fizične osebe, od tistega, kar ti pošilja prijatelj kot darilo? A mora biti v pisanem papirju in z mašno, da je darilo?>:D

O.

St235 ::

Mislim, da gre to tebi precej bolje od rok, če si upaš trdit, da lahko carinik na podlagi oznake gift karkoli določi.

Ali je dejansko darilo lahko oceni na podlagi priloženega dopisa, lahko to oceni na podlagi pošiljatelja, vsebine... Vsega skupaj. Oznaka gift pa kot že rečeno ne pomeni praktično nič, ker je do te mere zlorabljena, da nima nikakršne teže. Že v teoriji je šlo za zelo banalen indikator, ki bi tudi ob še tako korektnem označevanju zahteval, da carinik preveri vsebino in vrednosti. V praksi pa je gift kot indikator česarkoli izgubil še tisti zametek verodostojnosti.

OK.d ::

Zdaj verjetno cariniki že prav iščejo pakete na katerih piše gift, da začnejo postopek:)
LPOK.d

Pithlit ::

Ni jim treba iskat... prej obratno (morajo že iskat tiste ki niso 'gift').
Life is as complicated as we make it...

Magic1 ::

Meni ni jasno, kako folk ne šteka, da v primeru naročila izven EU, oni uvažajo neko stvar in zato potrebujejo uredit pošiljko z pravilno dokumentacijo za našo carino. Kakšen imajo standard v Amariki/Kitajski/marsu nima popolnoma nobene veze. Mi imamo svoje predpise in po njih moramo delat. Če nisi sposoben uredit papirjev pač ne uvažaj. V našem primeru je to le pravilno izpolnjen CN22 obrazec in če je, se lahko mirno pritožiš pa boš zmagal.
Magic

St235 ::

OK.d je izjavil:

Zdaj verjetno cariniki že prav iščejo pakete na katerih piše gift, da začnejo postopek:)



Od 20 paketov z kitajske je bilo vseh 20 oznacenih gift, ni ravno da treba iskat.

Se vedno pa zmaga kitajc, ki se je kot posiljatelj podpisal z mojim priimkom.

k3k3tz ::

Okapi je izjavil:

Če ti nekaj pošlje fizična oseba in na CN22 v polje "commercial item" (ker si kupil na ebayu) napiše vrednost 40 evrov, boš plačal DDV, če naredi križec pri gift (ker ti pošilja kot darilo) in napiše vrednost 40 evrov, pa DDV-ja ne boš plačal.


Če stvar že na prvi pogled ne zgleda kot darilo boš moral kar lepo dokazat da ti res teta iz Amerike pošilja 3 pare nogavic za novo leto.

Vkun ::

Pithlit je izjavil:

Pritožbo se pač napiše in je. Če je bila pošiljka brezveze obdelana dobiš keš nazaj. Če pa ti lahko ustrezno argumentirajo zakaj so ti to vse obračunal pa pač ne.


Si jo že kdaj poskusil napisati? No, jaz sem. Prvo, naša Pošta ti ne bo vrnila stroškov, odgovorili ti bodo, da je bila storitev že opravljena in to so zaračunali. Kako boš pa denar dobil, razen če boš poskusil it na inšpekcijo ali tožbo, ne vem, je še kak drug način?

Kar se tiče carinjenja, ena od možnosti je bila paket zavrnit in poslati nazaj v carinski postopek, to sem storil samo enkrat in na koncu nisem plačal nič, je pa res, da sedaj menjajo pravila in te oskubijo kjer se da, tako da bi ti verjetno še enkrat kake tri eure zaračunali, tudi če bi se izkazalo, da je oproščen dajatev (sklepam).

Druga možnost je, da ti plačas dajatve in nato pišeš pritožbo na carino, tam na njihov glavni urad, mislim da oddelek za neke kontrolne postopke. Od tebe bodo zahtevali bančne izpiske, ne paypal, ampak bančne. Razni screenshoti strani, pa kolikor dobro lahko argumentiraš, ne boš dobil nič, ker bodo smatrali kot nepopolno vlogo. Pa odziv traja v roku mesecev, na koncu pa boš dobil večstransko odločbo, da si shit out of luck.

Tako, iz izkušenj.

Steinkauz ::

Evo frišen primer.
Naročil monitor iz Koreje za 335 dolarjev.
To je 244eur. Hitra pošta vključena v ceno izdelka.

Danes dobil paket, 94,63 eur carinskih dajatev!

22% davek je okol 54eur.
CARINSKI POSTOPEK: 3eur
zahtevno carinjenje (nad 150EUR) x eur?

Od kje kurca so oni dobili 30eur več?

Kolikor vem na LCD monitorje carine ni!

EDIT: Oziroma sm narobe reku. Skupaj je blo 101 eur.
Gor je pa 3.05 eur, 1.28eur , 1.02 eur in 94,63 eur.

Tako da je 94,63eur samo carine! WTF?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

medenko ::

A si videl, da se ti na koncu ni splačalo? Zdaj boš imel pa ne vem koliko sranja.

Steinkauz ::

30eur več kot sem pričakoval. Tak da ne bluzi.
Še vedno je enak samsung monitor 600eur.
Me pa zanima če je carina na lcd monitor al ne.
Če ni, bom izpolnil pritožbo.

medenko ::

aja mi daš na ZS link od ebay prodajalca....

Steinkauz ::

darkolord ::

Carina je. Sej na listu, ki ga dobiš zraven piše, po kateri tarifi (TARIC) so carinili.

medenko ::

thanks, upam da ti dobro služi in čim manj stroškov :)

s6c-gEL ::

Me pa zanima če je carina na lcd monitor al ne.

V Taric je potrebno pogledati.

Taric oznaka 85285931
http://ec.europa.eu/taxation_customs/dd...


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Steinkauz ::

Ah nism sploh opazu lista gor.
14% carine 28050030, tarifna oznaka 8528498000.
http://ec.europa.eu/taxation_customs/dd...

Eh kurc pol. Skoz folk pravu da na računalniško robo ni carine.
Bom preživu sam je pa takoj 10% celotne cene več.

EDIT: s6c-gEL ti si pa neki druzga linkal. Torej bi moglo bit dejansko 0%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

s6c-gEL ::

Jaz sem linkal

8528 59 31 - - - - - z zaslonom s tekočimi kristali (LCD)

tebi so carinili monitor s katodno cevjo / namenjeni samo ali zlasti za uporabo v stroju za avtomatsko obdelavo podatkov iz tarifne številke 8471 / barvni
:D, kar je imho napačno.
LED monitor 100% nima katodne cevi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

medenko ::

Pritožba pade.

Okapi ::

Uradna razlaga Carine
LCD-monitorji, ki imajo poleg VGA-priključka še kakšen drug priključek, se uvrščajo pod oznako 8528 21 90.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Steinkauz ::

Ta dokument je iz 2005. Pomoje se je že kej spremenilo v tem času.
Če ne druzga to:
http://europa.eu/rapid/press-release_IP...

http://www.carina.gov.si/si/carina/cari...

A kdo ve al moram izpolniti http://www.carina.gov.si/fileadmin/curs...
ali
http://www.carina.gov.si/fileadmin/curs...

Okapi ::

Oznake se niso nič spremenile. Če se je kaj spremenilo, se je kvečjemu carinska stopnja.

Glede razvrščanja in carinjenja monitorjev je bilo že veliko tožb, recimo:
http://curia.europa.eu/juris/document/d...

Ampak AFAIK je carina za 8528 21 90 še vedno 14%.

O.

Steinkauz ::

V taricu te številke ni.

Bellzmet ::

Huh 14% carine!? A ni bilo skoz govora tukaj, da računalniška oprema praktično nima carine oz. če že, da je max. cca. 4%?

Steinkauz ::

Ker je v bistvu ddv na osnovo+carino, sm v bistvu 40eur na slabšem.

Okapi ::

Monitorji so ena od izjem, ali pa so vsaj bili. Zaščita EU industrije pred ceneno azijsko robo. Bomo videli, kaj bo uspel Steinkauz doseči na carini;)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mihor ::

Okapi je izjavil:

Zaščita EU industrije pred cenejšo azijsko robo.


FTFY :)

k3k3tz ::

maš 2 varianti za LCD monitor..
8528 51 00 90
8528 59 31 00
obe sta s stopnjo 0%
če ma monitor še TV tuner pol je pa druga zgodba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k3k3tz ()

Magic1 ::

Fajn bi bilo, če bi vedeli s kakšno stopnjo so ocarinjeni navadni monitorji. Predvidevam, da večina naroča malo večje monitorje in jih na carini ocenijo, kot televizorje.
Magic

Okapi ::

AFAIK je "problem", ker sodobni monitorji niso namenjeni samo za priklop na računalnik, ampak lahko nanje priključiš tudi videorekorder, videokamero, fotoaparat, set-top-box in ostalo razvedrilno ropotijo. Skratka, lahko jih uporabljaš tudi brez računalnika, tudi če nimajo vgrajenega tv sprejemnika (v tem primeru so itak televizor, ne monitor).

O.

koyotee ::

Enivej, očitno carina ne deluje. Ta teden sem prejel 5 pošiljk, 3 so bile v rangu 30g, malo več kot kuverta, 2 pa sta bili okoli 300g in vrednost okoli 45€ vsaka, tudi ne ravno majhni. Vse je šlo čez bp. Na vseh je bil označen gift in max vrednost 15$. Go figure...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

šernk ::

Če meni ustavijo kakšnega od 5ih paketov za 2$ mi lahko povrneš stroške carine :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Okapi ::

Ta poštna carina je itak bolj loterija. Sem recimo pred časom naročil eno uro za 120 dolarjev in sem plačal DDV, ko sem potem v isti singapurski trgovini naročil še dve enaki, ki sta prišli skupaj, v 2x večjem paketu, pa nič.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()
««
21 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501559815 (4572) hotig
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018708 (696) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323072 (10201) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499565 (54426) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030339 (26907) Fritz

Več podobnih tem